Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-23 13:32:32

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Dluinet válasza k2laci (#500) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor a Revolut váltás olcsóbb.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#502) k2laci válasza Dluinet (#501) üzenetére


k2laci
tag

Azt lehet tudni mekkora különbség ?

(#503) Dluinet válasza k2laci (#502) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kb ×1,0015 és ×1,005 között, tehát ennyivel szorozd meg a középárfolyamot

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#504) k2laci válasza Dluinet (#503) üzenetére


k2laci
tag

Akkor a Curve kb úgy váltja mint a TW. Legalábbis ahogy eddig figyelnem a TW és a Revolut között átlag 1 ft körül volt a különbség.

(#505) beginnerguy


beginnerguy
tag

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni mind 3 topicban (Fintech, Revo, Curve) de nem találtam rá választ vagy nagyon elsiklottam felette.

Szeretnék top-upolni (jelen esetben GBP-t, de igazából mind a pénznem, mind az összeg mindegy, már a minimumot sem engedi semelyiknél) a Revo számlámra (Revo appban Curve kártya megadva, Curve mögött OTP debit HUF-ra állítva appon belül). Eddig csak USD-ral és EUR-val csináltam, minden flottul működött pár hónapig. Eddig sokszor használtam így, legutóbb kb. 1 hónapja. Ma viszont mindegyiket visszautasítja az OTP. Limitek rendben mindenhol.

Valaki esetleg tudja, mi lehet az oka? Megunta az OTP?

[ Szerkesztve ]

(#506) Oliverda válasza beginnerguy (#505) üzenetére


Oliverda
félisten

Kipróbáltam OTP-s hitelkártyával és simán vette az akadályt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#507) beginnerguy válasza Oliverda (#506) üzenetére


beginnerguy
tag

Köszönöm, hogy megnézted.

Utána felhívtam az OTP-t, nem náluk van a probléma. Ez ugye azért érdekes, mert a Curve is azt írta appon belül, hogy a kártyakibocsátómnál nem okés valami...

(#508) KTU válasza beginnerguy (#505) üzenetére


KTU
addikt

Jártam már így.
A gond mégis a limittel volt az otp kártyánál.
Aznap viszonylag sok apró vásárlásom volt, kb. 40 párezer Ft értékben.
A gond az volt hogy alapból 50 000 HUF a napi keret,
így 100 € vagy $ már nem fért bele. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#509) beginnerguy válasza KTU (#508) üzenetére


beginnerguy
tag

Világos, nekem is az első volt, amit csekkoltam, de nem ez a probléma. A limitek rendben. Majd megpróbálom holnap.

(#510) k2laci válasza Merlini (#432) üzenetére


k2laci
tag

EURONET ATM - tanulságos sztori !

Hirtelen szükségem volt 200 EUR-ra, nálam volt a Transferwise-os kártyám, volt is rajta EUR. Odamentem a győri tescoban lévő EURONET ATM-hez, beütöm, hogy 200 EUR. Kiírta, hogy mivel angol kártya GBP-ből konvertál. Mivel siettem, meg gondoltam pár % belefér elfogadtam. HIBA VOLT ! :Y

A 200 EUR-t 198 GBP árfolyamon terhelte, a történeten buktam kapásból kb. 9000 Ft-ot.

SOHA TÖBBÉ EURONET !

(#511) TOZ


TOZ
addikt

Tegnap szüntettem meg a Curve regisztrációmat. Szerdai vásárlások jelentek meg pénteken ismételten terhelve. Kaptam tőlük bullshit magyarázatot. Elfogadhatatlan ez így, sajnos
Igen sajnos, mert amúgy nagyon tetszene a koncepció. De ez így durva. Szerencsére a reggeli zsömle lett duplán terhelve, de mi van ha egy nagyobb összegű vásárlással történik ez meg. No f@ck way....

