Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Waikiki válasza gzbotii (#1895) üzenetére


Waikiki
tag

Több helyen is olvastam, hogy a Curve átad egy bizonyos MCC kódot banknak, így kiderülHET, hogy az pénzfelvétel.

Mindez azért lenne érdekes, mert októberben utazom Európán kívülre, ahova a helyi valutát csak az országban lehet megváltani, és azt javasolják, hogy EUR-t vigyünk a váltáshoz. Namármost én a HUF -> EUR -> helyi pénznem váltást akarnám egyetlen lépésben átugrani és jóárasítani egy HUF -> helyi pénznem automatás készpénzfelvétellel. Ebben az esetben a bankom kártyás tranzakciót (Curve -> bankkártyám) fog látni, vagy külföldi készpénzfelvételt?

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1902) gzbotii válasza Waikiki (#1901) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerinte erre alkalmasabb a Revolut.
+havi 500GBP konverzió ami díjmentes. [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1903) Waikiki válasza gzbotii (#1902) üzenetére


Waikiki
tag

És akkor úgy lenne értelme csinálni a dolgot, hogy a magyar bankkártyát beregisztrálom a Curve-be, a Curve kártyát a Revolutba, a Curve-ről feltöltök a Revolut egyenlegre és a Revoluttal veszek fel pénzt odakint?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1904) gzbotii válasza Waikiki (#1903) üzenetére


gzbotii
veterán

Curve nem kell Revoluthoz.
Attól még a Curve is hasznos lehet egy ilyen úton. Hétvégén mondjuk a Curve drágább.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1905) Waikiki válasza gzbotii (#1904) üzenetére


Waikiki
tag

A bankkártyás fizetés nem játszik ott, nagyobb városok nagyobb boltjaiban max, a készpénzes fizetésre kell koncentrálnom. Szóval itt a készpénzes váltás minél olcsóbb megúszása a cél.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1906) petipetya


petipetya
nagyúr

Jött egy üzenet, miszerint leállás van:

"nincs rá lezsóidő"

(#1907) kokokka


kokokka
őstag

Harmadik napja próbálkozom kivenni a Revolut-ra a Curve-ön lévő 10 fontomat, de mindig elutasít. Ma megpróbáltam levásárolni, de amikor a PayPal-ban fizetni akarok (kártya hozzáadása) ezt írja ki :

A kártyát kibocsátó bank elutasította a kártyát. Próbáljon meg egy másik kártyát, vagy kérdéseivel forduljon a kártyakibocsátóhoz.

Mi lehet a gond? Járt már így valaki?

(#1908) haszon11 válasza xsipi78 (#1892) üzenetére


haszon11
újonc

Hasonló cipőbe léptem ma én is a Curve kártyámmal. Fizettem volna az ebédemet a Curve-el és a terminál visszautasította. Ekkor átváltottam a Curve mögötti kártyát egy másikra. Ezt is visszautasította, ráadásul 2x is. Majd ezt követően elővettem a telefonomat és kifizettem a benne lévő Gránit Pay-jel. Ebéd megoldva.
Azonban ezt követően vettem észre, hogy a Curve beterhelte mindkét mögöttes kártyára a három visszautasított tranzakciót.
Azaz 4x fizettem ki az 1 ebédemet... :-( de ki ette meg a másik 3-at, vagy kinél van a másik 3 sikertelennek látszó, de mégis beterhelt tranzakció ellenértéke??
Mindenesetre írok a Curve support-nak. Meglátjuk!

Esetleg van már másnak hasonló esetre vonatkozóan tapasztalata?
Mi lett a megoldás és mennyi időn belül oldódott meg?

(Közben, amíg írtam látom, hogy leállás volt a Curve-nél és írtak is figyelmeztetést...de hová, mert azt én nem kaptam meg...illetve ettől függetlenül az összegek nekem be vannak terhelve...)

