Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) user26


user26
aktív tag

Üdv!
Az alap, ingyenes csomag kinek/kiknek éri meg napjainkban jelenleg ? Kérdésemet azért tettem fel, mert pár helyen szembejött olyan kommentek, beszélgetések, hogy már a saját bankjuk kártyáit a Google Wallet-be be lehet állítani, és lehet fizetni a telefonnal, órával (arról nem beszélve, hogy nem feltétlen a wallet-el történik a fizetés) Így nem szükséges alternatív megoldás. Illetve olyan esetekből indult ki a kérdésem, a Curve esetében, hogy vannak extra havidíjas csomagjai, amik pluszt adnak, de aki csak fizetésre használja/ta, annak a havidíjas szolgáltatásai nyilván nem kellenek.


Xiaomi fan I 12T Pro I

(#16002) TrollBalint válasza user26 (#16001) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ha nem akarsz 3 bankkártyát vinni magaddal, hanem csak egyet, de mégis fontos neked, hogy melyikről költesz, akkor megérheti a Curve. Persze, ha kártyával akarsz fizetni, nem pedig telefon / óra / akármi mással.
Ezentúl én nem látom más előnyét.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16003) Oliverda válasza user26 (#16001) üzenetére


Oliverda
félisten

Gpay, Garmin Pay, stb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16004) user26 válasza Oliverda (#16003) üzenetére


user26
aktív tag

Üdv!
@TrollBalint, tegnap éjjel még olvasgattam a témában, és pl a Walletbe több kártyát is lehet digitaliztálni, és opció van arra, hogy melyik legyen az elsődleges kártya. Félre ne tessék érteni, nem a Curve ellen akarok beszélni, nekem van, de alap kártyám. Csak a fülembe tették, hogy kinek éri ez meg az alap csomag.

@Oliverda, elnézést, de mit értesz ezek alatt? Értem, hogy fizetni lehet ezekkel, csak a Curve környzetbe mire gondolsz ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#16005) TrollBalint válasza user26 (#16004) üzenetére


TrollBalint
addikt

Igen, ezért írtam, hogy ha kártyával akarsz fizetni. (Mármint fizikaival) mert ha jó a telefon, akkor már csomó bank kártyáját be lehet tenni közvetlenül.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16006) Oliverda válasza user26 (#16004) üzenetére


Oliverda
félisten

Arra, hogy ezeket még egy rakás bank nem támogatja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16007) user26 válasza Oliverda (#16006) üzenetére


user26
aktív tag

@Olivera, a Gplay alatt Google Wallet-re gondolsz ?
Magyarországon tudsz konkrét példát mondani, hogy ezeket melyik bank nem támogatja ?
Köszönöm az alapinfót!
@TrollBalnit, köszi neked is!

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#16008) Oliverda válasza user26 (#16007) üzenetére


Oliverda
félisten

Gpay, nem Gplay, ami a Google Pay rövidítése. Pl. a Raiffeisen tuti nem támogatja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16009) user26 válasza Oliverda (#16008) üzenetére


user26
aktív tag

Félre írtam, értelek.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#16010) ACE-


ACE-
addikt

Annak is jó lehet, aki egy helyen akarja látni a több kártyával való költését, mert pl. van több hitelkártyája, több banknál kártyája. A 3 db havi Gbit is néha jól jön, de tény hogy az nagyon kevés. Ezt a 2 eur/hónap Black-et el tudnám képzelni hosszú távon (tetszik a fekete kártya is), de sajna félő ez valóban csak 3 hónapig fog menni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16011) pictigjis válasza ACE- (#16010) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ez egészen biztos. a promóciós időszak lejárta után a következő fizetés esedékességénél már tutira az eredeti árat látod majd

(#16012) 66zio válasza ACE- (#16010) üzenetére


66zio
aktív tag

Ha marad a sorminta akkor jön a metal 3,99-ért. ;]

(#16013) ACE- válasza 66zio (#16012) üzenetére


ACE-
addikt

Egye fene, az is jöhet :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16014) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

akkor ugy tunik, mostantol dupla konverzioval mukodik a gbit, ahogy egy user megirta

They paid some transactions back to me and said that this is now how it works now and the in-app text is incorrect. They don't answer my follow-up questions, just keep pointing to the UK terms (I'm EEA lol) and FAQs but the below questions are not answered there:

when did this change? And when will the in-app text be corrected then? And of course, why were the customers not notified about this change?
If now Curve matches the rate on the day of the GBIT, does it mean that this counts twice for my Curve Black limit (2000€ fx limit) or just the latest transaction? Please clarify this as I don't think it is fair to charge twice (Original transaction+GBIT).
So if there is a new exchange rate on the date of GBIT, what happens to the 1% weekend fx exchange fee when the original purchase is on the weekend but I GBIT during weekdays? I would expect the 1% fee to be returned as I'm effectively doing a new transaction on a weekday. Please clarify the expected outcome.
I started the email thread about this issue on the 27th of March and yesterday I gave them 48h to answer them properly otherwise I will write a formal complaint.

