Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) kanyi51 válasza ricsi0307 (#6000) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szerencsés vagy :C

(#6002) K Norbi válasza kanyi51 (#6001) üzenetére


K Norbi
addikt

Szóval egy kaparós sorsjegyet rendeltem? :DDD
Vagy bejön, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#6003) szilasz007


szilasz007
aktív tag

En oszinten elore felek mi lesz akkor, ha lejart a Curve kartya. Remelem nem magyar BIN-eset kuldenek, mert akkor minden buko lesz.
Mondjuk addig meg eltelik par ev... es naivan talan meg bizhatok abba is, hogy lesz GPay, netan Samsung Pay itthon is... Tudom, naiv, naiv.... naiv.

(#6004) K Norbi válasza szilasz007 (#6003) üzenetére


K Norbi
addikt

G pay Itthon? Ebbe a bürökratikus fos Országba? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6005) SpongyaBob válasza szilasz007 (#6003) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én is reménykedem ebben egyébként :) de a realitás az, hogy nem lesz itt semmi :D
Jobban örülnék, ha direktbe tudnám használni a bankkártyámat Curve nélkül.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#6006) st3v3np3t3r válasza K Norbi (#6004) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Meg Samsung Pay?! :))

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#6007) Dluinet válasza K Norbi (#6004) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy lesz nálunk is G pay.
Kb amikor az eurot is bevezetik.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6008) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Miért nem próbáljátok meg a GPay-t? Tudom hogy papíron nem kéne hogy működjön de a kártyám 55744489-el kezdődik ami az itt csatolt kép szerint magyar BIN. A GPay le lett szedve az APKMirorr-ról ami egy teljesen megbízható oldal és semmilyen Angol cím meg VPN-es mókolás nem kellett, csak beírtam a magyar címet és hozzá is adta a kártyát. Azóta is működik a telefonos fizetés. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#6009) István89 válasza Dluinet (#6007) üzenetére


István89
tag

:DD

(#6010) st3v3np3t3r válasza Dluinet (#6007) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Azaz kb.Soha! :))

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#6011) ÁrPi2 válasza István89 (#6009) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

A szigorúan Google Pay ügyileg analizálva kipipált státusú , hihetetlen gazdasági stabilitású ország a demokratikus és maradéktalanul korrupciómentes UKRAJNA. Ehhez a szürrealizmushoz rakok én Shakespeare-i "nézd komédiának és nevettetni fog" jegyében szmájlit:. :))

(#6012) ÁrPi2 válasza Dluinet (#6007) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Miként a feltételeket tökéletesen abszolváló, perfekt államban Ukrajbában is, ja ...ott mááár Van Gpay... Itt meg soha nem lesz mert ez instabil gazdaságú állam :))

(#6013) emeritus válasza ricsi0307 (#6008) üzenetére


emeritus
tag

A GPay tevékenységed a pay.google.com oldalon is látod, vagy csak a telefonodon? Curve előtt volt esetleg korábban GPay hozzáférésed, előéleted? Mi a siker titka? Keressük...

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#6014) kosmoo81 válasza ricsi0307 (#6008) üzenetére


kosmoo81
tag

szia.

az enyem 5375el kezdodik es ugyanugy hozza tudtam adni...
mas kerdes hogy valami gond volt a curve kartyammal es penzt nem tudtam felvenni a magyar szamlamrol vele... majd probalkozom.
ugyanennel a banknal nem ment a topup se revolutra, beszeltem a bankkal azt mondjak naluk nincs gond, engedelyezve van a curve.

(#6015) Dluinet válasza ÁrPi2 (#6012) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ukrajnában a gazdasági befolyások és érdekek (magán oligarcha) erősebbek a politikánál.
Nálunk a politika erősebb (politikai oligarcha) a gazdaságnál.
Általában az oligarchák akarnak politikai befolyást szerezni, nálunk a politikusok lettek oligarchák.
Ez kb egy banánköztársaságban szokott előfordulni.
De ezt a banánköztársasági formát is lehet jól csinálni, lásd Szingapúr.
De nálunk az sem megy.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6016) ÁrPi2 válasza Dluinet (#6015) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Plusz hozzá lehet tenned (topikhoz vissza kicsit közelítőleg) hogy ukrajna is jobb banánköztársaság (ne is hasonlítsuk oranjeköztársasághoz) MERThiszen legalább a GooglePay-t kipipálták, van náluk :))

(#6017) Somatom válasza ÁrPi2 (#6016) üzenetére


Somatom
veterán

Google Pay ide, vagy oda, azért én örülök, hogy tavasszal Afrikából jövet nem vitt tovább a gólya. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6018) gzbotii


gzbotii
veterán

Google Pay témát kérlek zárjuk, ez itt OFF❗️

Köszönöm.

