Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-23 13:32:32

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Merlini válasza ANOka (#295) üzenetére


Merlini
tag

(#290) ANOka: „Vagy harmadszorra sikerült megfelelő képeket küldenem.”

Két fotón feltöltöttem az igazolványom két oldalát.
Utána Selfi-t kért, majd kiírta sikeres a feltöltés.
Mindezt február 07-én, azóta nem reagáltak semmi, nem válaszoltak. (Tegnap délelőtt ismét rájuk írtam.)

Mi volt a probléma, vagy miként jelezte neked a hibát, hogy harmadszorra sikerült megfelelő képeket küldened?

(#295) ANOka: „Szóval amíg nem igazolod magad náluk sikeresen, addig hiába próbálkozol az aktiválással!”
Sikeres képfeltöltés jelzett a felületük.
Mit tudok még tenni, hogy sikeresen igazoljam magam?

[ Szerkesztve ]

(#302) anadroid válasza anadroid (#299) üzenetére


anadroid
senior tag

Csak a kétszerezést hozták helyre (a banknál illetve a Revolutnál még nincs nyoma, csak náluk), a háromszorozásból csak egyet térítettek meg. Ez eddig több mint 10000 forint hiány.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#303) babe98 válasza anadroid (#302) üzenetére


babe98
csendes tag

Hát igen a likviditási problémáikat ügyesen áthidalták, de gondolom valamiből fedezniük kell azt a sokszor 5-5 fontot is... :DDD (bocs de magas volt a labda)

[ Szerkesztve ]

(#304) ANOka válasza Merlini (#301) üzenetére


ANOka
őstag

A sikeres képfeltöltés nem ugyanaz, mint a jóváhagyott "személyiség leigazolás".
B***ogatot őket levélben, hogy miért nem hagyták még jóvá az identitásodat.

(#305) zseko válasza szuladam (#286) üzenetére


zseko
veterán

"Semmit se lehet csinálni az appban, se fizetni, se a többi kártya adatát nem lehet látni, se pénzt utalni"

Akkor mégis miért nem lehet csak egyszerűen belépni, mint egy normális alkalmazásba, majd utána menedzselni a kártyákat? :F Mire kell neki 127MB tárhely? Bármelyik banki alkalmazást nézem, mind kevesebb.

Ha jól tudom itt fizikai kártyát kapsz, azzal vásárolsz, milyen szellem kártyára gondoltál? A TW kártyám is szintén fizikai.
"szerintem nem csoda hogy tiltja.." Ezt hol láttad így konkrétan leírva? (én nem néztem utána)

Én az alábbiak után továbbra is egy kalap sz..nak tartom. _Nálam_. Ma direkt vásároltam az Aliról a virtuális Revolut kártyával, simán végbement. Most megpróbáltam újra hozzáadni Curve alá a kártyát, azt írja, ez már hozzá van adva :U - de a pénzt persze azért annyiszor levonta, ahányszor rányomtam a retry gombra :U 'Bejutni' persze továbbra sem lehet, hogy töröljem a kártyát. :((( Mivel már az ajánlókód beírásánál is hibát dobott, így valószínűleg az ajánlásért járó összeget is buktuk azzal aki adta a kódot, így ezek után csoda, hogy nem bízom bennük és nem adom hozzá a valódi hitelkártyámat? Szóval írnom ennek a nyomorék bandának. :(((

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#306) szuladam válasza zseko (#305) üzenetére


szuladam
aktív tag

Olvasd el újra amit írtam ... És azt is hogy mire írtam válaszként . Nem akarom ismert leírni ugyan azt.
De azt leírom újra hogy persze, ne használd ha úgy érzed atvernek.

[ Szerkesztve ]

(#307) zseko válasza szuladam (#306) üzenetére


zseko
veterán

Én azért leírom, hogy _fizikai_ kártyát sem tudtam elfogadtatni vele, amivel egyébként sikeresem fizettem. Mint ahogy az összes többivel is. Ne használd... ha akarom _sem_ tudom használni, mert nem fogad el egy kártyát sem. Így most benne van a TW adatai, a Rev adatai, és a rendes bankkártyám adatai :((( mert végül bepróbálkoztam vele, és amiket persze így ki sem tudok törölni, mert miért is lehetne. Ne használd... csoda, ha rámondom, hogy szar?

