Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) szuladam


szuladam
aktív tag

Akkor igen.

(#1152) Mr Dini válasza szuladam (#1151) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ez nekem volt válasz?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1153) KTU válasza Mr Dini (#1150) üzenetére


KTU
addikt

Revolut, TransferWise, Monese, 200 - 200 - 200 GBP vagy EUR ingyen ATM felvét havonta,
plusz Curve, (#1142) gzbotii írta
Igen érdemes FinTech bankkártyákat igényelni, általában ingyen van, és csak a lehetőségeidet bővíted.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1154) Mr Dini válasza KTU (#1153) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az idézett kommentben ez szerepel:

Napi 200GBP, deviza konverzió nélkül.

Feltételezem a Revolut számlám hiába britanniai, euró alapú, tehát gondolom a deviza konverzió szükséges Revolutról Curve-re, így nem érvényes az első 10 készpénzfelvétel ingyenessége. Viszont itt is van lehetőségem 200 fonting felvenni, ez csak plusz. :)

Mindent euróban tervezek egyébként az ATM-ből kiszedni, a Revolut kártyámon pedig eleve euróban szerepel minden. Viszont ez a Curve nem teljesen világos számomra, még miután átfutottam az oldalukat sem. Ezért gondoltam megérdeklődöm, hogy van-e számomra ezen kondíciók mellett értelme, mik a hátrányok.

Az 1% visszatérítés 90 napig három általam választott helyről pedig nagyon kecsegtető.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1155) KTU válasza Mr Dini (#1154) üzenetére


KTU
addikt

Revolut, TransferWise, Monese, Euro-ban (is) tud pénz tárolni,
ezeket berakod Curve alá és nincs konverzió.
Az a lényeg hogy mikor Euro kp-t veszel fel, a Curve-be Euro-ra legyenek állítva ezek a kártyák, így ebben terhel.

És evvel még nem meríted ki a közvetlen Revolut, TransferWise, Monese ATM kp felvét lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1156) Mr Dini válasza KTU (#1155) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Remek, ezer hála! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#1157) xcsabo válasza gzbotii (#1148) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ergo ha a curve mögé rakott kártya Ft és én eurót akarok félvenni akkor havi 200 a limit, ha meg forintot akkor 10x200? És ha revolut kártya van mögötte? Akkor mi van?

(#1158) KTU válasza xcsabo (#1157) üzenetére


KTU
addikt

Revolut kártyát a Curve alkalmazásban arra a devizára állítod amiben szeretnél fizetni, kp.-t felvenni,
így nincs konverzió Curve-ben.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1159) xcsabo válasza KTU (#1158) üzenetére


xcsabo
senior tag

De a kérdés hogy a revolut ezt ilyenkor minek látja? Kp felvétel vagy vásárlás?

(#1160) KTU válasza xcsabo (#1159) üzenetére


KTU
addikt

Webes vásárlásnak.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1161) xhege


xhege
addikt

A revolut kártyát lehet használni Paypass-os vásárlásra?

(#1162) gzbotii válasza xhege (#1161) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen. De van saját topicja.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1163) xhege válasza gzbotii (#1162) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm! Akkor csak figyelmetlen voltam, és nem találtam. :R

Szerk: meglett, csak elírtam először a keresésénél.

[ Szerkesztve ]

(#1164) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Pár napja regisztráltam az alkalmazásban, viszont a mai napon kaptam egy emailt, hogy kérnek egy képet a személyimről és egy szelfit. Egy linket is kaptam, ahová ezt fel kell tölteni, de nem Curve-ös a weboldal címe. Ez a normális menete a regisztrációnak? Revolutnál mindez alkalmazáson belül ment.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1165) gzbotii válasza Crvsh3R (#1164) üzenetére


gzbotii
veterán

Milyen oldalra mutat a link?
Ki a feladó egész pontosan?

