Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) igergo19 válasza fravik (#1100) üzenetére


igergo19
tag

A Curve Cash kártyán már az első perctől kezdve, ahogy regisztráltam ott volt az 5 font. "Ref: Név" címen. Elvileg azt már az elejétől kezdve fel tudtam volna használni.
Meg most itt kifejezetten azt írta, hogy ezt az első vásárlásért kapom. Na mindegy, nem teljesen értem a dolgot. :)
És az miért lehetett, hogy nem kért PIN-t sem és simán tudtam érintéssel fizetni elsőre?

Plusz a Revolut kártya Curve-be való regisztrációjakor 3-szor is levonta az 1 font-ot verification-re. Persze vissza is töltötte egyből. Csak akkor erre máskor is számítsak ha Curve-vel fizetek, hogy többször terheli ugyanazt a tranzakciót?

[ Szerkesztve ]

(#1102) gzbotii válasza igergo19 (#1101) üzenetére


gzbotii
veterán

Elég egyszerű eldönteni: mennyi bónusz van most? Ha 5£, akkor a meghívás miatt, ha 10 akkor más. De kártya első használata/aktiválása előtt, hogy költötted volna el, az itt a kérdés :)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1103) igergo19 válasza gzbotii (#1102) üzenetére


igergo19
tag

Ez igaz, elkölteni valóban nem tudtam volna kártya nélkül. :) Viszont ugyanúgy ott volt az 5 font az első vásárlás előtt is. Meg arról kaptam külön értesítést is, amikor regisztráltam, hogy ezt a Ref. code miatt kaptam.
Ezt a mai push üzenetet a vásárlás miatti 5 font rewardról pedig közvetlenül a vásárlás után kaptam. Szóval emiatt gondoltam, hogy ez valami külön reward. Meg írta is, hogy emiatt van.

(#1104) gzbotii válasza igergo19 (#1103) üzenetére


gzbotii
veterán

Mert az első vásárlás után lesz aktív és felhasználható az összeg - ami logikus is.
Akkor csak 5£ bónusz van, igaz?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1105) igergo19 válasza gzbotii (#1104) üzenetére


igergo19
tag

Igen,5£-t ír ugyanúgy továbbra is. De teljesen jó így. :) Csak az üzenet miatt azt hittem, ez valami külön bónusz, és valami hiba miatt mégsem látom az appban. De akkor ezek szerint ez ugyanazt a regisztrációkori bónuszt jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#1106) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Ma kaptam meg a kártyát. Aktiválni csak vásárlàssal lehet vagy pl egy atm-es egyenleg lekérdezéssel is?
A kártyát hozzászerettem volna adni a francia autópâlya kezelő rendszeréhez, hogy automatikusan vonja az autópâlya díjat, de nem sikerült a művelet. Jelenleg egy magyar visa kártya van hozzárendelve, de inkább a kártya alatt lévő revolut kártyával szeretném ezt a továbbiakban használni.
Ez azért lehet mert még nincs aktiválva a kártya?

(#1107) gzbotii válasza ssgt1981 (#1106) üzenetére


gzbotii
veterán

Vásárlással (chip&PIN), vagy ATM-nél, egy PIN cserével (én ugyan arra állítottam be) tudod aktiválni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1108) däniel


däniel
tag

Sziasztok!

Most jött meg a Curve bankkártyám. Aktiváltam az appban, viszont feltűnt, hogy van egy olyan felirat a kártya hátán, hogy: "Authorised signature - not valid unless signed".

Ez pontosan mit jelentene? A fehér/szürke rublika alatta üres, csak a CVC kód van ott. Írjam alá magamnak tollal? :))

[ Szerkesztve ]

(#1109) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

Még új nekem ez a téma, elnézést kérek, ha valami olyat kérdezek, ami másoknak tiszta és egyértelmű!

A mai napon hozzáadtam egy kártyát (Revolut) a Curve-hoz. A hozzáadott kártya ellenőrzéshez ugye le kell vonnia egy bizonyos összeget.
A Revolutnál nézve egyszer szerepel -362.59Ft majd még egy levonás -362.46Ft, aztán a második levonás összege áthúzva (362.46Ft), mellette szöveg: "Az internetes tranzakciók le vannak tiltva - a biztonsági beállítások között engedélyezheti őket".
Majd pedig -73Ft levonás van még a listában.

