Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63551) SzaboZE válasza somasz (#63549) üzenetére


SzaboZE
addikt

Attól függ milyen cpu van benne! Ha abban nincs integrált kártya, akkor nem fog menni a gpu nélkül a gép!

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#63552) Francia91 válasza SzaboZE (#63551) üzenetére


Francia91
veterán

Intel i7 2720QM, van benne HD3000-es, eddig is az integrált kártya ment, mert a Quadro január óta defektes. Csak a Win7 nem rinyált neki, a Win10 meg igen

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#63553) fateless válasza fateless (#63408) üzenetére


fateless
veterán

Köszönöm mindenki tanácsát és külön köszönöm pohár fórumtárs hatalmas segítségét, a gép már leszervizelve, mint az új.

Köszönöm

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#63554) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Dell Latitude 5591-es laptopom, valaki próbálta már a type-c dockolókat? Kompatibilisek, igaz? Ezeket nézegetem, leginkább egy plusz HDMI és néhány plusz USB port miatt. Így legalább nem kéne otthon mindent kihúzogatnom belőle, csak egyetlen kábelt, ez lenne a fő szempont.

(#63555) SzaboZE válasza Crucio (#63554) üzenetére


SzaboZE
addikt

Pár ezerért szokott lenni hozzá Dell E dokkoló, én azt javaslom inkább. A c port sérülékeny és erőforrást is visz.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#63556) somasz válasza SzaboZE (#63555) üzenetére


somasz
Topikgazda

Kár, hogy 5591-en már nincs dokk csati. :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63557) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Sziasztok ,segitségre szorulnék mivel Notebook vásárlás elött vagyok,mindenképpen kis méretü 13" 14" kell és használtan néztem ki 2 modellt és nem tudok dönteni igazából .Dell E6420 és E6430 ról volna szó .Azt látom hogy a 6430 as már usb 3.0 ,de az intel hd 4000 res videókártya erősebb lenne egy 6420 as nVidia NVS 4200M től ?

Másik kérdés hogy 6430 as-ban is van olyan modell amiben 2 videókártya van NVIDIA NVS 5200M " Namármost menyivel tudd többet ez az 5200 as Nvidia a normál intelhd 4000 hez képest ? Megéri többet fizetni érte ? :U

[ Szerkesztve ]

(#63558) Feherfy


Feherfy
tag

Sziasztok!

Párom nemrég vett egy Dell Inspiron 15 3567 notebookot. A specifikációtól nem várt sokat (nem is lényeg), de mintha még azt sem nyújtaná. Az oprendszer bootja, vagy csak egy program (word, excel) elindítása is irreálisan sok időbe (percekbe) telik. Direkt nincs rajta semmilyen felesleges program, plugin, stb.
Lefuttattam nála a Sentinel-t, kitűnő állapotúnak véli a HDD-t. Esetleg milyen problémára gyanakodjak, vagy szerintetek ez a normális teljesítmény?

(#63559) SzaboZE válasza somasz (#63556) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ah, nem figyeltem hogy nem E szériás. :B

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#63560) Chaser válasza Feherfy (#63558) üzenetére


Chaser
titán

ott valami gond lesz
első körben frissíteném a biost aktuálisra, vagy előtte egy default beállítás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63561) fateless válasza INMOTEP (#63557) üzenetére


fateless
veterán

Azt is írd le, mihez szükséges a kártya, hogy valóban számít-e a különbség

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#63562) INMOTEP válasza fateless (#63561) üzenetére


INMOTEP
őstag

Ezt igy előre nem tudom megmondani hogy mire lessz még használva ,de számitana ha van benne egy normális videókártya ami megbirkózik egy picit nehezegg grafikai megjelenitéssel.Nekem csak az a kérdés melyik notebook-ban van jobb videókártya a 2 modell között mert valamelyik csak erösebb .Néztem pár tesztet de ott az intel hd 4000 ezer volt jobb látszatra " .

[ Szerkesztve ]

(#63563) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Kiemntem a szerk... időböl " Még anyit hozzá tennék első sorban Gépjármü diagnosztikára volna használva mivel találtam olyat amiben 9 cellás akku van ,és a videókártya ha kell egy játékot is tudjon kezelni normál vagy közepes grafika mellett .

(#63564) Chaser válasza INMOTEP (#63563) üzenetére


Chaser
titán

a külön vga mindig + hibaforrás, ha szükség van rá vedd, de egyébként igp-set

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63565) brsdnl92


brsdnl92
tag

Sziasztok! Dell D610-hez mi a max. HDD tárhely,amit kezelni tud? Pontos információt nem találtam róla. Köszönöm!

