Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63901) aDic


aDic
tag

Sziasztok,

Vajon a 5490-es ful HD-s notiba berakható 7490-es full HD-s kijelző? Ha igen, melyik típus? 5490-est szeretnék venni, de a 7490-esnek - főleg egymás mellett nézve -fényévekkel jobb a kijelzője, viszont több okból sem szeretnék 7490-est.
Szerintem mind a kettő 30-as csatlakozóval rendelkezik. Ha megoldható a csere, akkor kell még hozzá más is? Pl. display kábel?
Ha valakinek ezzel kapcsalatban van tapasztalata, vagy információja az kérem ossza meg.

Köszi.

(#63902) eris94


eris94
tag

Üdv!

A napokban lettem a tulajdonosa egy Latitude 5490-nek. Marha jó a gép, a világért nem válnék meg tőle, egyetlen problémába ütköztem. A hang akadozva, "pattogva" szólt. Továbbá néhány óránként volt olyan, hogy befagyott teljesen a Windows.
A neten azt a megoldást találtam, hogy a PCIe Link State Power Management energiagazdálkodási beállítást Maximum Power Savingsről állítsam Moderate Power Savings-re. Azóta minden tökéletes, de ez vajon mennyire normális, hogy ilyet be kellett állítani, hogy minden rendben működjön?
Driverek a legújabbak, Win10 a legújabb frissítésekkel van felrakva, friss install. Az üzletben ahol vettem azt mondták, hogy HP gépeknél láttak hasonlót, ők is ezt a megoldást ismerik rá.

Ti találkoztatok hasonlóval? Ez mennyire normális jelenség?

(#63903) Pyttawrx válasza eris94 (#63902) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!

Még nem, de windowsnál bármi előfordulhat, ami megmagyarázhatatlan. :D

[ Szerkesztve ]

(#63904) eris94 válasza Pyttawrx (#63903) üzenetére


eris94
tag

A jó öreg Windows :D
#63662 alapján lehet hogy egy Win reinstall megoldaná. Meh, úgyis szeretnék majd SSD-t váltani. Majd akkor szenvedek vele újra, hátha.

(#63905) Pyttawrx válasza eris94 (#63904) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mondjuk a mostani 1903 nekem bejött eddig. kb 10 gépre tettem fel, vagy frissítve media creation tool-lal, vagy pendrive-ról tiszta telepítéssel. Eddig ez a leghibamentesebb win10 szerintem a 1709 óta. :)

(#63906) eris94 válasza Pyttawrx (#63905) üzenetére


eris94
tag

Ez mondjuk jó hír :R
Kicsit fura volt a Media Creation Tool (vagy a pendrive-om) viselkedése, amikor kiírtam az ISO-t. Elsőre nem sikerült a Tool-nak elkészítenie a boot USB-t, valami random hibára hivatkozva. Aztán simán csak letöltettem vele az ISO-t és Rufusszal írtam ki a pendrive-ra, és úgy installáltam. Lehet, hogy gyengélkedik már ez a pendrive, majd egy másikkal kipróbálom.

(#63907) Pyttawrx válasza eris94 (#63906) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én mindig letöltöm az iso-t, a 32/64-est, majd rufussal írom ki, egy UEFI-s és egy Nem UEFI-s verziót.
Szerintem nem pendrive lesz. :)

(#63908) somasz válasza Máté94 (#63898) üzenetére


somasz
Topikgazda

Szia! Ha sípol, akkor sztem alaplap. Mutasd meg KillHates fórumtársnak pl.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63909) Máté94 válasza somasz (#63908) üzenetére


Máté94
addikt

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Tehát annak ellenére, hogy a 8 sípolás az LCD kijelző vagy hozzátartozó komponensére utal? Nem kötözködöm, csak érdekel a gondolatmenet és a tapasztalatod. :D

Nem tudtam dűlőre jutni vele, így hazaküldtem Mo.-ra. Remélem nem feleslegesen cseréltem kijelzőt. :))