[ Szerkesztve ]

(#1909) gzbotii válasza petipetya (#1906) üzenetére


gzbotii
veterán

Most jött az email, megoldották.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1910) gzbotii válasza haszon11 (#1908) üzenetére


gzbotii
veterán

Fentebb írták, hogy volt egy órás issue. Már megoldódott.
Általában 1-2 napon belül visszatérítik.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1911) haszon11 válasza gzbotii (#1910) üzenetére


haszon11
újonc

Köszi! Úgy legyen!;-)

(#1912) kokokka válasza kokokka (#1907) üzenetére


kokokka
őstag

Megpróbáltam a PP-t kihagyva, direkt kártyával kifizetni. Rányomok a Pay Now-ra, kicsit gondolkozik, majd közli velem, hogy : 1007 75 Please enter correct PIN code Nem is PIN kódot kér természetesen hanem a CVV számot, ezt pedig jól adom meg. Mégis elutasít újra ugyan erre a hibára...

(#1913) jannid válasza kokokka (#1912) üzenetére


jannid
senior tag

Központi hiba van Revolutnál is, próbáld később amint eltűnt a hibaüzenet.

(#1914) kokokka válasza jannid (#1913) üzenetére


kokokka
őstag

Tegnap előtt sem ment, pedig egy itteni fórumtárs simánmegoldotta előttem ugyan ezt a Revolu-tos bekérős verziót, amit az előbbi hszemben írtam...

(#1915) haszon11 válasza gzbotii (#1910) üzenetére


haszon11
újonc

Már vissza is térítették az elsőt!:-)

(#1916) petipetya válasza gzbotii (#1909) üzenetére


petipetya
nagyúr

Engem most értesített az app, hogy minden rendben.

"nincs rá lezsóidő"

(#1917) torma99 válasza sanzi89 (#1894) üzenetére


torma99
aktív tag

Nem, nem fog működni az alatta lévő kártya limitjei továbbra is élnek. Emellett Curve-val nem tudsz felvenni ingyenesen kétszer 50 ezret, mert ez több, mint a 200 fontos limitje magának a Curve kártyának ingyenes csomagban.

(#1918) gzbotii válasza torma99 (#1917) üzenetére


gzbotii
veterán

Tessék :F
1. nem is igazán értem, a zavaros fogalmazás miatt
2. (lehet, csak azért, mert nem értem) de amit mondasz, az így nem igaz, max ha hitelkártyáról van szó.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1919) sanzi89 válasza torma99 (#1917) üzenetére


sanzi89
addikt

Elvileg ez van írva az összefoglalóban:

Milyen pénzfelvételi limitekkel számolhatok belföldön?
Ha a Curve mögé regisztrál betéti kártyával (debit) szeretnél pénzt felvenni ATM-ből, akkor azt megteheted havi 10 alkalommal, alkalmankénti 200£ összeghatárig. Ez után 0.50£ költséget számol fel a Curve.
Ha viszont a Curve mögött lévő hitelkártyádról (credit) szeretnél pénzt felvenni, akkor a limit havi 200£, ez után 2% díjat számol fel.
Hivatalos leírás: [link]
Fair use policy

Külföldön is tudok ingyen készpénzt felvenni ATM-ből?
Igen, Blue esetén havi 200£, Blacknél havi 400£ összeghatárig ingyenes.
A külföldi pénzfelvétel Curve esetén úgy értendő, hogy a felvett pénznem nem egyezik az alá beregisztrált kártya pénznemével (például forint alapú kártya - eurót veszel fel).
Hivatalos leírás: [link]

Most ezen lehet vitázni, hogy honnan nézve, kinek belföld, de tekintve, hogy magyar fórum, így gondoltam Magyarországról.

Az alatta lévő kártya limitje az egyértelmű.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1920) gzbotii válasza sanzi89 (#1919) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha az alatta lévő kártya pénzneme és a felvenni kívánt pénznem megegyezik (pl Ft - Ft), akkor havi 10 alkalommal vehetsz fel díjmentesen pénzt, alkalmanként 200£ összeghatárig.

Kolléga majd ha kicsit kifejti, hogy mit szeretett volna, talán érteni fogjuk.

