Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

28 ezres tankolas az auchanban, 306-os hibakod, de persze terhelve. hat, most nalam nagyon docog a cucc (masodikra sikerult legalabb)

[ Szerkesztve ]

(#15002) Oliverda válasza pictigjis (#15001) üzenetére


Oliverda
félisten

Mintha a rendszerük valamit régi, szektorhibás merevlemezről futna, amin időről-időre változik az accountok helye, így mindig más kerül sz*póágra. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15003) pictigjis válasza Oliverda (#15002) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

basszus, es tenyleg olyan :)

(#15004) Ka999


Ka999
tag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata Curve kártya használatával Ománban?

(#15005) pictigjis válasza Ka999 (#15004) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

miert hasznalnad ott? meg ha mukodik is, az arfolyam teljesen kiszamithatatlan lenne, mert a helyi deviza nem tamogatott (tobb atvaltas). nem ajanlom

(#15006) Ka999 válasza pictigjis (#15005) üzenetére


Ka999
tag

Oda utazom. Gondoltam jobban jövök ki, mintha készpénzt kellene váltanom.

(#15007) pictigjis válasza Ka999 (#15006) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ha mar kartya, inkabb revolut ilyen "egzotikus" celpontra. a curve meg itt europaban sem tul stabil, tenyleg hanyagolnam a vele valo kinlodast a vilag vegen

(#15008) Ka999 válasza pictigjis (#15007) üzenetére


Ka999
tag

Curve oldalán találtam egy currency convertert, ami kezeli az ottani devizát. Ebből arra következtetnék, hogy nem okoz problémát. Az átváltási árfolyam sem tűnik számottevően rosszabbnak a Revolutnál. Revolutot fogok elsősorban használni, de el szeretném kerülni az átváltási felárat, miután elérem a havi limitem. Utánna térnék át Curvere vagy Wisera.

(#15009) pictigjis válasza Ka999 (#15008) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

nem tamogatott deviza, es minden ilyet gbp-ben terhel a curve. vagyis lesz egy atvaltasod omr-rol gbp-re, es onnan huf-ra. en nem kockaztatnam a kulonfele hibakat, jelen allapotaban a curve-ot maximum az eu-ban mernem hasznalni. esetleg amerikaban, mert curve us van (szinten rengeteg hibaval)

(#15010) Ka999 válasza pictigjis (#15009) üzenetére


Ka999
tag

Akkor marad a Revolut és Wise. Legfeljebb egy kis összegű vásárlásnál kipróbálom a Curve -öt is mielőtt elkezdeném használni. Szerencsére nekem nem volt probléma mostanában.

(#15011) 66zio


66zio
aktív tag

Gbitelésnél is elő szokott fordulni a duplikált levonás? Itt is rendeződik magától vagy írni kell supportnak?

(#15012) pictigjis válasza 66zio (#15011) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

pontosan mi történt? a célkártyára ment duplán a terhelés vagy a refund nem érkezett vissza az eredetire?

(#15013) 66zio válasza pictigjis (#15012) üzenetére


66zio
aktív tag

Elég sok Gbitet csináltam most Hitelkártyára és az egyik összeg 2X vonódott az célkártyán. A Refund ugye még nem történt egyikről sem mert még friss a dolog.
Tehát a hitelkártyán plusz egy terhelés látszik.

Illetve másik probléma, hogy most csináltam 37 gbitet, már csak kettő tétel maradt, azokat meg nem engedi Gbitelni (ezek a legfrissebb vásárlások, de már könyvelt tételek) Annyit ír vegyem fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal.

(#15014) pictigjis válasza 66zio (#15013) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

talán egyszer volt hasonló esetem. magától rendeződött, összevissza mindkét kártyára jöttek refundok. azóta alakult ki az a szokásom, hogy a gbit szeánszok után a terhelések és a visszatérítések darabszámát ellenőrzöm, az elmúlt pár hónapban nem volt hasonló. érdemes pár munkanapot várni, ha nem rendeződik, akkor írni a formon keresztül

a két legfrissebbre mit ír pontosan? mert ilyen bajom nekem is volt mostanában, hogy gbitelés közben a 12. és 13. tétel között romlott el a pi..ba hirtelen minden...

(#15015) 66zio válasza pictigjis (#15014) üzenetére


66zio
aktív tag

Hülyeséget ír.
Go Back in Time unsuccessful
The payment card for this purchase has not been changed. You can try again or contact us and we'll be ablte to help.

Ami azért érdekes, mert az utolsó még működő GBiT előtt is kaptam egy ilyet, de ott újrapróbálkozva már működött. De azóta az utolsó kettő vásárlásomra már nem akarja engedni.