Ezt hogyan kell értelmezni? Ezek az összegek visszakerülnek a Revolut számlámra? Mert most ezekkel az összegekkel kevesebb van a Revolut számlámon. Az írja, hogy összesen 798,05Ft-ot vont le. Mintha úgy láttam volna, hogy 100Ft-ot vesz le ellenőrzésképpen, amit vissza is küld.
Köszönöm a segítséget! M.

(#1110) KTU válasza Madycsa (#1109) üzenetére


KTU
addikt

Minden levonás visszakerül a Revolut-ra.
Kódot beírtad?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1111) Madycsa válasza KTU (#1110) üzenetére


Madycsa
tag

Igen, beírtam a kódot a Curve-re. Kicsit nehezen fogadta el, de végül meglett. A végösszegnél (Revolutnál) úgy tűnik, hogy mind levonás. Az is benne van, ami áthúzva szerepel a listában.

(#1112) edk- válasza däniel (#1108) üzenetére


edk-
őstag

Írd alá. Bár úgysem nézik soha a kereskedők.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1113) Madycsa válasza KTU (#1110) üzenetére


Madycsa
tag

Bocs, gyorsan olvastam. :) Köszi a választ. Akkor csak ki kell várni és idővel megjelennek a levont összegek a Revolutnál.

(#1114) Madycsa válasza Madycsa (#1113) üzenetére


Madycsa
tag

A -73Ft kivételével visszakerültek a levont összegek a Revolut számlára.

(#1115) warezxts


warezxts
senior tag

Nem találtam erre vonatkozó információt, de a Curve kártya beregisztrálható mobilos (NFC) fizetés alá? Gondolok itt Google Pay, Samsung Pay és hasonlók...

(#1117) warezxts válasza S.Holmes (#1116) üzenetére


warezxts
senior tag

Köszi! Majd egyszer mi is belépünk a civilizációba :D

(#1118) Peter.70


Peter.70
őstag

(#1119) gzbotii


gzbotii
veterán

Nektek a kártya amúgy mennyire bírja a strapát? Nagyon ritkán veszem elő a tárcámból (anélkül is meg az érintésmentes fizetés), de így is sok mikrókarc van már rajta :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1120) gzbotii válasza Peter.70 (#1118) üzenetére


gzbotii
veterán

Küldtek róla mailt, csak nem volt idő/kedv elolvasni :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1121) Watcher45 válasza gzbotii (#1119) üzenetére


Watcher45
tag

Én egy RFID tokban tarom, így elő kell vennem, de attól nem karcolódik, tárcában másnak is nekisúrlódik védelem nélkül, így szerintem hamarabb sérül.

(#1122) szuladam válasza gzbotii (#1119) üzenetére


szuladam
aktív tag

röviden: nagyon.

(#1123) HoTDoG válasza szuladam (#1122) üzenetére


HoTDoG
tag

törölt

[ Szerkesztve ]

(#1124) HoTDoG


HoTDoG
tag

Pár napja vettem észre, hogy egy múlt heti tranzakciómat 3x is levonta, annak ellenére, hogy a Curve maga is kétszer decline-nak minősítette. Az első kettő paypass illetve chip kártya olvasással elutasította a tranzakciót, harmadjára sikerült. Ez a Curve-nél hasonlóan jelent meg, ellenben a főkártyám számlakivonatában háromszori levonás szerepel. Szerencse, hogy 500 Ft-os tétel, de akkor is igen kellemetlen... Főleg, hogy nekem kell izgulni, utána járni, hogy meg lesz-e oldva és mikor - ha nagyobb tételről van szó...

[ Szerkesztve ]

(#1125) Watcher45 válasza HoTDoG (#1124) üzenetére


Watcher45
tag

És ezek már könyvelt tételek a főkártyádon?

(#1126) KTU válasza KTU (#1094) üzenetére


KTU
addikt

Kezemben az új Curve kártya.
4 munkanap alatt!
:C

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1127) Karaya válasza Karaya (#1074) üzenetére


Karaya
tag

update az ügyemhez. (otp atm a casht nem adta ki, de sikeresnek könyvelte a kivételt)
Curve support először azt tanácsolta várjunk 4 napot, hátha "release"-eli az otp. Nem tette. A support a következő megkeresésre megírta, hogy indítanak a nevemben egy dispute-ot az otp felé. Ez eltarthat 8 hétig is.
Szóval van egy mailem és ennyi (fiókba ugyebár nem lehet bemenni). Lehet aggódni, hogy visszakapom-e a pénzem..

