Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Oliverda válasza peti123 (#350) üzenetére


Oliverda
félisten

Csak hétvégi devizakonverziónál van plusz költség mindkét szolgáltatásnál.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#352) peti123 válasza Oliverda (#351) üzenetére


peti123
csendes tag

Igen de az ugye nincs mivel euróban tárolók rajta a pénzt

(#353) anadroid válasza gzbotii (#345) üzenetére


anadroid
senior tag

OTP SMS-ben 10 másodperc alatt megvolt a kód.

A triplázást mai záráskor könyvelte vissza az OTP.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#354) zseko válasza anadroid (#353) üzenetére


zseko
veterán

Budapest Bank Mastercard debit kártyánál nálam is rögtön jött a kód az sms-ben. Kár, hogy a bank elutasította a terhelést, így hiába írtam be, hibára futottam, újra próbálni meg nem lehet. Viccesek amúgy, tegnap válaszoltak, de majdhogynem köze nincs a fő problémámhoz, csak kiragadtak egy momentumot és arra reagáltak. Meg hogy mennyi sok dolguk van most. De a végére azért adtak egy angol számot, azt hívjam fel...

HR24.hu

(#355) peti123 válasza zseko (#354) üzenetére


peti123
csendes tag

Nekem ugyan ez volt kitöröltem a kártyát újra regisztráltam vagy 3x és utána sikerult. Nekem is elutasította de mégis elfogadta végül a kodot. Felhívtam a bankom és azt mondták nem ők utasították el hanem a másik fél szakította meg a tranzakciót gondolom szándékosan mivel így megkapom az smst és vissza utalni se kell a pénzt mivel le se vonta

(#356) sajti_pajti válasza peti123 (#348) üzenetére


sajti_pajti
tag

DE ennek mi az értelme? Miért nem egyszerűbb direktben Revoluttal fizetni. (Alapból csak 3 hónapig lehet hűségpontokat gyűjteni.)

(#357) zseko válasza peti123 (#355) üzenetére


zseko
veterán

És hogy törlöd ki a kártyát, ha eleve el sem jutsz addig, hogy a fiókodba bejuss, mert oda csak akkor enged, ha már be van állítva a kártya? Nekem ez a problémám, végtelen ciklusba került a 'Continue' és a 'Something gone Wrong' között, és nem lehet belőle hova jutni.

HR24.hu

(#358) peti123 válasza zseko (#357) üzenetére


peti123
csendes tag

Azért kell Curve alá nekem a Revolut mert ketten tudjuk használni közös kartyakent a párommal!
Nem akkor is beenged ha még nincs aktivalva és mindig ki tudtam törölni a kártya alatt ott volt a beállítás ikon utána legalul a kártya törlése

(#359) zseko válasza peti123 (#358) üzenetére


zseko
veterán

Nem kötekedésként, csak légyszi mutasd meg nekem, hol látsz ezen bármit, ahol törölhetem a kártyám:

Ez ugye nem szorul magyarázatra: [kép]

Itt bejelentkezek a Google fiókkal: [kép]

Oké a kártya! [kép] (és ezt a belépés után már eleve úgy, hogy tegnap rendszert cseréltem a telefonon, abszolút nullázva és formázva, öt perce tettem fel a Curve-t.)

Continue - Mégse oké [kép]

A Resend lóf.szt se csinál, az Add Card pedig ennyit: [kép]

Ugyanarra a kártyára pedig hibát ad, 'már hozzá van adva'.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#360) peti123 válasza zseko (#359) üzenetére


peti123
csendes tag

Na igen nekem ez másképp volt mindig engedte törölni és újra hozzá adni ez valami egyedi eset valószínű valami rendszer katyvasz

(#361) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Ma délután megint volt valami gond a fizetési feldolgozójuknál, mert visszadobta a kártyát fedezethiány miatt. Aztán láttam, hogy push üzenetben ezt meg is írták.

(#362) #33403648 válasza MrPeekaboo (#361) üzenetére


#33403648
törölt tag

Nekem mar tobbszor elofordult ez fedezethianyos szitu erinteses fizeteskor. Ezutan a terminalba bedugos modszerrel mindig sikeres lett a tranzakcio.

(#363) Pikkolo^^ válasza peti123 (#358) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Amit beraksz alá annak saját néven kell lennie, nem?

(#364) peti123 válasza Pikkolo^^ (#363) üzenetére


peti123
csendes tag

Igen! Az én nevemen van vagyis én raktam be a Curve alá ő pedig a kártyát használja

[ Szerkesztve ]

(#365) zseko válasza peti123 (#360) üzenetére


zseko
veterán

Vagy az új appal jött be, mert felraktam tabletre, és ugyan ezt csinálja.

HR24.hu

(#366) Pikkolo^^ válasza peti123 (#364) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Akkor az egyikőtök Curve, másik meg Revot használ. Csak akkor van gond ha megnézik milyen név van a kártyára írva. Ilyen nekem egyszer fordult elő 9 évvel ezelőtt.

