Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) gzbotii válasza Clemi (#1850) üzenetére


gzbotii
veterán

Miről beszélsz? Curveről nem lehet utalni sehova.
Revolutra fel lehet tölteni 5GBP-t is, fizetési kérelemmel. Bár a Revoltot sehol sem említetted a hsz-ben, gondolom arról beszélsz.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1852) beers


beers
addikt

Mai történet!
Lidl, fizetek a curve kártyával, minden ok. Következő vásárlás fel perccel később, elutasítva! Erste volt alatta, 60k és 20 tranzakció! Egyszer 1000ft, második 3k.... Ötlet?

M&N

(#1853) z67 válasza beers (#1852) üzenetére


z67
őstag

Ez nekem is így szokott lenni másodjára, K&H és Erste kártyával is. Kicsit kellemetlen, amikor fedezethiányra hivatkozva dobja vissza a kártyát, majd fogadja el azonnal a mögötte lévőt. Valami időkorlátra gyanakszom.

(#1854) gzbotii válasza z67 (#1853) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem volt ilyen, aznap első fizetés volt. Aztán rá 20 percre ment gond nélkül.
[link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1855) z67 válasza gzbotii (#1854) üzenetére


z67
őstag

Ilyenkor megjarja a fel vilagot az engedély kérése, nem? A kapcsolat is lehet gond talán.

(#1856) beers válasza z67 (#1853) üzenetére


beers
addikt

Ez akkor gáz, ha nincs véletlen másik kártya vagy kp nálam....!
Érdekes mert valamelyik nap a revoluttal dettó így jártam!
Azért is raktam be most a magyar kártyámat!
Jó lenne tudni mi ez az idő limit, mert 30-40k-t nem biztos, hogy kp-ben kifizetek csikkzsebből :(!

M&N

(#1857) Clemi válasza gzbotii (#1851) üzenetére


Clemi
veterán

Valóban nem a Curve kártyáról utaltam, hanem a Revolut fizetési kérelmet a Curve kártyával fizettem. De a lényeg ugyanaz. Bizonyos összeg felett lehet csak.

[ Szerkesztve ]

(#1858) gzbotii válasza Clemi (#1857) üzenetére


gzbotii
veterán

A lényeg ugyan az: Revolutra fel lehet tölteni 5GBP-t is, fizetési kérelemmel.

+azon kívül el lehet költeni, szabadon. Haszontalan fogalmába így nem igen esik bele.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1859) betyarr válasza Clemi (#1857) üzenetére


betyarr
veterán

revolut fizetési kérővel bármennyit lehet kérni.a múltkor 5ft-ot kértem próbaképp és simán ment.ez nem a curve-től függ.

(#1860) szuladam


szuladam
aktív tag

https://status.imaginecurve.com/

Rendszeres Curve használóknak: érdemes feliratkozni erre az oldalra, hogy azonnal kapjatok értesítést, ha netán átmeneti rendszer fennakadás jelentkezne. Ne fizetés közben derüljön ki.
(Érdemes lenne összefoglalóba is berakni)

(#1861) gzbotii válasza szuladam (#1860) üzenetére


gzbotii
veterán

Úgy néz ki, újra az a transaction processing rosszalkodik...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1862) szuladam válasza gzbotii (#1861) üzenetére


szuladam
aktív tag

Generalizált fintech gond lesz, se Curve se Rev nem ment délelőtt :/

(#1863) Belba


Belba
őstag

Sziasztok!
Új vagyok a topicon, de már hetek óta olvasgatom a hozzászólásokat, ma regisztráltam be a Curve appban...

Beraktam a Raiffeisen kártyámat (simán ment, reg. kódot SMS-ben megkaptam)...

Aztán beraktam a Revolut fizikai kártyámat, ez is simán ment, de nem találok sehol reg. kódot!!!... Hol kell keresni?... :Y

HELP!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1864) Silent77 válasza Belba (#1863) üzenetére


Silent77
veterán

Majd ha kézhez kaptad.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1865) Belba válasza Silent77 (#1864) üzenetére


Belba
őstag

Mit kell kézhez kapnom?... :F

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1866) gzbotii válasza Silent77 (#1864) üzenetére


gzbotii
veterán

Micsodat :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1867) gzbotii válasza Belba (#1863) üzenetére


gzbotii
veterán

Revolut probaterheles közleményeiben.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1868) Silent77


Silent77
veterán

Sorry, rossz topik. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1869) Belba válasza gzbotii (#1867) üzenetére


Belba
őstag

A Revolut appban 2x vont le 368 forintot, de itt nincs semmiféle közlemény, csak egy "nyugta" (2 db) egyikben sincs érvényesítő kód vagy bármiféle közlemény... :W

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1870) Belba


Belba
őstag

Ti hogyan regisztráltátok be a Revolut kártyátokat a Curve-be?...

