Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-23 13:32:32

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Kobe válasza Gabócza (#650) üzenetére


Kobe
veterán

Hat ennek nem orulok annyira....
Tok jo lenne ha a fintechek idehaza mukodnenek rendesen..... Revoluttal meg vagyunk cseszve a forint feltoltes hianyaban, a legtobb modern koltsegmanager app nem jut tul a tokenes webbankos ketszintu ellenorzesen, a transferwise meg csak az utalgatasoknal domborit igazan, refund nelkul...

(#652) szuszinho


szuszinho
őstag

Lejárt bankkártya esetén, a régit törölni, az újat ismét hozzá kell adni?

(#653) balhmm válasza Kobe (#651) üzenetére


balhmm
tag

de mi a baj a transferwise esetén? Ingyen tudod tölteni, jó áron vált és tudsz mindenféle devizában pénzt rakni rá. vagy mire kellene még?

(#654) Kobe válasza balhmm (#653) üzenetére


Kobe
veterán

Kenyszer hijan marad a TW
A curve azert lett volna (most mar) erdekes, mert tobb kartyat be lehetett volna regelni moge + 1% refundot meg lehetett volna tolni azzal ha a hitelkartyat regisztralod moge es azzal vasarolsz elelmiszert, uzemananyagot, igy konstans kb 3% kedvezmenyt ossze lehetett volna hozni vele, ami mar nem olyan rossz

(#655) bazsy_ válasza Kobe (#654) üzenetére


bazsy_
tag

Én is úgy jártam a curve appal a (cibes netes kártyámmal) ahogy te, jeleztem a supportnak most kértek be adatokat még reménykedem hátha megoldják, ha lesz valami írok.

(#656) Oliverda válasza bazsy_ (#655) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem anno sikerült a verify az ügyfélszolgálaton keresztül. Pár személyes adatot kértek hozzá és megadták a kódot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#657) bazsy_ válasza Oliverda (#656) üzenetére


bazsy_
tag

A hiba akkor lehet itt lesz elásva, ugyanis a verify kártya után nem dob fel semmit, csak azt hogy nem jó a kód amit nem tudtam ugye beírni :-)

(#658) Oliverda válasza bazsy_ (#657) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyanezt csinálta a kolléga OTP-s VISA hitelkártyájával is. Nála az euróra váltás megoldotta a problémát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#659) Kobe válasza Oliverda (#656) üzenetére


Kobe
veterán

En ugyanugy vagyok mint bazsy_, latszik a terheles a kartyatortenetben de nem jon kod benne illetve az appban csak a leokezhato hibauzenet jon fel.

Mondjuk az ugyfelszolgalat fel sem ajanlotta a manualis verifikalast, csak irtak hogy majd szolnak ha latnak konlretumot a javitasra??

PS: leirhatjatok meg otszor is hogy allitsa at eurora az arfolyamot, de ertsetek mar meg hogy nem lehet... Baromira nincs az appban semmilyen gomb, csak a Verify es a hibaizenetnel az OK, nem lehet curtencyt valtani

[ Szerkesztve ]

(#660) Oliverda válasza Kobe (#659) üzenetére


Oliverda
félisten

Keresd meg a kártyát a listában és ott jobbra alatt van egy bekarikázott "i" vagy egy kis fogaskerék, az operációs rendszertől függően. Ott lehet átállítani.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#661) Kobe válasza Oliverda (#660) üzenetére


Kobe
veterán

Pff...... Seriously?

Leirom hatodszor is, ugy jo lesz? Rohadtul nem lehet a listaban semmit kikeresni, mert NINCS lista sem.
Belepni sem tudsz a fiokodba, mert automatikusan az elso kartya regisztraciojat veglegesito Verify card screen jon fel.
Ha ujratelepited az appot, akkor is ugyanerre a screenre ugrik automatikusan

(#662) Oliverda válasza Kobe (#661) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor ott valami nagyon el van cseszve. Próbáld töröltetni az accountot és kezd elölről a regisztrációt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#663) Kobe válasza Oliverda (#662) üzenetére


Kobe
veterán

Nem torlik az accountot es kartyat keresre sem.

