Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Oliverda válasza MrPeekaboo (#798) üzenetére


Oliverda
félisten

Január óta használom, de eddig egyszer sem töltöttem vele Revolutra.

Remélem még az idén sikerül bevezetniük az Apple Pay-t.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#802) Dluinet válasza MrPeekaboo (#798) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Napi 74ezer forint készpénz felvétel ATM-ből azért jól jön.
Revolut-nál és TW-nél ez csak havi 74ezer.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#803) brainticket válasza Dluinet (#802) üzenetére


brainticket
aktív tag

hogy lenne már napi?

(#804) Dluinet válasza brainticket (#803) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nekem az alkalmazásban napi £200 és havi (30day) £1350 az ATM készpénz felvételen áll limit számláló.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#805) SZATA válasza brainticket (#803) üzenetére


SZATA
senior tag

Én is úgy értem a szabályzatot, hogyha forintot veszel fel forintos kártyáról, akkor napi 200 GBP/EUR a limit.

(#806) Dluinet válasza SZATA (#805) üzenetére


Dluinet
nagyúr

elég az alkalmazásban követni:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#807) ittakary


ittakary
nagyúr

Segítsetek letisztázni! :R

mostantól kezdve a Curve csupán külföldi utazásokat nézve kerülne elő, szóval arra nem tudom melyik a jobb: Curve vagy Revolut? melyiknek vannak jobb árfolyamai?

Curve volt idáig külföldön a kezemben, de idáig sajnos nem figyeltem a hétvégi felárat

most hogyha figyelem a napokat, hogy hétköznap / hétvége, stb akkor melyik lenne az "olcsóbb" ?

a Curve ingyenes hitelkártya társkártyának tökéletesen bevált idáig - de ez már nem lényeg, hiszen barátnőm Apple Pay-es telójára ugyanúgy be tudtam regisztrálni ugyanazt az OTP kártyát, amit az én telefonomra is
(igaz ez csak NFC fizetésnél működik, ha PayPass nélküli a terminál, továbbra is kell Curve!)

(#808) Dluinet válasza ittakary (#807) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egyetlen előnye van a Curve kártyának.
Napi 200 Gbp limitig ingyenes készpénzfelvétel ATM-ből.
30 naponta pedig 3500Gbp a limit, ami 1,3 millió forint.
Tehát számláról készpénzt felvenni nagyon jó.
Főleg akkor ha a kártyát boltban nem akarják elfogadni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#809) szuladam válasza SZATA (#805) üzenetére


szuladam
aktív tag

Szerintem keveritek a szezont.
Az itt beszélt napi kp felvételi limit a tényleges felvételt jelenti, nem pedig az ingyenest
Szerintem a többinél is lehet felvenni bármennyi kp-t csak 75e ft felett már díja van. Pont ahogy a Curve-nél is.
Javítsatok ki, ha tévednék.

És jogos, hogy helye marad a Curve-nek. Már csak amiatt is, hogy úgy tarthatod magadnál a főkártyád, hogy fizikailag nincs ott.

Illetve: a Revolut 29 devizát támogat. A TW 49-et. A Curve meg ha jól olvastam a honlapjukon, akkor minden devizába át tud váltani. És egyáltalán nem biztos, hogy ahova utazni készülsz pont közte van :)

[ Szerkesztve ]

(#810) szuladam válasza szuladam (#809) üzenetére


szuladam
aktív tag

Kieg:

Vannak helyek, ahol nem fogadják el a Revolut Prepaid kártyáját. A Curve viszont Debit kártya. Én már jártam úgy, hogy a Curve húzott ki a csávából, mert nem tudtam fizetni a másikkal.

Szóval csak azt tudom mondani, hogy szuper ez a Revoluttól, és köszönjük szépen, :C de nem szabad temetni a többit! :K Főleg egy külföldi utazás alatt jobb, ha több lábon áll az ember, butaság lenne csak a Revolutra támaszkodni. És erre nagyon jó "vész" kártya a Curve. A korábban említett okok miatt!

U.i: ja és persze újabb plusz, hogy az ingyenes kp felvételek száma is növekszik a plusz kártyákkal.

(#811) ittakary válasza Dluinet (#808) üzenetére


ittakary
nagyúr

tényleg a KP felvét el is felejtettem, pedig pont 3 napja sincs hogy az én seggemet is megmentette

... az istennek se akart eszembe jutni a kártyám PIN kódja, Curve-nél pedig ugye adott, mert alkalmazáson belül ott van :D

(#812) Shade45 válasza Dluinet (#806) üzenetére


Shade45
senior tag

Ezt a felületet hogyan hozod elő?

