Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63751) tylerddd


tylerddd
veterán

Hihetetlen, hogy az ember a saját hülyeségéből mennyit tanul. 7490-ben piszkáltam az energiagazdálkodási cuccokat és én hülye valamiért a PCI Express-t KI módba tettem. Ennek az lett az eredménye, hogy az SSD jóval több hőt termelt, majdnem kétszer annyit, mint korábban. Nem akartam rájönni, hogy mi a sz** van, de aztán ugye bóklásztam a beállításokban és visszatettem az alapbeállításra, így már ugyanúgy megy, mint korábban.

Lenne viszont egy kérdésem ezzel kapcsolatban: a hűtés nálam passzívra van állítva telep esetében, hálózatra kötve meg aktívra. Ezért is hittem azt, hogy a gépem jobban melegszik hálózatra kötve, mint egyébként, mert olyankor mindig pörgött a venti, akkuról meg szinte alig hallottam menni :DDD Tudom, tudom! A kérdés tehát az, hogy hagyjam így a beállítást vagy állíthatom hálózatról való használat esetén is passzívra?! Gyakorlatilag általános használatra van a gép, Windows, internet, Office, Google Drive szinkronizál a háttérben, Youtube videók, azokat néha kiküldöm Chromecast-re (legtöbbször telefonról csinálom), Audacity, Photoshop CS2, mobil eszközök szinkronja stb. Külső megjelenítőre (projektor, interkatív tábla) sokszor van kötve. de pl. játszani, videót vágni nem szoktam vele. Ja, ez egy 7490, i5 8250U procival.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#63752) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Van egy Dell 7470-es gépem, 1.6.3-as BIOS -al.
[kép]
Ahogy nézem már az 1.20.3-as BIOS is elérhető rá.

A frissítés menete úgy zajlik, hogy letöltöm a Dell oldaláról az 1.20.3-as .exe filet, elindítom win10 alatt és magától lezajlik a folyamat?
Vagy esetleg korábbi verzióktól felfelé kell lépkedni és egyesével frissíteni?

20 éve a Prohardveren

(#63753) Pyttawrx válasza odrif (#63752) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, úgy zajlik, ahogy írtad. Nem kell végig menni egyesével, legalábbis én nem szoktam. :)

(#63754) Faterkam válasza odrif (#63752) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha van olyan, amit nem hagyhatsz ki, azt írja, én már jártam így!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#63755) csaba1203 válasza Pyttawrx (#63753) üzenetére


csaba1203
addikt

Részemről valahogy tartok a bios frissítésektől.
Nem szoktam egyáltalán megejteni.
Hoznak ezek érezhető teljesítmény javulást,mert a sebezhetőségek befoltozása állítólag pont lassításokat hozott.

(#63756) tylerddd válasza csaba1203 (#63755) üzenetére


tylerddd
veterán

Az én gépemnél a régebbi drivereknél van olyan, ami urgent jelzésű, gondolom azokat érdemes feltenni, a többi ajánlott, szerintem azokat felesleges, ha egyébként nincs BIOS szintű probléma.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#63757) Pyttawrx válasza csaba1203 (#63755) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én 80%-ban felszoktam tenni, eddig 1 gépnél nem volt jó hatása az elmúlt pár évben. Igazából, ha nincs hiba nem feltétlenül kell. Bár mindig nézd meg, hogy mit tartalmaz az aktuális bios upd. Ha van olyan, ami hasznos neked és úgy látod szükséges, akkor tedd fel.

(#63758) BeerBier


BeerBier
senior tag

Üdv Urak!

Tavaly év végén vásároltam egy kishibás Dell Inspiron N5030-as laptopot (core2duo t4500,2 gb ddr3 ram,120 gb kingstron ssd)

A fő hibája hogy a biilenyűzet és a touchpad nem működik,kivéve az fn gombot,amire felfelé görget weblapok esetén.(jelenleg külső usb-s billel használom)
Kérdésem az lenne,hogy ez házilag javítható e,illetve hogy érdemes e pl ramot venni még a gépbe?
(pl4 gb ram hozna e érezhető változász,jelenleg win7 32 bit van fenn)

Tanácsokat,válaszokat előre is köszönöm :R

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#63759) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ennek a problémának a lassú boot részére valaki nem tudna ötlettel szolgálni? Most lemértem, az első Dell logo megjelenésétől 15mp, amíg a Windows bejelentkező képernyő megjelenik, szerintem az nagyon sok. A 2013-as 5430-am egy 2,5"-es SSD-vel 11mp alatt teszi meg ugyanezt, ugyanolyan formán telepítve. Ilyenkor mi a franc van, nem értem?! :(