(#63910) somasz válasza Máté94 (#63909) üzenetére


somasz
Topikgazda

Lehet kábel is, lehet DOA a kijelző is. Ki tudja... :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63911) Máté94 válasza somasz (#63910) üzenetére


Máté94
addikt

Annak ellenére is, hogy van háttérvilágítása és tudom szabályozni a fényerőt? :O :DDD

(#63912) Ispy


Ispy
veterán

Beléptem a 7490-esek táborába. Van egy ilyen az eszközkezelőben: Intel(R) Serial IO I2C Host Controller, de nincsen drivere. Kell ez nekem, ez miez?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63913) somasz válasza Ispy (#63912) üzenetére


somasz
Topikgazda

Hm

Ezt nem tudod felrakni?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63914) Ablakos válasza Ispy (#63912) üzenetére


Ablakos
őstag

Service tag alapján érdemes a dell support oldalon keresni drivert.

(#63915) Ispy válasza somasz (#63913) üzenetére


Ispy
veterán

Ez a platform nem támogatott üzenet jön.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63916) Ispy válasza Ablakos (#63914) üzenetére


Ispy
veterán

Command update nem talált semmit, a dell honlapjával meg gondjaim vannak még....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63917) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Dell Precision-re van olyasmi mint a tpfancontrol? A 7530 az asztal/idle-ben is eléggé melegíti a billentyűzet tetejét. Ez azért van mert passzív módban megy kb. ahogy nézem. Ugyanakkor alig hallani, ha kicsit pörög a vanti, tehát nekem jobb volna, ha menne a venti picit folyamatosan. Cserébe nem lenne meleg a gép tök zavaróan és feleslegesen.

A Dell Power Managerben már beállítottam "Cool"-ra a sémát. Sokat nem segített...

A DellFanCMD tool netán?

(#63918) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Ezt az M.2 SSD-t néztem ki a 7577-embe, szeretni fogják egymást?

Valakinek van esetleg infója arról, hogy pontosan milyen M.2-es csatlakozású meghajtót keressek? Azt tudom, hogy vannak ilyen M, B meg B+M kulcsok, de azt már nem annyira, hogy mennyire kell erre figyelni consumer kategóriában.

:R

(#63919) Pyttawrx válasza erahurka (#63918) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Én ebbe gyorsabbat vennék. Minimum samsung.

(#63920) timirosicka


timirosicka
tag

Sziasztok. Most vettem egy: latitude 5491 i5-8300H procival.
Olyan kérdésem lenne,hogy ha rádugom hálózatra,töltés közben folyamatosan,hangosan búg a ventilátor.Ez normális?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#63921) Pyttawrx válasza timirosicka (#63920) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Biosba van rá elvileg beállítás. Ki lehet kapcsolni.

(#63922) Ispy


Ispy
veterán

Van egy idegesítő dolog, amit meg kéne oldanom a 7490-en, megpróbálom elmagyarázni. :D

Szóval amikor a touchpadot használom, odamegyek a kurzorral mondjuk a startmenüre és a touchpad gombjával rákattintok majd rárakom az ujjam a touchpadra, hogy arrébb menjek a kurzorral, akkor az érintést egy klikknek érzékeli így klikkel megint egyet és bezárja a start menüt. Persze ez máshol is előjön, elég idegesítő.

Ha a trackpoint gombját használom, akkor nincsen ilyen jelenség.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63923) somasz válasza Ispy (#63922) üzenetére


somasz
Topikgazda

A korábbi kérdésedre ez a válasz: Ethertronics Active Steering Driver

A touchpadosra pedig a következő:
ha a tálcán a dell touchpadot megnyitod, mit látsz? precíziós vagy dell érintőpad van engedélyezve? előbbivel az összes 0-es végű dell géppel szarakodik a win driver, ezért a delleset kell használni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63924) erahurka válasza Pyttawrx (#63919) üzenetére


erahurka
félisten

Olyan sokat számít a különbség? Ami gyorsabb Samsung az 2x annyiba kerül.

