Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) jannid válasza torma99 (#1550) üzenetére


jannid
senior tag

Dél-Takarék.. :( sms-t nem kapok, mert fizetős és a netbankomban nézem ezt, ennyit mutat.. :D

(#1552) torma99 válasza jannid (#1551) üzenetére


torma99
aktív tag

Akkor hívd az üsz-t. Furcsállom, hogy a netbankban nincs egy részletes közlemény, de a takarékokat nem ismerem.

(#1553) jannid válasza torma99 (#1552) üzenetére


jannid
senior tag

Felhívtam a netbankomat, csak személyesen lehet majd jövő szerdán. Undorító őskoriak ezek.. lehagyják a közlemény végét.. vicc, ha kevesebb karakterrel dolgoznak, mint bármely másik bank. :F

(#1554) KTU válasza jannid (#1545) üzenetére


KTU
addikt

Néha csak sokadjára jön a kód.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1555) jannid válasza KTU (#1554) üzenetére


jannid
senior tag

Levonta, meg sztornóza is az oké, de egyszerűen rövid a közlemény a béna netbankomnál és azért csak az első karaktert látom a kódomból.

Más: Most hozzáadtam a Revolutot. 3x vonta le, de csak 1x sztornózta... :D Nem az én napom.

(#1556) petipetya válasza KTU (#1421) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha banki időn kívül vásárolnék valamit az angol amazonon GBP-ben, akkor miként is kellene a Curve/Revolut párossal intézni?
1. Revolut egyenleg feltöltése (előre, banki időben) a hazai bankkártyáról - milyen devizában?
2. Curve alá vetett Revolut kiválasztása az aktuális fizetési módnak - milyen devizában? Jelenleg HUF van ott (alapból).
3, Amazonon fizetni a Curve kártyával.

"nincs rá lezsóidő"

(#1557) Dluinet válasza petipetya (#1556) üzenetére


Dluinet
nagyúr

-Hétköznap Revolut Forint Top-up > a kívánt összeget átváltani HUF-GBP
-Fizetés előtt Curve alá betett Revolut pénznemét GBP-re állítani > fizetni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1558) petipetya válasza Dluinet (#1557) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi.

"nincs rá lezsóidő"

(#1559) Dluinet válasza petipetya (#1558) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Másik válasz a kérdésedre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1560) KTU válasza petipetya (#1556) üzenetére


KTU
addikt

Válaszoltam a FinTech topikban [link]
:U
Mivel többféle kártyáról írtam.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1561) petipetya


petipetya
nagyúr

Félig off, félig nem. Hétfő ugyebár csak itthon banki munkaszüneti nap. Ha a Curve kártyával akarok venni ruhát Angliából GBP-ben úgy, hogy az alá betett magyar bankkártyáról szedi le a pénzt forintban, akkor jelent valamit a hazai ünnepnap?

Józan paraszti ésszel a hazai kártyának ez bankkártyás vásárlásnak minősül, a Curve váltása pedig az angol banki munkanap alapján történne.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1562) gzbotii válasza petipetya (#1561) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1563) edk- válasza petipetya (#1561) üzenetére


edk-
őstag

A józan paraszti eszed jól gondolja.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1564) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi 👍

"nincs rá lezsóidő"

(#1565) warezxts


warezxts
senior tag

Bocsánat, engedjetek meg 2 nagyon lame kérdést (most jött meg a fizikai kártya)

1, Mivel a Curve-nek is van "saját pénzneme", ezért logikusan, ha be rakom a Revolutot alá, ami most Ft alapú, a Curveben is Ft alapúra teszem Magyar vásárlásnál. Ha mondjuk veszek egy terméket dollár alapon, akkor a Revolutot dollárba teszem (váltok rá annyit stb...), de a Curve-t is át kell kapcsolni dollárra? Nem lehet csak simán átengedni direktben amiben éppen van a mögötte lévő kártya?
Mi van ha mondjuk Thai automatából veszek fel pénzt? Revoluttal váltok THB-ba, és kiveszem a pénzt, de ha a Curve kártyám használnám? hogy kapcsolom át egyéb exotikus pénznembe? Ezt azért kérdem mert Revolutban van THB, de Curveben nincs.