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#63760) Chaser válasza BeerBier (#63758) üzenetére


Chaser
titán

ram mindenképp, 2gb ma már semmi win alatt, chrome lazán benyal annyit pár oldalnál is akár
billzetnél kábel is törhetett, sztem nem érdemes bohóckodni vele, vadászni kell egy működőt
cpu-t viszont cserélheted, annak a kategóriának nincs ára, pár ezer ft-ból sztem lazán tudod upgradelni - annak nézz utána mit eszik meg a bios -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63761) BeerBier válasza Chaser (#63760) üzenetére


BeerBier
senior tag

Köszönöm a tanácsokat,a billenytyűzettel akkor nem erőlködök..
Ram beszerzése folyamatban,viszont cpu ból mag a core2duo T9500 amit elvileg még elfogad..
Viszont az is csak 2,6 GHz-s a mostani 2,3 GHZ helyett...Gondolom nagy ugrás nem lenne,hiába ténylegesen kb 3-4 ezer forintból megúsznám.(plusz a szerelés,mert azt már nem merném magamtól cserélni)

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#63762) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok, egy dell inspiron 3567-tel szemezek, de video alapján teljes hátlapot és billentyűzetet ki kell szedni ssd beszereléshez vagy rambővítéshez. Ez nem gond garancia szempontjából? Szabad házilag csinálni?

(#63763) xors


xors
senior tag

Sziasztok, nemrég lettem tulajdonosa egy DELL XPS 9560 -nak. Egész jó masina egyedül a touchpad gyengébb kicsit Macbook után.
Ugyanakkor még nem jöttem rá, hogy a dedikált videókártya mikor kapcsol be? Vagy hogy állítható ez? Az Nvidia alkalmazásban hiába rakom át nem vált át rá ahogy a teljesítményfigyelőben látom.

(#63764) desiderius13 válasza tylerddd (#63741) üzenetére


desiderius13
csendes tag

Van újabb fw és driver az ujjlenyomatolvasóhoz. Érzésre javult a dolog...

(#63765) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Sziasztok!

2013-mas Dell 5537 képernyője el-el sötétül, ha óvatosan le-föl hajtom a képernyőt visszajön. Bizonyos szögekben elmegy a háttérvilágítás. Egy régi HP-mon teljesen elment, így komplett képernyő háttérvilágítás modult cseréltek rajta. Mivel ezen csak bizonyos szögekben nem működik, ezért úgy vélem maga a modul jól működik, viszont a kábel az 5 év alatt kezd meghalni.
1 hónapja jöttem ki Angliába, kértem a cserére ajánlatot: 9300 Ft a kábel, 35000 Ft a csere. Ez vetekszik a laptop mostani értékével. Mivel csavarhúzót - nyilván - nem hoztam magammal, így a csere nem olyan egyszerű. Ettől függetlenül rendelnék kábelt (2900 Ft) és vennék egy csavarhúzót, hogy kicseréljem magamnak..
Szerintetek jó irányban tapogatózok, hogy kábelcserére van szükség?

Illetve ami fontos: full HD és hd képernyővel is szerelték, enyém FHD-s, ehhez más kábel kell, mint a HD-hoz?

Köszönöm a válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

(#63766) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
A Dell Precision M6600-asomba szeretnék DVD írót, mert néhanapján kell írnom DVD-t és CD-t. Jelenleg csak olvasó van benne
Egy ilyen DVD író belemegy, passzol bele például?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#63767) Chaser válasza Francia91 (#63766) üzenetére


Chaser
titán

amennyire én tudom szabvány, előlapot és mechanikát kell átrakni ha van
egyre viccesebb az ipon, gyári garral ezer ft-tal olcsóbb mint "hozzájuk szól" garral:)
eyébként sztem nyugodtan veheted apróról, manapság már kevesen írnak lemezt, nem néztem árukat, de sztem feleannyiból reális

szerk:
donjohnson jogos, szabvány, de a mérete 9,5mm, hirtelen azt hittem arra gondol h spéci történet-e

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63768) donjohnson válasza Francia91 (#63766) üzenetére


donjohnson
addikt

a tiedbe nem 9,5 mm-es való? e-bay-en olyanok vannak: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#63769) Francia91 válasza donjohnson (#63768) üzenetére


Francia91
veterán

De 9.5 mm-es, utánanéztem annak a típusszámának, ami most benne van

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#63770) Chaser válasza Francia91 (#63769) üzenetére


Chaser
titán

csak 12,7-est linekltél:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63771) Francia91 válasza Chaser (#63770) üzenetére


Francia91
veterán

Jaja, utólag észrevettem :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#63772) Francia91 válasza Chaser (#63767) üzenetére


Francia91
veterán

Aprón is 12,7 mm-eseket találok

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#63773) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Ez itten az en kis dell home workstation-om. Mondjuk dell bill es eger meg kell.