Thanks for your reply. We are currently aware of an issue that is preventing the adding of payment cards that were previously associated with another account.

If we delete the card from this account you will still be unable to associate the card with a new account.

Az hogy el van bacva nem kerdes, de a curve jelenleg ennyit tud....

(#664) Oliverda válasza Kobe (#663) üzenetére


Oliverda
félisten

"We are currently aware of an issue that is preventing the adding of payment cards that were previously associated with another account."

Tehát ez a kártya korábban már hozzá volt rendelve egy másik accounthoz?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#665) bazsy_ válasza bazsy_ (#657) üzenetére


bazsy_
tag

A megoldás az lett, hogy az ügyfélszolgálat csinált egy 1.5 Ft os mikrotranzakciót, ami meg is jelent a bankomnál és ott volt a kód. Ezt meg is írtam nekik, hogy oké de nem tudom beírni a kódot, erre írtak hogy most jött ki új verzió próbáljam ki , erre updateltem és csodák csodájára elindult az app normálisan és a cibes kártya is megjelent :K Egyelőre azt írja a curve kártyára, hogy pending approval.

[ Szerkesztve ]

(#666) Kobe válasza Oliverda (#664) üzenetére


Kobe
veterán

Nem, nem lett hozzaadva, teljesen friss regisztracio.
Magyarul van egy hibajuk, amirol regebbota tudnak csak bacnak megoldani.... Illetve tudjak azt is hogy a kartya / acc torlese utan is fennall a hiba

bazsy_ : legyszi ird mar le neked h sikerult reszletesebben mert en ma toltottem le az appot (friss valtozat) es ez sem jarhato ut

[ Szerkesztve ]

(#667) Oliverda válasza Kobe (#666) üzenetére


Oliverda
félisten

Másik hozzáadható kártyád nincs?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#668) Kobe válasza Oliverda (#667) üzenetére


Kobe
veterán

Van, felesegemnek ugyanilyen kartyaja van, o is akart kulon accountot, igy az o gmailes profiljaval csinaltunk egyet neki

What a fukkin surprise, tok ugyanez a hiba nala is, igy legalabb mar 2 esetben lehet az uszivel levelezgetni....

(#669) szabi__memo válasza bazsy_ (#665) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elég szar a rendszerük, hogy folyamatosan az appot is kell updatelni, hogy működjenek dolgok.
De legalább csinálják

(#670) KTU


KTU
addikt

Ma pár perce beraktam fiam új CIB VISA kártyáját Curve alá.
Nyomogatja a "Verification" gombot, fiam akkor mondja hogy, "nem baj hogy 0 Ft az egyenlegem a CIB-nél".
"De"
Gyorsan saját CIB-ről utaltam neki, amit azonnal meg is kapott, ezen azért elcsodálkoztam.
Curve alkalmazás kilép, bezár.
Vissza be, átállítottam USD-re, "Verification" gomb nyomok párszor amíg meg nem jelenik a kódmegadási lehetőség, jött is a kód, 0,41 $ terheléssel.
Nálunk működik.
Curve alkalmazás a kártyahozzáadás előtt lett frissítve.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#671) KTU


KTU
addikt

Tegnap délutáni 16h körüli vásárlásom,
hip-hop, már ma este 19:30-kor meg is jelent, :(
emailt is kaptam.
:(

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#672) ittakary válasza KTU (#670) üzenetére


ittakary
nagyúr

beraktad a Curva alá fiad kártyáját, neki odaadod a Curve-öt, az eredeti kártya marad nálad, és akkor tudod csekkolni mire kőt? :D

(#673) bazsy_ válasza Kobe (#666) üzenetére


bazsy_
tag

Én sokmindent nem csináltam, írtam az ügyfélszolgálatnak hogy mi a baj kértek adatokat + screenshotot, csináltak valamit, aztán app frissítés volt ekkor tudtam már kódot beírni amit a banknál lehet megnézni és jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#674) KTU válasza ittakary (#672) üzenetére


KTU
addikt

Nem, nem.
Nemrég volt a 18. születésnapja.