GPay topic erre
Fintech OFF erre

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6019) gzbotii válasza Dluinet (#6015) üzenetére


gzbotii
veterán

Politikából ennyi is sok volt. Köszi.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6020) ÁrPi2 válasza Somatom (#6017) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Kelep! Az én gólyám Afrikábaindulás előtt hozott, de ki hozza azokat erre a jó helyre akik a feketekontinensen b. és n. pálmaligetek között s szavannákon tett repülgetős , de banki nyomonkövethetőség és ATM mentes luxusnyaralás idején - a zord évszakokban börzdéjeznek?

(#6021) gzbotii válasza ÁrPi2 (#6020) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszi, hogy nem folytatod az OFF-ot :U
Következők törlére kerülnek :(((

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6022) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

elég kalandos lett ez a magyar BIN miatti kártyaigénylésem, most éppen minden eléggé kaotikus :/ tegnap véletlenül az appban megnyomtam a lock card gombot, ahogy nézegettem valamit. apple pay persze rögtön jelez, hogy nem használható a kártya (még a régi UK bines), de semmi gond, visszakapcsolom. innentől végtelen ciklusba került a kártya, 30 másodpercenként jött váltott notification, hogy újra használható/nem használható a kártya. töröltem a walletból, nem volt más megoldás

oké, semmi gond, végül is ott az új kártya száma az appban, hozzáadom azt. nem ment az istennek se, 3-szor sem. kínomban arra is nyomtam egy lock/feloldot, hoppá, utána hozzá tudtam adni az apple wallethez. mentem volna tovább, hozzáadom az icloud profilomhoz is, mert a uk binest korábban nem lehetett. a kártyaszámot elfogadta, de a próbaterhelés mindig declined volt

kezdtem kicsit ideges lenni, hogy mi a franc van már, újra ránéztem a curve appban a card details adatokra, és bakker megváltozott, persze, hogy emiatt lyukra futottam a próbaterhelések során. amikor kiírtam magamnak, volt egy lejárati dátum és egy cvc, mind a kettő megváltozott, szerintem akkor, amikor az új kártya lock/feloldását csináltam kínomban. ebből arra következtetek, hogy az eredeti kérésemnél valóban magyar bin-es kártyaszámot generáltak már, de valami félrecsúszott teljesen. amikor rányomtak újra és visszaadták az 5 fontot, akkor frissülhettek az új kártyaszám lejárati és cvc adatai, de a lock/feloldig az előzőeket mutatta nekem az app

miután ezt a változást kiszúrtam, az apple már elfogadta a kártyát, végre van curve az icloudban

de sajnos nem volt vége: ma reggel kipróbáltam, működik-e, és hát működik, tudtam fizetni apple pay-jel, de erre előjött egy mostanában jellemző kínos konverziós hiba: beléptem, hogy csekkoljam a kártyalimiteket (amióta ez az újraigénylős mizéria tart, minden számláló nullán állt), és nem 1405 huf-nak megfelelő gbp volt ott, amennyit fizettem, hanem úgy kezeli most a rendszer, hogy egy vásárlással 1405 fontot fogyasztottam a napi és minden limitemből. nonszensz bakker

írtam egy üzenetet, hogy ku.va gyorsan nézzék ezt meg, erre ugyanolyan robotválaszt kaptam, mintha tök új, frissen regisztrált ügyfél lennék - a rendszernek ezek szerint az vagyok. hát, ennyi probléma egy szaros kártyacserével, így utólag nem érte meg :( egyszer biztos rendberaknak mindent, de már megint levelezni kell, macera van, kár

[ Szerkesztve ]

(#6023) pictigjis válasza pictigjis (#6022) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

...és nem egyszeri a hiba. 400 forintos paypal terhelés a megerősítő kóddal, és máris 1805 fontot jelez a napi költési limit. fasza hiba nagyon, gbp-huf 1:1-ben váltással másfél millió helyett 3750 forint a kártyám napi vásárlási limitje jelenleg :/ és ha megint 4-5 nap kell a válaszig, egy hétig nem tudom használni a kártyát, addig kpfelvétel is kvázi kizárva. fasza!