(#15016) pictigjis válasza 66zio (#15015) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ugyanez volt nálam:

utána jó pár órán át vásárlásra és semmire sem működött a kártya, remélem, nálad nem ez lesz

nálam nem friss tranzakciókról volt szó, hanem régebbiekről, esetleg a nálad problémás két tételt a curve rendszere nem könyvelte még (ha túl frissek)

(#15017) edk-


edk-
őstag

Szervusztok,

Ma upgrade-eltem X-ről Blackre. Ezután a GPaybe tett kártyát elutasította a terminál. Ez összefüggésben van a csomagváltással, vagy múló hiba vajon?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#15018) pictigjis válasza edk- (#15017) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

a regi kartyad mar nem mukodik digitalisan. torolnod kell a korabbi kartyat es betenned az uj black virtualist. a korabbi x-et mar csak fizikaikent tudod hasznalni

[ Szerkesztve ]

(#15019) edk- válasza pictigjis (#15018) üzenetére


edk-
őstag

Köszönöm. Végül sikerült, de csak miután az előzőt eltávolítottam a Walletből.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#15020) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

hoppá, úgy tűnik, becsúszott egy újabb hiba a curve-nél

a múltkor csodálkoztam, hogy egy auchanos online rendelésem hogyan kaphatott 8999-es mcc-t

hát úgy, hogy ellenőriztem most visszamenőleg pár aldi és lidl vásárlást is, és mind 8999 lett 5411 helyett. úgy tűnik, az 5411-es mcc-t valamiért 8999-re konvertálja most a curve

(#15021) Oliverda válasza pictigjis (#15020) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, nálam is. Ez elég gáz, mert így elég sok helyen ugrik a cashback. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15022) pictigjis válasza Oliverda (#15021) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

igen, ez gáz, a kh hitelkártya is ad 5411-re, 8999-re meg semmit. meg is írtam redditre

(#15023) Oliverda válasza pictigjis (#15022) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyúttal a supportnak is mehetne szerintem. Írok majd nekik erről.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15024) pictigjis válasza Oliverda (#15023) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

beküldtem nekik is. ahogy átfutottam, tényleg semmi más mcc nem érintett, csak az 5411. remélem, nem szándékosan csinálták...

(#15025) Doky1988 válasza edk- (#15017) üzenetére


Doky1988
senior tag

Megéri manapság blackre váltani?
Én X-ben vagyok de, kb annyival jobb hogy 5 kártya tehető be, semmi extra. Blacknek van értelme? Igazából csak fizetésre használom semmi másra! Raiffeisenes vagyok, Wallet mögé nem tehető be, ezért Curveözök.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#15026) zerodot válasza Doky1988 (#15025) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nem hiszem hogy rajtad kívül bárki meg tudná mondani, kihasználod-e a Blacket vagy nem... :)

Viszont nov. 15-től az X-nek kevés értelme lesz, főleg hogy a Black éves előfizetéssel csak kb. havi 2.33 euróval lesz drágább, amit akár már a cashbackkel is elég könnyen ki lehet termelni. Inkább Free vs Black a kérdés a legtöbb usernek...

(#15027) edk- válasza Doky1988 (#15025) üzenetére


edk-
őstag

Én sokat GBIT-zek hk-visszatérítés optimalizálása végett, meg külföldön is használom, így nekem novembertől igen. Főleg, hogy a cashbackből várhatóan vissza is jön a felára.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#15028) Doky1988 válasza edk- (#15027) üzenetére


Doky1988
senior tag

Pontosan megtudod nekem mondani mi ez a GBiT?
Szerk: Utánna olvastam, nem szoktam másik kártyára terhelni semmit. Így igazából engem az nem érint.

Curve standard csomagban voltam, volt egyszer 3xos levonásom elutasítás miatt, de Raiffeisennél levonta + egyszer szintén asszem 050es hibakóddal Rossmannba. Egyik sem jött vissza, Go back in timenál meg: Time machine is unavailable for this puchase

Rossmannosom Október 10-én volt, Média Marktos levonásom meg Október 19..
Azért váltottam Curve X-re mert azthittem standard csomagnál nincs visszatérítés.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#15029) pictigjis válasza Doky1988 (#15028) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ha az van odaírva, hogy time machine unavailable, akkor azok a tételek legnagyobb valószínűség szerint nem lettek könyvelve. vagy már kikerültek zárolásból, vagy csak fognak valamikor

Azért váltottam Curve X-re mert azthittem standard csomagnál nincs visszatérítés.