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#63774) donjohnson válasza Magnum_ (#63773) üzenetére


donjohnson
addikt

szép :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#63775) Ringman


Ringman
nagyúr

a dell 7480-amon frissítettem win10 1809-re a gépet + dell command update-tel mindent amit lehetett, a touchpad drivert is, ezután eltűnt a program files-ból a folder amiben a delltpad.exe volt, így most nincs egyujjas görgetésem. (az meg csak a hab volt a tortán hogy újból megfordult a scrollozás iránya - azaz felfelé tolásnál gördült lefelé az oldal, ezt ki találta természetesnek?)

hogy lehet beállítani az egyujjas görgetést?

---
az újabb touchpad programot is a microsoft store-ból kellett letölteni, az is eléggé meglepett.

(#63776) Francia91 válasza Chaser (#63767) üzenetére


Francia91
veterán

Közben találtam itthon is, nagy nehezen 9,5 mm-es újat

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#63777) Magnum_ válasza Ringman (#63775) üzenetére


Magnum_
nagyúr

C:\Program Files\DellTPad és azon belül is a DellTPad alkalmazást indítsd, NE a DellTouchPad nevűt, ott fogod tudni aktiválni és finomhangolni az egyujjast. Ha nem működne rögtön, akkor restart

I humbly and respectfully decline™

(#63778) Ringman válasza Magnum_ (#63777) üzenetére


Ringman
nagyúr

A legújabb verzió már nem tesz fel ilyet, régebben én is ezt a módszert használtam.

először leszedem és megpróbálom újrarakni, másodjára pedig rollback lesz belőle.

szerk:
a win10 automatikus driver update-je ki van kapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#63779) Magnum_ válasza Ringman (#63778) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Fura. Pedig nekem is ez a build van fent

I humbly and respectfully decline™

(#63780) Ringman válasza Magnum_ (#63779) üzenetére


Ringman
nagyúr

leszedtem a store-os appot, leszedtem a drivert, majd az eithermouse-t is, hátha az is bekavart.

feltettem egy régebbit - A07-est. ez továbbra sem tett fel semmit, így kézzel kitömörítettem az installert, bemásoltam az I2Cx64 foldert és elindítottam először a delltouchpad.exe-t (hogy legyen a trackpoint középső gombján a middle clikk+a többujjas gesztusok működjenek - és jó irányban), majd a delltpad.exe-t is, hogy legyen egyujjas görgetés.

utóbbit megoldást itt olvastam: [link]

úgyhogy most működik, de majd restart után kiderül, hogy mennyire :)

(#63781) Magnum_ válasza Ringman (#63780) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez jo hir.

(En indulok venni egy E5250-et anyosnak ;] )

I humbly and respectfully decline™

(#63782) kellcucc válasza kellcucc (#63765) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Sziasztok!

Ez lenne a problémám.

Valakinek tipp? Háttérvilágítás kábele?

Köszönöm!

(#63783) Magnum_ válasza kellcucc (#63782) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Melyik topik van a kepernyon? Mert magamat latom

I humbly and respectfully decline™

(#63784) kellcucc válasza Magnum_ (#63783) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Jól látod. De még nem kaptam választ a hibára, ami számomra fontosabb :)

(#63785) Magnum_ válasza kellcucc (#63784) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En offba tettem a kerdesem direkt. De en is kabelhibara gyanakszom

I humbly and respectfully decline™

(#63786) Pyttawrx válasza kellcucc (#63782) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! 90%, hogy kábel hiba. Ha garos akkor küldd vissza, ha nem, bontsd meg és mozgasd csak a kábelt, úgy még biztosabb lesz.

(#63787) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

Sziasztok,

E7440, fullhd kijelző, a bal szélén és a tetején egy pár centis sávban villog, vibrál a kép.
illetve ezen a területen szellemképes is, pl win betöltés közben a bal felső sarokban látszik halványan egy vonal ami az asztali háttérképről való, illetve win bejelentkezőképernyőn halványan "átlátszik" 1-1 asztali ikon.

próbáltam levideozni-fotozni, de nem nagyon sikerült, azért itt van. a videon inkább csíkosodás (vagy semmi) látszik, de nem ez van, hanem vibrálás.

nem mindig jön elő, de egyre gyakrabban. egyelőre nem sikerült semmihez kötni (hőmérséklet, mechanikai behatás, stb).
amit próbáltam és nem segít:
-lecsuk-felnyit
-újraindítás
-vga driver frissítés
-win ujratelepítés
-képernyő kábel csati alaplaprol le, vissza, kontaktspré
-képernyő kábel csati az lcd-böl ki, vissza, kontaktspré
-képernyő kábel (szalagkábel) csere

Bármi tipp az LCD cserén kívül?
Van egy másik ugyanilyen panelem, ami törött, érdemes próbálkozni az elektronika átrakásával? (bár ránézésre elég esélytelen a 3x 88 pin, 1-1 alkatrész viszont átforrasztható)

Köszi minden ötletet!

