Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Peter.70


Peter.70
őstag

Ezt hogy? :Y curve kártyát beteszed a revo számlád alá.átállítod,hogy a curve cash kártyád legyen aktív

[ Szerkesztve ]

(#1202) Watcher45 válasza Peter.70 (#1201) üzenetére


Watcher45
tag

Természetesen a Curve app-ban elsődleges forrásnak jelölöd a cash kártyát, vagy én nem értem mire irányul a kérdésed.

(#1203) Peter.70 válasza Watcher45 (#1202) üzenetére


Peter.70
őstag

Revolut alá hogy teszed be a curve-t?

(#1204) Watcher45 válasza Peter.70 (#1203) üzenetére


Watcher45
tag

Én a pénz hozzáadása menüben adtam hozzá a további kártyákat, az oldal alján van egy menüpont ahol ezt megteheted.

(#1205) kosmoo81 válasza betyarr (#1200) üzenetére


kosmoo81
tag

Használom a revolutot, volt tobb ezer ft es euro feltoltesem is de nem engedi, azt irja h eloszor topupolnom kell

(#1206) Peter.70 válasza Watcher45 (#1204) üzenetére


Peter.70
őstag

Gondolom csak azután lehet, miután meg kaptam a curve kártyát. Az alkalmazásban nem látom a kártya számot / lejáratot / cvc kódot

(#1207) AcCEsS válasza kosmoo81 (#1196) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ez alapján csináltam (már nem tudom ki írta):

***
Curve 5£ Revolutra feltoltve? Igen lehetseges 😉 hogyan? Biztosan tobben kozuletek mar kaptak 5£ ajandek osszeget a Rewards virtual kartyara a Curve-ben. Ezt innen el tudjatok kolteni, de ha szeretnetek mondjuk a Revolutra feltolteni, konnyen megteheto egy kis csellel ami teljesen legalis. Sajat fizetesi linket kell letrehozni a Revolutban sajat nevre. Igy menni fog az 5£ feltoltese ( egyebkent nem menne, mert 10£ a minimum osszeg sajat kartyas feltoltessel. Viszont ahhoz, hogy a feltoltesi link funkcio mukodjon, legalabb egyszeri 50£ (vagy annak megfelelo osszeg mas penznemben ) feltoltese szukseges elozoleg a Revolutban. Eddig ez a mod mukodott, ezert osztottam meg veletek 😉 have a nice déj 😀
***

Tehát, Fizetések -> Kérés -> Fizetési hivatkozás -> Fizetési hivatkozás létrehozása

Megadod, hogy 5GBP, létrejön a link, majd azt megnyitva megadod a Curve kártyád adatait, persze előtte beállítod, hogy a Cash-kártya legyen az aktív!

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1208) Watcher45 válasza Peter.70 (#1206) üzenetére


Watcher45
tag

Minden bankkártya azonosítóra szükséged van, hogy felvedd. Az eljárás végül is ugyanaz mintha pl egy OTP-s MC kártyát adnál hozzá. De ha még nincs Curve kártyád hozzá sem férsz az 5 fonthoz, hiszen előtte vásárolnod is kellene vele.

[ Szerkesztve ]

(#1209) blackfly


blackfly
tag

Sziasztok!
Egy kérdés.
Már párszor fizettem a curve blue kártyámmal, de a paypass nem működik. Van valami ötlet miért lehet?

(#1210) KTU válasza blackfly (#1209) üzenetére


KTU
addikt

Átnéztem a beállításokat, de nem találtam olyan lehetőséget mint a Revolut-nál, hogy külön kikapcsolható lenne a mágnescsík, chip, érintéses fizetés.
Az is lehet rossz a kártya.
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1211) blackfly válasza KTU (#1210) üzenetére


blackfly
tag

Akkor elképzelhető, hogy rossz a kártya, mert chip el tudtam fizetni. :W
Van tapasztalat hogyan lehet kártya cserét kérvényezni?

[ Szerkesztve ]

(#1212) betyarr válasza kosmoo81 (#1205) üzenetére


betyarr
veterán

nem elég a topup,utána legalább egy chip&pin tranzakciónak is lennie kell: vásárlás (NEM paypass-os!) vagy pénzfelvét.amint ez teljesül,menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#1213) Watcher45 válasza blackfly (#1211) üzenetére


Watcher45
tag

Tudom, hogy írtad, hogy chip-es fizetést használtál, de eközben rendben működött a PIN megadás, végigfutott a tranzakció? Mert ha a PIN azonosítás nem történt meg akkor a paypass sem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#1214) kosmoo81 válasza betyarr (#1212) üzenetére


kosmoo81
tag

2x vasaroltam vele a mekiben, esetleg az lehet a gond h keves az egyenleg ami most a revoluton van? Kb 2000 ft maradt rajt

(#1215) blackfly válasza Watcher45 (#1213) üzenetére


blackfly
tag

Igen, a chipes vásárlás rendben végbement kód megadással. Az első alkalommal nem is próbáltam paypass t. De azután sem működött.