Ha az alkalmazásban rábökök a kártya limitre, akkor nálam egy görgethető szöveg jelenik meg, ami leírja a kártyatípusok limitjeit. De ilyen nyomonkövetést nem látok sehol... :(

(#813) Dluinet válasza Shade45 (#812) üzenetére


Dluinet
nagyúr

250-350 Gbp költése után jelent meg nekem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#814) Shade45 válasza Dluinet (#813) üzenetére


Shade45
senior tag

Így már érthető... Köszönöm!

(#815) adabra


adabra
senior tag

Egy hét alatt megérkezett a kártya. MC (és szerintem igényes a design-ja).
Holnap kiderül, hogy működik-e (miért ne működne).

(#816) Shade45 válasza adabra (#815) üzenetére


Shade45
senior tag

Nekem is kb. 1 hét alatt érkezett meg, zökkenőmentes volt a regisztrálás és a vásárlás is!
A kiválasztott kedvezmény-partnereknél is pár percen belül már ott volt a jóváírás a kedvezmény kártyán.

Nálam semmilyen probléma, fennakadás nem volt, mint amikről lehetett olvasni korábban.

Ja, és a postai csomagolás is nagyon igényes volt! :)

(#817) Oliverda


Oliverda
félisten

Egy újabb előny: néhány helyen (pl. egyes fapados légitársaságoknál) felárat számolnak fel a hitelkártyás fizetésért, de mivel a Curve egy betéti kártya, elég mögé betenni a hitelkártyát, hogy ez megkerülhető legyen. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#818) goldister válasza Oliverda (#817) üzenetére


goldister
tag

Én idén vettem erste hitelkártyával ryanair jegyeket. És nem számolt fel külön díjat. Melyiknél van ilyen?

(#819) Oliverda válasza goldister (#818) üzenetére


Oliverda
félisten

Az easyJet-nél pl. még volt amikor tavaly foglaltam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#820) brainticket válasza Oliverda (#819) üzenetére


brainticket
aktív tag

Nem számolhatnak már fel ezért díjat, legalábbis az EU-ban tavaly Január óta (PSD2)
https://www.thetravelmagazine.net/no-credit-debit-card-fees-europe-2018.html

(#821) Oliverda válasza brainticket (#820) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmm.. akkor vagy korábban volt, vagy nem az easyJet volt hanem valami EU-n kívüli társaság.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#822) kgyurma


kgyurma
csendes tag

Sziasztok!
Egy barátom most próbálta a Curva alá beregisztrálni a fizikai VISA Revolut kártyáját, de azt üzente neki az app, hogy "Prepaid and gift cards cannot be added to Curve, please use a different card".
Elnézést ha ez a probléma vótmá, de ha vki tudja a megfejtést kérlek írja meg.
Köszi

(#823) edk- válasza kgyurma (#822) üzenetére


edk-
őstag

Ezexerint azt nem lehet. De mire is lenne jó az? Semmi értelmét nem látom.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#824) kgyurma válasza edk- (#823) üzenetére


kgyurma
csendes tag

Hát azt nem tudom mire akarja ezt így használni, de elvileg lehet:
https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/articles/115003215849-Which-cards-can-I-add-to-Curve-

[ Szerkesztve ]

(#825) szuladam válasza kgyurma (#822) üzenetére


szuladam
aktív tag

Én hozzá tudtam adni. Bár az MC Rev kártya és kb fél éve adtam hozzá. Lehet már nem engedi ?

(#826) SZATA


SZATA
senior tag

Curve kártyával szeretném feltölteni a Revolut CZK számlámat.

(A kártyát már korábban hozzáadtam, és töltöttem is fel vele.)

Miért írja ki a kártya alatt a feltöltés oldalon, hogy zlotyiban akarja megterhelni a kártyát? HUF számlánál is ezt jelzi.

(#827) Oliverda válasza SZATA (#826) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert valamiért lengyelnek érzékeli a Curve kártyát. Ne foglalkozz vele, válaszd a CZK-t.

