Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Dluinet válasza ANOka (#200) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sikerült, de még fizetned kell vele egyszer, de az nem lehet érintés nélküli.
Chip vagy mágnescsikos fizetésnek kell lennie.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#202) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Egy kérdésem lenne. A Curve kártyám alá be van regisztrálva egy forint alapú Erste bankos bankkártya, aktiválva van, használtam is külföldi fizetéshez és működött. Ezt a Curve kártyát beregisztráltam a Paypal alá is. Ott is aktív. Ma fizetni akartam egy 400 Euros tételt egy német online shopban, de elutasításra került. Az appban kétszer is szerepel a Timeline opció alatt pending (függő) tételként, viszont zárolás nem történt a magyar kártyán sem, illetve a Paypalnél sem szerepel. Mi lehet a probléma, miért nem működhetett?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#203) Dluinet válasza the.odzsy (#202) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Talán 100000Ft az Erste kártyán a napi limit.
Ez szokott lenni az alap beállítás, magasabbra kell állítani.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#204) anadroid válasza peti123 (#197) üzenetére


anadroid
senior tag

8 nap után nekem is visszautalták mind a hármat. Most este újra megpróbáltam, ugyanaz a jelenség, hibaüzenet, ami néhány tizedmásodpercig látható, ugyanúgy beragadt 1,15€, megint nem történt meg a kártya bejegyzése és szám sem érkezett.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#205) Reinkz


Reinkz
senior tag

Van akinek működik a reward kártya amióta új főverzió van?

Vagy volt aki vissza rakott egy régebbi verzót az appból, hogy elköthesse? egyáltalán ott működik?

Nem tudom lemerjem e tölteni apk monkról.

(#206) Ghard válasza Reinkz (#205) üzenetére


Ghard
őstag

Nekem régebben az otp-vel lett tele a tököm, amikor a rootolt telefonokat kezdték letiltani. Majd utána a tesco scan&shop appja ugyan így. Én is féltem más forrásból apk fájlokat töltögetni. Ezért es file explorerrel vagy titanium backuppal mindig lementem a régi verziókat azóta, aztán használom ameddig engedi. Automatikusan sosem frissítek már az ilyen gyökérségek miatt.

(#207) KTU válasza Reinkz (#205) üzenetére


KTU
addikt

Ha már a 2. verzió van fent, felesleges downgradelni,
nem fogsz tudni bejelentkezni, [link].

De szépen magyarul írtam. :U

(#206) Ghard:
Létezik olyan hogy, root cloak
nézz utána a telefonod topikjában.
Általában a telepített root alkalmazásban is beállíthatod.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#208) the.odzsy válasza Dluinet (#203) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Az magasabb nem az a baj, sőt mivel sürgős volt ezzel fizettem később, csak a bank elég rossz árfolyamán. :W

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#209) Ghard válasza KTU (#207) üzenetére


Ghard
őstag

A root cloak csak eleinte működött, aztán megint verziót váltottak. Magisk-et használok már régóta, ezzel működik.

(#210) Reinkz válasza Ghard (#206) üzenetére


Reinkz
senior tag

Ez az egész curve csak addig jó amíg nem lesz forint feltöltés revo-n aztán dobom kukába.

dehogy ezekkel a hibákkal gyakorlatilag meg sem próbálnak meggyőzni, hogy milyen jó, az azért elég fail

[ Szerkesztve ]

(#211) Ghard


Ghard
őstag

Pénteken 281,6 Ft-ért váltott dollárt (MNB közép 281,85 Ft. OTP deviza eladási 284,51 Ft)
Hétfőn 283,66 Ft-ért váltott szintén dollárt ( MNB 282,8 Ft. OTP 286,68 Ft)
Ha jól látom, akkor időpontban stimmel is és majdnem centre pontosan ezen az árfolyamon váltanak: XE Currency Charts: USD to HUF