(#63566) Pyttawrx válasza brsdnl92 (#63565) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez alapján 80gb IDE
link

(#63567) bazsi83vp válasza brsdnl92 (#63565) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Én pedig ezt találtam.

2 részlet belőle:
"The C600 is limited to 120G max. The D610 should not have a limit - both use parallel ATA drives."
"the BIOS reported the drive as 137GB but Windows saw the entire 250GB drive."

(#63568) Pyttawrx válasza bazsi83vp (#63567) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem is kevès a 80gb. De 250-nél nem tennék bele nagyobbat. Ha annyira nem kell a tárhely. Akkor 120gb elég

[ Szerkesztve ]

(#63569) brsdnl92 válasza Pyttawrx (#63568) üzenetére


brsdnl92
tag

Köszönöm mindkettotoknek, szerintem akkor 80 vagy 120 GB lesz.

(#63570) bazsi83vp válasza Pyttawrx (#63568) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Szerintem annál a táblázatnál amit linkeltél inkább úgy kell értelmezni, hogy négyféle verzióban került a gép a piacra merevlemez szempontjából. Ez a 137 gigás szarság rémlett valahonnan és csak azért googliztam rá. Talán anno egy haver asztali gépén jártunk így, hogy kínlódni kellett vele. Az sem ma vót. :D

(#63571) Pyttawrx válasza bazsi83vp (#63570) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Gyártói link. Az ilyen mindig próbás. Saját notim (ASUS F5SR) CPU upgrade, oda volt írva a T9400-al nem megy (lehet más volt a típus, és láss csodát vagy 6 évig ment azzal :). Sajnos ez ilyen, próbálni kell, főleg ami nem mai darab. Viszont csak azt tudom küldeni amit a gyártó kiadott, addig jónak kell lennie. Főleg, hogy ez még PATA.

(#63572) bazsi83vp válasza Pyttawrx (#63571) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Gyártói az tény, de ettől még az a táblázat főként arról szól, hogy milyen konfigurációkban kerülhet a gép ki a gyárból.
Azért van benne olyan, hogy: 14.1" XGA (1024 x 768) or SXGA+ (1400 X 1050) stb.

Illetve pont ezért nincs benne a 100-as és a 120-as opció a merevlemezeknél, pedig a PATA meghajtóknál az is elég elterjedt lett és a gép csont nélkül viszi, csak épp nem szerelték vele gyárilag.

(#63573) dWan


dWan
tag

Sziasztok,

Láttam páran tapasztaltak furcsaságot a Touchpad klikkjével kapcsolatban. Nekem is van egy Dell Latitude 5590-em, a touchpad felső bal gombjának közepétől jobbra alig érzékel. Normális ez? A kereskedés szerint előfordulhat, hogy be kell kopnia.(Ez már a második gép ami így működik) Szerintetek?

(#63574) Pyttawrx válasza dWan (#63573) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Bár konkrét tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban, de az hogy be kell kopnia... című mondat nevetséges. :D
Eddigi nem is tudom hány gépnek, ami megfordult nálam, sok márka Asus, dell, hp medion... stb. Egynek sem kellett "bekopni"

(#63575) tylerddd válasza dWan (#63573) üzenetére


tylerddd
veterán

Most egy 7490-em van, szerencsére mindenhol érzékel, de az 5430-cal sem volt gondom, bár jó 5 év után a két alsó gomb teljesen behalt és át kellett térnem a felsőkre. De ezt betudtam a kornak, előtte működtek rendesen.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#63576) somasz válasza dWan (#63573) üzenetére


somasz
Topikgazda

Lehet, hogy a billzet van szarul bepattintva a helyére. A szerviz meg monnyon le! ;]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63577) Dhampir válasza dWan (#63573) üzenetére


Dhampir
félisten

Melyik kereskedés volt ez?

(#63578) dWan válasza somasz (#63576) üzenetére


dWan
tag

Szervizbe nem járt, első körben 3 napos csere, majd a második gép szinte ugyanazt produkálja - a bolt szerint, holnap lesz nálam.

Az elsőnél a felső gombok közül a középső is alig-alig működött.

