Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) tindisco válasza Oliverda (#850) üzenetére


tindisco
csendes tag

Köszi a választ. Közben megkérdeztem az ügyfélszolgálatot, ez a válasz jött:

''When you use the Go Back in Time feature for a transaction the exchange rate of the date you move the transaction to another card will be applied. For example, if you move the transaction today the exchange rate of today will be applied.''

(#852) Watcher45


Watcher45
tag

Ma úgy jártam a közelmúltba használatba vett kártyámmal (szerencsére csak pár százas tétellel), hogy a terminál elutasította az érintős fizetést, ennek ellenére a Curve-hoz rendelt bankkártya SMS szolgáltatásában is zárolt tételként jelentkezik és Curve is fizetett és nem függőben lévő tételként jegyzi. A Curve kártyát a terminálba bedugva elfogadta a fizetést, így kétszer egyenlítettem ki a számlát. Kíváncsi leszek vissza lesz-e irányítva az első tétel összege a következő napokban, mint hibás tranzakció. Ha nem a következő érintéses fizetés próbához csak egy doboz gyufát fogok venni :-D

(#853) Watcher45 válasza Watcher45 (#852) üzenetére


Watcher45
tag

Curve most küldte a storno üzenetet.

(#854) szuladam


szuladam
aktív tag

Sziasztok!

Megírtam az összefoglalót. ITT van.
Aktív fórumtársak felé fordulnék: ha van valami gyakran felmerülő egyéb problémás kérdés szóljatok és beleírom, mielőtt elküldöm a modiknak.
Viszont nagyon alap kérdésekkel nem akarom telezsúfolni, mert oldalakat lehetne írni róla. Arra ott a linknél lévő blog bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#855) KTU válasza szuladam (#854) üzenetére


KTU
addikt

A linknél lévő blog bejegyzés problémás lehet, mivel külső (nem PH-s), gondolom saját, és benne kód.
Így szerintem nem fog átmenni.
Írd át a Logout-ra, direkt kód nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#856) streng válasza szuladam (#854) üzenetére


streng
csendes tag

Szia!

Jó lett!
A BIT-hez én odaírnám, hogy csak 14 napig visszamenőleg.
Az exchange rate meg így jó magyarázat, de mivel mindenki kekec belekérdeznek majd. Nem tesz rá hét közben a Curve sem. Valós devizatőzsdei árfolyamon vált ez is, amit óránként frissít, de ott létezik eladás és vételi ár, ezért más mint a közép árfolyam, ami csak egy fiktív számolt érték az eladási és a vételi között. Azon nem folyik kereskedés.

(#857) babe98 válasza szuladam (#854) üzenetére


babe98
csendes tag

valami nincs rendben a linkkel...

(#858) szuladam


szuladam
aktív tag

Utána kérdeztem ennek a kp felvételnek.
A Curve egyik munkatársa mondta, szóval biztos forrásnak tűnik, hogy valóban saját pénznemben ingyenes a kp felvétel a limitek erejéig!

Standard kártyával mindennap 200 fontig (kb 70k huf) ingyen lehet forintot felvenni! És utána mindennap újra és újra egy hónapban a 3500 fontos limitig! :))

Maestro tulajoknak pedig: folyamatban van, hogy elfogadják ezt a típust is.

babe98 : mert már törölték.

(#859) streng válasza szuladam (#858) üzenetére


streng
csendes tag

A kártya pénznemben ami alatta van igen a napi jó nagy limitig, de havi 10 alkalom csak.
https://www.curve.app/en/fair-use

(#860) gzbotii válasza szuladam (#858) üzenetére


gzbotii
veterán

Írtam itt többször is, én március óta ~10-15 alkalommal vettem fel pénzt Curve kártyámmal (mögötte OTP-s debit, HUF) és nem volt semmi díja. Az elsőnél megvártam a tranzakció után a 30 napot, visszanéztem a teljes számlatörténetet, és nem volt semmi extra díja.