(#367) peti123 válasza Pikkolo^^ (#366) üzenetére


peti123
csendes tag

Ez így van de ahogy írtad kb 10 évente 1x fordul elő én is több mint 11 éve használok kártyát és szintén egyszer fordult elő hogy nem az enyémet használtan mert a jogos tulaj kint maradt a kocsiba és neki kellett bejönni fizetni vele de ez ennyi időközönként belefér :) pláne hogy ma már érintése fizetés van ki sem adom a kezemből a kártyát

(#368) ElFeo válasza anadroid (#342) üzenetére


ElFeo
tag

Szia,

megvolt az első vásárlás PIN-kóddal. De a visszatérítéses kártya még mindig "átmenetileg nem elérhető " státuszban van :W

(#369) anadroid válasza ElFeo (#368) üzenetére


anadroid
senior tag

Frissítetted-e az alkalmazást? 2.1.12-vel (február 15-i) nekem jó.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#370) ElFeo válasza ElFeo (#368) üzenetére


ElFeo
tag

Király, mükszik :))

Köszönöm szépen! :C :R

(#371) noobi78


noobi78
újonc

Ma akartam verify-al életre leheleni egy új hozzáadott kártyát de a "Verify now" után kicsit pörög a Curve logo és ennyi, nem jelenik meg az a felület ahol a CRV-XXXXXX kódot meg tudnám adni.

Ilyenkor mi a teendő?

(#372) gzbotii


gzbotii
veterán

Kevesebb mint egy hét alatt megjött a kártyám - ez eddig elég jó.
Holnap aktiválom is.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#373) Oliverda válasza Oliverda (#312) üzenetére


Oliverda
félisten

Mostanra sikerült jóváírniuk a maradék 5438 forintot is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#374) ANOka válasza noobi78 (#371) üzenetére


ANOka
őstag

Írsz a supportnak!
Szerintem még téged sem validáltak!

(#375) sparks válasza noobi78 (#371) üzenetére


sparks
senior tag

Próbáld meg a hozzáadandó kártya pénznemét a Curve-ben euróra állítani a verify idejére. Nekem az segített egy CIB betéti kártyánál.

[ Szerkesztve ]

(#376) anadroid


anadroid
senior tag

Kártya hozzáadási problémákhoz egy reagálás a Curve-től:

I can confirm you should be able to add your Virtual Revolut card to Curve but there seems to be a technical issue that is preventing you to do so. I've escalated this matter to our engineering team who'll be investigating this issue further. Once a fix has been deployed - you'll be able to add this card to Curve. Just to manage expectation, there's no specific timeframe for this fix at the moment.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#377) #33403648 válasza anadroid (#376) üzenetére


#33403648
törölt tag

Kiprobaltam es elsore sikerult hozzaadnom a Revolut virtual kartyat a Curve-hoz. (IOS alatt)

(#378) gzbotii válasza Oliverda (#102) üzenetére


gzbotii
veterán

Van további tapasztalat, többnyire vásárlásnak könyveli el a készpénzfelvételt Curve kártyával?
Így a havi két ingyenes pénzfelvétel megkerülhető, pl?

Más topic: ha jól értem, akkor nem tudom a reward pontokat átváltani és egy (hagyományos bank által kibocsájtott) kártyára áthúzni, hanem azzal tudok fizetni (pl Go Back in Time featurerel)?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#379) KTU válasza gzbotii (#378) üzenetére


KTU
addikt

Rewards pontokból vásárolhatsz.
Nejem elfelejtette átállítani másik kártyára, 1000 párszáz Ft-ot avval fizetett.
500 egynéhány pontja volt.

A másik lehetőség hogy Revolu-ba fizetésilinket hozol létre.
Ezt kifizeted Curve Rewards kártyával.
Revolut-on megjelenik a pénz, célszerű GBP-ben, aztán majd átváltod.

__________________

Másnak sem működik az alkalmazás / fiókja?

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#380) Oliverda válasza gzbotii (#378) üzenetére


Oliverda
félisten

Passz, még nem próbáltam készpénzt felvenni vele.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#381) gzbotii válasza Oliverda (#380) üzenetére


gzbotii
veterán

Amire reagáltam, ott erről ment a téma, egyik utolsó hsz volt amire válaszoltam.
Másik tapasztalata alapján annak könyveli el, ez eddig jó hír.

(#379) KTU: ok, köszi

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#382) anadroid válasza gzbotii (#378) üzenetére


anadroid
senior tag

Erste virtuális kártyával mögötte vásárlás volt. Más nem is lehetett volna, mert a kártyán a készpénzfelvétel megváltoztathatatlanul 1 forintra van beállítva.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#383) Oliverda válasza anadroid (#382) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem számít, TW feltöltésnél is figyelmen kívül hagyta a limitet és végül POS készpénzfelvételnek könyvelte el a bank.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#384) anadroid válasza Oliverda (#383) üzenetére


anadroid
senior tag

Január 20-án volt, úgyhogy az már nem fog változni.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#385) noobi78 válasza gzbotii (#378) üzenetére


noobi78
újonc

K&H DEBIT kártya volt a Curve mögé beállítva és vettem fel már így kp-t.
Vásárlásnak könyvelte. Ergo 150k HUF így kibővíthető.