(#512) Oliverda válasza k2laci (#510) üzenetére


Oliverda
félisten

Alap, hogy tilos ATM-mel vagy POS-sal konvertáltatni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#513) k2laci válasza Oliverda (#512) üzenetére


k2laci
tag

Most már én is tudom, de pl. Transferwise kártyánál (hiába van EUR-os számlád mögötte) nem enged EUR-t levenni közvetlenül, csak GBP-ből konvertálni.

(#514) Oliverda válasza k2laci (#513) üzenetére


Oliverda
félisten

Enged, csak a megfelelő opciót kell kiválasztani. Én pár hete forintot vettem le Revolutról egy Euronet ATM-nél és semmilyen költsége nem volt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#515) gzbotii válasza TOZ (#511) üzenetére


gzbotii
veterán

Most néztem át, nekem (szerencsére) nem volt dupla terhelés a héten.

Más: csütörtökön jött értesítés, hogy vasárnap 04.00-08.00 között karbantartás miatt nem lesz elérhető a szolgáltatás. Mivel ma Revoluttol is jött ilyen értesítést, gondolom MC/Visa vagy valami más, nagyobb rendszer nem lesz elérhető.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#516) k2laci válasza Oliverda (#514) üzenetére


k2laci
tag

Ha ez valakinek sikerült, örömmel venném ha megirná. Nekem a TW kártyát mindenáron GBP-ben akarja megterhelni.

(#517) balhmm


balhmm
tag

Én is belefutottam egy olyanba, hogy aktiválnám az első kártyámat, addig eljutok, hogy lesz egy 0 ftos vásárlãs, de ott semmi kódot nem találok, így nem tudok tovább lépni.. azaz vissza se,, hogy másik kártyát próbáljak ki.. mit kell tenni ilyenkor?

(#518) Ixion77 válasza balhmm (#517) üzenetére


Ixion77
őstag

Kártya pénznemét euro-ra állítani, műveletet elvégezni, utána forintra visszaállítani.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#519) balhmm válasza Ixion77 (#518) üzenetére


balhmm
tag

De oda sem jutok el. Regisztraltam magam az alkalmazasban. Kivalasztottam, hogy milyen kartyat kuldjenek. Azatan jelezte, hogy adjam hozza a meglevo normal kartyamat. Es itt all a folyamat..

(#520) Oliverda válasza k2laci (#516) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyszerűen csak el kell olvasni és értelmezni amit kiír az ATM. Erőlteti a konverziót, de át lehet ugrani.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#521) Ixion77 válasza balhmm (#519) üzenetére


Ixion77
őstag

Hozzáadtad a meglevő normál kártyádat? Megadtad az adatait? Mit jelent hogy "itt megállt a folyamat"?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#522) balhmm válasza Ixion77 (#521) üzenetére


balhmm
tag

Beirtam a kártya adatait a 3 jegyű kóddal együtt. Utána ír, hogy nézzem meg a kártya kivonaton a beterhelt vásárlást és azok alapján írjam be az ott látott 6 jegyű kódot, de ilyet nem találok.. így viszont innen semit nem tudok tenni. Illetve most leszedtem a programot es vissza, igy elkezdte újra az adatokat bekerni, de magatol is latja mar az osszes adatom. Aztan a szallitasi cimek kegadasa utana jon a hiba: error placing order. Something went wromg, please comtact support for assistance.

(#523) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Ma K&H-s POS-nál jártam úgy, hogy PayPass-os PIN beütése után visszavették az eszközt és akkor jelent meg a DCC választó... Szerencsére rákérdeztek, hogy miben szeretnék fizetni, így HUF maradt GBP helyett. OTP-s POS-nál automatán HUF-ban terhelt eddig, nem találkoztam még DCC-vel.

(#524) Ixion77 válasza betyarr (#494) üzenetére


Ixion77
őstag

Kipróbáltam: akkor is működik a kártya és jóváírja a pontokat, ha nincs telepítve az alkalmazás.