A Transferwise-t már meg sem merem próbálni, ha ez ilyen körülményes...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1871) Silent77 válasza Belba (#1870) üzenetére


Silent77
veterán

Nem kért semmilyen megerősítést.
levonta, és ennyi. kb 4x. :D
Ezt visszaadják, ne izgulj.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1872) gzbotii válasza Belba (#1869) üzenetére


gzbotii
veterán

Van egy kis probléma most Payment processel, lehet, hogy ezért. Esetleg írj a Rev ügyfélszolgálatnak (de ma kétlem, hogy sok szerencsével járnál).

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1873) Belba válasza Silent77 (#1871) üzenetére


Belba
őstag

"This is card is unverified"...

A kártya képén meg : Unverified card felirat van...

Nekem úgy tűnik, hogy várja az érvényesítő kódot... 🙄

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1874) gzbotii válasza Silent77 (#1871) üzenetére


gzbotii
veterán

Új kártyát akar hozzádadni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1875) Belba válasza gzbotii (#1872) üzenetére


Belba
őstag

Hmmm... 🤔
Akkor várok, "az idő mindent megold"... :D
Köszi a segítséget!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1876) Silent77 válasza gzbotii (#1874) üzenetére


Silent77
veterán

Én is újat adtam hozzá, nem kért semmit.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1877) dugynok válasza gzbotii (#1874) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem úgy van, higy fizikai kàrtyàt aktivàlni kell (csip+pin), utàna revolut app-ban internetes vàsàrlàs bekapcsolàsa és utàna lehet curve-hez hozzàadni, hogy írja az aktivàló kódot?

(#1878) Belba válasza Silent77 (#1876) üzenetére


Belba
őstag

Fizikai Revolut kártyát?.... Vagy a virtuálist?...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1879) gzbotii válasza Silent77 (#1876) üzenetére


gzbotii
veterán

Biztos kért, mert így működik. Addig nem is tudsz azzal a mögötte lévő kártyával fizetni, amíg a próbaterhelésben lévő megerősítő kódot be nem írod.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1880) Silent77 válasza Belba (#1878) üzenetére


Silent77
veterán

Fizikait. Páromnak is most jött meg a curve, ahhoz adtuk hozzá.
Én is csodálkoztam. Rémlett, hogy kódot kér, de most nem kért, és működik.
Valószínű az lesz amit gzbotii írt, van valami probléma most revonál.

gzbotii: Nem kért! Próbaterhelés volt. 3x, most megnéztem.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1881) Belba válasza dugynok (#1877) üzenetére


Belba
őstag

A fizikai kártyám aktiválva van, be van kapcsolva az internetes vásárlás (ATM is, bolti is, lehúzásos is, érintéses is)... 🙄

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1882) Oliverda válasza Silent77 (#1880) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen kártyát? Ha volt rajta 3DS, akkor azért nem kért.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1883) Belba


Belba
őstag

Ezt látom a Revolut kártyánál :

[kép]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1885) Belba


Belba
őstag

Neked lett igazad!... :C :R
Újra rákattintottam az érvényesítésre (megint levont 2x 369 Ft-ot) és tadammm, láss csodát, érvényesítve van a kártya!...

[kép]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1886) gzbotii válasza Belba (#1885) üzenetére


gzbotii
veterán

Nálam kellett a kód.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1887) petipetya válasza Belba (#1870) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egyszerűen csak levont 353.86 HUF-ot, majd visszatérítette. Közben egy engedélyezést is kellett nyomni a Revolut push üzeneten, ha jól emlékszem.