Írtál a supportnak?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1166) Crvsh3R válasza gzbotii (#1165) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Email cím: Elena (Curve) • support@imaginecurve.com

Weboldal amire mutat: https://imaginecurve.lon.netverify.com/

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1167) KTU válasza Crvsh3R (#1164) üzenetére


KTU
addikt

Igen, van ilyen.
A link 1x használatos!
De gondolom ezt írták.

kb így néz ki a link
https://imaginecurve.lon.netverify.com/web/v4/app?authorizationToken=
a végén jó sok karakterrel.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1168) gzbotii válasza Crvsh3R (#1166) üzenetére


gzbotii
veterán

Pedig ez a support cime (
support@imaginecurve.com)

Oldal is okenak tűnik. De max kerdezz rá náluk.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1169) KTU válasza Crvsh3R (#1166) üzenetére


KTU
addikt

Közben dolgozok és nem tudtam befejezni. :U

Akkor fordul elő ilyen, ha az alkalmazásban nem fejezted be a regisztrációt.
Töröld az alkalmazás adatait, kezd újra.
Így nem kell várni a support-ra.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1170) Crvsh3R válasza KTU (#1169) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Rámentem a linkre és végigvittem a képek feltöltését. Regisztráció ott állt meg az alkalmazásban, hogy várom a K&H-nál megjelenjen a levonás a kóddal.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1171) fravik válasza Crvsh3R (#1170) üzenetére


fravik
tag

Az sajnos egy nap is lehet akár... ha gondolod, hívd fel a bankkártyákkal foglalkozó banki support telefonszámát és meg tudják neked mondani azonnal. 🙂

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#1172) gzbotii válasza fravik (#1171) üzenetére


gzbotii
veterán

Akarod mondani, 2 munkanap :N

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1173) KTU válasza Crvsh3R (#1170) üzenetére


KTU
addikt

Hívd fel őket telefonon, OTP-nél működik ez a lehetőség.
Hátha itt is.
Vagy webbank, kártyatranzakcióknál pl. CIB, szinte azonnal látszik.

Mi van ha nincs a kód a terhelésbe,
pl. nekem a sokadjára jött,
vársz sokszor 2 napot?
:U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1174) -=Jam=- válasza Crvsh3R (#1170) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ilyenkor jól jön ha be van kapcsolva a mobilinfó, mert az SMS-ben egyből látszik ;)

(#1175) noobi78


noobi78
újonc

Segítségeteket szeretném kérni!

Ma küldte ki a Curve, annak a feltételeit, hogy hogyan lehet a jövőben is használni a Curve Black kártyát, előfizetési díj nélkül. Ehhez még egy ajánlásom hiányzik.

Aki manapság gondolkozik, hogy elkezdi a Curve szolgáltatásait használja, kérem kérjen hozzá PROMO kódot tőlem privátban!

Előre is köszönöm! :K

(#1176) betyarr válasza noobi78 (#1175) üzenetére


betyarr
veterán

ilyet ne írj hsz-ben,mert fog menni az ejnyebejnye a modiktól.tedd aláírásba.

(#1177) szabi__memo válasza noobi78 (#1175) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tőlem is lehet nyugodtan:)

(#1178) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sikerült, köszönöm mindenkinek a segítséget!
Most hozzáadtam még egy Revolut kártyát is, de hiába adtam meg, hogy HUF számla, ennek ellenére 1 GBP-t vont le az ellenőrzéshez, de kétszer és a kódot egyikben sem találom a Revolut appban. Hol kellene pontosan keresnem?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1179) KTU válasza Crvsh3R (#1178) üzenetére


KTU
addikt

Revolut esetén automatikus a megerősítés, nem kell neked külön beírni a kódot.
Amit levont, visszafogod kapni, pár nap.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1180) Crvsh3R válasza KTU (#1179) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszönöm! Volt egy sejtésem, mert nem jelent meg menüpont a kód beírásához.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#1181) xhege


xhege
addikt

Tegnap beregisztráltam az appban. Hozzá is adtam két kártyát, minden ok, de a Curve kártyám státusza még mindig elfogadás alatt. Ma délután regisztráltam az asszonyt is, neki pár óra múlva jött az email, hogy a kártyája úton van. Nálam mi lehet gond?

(#1182) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

A kapott 5 fontot, hogy és miként lehet elkölteni? Nekem nem engedi felvenni és az egyenleget sem mutatja, hiába van az a számla elsődlegesnek beállítva.

(#1183) -=Jam=- válasza ssgt1981 (#1182) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Fel van már egyáltalán oldva? Ahhoz egyszer használni kell a kártyát.

(#1184) ssgt1981 válasza -=Jam=- (#1183) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Ezen keresztül regisztráltam be egy revolut kártyát pay pal alá.Az app an meg jelenik, hogy költ e x forint

[ Szerkesztve ]

(#1185) Watcher45 válasza ssgt1981 (#1184) üzenetére


Watcher45
tag

Volt már tranzakciód a kártyával, vásároltál valahol? Ha jól emlékszem csak utána oldotta fel az 5 fontos zsebet.