(#63577) Dhampir
USANotebook

(#63579) Chaser válasza Pyttawrx (#63574) üzenetére


Chaser
titán

be kell kopnia, hol a baj? ( : még jó, h nem javasoltak egy kis wd40-et aláfújni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63580) Pyttawrx válasza Chaser (#63579) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:U :D, most hogy mondod ja... 😂

(#63581) dWan válasza Chaser (#63579) üzenetére


dWan
tag

Nos, nálam van az új Latitude 5590 is. Tök ua. mint az első volt. A felső klikk alatti érzékelő továbbra is csak a billentyű közepénél és a bal szélénél reagál, jobbra nem. Hogy lehetne ezt kideríteni, hogy konstrukciós hiba-e vagy csak kijött egy hibás széria?

A középső gomb szintén problémás, erővel kell lenyomni, hogy érzékeljen, illetve h görgetni tudjak. Pedig eddig Dell-ben nem csalódtam, de ez übergáz.

(#63582) Chaser válasza dWan (#63581) üzenetére


Chaser
titán

passz, lehet egyszerűbb ha nézel másik gépet, aminek "nem kell bekopnia' :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63583) SzaboZE válasza brsdnl92 (#63565) üzenetére


SzaboZE
addikt

Amekkorát találsz Pata hdd-ből. Nekem SSD-vel is ment, PATA-SATA átalakítóval.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#63584) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Nos sikerült is vásárolnom egy tökéletes állapotúnak mondható 6430 as kis gépet 7 órát tudó 9 cellás akkuval .Mondjátok hogy tudnám időröl időre megóvni az akkut hogy ne csökkenjen az akkumulátor üzemidő ? A Legtöbbet tápegységröl használnám ! Ilyenkor teljesen feltöltött akkut vegyem ki a gépböl ? és csak akkor rakjam be ha szükség van rá ? Nem szeretném kinyirni az akkut :U

[ Szerkesztve ]

(#63585) Chaser válasza INMOTEP (#63584) üzenetére


Chaser
titán

nem kell kivenni az akkut, autóból sem veszed ki sztem:) használod és kész, arra tervezték, simán meghal magától is akkor is ha óvodvédedbabusgatod'
ha van a dellnek akku management sw-e akkor azt használod, ha nincs akkor rábízod az elektronikára

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63586) dWan


dWan
tag

Dell 5590 saga folytatódik.

Szerviz szerint hardveres gond lesz, jönnének-cserélik, ugyanakkor a bolt azt mondja, hogy biza ha már szervizben járt ők már nem veszik vissza 14napon belül, illetve a cserét sem kérhetem, mivel ez már nem az első gép lenne amit visszaküldök (persze, hiszen az első is rossz volt) és nem tudnák csak használtként értékesíteni.

Tehát van egy gépem, melyről nem tudom, hogy egyedi hibás/széria/konstrukciós, rizikózhatok a szervizzel de benne van, hogy nem lesz jó és akkor még a nyakamon is marad.

(#63587) INMOTEP válasza Chaser (#63585) üzenetére


INMOTEP
őstag

ok ha igy kell legyen nem nyúlok hozzá

(#63588) Dhampir válasza dWan (#63586) üzenetére


Dhampir
félisten

Tudod a helyes döntést.

(#63589) Chaser válasza dWan (#63586) üzenetére


Chaser
titán

Attol h jart szervizben, visszaviheted a boltba, mutassak meg a jogszabalyban, mert ne tehetned
En speciel nem vacakoltam volna vele, masodikat is visszakuldtem volna, veszek mast
Ha agonizalnak emlitsd meg a figyvedet, ugyis lesz naluk tartalmi hiba is a wepsopban

Szerk:
Azt is megemlitheted nekik, teged nem erdekel h a szerviz nem tudja megoldabi, te a bolttal allsz szerzodesben, nekik _kotelesseguk_ megoldani, az mar az o gondjuk, mikent csinaljak

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63590) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Dell Latitude 7480 (i7, 8GB RAM, 256GB SSD)

16% elhasználódás ~85 ciklus körül teljesen lemerítettem és feltöltöttem lecsökkent az elhasználódottság 9%-ra. Örültem.

Használtam a laptopot, 2-3 ciklust beleraktam majd egyszer csak 30-35% töltöttség körül gondolt egyet és leesett a töltöttség 7%-ra majd kiírta, hogy le fogok merülni. Le is merültem.

Feltöltöttem teljesen és 23% elhasználódottságot ír most, azóta nem esett le a töltöttség egyszer sem.

Ez miért van? Nem teljesen érzem "real-nek", hogy 100 ciklus se és már 23%-a el lenne használódva az akkumulátornak.

Ez miért? Veletek is előfordult már? Mégis most mennyi az elhasználódottságom? Ez garis probléma?
Ezt nem tudja diagnosztizálni a Dell, vagy nincs rá véletlen valami program?