nalam mar ezt irja az app a mai frissites utan

[ Szerkesztve ]

(#16015) pictigjis válasza pictigjis (#16014) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

a masodik es harmadik nagyon jo kerdes. mult heten csinaltam nehan gbit-et hetkoznap, devizavaltos is volt koztuk, es noha most mar teljesen uj tranzakcio tortenik, a fee-t nalam is hozzacsaptak az ujhoz is. a valtasi keretre meg soha nem volt szamlalo, ami egyebkent wtf evek ota, szoval remelem, kap majd valaszt

(#16016) zerodot válasza pictigjis (#16014) üzenetére


zerodot
aktív tag

Most néztem, nálam is ez a szöveg van már androidon. Kivéve a piros sort az összeggel, az egyáltalán nincs ott (nem is volt).

(#16017) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Downgrade-re bökés esetén beszélgetést indít és nem mondja le. Ez normális?

(#16018) pictigjis válasza szabi__memo (#16017) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

bármi lehet normális és nem normális, a curve-nél senki nem tudja. hol próbálkoztál az appban?

(#16019) pictigjis válasza zerodot (#16016) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

mindenesetre jó ideje sejtem, hogy egyáltalán nem véletlenül romlott el. a curve valószínűleg azzal próbál pénzt keresni, hogy jó eséllyel a gbit napján történő újabb váltást is levonják a havi keretből. az eredeti működés volt a logikus, ebben valami trükközési szándék van, különben nem változott volna meg

(#16020) szabi__memo válasza pictigjis (#16018) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen appban

(#16021) pictigjis válasza szabi__memo (#16020) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

azt gondoltam, de ott hol? :) manage your plan -› downgrade your plan?

(#16022) szabi__memo válasza pictigjis (#16021) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze. Máshol is lehet :F

(#16023) pictigjis válasza szabi__memo (#16022) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

akkor kénytelen leszel írni nekik

(#16024) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Szuper :(
Köszi szépen. Azért ez elég kellemetlen :)

(#16025) pictigjis válasza szabi__memo (#16024) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

x-ről ingyenesre ment gombnyomással a downgrade, de az ő szempontjukból nyilván jobb, ha (drágább) fizetős csomag esetén húzzák egy kicsit az időt a reakcióidővel...

[ Szerkesztve ]

(#16026) Oliverda válasza pictigjis (#16025) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre is jó megoldás lehet a feljebb említett virtuális kártyás módszer.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16027) ACE- válasza szabi__memo (#16024) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam megjelenik hogy "Are you sure". Ott jelenik meg az ablak, vagy már a downgrade-nél?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16028) pictigjis válasza pictigjis (#16014) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

hopp, újabb változás, most épp az eredeti működés állt vissza a gbit kapcsán. ez érthetetlen, mit művelnek a funkcióval, lassan ők maguk sem fogják tudni...

[ Szerkesztve ]

(#16029) Oliverda válasza pictigjis (#16028) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet időközben rájöttek, hogy semmi hasznuk sincs belőle, miközben egy rakás panaszt generál.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16030) pictigjis válasza Oliverda (#16029) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

igen, ezen keresni csak kifejezetten rosszhiszeműen, trükközve (például a váltási kerettel) lehetne, hiszen a tranzakció eredeti időpontjában gyakorlatilag minden véglegessé válik, az esetlegesen szükséges deviza is meg van vásárolva. gbit esetén már csak náluk, házon belül mozog a pénz

(#16031) pictigjis válasza pictigjis (#16015) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

úgy tűnik, a mai belenyúlás egyben azzal is járt, hogy hétvégi tranzakciót hétköznap mozgatva eltűnik a hétvégi díj (pedig ez mondjuk éppenséggel úgy lenne logikus, hogy a váltott forintösszeg díjjal együtt mozog, és aed-re állított kártyára menne a 112-es összeg. a másik user felvetése is az volt, hogy ha a másik működés szerint egyébként új váltások történnek hétköznap, ahogy például velem múlt héten, arra pofátlanság újból felszámolni a fee-t, pedig megtették tényleg. csak most épp úgy jött ki a lépés, hogy hétvégi díjakkal is kevesebb lett a másodszor váltott összeg, egy nagyobb tételen pedig majdnem 3000 lett a spórolás. így kerültem kb. egálba, mert eddig inkább buktam a dupla váltósdival)

[ Szerkesztve ]

(#16032) pictigjis válasza pictigjis (#16014) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

és ha valamikor mégis visszaállna a dupla konverziós működés, akkor a curve azt úgy képzelte el, hogy igen, a második váltás is levonódik a keretből, és ezt valami supportos képes volt le is írni

Curve answered my questions which I will summarize below:

1. We're very sorry, it was always meant to be like this. Sorry. We're updating the app. Reinstall it. And sorry again. (they forgot to answer *when* this changed. and why there was not any communication about it)

2. They confirm it now counts twice for your limit. So if you are Curve Black and you GBIT a 1000€ transaction that's it. Your limit is gone.