Amúgy szerintem már jobban jársz, ha először magyar kártyáról forintban feltöltöd a Revolutot és abban váltod át koronára.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#828) SZATA válasza Oliverda (#827) üzenetére


SZATA
senior tag

Akarok csinálni olyat is. Kíváncsi vagyok melyik árfolyama nyer. :)

(#829) streng válasza SZATA (#828) üzenetére


streng
csendes tag

Segítek: majdnem azonos lesz. Mindkettő Forex árfolyamot használ, bár 2 különbözőt. Revolut másodpercenként frissít, Curve óránként.
Curve - Currency Layer
Revolut - Morningstar and Currencycloud

[ Szerkesztve ]

(#830) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Nekem is megjött a Curve kártyám a Revolut mellé.
A Revolut feltöltése miatt rendeltem, de közben lett közvetlen HUF feltöltés.

Ahogy olvasom akkor az előny itt továbbra is hogy ez Debit kártya, több helyen elfogadják, és elég egy kártyát magamnál hordani. (Esetleg más előny?)
Erre irányulna egy kérdésem.

Ha van alatta hitel kártya, meg sima debit kártya is, hogy választom ki fizetéskor a terminálon hogy melyiket használjam? Vagy hogy működik ez? :)
Továbbá mennyire megbízható itt megadni minden adatot a kártyára vonatkozóan? :)

(#831) Shade45 válasza koxkids (#830) üzenetére


Shade45
senior tag

Az alkalmazásban tudod kiválasztani, hogy épp melyik kártya legyen aktív.

(#832) tindisco


tindisco
csendes tag

Sziasztok, a back in time-mal kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Egy szállásfoglalást Euróban fizettem a Curve kártyámmal a mögötte lévő forint alapú bankkártyáról, a Curve végezte az átváltást forintról euróra.
Az lenne a kérdésem, hogyha a back in time-mal egy másik kártyáról kérném a terhelést, akkor melyik napi euró árfolyamon történne a visszafizetés az első kártyára: azon az árfolyamon, amikor a vásárlás történt, vagy azon, amelyik nap végrehajtanám műveletet?

Az euró a forinthoz képest gyengült, ezért szeretném a back in time-t használni, ha ez egyáltalán megéri majd.

Más: A Revolut kártyát nekem se sikerült beállítani a Curve mögé. Írtam a szupportnak, most vizsgálják, mert elvileg ez lehetséges lenne. Ha válaszoltak beírom majd ide a fórumba.

Köszi a választ!

(#833) Flinter


Flinter
tag

Szervusztok!
Van vagy 5 hónapja Curve kártyám, ami mögé először egy CIB Visa debit kártya került. Amikor kb. 2 hónapja jöttek a hírek a vásárlások téves dupla levonásairól, lecsatoltam ezt a kártyát. (Töröltem, eltávolítottam Curve app-ból.) Beraktam helyette egy Erste Visa Virtuális kártyát, biztos-ami-biztos.
Nomármost azóta először 3 hete használtam a Curve kártyámat (külföldön). Az igen "furcsa" módon a kb. 1 hónappal azelőtt eltávolított CIB debit kártyát terhelte meg. Annak ellenére, hogy a virtuális kártya is engedélyezve volt.
Nem írtam az Üfsz-nek, mert lusta voltam, de látott már valaki ilyet???
Ez azt jelenti, hogy az eltávolított kártya adatait továbbra is tárolják, adott esetben használják. Az eset nem vicc, elég kínos egy bug...

(#834) sajti_pajti válasza Flinter (#833) üzenetére


sajti_pajti
tag

Van screenshotod? Becsatolod?

(#835) Flinter válasza sajti_pajti (#834) üzenetére


Flinter
tag

Mármint mit?
Azt nem tudom screenshotolni, hogy 3 hete, amikor vásároltam (=ATM), már nem volt becsatolva a VISA debit kártya és mégis arról vonta a tranzakciót...

(#836) Flinter válasza Flinter (#835) üzenetére


Flinter
tag

Most írtam a helpdesknek, majd megírom, hogy mit válaszolnak.
(Az app-ban írtam, azonnal jött egy visszaigazolás az e-mail címemre.)

(#837) sajti_pajti válasza Flinter (#835) üzenetére


sajti_pajti
tag

A Curve-ben hogy látszik ez a tranzakció, arra a screenshotra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#838) Flinter válasza sajti_pajti (#837) üzenetére


Flinter
tag

Úgy látszik, ahogy a többi: Terhelés - az akkor (korábban) már eltávolított - VISA debit kártyámra.

(#839) Flinter válasza Flinter (#836) üzenetére


Flinter
tag

Megjött a Helpdesk válasza (tegnap, pár órán belül):
"~Kiválasztottam-e a (hozzáadott új virtual) kártyát a Curve-ban terhelendőnek, mikor a tranzakciók történtek?"