ezt nem is értem, mire gondolsz

(#15030) Doky1988 válasza pictigjis (#15029) üzenetére


Doky1988
senior tag

ezt nem is értem, mire gondolsz

Nem tudtam mi az a GBiT, azthittem az valami olyasmi ami nagyobb csomagoknál van pl X, Black stb, azthittem hogy a nem lekönyvelt tételt azonnal visszalehet kérni ha duplán lett levonva. Nem értek annyira ehhez, én Curveöt semmi másra nem használom csak telefonos fizetésre. Mivel Raiffeisenes vagyok, és ezt nem lehet betenni Google Pay alá, ezért Curveözök csak. Egyébként semmi másra nem használom, se váltásra, se kp felvétel, semmi... Míg Plutusoztam akkor használtam a Plutus kártyát Curvevel, így Curve váltott.. de már abbahagytam, számomra nem éri meg.

DokY | www.zsolti.hu

(#15031) edk- válasza Doky1988 (#15030) üzenetére


edk-
őstag

A Balcktől elérhető cashback azt jelenti, hogy a kiválasztott kereskedőknél költött pénz 1%-át jóváírják.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#15032) Capella válasza Doky1988 (#15030) üzenetére


Capella
senior tag

Ha csak a Raiffeisen kártya miatt kell a Google Payhez, akkor elég az ingyenes Curve virtuális kártyával.
Én így használom, a fizikai kártyát ki se kértem.
Gbit, meg visszatérítés nem igazán érdekel. Lehet, hogy megérné, utána kellene számolni. Valamennyi visszatérítést a Raiffeisen is ad, bár egy jó ideje nem túl sokat.

(#15033) Doky1988 válasza Capella (#15032) üzenetére


Doky1988
senior tag

Nekem van fizikai kártyám, mert rengeteg hibát kapok Curvevel.. 050,074 mikor mi... És ilyenkor bekell dugni a fizikai kártyát chip&pin -esen, akkor tudok fizetni.. Volt már Curve-X kártyám is, most standard van, úton a Curve-X mind2-vel csinálta, ezért lett az előző X kártyám cserélve, ott is ez ment állandóan.. Többek között Rossmann, Spar pl. De volt már máshol is elutasítás. Csak virtuálist hogy tudsz használni? Fizetni szinte mindig kártyával fizetek, nem szeretek sok pénzt tartani magamnál, 10-20000ft van nálam bármi van, de jobb szeretek kártyával fizetni mindenhol. Visszatérítéshez annyit, hogy annyit nem vásárolok el mondjuk 3 boltba hogy visszajöjjön mondjuk egy Black havi előfizu ára.. nagyobb bevásárlás auchan, egyéb kaja ilyesmi lidl, aldi, spar mikor mi...

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#15034) Capella válasza Doky1988 (#15033) üzenetére


Capella
senior tag

Olvasgatom ezeket 050 hibákat többeknél. Nekem ilyen sose volt. Sőt mondhatom semmi probléma nem volt a fizetéssel a legelső tranzakció óta. Az ugyan mindjárt egy dupla levonás volt, de egy levelezés alapján megoldódott, lehet, hogy anélkül is megtörtént volna automatikusan.
Telefonra nem kellene a Curve, ott a RaiPay nekem megfelel, nem kell a Google Pay.
A Galaxy Watch6 óra miatt kell csak a Curve, hogy a Raiffeisen kártyával is tudjak fizetni az órával.
A virtuális Curve kártyának is van kártyaszáma, megnézhető az appban, és ezt adtam meg a Google Walletnak, így már gond nélkül fizethetek az órával.
Ha mégis meghúsulna a Curve tranzakció valamiért, nálam az se gond, akkor fizetnék a telefonnal. Ha az se menne, akkor a Raiffeisen kártyával, utoljára meg ott a készpénz.

[ Szerkesztve ]

(#15035) edk-


edk-
őstag

Én szinte mindig a telefonon, GPaybe tett Curve-vel fizetek. Sose volt Curve-oldali hiba.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#15036) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

igazan szerencsesek vagytok, vagy csak nincs tul sok tranzakciotok :)

(#15037) edk- válasza pictigjis (#15036) üzenetére


edk-
őstag

Nekem októberben eddig 55 tranzakcióm volt.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#15038) pictigjis válasza edk- (#15037) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

nalunk 90, de ez nyilvan nem verseny. viszont a csodaval hataros a teljesen hibatlan mukodes, ez azert tobb ev alatt vilagosan kikristalyosodott rengeteg felhasznaloi tapasztalat alapjan. de orulok, hogy vannak ilyen userek is, nagy kar, hogy egyre nagyobb ritkasag

(#15039) Capella válasza pictigjis (#15038) üzenetére


Capella
senior tag

Tényleg nem verseny. Nekem "csak" 39 tranzakció eddig októberben, hiba nélkül. Ahogy a korábbiak is.