(#63925) Ispy válasza somasz (#63923) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, jó lett a driver és a touchpad is, preciziósra volt állítva.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63926) somasz válasza Ispy (#63925) üzenetére


somasz
Topikgazda

Találkoztam már olyannal, hogy visszaállt a csúszka, nézz majd rá később. ;)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63927) Ispy válasza somasz (#63926) üzenetére


Ispy
veterán

Ok, köszi :)

Beüzemeltem a gépet, eddig tetsztik nagyon, de tényleg forrófejű tud lenni, főleg ölben tartva. Mondjuk furcsa, mert van amikor érezhetően meglegszik, máskor meg nem. Illetve már meleg az alja, de a venti alig akar bekapcsolni. Szóval még jó, hogy nem az i7-es változatot vettem meg. De hát aki kicsi cukker gépet akar, annak viselnie kell a következményeket. :))

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63929) DellFan


DellFan
csendes tag

Sziasztok,
Csak aki használja a Support Assis-t és már frissített a 19H1-re annak szól a kérdés, hogy a legújabb (3.2.2.119) build hibátlanul települ?
Nálam még a direktbe letöltött .exe sem hajlandó elindulni... :(

(#63930) timirosicka válasza Pyttawrx (#63921) üzenetére


timirosicka
tag

És le tudnád írni légyszives,hogy pontossan mit és hol keressek a kikapcsoláshoz?
Másnak is ilyen?

(#63931) Pyttawrx válasza timirosicka (#63930) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Holnap megnézem, de behavior menuben keresd, fan always on, when plug ac... valami hasonlót keress.

(#63932) timirosicka


timirosicka
tag

Köszi.

Közben csináltam róla egy videót,hogy milyen hangos.:

[link]

(#63933) Pyttawrx válasza timirosicka (#63932) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Sajnos nem találtam meg, lehet a hp-knál van ez jobban, viszont láttam a videót. 3500rpm-en megy a cooler és elég magasak az értékek is. Paszta vagy takarítás volt?

(#63934) timirosicka válasza Pyttawrx (#63933) üzenetére


timirosicka
tag

Nem, mivel ez egy új gép üzletből, most vettem egy hete és azon gondolkodom, hogy vissza küldöm, mert nagyon nem tetszik ez a búgás.
Viszont ha nem töltöm, akkor meg szépen csendben megy.

[ Szerkesztve ]

(#63935) Ispy válasza timirosicka (#63934) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem is ezt csinálta a 7490 amikor rádugtam a wd15-re, aztán redditen írták, hogy a BIOS-ban ki kell kapcsolni az intel c state-et és speed step-et és ez megoldotta.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63936) Avicularia válasza Ispy (#63935) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha 7490-re rádugok egy pendrive-ot átalakítóval az usb-c portra, akkor nem kéne felismernie?
Windows csatlakozási hang bejön, de nem jelenik meg semmi az eszközök között. Próbáltam több pendrive-al is.

(#63937) Ispy válasza Avicularia (#63936) üzenetére


Ispy
veterán

Dugd rá az usb-re egyből átalakító nélkül. Esetleg nézd meg a lemezkezelőben, lehet csak meghajtójelet nem kap automatice. Egyébként meg passzolok. :)

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63938) Avicularia válasza Ispy (#63937) üzenetére


Avicularia
veterán

Usb-n persze megy gond nélkül. De átalakítóval nem. Lemezkezelőben és partíció menedzser progiban sem látszik.

(#63939) plömplöm válasza timirosicka (#63932) üzenetére


plömplöm
őstag

a videón az látszik, hogy a nyolc szálból egy hajtva van. egy: miért? ha ez így van, ahogy látszik, akkor ez nem idle, hanem nemidle. kettő: az 5491-ek nagyon jó kis masinák, de a hűtésükkel vannak bajok. amire itt a fórumom jutottak, az ez: "Once I disabled SpeedStep, my fan stopped coming on excessively.", próbáld meg esetleg.

három: a dellcommandupdate-et addig kéne nyomkodni, amíg azt nem mondja, hogy ready