HR24.hu

(#308) #33403648 válasza zseko (#307) üzenetére


#33403648
törölt tag

Sziasztok! Szerintem a beszelgeteseteket inkabb privatban folytassatok, mert kezd atmenni szemelyeskedesbe es nem hiszem, hogy ez a forum errol szolna. Koszonjuk a forum tarsak neveben! 😉

(#309) zseko válasza #33403648 (#308) üzenetére


zseko
veterán

Hol láttál te ebben személyeskedést? :F Én az övében nem éreztem, a sajátomban meg mindig leírtam, kiemeltem, hogy nálam ilyen. Attól még másnál jó. Eleve igen ritkán futok bele, hogy valami ne működne nálam, szóval légyszi nézd el nekem, ha szidok egy programot, ami ráadásul a pénzemmel játszik. Eleve nonszensznek tartom, hogy addig semmit nem tudsz csinálni, amíg el nem fogadott egy kártyát. Törölni sem az el nem fogadottakat. Mert attól még megjegyzi a szerverükön, mert írja, hogy 'ez már hozzá lett adva', full uninstall és újrarakás után is. Ahogy írta, belépve sem tudsz gyakorlatilag sok mindent csinálni, így (számomra) érthetetlen a filemérete is, a többi banki appomhoz képest (pl. BB, Barklays), amiben azért nem csak 'kattintással kijelölöm mi legyen aktív', hanem utalást indítok, menedzselem a rendes bankszámláimat, stb. Mindegy, ne menjünk bele, biztos van rá magyarázat. Az meg szerintem a fórumra (mármint a szolgáltatás iránt érdeklődőkre) tartozik, hogy igenis lehet sz.pni a programmal, mert ha nem arról szól, hogy hogyan működik, mi a megoldás ha nem megy, akkor mégis miről szól? A személyeskedést én sem szeretem, nem is akarom behozni, egyébként itt amúgy is befejeződött volna az egész, ha írsz, ha nem :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#310) zseko


zseko
veterán

Viszont ez a szálcsiszolt vörös Metal card marha jól néz ki: [link]

HR24.hu

(#311) kress


kress
aktív tag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#312) Oliverda válasza Oliverda (#298) üzenetére


Oliverda
félisten

Első nekifutásra 7418 forintot sikerült jóváírniuk az indokolatlanul beterhelt 12 856 forintból. :(

Ahogy nézem, a triplázott tranzakciók miatt van, a második indokolatlan terhelést nem írták jóvá.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#313) gzbotii


gzbotii
veterán

Annyi baki és a negatív komment a FB oldalunkon is, hogy kicsit elment a kedvem az egésztől. Lehet, be se aktiválom a kártyám :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#314) anadroid válasza Oliverda (#312) üzenetére


anadroid
senior tag

Nálam is ez a helyzet, újra reklamáltam. Az OTP-s volt, amit csak félig írtak jóvá, ez viszont már a banknál is átfutott, a Revolutos még csak a pajzán elképzelés szintjén van.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#315) sparks


sparks
senior tag

Nekem pénteken jóváírták a duplát. Szerencsére csak 1 volt, az is kis összeg... Azóta 'éljünk veszélyesen' címszóval már vásároltam a Tescoban ismét a Curve kártyán keresztül 35e Ft értékben. Remélem ezt nem fogják duplázni/triplázni//elbénázni....

(#316) zseko válasza gzbotii (#313) üzenetére


zseko
veterán

Lehet nálad simán működne és nem lenne gond, főleg akkora nem mint nálam, hogy három kártyával sem megy, viszont az adataim már a felhőben vannak, de sose lehet tudni. Tegnap rájuk írtam twitteren, kérték DM-ben a használt email címet, elküldtem, és egyúttal rájuk írtam emailben is. Meglátjuk mi lesz.

HR24.hu

(#317) MrPeekaboo válasza DAndersen (#291) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Mára megjelent nálam is a limit! Úgy tűnik egy bizonyos időnek el kell telnie és/vagy a megfelelő összeget el kell költeni ahhoz, hogy aktiválják.

(#318) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Akiknél dupla volt azok melyik bankoknál vannak? Nekem BB esetén nem volt ilyen gondom.

(#319) Merlini válasza Merlini (#289) üzenetére


Merlini
tag

Ma délután írt az ügyfélszolgálat: tudom aktiválni a kártyát.
Így is történt, végre elfogadta a kártyaszám utolsó 4 számjegyét.
Utána megmutatta, majd visszaellenőrzésként beíratta velem a PIN-kódot.
Megérkezése után 3 héttel, már tudom is használni a Curve kártyámat. :)

Revolut-ra töltöttem fel 10 eurót, 3181 forintot vont le a forintos bankkártyámról.

[ Szerkesztve ]

(#320) anadroid válasza Pikkolo^^ (#318) üzenetére


anadroid
senior tag

A külföldi tapasztalatokat is figyelembe véve nem tűnik bank- vagy országfüggőnek.