Nos erre nem emlékszem: Lehet, hogy nem, azaz hogy úgy távolítottam el a debit kártyát, hogy sem előtte, sem utána nem állítottam át az alapértelmezett kártyát az újonnan hozzáadott virtualra. [Mivel ilyen-olyan - utólag már úgy gondolom, hogy valszeg Curve-n kívülálló - okok miatt nem voltak sima ügyek az ATM kp. felvételek, ezért időközben állítgattam a Curve-ban "mindent", s tegnap amikor megnéztem, már az új virtual kártya volt a kiválasztott. Mindenesetre eddig bennem fel sem merült, hogy ha eltávolítok egy kártyát a Curve-ből, akkor az hogy a bűbánatba maradhat "alapértelmezett"?]

Ma reggel teszteltem, immár rendben működött a rendszer, egy ATM felvétel a beállított (Curve-ban egyetlenként felvett) virtual kártyáról ment végbe.

Azért ez nem teljesen nyugtat meg: Ez azt jelenti, hogy a Curve (vagy az app, vagy a szerver) továbbra is rendelkezik a régi, onnan törölt kártyaadataimmal...

(#840) gzbotii


gzbotii
veterán

Megkésve, és félrevető címmel, de itt egy FintechZoneos bemutató:
Újabb Revolut-szerű kártya magyaroknak: Curve

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#841) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Curve kártyával mennyi forintot vehetek fel plusz díj nélkül, ha mögötte forint kártya van, tehát váltás nélkül?

Mert a leírásban ez szerepel:
"Külföldön történő készpénzfelvétel (idegen devizanemben) ATM-ből: havonta 200 fontig ingyenes (kb. 75 ezer forintig). A havi limit felett a külföldi készpénzfelvétel díja 2%, de min. 2 font."

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#842) gzbotii válasza Dluinet (#841) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

[link]
ATM usage is free for up to 10 domestic (withdrawals in the same currency as your Funding Source) withdrawals per calendar month after which time you may be charged £0.50 (or currency equivalent) per usage for each additional ATM withdrawal.

[link]
For Curve Blue (free) customers, you can withdraw up to £200 per month with no currency conversion fees. For any withdrawal over £200 per month, you will be charged 2% of the amount of the transaction or £2 (whichever is higher).

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#843) szuladam válasza gzbotii (#840) üzenetére


szuladam
aktív tag

Jaja elég félrevezető mert tök más mint a rev vagy a tw :DD

(#844) adabra válasza gzbotii (#842) üzenetére


adabra
senior tag

Tehát jól értem, hogy ha HUF számla van a kártya mögött és HUF-ot veszek ki az ATM-ből, akkor havi 10 alkalommal díjmentes (fölötte 0,5 GPB/tranzakció).

Az összegre vonatkozóan: [link]
Standard limits are:
£2,000 spend per day
£5,000 spend per month (rolling 30 days)
£200 cash withdrawal per day
£10,000 yearly (rolling 365 days)

Vagyis napi 200, évi 10000 GBP. Az még kérdés, hogy az 5000 / hó számít-e (spend = withdrawal?)

(#845) gzbotii válasza adabra (#844) üzenetére


gzbotii
veterán

spend =/= withdrawal

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#846) szabi__memo válasza gzbotii (#840) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

FintechZone-os arcok kissé le vannak marad. Biztos csak mert nem vág témába ;]

(#847) Oliverda


Oliverda
félisten

Aki Wizz Air hk-t használ az nézzen be a kártyaképek közé. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#848) laszak válasza Oliverda (#847) üzenetére


laszak
tag

Mit kell látni? (nálam semmi furcsa)

(#849) tindisco válasza kgyurma (#822) üzenetére


tindisco
csendes tag

Sziasztok, tegnap válaszolt az ügyfélszolgálat, hogy most már hozzá tudom adni a Revolut kártyát, és sikerült is. Próbáljátok meg, gondolom nektek is menni fog.

Megtudjátok mondani, hogy az alkalmazásban magyar forint kártyáról fizetett és a Curve által EUR-ba átváltott összeget szeretném back in time funkcióval a Revolut kártyáról kiegyenlíteni, akkor a tranzakció napján lévő EUR-HUF árfolyamot nézik, vagy a back in time napján lévő árfolyamot? (A Curve alatt a Revolut EUR-ra van állítva)
Nem találok sehol erre vonatkozó leírást.

(#850) Oliverda válasza laszak (#848) üzenetére


Oliverda
félisten

tindisco: A back in time napján lévő árfolyamot, vagyis nem váltják neked újra.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.