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#63940) swoody válasza swoody (#63882) üzenetére


swoody
senior tag

:F

PROCESSZOR: Core i3 6006U (2000) MHz
MEMÓRIA: 4096 (DDR4) MB
HDD: 256 SSD GB
KIJELZŐ: 15,6" FHD LED matt
VIDEOKÁRTYA: 2048 MB AMD Radeon 530

[ Szerkesztve ]

(#63941) timirosicka válasza plömplöm (#63939) üzenetére


timirosicka
tag

mielőtt nekiállok a beállitásoknak érdemes egyáltalán megtartanom ezt a gépet.ez miatt a rossz hűtés miatt nem lesz később komolyabb gond a géppel?
Nem lenne jobb,ha inkább néznék egy inspirion vagy vostro gépet? /3as vagy 5ös szériák közül/?

(#63942) plömplöm válasza timirosicka (#63941) üzenetére


plömplöm
őstag

nemnem, semmi inspiron vagy vostro, ha belefér(t) egy latitude. amit írtam, az egy darab beállítás, olyan nagyon nem kell nekiállni azért... :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#63943) Dhampir válasza plömplöm (#63939) üzenetére


Dhampir
félisten

Az 5591-ek hűtésével nincs hasonló probléma?

(#63944) Badboys


Badboys
őstag

Sziasztok!

Azt kérdezném,hogy meg szabad e venni ezekkel a paraméterekkel egy ilyen gépet és mennyit szabad adni érte? 3 hó garival.DELL Precision M4800 WorkStation 15.6"FHD IPS-i7-4810MQ-16GB Ram-256GB SSD-NVidia Quadro K1100M! Köszönöm előre is a válaszokat. Nyílt őszinre válaszokat szeretnék.

(#63945) Ispy


Ispy
veterán

Még mindig vannak gondjaim a 7490-el...

Ez a touchpad szívat engem, de nem tudom, hogy ez fícsör vagy error. Szóval ha ctrl gombot hosszabban nyomva tartom, akkor az egér pozíciójánál lévő szöveghez ugrik a kurzor és az ott lévő szöveget kijelőli. Ez elég idegesítő, mert sokat használom a ctrl gombot. Ráadásul random jobb click is fut, ilyenkor a lokál menü megnyílik, ami a jobb klikkre szokott. Valakinek valami ötlete?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63946) Badboys


Badboys
őstag

Elnézést még ezen a konfigon gondokobom.

3. generációs Core i 5

Magyar karakteres új világítós billentyűzet

széles betekíntésű kijelző (hasonló ,mint az IPS !! )

8 GB RAM !!!! (1 RAM SLOT még üres)

új 240 GB SSD (Kingstone)

Előretelepített Windows 10 Home operációs rendszerrel

15,6" KIJELZŐ 1600*900 felbontás

2db VIDEO kártya

Intel HD 4000 + Nvidia NVS 5200M 1 G

(#63947) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Jól feltételezem, hogy a Dell Vostro 7580 van olyan megbízható, mint a Dell G5 5587?

Dell Vostro 7580 LaptopMedia teszt

A Vostro 7580-hoz helyszíni garancia is társul, ha jól láttam.

(#63948) DellFan válasza Dhampir (#63947) üzenetére


DellFan
csendes tag

Csak meg kell nézni a Dell Community-t, a Vostro topikba érkezett a legkevesebb segítségkérés a jelenleg forgalmazott laptopok közül. (a G5 az Inspiron családba tartozik).

(#63949) Dhampir válasza DellFan (#63948) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, azt tudom, hogy az Inspiron családba tartozik a G5, csak érdekelne egy gyakorlati tapasztalat is, ugyanis még nem láttam konkrét Vostro 7580 ajánlást sehol, ahol olvasgattam, ott mindenütt a G5 5587 volt ajánlott. :)

(#63950) Dhampir válasza DellFan (#63948) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyébként "majdnem" Inspiron a Vostro is, például tök ugyanazt a BIOS-t kapta, mint a G5 5587. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.