[ Szerkesztve ]

(#212) ANOka válasza Dluinet (#201) üzenetére


ANOka
őstag

Ma reggel próbáltam fizetni vele egy kis boltban:
Bedugtam a leolvasóba, kiírta, hogy chip aktiválása, megadtam vmi kamu PIN kódot, a terminál - szinte - azonnal kiírta, hogy hibás kód. Kihúztam a kártyát, kifizettem kp-vel.
PIN kód sehol. Azt galambpostával küldik? :U :F

(#213) flegga92 válasza ANOka (#212) üzenetére


flegga92
senior tag

Appban tudod megnézni, egyébként a kártya igényles során nálam megmutatta és vissza is kellett neki írni.
Androidon bal alul a Curve fülre, majd show pin.

(#214) ANOka válasza flegga92 (#213) üzenetére


ANOka
őstag

Biztos én vagyok béna, de az Play-ről telepített programban nem látok olyat, amit írtál! :W
[kép #1] [kép #2]

(#215) flegga92 válasza ANOka (#214) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem pedig itt van.[kép]

(#216) Alexios


Alexios
veterán

Másnak is vontak le már duplán összeget? Vasárnap kétszer vásároltam a kártyával, akkor rendesen levonta, kaptam számlát róla stb. Ma hajnalban kaptam két frissített számlát, ahol mindkettőben dupla összeg szerepel a vasárnapi tényleges vásárláshoz képest, és a különbözetet le is vonták. Írtam a supportnak levelet, de azért ez elég ijesztonek tűnik

(#217) Oliverda válasza Alexios (#216) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, az összes vasárnapi költésemet random duplázták vagy triplázták hajnalban. :U

Nyilván valami rendszerhiba és jóvá fogják írni, de azért elég ciki...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#218) ANOka


ANOka
őstag

Van egy olyan érzésem, hogy "indiai/paki" programozókkal iratattják a prgramjukat és üzemeltetik a rendszerüket... ;]

(#219) KTU válasza Alexios (#216) üzenetére


KTU
addikt

Pont így jártam én is.
Vasárnapi (2019 02 10)

Ma hajnalban kaptam frissített számlát:
"Updated Curve Receipt: Purchase at ............"

Írtam én is, jött egy automatikus e-mail.
Más semmi.

Az alatta lévő bankkártya bankjával ma fogok egyeztetni.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#220) KTU válasza ANOka (#214) üzenetére


KTU
addikt

#1 képen, látok ott egy olyan kék "gombot" hogy:

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#221) nutfile válasza KTU (#219) üzenetére


nutfile
aktív tag

detto.
02.10-i költéseimet ma újra levonta... :Y
tényleg ijesztő... :W

nagyon elbizonytalanodtam ezek után, hogy kell-e nekem ez a kártya...

[ Szerkesztve ]

(#222) nutfile válasza ANOka (#214) üzenetére


nutfile
aktív tag

ha az app-ban nem aktiválod a curve kártyád, akkor hogy látnád a pin kódot?
[link]

(#223) anadroid válasza Oliverda (#217) üzenetére


anadroid
senior tag

Ma hajnali 05:03-kor a vasárnap délutáni Shell tankolásomat még kétszer beterhelték, jött is a banki SMS (OTP) mindkettőről. (Ez úgy mellékesen még 2*27 Ft SMS-díjat is jelent). Ezt eljátszották a Revolut-hátterű Aldis vásárlásommal is, igaz, ott "csak" dupláztak.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#224) #33403648 válasza Alexios (#216) üzenetére


#33403648
törölt tag

Ohhh f...ck tobbszor vontak le egy-egy vasarlasomat tegnap 😡😡😡 ez igy nem tetszik, nagyon nem! Raadasul tobbszor elutasitotta a kartyat a terminal, h fedezet hiany...mi van?! Majd a terminalba dugva mar jo lett.