[ Szerkesztve ]

(#6024) Oliverda válasza pictigjis (#6022) üzenetére


Oliverda
félisten

:Y :W

Kemény hiba, akárcsak a Curve Cash esetében. Remélhetőleg gyorsan kijavítják.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6025) pictigjis válasza Oliverda (#6024) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

és meghökkentően gyorsan reagáltak rá, nem is készültem ilyen gyors válaszra. a megoldás a card limits módosítása volt, ott már nem GBP-ben, hanem HUF-ban mutatja az értékeket

így legalább már tudom használni a kártyát, bár a limitek, amiket kaptam, az alap limitekkel egyeznek meg, nem azokkal, amiket azonosítás után korábban megkaptam. erről most folytatódik a levelezés, mert azt szeretném visszakapni, ami korábban is volt

nekem ez volt:

£3,750 per single transaction and per day (=1 500 000 HUF)
£20,000 per rolling 30 days (=8 000 000 HUF)
£50,000 per rolling 365 days (=20 000 000 HUF)
£1,000 cash withdrawal per day (=400 000 HUF)
£50,000 per rolling 365 days (=20 000 000 HUF)

és ezt állították be helyette, ami azért nagyon nem ugyanaz:

740 000 HUF per single transaction and per day
1 850 000 HUF per rolling 30 days
74 000 HUF cash withdrawal per day
7 400 000 HUF per rolling 365 days

úgy tippelem, hogy uk bin-es kártya magyarra módosítása automatikusan hozhatja ezt a hibát

azoktól kérdezem, akik már eleve magyar kártyát kaptak: a limitek nektek eleve HUF-ban voltak meghatározva az appban?

(#6026) Oliverda válasza pictigjis (#6025) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahh, akkor valószínűleg a Curve Cash is emiatt "váltott" 1:1-ben GBP-re. Remélhetőleg annak az egyenlegét is átállítják majd forintra mihamarabb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6027) pictigjis válasza Oliverda (#6026) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ja, nekem is így laikusként úgy tűnik, hogy a nemzeti BIN-es kártyák a saját devizájukkal hoztak néhány nem várt problémát a curve rendszereibe...

(#6028) Oliverda válasza pictigjis (#6027) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezért mondtam pár hete, hogy inkább várok pár hetet vagy hónapot az új kártyával. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6029) pictigjis válasza Oliverda (#6028) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

kellenek az olyan early adopterek is, mint én :D kiszúrok minden hibát, attól nem kell félni

(#6030) szabi__memo válasza Oliverda (#6028) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Minek kell új kártya? Van bármi előnye?
Hátránya azt látjuk hogy van

(#6031) Oliverda válasza szabi__memo (#6030) üzenetére


Oliverda
félisten

Van. Hátránya nincs. A Curve botlásai nem a magyar BIN számlájára írhatóak, hanem inkább a saját hiányosságaikéra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6032) viktorhu válasza Oliverda (#6031) üzenetére


viktorhu
veterán

Valószínűleg annak a számlájára, hogy kapkodva kellett egy olyan rendszerre átállniuk, ami még nagyon nem volt készen, így most biztosan vagy fél évig ennek a bugjai fognak előjönni.

(#6033) szabi__memo válasza Oliverda (#6031) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi!

(#6034) Andreas2 válasza pictigjis (#6025) üzenetére


Andreas2
tag

azoktól kérdezem, akik már eleve magyar kártyát kaptak: a limitek nektek eleve HUF-ban voltak meghatározva az appban?

Igen. Friss user, fizikai kártya még úton van, virtuális kártya magyar bin-es, vásárlási limit 185 000 Ft, ATM 74 000 Ft.

(#6035) pictigjis válasza Andreas2 (#6034) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

koszi. a 185 ezer eleg kevesnek tunik, ehhez kepest valoban emeltet kaptam azonositott userkent. atm-bol viszont ugyanazt, mint egy uj user. erdekes

ez alapjan a felesegem kartyajat valoszinuleg nem csereltetjuk magyarra, o meg nem kapott keretemelest, nem volt azonositas, egy uj kartyaval az o limitje is leeshetne erre az alacsonyabb szintre

(#6036) Oliverda válasza pictigjis (#6035) üzenetére


Oliverda
félisten

Kérd meg őket, hogy tegyék vissza az előző kártyád szintjére.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6037) pictigjis válasza Oliverda (#6036) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ezt kertem toluk tegnap, erre mar nem kapkodnak valaszolni :) de addig is mukodik a kartya, ez a lenyeg

(#6038) István89


István89
tag

Amúgy milyen gyorsan válaszolnak munkaidőben a hibajegyekre? :) Vasárnap gondoltam beregisztrálok én is, de azóta "sorry we can't offer you Curve at the moment" van, ha megnyitom az appot. Persze rögtön írtam nekik , sőt tegnap az e-mail címükre is, de még semmi.