Külön van Curve, TransferWise, Revolut, Monese, CIB, OTP kártyája.
Ingyen van mind. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#675) KTU válasza szabo.csabi (#606) üzenetére


KTU
addikt

Curve-nél vannak olyan elcseszett árfolyam időszakok ......
1$-nál, a megszokott Revolut visszaváltási árfolyamkülönbség kb. 0,23 Ft ez volt tegnap este.
Előtte pár nappal 1,5 - 1,9 - 2,5 Ft a különbség ha azonnal visszaváltom.
Néztem az árfolyamgrafikont és nem voltak nagyobb, ekkora mozgások ami indokolná.
Már arra gondoltam átléptem valamelyik limitet, ezért a különbség,
de nem, leellenőriztem másik Curve kártyával, ugyan az.

Nagyon nem azonos árfolyamon vannak a Revolut-tal.
És nem mindig igaz hogy szinte 0 (nulla) Ft árfolyamveszteséggel lehet tölteni a Revolut kártyát.
Ilyenkor érdemes megnézni a TransferWise-t.
Amit írtam ez mind az azonnali konverziókra vonatkozik HUF --> USD --> HUF

Amúgy általában a haza bakok árfolyamát még így is veri a Curve.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#676) Kobe válasza bazsy_ (#673) üzenetére


Kobe
veterán

Tolem nem kertek be semmit. Irtam nekik, hogy ra kene egy manualis verificationt ereszteni a kartyamra, valasz az volt hogy olyat nem lehet mert ugysem oldana meg a gondot.
Megkerdeztem hogy hogy lehet hogy tubb usernek is igy oldottak meg ugyanennel a magyar banknal vezetett szamlara ugyanilyen kartyara az ugyanilyen gondot, arra mar nem jott valasz.

Megkoszontem a lehetoseget es kertem hogy vegleg toroljek a curve accomat, talaltam masik szolgaltatot.
Mondjuk nem erzem vesztesegnek, szarfoshugytalicska rendszerrel es ugyfelszolgalattal valoszinu hosszutavon sem lett volna jovedelmezo a dolog.
Transferwise kartyamat feltoltessel egyutt fel ora alatt elinteztem

(#677) kezdosql válasza szuladam (#2) üzenetére


kezdosql
tag

Jo lenne vegre egy leiras, mert fogalmam sincs, hogy mi ez, de par hozzaszolas alapjan ugy tunik, szuksegem lenne ra.
Legalabb par link jo lenne, hogy utananezzek, mire jo. :F

(#678) szuladam válasza kezdosql (#677) üzenetére


szuladam
aktív tag

Az a baj hogy nem tudom hogy lehet írni összefoglalót a topichoz.
De itt van egy hosszabb leírás a blogomban minden fontos infoval hogy mire jó és mit tud ez a kártya

https://shorttrips.blog.hu/2019/02/28/hogyan_fizessunk_egyszeruen_es_olcson_kulfoldon_4_resz

Ha érdekel a másik kettő (Revolut és trasferwise) azokról is megtalálod a cikket a blogon.

[ Szerkesztve ]

(#679) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Tudna nekem segíteni valaki? Elakadtam a kártya aktiválás során. Hozzá van adva az apphoz a bankkártya amivel használnám. Ott van a reward kártya is. Tegnapelőtt jött meg a fizikai curve kártyám. Előtte kérték, hogy igazoljam magam. Akkor töltöttem fel képeket a személyi elejéről hátuljáról meg egy szelfit is magamról. Sikeres feltöltést írt az oldal de semmilyen visszajelzést nem kaptam a curve ügyfélszolgálattól, hogy el is fogadták őket. Én úgy gondoltam, hogy akkor ez ebben a formában elég és sikeres volt de a frissen érkezett curve kártyát nem tudom aktiválni az appban. Be írom az utolsó 4 számjegyet és az app ki írja, hogy to activate, verify a card that's yours and issued in europe. És onnantól nem történik semmi. Vásárolni sem tudok vele. Terminál kéri a pint, megadom, elfogadja majd vissza utasítja a tranzakciót, az appban pedig megjelenik egy üzenet, hogy melyik boltban milyen összegben próbáltam és decline.