*hitélkártya esetén van havi 200£ limit

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1921) ÁrPi2 válasza haszon11 (#1908) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Háromnegyed kettő körül én is így jartam, kétszer Curve-éztam de végül a kevéske kápémmal fizettem az ebédemet, kérem én éhes vagyok. A Curve app és az alatta lévő cib mobilappja azonnal jelzett 2-2 push üzenetben terhelési tr.-t, majd a cibapp másfél órán belül 2 jóváírást is.

Érdekes, a curve app kicsit mintha lassabb lett volna, ekkor még 1 éttermi terhelést mutatott a timeline, de ahogy most nézem már mintha misemtörtént volna :Sem a "befoglalás" sem annak sztornója.

(#1922) Kátai


Kátai
senior tag

Most nem azért az 5£-ért,de hová tűnhetett,mert az appban nem találom sehol. Tegnap megérkezett a kártya,minden ok(aktiválás,vásárlás)tehát működik csak most keresem az ajándék pénzt,de nem találom.Mikor igényeltem akkor még láttam a Curve Cash alatt.

(#1923) szuladam válasza Kátai (#1922) üzenetére


szuladam
aktív tag

Fogadjunk, hogy augusztusban regisztráltál, 5 fontba!

Wallet- Curve Cash kártya jobb felső sarok -> see all... mivel az már múlt hónapi tranzakció közé tartozik ezért nem látod szeptemberiek közt. :W

[ Szerkesztve ]

(#1924) Kátai válasza szuladam (#1923) üzenetére


Kátai
senior tag

Nyertél :))

(#1925) szuladam válasza Kátai (#1924) üzenetére


szuladam
aktív tag

Kérem az 5 fontom!

Mindenki aki ezzel a "problémával" jön, azoknál ez van.
Amúgy csak én szoktam végig nyomi az összes létező gombot, opciót, beállítást amit csak lehet amikor egy új appot használok? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1926) Kátai válasza szuladam (#1925) üzenetére


Kátai
senior tag

Nem,nem hiszem,csak Te alaposabb mint a legtöbb user :R

(#1927) ANOka


ANOka
őstag

Üdv!

Meg tudja valaki mondani, hogy a Curve és a CIB Optimum hitelkártyája "hogyan viszonyulnak egymáshoz"?
:R

(#1928) elszabi


elszabi
tag

Hali!

A LIDL-ben fizettem a kártyámmal. Fura volt, hogy az üzenet nem jött meg rögtön a vásárlásról. Pár óra múlva kaptam viszont az alkalmazásban egy olyat, h a bankom kártyája kapcsán visszautasították a tranzakciót. A boltban kapott blokkon elfogadott volt a státusz. Most jött meg egy üzenet emailben, h mai vásárlás 0 Ft. Írtam a boltnak, megkapták-e, mégsem akarom meglopni őket.

Járt már így vki?

Megjegyzem, ma eleve fura volt a kártya. A postán nem tudtam fizetni vele először: paypass, lehúzás, semmi nem ment. Váltogattam az app-ban a kártyákat, végül egy kártya zárolás és feloldás segített csak.

szerk: az 1%-ot persze megkaptam a vásárlás után. :)

[ Szerkesztve ]

(#1929) szuladam válasza elszabi (#1928) üzenetére


szuladam
aktív tag

Előfordul.
Le fogják vonni 1-2 napon belül, nyugi. Senki se fogja hagyni hogy meglopd :D

(#1930) Silεncε válasza elszabi (#1928) üzenetére


Silεncε
őstag

Hétfőn ugyanígy jártam én is. Másnap jött a levonás, úgyhogy ne aggódj, nem fogod meglopni őket. ;)

(#1931) svédcsepp


svédcsepp
tag

K&H hitelkártyát nem lehet hozzá adni?
Augusztus eleje óta probálom felvenni a K&H credit masterdcom de "failed to create funding source" hibaüzenetet kapon.
Ügyfélszolgálat semmitmondo "sorry dolgozunk rajta" választ adott.