[ Szerkesztve ]

(#6039) pictigjis válasza István89 (#6038) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

teljesen kiszámíthatatlan a válaszolás sebessége, tényleg. van, hogy napok telnek el, aztán meg tegnap órák alatt megjavítottak valamit. biztosan van egy belső prorizálási szabályzatuk, ember nem fejtette még meg

(#6040) pictigjis válasza Oliverda (#6036) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

volt értelme írni, de kiderült, hogy alapvetően már nem emelnek olyan szívesen limitet. mivel régi user vagyok, azért belenyúltak a limit fülbe még egyszer:

We have recently removed that limit option from our available limits.

However, I can see that you have an extensive spending history with us and had previously been on higher limits.

I have increased your limits to:

1 665 000 HUF per single transaction and per day
7 400 000 HUF per rolling 30 days
37 000 000 HUF per rolling 365 days

185 000 HUF cash withdrawal per day
1 850 000 HUF cash withdrawal per rolling 30 days
9 250 000 HUF cash withdrawal per rolling 365 days

a 185e mondjuk kevesebb, mint a fele a korábbinak, de a kp-felvételi szokásaim alapján elég lesz. a magasabb limit azért jó, "ha mégis szükség lenne rá". de így már jó lesz azért

(#6041) Oliverda válasza pictigjis (#6040) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, a vásárlási viszont lényegesen magasabb, úgy látom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6042) pictigjis válasza Oliverda (#6041) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

igen, az cserébe sokkal magasabb a korábbinál, soha nem fogok a közelébe se kerülni :)

lehet, tudatosan próbálják kicsit visszanyesni az atm-használatot az alacsonyabb limitekkel, amit valahol megértek. valójában 50e-nél nagyobb összeget még sose vettem fel a curve mögé tett betéti kártyával (hitelkártyáról 9-19e huf-okat szoktunk, ha nagyon kell éppen), de mivel itt a városban nincs is atm-je a bankunknak, azért megnyugtató volt a tudat, hogy ha valamiért mégis kéne sok készpénz, megoldható a dolog. mostantól egy kicsit kevesebbel tudok számolni "vészhelyzet" esetére, de elég lesz

és ezt most nagyon gyorsan megcsinálták, szavam sem lehet

(#6043) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

ennek amúgy sose lesz vége :) most azért kell majd írnom, mert a go back in time-ot sem tudom jelenleg használni, ott is jelen van a gbp-huf 1:1-ben összekavarodás...

(#6044) kmarci25 válasza pictigjis (#6043) üzenetére


kmarci25
veterán

Lassan kapsz egy személyes ügyintézőt... :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#6045) pictigjis válasza kmarci25 (#6044) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

lehet, nem is ártana :)

ebben a szálban volt már: matthew, freya, liam k, will h, jen és kandice

azért vicces mennyiségű hibát hozott ez az egyszerűnek tűnő kártyacsere. de amíg megjavítják, egy szót sem szólhatok. végül is ingyen van, és nekünk azért pénzt is hoz ez a szolgáltatás a back in time-mal

(#6046) Andreas2 válasza pictigjis (#6045) üzenetére


Andreas2
tag

Nekem még csak Naomi volt meg :)
Én csak az Erste Max kártya hiányzó képe miatt levelezgetek velük.

(#6047) Oliverda válasza Andreas2 (#6046) üzenetére


Oliverda
félisten

Mastercard? Gondolom, mert a Visa képe benne van.

pictigjis: Ebbe már egy lengyel tag is belefutott, ergo ez sem egyedi. Legalább az új kártya már tényleg magyar BIN-es?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6048) pictigjis válasza Oliverda (#6047) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

igen, magyar. írtam is, hogy az icloud profilomhoz is hozzá tudtam adni, a régi uk-vel ellentétben ezt már elfogadta az apple (ők úgy látszik, rendszeresen frissítik a bin-adatbázisukat)

(#6049) Andreas2 válasza Oliverda (#6047) üzenetére


Andreas2
tag

Igen, egy WizzAir-es Erste Mastercard-ot rakott be az app, képcsere választása után sincs a listában a jó kép.

(#6050) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv. Az létezik, hogy 1 hónapja pending-en van a ref után járó Curve Point?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.