3. They confirm that in this scenario you pay 1% fee and they don't return it. So you will never be able to circumvent the 1% fee by GBIT.

(#16033) Oliverda válasza pictigjis (#16032) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha ez nem szerepel ilyen formában a terms and conditionsben, akkor írhat akármit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16034) pictigjis válasza Oliverda (#16033) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

az egyetlen probléma, hogy amennyire átolvastam, a go back in time részletes működési leírása nem része a terms and conditionsnek, így valójában azt csinálnak vele, amit csak akarnak, mert az csak egy amolyan "extra szolgáltatás"

a feltételeknek az a része, hogy a különböző csomagokban hányszor használhatod a funkciót. szóval ez itt egy ingoványos terep

[ Szerkesztve ]

(#16035) Oliverda válasza pictigjis (#16034) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyen nincs. Ez szerintem instant bukta lenne, ha valamelyik illetékes felügyeleti szervhez kerülne egy kapcsolódó panasz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16036) pictigjis válasza Oliverda (#16035) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

szerintem is az a legbiztonságosabb megoldás részükről, hogy meuricodinheiro_pt panasza után valaki belenyúlt a rendszerbe

nyilván ha ezek után írnak valami tájékoztatót, hogy 60 nap múlva így is így fog működni a go back in time, egy szavunk sem lehet. lehet, hogy ők is úgy gondolták, hogy ezt bármikor szó nélkül megtehetik, aztán most elgondolkodott rajta valaki, hogy alapvetően ez nem korrekt így

csak nehogy tényleg bejelentsék, hogy akkor 60 nap múlva már dupla konverzió lesz

(#16037) Oliverda válasza pictigjis (#16036) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem látom, hogy az hol lenne jó neki. Az árfolyamváltozások hosszabb távon kb. kiegyenlítik az oda-vissza váltásokat, az meg meredek lenne, ha a konverziós tranzakciókat csak fix felárral lehetne átrakni, pláne így, hogy a sima mezei MC árfolyamot használják.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16038) szabi__memo válasza ACE- (#16027) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Black-em volt, annál beszélgetni kell(ett hozzá nekem)

(#16039) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

ha valakinek sikerulne meghivnia valakit (nekem epp osszejott egy), ugy kalkulaljon, hogy allamkincstarra es revolutra nem jar az 1 szazalek cashback. erre szamitottam, de azert kiprobaltam

(#16040) Oliverda válasza pictigjis (#16039) üzenetére


Oliverda
félisten

Azokra már a 2-3 évvel ezelőtt 1%-osnál sem járt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16041) pictigjis válasza Oliverda (#16040) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

jaja, de azért kipróbáltam, mert sose lehet tudni, mit rontanak el éppen :)

(#16042) simati válasza pictigjis (#16041) üzenetére


simati
csendes tag

Paypal pénz küldés ismerősnek? Van olyan hitelkártya, amelyik simán megadja rá az 1%-ot.

(#16043) pictigjis válasza simati (#16042) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

nem probaltam meg, mert paypalt nem hasznalok, ha lehet, kerulom is, igy egy penzkuldessel a rendszeren belulre kerulo egyenleget csak korulmenyesen tudok kiszabaditani

de ha lesz idom, kis osszeggel kiprobalom azt is

[ Szerkesztve ]

(#16044) pictigjis válasza pictigjis (#16043) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

kicsúsztam a szerkesztési időből, paypal pénzküldés is off

de jó eséllyel azért, mert 6540 az mcc - POI (Point of Interaction) Funding Transactions (Excluding MoneySend)

[ Szerkesztve ]

(#16045) Oliverda válasza pictigjis (#16044) üzenetére


Oliverda
félisten

8999 lesz az.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16046) pictigjis válasza Oliverda (#16045) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

nem, ellenőriztem, 6540 már

[ Szerkesztve ]

(#16047) Oliverda válasza pictigjis (#16046) üzenetére


Oliverda
félisten

Curve-ön keresztül régen néztem, az sem kizárt, hogy van ott egy 8999->6540 konvertálás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16048) pictigjis válasza Oliverda (#16047) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

közvetlenül is 6540 már :(

(#16049) Oliverda válasza pictigjis (#16048) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16050) pictigjis válasza pictigjis (#16039) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

nem adott 6300-ra sem (kgfb díjbefizetés), azért ez így kicsit gáz

befizettem egy csekket, 9402 sem. 4900 oké

de amúgy örülök, hogy az 500 meg 1500-as pékségekre is csordogálnak a pennyk...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.