Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Dluinet válasza round3r (#50) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Igen
Első alkalom után ellenőrizd mert vannak olyan bankok ahol átmegy mint pénz kivétel. Ha vásárlásnak könyvelik el, akkor ok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52) round3r válasza Dluinet (#51) üzenetére


round3r
csendes tag

Értem, szuper! Így megspórolható a fizikai bankkártya éves díja. Igaz 200 font a havi limit, de ha nem elég, akkor ott a másik 2 szolgáltató, aminek most nem mondom ki a nevét mert nem abban a topikban vagyunk. :C

(#53) peti123 válasza #33403648 (#49) üzenetére


peti123
csendes tag

Nem azoknak megmarad a black egyszeri díjas ! Ezért írták a külföldi oldalak hogy jobb igyekezni aki ilyet akar mert ez megszűnik

(#54) sajti_pajti válasza round3r (#52) üzenetére


sajti_pajti
tag

Igaz 200 font a havi limit, de ha nem elég, akkor ott a másik 2 szolgáltató

Akikből csak az egyikhez tudod könnyen eljuttatni a pénzt, a másikhoz meg HUF-ot pl. csak macerával. Amúgy meg ha felmondod a "rendes" bankkártyád, akkor mi lesz a Curve mögött? (Semmi nem lehet.)

(#55) Oliverda válasza sajti_pajti (#54) üzenetére


Oliverda
félisten

Curve-vel miért macera? Át kell váltani forintra a féltöltés után és már lehet is menni az ATM-hez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#56) szuladam válasza sajti_pajti (#54) üzenetére


szuladam
aktív tag

Az előbb írta hogy virtuális bankkártya :))

(#57) instantwater válasza round3r (#52) üzenetére


instantwater
addikt

Melyik bank ad ingyen virtuális kártyát, és mennyi a számlavezetési díj?
Nekem MagNetnél 0 a számla, és azt hiszem 300 Ft a kártya havonta.

[ Szerkesztve ]

(#58) pomk válasza Dluinet (#29) üzenetére


pomk
őstag

Nem mellesleg TW-nél az utalásnak van díja. Curve-nál nem.
Jól gondolom?

(#59) Dluinet válasza pomk (#58) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, ezért írtam, hogy "de nagyobb összeg esetén lehet jobban jársz a TW-vel."

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#60) szuladam válasza Dluinet (#59) üzenetére


szuladam
aktív tag

Tévedés. A curvevel nem lehet másnak pénz küldeni/utalni. Csak a saját kártyádat tudod feltölteni.
Utalást csak Rev vagy TW tudja. Szerintem küldést és váltást keveritek.

[ Szerkesztve ]

(#61) Dluinet válasza szuladam (#60) üzenetére


Dluinet
nagyúr

REV feltöltés kezdeményezése bánkártyáról, ez lehet Curve is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#62) szuladam válasza Dluinet (#61) üzenetére


szuladam
aktív tag

Igen, de egy másik ember bankszámlájára, vagy kártyájára nem tudsz átutalni, vagy feltölteni.
A saját az más téma.

[ Szerkesztve ]

(#63) oszy78


oszy78
tag

A Revolut kártyámat is beregisztráltam még induláskor Curve alá, hátha szükség lesz rá. (Tudom fizethetnék a Revolut kártyával is közvetlenül, de a Curve kártya most feleségemnél van, így elég neki 1 kártya én pedig tudom állítgatni, melyik kártyával fizessen.) Arra emlékszem, hogy a verify csak GBP-re állítva ment, de utána a currency-t HUF-ra állítottam.

Ma lett volna egy Curve tranzakció amit a Revolut kártyára kellett volna terhelni, de nem ment a fizetés.
Aki esetleg próbálta már ugyanezt a konfigot, annak ment így a fizetés korábban?

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#65) Fandango válasza brainticket (#64) üzenetére


Fandango
veterán

Még a Metal kártyánál is csak 90 napos a cashback. :(

Viszont az Amex ha kiterjesztik Anglián kívülre is, még jó lehet.

(#66) Oliverda válasza Fandango (#65) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem is értem, ennek így nem sok értelme van. 15 fontos előfizetési díjba illene beleférjen még ennyi extra.

