Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) szabo.csabi válasza Marlon.B (#747) üzenetére


szabo.csabi
tag

Szerintem Curve minimális különbséggel de rosszabbul vált, mint a Revolut, tehát nem egészen értem hogy miért jó az ha Revolutra feltöltesz EUR-t vagy USD-t majd azt tovább váltod Curvevel HRK-ra. Gondolom Revolutra HUF számláról töltesz, nem? Illetve gondolom HRK számlát is ingyenesen nyit neked a Revolut, mi értelme közbeiktatni a Curveöt? Vagy szeretsz keresztárfolyamokat számolgatni? :-)
Nem kekeckedni akarok csak nem értem a dolgot ...

[ Szerkesztve ]

(#752) ittakary válasza szabo.csabi (#751) üzenetére


ittakary
nagyúr

már én is írtam neki, hogy fizessen Curve-vel és kész
vagy Revoluton HRK számlát töltsön fel berakott Curve-vel és akkor fizhethet Revoluttal

de annak semmi értelme hogy Revolut HRK-t berakod a Curve HRK mögé mert akkor a Curve-nek nincs szerepe... azon csak átfolyik a pénz de a Revolut által váltottal fizetsz

de alapvetően Marlon kolléga ISZONYATOSAN túlkomplikálja az egészet! Mennyit fogsz kint felvenni vagy költeni? Több többszázezer HRK-t? mert ha nem akkor kb annyi pénznyi tranzakción pörögsz már több hete amiből egy sört nem tudsz kint venni :D

[ Szerkesztve ]

(#753) gzbotii válasza ittakary (#752) üzenetére


gzbotii
veterán

Főleg, hogy Horvátországban egy alap sör 400Ft - két hete vettem Karlovacki és Osijekckot Lidlben, ~420 körül.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#754) csapoz1984


csapoz1984
újonc

Sziasztok!

Melyik magyar hitelkártyával lehet legjobban járni a Curve mögé helyezve?

Azaz melyik adja legtöbb visszatérítést online vásárlásokra?

Jelenleg én Erste Wizzair Mastercarddal használom. Azzal szépen jön minden vásárlásra 1% wizzair pont.
Viszont, most nemrég lekorlátozták, hogy havonta csak 250.000Ft költésig jár a pont sima kártya esetén. (Comfort/Comfort+ wizzair kártya esetén 450.000/600.000Ft ig jár a pont)

Nektek mi vált be? Tudtok jobbat?

(#755) ittakary válasza csapoz1984 (#754) üzenetére


ittakary
nagyúr

bankok oldalán találod meg ezt az információt a hirdetmények között

(#757) Shade45


Shade45
senior tag

Regisztráltam az applikációban, a kártya hozzáadásakor kér egy 5 jegyű kódot, ezt a kódot hogyan fogom megkapni?

SMS-t nem kapok a bankomtól a terhelésekről, netes felületen már látszik, hogy ~200 forinttal kevesebb van a számlámon, de a részletes bekönyvelés még nem történt meg! A bekönyvelésben találom majd meg ezt a kódot?

(#758) gzbotii válasza Shade45 (#757) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#759) Shade45


Shade45
senior tag

Közben felhívtam a bankomat és megadták az azonosítót...

Más:

Jól látom, hogy ez a pontgyűjtős kedvezmény csak az első 90 napban érvényes? Kiválasztottam 3 kedvenc szolgáltatót és azt írta, hogy az 1% visszatérítés a Curve kártya aktiválásától számítva 90 napig érvényes.

Mi a helyzet a Curve Rewards-al? A visszakapott 1% oda megy? A 90 nap után már nincs lehetőség pontgyűjtésre?

(#760) Oliverda válasza Shade45 (#759) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, oda. Egyelőre nincs lehetőség.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#761) gzbotii


gzbotii
veterán

Szerintem most már tényleg jó volna egy összefoglalót írni ehhez a topichoz (hogy ne ugyan azon kérdések ismétlődjenek minden héten), bár egy kezdetlegest is. Vállalom a bürokrácia részét*, de szeretném, ha valaki segítene a tartalomban. Esetleg valaki vállalkozna még rá?

*de persze ha valaki járatos már benne, csak nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#762) #33403648


#33403648
törölt tag

Talán most már hazánkba is megérkezik az ApplePay  😉 MacRumors nem igazan szokott tevedni.
[link]

(#763) szuladam válasza gzbotii (#761) üzenetére


szuladam
aktív tag

Ha a bürokráciát megoldod én írok egy összefoglalót.

(#764) balhmm


balhmm
tag

Curve alá lehet rakni maestro kartyat vagy csak en vagyok bena?

(#765) Oliverda válasza balhmm (#764) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#766) feketedini


feketedini
tag

A back in time funkció milyen gyorsan megy végbe? Rögtön sztornózza az egyik kártyáról és ráterheli a másikra?