2, a Curve alatt nekem van most 2x 500 pontom (az első a regisztráció miatt a második egy meghívás miatt), de a balancot 0-ra mutatja és pending. Gondolom ez azért mert még nem használtam a fizikai kártyát egyszer sem. Most vasárnap van, ha le megyek és veszek egy csokit - be aktiválom a kártyát is egyben - a 10 fontból milyen árfolyamon váltja a fontot és vonjale forintban? (hétvégén vásárolok)

edit: Curve kapott pin kódja átállítható?
edit2: Curve-ben is van olyan hogy be kérhetnek még több dokumentumot (tavalyi év adóigazolás stb)?
Edit3: -bocs- mi a google pay hackkkk? az csak iphonos?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1566) torma99 válasza warezxts (#1565) üzenetére


torma99
aktív tag

Nem feltétlen kell váltogatni a "mögöttes" kártya pénznemét, sőt nem kell feltétlenül váltogatnod sem Revoluttal, ha Curveot használsz. Személyes tapasztalatom, hogy a Curve árfolyama jobb, vagy legalább hasonló a Revolutéhoz képest (tizedekről, századokról beszélünk). Amire figyelned kell, hogy sok terminál GBP kártyának ismeri fel és abban akar terhelni. Ezt nem szabad engedni.

Személy szerint én a Revolut kártyát Curve alatt csak kipróbáltam, mert nemigen látom értelmét, ha a másik kártyák is ott vannak. Amire vigyázni kell az az 500 fontos limit ingyenes csomagban az FX-re Curve Blue esetén. Tehát ha ezt meghaladó konverzióra kerül sor, akkor ott extra költséget számolnak fel. Én az 500 font feletti részt viszont közvetlenül a Revoluttal intézem. Persze a lehetőség adott, szóval úgy kavarhatsz, ahogy akarsz.

Gpay passz, én ezeknek a telefonos dolgoknak nem sok értelmét látom. A kártya mindig velem van. Pin kód elvileg állítható ATM-nél, de saját felelősségedre, mintha valakinél hiba lett volna belőle az FB csoportban.

[ Szerkesztve ]

(#1567) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Az Erste virtuális kártyámat (Visa) vajon miért nem tudom hozzáadni?

(#1568) koxkids válasza huan (#1567) üzenetére


koxkids
őstag

6 karakter az ellenőrző kód, nem 4

(#1569) huan válasza koxkids (#1568) üzenetére


huan
őstag

Akkor hibás az sms?

(#1570) koxkids válasza huan (#1569) üzenetére


koxkids
őstag

Online bank felületen is ugyanezt a közleményt látod?

(#1571) huan válasza koxkids (#1570) üzenetére


huan
őstag

Ott még zárolva van a 35Ft, azaz részletek nem láthatóak...
KÉP
(amúgy Paypal kártya verifikációval ugyan ez a helyzetem. Nem vonnak le ellenőrző összeget, vagy ha igen, nincs benne olyan ellenőrző kód, amit vissza kell írni. Ki érti ez...)

[ Szerkesztve ]

(#1572) mecsek20 válasza huan (#1571) üzenetére


mecsek20
tag

a bankod levágja a kód végét.
az OTP-nél így néz ki az üzenet:

(#1573) szuladam válasza mecsek20 (#1572) üzenetére


szuladam
aktív tag

pontosan, majd ha a bank is elkönyveli, akkor az online felületen (smart bank) meg tudod találni a teljes kódot. ha akkor sem találod, fel kell hívni őket hogy mondják meg. És zárójelben megjegyezni hogy kalap sz@r az sms rendszerük mert nem tartalmazza a teljes közleményt/adatokat mert levágja . És mutass egy fakkot is nekik pluszba :D

(#1574) jannid válasza szuladam (#1573) üzenetére


jannid
senior tag

Én ez miatt hagyom ott a Dél Takarékot. Azonnal nyitottam egy számlát OTP-nél online és megszüntetem a régi undormányt, de az OTP is csak azért lesz, hogy legyen mivel feltölteni a Revolutot. :D

(#1575) VeryByte válasza huan (#1571) üzenetére


VeryByte
őstag

Ha kicsit lejjeb görgetsz az Erste weboldalon, akkor a kötzlemény alatt lesz még egy részletek. Ezt én is megszívtam anno. Nézd meg!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#1576) huan válasza VeryByte (#1575) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm!
Igen, lekönyvelés előtt már letölthető .pdf-ben a részletek, ott benne van a teljes kód.
:R

(#1577) jannid


jannid
senior tag

Kódot utólag lehet hozzá adni Curve-hoz, vagy itt csak regisztrációkor lehetett?

(#1578) petipetya válasza jannid (#1577) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kártyához vagy apphoz?

"nincs rá lezsóidő"

(#1579) jannid válasza petipetya (#1578) üzenetére


jannid
senior tag

Apphoz. [link]

Gondolom ez csak regeléskor lehett. :/ Nem találok az appban sehol kód hozzáadása opciót.

[ Szerkesztve ]

(#1580) petipetya válasza jannid (#1579) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ott mit látsz?

"nincs rá lezsóidő"

(#1581) jannid válasza petipetya (#1580) üzenetére


jannid
senior tag

Change app passcode és use biometrics authentication.