Az ATM is OTP-s volt.

szerk.: ahogy írta streng is, havi 10 alkalom ingyenes, ez is fontos.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#861) szuladam válasza gzbotii (#860) üzenetére


szuladam
aktív tag

Azt olvastam, hogy írtátok már, hogy ez így van a leírás szerint. De én nem hittem el, hogy ez valóban igaz lehet. Inkább félre értelmezésnek tűnt, mert ez így egy brutálisan jó opció a Curvetől.
Sőt akkor ha a Revolutot teszem be alá és beállítom eurora a pénznemét, akkor eurót is többször lehet felvenni ingyen.
Írtátok srácok, de azt nem mondtátok szerintem egyszer sem, hogy ezt gyakorlatban is próbáltátok és igazak a mesék. :D

[ Szerkesztve ]

(#862) gzbotii válasza szuladam (#861) üzenetére


gzbotii
veterán

Revoluttal is vehetsz fel ingyen eurót, pl eurós OTP ATM-ből (ezt mondjuk én még nem teszteltem.

Két OTP-s debit MC kártyám van, két külön számlához. Csak az egyikre kérhetem a havi két ingyenes pénzfelvételt, ezt pont a Curve-vel küszöbölöm ki (arra a havi kb 3 alkalomra, amikor kp-t használok :DDD)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#863) szuladam válasza gzbotii (#862) üzenetére


szuladam
aktív tag

Igaz de Revoluttal csak 200 eurót vehetsz fel. Curve-vel meg 10x200-at :D

[ Szerkesztve ]

(#864) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Én napi 73000Ft veszek fel belőle, és azt írja maradt még a limitből 2 angol font.
Ebben a hónapban ki fog derülni, hogy 10+ ATM-es kivételnél számít-e fel költséget.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#865) SZATA


SZATA
senior tag

Azt se felejtsük el, hogy készpénzfelvételnél, ha hitelkártya van beállítva mögötte, akkor csak havi 200 font a díjmentes!

Talán a fair use policy-ben van leírva.

(#866) Dluinet válasza SZATA (#865) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem hitelkártya van mögé rakva

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#867) szabi__memo válasza Dluinet (#864) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mi a jó francot lehet ennyi kp-vel kezdeni :F :F :F Évente veszek fel 70et

(#868) Dluinet válasza szabi__memo (#867) üzenetére


Dluinet
nagyúr

autót veszek kp-ra

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#869) gzbotii válasza Dluinet (#868) üzenetére


gzbotii
veterán

Csak kérdem, mert nem próbáltam - ha bankfiókban veszel fel, pl 600 000, annak van díja, vagy miért ilyen módszert választottál?

...vagy a hitelkártya miatt?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#870) szabi__memo válasza gzbotii (#869) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

vagy eladó miatt...

(#871) Dluinet válasza gzbotii (#869) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pénzfelvételi díj plusz 6 ezrelék tranzakciós költség (ahogy az ATM-nél is)

1 milló felvétele közel 7000Ft-ba kerül

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#872) gzbotii válasza Dluinet (#871) üzenetére


gzbotii
veterán

:Y :Y Az meredek. Utoljára én 350Ft fizettem (igaz romániában)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#873) Shade45 válasza gzbotii (#872) üzenetére


Shade45
senior tag

Legutóbb OTP-nél 800.000 Ft-ra fizettem (ha jól emlékszem) ~16.000 Ft-ot... :DDD :DDD :DDD

(#874) betyarr válasza Shade45 (#873) üzenetére


betyarr
veterán

de ez limitálva van 6k huf-ban.ha a tranzakciós adóra gondoltok.

(#875) Dluinet válasza betyarr (#874) üzenetére


Dluinet
nagyúr

asszem június 1-től
különben az elv a lényeg, a 6k HUF-ról sem mondanék le

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#876) betyarr válasza Dluinet (#875) üzenetére


betyarr
veterán

sztem nem,mert februárban utaltam ~2,5m-et és 6k-t vontak le érte.

különben az elv a lényeg, a 6k HUF-ról sem mondanék le

természetesen!ebben nem is kételkedtem! :N

(#877) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

A tranzakciós illeték 3 ezrelék, de max. 6000 forint.
Idéntől a 20.000 Forint alatti tételekre 0.
Ennyi.