(#386) sajti_pajti válasza Oliverda (#383) üzenetére


sajti_pajti
tag

Van ugyanis egy kvázi készpénz kategória is, pont az ilyen feltöltésekre, amit viszont bankfüggően kezelnek vásárlásnak vagy kp. felvétnek. Budapest Bank pl. így szopatott meg sok évvel ezelőtt: hiába volt a hitelkártyámon a kp. limit nulla, a tranzakció átment, és terhelték egyből a kamatot.

(#387) MrPeekaboo válasza KTU (#379) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Ilyen fiók migrálásos üzenetet akkor szoktam látni, ha iOS és Android app között váltogatok. De sosem volt olyan, hogy második próbálkozásra nem engedett volna be.

(#388) gzbotii


gzbotii
veterán

Ti mennyire bíztok az appban és a kártyában, mennyire hagyatkoztok csak rá - tehát a Curve alá belinkelt kártyák általában nálatok vannak? Vagy eddig mennyire volt baj vele (a dupla ill. tripla terheléseket olvastam, akkor kezdtem követni a topicot)?

Mivel egyre több és több kártyám van, jó lenne, ha Curve kiváltana pár helyet a pénztárcámban.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#389) Dluinet válasza gzbotii (#388) üzenetére


Dluinet
nagyúr

TW kártyám van alá rakva, amit csak fizetés idejére oldok fel.
Ha akarná sem tudná megterhelni máskor.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#390) gzbotii válasza Dluinet (#389) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem az a tervem, hogy két OTP és egy külföldi kártya kerülne alá.
A pénztárcámba egy bankkártya fér el kényelmesen (főleg ha contactless fizetéshez nem akarom kivenni csak odaérinteni a terminálhoz). Amikor csak a városon belül mozgok, csak a Curve kártyát +leggyakrabban használtat vinném magammal - ha elég megbízhatónak mutatkozik, így helyet spórolva valamint biztosabb is.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#391) fravik


fravik
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Tesco Online vásárlásnál 1%-os cashback-kel kapcsolatban?
Ma vásároltam online, ki volt választva a Tesco, de nem látom nyomát visszatérítésnek sehol. Vagy ez több időbe telik? A tranzakcióknál látja, hogy Tesco-nál történt a vásárlás, szóval ez alapján okésnak kellene lennie, de lehet csak én nem látok valamit.

Köszi!

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#392) zseko


zseko
veterán

Azért annak qrvára nem örülök, hogy most (~fél órája) egyszer csak hipp-hopp kaptam két! értesítést, egyet a bankomtól egyet meg a TW-től, hogy beterhelte a Curve a számláimat, igaz 'csak' a próbaterheléssel, de akkor is!!! Bejutni persze továbbra sem tudok ebbe a szarba, az üfsz 'amint ráérünk foglalkozunk vele', a rendszer meg próbál pénzt levonni/hozzáférni a számláimhoz külön elindított engedély nélkül :W
Egy hete nem foglalkoztam vele, újraraktam a telefont, így fel sem volt telepítve :(( :(((

HR24.hu

(#393) #33403648 válasza fravik (#391) üzenetére


#33403648
törölt tag

Hello! Sajnos nekem sem mukodik a visszaterites par napja a beallitott partnereknel.

(#394) anadroid válasza #33403648 (#393) üzenetére


anadroid
senior tag

Belül vagy még a 90 napon?

Nekem tegnap este ment az Aldinál.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#395) fravik válasza fravik (#391) üzenetére


fravik
tag

Közben megjött a cashback, nyilván a szerkesztési időn túl, bocsi.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#396) zseko válasza zseko (#392) üzenetére


zseko
veterán

Közben érkezett email is, hogy ez ők indították, hogy be tudjam írni a kódokat, csak azt nem értették meg szegények, hogy be sem jutok addig, így esélytelen bárhová beírni...
A kártya persze fel lett adva, már úton van...

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#397) flegga92 válasza fravik (#391) üzenetére


flegga92
senior tag

Tescoban még csak 1x vásároltam, de ott simán eltelt fél óra míg látszódott. a Lidl-ös vásárlások viszont egyből ott voltak.

[ Szerkesztve ]

(#398) gzbotii válasza flegga92 (#397) üzenetére


gzbotii
veterán

Tegnap Aldis vásárlásnál nekem is instant jelzett az app.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#399) betyarr


betyarr
veterán

vannak még többszörös levonások,vagy javították már?

(#400) szuladam válasza betyarr (#399) üzenetére


szuladam
aktív tag

Én nem találkoztam vele.
De a Curve bolgjan is azt írták hogy ez egyik hétvégén volt csak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.