Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) SZATA


SZATA
senior tag

Lejárt az egyik hozzáadott kártyám. Megjött az utódja, azonos számmal, de frissebb lejárati idővel, és eltérő CV? kóddal.

Hozzáadnám az újat, de az app a fényképezés és az adatok megadása után azt írja, van már ilyen számú csatolva.

Nem is kell az újat hozzáadni, vagy ez valami bug?

(#1052) Mr.Csizmás válasza SZATA (#1051) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hülye kérdés, de nem próbáltad a fogaskeréknél kitörölni? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1053) SZATA válasza Mr.Csizmás (#1052) üzenetére


SZATA
senior tag

Nem hülye kérdés. :)

Direkt nem akarom kitörölni az előzmények miatt.

Írtam a supportnak, meglátjuk.

(#1054) gzbotii válasza SZATA (#1053) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem nem lesz rá opció. Mivel ez egy új kártya.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1055) betyarr válasza SZATA (#1053) üzenetére


betyarr
veterán

mindenképp jelezd légyszi a support válaszát,mert hamarosan nekem is jön az új kártya. :R

(#1056) oszy78 válasza SZATA (#1053) üzenetére


oszy78
tag

Nekem is volt ilyen hibám korábban. Nálam az előző ugyanolyan számú kártya törlése megoldotta.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#1057) Mr.Csizmás válasza SZATA (#1053) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor viszi az előzményeket is? összesítettben nem marad meg?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1058) SZATA


SZATA
senior tag

A support azt írta, amit ti is javasoltatok. Törölni kell a régi kártyát. Ezzel a walletből törlődnek az előzmények, de a timeline-ban megmaradnak.

Eddig is így volt - a fentitől függetlenül -, hogy a walletben csak az aktuális havi forgalom látszott? Most ez van, és meglepődtem rajta.

(#1059) Zugi


Zugi
aktív tag

Auchan benzinkútnál automata kútoszlopnál próbáltam tankolni, de "tiltott tranzakció" címszóval elutasított. Többször próbalkoztam, paypass és chip-es módon is, eredmény ugyanez. Utána pár perccel egy kajáldaban minden további nélkül fizettem a Curve kártyammal. Első ilyen elutasító hely volt ez a benzinkút, amibe eddig belefutottam.

[ Szerkesztve ]

(#1060) gzbotii válasza Zugi (#1059) üzenetére


gzbotii
veterán

Auchan automata kútoszlopnál én is többször tankoltam, nekem gond nélkül ment. Idáig csak egyszer, Alidban volt gond a fizetéssel.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1061) Gabócza válasza Zugi (#1059) üzenetére


Gabócza
senior tag

Nekem is az egyetlen hely, ami sehogy se fogadja el a Curve kártyát, az az Auchan automata kútja...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1062) vtechun


vtechun
veterán

valaki tudja, hogy mikor írják jóvá a 5 fontokat a meghívottak után?

(#1063) anadroid válasza vtechun (#1062) üzenetére


anadroid
senior tag

Amikor a meghívott először használja a kártyáját.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1064) xcsabo


xcsabo
senior tag

Van a rendeljkinait oldalon most pár jó revolut és curve cikk.

(#1065) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Curve kártyánál úgy működik a kp felvétel, hogy van a törvény által biztosított 150K. És ezen felül ha berakok a curve mögé egy revolut meg a magyar kártyát akkor a revoluttal lehet még 75K még a magyar bankkártyával lehet további 75K?

(#1066) tsilver válasza Peter.70 (#1065) üzenetére


tsilver
aktív tag

szerintem nem, mert a kp felvételedet a magyar kártyával már megcsináltad, és ugye ez a kártya van mögé rakva A Curve kvázi "csak egy felület egy folyosó" ami megy a tranzakció, de az alá berakott kártya limitei is élnek

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1067) KTU válasza Peter.70 (#1065) üzenetére


KTU
addikt

Nem úgy működik.

Curve Standard kártyával saját devizanemben (HUF) mindennap 200 GBP-ig lehet ingyen Forintot felvenni ATM-ből!
1 hónapi limit 3500 GBP

Szóval mindegy milyen kártyát aktiválsz alatta, csak legyen rajta HUF

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1068) gzbotii válasza tsilver (#1066) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1069) KilgoreTrout válasza Peter.70 (#1065) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ha a Curve napi ATM limitjét nem léped át, akkor igen. Elvileg a Curve elküldi a terhelt kártya kibocsájtójának, hogy ez készpénzfelvétel, de gyakorlatban vásárlásként könyvelik le a bankok, tehát nincs semmi költség (egyelőre).