(#1128) xhege


xhege
addikt

Sziasztok!
Érdemes lehet egy ilyen kártyát igényelni, abban az esetben, ha Erste szuper 0 csomagom van, és egy Erste max hitelkártyám mellé? Mással nem bűvészkedem, nincs deviza-valuta ügyletem. Ahogy olvastam a plusz Cashback csak 4 hónapig él, és vannak anomáliák az appal is.

(#1129) HoTDoG válasza Watcher45 (#1125) üzenetére


HoTDoG
tag

Igen, azok voltak.
Update: ma reggel jeleztem is a supportnak, pár órán belül jött is két refund.
Ez persze pozitív, de mivan ha nem veszem észre ugye...

(#1130) edk- válasza xhege (#1128) üzenetére


edk-
őstag

Ha a Maxod Mastercard és szoktál külföldi pénznemben fizetni, akkor érdemes. Az Erste MC nagyon vacak árfolyamon vált, ugyanitt a Visa kedvezőbb. Én ki is cseréltettem.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1131) xhege válasza edk- (#1130) üzenetére


xhege
addikt

Szia! Köszönöm a válaszod. A hitelkártyám Visa. Így akkor nem sok értelme van a Curve-nek ha jól értem.

(#1132) KTU válasza xhege (#1131) üzenetére


KTU
addikt

Az is előny lehet hogy pl. ingyen pótolják a bankkártyát, bár ez a legtöbb FinTech-re igaz.
ha csak átmenetileg nincs meg fagyasztod, stb.
Ezekért az itthoni bankok elkérnek pár ezrest alkalmanként.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1133) oszy78 válasza xhege (#1131) üzenetére


oszy78
tag

Azért lehet értelme. A kezdeti 3 hónapban ki tudod használni a visszatérítést a 3 kiválasztott üzletben.
Valamint Erste MAX esetén jól tud jönni a "Go Back in Time" funkció. Ha pl. már felhasználtad pár nappal a zárás előtt a teljes 200 ezres keretedet, így nem kapnál már visszatérítést, de 4%-os kategóriában kellene vásárolni, akkor Curve-on keresztül fizetsz egy másik kártya terhére, majd ha megtörtént a zárás, akkor a "Go Back in Time" funkcióval megváltoztatod az adott fizetéshez tartozó kártyát Erste MAX-ra és a fordulónap után már kapni fogod rá a 4%-ot. Ezt a vásárlás kezdeményezésétől számított 14 napig tudod Curve esetén alkalmazni.
Én használom még készpénz felvételre is, mert egyelőre vásárlásnak könyvelődtek a Curve kártyán keresztüli KP felvételeim azokkal a kártyákkal amikkel próbáltam. Erste kártyával még nem próbáltam, mert az Erste kártyák Revolut és TW esetén is problémásak voltak (nem adott visszatérítést, KP felvételnek könyvelték a feltöltést, stb.), szóval azért ezzel csak óvatosan.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#1134) xhege válasza KTU (#1132) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm! Valahol olvastam, hogy szeptembertől a kártyapótlás már itt sem lesz ingyenes. Igaz olcsóbb lesz, mint a hazai bankoknál. (5 font talán)

(#1135) xhege válasza oszy78 (#1133) üzenetére


xhege
addikt

Köszi az infókat! A Go Back In tIme-nak valóban lehet ilyen haszna. A kp felvét nem érint annyira, mert egyrészt kevés kp-t használok, másrészt meg a Szuper 0 bankszámla miatt Erste terminálból ingyen vehetek fel kp-t nem csak 150 ezerig.

(#1136) oszy78 válasza xhege (#1135) üzenetére


oszy78
tag

Én sem szeretem a készpénzt, nem is sokat veszek ki, az ingyenesség rám is igaz az Erste Privilégium miatt, de ha épp nincs a közelben Erste ATM és nem kell sok készpénz, akkor jól tud jönni, vagy külföldön ha nem akarsz itthon előre váltani.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#1137) Watcher45 válasza xhege (#1134) üzenetére


Watcher45
tag

Igen erről küldtek is e-mailt. Ha viszont azt nézed, hogy meghívóról regisztrálva kapsz 5 fontot az elején, akkor az első kártyapótlásodat már megelőlegezték :D

(#1138) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Meggondolatlanul a Revolut topikban tettem fel a kérdést, de itt jobb helye van:

A Curve készpénzfelvételi limitjéről elég sokféle információ található a neten. Ami - úgy tűnik - biztos, hogy havi 10 alkalommal történő készpénzfelvétel ingyenes. Az eltérés a különböző oldalakon abból áll, hogy a 200GBP azaz nagyjából 70.000 forint havi vagy napi limit. Valahol az írják havi, valahol meg azt, hogy napi, ezért a 10 díjmentes készpénzfelvételi lehetőséget kihasználva havi 700.000 forint az elérhető összeg.