(#1186) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Még nem à pay pal vett le 300 forintot

(#1187) -=Jam=- válasza ssgt1981 (#1186) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Az nem lesz elég, egyszer használni kell a fizikai kártyát.

(#1188) ssgt1981 válasza -=Jam=- (#1187) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#1189) xhege


xhege
addikt

Kinek meddig volt elfogadás alatt státuszban a kártyája? Nekem csütörtök óta ebben a státuszban van. Asszonynak kb fél óra alatt elfogadtak mindent...

Más: az app biztonsági beállításai elég gyengék. Meg lehet ugye adni kódot illetve használja abiometrikus azonosítót, ha beállítod. Viszont ha a logout-tal kilépsz az alkalmazásból, akkor mikor belépsz csak a google accountodat kell megadni és újra beállítani a jelszót. Vagyis ha illetéktelen kezekbe kerül a teló, simán logout újraindít és máris ő adhat meg új jelszót. Fura. :F

(#1190) sajti_pajti válasza xhege (#1189) üzenetére


sajti_pajti
tag

Hát, aki olyan csacsi, hogy magát a telót is nem védi jelszóval, az meg is érdemli.

(#1191) xcsabo válasza KTU (#1158) üzenetére


xcsabo
senior tag

Most mégegyszer megnéztem és a honlapon azt írja hogy kifelé egyelőre britt kártyának látszik bármilyen kártya is van mögé rakva. Most akkor mi az igazság? Próbálta valaki? Mármint hogy egymás utáni napokon vett ki lóvét atm-ből a limit erejéig és nem Angliában? Nekem az alkalmazás azt írja hogy 10x200 a havi limit, a honlap meg teljesen mást.

[ Szerkesztve ]

(#1192) xhege válasza sajti_pajti (#1190) üzenetére


xhege
addikt

Ebben egyetértünk, de ettől függetlenül ez azért elég nagy biztonsági hiba szerintem.

(#1193) Watcher45 válasza xhege (#1192) üzenetére


Watcher45
tag

Ezt én is furcsának tartom, hiszen ha a Revolut-ból jelentkezel ki akkor oda kell egy kód, hogy visszaléphess. Viszont ott meg az ujjlenyomatos bejelentkezés nem akar aktív maradni nekem ha kilépek. Ezeket még az OTP alkalmazása is tudja :((

(#1194) sajti_pajti válasza xhege (#1192) üzenetére


sajti_pajti
tag

Próbáld ki úgy is, hogy teljesen kikapcsolod a screen lockot és ha úgy is fennáll, akkor valóban.
(Példának okáért a Simple alkalmazás is csak akkor használható fizetésre, ha van screen lock és a feloldást követően záros időn belül fizetsz vele.)

(#1195) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Ma jött meg a Curve kártyám, betettem alá egy Revolutos és egy OTP-s virtuális kártyát, egymás után kiválasztva mindegyikkel vásároltam, majd vettem fel pénz egy OTP-s ATM-ből. Egyelőre minden hibátlanul működik. Az 5GBP bónuszt meg a Cash kártyáról átraktam a Revolutra. :))

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#1196) kosmoo81 válasza AcCEsS (#1195) üzenetére


kosmoo81
tag

Hogy raktad át a curverol azt az 5-öt?
Font zsebbe hozzá adod a curve kártyát és topup?

(#1197) betyarr válasza kosmoo81 (#1196) üzenetére


betyarr
veterán

10 font a minimum topup.
fizetési linkkel lehet megoldani revo alól.

(#1198) Shummo válasza betyarr (#1197) üzenetére


Shummo
aktív tag

és ezt hogy lehet megcsinálni?

(#1199) kosmoo81 válasza betyarr (#1197) üzenetére


kosmoo81
tag

Azt meg addig nem engedi mig nem toltottem ra gbp-t...

(#1200) betyarr válasza Shummo (#1198) üzenetére


betyarr
veterán

curve kártyát beteszed a revo számlád alá.átállítod,hogy a curve cash kártyád legyen aktív.ezután belépsz a revolutba,ott fizetések opció alul,majd felül a kérés opció,ott pedig kérsz linket.arra rákattintasz és beírod a megfelelő összeget.
ez csak akkor működik,ha már töltöttél fel a revo-ra és használtad a fizikai kártyádat chip&pin fizetésre/kp felvételre.

kosmoo81: nem a gbp a lényeg,hanem hogy egyáltalán már volt feltöltve a revora pénz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.