(#1216) betyarr válasza kosmoo81 (#1214) üzenetére


betyarr
veterán

chip&pin-es vásárlás volt?azaz,bedugták a kártyát a terminálba és adtál meg pin kódot?mert ha nem így volt,akkor nem minősült chip&pin tranzakciónak.

de a továbbiakat már a revolut fórumba.ne offoljuk szét a curve topikot.

(#1217) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Egyre inkabb tetszik ez a harmasfogat (Curve - Revolut - TransferWise) es lenne par kerdesem. :U

Aki esetleg a fenti harmasfogatban nagyon ott van, tudna privatban segiteni? Van par kerdesem es nem biztos, hogy szet szeretnem szemetelni a forumot. Mihelyst kikristalyosodott a kep, akkor roviden ugyis meg fogom osztani a tortenetet. :K

Elore is koszi a segitseget! :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#1218) petipetya


petipetya
nagyúr

07/08-i érvényesítés (személyi és fotó feltöltése) után ma, 07/23-án jelezték, hogy minden rendben és küldik a kártyát. Örök kérdés ennek időtartama, nálam láthatóan 2 hét volt.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1219) xhege válasza petipetya (#1218) üzenetére


xhege
addikt

Nálam a személyem igazolását követően egy órán belül jött az email, hogy postázták a kártyát.

(#1220) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!

Most regisztráltam a curve-ra és betettem a revolut kártyámat. Beterheléskor nem volt a revolut kártyámon 1 Font, ezért elutasította a kártya ellenőrzést, viszont utána -104 Ft-ot sikeresen beterhelt, amivel jött a kód is. Kell még valamit tennem, vagy ezzel a -104 Ft-os terheléssel sikeres volt a kártya ellenőrzésem is?

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1221) -=Jam=- válasza Sátán44 (#1220) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ha bent van a kártya a Curve alatt már, akkor nem kell semmit tenned.

(#1222) bdos


bdos
csendes tag

Sziasztok,
szeretném kérdezni a következő működhet-e, illetve hogyan működne.
Adott Curve blue kártya, illetve Revolut virtuális kártya. A Revolut kártyára feltöltök forintot, ezt a forintot átváltom Revolut-on belül euróra. A Curve alá be van regisztálva a Revolut virtuális kártya, pénzneme EUR.
Odamegyek egy OTP eurós ATM-hez itt Magyarországon és pénzt veszek ki a Curve kártya segítségével. Minek minősül ez; honi pénznemben indított tranzakciónak (amire a 200Ł napi ill. 10 db havi tranzakciószám limit érvényes), vagy konverziónak (amire a 200Ł-os havi limit érvényes)? Köszi a választ!

(#1223) szuladam válasza bdos (#1222) üzenetére


szuladam
aktív tag

Ha a berakott rev kártya pénznemet euróra állítod akkor saját penznemu felvétel lesz azaz 10x200eurot ki tudsz venni kpban mivel nem történik konverzió

[ Szerkesztve ]

(#1224) bdos válasza szuladam (#1223) üzenetére


bdos
csendes tag

Köszi, akkor az a lényeg, hogy legyen elég euro átváltva a revolut számlán, illetve a curve-ban a revolut kártya pénzneme EUR-ra legyen állítva.

(#1225) xhege


xhege
addikt

A Curve kártya betehető Google Pay alá?

(#1226) fravik válasza xhege (#1225) üzenetére


fravik
tag

Nekem nem ment. Azt mondja, hogy ez a bank nem támogatott.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#1227) xhege válasza fravik (#1226) üzenetére


xhege
addikt

:( Köszönöm a választ! :R

(#1228) beers


beers
addikt

Sziasztok!
A nap folyamán szándékoztam kipróbálni a curve kártyámat!
Elmentem egy atm-hez átállítottam a PIN-kódot, minden ok volt!
Szándékoztam fizetni a Lidlben, de nem fogadta el!
Elsődleges kártya a revolut volt, amivel aztán simán fizettem, másodlagos a magyar erste Visa!
Pénz volt mindegyiken, miért nem sikerült a curve kártyával fizetnem?

[ Szerkesztve ]

M&N

(#1229) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Az curve alkalmazásban megadtam a PIN kódot, kéri, hogy aktiváljam a curve kártyát, gondolom ezt csak akkor célszerű ha már megkaptam? Vagy majd egy PIN kódos vásárlás is kell majd még?

(#1230) TigerDzsó válasza beers (#1228) üzenetére


TigerDzsó
tag

A revolut kártyádnál engedélyezve voltak az online fizetések?

(#1231) beers válasza TigerDzsó (#1230) üzenetére


beers
addikt

Nem, de a chipes fizetés tudtommal nem online fizetésnek minősül!?