(#878) gzbotii válasza sajti_pajti (#877) üzenetére


gzbotii
veterán

Idéntől a 20.000 Forint alatti tételekre 0.
Ennyi.

Vagy nem. Pl OTP továbbra is levonja.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#879) Dluinet válasza gzbotii (#878) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak nálam 28Ft egy SMS az utalás jóváhagyása, + 28Ft SMS az utalás elment értesítő

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#880) Mr.Csizmás válasza Dluinet (#879) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

10 éve nincs hálistennek sms-em, sose kértem, elég k&h appból lesni, pár naponta visszanézem a költéseimet.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#881) szuladam válasza gzbotii (#878) üzenetére


szuladam
aktív tag

Pontosan. A köcsög otpnel nálam például külön havi díjas opció hogy a 20e alatti utalásokra nem jöjjön rá a tranzakciós díj. Ez pl mennyire zsidó?!?! Fizessek hogy elérhető legyen az aminek amúgy jogszabály szerint ingyenesnek kéne lennie :(((

(#882) gzbotii válasza szuladam (#881) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy annyival kiegészíteném, és azzal be is fejezném az offolást itt: a tranzakciós díjat nem kell befizetnie az államnak, de senki nem kötelezi őket, hogy ne szedjék be. Most beszedik, csak nem az állam felé továbbítják, hanem megtartják. [link] [link]

Szerintem már az is szemétség, hogy ezt anno rátolták az ügyfelekre. Olyan balkáni helyeken, mint románia, nekem az éves díja a számlának+kártyának 1.800Ft volt, ez is a netbank felára. Nincs számlavezetési díj, nincs kártyadíj (második évtől sem). Rendszeres utalás sem érkezett rá, egyetemistaként akkor utaltak a szüleim, ha megszorultam, volt, hogy 1-2 hónapig egy fitying nem volt rajta.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#883) szuladam


szuladam
aktív tag

Na engem is elért ezek a köcsög extra beterhelesek. Annyi hogy én az ég világon semmi se csináltam. Csak jött a noti hogy a curve átutalt 25 fontot a rev szamlamara. Ami persze nem jött meg. És nem is én csináltam :(((

(#884) Mr.Csizmás válasza szuladam (#883) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

wtf? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#885) gzbotii válasza Mr.Csizmás (#884) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#886) Mr.Csizmás válasza gzbotii (#885) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#887) sajti_pajti válasza gzbotii (#882) üzenetére


sajti_pajti
tag

"Szerintem már az is szemétség, hogy ezt anno rátolták az ügyfelekre."

Csak szólok: az (amúgy ingyenes) Államkincstár is az ügyfelekkel fizettette meg a tranzakciós illetéket, az első perctől kezdve, szóval ez nem bank-specifikus. (Az tény viszont, hogy már nyilatkozni lehet, hogy melyik külsős számla sajátod és oda - az idéntől érvényes törvény módosítással összhangban - bármennyit lehet utalni tr.ill. és minden egyéb díj mentesen.)

(#888) Nyugger1


Nyugger1
újonc

Duplázás történt a Curve kártyámmal. Kedden a Revolut kártyámat a top up funkcióval feltöltöttem 100 Euróval, a Curve kártyám segítségével, ami alá OTP debit kártya van rendelve. Másodperceken belül megjelent a Revolut alkalmazásban a feltöltött 100 Euró, a Curve is lekönyvelte. Ma 10 órakor sétálok a körúton, jön az email, hogy a Curve feltöltött 100 Eurót a Revolut kártyámra. Pedig ma semmilyen tranzakciót nem kezdeményeztem a Curve-vel! Mondanom sem kell, a Revolut alkalmazásban ez a mai 100 Euró nem jelenik meg, de az OTP-és egyenlegemből hiányzik 32162 Ft. Írok a Curve-nek, de a válaszok semmitmondóak. Forduljak az OTP-hez. Az OTP-nál a le nem könyvelt tételeket nem látom, írtam nekik, két munkanapon belül válaszolnak, de szerintem a Curve-nél van valamilyen hiba. Kezdek bizalmatlan lenni a Curve-vel.