Az Amex irreleváns idehaza, másfél éve kivonultak a magyar piacról (jobb is).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67) takcslajos1


takcslajos1
tag

Volt egy Burger King vásárlásom a Curve kártyával 2300 forintért, a Revolut volt berakva alá. A tranzakció azonban sem a Revoluton, sem a Curve-ban nem látszik, semmi nyoma nem látszik. Megnéztem a zárolt tranzakciókat a sima bankom alkalmazásában (minden megjelenik "azonnal", névvel együtt, csak a számlatörténetben jelenik meg néhány nappal később), ott sincs semmi nyoma a dolognak, későbbi Curve vásárlás már ott van.

Ez most így hogy? :F A vásárlás után közvetlenül nem emlékszem, hogy kaptam-e bármilyen értesítést. Azt se tudom igazából, hogy most ez a 2300 forint "eltűnt-e" a számláról, vagy rajta van-e, elég kisebb összegű vásárlás volt az elmúlt 2-3 héten, ráadásul egy Vault is be van állítva, kb. lehetetlen lenne "visszanyomozni". A Vault-ban sem látszik nyoma, hogy félretette volna a 100-ra kerekített részét a tranzakciónak. Lehet, hogy volt egy ingyen vacsorám? :D

[ Szerkesztve ]

(#68) bg24 válasza takcslajos1 (#67) üzenetére


bg24
csendes újonc

Volt Lengyelországban egy hasonló esetem a revault kártyámal. A meki 3 napig semmit nem csinált. Majd terhelte a forint részből aztán törölt és le vette zlotyban. Sőt egy vacsoránál csak érintettem plusz pin. És azt pedig forintban számolta el három nap múlva. Pedig zloty volt rajt rendesen. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#69) takcslajos1 válasza bg24 (#68) üzenetére


takcslajos1
tag

Magyarul ha most minden pénzt leveszek a Revolutról, akkor "így jártak"? :D Nyilván nem fogom megcsinálni, csak elméletben érdekel a dolog.

(#70) #33403648 válasza takcslajos1 (#69) üzenetére


#33403648
törölt tag

Ennyire azert ne becsuld ala oket. Minuszba fogsz akkor menni es bevasaljak toled, amint bmilyen osszeg erkezik a szamladra 😉

(#71) Reinkz


Reinkz
senior tag

lefrissítettem az appot, kijelentkeztetett és azóta nem udok belépni a google-al ..
supportnak írtam

(#72) RobexX10 válasza Reinkz (#71) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Nekem frissítés (iOS) után Curve kártya temporarily unavailable?! :(
Reggel írtam nekik de még nincs válasz.

(#73) KTU válasza Reinkz (#71) üzenetére


KTU
addikt

áhh, nálam is ez a helyzet. :(

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#74) bg24 válasza Reinkz (#71) üzenetére


bg24
csendes újonc

Nekem is csak harmadik, negyedikre sikerült. A Curve kártyámon 3 egész pont van. Az miatt nem aggódom. De hogy ilyen lassú lett az már zavar. Ha tudom nem frissítek.

(#75) #33403648


#33403648
törölt tag

Ti is ezeket a szamokat latjatok? [kép]

(#76) bg24 válasza #33403648 (#75) üzenetére


bg24
csendes újonc

pontosan

(#77) #33403648


#33403648
törölt tag

Mit gondoltok a Curve altal kikuldott levelrol? (Brexit stb.)

(#78) anadroid válasza round3r (#50) üzenetére


anadroid
senior tag

Erste-nél működik, vásárlásnak veszik.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#79) Oliverda


Oliverda
félisten

Persze ez még nem jelenti azt, hogy a magyar userek is automatikusan megkapják, ha egyszer eljutnak addig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#80) round3r válasza anadroid (#78) üzenetére


round3r
csendes tag

Köszi az infót! Megérdeklődtem és takaréknál (régi FHB) nincs ilyen. Úgyhogy ez számomra egyelőre bukó.

[ Szerkesztve ]

(#81) instantwater válasza #33403648 (#77) üzenetére


instantwater
addikt

Én még semmi ilyet nem kaptam.
Lehet pont azért mert angliában élek?
Be tudnád másolni?

(#82) tindisco


tindisco
csendes tag

Sziasztok, most frissítettem a legújabb Android verzióra, azóta nem indul el az alkalmazás. Más is járt így? 2.1.2-es verziója egyébként.