Nekem OTP-s kártya triplázás (ebből eddig csak az egyik jött vissza) és Revolut kártya duplázás (itt csak jelezték a visszatérítést).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#321) anadroid válasza Merlini (#319) üzenetére


anadroid
senior tag

Melyik bank milyen kártyája? Hitel vagy betéti?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#322) tsilver


tsilver
aktív tag

android tablet alatt rá lehet venni valahogy, hogy ne a linkes email bejelentkezést válassza hanem lehessen jelszóval belépni?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#323) Pikkolo^^ válasza anadroid (#320) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem BB-nél nem volt és külföldön is használtam.

(#324) zjani007


zjani007
csendes tag

Tudna valaki küldeni egy promó kódot privátban?
:R

(#325) zjani007 válasza zjani007 (#324) üzenetére


zjani007
csendes tag

Köszönöm, kaptam, az elsőt felhasználom. :R

(#326) Merlini válasza anadroid (#321) üzenetére


Merlini
tag

A forintos bankkártya - amivel a Revolut-ra töltőtem - az jelen esetben egy Erste Wizz Air betéti kártya. Amit január elején még kipostáztak, mert lejárt az előző 3 éves érvényessége, január végén meg értesítettek, hogy március végével kivezetik a piacról.

Miért kérdezed?

Curve alá január végén (a fentin kívül) egy második magyar bank által kibocsájtott forintos bankkártyát, valamint Revolut fizikai és virtuális kártyáját is beraktam már.

[ Szerkesztve ]

(#327) betyarr


betyarr
veterán

ilyen duplázott/triplázott levonásokat tapasztalt valaki bankkártya regisztrációjánál is?vagy csak vásárláskor volt ilyen?

(#328) anadroid válasza Merlini (#326) üzenetére


anadroid
senior tag

Az árfolyam-alkalmazás miatt, nekem most 317,48-cal zárolt, Erste VISA betéti.

Azt nem írtad meg, hogy a Wiccer MC-e vagy VISA.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#329) Merlini válasza betyarr (#327) üzenetére


Merlini
tag

Január elején Revolut kártya regnél nekem (ugyan abban a percben) duplán terhelt, azt pár nap múlva vissza vezeték. (Igazi vásárlásom még nem volt, csak Revolut feltöltésem.)

(#328) anadroid: Linkeltem :) MC.
De lényegtelen, mert a Curve vált és forintban terheli a kártyánkat [Card currency – HUF beállításnál] és ezt a forint összeget jelzi az applikációban is. 98%-ban ezért a kedvező árfolyamú váltás miatt használjuk a forintos bankkártyáinkkal.

A zárolás forint összegével könyvelik is egy-két nap múlva a tranzakciódat, így könyvelték nekem is. Deviza terhelésnél, zárolásnál lehetne más árfolyam a könyvelésnél.

Ghard fórumtárs dollár váltása mintájára euró árfolyam -> XE Currency Charts: EUR to HUF

[ Szerkesztve ]

(#330) gzbotii


gzbotii
veterán

A kártyát az után postázzák, hogy megerősítettem az első hozzáadott bankkártyámat?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#331) anadroid válasza Merlini (#329) üzenetére


anadroid
senior tag

A háromszoros terheléssel kapcsolatban ma ezt kaptam:

Following the email that was sent last Friday, we identified an issue with our payment processor which caused some transactions to be processed twice/three times. We've now refunded the extra charges and you should see those reflected on your underlying bank statement in the next 1-5 working days.

Az előző két korrekció (a duplázásoké) 1 (OTP) illetve 3 (Revolut) munkanap alatt a számláimon is rendeződött.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#332) zseko válasza anadroid (#331) üzenetére


zseko
veterán

Én vasárnap írtam nekik twitteren és emailben is, de azon kívül, hogy twitteren elkérték az email címemet, semmit nem reagáltak eddig.

HR24.hu

(#333) MrPeekaboo válasza gzbotii (#330) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Nálam a Curve kártya státusza 1 hétig gyártás alatt volt, aztán ezt meguntam és írtam nekik, hogy mi van a szállítással. Ekkor csendben megemlítették, hogy ellenőrizni szeretnék a személyazonosságom. Csak ezután küldték a kártyát. Mondjuk nem értem, hogy miért nincs az app-ban erre vonatkozó kérelem, miért kell a support-nak írni ezzel kapcsolatban.