(#1582) petipetya válasza jannid (#1581) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az első kell neked. Ha nem, akkor nem teljesen értem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1583) KTU válasza jannid (#1577) üzenetére


KTU
addikt

Regisztrációnál lehetett, volna. :U

(#1578) petipetya:
Szerintem a meghívó kódra gondolt.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1584) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Hali,
ATM kp felvéttel van valakinek tapasztalata?
Havi 10*200 font a max, vagy havi 10 alkalom, de összesen max 200 Font?
Revolutos kártyáról. Köszi

(#1585) gzbotii válasza D@reeo (#1584) üzenetére


gzbotii
veterán

10*200GBP ami díjtalan, abban az esetben, ha nincs közben valutakonverzió (a Curve mögött lévő kártya pénzneme megegyezik a felvett pénznemmel).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1586) jannid


jannid
senior tag

Hol tudom leggyorsabban elérni a CURVE-t? :) Sztori röviden: Dél Takarékos bankkártyámat akartam megerősíteni, de a bankom a közlemény végét levágja, ahol van a kód, ezért ma beballagtam és megkérdeztem személyesen. Próbálom aktiválni, de azt írja már túl sokszor kértem az aktiválást és vegyem fel velük a kapcsolatot. Itt nincs élő chat mint Revolutnál csak email? :) Azt már írtam természetesen. :R

[ Szerkesztve ]

(#1587) gzbotii válasza jannid (#1586) üzenetére


gzbotii
veterán

[link] support@curve.app

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1588) jannid válasza gzbotii (#1587) üzenetére


jannid
senior tag

Köszönöm, ide írtam nekik, csak reménykedtem talán Facebookon mondjuk egyből válaszolnak vagy ilyesmi. :R

(#1589) D@reeo válasza gzbotii (#1585) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Szia,
Király, nagyon szépen köszönöm! Esetleg még annyi, hogy éjfélkor resetelődik, vagy a tranzakció után 24 órával.

(#1590) warezxts


warezxts
senior tag

a Curve is "letilthat", hogy bekérjen több adatot a pénzmosás megelőzése végett?

(#1591) gzbotii válasza warezxts (#1590) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1592) warezxts válasza gzbotii (#1591) üzenetére


warezxts
senior tag

Okés, köszi, csak nem tudok kiigazodni ezen.
Ha az appon belül rá nyomok arra amit ír a linken, ugyanazt az oldalt hozza be mint a link...

(#1593) gzbotii válasza warezxts (#1592) üzenetére


gzbotii
veterán

Mert új user vagy, még nem épült fel a customer history.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1594) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Mobil Petrol automata benzinkútnál vajon működik a Curve?
Azt olvastam, hogy Auchan kútnál többeknek nem ment...

(#1595) Andris_2 válasza D@reeo (#1584) üzenetére


Andris_2
aktív tag

A díjtáblázatuk szerint 10 alkalom ingyenes összegtől függetlenül ha betéti kártya van hozzákapcsolva, összesen 200 GBP-ig ha hitelkártya van hozzákapcsolva.

(#1596) gzbotii válasza Andris_2 (#1594) üzenetére


gzbotii
veterán

Én rengetegszer fizettem Auchan automata kútnál vele.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1597) gzbotii válasza Andris_2 (#1595) üzenetére


gzbotii
veterán

Erről tudnál egy linket? :F

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1598) petipetya válasza gzbotii (#1597) üzenetére


petipetya
nagyúr

https://www.curve.app/en/terms

Curve Blue Account:
"Free for up to 10 ATM withdrawals per calendar month; thereafter £0.50 /€0.50 per ATM withdrawal. In addition, where your selected Payment ‎Card is a credit card*: free up to £200 /€200 per calendar month; ‎thereafter 2% of the withdrawal amount‎. ‎ Please note that this not a limit per credit card, but a cumulative for all ‎credit card withdrawals using your Curve card in a calendar month.‎"

+

17. Restricted activities:
"17.1.3. for “cash recycling”, whereby cash is taken out from an ATM using a Curve Card and then used to repay the credit card in order to gain rewards on the Payment Card or Curve Rewards;"

"nincs rá lezsóidő"

(#1599) gzbotii válasza petipetya (#1598) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez elkerülte a figyelmem - CC rész

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1600) sajti_pajti válasza Andris_2 (#1595) üzenetére


sajti_pajti
tag

"Curve strongly discourages using an underlying credit card to withdraw cash" (Fair use policy)

Egyéként meg ott van a limit infó az appban:

Hozzáteszem: a linkelt kép szerinti oldalon az appban alul az "Information on fees" és a "Fair use policy" továbbvisz a nevezett infók részletes leírására.
Mondjuk ez azért egy picit fura, mert 10x200<>3500

Más:
@gzbotii: devizakonverzió és nem valutakonverzió (az egyszerűség kevéért: deviza - számlapénz, valuta - készpénz).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.