Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Slowiee válasza sajti_pajti (#1000) üzenetére


Slowiee
újonc

igen, olvastam
de ez nem vonatkozik a curve-re (illetve vonatkozik, csak nem ez a gond)

a curve alatt lévő kártya egy netes vásárlást fog mutatni

tehát, amit idéztél, az ok, meglesz a curve kártyánál, néha kér 5k alatt is pint

viszont alatta, a pl magyar bankkártya netes vásárlásnak veszi és dupla azonosítást kér

(#1002) xcsabo válasza Dluinet (#974) üzenetére


xcsabo
senior tag

itt nem ezt írja:
[link]
ez alapján 200 font/eur max/hónap és ezen belül
max 10 alkalomra lebontva. ez azért nem túl sok....
bár ha jól értelmezem akkor ez csak credit (hitel) kártyásokra
vonatkozik (én is az vagyok sajna).
a limit felett pedig felszámolja a kieg. díjakat ahol és amikor kell.

(#1003) sajti_pajti válasza Slowiee (#1001) üzenetére


sajti_pajti
tag

Miért gondolod, hogy netes vásárlást fog mutatni?
Speciel amikor ótépéssel mögötte használtam, akkor simán tudtam fizetni, pedig utóbbinál már egy ideje plusz SMS-alapú azonosítás van beállítva netes vásárlásokra.

Kieg.: Visszanéztem, minden tételt "Vásárlás kártyával" megnevezéssel hoz a kivonat/lekérdezés, még a mobilappból történt buszjegy vételt is.

[ Szerkesztve ]

(#1004) zseko válasza Dluinet (#981) üzenetére


zseko
veterán

Én is épp ezen gondolkozom, holnap utazunk a szomszédba egy napra, akkor ha a Curve-val fizetek az extra pénz lesz, így egyszerűbb a Revolut-ra most pénzt tenni és átváltani? Pénzfelvétel nemigen lenne, lesz kp-ban 50 euró belépőre, egyébre ami úgy kell.

HR24.hu

(#1005) Dluinet válasza zseko (#1004) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Curve váltás nélküli készpénz-felvételre kiváló.

Revolut a váltásban és a fizetésben erős.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1006) Slowiee válasza sajti_pajti (#1003) üzenetére


Slowiee
újonc

igazad van, bocs!!!
nem tudom miért hittem ezt, valami összezavart..
megnéztem, nálam is POS fizetésnek mutatkozik a netbankomban (Aldi, London... :D)
akkor ez meg is oldódott :)
bocsi még1x!!

(#1007) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Cetelem kártya alá berakva kp felvételről van valakinek információja?

(#1008) gzbotii válasza KilgoreTrout (#989) üzenetére


gzbotii
veterán

Az Európai Bankhatóság véleménye az erős ügyfél-hitelesítésről, a megoldásokról és a szeptemberi határidőről

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1009) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#916) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

május 29 óta nem jött meg, topicban nem találtam, csak a megérkezős örömposztokat. 1-2 hét lenne EU-ban a szintidő, így a supporttól újat kértem. ( support@imaginecurve.com)

#elveszett nem jött meg posta kártya support #

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1010) gzbotii válasza Mr.Csizmás (#1009) üzenetére


gzbotii
veterán

Pedig: [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1011) szuladam válasza Mr.Csizmás (#1009) üzenetére


szuladam
aktív tag

Szerintem nem kell ezen annyira meglepődni. Nem ajánlott és nem is futárcég viszi a kártyákat.
Simán lehet hogy nem ér ide, elveszik vagy épp kinyitja valaki!! (Sajnos az egyik barátom kártyája nyitott levélben jött meg :((( ) De amíg sima levélként adják fel ez ugyanúgy bármikor megtörténhet minden más levél csomag vagy épp Kínából rendelt cucc esetén.