(#1070) SZATA válasza KTU (#1067) üzenetére


SZATA
senior tag

Naptári hónaponként csak 10 saját devizanemes (domestical) pénzfelvét ingyenes, ami ugye összesen 2000 GBP.

(#1071) igergo19


igergo19
tag

Sziasztok!

A Curve-nél a 200 GBP/nap készpénzfelvételi limitről a hivatalos oldalukon vagy bármilyen egyéb csatornájukon találok valami infót? Mert én az ATM használatnál mindenhol csak a havi 200 GPB-s limitet látom, a napi 200 GBP-ről, amiről már itt pl. ezen a fórumon sokat olvastam, a hivatalos oldalon semmit nem találok.

(#1072) SZATA válasza igergo19 (#1071) üzenetére


SZATA
senior tag

A Terms az appra hivatkozik (utolsó előtti táblázat).

Általában lenni szokott egy kis keveredés a feltételek nem teljesen egyértelmű megadása miatt.

Egy kártyánál két fajta limit van azonos szolgáltatáshoz. Az egyik az adott „előfizetéshez” tartozó ingyenességi határ, a másik a kártya „tudásának” határa.

A havi összeg az első, azaz a Blue Account ingyenességi határa, a napi pedig az utóbbi, azaz kártya limitje.

(#1073) Dluinet válasza igergo19 (#1071) üzenetére


Dluinet
nagyúr

applikációban a limitek alatt lehet megtekinteni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1074) Karaya válasza Karaya (#1027) üzenetére


Karaya
tag

otp atm megint szívat. Szombaton akartam kivenni 70e-t. SMS jött a terhelésről, utána kiírta, hogy "nem sikerült a kapcsolat a kozponttal, atm nem üzemképes". Pénzt nem adta ki. Korábban az ilyet 3 óra elteltével jóváírták, most semmi. Telefonos érdeklődésre elmondták, hogy a tranzakció náluk sikeresnek naplózva. lehetnek technika atm problémák, amit kivizsgálnak (kamera felvétel stb) de CSAK akkor, ha a kártya szolgáltatónál inditok panaszt.
Curve support ma reggel válaszolt, kérik a receipt-et az elutasításról. Olyan nincs, pár másodperces képernyőüzenet volt. (ha bizonylattal kértem volna akkor ad? Föleg, hogy a logjuk szerint sikeres..)
Curve azt írja, hogy 10.-ig várjunk, akkor elvileg ők refound-olnak. "giving us time to check that the merchant isn't going to take the funds". Ez utóbbira rákérdeztem, hogy mi van, ha az otp továbbra is sikeresnek tekinti 10-én is, ha nem indítunk panaszt. A válasz kb azonos az előzővel.
Szerintetek indítsak a BB-nél is panaszt 10.-e előtt? Nem ők a közvetlen kártya szolgáltató úgyebár..

(#1075) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ha curve alá berakom a revoult virtual kártyám (be lehet rakni?), akkor EUR terhelés esetén ki fog nekem devizát váltani?

(#1076) Dluinet válasza Sanyi.mTs (#1075) üzenetére


Dluinet
nagyúr

-belehet rakni
-én is így csinálom
Revolut EUR kártya, USD Kártya és magyar forint kártya van alá nekem berakva.
Arra kell figyelni, hogy amikor aláteszed állítsad be, hogy milyen pénznemben terhelje őket.
Fizetés előtt pedig a megfelelőt válaszd ki a Curve alkalmazásban.
Így elég ha a Curve kártyát használod mindenhol, és a Revoluttal váltasz, nem a Curve kártyával.
Ez főleg a hétvégi vásárlások és készpénz felvétel miatt érdemes, meg így elég egy kártyát cipelned és tiltanod.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1077) ÁrPi2 válasza Dluinet (#1076) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Revolut EUR kártya, USD Kártya és magyar forint kártya van alá nekem berakva."

Bocsi, akkor jól sejtem hogy Te nem a Sztenderd csomagban vagy Revoluttal (1 fiz + 1virt kártya) hanem valamelyik fizetősben több kártyával? Vagy amúgy hogyan szeparálható el ?

[ Szerkesztve ]

(#1078) Dluinet válasza ÁrPi2 (#1077) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az ingyenesben vagyok, több virtuális kártyát lehet hozzáadni.
A Revolut-ban nem lehet szeparálni, csak a Curve alatt a gyorsabb, ha különböző Revolute kártyákhoz más pénznemet társítok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1079) ÁrPi2 válasza Dluinet (#1078) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Ezt akkor rosszul tudtam.