[ Szerkesztve ]

(#225) nutfile válasza nutfile (#221) üzenetére


nutfile
aktív tag

hogy tetézzem a dolgot, az egyik dupla terhelés a curve app-ban nem jelenik meg egyszer sem. sem az eredeti, sem a mai... :Y :Y
a többi az csak az eredeti időponttal...
:F

(#226) #33403648 válasza nutfile (#225) üzenetére


#33403648
törölt tag

Hmm lehet egy idore leszedem a belinkelt kartyamat, amig rendezodnek ezek az anomáliák.

(#227) KTU válasza #33403648 (#226) üzenetére


KTU
addikt

Ha leszedem a kártyáimat, hogy megy vissza a pénz?

Szerintem sehogy.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#228) sparks


sparks
senior tag

Akkor ahogy elnézem nem csak az én szombati egyik vásárlásom duplázódott meg ma hajlani 5:03-kor. Reggel csipás szemmel furcsán néztem rá, hogy hogyan tudtam vásárolni a CBA-ban a kártyámmal. Írtam is nekik azonnal, de akkor ez valami nagyobb méretű probléma lesz.

Gondolom a helpdesk fog kapni pár százezer panaszos levélkét :D El lesznek a feldolgozásukkal szerintem most akkor egy évre előre :DD

[ Szerkesztve ]

(#229) #33403648 válasza KTU (#227) üzenetére


#33403648
törölt tag

Van ott meg olyan kartyam amit nem hasznalok. Utalja arra vissza ( ha egyaltalan kehet arra) vagy passz, de ez most igy nekem nagyon nem szimpi :(

(#230) bbuzas válasza nutfile (#225) üzenetére


bbuzas
újonc

Az eredeti időponttal, csak dupla összeggel. Legalábbis nálam.

(#231) #33403648


#33403648
törölt tag

Monese meghivot tudna nekem valaki kuldeni priviben? Koszi

(#232) nutfile válasza nutfile (#225) üzenetére


nutfile
aktív tag

a curve support vissza is írt, egyelőre annyit, hogy kivizsgálják...

(#233) betyarr


betyarr
veterán

eltávolítottam az otp-s kártyám a curve-ből,mert beparáztam a fentebb írottak miatt.ha visszateszem,akkor olyan mintha nem történt volna semmi?értem ezalatt,hogy ha valahol vásároltam és valamiért visszakérem az összeget,akkor meg is érkezik rá?vagy esélytelen?

(#234) bbuzas válasza nutfile (#232) üzenetére


bbuzas
újonc

Twitteren is hasonló a válasz:

"@imaginecurve One of my weekend purchase doubled and debited again this morning. What happened?"

"Hi Balint, we have taken a look and it is not immediately clear what has happened here. We have raised this with our payments team who are looking in this for you."

Legalább az kiderült, hogy fogalmuk sincs mi történt. :D

(#235) ANOka válasza KTU (#220) üzenetére


ANOka
őstag

Ld.: --> (#200) ANOka

(#236) gabter válasza nutfile (#232) üzenetére


gabter
tag

Nekem is triplázták az eredeti vasárnapi vásárlásomat, most jött az értesítés az app-ból, majd az email is, hogy visszautalták. De sajnos egyelőre csak az egyiket, tehát még mindig dupla összegnél tartok, tehát ment egy újabb reklamáció. Viszont kaptam +300 pont jóváírást a reward kártyára kiengesztelésül, kár, hogy nem tudom felhasználni, mert korábban frissült az app.

(#237) instantwater válasza gabter (#236) üzenetére


instantwater
addikt

Parádés ez az app. :))
Pedig jól indult.