(#15040) kapasz válasza Capella (#15039) üzenetére


kapasz
tag

Októberben 87-ből 2 decline, ez elmegy. Viszont ez a 8999-es MCC nagyon fáj, és unprofessional pont egy generál áremelés előtt.

(#15041) pictigjis válasza kapasz (#15040) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

en csak ma 3 decline-nal indultam, es aztan jott meg egy 22 ezres is a foxpost automatanal (jelenleg kb. 75e huf-om var arra, hogy egyszer majd megerkezzenek refundkent)

a 8999-et megirtam a redditre, szerencsere atvitte az ingerkuszobot, azt igertek, jovo het elejere asap javitva lesz

[ Szerkesztve ]

(#15042) Doky1988 válasza pictigjis (#15041) üzenetére


Doky1988
senior tag

Az mondjuk nem kevés basszus, 75000 függőben.. Érdekes amúgy, az elmúlt napokban Revolut virtuálissal fizetek telefonon keresztül, ott semmi hibám nincs.És revolut virtuálisnál nincs érintési limit sem, csak fizikainál.
.

DokY | www.zsolti.hu

(#15043) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

nalam a curve-nek az a bravur is sikerult tegnap, hogy megismertem a "forditott decline-t". ez azt jelenti, hogy ket boltban, illetve ket online tesztvasarlasnal is sikeres volt a tranzakcio, mikozben a curve szerint sikertelen, terheles sem tortent a mogottes kartyan

kevesebb, mint 36 ora alatt ezeket azert persze sikerult korrigalniuk, ok nem szeretnek sokaig minuszban lenni (pozitivum, hogy az egyik vasarlas egy aldi volt, ami amugy kivalasztott cashback uzlet, es a mai utolagos terhelesnel a cashback is automatikusan jovairasra kerult). bezzeg a penteki totalis osszeomlas terhelesei (egymas utan ket elutasitas, de ugy, hogy a mogottes kartyan egy-egy probalkozas ellenere is duplan-duplan vontak le a sikertelen teteleket) raernek, a support is megallapitotta, hogy itt furasag tortent es majd egy dedicated team jelentkezik, azota is varom. ez nyilvan nem annyira surgos

(#15044) zerodot válasza zerodot (#14978) üzenetére


zerodot
aktív tag

+14979
Na leteszteltem, nem megy... :( A forráskártya kidobása után már nem engedi a GBIT-et.

Persze aztán ha itt rábökök, akkor a "Kifutottál a GBIT időlimitből, upgrade-elj, és akkor jó lesz" bullshit szöveget rakja elém... :U

A kártya visszarakása után szerencsére újra aktív lesz a GBIT.

(#15045) pictigjis válasza zerodot (#15044) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

az is egy (apro) hiba, hogy minden gbit-es hibauzenetre feljon az az oda nem valo szoveg, de inkabb ne nyuljanak hozza :)

(#15046) ACE- válasza pictigjis (#15045) üzenetére


ACE-
addikt

De a 3 db-os Gbit üzenet legalább már működik... Jobb lenne ha nem lenne egy darab sem mert akkor végre elfelejthetném a Curve-öt (meg a hitelkártyát), de így még néha jól jön az a 3 db Gbit.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15047) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok,

valami megint (még mindig?) nem kerek a Curve-el.
Simple fiókon keresztül 3 decline, de mindhárom zárolásba került :W
Chaten rögtön reagáltak, látják ők is, nem tudom mi mehetett félre már megint.

(#15048) pictigjis válasza m0ski (#15047) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

sajnos spambe mentek a státuszjelentések, mert volt baj

Incident status: Monitoring
One of our partners has had technical issues which affected our transaction processing platform. We are observing the situation and seeing that it is improving. We will keep you up to date.

egyébként az érintett időszakban pont volt sikeres fizetésem, franc se érti ezt

(#15049) m0ski válasza pictigjis (#15048) üzenetére


m0ski
aktív tag

valami más gond (is) lesz, mert most a Tescoban jött a decline GPay mögötti kártyával :F

(#15050) pictigjis válasza m0ski (#15049) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

meg nem irtak, hogy elharult a hiba, ilyenkor elkepzelheto, hogy csak a felhasznalok egy resze erintett

de a mult hetrol sajnos ismeros a veget nem ero, sorozatos elutasitas nekem is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.