(#83) #33403648 válasza instantwater (#81) üzenetére


#33403648
törölt tag

Sziasztok! Ma este küldte ki ezt a levelet a Curve. Igaz en Franciaorszagban elek, nem tudom, hogy van-e koze ennek ki melyik orszagban el. Gyanitom, hogy igen...Bemasolom nektek, lehet par hasznos infoval tud szolgalni szamotokra...
“At Curve, our mission is to give you more control over your finances, so you can live life’s rich experiences. As part of this ongoing work, we have updated our Terms of Service and our Fair Use Policy. Please note that these changes come into effect immediately.

You can see our updated Terms of Service here.

You can see our updated Fair Use Policy here.

We are also letting you know what will happen in case there is a hard Brexit, at the bottom of this mail.
What has changed in our Terms of Service?
We have added two new sections:
- American Express wallet in Curve; and
- We have introduced Amex top-up wallets to Curve.

You can now add your UK American Express card to Curve if the the first 6 digits (BIN) of your card are listed here. Every Amex card will create its own top-up wallet which you can use for spending with your Curve card. Please note that you may be charged a fee by Curve for transferring money to your top-up wallet, depending on the tier of your Curve account. Note: you will not be able to make ATM withdrawals with your Curve card linked to a top-up wallet.

Subscription Model introduction
We have introduced a new subscription model.

We have 3 tiers of your Curve account:
- Curve Blue (free);
- Curve Black (£9.99 or €9.99 per month); and
- Curve Metal (£14.99 per month), in the UK only.

The Curve Black and Curve Metal tiers both come with additional benefits, in addition to your regular Curve features.

Please find our updated Terms of Service here.
What has changed in our Fair Use Policy?
We have added two new sections:
- Compliance with your underlying card issuer’s terms; and
- Paying off your Credit Card with Curve.

These changes relate to the underlying payment card you select to use with Curve. Specifically, we provide clarification on making purchases with your Curve card when your underlying card is a credit card. We restrict its use, where possible, to only those payments and purchases which are permitted by your credit card issuer’s terms. We want your experience of using your Curve card to mirror the experience of using your selected underlying payment card, as much as possible.

Please find our updated Fair Use Policy here.
What do I need to do?
If you're happy with the changes, you do not need to do anything. If you are not happy with the changes, you have the right to terminate the agreement with us and close your account without charge at any time before 29th March 2019. If we don't hear from you by then, we will take this to mean you have accepted the changes. If you don't agree to the changes, or have any questions, please contact us at support@curve.app.
Planning for Brexit
We have been preparing for the UK's withdrawal from the European Union ("Brexit"). Although the manner and timing of Brexit are still not clear at the date of this letter, we are taking steps to ensure we can continue providing Curve’s services if the UK leaves the EU on 29 March 2019 without an agreement ("Hard Brexit").

How a Hard Brexit might impact on Curve
Curve is issued by Wirecard Card Solutions Limited ("WDCS"), a UK authorised Electronic Money Institution which is currently able to issue e-money and provide payment services in the other EU countries using "passport" permissions.
In the event of a Hard Brexit, WDCS expects that it will no longer be allowed to use these passport permissions and so WDCS would not be able to issue e-money and provide payment services in the EU after a Hard Brexit.

Notice of changes to our agreement with you
As you are based in an EU country, we will need to make certain changes to the way we provide Curve’s services to you after Brexit.
We will be varying the terms and conditions with you, as described in the Appendix to this letter. The main change will be that Curve will be issued by Wirecard Bank AG, a sister company of WDCS, in place of WDCS. Wirecard Bank AG is a credit institution, authorised in Germany and supervised by the German financial services regulator, Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (or "BaFin").
Upon a Hard Brexit, the changes to our agreement with you will take effect on 29 March 2019. Other than the changes that we are describing in this letter and in the Appendix, the terms and conditions with you will remain in full force and effect on their existing terms. You will continue to receive the services as you currently do.

What will happen if there is no Hard Brexit?
If Hard Brexit does not occur and WDCS is able to continue providing the relevant services under its passports, then WDCS will remain as the e-money issuer and payment service provider under the terms and conditions and there will be no transfer to Wirecard Bank AG. If this happens, your terms and conditions will stay exactly as they are today and the changes to your terms and conditions set out in the Appendix will not take effect.

Next steps
You will not need to take any action in order for these changes to your terms and conditions to become effective and, in the event of Hard Brexit and the transfer to Wirecard Bank AG taking place, you will be deemed to have accepted these changes, unless you tell us otherwise.

If you would like more information or wish to discuss the content of this letter, please contact us.”