(#680) szuladam válasza kinghaxor (#679) üzenetére


szuladam
aktív tag

Írj a supportnak. Ők majd megoldják. Lehet valahol elakadt az aktiválás.

(#681) Jamesch


Jamesch
tag

Nem tudom mennyi embert érint a dolog, de úgy néz ki részben legalábbis mégis használja az Erste a Curve által továbbított MCC kódokat, mert 4%-ot kaptam a Curve-n keresztüli Erste MAX hitelkártyás vásárlásra és ezt elvileg MCC határozza meg, amúgy csak 1%

Multkor mondjuk KP-t is vettem fel így és ott nem tették rá a hitelkártyáknál szokásos plusz terhelést és kamatot, bár azt nem MCC határozza meg talán

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#682) KTU válasza Jamesch (#681) üzenetére


KTU
addikt

Ez a kp felvét hitelkártyával dolognál,
nem is értem miért számítana a hitelkártya kibocsátónak, mivel nem az ő kártyájukat dugtad az ATM-be,
Curve-höz megy a pénz, egy másik kártyára.
Onnan hogy hova, az már a Curve dolga.
Vagy nem?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#683) Jamesch válasza Jamesch (#681) üzenetére


Jamesch
tag

beírom ide is hátha nem mindenki olvassa Revolut topikot és érdekes lehet

Most beszéltem az Erste-vel, azt mondták minden Revolut feltöltés utalásnak számít, ami ELVILEG hitelkártyáról necces, mert azonnal kamatozik (bár nincs fix költsége mint a kp felvételnek). Végülis nálam se jelent meg kamatterhelés, egyik alkalommal se, viszont Erste forint jóváírást se kaptam, valamint az ügyintéző azt mondta látott már másnál emiatt kamatterhelést, bár jeleztem hogy ezt kétlem, mert akkor nem használnák az emberek a hitelkártyát feltöltésre.

Azt hozzátenném, hogy direkt 3 féle képpen (ahogy kell Curve-ön keresztül, direkt top-up, revolutról bekérve EUR majd hitelkártyaadatok megadása) is próbáltam hogy mi lesz a különbség és mindegyik ugyanaz az eredmény.
Ez a jövőben szívás lehet ha bekeményít az Erste és elkezd kamatot szedni.

Curve-ön keresztül az MCC kódok továbbítását az is alátámasztja, hogy az azon alapuló Erste Forint visszatérítések ugyanúgy működnek mintha direkt a hitelkártyát használnám.

Mondjuk mult hónapban EUR kp-t is vettem fel külföldön ATMből Curve-el hitelkártyáról és semmi szankció nem volt, valsz az is vhogy kamatmentes utalásnak minősül. Erre nem mertem direkt rákérdezni :)

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#684) Kobe válasza Jamesch (#683) üzenetére


Kobe
veterán

Azert kivancsi lennek, hogy erste nel melyik kreten nyilatkozta ezt :)
Azonkivul hogy a PSZAF is megbachatja oket ezert (a kondicios listatol eltero dijszabassal szamolnak el az ugyfelek fele teteleket), egy IT audit sem szokta szeretni ha a kortere azt mondjak hogy alma
(merthogy ugye kulon bankkozi rendszerekben kerulnek ezek elszamolasra, es hat egy mastercard / visa elszamolohaz feloli tranzakciora azt mondani hogy az voltakepp egy SWIFT utalas es aszerint koltsegelni, az mar nem a 'veletlen' kategoria :)

(#685) ANOka válasza Kobe (#684) üzenetére


ANOka
őstag

A PSZAF évek óta megszűnt/beolvadt a jegybankba, vagy hova a náthába...