(#767) szuladam válasza feketedini (#766) üzenetére


szuladam
aktív tag

Pont fordítva :D rögtön raterheli a másikra és jó pár nap múlva kapod viasza a pénzt az elsőre

(#768) adabra


adabra
senior tag

Meg tudja valaki írni, hogy "középnél kicsit rosszabb" árfolyam a gyakorlatban mit jelent? (nem hétvégére gondolok)

Én 8-án vásároltam ebay-en a CIB-es Ft-os Visa debit kártyámmal (EUR pénznemben), a CIB tegnapi értéknappal könyvelte. Az árfolyam 330,69 Ft volt. Ez kb +2% a hivatalos MNB árfolyamhoz képest.
Még nincs sem Curve, sem Revolut kártyám/számlám, de tervezem mindkettőt.

Köszönöm

(#769) dptrsk válasza adabra (#768) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha jól emlékszem valaki nemrég írta itt vagy valamelyik FinTeches topikban, hogy kb 0,0015% vagy 0,015% középárfolyamhoz képest az eltérés.

(#770) KTU válasza adabra (#768) üzenetére


KTU
addikt

[link] igaz ez USD, hétközben.

1 $ esetén kb. 5 Ft a különbség
1 € -nál kb. 5,5 Ft körül lehet,
de változó.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#771) kgyurma válasza adabra (#768) üzenetére


kgyurma
csendes tag

Péntek este 7-kor töltöttem Revolut-ra EUR-t. Akkor a középárfolyam forexen kb. 323,7 volt. Nekem 324,18-ért váltott (+0,15%). Lehet, hogy nap közben kisebb lett volna a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#772) szuladam válasza adabra (#768) üzenetére


szuladam
aktív tag

Kezdjük azzal hogy ha online fizetsz pl paypalon az se mindegy hogy a paypalra vagy a saját bankodra bízod a váltást.
De hogy konkrétumot mondjak : intet bank rate / mid market rare alapján váltanak. Ez bank közi árfolyamot jelent magyarul. De a fórumban többször írták már. És a Curve honlapján is fent vannak ezek az infók.

[ Szerkesztve ]

(#773) adabra válasza szuladam (#772) üzenetére


adabra
senior tag

Igen, ezzel tisztában vagyok. Nem szabad a paypal-re bízni a váltást, mert elég vaskos margóval dolgoznak.

(#774) Watcher45 válasza balhmm (#764) üzenetére


Watcher45
tag

Sajnos nem fogadja el a maestrót. Nekem is az van OTP-s ahol már kifutással mastercardra cserélik a lejáró maestrókat, de nekem sajnos 2021-ig érvényes. Kénytelen leszek korábbi cserét kérni :-(

(#775) SZATA válasza adabra (#768) üzenetére


SZATA
senior tag

Nekem most (1 órája) 289.5397 forintért adta az USD-t a Curve.

(#776) goldister


goldister
tag

Délelőtt váltottam vele, akkor 325ft/euro volt.
Most váltottam 671euro és 331ft/euroárfolyamon váltott. Ilyenkor mit lehet csinálni?

(#777) Oliverda válasza goldister (#776) üzenetére


Oliverda
félisten

Erősen tapsolni, mivel per pillanat 325,6 körül mozog egy euró:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#778) KTU válasza Oliverda (#777) üzenetére


KTU
addikt

szerintem nem eladott eurot, hanem drágán vette. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#779) Oliverda válasza KTU (#778) üzenetére


Oliverda
félisten

Valamiért 321-et láttam. :))

Akkor vélhetően azért lett több, mert átlépte a havi 500 fontos keretet és a Curve felszámolta a +2 százalékot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#780) goldister válasza Oliverda (#779) üzenetére


goldister
tag

Hát akkor megvolt a tanulópénz. Ennél még az otp is jobban váltott volna. :W :W
Vissza nem lehet csinálni? Mivel revolutra ment így még meg van a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#781) Oliverda válasza goldister (#780) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#782) goldister válasza Oliverda (#781) üzenetére


goldister
tag

Kicsit számolgattam. De nem értem. A mostani költésem £589.24. A limitbe az van írva, hogy £595 költöttem. Ez is OK, mert tényleg annyit.
Viszont a 671 euróra, 222.840 vont le. Tehát nagyjából 4800Ft-tal többet mint kellett volna az árfolyam miatt.
A havi limitet £95-tel léptem át, ami erre jön a 2%os teher. Ami £1.9, ami nem értem hogy lett 4800. Vagy teljes átváltást nézte? Tehát a 222.840-hez? Elvileg £500 ingyenes. Vagy a havi teljes váltáshoz adja hozzá a 2%-ot?

[ Szerkesztve ]

(#783) Oliverda válasza goldister (#782) üzenetére


Oliverda
félisten

Passz, nekem még sosem volt ilyen problémám. A Curve oldalán elvileg részletesen le van írva, hogy hogyan számolnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#784) ElFeo


ElFeo
tag

Sziasztok!