(#238) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Nekem szombaton 1 vásárlásom volt, azt nem duplázta/triplázta. Azonban volt egy több 100k-s kiadásom is, azt nem mertem bevállalni a korábbi nálam jelentkező baki miatt ezzel a kártyával, úgy tűnik jól döntöttem. :D Egyébként elég hektikusan érkeznek a push üzenetek/email-ek a vásárlásokról. Van amikor rögtön vagy pár perc után megérkeznek, de volt olyan is már, hogy 3 órát kellett várni rá, addig az app-ban sem jelent meg... Az email küldést le sem lehet tiltani, mert nem veszi figyelembe a kapcsoló állását.

(#239) sparks


sparks
senior tag

Na igen, ha ilyenek lesznek, akkor megtartom Revolut feltöltőnek, aláteszek egy limites kártyát, amire csak annyit rakok, ami éppen kell az aktuális töltéshez és csókolom.
Azért ekkora bakit letolni az nagyon meredek. Pont kb. ettől parázik mindenki, hogy a kártyáink adatainak ismeretében bármilyen tranzakciók létrejöhetnek a tisztelt hozzáértő Curve 'szakemberbrigád' által.
Ezek után ki tudja, hogy a már hozzáadott kártyák eltávolítása után, mikor kapunk újabb random régebbi vagy akár ki tudja honnan odaérkezett leemeléseket. Fasza :(((

(#240) nutfile válasza sparks (#239) üzenetére


nutfile
aktív tag

hát én az utóbbi időben minden napi költésemet - több mögöttes kártyával - ezzel fizettem, már azon aggódtam, hogy az éves limit elég kevés lesz, de ezek után én is csak nagyon célirányosan fogom használni, külön figyelve a mögöttes kártya "limitmenedzsmentjére"... ami ezek után egyetlen kártya lesz...

(#241) nutfile


nutfile
aktív tag

ezek szerint nem annyira rendkívüli:
[link]

(#242) jalos válasza Dluinet (#201) üzenetére


jalos
csendes tag

Vagy paypal :).

(#243) bg24 válasza MrPeekaboo (#238) üzenetére


bg24
csendes újonc

Nem egyedi eset. Ezt a revault írta: 16:39 Until 2019. febr.19. Card payment issues A small number of card payments made today may have been duplicated due to an issue with our third-party payment processor.Our team is working on a fix now.We're really sorry, please bear with us and we'll update you as soon as we have more information.Thanks for your patience.

(#244) instantwater


instantwater
addikt

Legyünk már képesek egy 7 betűs márkanevet helyesen leírni.

Nem revault, nem revolt, nem revolution, hanem RE-VO-LUT. (És nem is Renault ;) )

:W

[ Szerkesztve ]

(#245) zseko


zseko
veterán

Regisztrálnék az app-ba, megadtam amit kér, (az itthoni név/lakcím, stb.) erre azt írja, hogy:

'Something gone wrong!
Please check your internet connection and try again.'

:F

HR24.hu

(#246) szuladam


szuladam
aktív tag

Sziasztok!
Ma volt egy vásárlás utáni kártya cserem. Másikkal akartam fizetni. Most mindkettőről levonták a penzt. Mennyi idő után kapom vissza a másikra?

(#247) Ixion77


Ixion77
őstag

Most regisztrálok. Aki először küld egy kedvezménykódot PM-ben, azét beírom.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#248) Ixion77 válasza Ixion77 (#247) üzenetére


Ixion77
őstag

Köszönöm, vége. 3egesz14 nyert.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#249) zseko válasza zseko (#245) üzenetére


zseko
veterán

Fasza, amíg dolgoztam, a háttérben bezáródott az app, most már a bankkártyát kéri, gondolom így buktuk mindketten a 5 font feltöltést, (eddig ugye a hálózati hibát nyomatta a referral code megadása után, megnézni nem tudom, mert bejutni ezek nélkül ugye nem lehet az appba. Ekkora egy szart :W)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#250) #26662144 válasza Ixion77 (#248) üzenetére


#26662144
törölt tag

Én is köszönöm a lehetőséget.
Kíváncsi leszek a végeredményre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.