Simán írni kell a supportnak 3 hét elteltével és tuti küldenek másikat, ugyan úgy ingyen. Hiszen amúgy is az az érdekük, hogy aktív felhasználókat szerezzenek.

[ Szerkesztve ]

(#1012) KTU válasza szuladam (#1011) üzenetére


KTU
addikt

Nyitott borítékban érkező bankkártya szerintem azért gond, mivel bárki aki hozzáfért, akár fényképet készíthetett a kártya adatairól és későbbiek folyamán ezt felhasználva bárhol fizethet weben a kártyával.

A magyarországi bankok is többnyire így küldik a bankkártyákat,
CIB biztosan, a legszebb mikor a bankkártya és a PIN kódos boríték együtt figyel a postaládába.
Mivel ezek sem aláírósak.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1013) k2laci


k2laci
tag

Amikor arról beszélünk hogy havi 10 db kp. felvétel lehetséges (azonos devizanemben) akkor ez naptári hónapot takar, vagy valami fordulónaphoz kötött hónap. Ha ez utóbbi, hol lehet megnézni mikor van ez a fordulónap ?

(#1014) Dluinet válasza k2laci (#1013) üzenetére


Dluinet
nagyúr

atm darabszám limitet mindig, mindenhol naptári hónapra adják meg

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1022) beg


beg
veterán

A lapcsalád játékszabálya (amit a regisztrációkor mindenki elfogad) minden topikra vonatkozik. Erre is. Reflinkeket és promó kódokat mellőzzétek kérlek.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#1023) gzbotii


gzbotii
veterán

Feltűnt, hogy ma nem jöttek az értesítések a vásárlás után. Írtam supportnak:

We are aware of a technical issue that is affecting notifications delivery currently. I can confirm that the transactions you made today went through successfully. The notifications will arrive with a delay. We have our development team investigating the issue right now.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1024) Karaya


Karaya
tag

Ma este akartam kivenni 56000 forintot OTP ATM-ből. Budapestbankos hitelkártya van Curve mögé betéve és pár napja vettem ki 5000-et tesztből, akkor simán ment is, vásárlásként könyvelte. (BB kártyán cache limit 1 Ft)
Most csak pörgött, majd kiírta, hogy müvelet nem teljesíthető. Ehhez képest jött a BB SMS a sikeres vásárlásról. Netbankba belépve is valós vásárlást mutat. Curve-ben is ott figyel a transakció, egyenlőre pending. Wtf van ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#1025) Dluinet válasza Karaya (#1024) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem egyszer csinált ilyet, de vissza lett vezetve később

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1026) Oliverda válasza Karaya (#1024) üzenetére


Oliverda
félisten

Én kora este próbáltam több kártyával is kivenni pénzt egy OTP-s automatából, de egyikkel sem működik rendszerhibára hivatkozva. Gondolom csak a szokásos OTP-s megbízhatóság...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1027) Karaya válasza Dluinet (#1025) üzenetére


Karaya
tag

Visszavezették nálam is most 3 órával később. A rekamáció nem lett volna sima menet :)

(#1028) sajti_pajti válasza Karaya (#1024) üzenetére


sajti_pajti
tag

BB hk-val vigyázni, van nekik egy kvázi-cash kategóriájuk, ami vásárlásként jelenik meg, de kp tranzakciónak minősítik, így egyből kamatot számolnak rá. (A tapasztalat nem friss, azóta lehet, hogy változott a helyzet.)

(#1029) Pikkolo^^ válasza sajti_pajti (#1028) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Én minden hónapban veszek fel pénzt és eddig még nem számoltak rá kamatot.

(#1030) stickermajom válasza Karaya (#1024) üzenetére


stickermajom
addikt

Én a Revolut kártyámmal jártam így ma. 200 Euro-t akartam felvenni OTP ATM-ből. OTP Üfsz szerint technikai hiba történt.. Remélem a Revo is visszavezeti hamar.