Nagyon jó praktika amit írsz, köszi.

(#1080) Sanyi.mTs válasza Dluinet (#1078) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

én még új vagyok ebben a világban (Revoult, Curve, TW), de ha az ingyenes revoultban csak 1db díjmentes virtual kártyád lehet, akkor tudod megcsinálni, hogy "különböző Revolute kártyákhoz más pénznemet társítok."

még nem regisztráltam Curve-re.
Curve kártyának van díja, vagy a postázásnak?

(#1081) gzbotii válasza Sanyi.mTs (#1080) üzenetére


gzbotii
veterán

Rev téma: 5GBP lehet kérni új virtuális kártyát, Standard (ingyenes) előfizetéssel is. Például.
+volt a szivárványkártya akció, így lehet két fizikai kártyád ingyen.

Nincs díja.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1082) gzbotii válasza Dluinet (#1078) üzenetére


gzbotii
veterán

De, ennek mi értelme? Hétvégét leszámítva, Rev abból a zsebből vonja le, mint a terhelt pénznem (pl €-€), ha azon nincs annyi, akkor abból, ahol a legtöbb van (pl HUF). Mindkét szolgáltatás bankközi árfolyamon vált, szóval azzal se nyersz semmit.
Akkor hol a csel? :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1083) Dluinet válasza Sanyi.mTs (#1080) üzenetére


Dluinet
nagyúr

USD az alap + EUR a virtuális
HUF meg a magyar kártyám

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1084) Dluinet válasza gzbotii (#1082) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az hogy a Curve abba terhel ami a Curve appban van beállítva.
Ha ERU fizetek, akkor a curve appban az EUR kártyát választom.
Ez csak annyival kényelmesebb, hogy nem kell a kártya alatt átírogatnom folyamat a pénznemeket.
Másik előny hogy a Revolut 10x több pénzt vált díjmenetesen, mint Curve.
Így nem lépem át a Curve pénzváltási limitet, a hétvége sem gond, és csak egy kártyát kell magamnál tartani.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1085) gzbotii válasza Dluinet (#1084) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja, hogy a kevesebb kártya miatt, amit magadnál hordasz.
Én ilyen esetben csak Revet használnák + egy normál kártya vésztartaléknak.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1086) Dluinet válasza gzbotii (#1085) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A curve pénzfelvétel miatt is, meg mindenhol (ali, ebay, stb) csak a Curve kártyát adom meg, és így nem keveredek bele.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1087) KTU válasza Dluinet (#1086) üzenetére


KTU
addikt

Netem már kizárólag Revolut virtuális kártyát adok meg.
Egy ideig úgy csináltam ahogy te, Curve majdnem mindenhol.
De már nem.
Történet,
egy ismerősnek vásároltam x szolgáltatást a Curve kártyámmal, ami akár meg is újulhat,
úgy gondoltam kivettem a "pipát" ebből a részből, (sajnos egy részné nem, de ez már csak később derült ki), és mikor ismerősöm egyenlege lecsökkent, automatikusan levonták az összeget (10 ezer Ft) Curve kártyámról, szerencsétlenség plusz, épp én is vásároltam és Curve-be egyik hazai bankos kártyámra volt állítva. :W
Biztos vagyok benne hogy bejelöltem első feltöltésnél a "kártyaadatokat ne tárolja" opciót.
Mindegy levonták.
Mikor utólag megnéztem benne volt x helyen az automatikus megújulás.
Írtam a Curve-nek, az összeg levonásakor, írták látják hogy ez automatikus levonás, forduljak a kereskedőhöz, az ugye azt mondja engedélyezve volt, így jártam.
Több levélváltás, nem fogták meg a tranzakciót!
Ismerős azonnal jelezte kifizeti az összeget,
de azért szerettem volna ha megfogják, ill kíváncsi voltam hogy rendezik.
Nyelvi akadály nem volt, nem ezért hiúsult meg.

Amiért ezt leírtam, a Revolut pár hónapja fiamnál észrevette hogy X kereskedő olyan tranzakciót hajt végre amilyenhez hasonló előtte már többször visszafordítottunk.
Most automatikusan megfogta, kérdezték valós-e a terhelés,
válasz nem,
Összeget nem engedte levonni, és felajánlotta hogy tiltják a kártyát, és adnak másikat.
Ezt akkor meg is írtam a Revolut topikba.
Ezért jobb a Revolut "netes" vásárláshoz, mint a Curve.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1088) gzbotii válasza KTU (#1087) üzenetére


gzbotii
veterán

Pontosan. Én bárhol fizetek online (NKM, ELMŰ kivételével), Rev virtuális kártya. Fizetés után egyből befagyasztom újra. Egy virtuális kártyát max kétszer használok. Elvégre ezt erre találták ki.