(#63788) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Üdv mindenkinek,

egy kis segítség kellene. Adott egy E6540 laptop és a memóriát szeretném kimaxolni benne. Van olyan dolog amire figyelni kell azon kívül, hogy 1.35V modulokat tegyek a Haswell proci mellé?
(Mit tudom én... egyoldalas, kétoldalas modulra háklis-e 8 giga/modul méretnél stb.)

Köszönöm. :)

(#63789) Alien13


Alien13
tag

Hali!

Dell Inspiron 5482 milyen?

Köszi!

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#63790) Pyttawrx válasza Alien13 (#63789) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Attól függ mire kell.

(#63791) Pyttawrx válasza bazsi83vp (#63788) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Most mi van benne, és mekkora? A Volt (amit írtál te is) MHz, célszerű ugyanolyat beletenni, de nem feltétel.
Pl a Speccy program megmutatja. 16GB-ig bővíthető amúgy

(#63792) Alien13 válasza Pyttawrx (#63790) üzenetére


Alien13
tag

Szia! Főként szövegszerkesztésre, meg netes videózásra.

Ahová érdemes elmenni, oda nem vezet rövid út - Vavyan Fable

(#63793) bazsi83vp válasza Pyttawrx (#63791) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Szia, 2x4 gigabájt ( és SKHynix, ha jól írom).
Azt kinéztem a specifikációból, hogy 16 GB fér bele, csak az egyik boltban beleültették a fülembe: lehet nem mindegy neki az, hogy 1 vagy 2 oldalas modulokról volt szó.
Utoljára csak a DDR1 időszakban szívta inkompatibilitás miatt.

(#63794) Pyttawrx válasza bazsi83vp (#63793) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen érdemes, kétoldalút, ha az van most benne.
Így megtudhatod, hogy most hogy működik, meg mi van benne:
KÉP

(#63795) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Dell Latitude 5490-es laptopról mik a vélemények? A nagy súly miatt váltás körvonalazódik egy Elitebook 8470P-ről.
Az Elitebookban jelenleg egy I7 3520M processzor dolgozik, aminek nagyon elégedett vagyok a teljesítményével, 8 giga ram dual channelben és egy 120-as SSD fokozza ezt.

A kérdés, hogy ilyen konfigról váltásnál mire lehet számítani?
A kinézett konfig I5-8350U, 8 giga ram, 256 GB NvMe SSD.

A billentyűzetről mi a vélemény? Mondjuk egy Latitude 6230-hoz képest. Hűtése mennyire zajos? Ha kicsit odapörkölök neki teljesítmény ügyben hogy bírja? Tudom, hogy 15W a TDP, főleg ezért a kérdés, nem járt még nálam 4. generációs U-s procinál újabb gép, így nincs tapasztalatom.
Hangkártyája milyen? Nem pattog a hang fülesben? Ez egy elég kritikus pont számomra...

Minden érdekelne a gépről, nem igazán akarok vele melléfogni. A speckó alapján tetszik, de jól jönne némi gyakorlati tapasztalat.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#63796) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Most vettem egy E7480-at.

Tudom, hogy a dell-nek van egy szoftvere amit ha feltesz az ember az automatice felkínálja az össze telepíthető driver-t. Mi is annak a neve?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#63797) bazsi83vp válasza Pyttawrx (#63794) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Szétszedtem és kétoldalas a modul.
De most annyi pozitív változás lett a dologban, hogy tudok próbára valakinél ramot rendelni és a nem megy, akkor visszaküldi a nagykerbe. Így már annyira nem idegesít.
A jövő héten meglépem és köszi a segítséget. :)

adamssss

Felmész ide és rányomsz a detect driversre. A SupportAssist alkalmazást teszi fel.

[ Szerkesztve ]

(#63798) -secret- válasza adamssss (#63796) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

I5 vagy az i7-es?

(#63799) plömplöm válasza adamssss (#63796) üzenetére


plömplöm
őstag

Download SupportAssist

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#63800) adamssss válasza -secret- (#63798) üzenetére


adamssss
veterán

i5-7300u

Köszönöm mindenkinek. Megy is fel.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.