"nincs rá lezsóidő"

(#1888) Belba válasza gzbotii (#1886) üzenetére


Belba
őstag

Először nekem is így nézett ki, amikor 2x levonta az 1 fontot...
Aztán nem hagyott nyugodni a dolog, újra rákattintottam a "Verify card" feliratra, amire a rendszer hipp-hopp újra levont 2x 1 fontot és érvényessé vált a Revolut kártyám...
Nem értem, most mi történt, lehet 4x kell levonniuk a próbaterhelést, ahogy Silent77 írta?... Vagy gáz volt napközben a Revolutnál és most rendezték a soraikat?... Fogalmam sincs...

Neked végül érvényesítették a kártyád?...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1889) 66zio válasza Belba (#1888) üzenetére


66zio
aktív tag

Amikor a Revolutot virtuális kártyát adtam a Curvehoz akkor nekem is 4 szer terheltek. De kb egy, másfél óra múlva megjött a sztornó is.

(#1890) Belba válasza petipetya (#1887) üzenetére


Belba
őstag

Most néztem, a 4x 1 fontból, már két levonás sztornózva van, biztosan hamarosan az utóbbi kettőt is sztornózzák... Nekem nem lehetett sehova sem nyomni, egyik üzenetben sem volt erre lehetőség... 🙄

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1891) Belba válasza 66zio (#1889) üzenetére


Belba
őstag

Meg is van, már törölték is mind a 4 terhelést!... :C

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1892) xsipi78


xsipi78
tag

Sziasztok.
Ma 13 óra körül probáltam a curve kártyámon keresztül az alá becsatolt revolut kártyámmal pénzt felvenni de elutasított. Utána az otp kártyámra állítottam a curve-öt de azt is elutasította az otp-s atm.
A revolut pár perc elteltével sztornózva lett de az otp-s kártya pénzfelvételi műveletét azóta se sztornózta.
Otp-nél csak vakargatták a fejüket a curve kártya láttán a telefonos helpdesk pedig azt mondta, hogy mindkét kártyaművelet sikertelen volt és nem került levonásra a pénz a számlámról (de hiányzik a számlámról a felvenni kívánt összeg csak nyoma nincs). Szerintetek írjak a curve-nek vagy várjak 24 órát hátha...!?
Az elmúlt hónapban csak a bajlódás volt a curve-el. Külföldön is random mód elutasította egy csomó terminál fizetéskor.

(#1893) Silεncε válasza xsipi78 (#1892) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem ma pont fordítva volt. Fizettem, sikeres is volt, viszont 1 óra múlva jött egy sztornó, aztán meg jött az értesítés később, hogy fizetés visszavonva. Írtam supportnak, de most fingom nincs, hogy mit csináljak.

(#1894) sanzi89


sanzi89
addikt

Nagyon nem vagyok jártas a kérdésben, így, hogy biztosra menjek gondoltam megkérdezem mielőtt igényelek egy ilyen kártyát.

Jelenleg 150.000 Ft-ig ingyenes a készpénzfelvételem, ezt szeretném kibővíteni ingyenes módon. A Curve fizikai kártyát megkapom ingyen, nincs havi fix költség sem. A mobil applikációban megadon a Curve fizikai kártyám mögé az Erste-s számlámhoz tartozó Visa Electron kártyámat, és így a forint alapú számlámról tudok itthon forintot felvenni bármely ATM-ból havonta 10 alkalommal, alkalmakánt 200£ (kb. 77.000Ft) összeghatárig.

Működik a fenti elképzelés? A valóságban havi kétszer vennék fel 50.000 Ft-ot.

Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1895) gzbotii válasza sanzi89 (#1894) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, működik.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1896) RBJ


RBJ
addikt

Hülyén hangzana, hogy fizettem az alin, csomag feladva de a pénz visszajött. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1897) zolda


zolda
tag

Sziasztok, ha törlök egy korábban beregisztrált kártyát (ami lejárt), akkor törlődik annak korábbi tranzakció history-ja is az app-ból?

(#1898) Oliverda válasza zolda (#1897) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1899) zolda válasza Oliverda (#1898) üzenetére


zolda
tag

Köszi a gyors választ :)

(#1900) lócitrom


lócitrom
őstag

elkezdeném angoloknál a napokban a kártya használatát. OTP-s kártya lesz mögötte sima lakossági forint számlával. mit kell/érdemes beállítani, hogy minél jobban jöjjek ki kártyás fizetések során?

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.