[ Szerkesztve ]

(#63591) Chaser válasza -secret- (#63590) üzenetére


Chaser
titán

amikor teljesen lemerítetted, gyakorlatilag akkor kalibráltad, újan vetted a gépet?
lehet túl sokáig állt, sok akku nem tolerálja, a kémia egyszer beindul akkor beindul
lehet cella hiba, de lehet elektronika is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63592) -secret- válasza Chaser (#63591) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Használtan vettem. 2020 végéig garis.

Tehát akkor most a 9% a real? Vagy próbáljam meg még egyszer "kalibrálni"?

Igazából most így (23% mínusszal) is megvan a 4-5 óra üzemidő ami nekem elég, csak szúrja a szemem az a -23%.

[ Szerkesztve ]

(#63593) Pyttawrx válasza -secret- (#63590) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt töltsd le. Ha ezzel is rossz, akkor, egy kommunikàciót meg ér a garival kapcsolatban. ha jól tudom 1 év garit vállal az akksira a dell.

[ Szerkesztve ]

(#63594) -secret- válasza Pyttawrx (#63593) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

2017 decemberi a gép szóval az 1 év már bukta sajna. Holnap kipróbálom ezt a progit, köszi szépen!

(#63595) pohár válasza Chaser (#63589) üzenetére


pohár
félisten

a DELL nem írja már jóvá a nagykernek, ha javítva volt a gép, ergo nem tudják háromnapoztatni a kereskedők a nagyker/disztri felé :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63596) Chaser válasza pohár (#63595) üzenetére


Chaser
titán

nem volt javítva, csak szervizben járt
tisztavicc' már minden gyártó, örülök h van egy jó gépem, ha régebbi is:) meg nem is dell :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63597) dWan válasza Chaser (#63596) üzenetére


dWan
tag

még csak szervizben sem járt. 1napja van nálam de szintén szar. Rákérdeztem 3 szerviznél, szerintük ez nem normális, nem működhet így, cserélnék is a gombokat. A gond, hogy mivel ez a 2. gép nem biztos h megoldja az alkatrész csere, így viszont még buknám a csere lehetőségét is.

Az viszont érthetetlen, hogy miért ne cseréltethetném akár másodjára is. Több boltban is van, szval beszállítónál valszeg elérhető, de már drágábban. Olyan ez mintha lett volna 2 hibás gépük és ki akarták volna szórni...

(#63598) SzaboZE válasza pohár (#63595) üzenetére


SzaboZE
addikt

A Dellnek ehhez semmi köze. Ő rendelésre gyárt és szállít. Nem fogja visszavenni, ha nincs semmi baja. Ha meg van, akkor kiküldi a szervizt. A kereskedő csak sír, simán be fogja csomagolni és eladja újra. Tegyük hozzá, hogy ha egy géppel nem vagyok elégedett, akkor nem kicseréltetem, hanem keresek egy másik modellt. Ez a "gomb jobb oldalán kevésbé érzékel" jellegű hiba elég káka jellegű dolog. A gomb közepén van egy darab kapcsoló, elég logikus, hogy ha azt nem egyenesen nyomják le, akkor előfordulhat nem-érzékelés. Egyébként meg ott a tap to click, azt is lehet használni, nagyobb gépeken meg két sor gomb is van. Azt tudom mondani, hogy vagy vissza kell vinni vagy kihívni a szervizt, ha ez a felhasználó lelkét megnyugtatja.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#63599) SzaboZE válasza dWan (#63586) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nincs ilyen szériahiba. A többi felhasználó nem panaszkodik ilyesmire. Választ megkaptad, döntsd el mit szeretnél ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#63600) dWan válasza SzaboZE (#63598) üzenetére


dWan
tag

A választ meg, tény. De már ne is haragudj, de hogy "Káka jellegű" lenne. Ahol kézre,azaz hüvelykujjra esik a gomb ott egyáltalán nem reagál, akárcsak a középső. Azért vettem ilyen kialakításút mert ez is szempont. Akkor nem várhatom el az egyik legnagyobb gyártó 300k-s gépétől hogy a gombja rendeltetésszerűen működjön? Igen, rendeltetésszerűen,mert a jobb gomb tökéletes,teljes egészében érzékel, más üzleti gépek szintén

Itt a valószínűsíthető gyakorlat a legnagyobb gond. A beszállító akcióztak, majd újként, hibátlanként árulja a hibás gépeket.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.