M&N

(#1232) gzbotii válasza beers (#1231) üzenetére


gzbotii
veterán

Azért próbáld ki ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1233) Oliverda válasza beers (#1231) üzenetére


Oliverda
félisten

De te nem a Revoluttal próbáltál fizetni, hanem a Curve kártyával, ami a Revolut oldaláról online tranzakciónak minősül.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1234) beers válasza Oliverda (#1233) üzenetére


beers
addikt

Ok, akkor meg is van!
Köszönöm mindenkinek! :R

M&N

(#1235) sajti_pajti válasza szuladam (#1223) üzenetére


sajti_pajti
tag

azaz 10x200eurot ki tudsz venni kpban

El kéne olvasni a Fair use policyt, mert abban szerintem az van, hogy ha örökké/(nagyobb összegben, mint amennyit költesz vásárlással) csak kp-t veszel fel, akkor az már nem feltétlenül kóser és díja lehet. Továbbá a hitelkártyás kp. felvétet se nagyon kultiválják.

[A cash recycling rész az érdekes]

[ Szerkesztve ]

(#1236) sajti_pajti válasza sajti_pajti (#1235) üzenetére


sajti_pajti
tag

Pontosítok: blokkolhatnak, vagy felmondhatják a szerződést cash recycling esetén.

(#1237) RBJ


RBJ
addikt

Próbáltam aktíválni a kártyám, ha jól értem sikerült de ténylegesen vásárlással kell aktíválni?
No de nem emlékszem, hogy akármikor is pin t állítottam volna be a kártyának?
Akkor mikor kell?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1238) gzbotii válasza RBJ (#1237) üzenetére


gzbotii
veterán

Card fül - show PIN.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1239) RBJ válasza gzbotii (#1238) üzenetére


RBJ
addikt

Hmm nemértenitecciékérteni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1240) gzbotii válasza RBJ (#1239) üzenetére


gzbotii
veterán

Mitnemteccikértenikéremszépen?
AztmondtadhogynemrénlikhogyállítottálvolnabePINtaztottmegtudodnézni.
ElégegyPINcsereATMbenésúgyisaktiválvaleszvagyegyChip&PINvásárlátetszőlegeshelyen.
Mitnemértekteccikmondani?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1241) zolmesz válasza RBJ (#1239) üzenetére


zolmesz
aktív tag

A Curve kártyához alapból jön egy PIN kód, amit az elején a program megmutat (nálam legalább is így volt), utána pedig, ahog gzbotii is írta, a programban a Card - Show PIN menüpontban tudod megnézni, ha elfelejtetted volna.
Aktiválni a kártyát, ha megérkezett, egy PIN kódos vásárlással, vagy ATM-nél PIN kód cserével tudod, de ha nem tudod a jelenlegi PIN kódot, ezek nem fognak menni, szerintem.

De ezt a mondatodat nem igazán értem én sem: "Próbáltam aktíválni a kártyám, ha jól értem sikerült"
Vásároltál, adtál meg PIN kódot, és üzent a program, hogy sikerült az aktiválás?

(#1242) betyarr


betyarr
veterán

ilyet ti is kaptatok?nem hangzik rosszul :K

[ Szerkesztve ]

(#1243) petipetya válasza betyarr (#1242) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, de nem szoktam elolvasni. Miről szól?

"nincs rá lezsóidő"

(#1244) betyarr válasza petipetya (#1243) üzenetére


betyarr
veterán

röviden: ha curve-el vásárolsz,akkor 100000 font értékig biztosítanak és 1 napon belül el is intézik a kártérítést,ha:

- nem kapod meg a cuccot/szolgáltatást
- nem olyan,mint amilyennek ígérték
- ha sérülten kapod meg
- ha hamisítványt kaptál
- ha az eladó visszatérítést ígért, de végül nem utalta el neked.

[ Szerkesztve ]

(#1245) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

07.17-én rendeltem meg a curve kártyát és még mindig nem jött meg. Kinek mennyi idő volt?

(#1246) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Valószínűleg volt már kérdés, de nem találom. Adott egy Erstés forint alapú Visa kártya, amennyiben ezt berakom Curve alá, akkor külföldi vásárlások esetén milyen árfolyamon megy a váltás Curve vagy Visa?

[ Szerkesztve ]

(#1247) Watcher45 válasza betyarr (#1244) üzenetére


Watcher45
tag

Én is megkaptam az e-mailt. Ha jól értelmezem a dolgokat ez erősen arra mutat, hogy megpróbálják a PayPal felhasználókat magukhoz csábítani.

(#1248) petipetya válasza betyarr (#1244) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi szépen.

"nincs rá lezsóidő"

(#1249) Shade45 válasza Peter.70 (#1245) üzenetére


Shade45
senior tag

Kb. 2 hét.

(#1250) szabi__memo válasza Watcher45 (#1247) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ahhoz azért egy virtuális kártya nem lenne rossz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.