A Curve kártyával vásároltam ebay-en. Sajna a cucc nem érkezett meg, ezért visszakértem a vételárat. A Curve app jelezte is a visszatérítést. A kérdésem ezzel kapcsolatban: jól gondolom, hogy kell néhány nap, mire a Curve alá "tett" kártyán jóváíródik a kérdéses összeg?
Köszönöm!

(#785) edk- válasza ElFeo (#784) üzenetére


edk-
őstag

Jól.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#786) ElFeo válasza edk- (#785) üzenetére


ElFeo
tag

:R

(#787) SlayWolf


SlayWolf
csendes tag

Sziasztok!

FinTech fórumon már kérdeztem, de senki nem válaszolt.
A Curve kártyával való EUR feltöltés esetén (Curve to Revolut) 500GBP a max kedvező árfolyamon 1 hónap alatt, utána 2% költséggel tudok váltani?

Valamint, ha Black előfizetésem van, akkor ez a limit emelkedik?

Mi a tapasztalat?

Köszi.

(#788) edk- válasza SlayWolf (#787) üzenetére


edk-
őstag

Az első kérdésedre a válasz igen.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#789) Oliverda válasza SlayWolf (#787) üzenetére


Oliverda
félisten

Blackkel kvázi korlátlan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#790) SlayWolf válasza Oliverda (#789) üzenetére


SlayWolf
csendes tag

Köszi a választ. A "kvázi" mit jelent pontosan?

(#791) Oliverda válasza SlayWolf (#790) üzenetére


Oliverda
félisten

"Unlimited fee free currency conversion (subject to fair use of £15,000, beyond which we may charge 2% of the amount of the transaction over the Standard Exchange Rate as currency conversion fees,)"

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#792) dagoniat1


dagoniat1
csendes tag

sziasztok, megjött a kártyám. Korábban beregisztráltam a Revolut kárty és Erste kártyámat, hogy feltudjam töltei innen Curver alól.
Viszont elakadtam, nem tudom, hogy hogyan lehetne pénzt átküldeni::
Erste --> Curve alatt -->Revolut HUF számlára
Ti hogyan tesztek pénzt a Revolutra Curvéval?

(#793) milotek válasza dagoniat1 (#792) üzenetére


milotek
újonc

Szia.

HUF topup még nincs, EUR, USD, GBP,

pl.: feltöltesz 10€ -t és azt átváltod HUF -ra.

(#794) edk- válasza dagoniat1 (#792) üzenetére


edk-
őstag

A Revolutban kártyás töltés és beírjuk a Curve számát.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#795) adabra válasza dagoniat1 (#792) üzenetére


adabra
senior tag

Nekem még úton van a Revolut és a Curve kártyám is, így nem vagyok gyakorlott a témában (csak elméletben próbáltam kiokosítani magam).
Nem tudom, miért a Revolut HUF-os számládat akarod feltölteni. Azt egyelőre csak deviza átutalással lehet (= drága).

Revolut EUR számla feltölthető kártyával is, ezért én ezt tenném:
Erste HUF számla -> Erste kártya -> Curve kártya -> Revolut EUR számla (-> Revolut HUF számla ha tényleg ez kell)

Így a Curve az Erste kártyát + számlát HUF-ban terheli, és a Revolut számlán EUR-ban írja jóvá.
EUR helyett lehet bármilyen más deviza is, amely feltölthető kártyával is.

Ha nem jól gondolom, akkor majd valaki kijavít.

(#796) KTU válasza dagoniat1 (#792) üzenetére


KTU
addikt

Curve alá berakva és kiválasztva magyar HUF kártya, HUF-ra állítva.
Revolut-ba berakva a Curve kártya feltöltő kártyának,
és feltöltöd az EUR, USD akármi zsebet / tárcát, de előtte hozd létre azt ha nem lenne.
Revolut-ban nem csak pénzátváltással lehet létrehozni új deviza pénztárcát / zsebet,
hanem jobb alul "Továbbiak",
"Profil" --> "Számla adatai" --> "Számla hozzáadása" kiválasztani a devizát,
következő oldalon, "Aktiválás" gomb.

Ahogy előttem már leírták.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#797) dagoniat1


dagoniat1
csendes tag

Koszonom a tájékoztatást mindenkinek.
😀😁

(#798) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Mostmár HUF feltöltés szempontjából nincsen szükség a Curve-re, mert mától működik a Revolut HUF top-up! Azonban előtét kártyának még mindig jó, ha olyan helyen kellene fizetni Revolut-tal, ahol nem fogadják el.

(#799) gzbotii válasza MrPeekaboo (#798) üzenetére


gzbotii
veterán

Vagy az 1% chasback miatt, vagy ha több kártyád van, és nem akarod mindet magadnál hordani, vagy a Go back in time funkció miatt, vagy ha nem akarsz folyton top-upolni Revre, hanem elhasználsz annyit ahogy kiadja a lépest az adott hónap.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#800) brainticket válasza gzbotii (#799) üzenetére


brainticket
aktív tag

hát azzal a három havi három boltos caschback-el nem hiszem hogy bárki halálra kereste volna magát :D én már rég el is felejtettem hogy volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.