(#686) Kobe válasza ANOka (#685) üzenetére


Kobe
veterán

Tok mindegy szervezetileg hogy hivjak, vagy mi alstt van, attol meg nem dobtak be a gyeplot a lovak koze a kerbankoknak, hogy na gyerekek csinaljatok amit nem szegyelltek :)

Tudtommal a curve, revolut meg minden egyeb fintech kartyaadatokkal operal, ami a mastercard / visa sajat elszamolo kozpontjan fut keresztul, nem a swift halozaton. Erre rafogni hogy az voltakepp egy utalas - raadasul ugy hogy ketoldali hitelesites van es mind a kibocsato mind elfogafo oldalon kartyamuveletkent kezeli a mastercard, eleg b*zi dolog.... Ennyi erovel a sima banki fizetest is mondhatna atutalasnak, sot, en ha bank lennek a kulfoldi kartyahasznalatra is rafognam hogy legyen utalas, ugy kartyahasznalatonkent behajyhatnam a 2K koruli SEPA mandant dijat az ugyfeltol :D

(#687) balhmm válasza Jamesch (#683) üzenetére


balhmm
tag

Az tuti, hogy nekem kamatot számolt fel, amikor feltöltöttem az erste hitelkártyáról a tw kártyámat, más költség [kp felvétel, utalási költség) nem volt. Mondjuk a sima a számlámon amúgy is ingyen van 4 felvétel meg az összes utalás, bár ennek lehet semmi köze hozza. Viszont ennyi erővel hamarosan lehet a revolut feltöltés is kamatos lesz hitelkártyáról.

(#688) kezdosql válasza szuladam (#678) üzenetére


kezdosql
tag

Az a baj hogy nem tudom hogy lehet írni összefoglalót a topichoz.

Igen, a forumra jellemzo, hogy ezt meg mindig nem tettek kozze. MAshol veletlenul megtudtam korabban, igy leirom az akkor bevalt megoldast:

Irsz a moderatori forumba egy uzenetet, hogy szeretnel osszefoglalot irni ehhez a forumhoz, egy ido mulva, ha valaki raer, es bevallalja, valaszol neked, hogy melyik forumba ird be, es azt a hozzaszolast at fogja masolni mint forum osszefoglalot, es ha modositani kell, szinten ez lesz a megoldas.
HAcsak ra nem jonnek, hogy kene ra valami megoldast talalni. ;]

(#689) szabo.csabi válasza KTU (#675) üzenetére


szabo.csabi
tag

Jött egy válasz a supporttól:

"Hi Csaba,

Thanks for your reply and apologies for the delay in getting back to you. I'm sorry you were charged in error. I've forwarded this matter to our engineering team who'll be investigating and making sure this doesn't happen again.

I've rewarded you account with some rewards points to compensate for the extra charge. These should be available on your Curve Rewards Card balance.

Have a great day and please let us know if there's anything else you'd like our help with.
Best wishes,"

Szóval úgy néz ki exchange error volt a rossz árfolyam de még nyomoznak. Szó nincs vagyonokról de remélem azt a majd' 2 eFt-ot azért visszakapom ... :K

Amúgy a Curve pontokkal mit lehet kezdeni? :DD

(#690) szabo.csabi válasza szabo.csabi (#689) üzenetére


szabo.csabi
tag

No, CPT refund volt ami kb. mint az FX loss szóval fair enough! :-)

(#691) KTU válasza szabo.csabi (#689) üzenetére


KTU
addikt

Curve pontok átváltása [link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#692) szabo.csabi válasza KTU (#691) üzenetére


szabo.csabi
tag

Köszönöm! :R

(#693) TigerDzsó válasza KTU (#691) üzenetére


TigerDzsó
tag

Pont most akartam megkérdezni, hogyan kell :D
Köszi :R

(#694) betyarr válasza KTU (#691) üzenetére


betyarr
veterán

ez a fizetési hivatkozás a fizetési link akar lenni,amivel lehet küldeni és fogadni pénzt?
mert ha igen,akkor nekem erre hibát dob.valami biztonsági okokra hivatkozva :(((

(#695) kgyurma válasza KTU (#670) üzenetére


kgyurma
csendes tag

Köszi, ezzel a módszerrel nekem is sikerült a CIB-es Visa kártyámat betenni a Curve mögé. Normál módon nekem se ment.
A kártyaadatok megadása után Androidos készüléken a kártya alatti fogaskerék menüben lehet a devizanemet átállítani USD-re.
Majd nekem háromszor kellett újra verifikálnom, hogy a CIB online felületen a kártya tranzakciók között (nem a mobil app-ban és nem a CIB online számla tranzakciók között) megjelenjen az a kód, amit a Curve app-ban a verifikációnál meg kell adni. (0,55 USD volt a terhelés)
Végül megjelent, beírtam, elfogadta, visszállítottam HUF-ra a Curve-ben a kártya devizanemét.