Nekem egyébként úgy tűnt, hogy az akkutszívás megszűnt miután eltávolítottam a Curve alkalmazást és újraindítottam. Hozzáteszem, hogy a fogyasztási adatok közt soha nem látszott a Curve jelentősnek, viszont az Android system (vagy az OS) nagyon megugrott (>20%).
Most újratelepítettem, majd figyelem hogy ismét megindul-e az akkuszívás.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#525) betyarr válasza Ixion77 (#524) üzenetére


betyarr
veterán

jött most egy frissítés hétvégén.azóta nem jelzett a telefon.lehet javítva lett.

(#526) lacoka


lacoka
csendes tag

Most érkezett meg a Curve kártyám. Regisztráltam alá a forintos hitelkártyámat, valamint egy EUR devizaszámlához tartozó bankkártyát.
A forintos kártya aktív állapotában bejöhet eurós terhelés, pl. online szolgáltatás havi díj lehívása, Amazon-os vásárlás, stb. Szeretném ha ezeknél a Curve nem végezne váltást (bármennyire is előnyös árfolyamon tenné), hanem a devizás kártyámat terhelné.
Ha jól értem, erre így nincs lehetőség, úgyhogy arra lennék kíváncsi, hogy mennyire működik az a lehetőség, hogy utólag, visszamenőleg állítanám át az eurós vásárlást a devizás kártyámra?

(#527) ittakary válasza lacoka (#526) üzenetére


ittakary
nagyúr

lehet utólag megváltoztatni kártyaterheléseket :)

mondjuk azt nem tudom hogy az ingyenes Curve-ben havi hányszor és mekkora összegig

szerk hopp meg is találtam, tessék:

1000 fontig 14 napon belül :)

még egy kis magyarázat

[ Szerkesztve ]

(#528) lacoka válasza ittakary (#527) üzenetére


lacoka
csendes tag

Köszönöm. Ezt a magyarázatot én még nem találtam meg. Hasznos!
Van valakinek személyes tapasztalata, hogy gyakorlatban mennyire működik simán ez a Back in Time opció?

(#529) szuladam válasza lacoka (#528) üzenetére


szuladam
aktív tag

Én egyszer kipróbáltam egy ebayes vásárlás alatt. Ment simán. De nyilvan több napos volt az átfutási idő mire visszakaptam a pénzt.

(#530) _ATi_1 válasza lacoka (#528) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Én sokszor használtam már, problémamentes volt mindig. Az új kártyán a terhelés perceken belül megjelenik, az előzőleg terhelt kártyára pedig 2-3 munkanapon belül érkezik a refund.

(#531) babe98 válasza ittakary (#527) üzenetére


babe98
csendes tag

bocs benéztem valamit...

[ Szerkesztve ]

(#532) lacoka válasza _ATi_1 (#530) üzenetére


lacoka
csendes tag

Értem. Köszi.

(#533) royslade


royslade
tag

Sziasztok,

Curve alá - pl. K&H-s vagy FHB-s - Maestro kártyát be lehet regisztrálni?

[ Szerkesztve ]

(#534) KurtCobain válasza royslade (#533) üzenetére


KurtCobain
őstag

Maestro kártyát nem lehet.

Mmm'kay?

(#535) royslade válasza KurtCobain (#534) üzenetére


royslade
tag

Köszi.

(#536) k2laci


k2laci
tag

Segítsetek már ! Megjött a Curve kártyám most próbálok ismerkedni az alkalmazással.

Ha a wallet menüpontban kell ugye megadni, hogy melyik kártyát használja a Curve kártya ?
De akkor miért lehet magát a Curve kártyát is kiválasztani ?

(#537) KurtCobain válasza k2laci (#536) üzenetére


KurtCobain
őstag

Mert tudsz Curve pontokat is gyűjteni. A blue kártyával 3 boltot ki tudsz választani, ahol ha vásárolsz, 1%-ot visszakapsz pontokban. Meg a reg után is kaptál 500 pontot (ha kóddal regisztráltál), amit le tudsz vásárolni, vagy revolutra áttölteni pl.