(#1031) xcsabo


xcsabo
senior tag

Kipróbáltam.... amit az app ír a kp felvételre. 200 euró per nap. Ma sikerült. Nem a 75000 Ft volt a max.

(#1032) Dluinet válasza xcsabo (#1031) üzenetére


Dluinet
nagyúr

-nálam 72000Ft ment
-a limit 200GBP

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1033) Mr.Csizmás válasza xcsabo (#1031) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

75 a revolutnál, forintos fiók esetén. :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1034) Dluinet válasza Mr.Csizmás (#1033) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem nem engedte, hiába forint kártyáról húzta volna le

Június elejéig lehetett 75ezret leszedni

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1035) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

(Erste) maestro kártyával próbálta valaki?

(#1036) gzbotii válasza Sanyi.mTs (#1035) üzenetére


gzbotii
veterán

Maestro nem támogatott.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1037) anadroid


anadroid
senior tag

Már megint hülyül a kártyaelfogadás a Shellnél. 2 Curve kártyával sem engedett fizetni, az egyik mögött Erste VISA, a másik mögött OTP MC van. Ez utóbbival 10 perccel azelőtt az Aldinál hibátlanul ment. A bizonylaton "Egyéb hiba" szerepl, a Curve push értesítésen fedezethiány.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1038) Oliverda válasza anadroid (#1037) üzenetére


Oliverda
félisten

Én PayPallal fizettem nem rég. Simán lement a tranzakció majd pár perccel később a Curve azt írta, hogy declined. Eltűnt a listából és az Erste is sztornózta, a PayPalnak viszont még nem tűnt fel...

Lehet ingyen volt a rendelés. ;]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1039) szabi__memo válasza Oliverda (#1038) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Érdekesek ezek a tranzakciók. Itt eltűnik ott nem, néha dupla... Nem tűnik túl kidolgozottnak

(#1040) gzbotii válasza anadroid (#1037) üzenetére


gzbotii
veterán

Miért van két Curve kártyád? En épp azért használom, hogy ne kelljen annyi kártyát magamnál hordani.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1041) anadroid válasza gzbotii (#1040) üzenetére


anadroid
senior tag

Nincs kettő, a másik az útitársamé. Az övén még tart a 90 nap, ezért először azzal próbáltuk.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1042) Shummo válasza anadroid (#1037) üzenetére


Shummo
aktív tag

Nekem ugyan ebbe az időben semmi gond a shellnel . Mögötte revolut virtuális kártya.

(#1043) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Csak nekem nem akarja elfogadni a Curve mastercardot az Apple Appstore mint fizetési módot? Vagy ez nem támogatott? Google Play áruház elfogadja.

(#1044) Zsolt39


Zsolt39
újonc

Apple Pay az Ersténél működik !
Most állítottam be.

[ Szerkesztve ]

(#1045) gzbotii válasza Zsolt39 (#1044) üzenetére


gzbotii
veterán

És ez itt miért releváns bármennyire is?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1046) Zsolt39 válasza gzbotii (#1045) üzenetére


Zsolt39
újonc

Ha Téged nem érdekel, ugorj. Én is úgy szoktam.

(#1047) gzbotii válasza Zsolt39 (#1046) üzenetére


gzbotii
veterán

Pedig ez baromira nem így működik. Én se írom be a videokártya topicba, hogy chiptuning után hány lóerős a Golfom.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1048) Oliverda válasza vtechun (#1043) üzenetére


Oliverda
félisten

Magyar account csak magyar kártyát fogad el.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1049) vtechun válasza Oliverda (#1048) üzenetére


vtechun
veterán

hmm, ennek meg mi értelme? meg magyar címmel használom...

(#1050) Oliverda válasza vtechun (#1049) üzenetére


Oliverda
félisten

Az Apple-t kérdezd, de pl. a Telenor sem fogad el külföldön kibocsátott kártyát számlafizetéshez vagy feltöltéshez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.