(#889) xsipi78


xsipi78
tag

Sziasztok!
Hogy lehet még pontot szerezni a curve kártyára? Azért kérdezem mert próbáltam az összefoglalóban leirtakat de nem megy mert a minimum feltöltés a revolut kártyára 10£. Igy nem tudom átteni az ajándék 5£-ot a revolut kártyàmra. Köszi az ötleteket.

“Van más mód?
Igen. Indíts befizetési kérelmet a Revolut kártyádon és fizess a Curve kártyáddal. Ekkor a Curve „pontjaid” (ami valójában font) át tudod rakni a Revolut kártyádra.”

(#890) Szabesz válasza xsipi78 (#889) üzenetére


Szabesz
őstag

A Payments/Payment link/Request menüben tudsz létrehozni "befizetési kérelmet". Ott sokkal kisebb a minimum limit (konkrétan ahogy tapasztaltam, a minimum minden pénznemben 0.01). Ezzel egy linket hozol létre, amit böngészőben megnyitva tudsz fizetni pl a Curve kártyáddal is (esetünkben 5£-ot)

¯\_(ツ)_/¯

(#891) Zugi válasza Nyugger1 (#888) üzenetére


Zugi
aktív tag

Revolut-nál volt a duplázós probléma, ma egész nap e témáról pörgött a topic-ja. [Revolut-Prohardver!]

(#892) Dluinet válasza Nyugger1 (#888) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Revolut dupláz, 5 napja ez a téma náluk.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#893) xsipi78 válasza Szabesz (#890) üzenetére


xsipi78
tag

Szia. Köszönöm a segítséget. Megcsináltam amit írtál de folyamatosan hibával zárul. Próbáltam forintot is beállítani kérésnek font helyett de akkor is ezt kapom

[ Szerkesztve ]

(#894) sajti_pajti válasza xsipi78 (#893) üzenetére


sajti_pajti
tag

Ilyet én is láttam a napokban egy ismerősnél, ha valaki tudja, hogy mi a megoldás, engem is érdekelne.

(#895) dptrsk válasza xsipi78 (#893) üzenetére


dptrsk
addikt

A fizikai kártyával volt PIN kód megadásos CHIP-es vásárlás?

(#896) xsipi78 válasza dptrsk (#895) üzenetére


xsipi78
tag

Még nem aktiváltam mert tegnap jött meg és még nem tudtam érte hazamenni. Lehet hozzá köze?

(#897) szuladam válasza xsipi78 (#896) üzenetére


szuladam
aktív tag

Természetesen. Előbb aktiválni kell a kártyát ha bármilyen módon használni szeretnéd.

(#898) dptrsk válasza xsipi78 (#896) üzenetére


dptrsk
addikt

igen, aktiválni kell és kell az első PIN-es tranzakció is.

(#899) Szabesz válasza xsipi78 (#896) üzenetére


Szabesz
őstag

Ha jól rémlik, kártya nélkül is lehetne elvileg használni a Revolut-ot, de el tudom képzelni.

Célszerű a saját topicjában feltenni a kérdéseket: [link] Hamarabb jön válasz, és mások is hamarabb rátalálnak ha pont ezt a problémájuk.

¯\_(ツ)_/¯

(#900) Mr.Csizmás válasza Szabesz (#899) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

virtuális kártyával az egyenlegből tudsz fizetni - pár napja ezzel rendeztem az egyik havi számlámat kísérletképpen, fizikai kártyám még nem jött meg, így nem is tudtam aktiválni. (offba írom, mert Revolut)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.