(#696) kinghaxor válasza kgyurma (#695) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Nagy nehezen mindent sikerült megoldani, igaz eddig mindenért a supportnak kellett írnom, hogy működjenek a dolgok, de sikerült. Tegnap megszüntettem a számlámat és ezért szerettem volna törölni curve alól, de persze ez sem működik. Azt írja, hogy hiba próbáljam meg később. Persze később se működik. Az új CIB bankos számlámat sikerült kétszer hozzá adni mert először amikor megadtam a kártya adatokat akkor nem jelent meg semmi curve-ben. Így megpróbáltam még egyszer és reggelre megjelent kétszer ugyan az a kártya. Persze mindegyik unverified. Annyit tudtam tenni, hogy az egyiket sikerült aktívvá tenni, megjött hozzá a kód így most az már rendesen bent van curve alatt. A másikat viszont szintén nem tudom törölni mert ugyan úgy hibát ír a törlésnél mint a régi már megszűnt számlám esetében. Szóval ha jól gondolom megint csak azt tudom tenni, hogy írok a supportnak ugye?

Bocsánat nem válasz lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#697) kgyurma


kgyurma
csendes tag

Készpénz felvételre pontosan milyen szabályok vonatkoznak?
Jól értem, hogy ha HUF kártya van a Curve mögött és HUF-ot veszek ki (Mo-on), ráadásul debit kártyáról, akkor összeghatártól függetlenül 10 db kivételig ingyenes?
Úgy olvasom, hogy a 200 font limit csak akkor él, ha nem egyezik a kártya devizaneme a kivett pénz devizanemével vagy a kártya credit kártya.
Jól értem ezeket a dolgokat?

(#698) szuladam válasza kgyurma (#697) üzenetére


szuladam
aktív tag

Nem hinném. Fixen 200 fontig vagy annak megegyező deviza értékig tudsz ingyen felvenni kpt. Utána díja van.
Mindegy hogy az alá tett kártyának mi a pénzneme és hogy milyen pénz van rajta.

(#699) kgyurma válasza szuladam (#698) üzenetére


kgyurma
csendes tag

Ezeket néztem:
https://www.curve.app/en/terms
Cash withdrawal fees:
Fee for domestic ATM withdrawal (i.e. ATM withdrawal in the currency of the Payment Card. Note: some ATM providers may raise additional charges.
Blue Account:
Free for up to 10 ATM withdrawals per calendar month; thereafter £0.50 per ATM withdrawal

Currency Conversion Fees / Standard Exchange Rate
ATM Withdrawals in currency other than the currency of the selected Payment Card
Blue Account:
Up to a spend of £200 per month - no currency conversion fees will be charged and the transaction will be made at the Standard Exchange Rate, if there are any withdrawals beyond this Curve may charge 2% of the amount of the transaction or £2 (whichever is higher) over the Standard Exchange Rate as currency conversion fees.
(hétvégére más vonatkozik)

https://www.curve.app/en/fair-use
Curve Fair Use Policy / ATM credit card withdrawal fair use
In addition to the above fees, Curve may charge you an additional 2% for withdrawals above £200 (or currency equivalent) per calendar month, when using a credit card as the underlying card. Please note that this not a limit per credit card, but a cumulative for all credit card withdrawals using your Curve card in a calendar month. This charge does not apply to ATM debit card withdrawals.

[ Szerkesztve ]

(#700) mephisto5


mephisto5
csendes tag

sikerült már valakinek betennie Curve mögé OTP Bonus hitelkártyát? a 100 ft zárolás látható netbankban, de nincs hozzá kód, és az OTP telefontos ügyfélszolgálat sem tud segíteni. a havi kivonaton sem szerepelt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.