(#334) gzbotii válasza MrPeekaboo (#333) üzenetére


gzbotii
veterán

Szóval enélkül nem is küldik ki? Eddig nem kértek semmilyen ID-t tőlem, szóval akkor lehet, hogy nem...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#335) szabi__memo válasza gzbotii (#334) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak ha nem kérdezel rá ;]

(#336) the.odzsy válasza gzbotii (#334) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Tőlem sem kértek. De mégis megkaptam (mondjuk 4 hét alatt ért ide) és működik.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#337) ElFeo válasza Pikkolo^^ (#318) üzenetére


ElFeo
tag

Sziasztok,

bakker, olvasgatom itt a fórumot és csak most esik le, hogy több emberkének is duplán, esetleg triplán vont le a Curve.
Gyors csekkolom az alkalmazást-a BB app-és látom, hogy nekem is duplán vontak le egy tranzakciót. Igaz már jóvá is írták.
Azt hiszem én egyenlőre hanyagolom ezt a kártyát.

(#338) anadroid válasza ElFeo (#337) üzenetére


anadroid
senior tag

Akkor az OTP-t is hanyagolhatod. Nekem pár évvel ezelőtt egy hónapig punnyadt náluk egy több száz eurós vásárlás ellenértéke, mert "véletlenül" duplán került zárolásra. Az OTP akkori szabályai szerint 30 nap után oldódott fel. Hasonló, csak kisebb összeggel az Ersténél is volt, ott mondjuk telefonos kérésre feloldották a náluk szokásos 15 napnál hamarabb.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#339) Ghard válasza ElFeo (#337) üzenetére


Ghard
őstag

Azóta nem láttam panaszt, hogy megint előfordult volna.
A rewardból már vásárolgattam ebayen, aliexpressen. Rendes vásárlásokkal is spóroltam pár száz forintot a középárfolyam miatt. Nekem eddig bejön a curve.

(#340) szuszinho válasza Ghard (#339) üzenetére


szuszinho
őstag

Szintén megelégedéssel használom. A duplázós hétvégén pont nem vásároltam, de azóta folyamatosan. Volt benne külföldi ATM pénzfelvétel, netes vásárlás, kártyás fizetés. Reward pontok is jönnek. Nálam hiba nélkül működik.

(#341) ElFeo válasza Ghard (#339) üzenetére


ElFeo
tag

Szia,

örömmel, hallom, hogy minden ok. Egyébként a reward kártya mikor élesedik? Csak mivel nálam már vagy két hete pending-ben van?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#342) anadroid válasza ElFeo (#341) üzenetére


anadroid
senior tag

Az első PIN-kódos tranzakció (vásárlás) után azonnal. Feltéve, hogy a legújabb szoftver van fent.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#343) ElFeo válasza anadroid (#342) üzenetére


ElFeo
tag

Szia,

köszönöm! :R

(#344) ittakary


ittakary
nagyúr

nem tudom miért de nem terhelik rá a kártyámra a próba levonást, ezért nem tudom beaktiválni, nincs CRV* kódom

lehet azzal van a gáz hogy mastercard hitelkártyát próbálok?

lehet debit / folyószámla kártyával lehet csak?

(#345) gzbotii válasza ittakary (#344) üzenetére


gzbotii
veterán

OTP-nél vezetett MC debit kártyánál nekem kellett három nap, mire láthatóvá vált a levonás és így a kód. 1Ft terheltek rá.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#346) gabter


gabter
tag

Infó azoknak, akiknél tripla levonás volt 02.10-én. Nekem ma reggel jött vissza a második jóváírás is (GránitB.). Majd két hét volt, de végül korrektül rendezve lett.

(#347) Oliverda válasza ittakary (#344) üzenetére


Oliverda
félisten

Próbált meg ezt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#348) peti123


peti123
csendes tag

Felmerült a kérdés bennem ha curve-ben be van téve a Revolut kártya és azon van euró és forint is akkor ha külföldön ráadásul hétvégén a curve-el fizetek mondjuk Ausztriába akkor automatikusan az eurobol fog levonni? Illetve a hétvége miatt a Curve felszamol valamit vagy semmit mivel eurót fog költeni?!

A másik külföldön a curve-ben át kell állítani a Revolut penznemet euróra?

(#349) Oliverda válasza peti123 (#348) üzenetére


Oliverda
félisten

Attól függ épp mire van állítva a kártya devizaneme Curve alatt. Ha euróra, akkor abban fogja levonni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#350) peti123 válasza Oliverda (#349) üzenetére


peti123
csendes tag

Akkor hiába van hétvége nem lesz plusz költsége mivel tárolt átváltott összeget fog levonni igaz ?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.