Mmm'kay?

(#538) k2laci válasza KurtCobain (#537) üzenetére


k2laci
tag

Ez pontosan hogyan működik ?

Bejelölök 3 boltot (pl. Lidl, Aldi, Tesco) és amikor ott vásárolok akkor a Curve kártyát kell kijelölni ?
Akkor viszont honnan tudja a Curve kártya, hogy melyik felvett kártyát terhelje meg ?

(#539) KurtCobain válasza k2laci (#538) üzenetére


KurtCobain
őstag

Bejelölöd azt a hármat, ahol a legtöbbször vásárolsz, de nem a Curve kártyát választod ki, hanem azt amelyikről azt akarod, hogy levonja a pénzt. A pontot automatikusan megkapod. A pontok elköltéséhez kell csak kiválasztani a curve kártyát.

Mmm'kay?

(#540) xcsabo


xcsabo
senior tag

Amatőr voltam. Nem adtam kódot a számla nyitasanal, így elestem a bonusztol. Utólag gondolom már nem lehet kivakarni valahogy?

(#541) gzbotii válasza xcsabo (#540) üzenetére


gzbotii
veterán

:N

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#542) ghostie válasza xcsabo (#540) üzenetére


ghostie
tag

Írj az ügyfélszolgálatnak.. utólag is tudják aktiválni a kódot.

(#543) landi


landi
csendes tag

Erste bankos kártyát akartam hozzáadni, de az ellenörző kód (amit sms-ben kaptam) csak 4 karakter, a 6 helyett... Ilyenkor mi a teendő?

(#544) gzbotii válasza landi (#543) üzenetére


gzbotii
veterán

Bank ügyfélszolgálata? [link]

ghostie: ezt jó tudni

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#545) Oliverda válasza landi (#543) üzenetére


Oliverda
félisten

Megvárod amíg elkönyvelik a tranzakciót.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#546) KTU válasza landi (#543) üzenetére


KTU
addikt

Tegnap regisztráltam CIB ECO számlás VISA kártyát Curve alá,
addig nyomkodtam a "Verification" gombot míg nem kaptam 6 jegyű, C- el kezdődő kódot. :U
Alatta van még 2db terhelés, ami nem látszik.
Ennél a számlánál az "ingyenbe" nincs SMS értesítés, de weben vagy alkalmazásba szinte azonnal látni a terhelést.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#547) Dluinet válasza KTU (#546) üzenetére


Dluinet
nagyúr

SMS? Jó hogy nem, kockás papír.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#548) KTU válasza Dluinet (#547) üzenetére


KTU
addikt

OTP-nél csak az SMS értesítés a "real time" infó.
Terhelést / jóváírást majd 2 munkanap múlva látod.
De náluk sem használom. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#549) takcslajos1


takcslajos1
tag

Sziasztok,

volt még február közepén egy 17 ezer forintos nagyságrendű vásárlásom. Offline ment a tranzakció, utólag próbálta meg beterhelni, de a 15 ezer forintos limit miatt az MKB elutasította a kártyát. A Curve-ben azóta is "Pending"ként látszik, a későbbi fizetések sikeresek voltak. Hol van jelenleg az a pénz? Várható, hogy egyszer megpróbálják újra beterhelni?

(azóta persze megnöveltem a limitet, hogyha újra megpróbálnák, ne legyen probléma :D)

[ Szerkesztve ]

(#550) gzbotii


gzbotii
veterán

Tegnap Aldiban egymás után kétszer is elutasította a contactless fizetést, végül a tartalék kártyámmal fizettem. Utánna percenként jött push üzent, hogy sikertelen terhelés. Blockoltam a Curve kártyám (hogy végül nehogy beterhelje). Rá egy 20 perce, chipet használva fizettem Lidlben + ma jó párszor, működött.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.