Curve fizikai meg megmarad, azt cserélni kicsit macerásabb (+nem is ingyenes).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1089) KTU válasza gzbotii (#1088) üzenetére


KTU
addikt

Cseréltetni fogom a kártyám, csak most még nyáron nem akartam, de .... lehet mégis elindítom.
Még nem néztem meg mennyi az új kártya, vagy hogy milyen opciók vannak a cserére.

Hátha van valamilyen olcsó megoldás.
:U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1090) gzbotii válasza KTU (#1089) üzenetére


gzbotii
veterán

Úgy néz ki, ha bekamuzod, hogy elhagytad/lopták, küldenek egy újat ingyen :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1091) KTU válasza gzbotii (#1090) üzenetére


KTU
addikt

Az eset pár hete történt, a kártyám azóta zárolva tartottam az alkalmazásban,
ahogy írtam róla mérges lettem.
Küldtem is nekik e-mailt, hogy elveszett a kártyám.
Csak előrebeállított sablonválasz érkezett, még.
Köszi a linket.
:)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1092) KTU válasza gzbotii (#1090) üzenetére


KTU
addikt

Már jött is válasz.
Utolsó tranzakció adatai, címem, születési dátumom kellett megadnom.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1093) gzbotii válasza KTU (#1092) üzenetére


gzbotii
veterán

..és jön az új kártya FOC?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1094) KTU válasza gzbotii (#1093) üzenetére


KTU
addikt

Pár perce írták, hogy feladták az új kártyát, 5 - 7 munkanapon belül kellene megkapnom,
nincs semmi költsége.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1095) szuladam


szuladam
aktív tag

Megy valaki augusztusban Ibizára? :D
1% cash back jár minden ott elköltött peták után. És úgy láttam nem kitétel a prémium kártya.

(#1096) gzbotii válasza szuladam (#1095) üzenetére


gzbotii
veterán

Én sem nem látom, hogy írná, hogy az ibizai akciójukhoz kellene prémium kártya.
+annak sok értelme nem is lenne, mivel prémium kártyákkal amúgy is jár a cashback.

Szerk.: This Promotion allows any Curve user who is traveling to Ibiza during the month of August, to get 1% cashback on all payments made with their Curve card while in Ibiza. The Promotion does not apply to any ATM or online transactions.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1097) Zugi válasza szuladam (#1095) üzenetére


Zugi
aktív tag

Vicces, én pont augusztusban megyek Ibizára pár napra. Amikor olvastam az emailt az akcióról, azt hittem ez olyasmi célzott reklám itt a nagy bigdata rendszerben, amikor pl. ebay-en, vagy booking.com-on rákeresel valamire, és utána facebook-on azokról kezded kapni a hirdetéseket.

(#1098) gzbotii válasza Zugi (#1097) üzenetére


gzbotii
veterán

Azt remarketingnek hívják ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1099) igergo19


igergo19
tag

Sziasztok!

Ma megérkezett a Curve kártyám, aktiváltam is, valamint a vásárlást is kipróbáltam vele, egy Revolut kártyával mögötte. Viszont az első vásárlás simán ment érintéses fizetéssel, pedig elvileg csak chip+PIN-nel kellene működnie első alkalommal. Ennek mi lehet az oka? Másnak is volt így?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a vásárlás után kaptam a Curve-től egy push üzenetet az appból, mely a következő volt:

"Congrats, you've earned £5 Rewards from making your 1st purchase with Curve! See and spend your Rewards points by tapping here."

Tehát ezek szerint az első vásárlásért is jár egy £5-os jutalom, mint a meghívással történő regisztrációért? Csak mert én nem kaptam semmit az üzenet ellenére. Más kapott ilyen jellegű jutalmat az első vásárlása után? Vagy hogyan működik ez pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#1100) fravik válasza igergo19 (#1099) üzenetére


fravik
tag

Az első vásárlásig pending tranzakcióként jelenik meg a 5 font a Curve Cash kártyán, valószínűleg azért nem tűnt fel, mert nem próbáltad felhasználni. Ténylegesen neked és a meghívódnak is most íródott jóvá és vált felhasználhatóvá az összeg. 🙂

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.