Másnak sikerüt már K&H hitelkártyát-t felvenni? (augusztus óta)

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#1932) svédcsepp válasza Belba (#1888) üzenetére


svédcsepp
tag

Először nekem is így nézett ki, amikor 2x levonta az 1 fontot...
Aztán nem hagyott nyugodni a dolog, újra rákattintottam a "Verify card" feliratra, amire a rendszer hipp-hopp újra levont 2x 1 fontot és érvényessé vált a Revolut kártyám..

Nálam ugyanez volt. Nem kellett kód a virtuális revolut felvételéhez. :U

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#1933) JohnnyWeiss válasza svédcsepp (#1931) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Nekem augusztus közepén simán ment. K&H World kártyám van.

(#1934) Belba válasza svédcsepp (#1932) üzenetére


Belba
őstag

Igen, nagynehezen jöttem rá én is, hogy nem kell kódot keresni, hanem a "Verify card" feliratra kell klikkelni és lőn csoda... :C

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1935) sambenez


sambenez
addikt

Ma akartam aktiválni a curve kártyámat, de mindig csak ezt az üzenetet kapom: "to activate, verify a card thats yours and issued in Europe" Tudja valaki mi lehet ennek az oka?

(#1936) gzbotii válasza sambenez (#1935) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1937) sambenez válasza gzbotii (#1936) üzenetére


sambenez
addikt

Kösz.
Akkor kénytelen leszek emailt írni mert az appban nem reagálnak. Ezért is kérdeztem hátha valami egyszerűen orvosolható dolog.

(#1938) gzbotii válasza sambenez (#1937) üzenetére


gzbotii
veterán

Én nem nagyon találtam más megoldást (igaz időm se volt turkálni)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1939) sambenez válasza gzbotii (#1938) üzenetére


sambenez
addikt

Az itt megszokott, hogy nem válaszolnak?
Mert így eléggé meg vagyok lőve, hiába jött meg a kártya.

(#1940) 66zio válasza sambenez (#1939) üzenetére


66zio
aktív tag

Nekem se nagyon akarnak. Rájuk írtam 1-2 napon belül válaszoltak bullshitet, utána arra válaszoltam arra nem reagáltak illetve utána írtam még egyszer és arra se.

(#1941) gzbotii válasza 66zio (#1940) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem se írtak vissza vagy két hete.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1942) sambenez válasza gzbotii (#1941) üzenetére


sambenez
addikt

Ez remek. Így mégis hogyan használjam a kártyájukat?

(#1943) gzbotii válasza sambenez (#1942) üzenetére


gzbotii
veterán

🤷‍♀️

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1944) sparks


sparks
senior tag

Volt valakinek már refundja Aliexpressről erre a kártyára? Elvileg 1 hete folyamatban, de nem akar érkezni. Bár azt írták, hogy több napig is eltarthat, de kezdek aggódni, hogy valamiért nem talál vissza hozzám ez a 30 USD. :U

(#1945) Dluinet válasza sparks (#1944) üzenetére


Dluinet
nagyúr

volt, megjött

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1946) sparks válasza Dluinet (#1945) üzenetére


sparks
senior tag

Köszi, akkor türelemmel várok :R

(#1947) anadroid válasza sparks (#1944) üzenetére


anadroid
senior tag

A mögöttes kártya számlájára érkezik.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1948) torma99 válasza sparks (#1944) üzenetére


torma99
aktív tag

Összességében 12 munkanap alatt érkezett vissza neken Aliról nemrég egy refund.

(#1949) sambenez


sambenez
addikt

Azon gondolkodom mennyire lehet egy pénzügyi szolgáltatást nyújtó céget komolyan venni, ahol nem válaszolnak az emailekre, így nem aktiválható a kártya?
Mi van ha ennél sokkal nagyobb probléma esetén sem lehet őket elérni?

(#1950) gzbotii válasza sambenez (#1949) üzenetére


gzbotii
veterán

Eddig kb másnapra válaszoltak, most, hogy mi történt..pasz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.