(#84) KTU válasza instantwater (#81) üzenetére


KTU
addikt

Már semmi.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#85) Fandango válasza #33403648 (#83) üzenetére


Fandango
veterán

Én is megkaptam ezt a levelet Magyarországon.

(#86) RobexX10 válasza Fandango (#85) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Én is.

(#87) Oliverda


Oliverda
félisten

Ugye nem fogja mindenki beírni egyesével, hogy ő is? :U Mindenki megkapta, aki az Egyesült Királyságon kívüli EU tagországban él, ez világosan kiderül az emailből.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#88) #33403648 válasza Oliverda (#87) üzenetére


#33403648
törölt tag

Koszonjuk az epito jellegu hozzaszolasodat Oliverda 👍😉 ennek a forumnak minden tagja egyenranguan elmondhatja a velemenyet ha jol gondolom. Ha valami zavar akkor azt ird meg privatban. Szep estet.

(#89) Oliverda válasza #33403648 (#88) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs mit. A szemetelést pedig még a törvény is bünteti.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#90) anadroid válasza tindisco (#82) üzenetére


anadroid
senior tag

El tudom indítani, de ha otthagyom háttérben, akkor a legközelebbi alkalommal a logónál marad, csak úgy működik, ha az alkalmazáslistából jobbra kidobom előtte.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#91) bg24 válasza anadroid (#90) üzenetére


bg24
csendes újonc

Úgy szar ahogy van. Nekem elindul, de elég hektikus. Volt ujjlenyomat trzor rajta és csak a logóig jutottam. Le vettem most nagyárból használható. Azért így is gondolkodik. Meg fogom próbálni a frissítés eltávolítását. Hátha

(#92) bg24 válasza bg24 (#91) üzenetére


bg24
csendes újonc

Most jött egy frissítés. Ezzel valamivel jobb. De hogy több mint 128MB az app az azért vicc. Az OTP-s smart bank meg 61MB. Gondolom dolgoznak rajta hogy gördülékenyebb legyen. Ja és limit infót még mindig nem látok

[ Szerkesztve ]

(#93) Dluinet válasza bg24 (#92) üzenetére


Dluinet
nagyúr

limit info? Mennyiért vált?
Hát ilyeneket miért mutatna meg?
Ha ezeket előre megnézhetnéd, akkor nem lenne meglepetés.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#94) Terentius


Terentius
őstag

Sziasztok!

Utánaolvasgattam a Curve-nak és az lenne a kérdésem, hogy külföldi netes vásárlás esetén (ali,gearbest stb.), ha ezzel fizetek akkor közel középárfolyamon fogja váltani a dollárt és nem a bankom (OTP) deviza árfolyamával kell számolnom?

Poco F5 12/256 Gb

(#95) KTU válasza bg24 (#92) üzenetére


KTU
addikt

Már 2.1.4 (20104) verzió szám ma reggel.
Tegnap du. 2.1.1 (20101)

(#94) Terentius: Igen, ezért is használjuk.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#96) szuszinho válasza KTU (#95) üzenetére


szuszinho
őstag

Ha jól olvasom, akkor külföldi ATM-ből felvett valuta esetén sincs plusz költség?
Pl.: ha Euróra van szükségem, akkor jobban megéri külföldi ATM-ből felvenni, mint a bankomnál (0,66% + középárfolyam +1%) váltani?

(#97) Oliverda válasza szuszinho (#96) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Befizeted a betéti kártyádra forintban és felveszed egy nem forintos ATM-ből. Ez lehet akár az OTP valamelyik eurós automatája is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#98) szuszinho válasza Oliverda (#97) üzenetére


szuszinho
őstag

Köszi!

Nem tudok arról, hogy errefelé lenne ilyen automata, viszont 10 percre lakom a határtól...

(#99) nutfile válasza szuszinho (#96) üzenetére


nutfile
aktív tag

váltási árfolyam tekintetében biztos, de kérdés, hogy a bankod minek fogja könyvelni, mert a curve továbbküldi az MCC kódot...
(ha külföldi kp felvétnek, akkor annak magas díja lehet, bár nem tudom, hogy azt hogyan kezelik a magyar bankok amit látnak ebben az esetben, nevezetesen hogy "forintot veszek fel" külföldön az ATM-ből...)

[ Szerkesztve ]

(#100) szuszinho válasza nutfile (#99) üzenetére


szuszinho
őstag

Aha, szóval ezzel kapcsolatban még nincs tapasztalat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.