Külföldön történő készpénzfelvétel (idegen devizanemben) ATM-ből: havonta 200 fontig ingyenes (kb. 75 ezer forintig). A havi limit felett a külföldi készpénzfelvétel díja 2%, de min. 2 font.

A teljesség igénye nélkül íme néhány ingyenes szolgáltatás, amit a Curve kínál: hazai valutában havonta ingyen 700 000 Ft készpénzfelvétel automatából (napi 200 GBP, ismételve több napon át, maximum az éves limit erejéig)...

Akkor most mi az (i)gazság? De ne linket küldjetek, mert abból nagyon sok egymásnak ellentmondó létezik. Inkább tapasztalatból eredő infó kellene!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1139) AcCEsS válasza AcCEsS (#1138) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Aha, asszem megtaláltam:

ATM domestic frequency fair usage

ATM usage is free for up to 10 domestic (withdrawals in the same currency as your Funding Source) withdrawals per calendar month after which time you may be charged £0.50 (or currency equivalent) per usage for each additional ATM withdrawal.

+

Your Curve spending limits
£200 cash withdrawal per day

Tehát a 700.000 forint díjmentes felvétele (max 10 alkalom / hó), IGAZ!

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1140) adabra válasza AcCEsS (#1139) üzenetére


adabra
senior tag

Én is így értelmezem.

Kiegészíteném azzal, hogy szerintem külföldi készpénz felvételnél nem a földrajzilag "külföld"-ön van a hangsúly, hanem azon, hogy a felvett KP és a curve mögé beállított kártya pénzneme eltérő.
Épp most készülök külföldre (EU), és erre az időre beállítom, hogy a Revolut kártyámat terhelje, amin rendelkezésre áll megfelelő mennyiségű EUR.
Majd kiderül, hogy tényleg így van-e.

(#1141) Keput


Keput
csendes tag

Sziasztok!

Hozzáadtam a Curve-hoz a Revolutos virtuális kártyámat, amit el is fogadott. A Revolut számlámról pedig levont 3-szor 1 font külön tételt a Curve. Ez normális így? Amikor a sima OTP-s kártyámat adtam hozzá a Curvehoz akkor levont kb egy 100 ft-os tételt aztán vissza is jött 1-2 napon belül.

(#1142) gzbotii válasza AcCEsS (#1138) üzenetére


gzbotii
veterán

Röviden:

Napi 200GBP, deviza konverzió nélkül.

Valuta konverzió esetén, havi 200GBP díjmentes, a fölött 2%.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1143) xhege


xhege
addikt

NFC fizetés megoldható a Curve-vel valahogy?

(#1144) gzbotii válasza xhege (#1143) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1145) xcsabo válasza gzbotii (#1142) üzenetére


xcsabo
senior tag

Az a baj., hogy ha nem gbp-t vesz ki az ember az bizony konverzióval jár.

(#1146) xhege válasza gzbotii (#1144) üzenetére


xhege
addikt

:(((

(#1147) Oliverda válasza xcsabo (#1145) üzenetére


Oliverda
félisten

A kártyádnál beállított pénznemtől függ.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1148) gzbotii válasza xcsabo (#1145) üzenetére


gzbotii
veterán

Nope.
Ha valamiben nem vagy biztos, ne írd le, mint kész tény, mert a végén másoknak adsz fals infót, szándékodon kívül..

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1150) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Revolut Standard kártya mellé érdemes lenne Curve-t igényelni? Revoluttal meg tudom oldani a külföldi (csak eurós oszágok) vásárlást, csak a Revolutos havi 200 euró ATM limitet szeretném megkerülni. Mivel készpénzt tervezek fölvenni, így az első 10-et - ami fee mentes - tenném Curve-ről, a többit meg Revolutról.

Köszi!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.