Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) HunBade válasza pictigjis (#10999) üzenetére


HunBade
csendes tag

Nekem gyorsan válaszoltak is emailben.
Módosítottak a beállításokon, nézzem meg.
De még mindig nem jó.
Írtam újra, megküldtem print screenelve a limitet, hogy sztem mi lehet a hiba.

(#11002) pictigjis válasza HunBade (#11001) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

nekem nem válaszoltak, ellenben megint ránéztem a limitekre, és ma az éves atm-nél 39 ezerrel magasabb összeg van, mint tegnap, pedig atm közelében sem voltam :)

parádés...

(#11003) jose999


jose999
senior tag

Sziasztok! Online fizettem Curve-vel, mögötte egy Otp kártya. Jött egy email, hogy nincs a megrendelt termék, elindították a visszatérítést. Hova fog érkezni? Köszönöm a segítséget! :R

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#11004) pictigjis válasza jose999 (#11003) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

az otp-kártyára

(#11005) kleinguru válasza pictigjis (#10999) üzenetére


kleinguru
addikt

Írtam nekik, hátha :D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11006) jose999 válasza pictigjis (#11004) üzenetére


jose999
senior tag

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#11007) Oliverda válasza pictigjis (#11002) üzenetére


Oliverda
félisten

“To ensure our customers are making the most with Curve, we're refreshing our spending limits proposition. We are rolling out the new limits gradually, and as part of this process a small portion of our customers had their ATM limits temporarily lowered. Unfortunately, I can't change your limits manually; however, we're working as fast as we can to fix this issue for all the affected accounts in the next few days.”

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11008) pictigjis válasza Oliverda (#11007) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ne már, ez vicc! persze, csak a szokásos: megint sikerült elcseszni egy pofonegyszerű munkát

ezek szerint neked is 74-re vitték le?

[ Szerkesztve ]

(#11009) Oliverda válasza pictigjis (#11008) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, 74-re.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11010) reald


reald
csendes tag

Sziasztok!
Én pont ma használtam újra régóta a kártyámat (nem tudom, hogy emelték-e korábban a limiteimet), és egy furcsa hibát észleltem:
74000et vettem fel ATMből, de mintha fontkent számolta volna, 165 ment el a limiteimbol:DD Találkoztatok már ilyennel? Ha enged többet is felvenni, akkor is csak a max 2% feet rakhatják rá, nem? Frissítettem az appot, de ugyanúgy ennyit ír.

(#11011) pictigjis válasza reald (#11010) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

igen, találkoztunk a hibával. ha még régi uk bin-es kártyád van, akkor neked valójában 74 ezer font a napi kp-s limited

jó eséllyel simán tudsz többet felvenni (2% fee csak váltási limit túllépése esetén van. kpfelvétel 30 naponta tíz ingyenes, utána meg 50 cent - bár lehet, ezt se számolták még fel soha, senkinek)

[ Szerkesztve ]

(#11012) reald


reald
csendes tag

az elég erős, köszi, kipróbálom :)

(#11013) Oliverda válasza reald (#11010) üzenetére


Oliverda
félisten

5375 90 a kártyád első hat számjegye?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11014) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

én még nem kerültem sorra, de a feleségem kapott már választ. majdnem ugyanaz a sablon

To make sure our customers are making the most with Curve, we're refreshing our spending limits proposition. However, we're rolling them out gradually, so some of your limits are yet to be increased. If you've noticed that your limits are lower than expected, you don't need to worry as the correct Curve spending limits should be applied to your account in the coming days. I'm sorry for any confusion or inconvenience caused by this.

(#11015) reald válasza Oliverda (#11013) üzenetére


reald
csendes tag

aham, régi játékos vagyok

(#11016) pictigjis válasza reald (#11015) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

az igazán régi játékosoknak már lejárt az első uk bin-es kártyájuk, és már nekik is magyar van :)

(#11017) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

sose szerettem a curve-nél az ilyen "nincs rá határidő" dolgokat, végül is az 5000 huf=5000 gbp probléma megoldása is röpke pár hónapot, majdnem egy évet vett igénybe :)

Curve_Joel
Community Manager

I’ve spoken to the relevant teams and can’t provide a precise timeframe for correcting this limits adjustment. As mentioned by the CX team, this should be resolved in the next few days but I’ll keep you updated on progress as it’s been made!

(#11018) HunBade válasza pictigjis (#11014) üzenetére


HunBade
csendes tag

Nekem azt írták, hogy amíg a hibán dolgoznak addig vigyem magammal a háttérkártyát és használjam azt :DDD

Ez olyan mint az "üljön át másik gépjárműbe" sms.

(#11019) pictigjis válasza pictigjis (#11017) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

annyi változást látok, hogy az éves atm-limitem már 66 millió. nagyon örülök neki, sose fogom kihasználni, a napin kéne dolgozni...

(#11020) JóGéza


JóGéza
aktív tag

Az enyémet javították már, havi 74000-ről 1.110.000-re, az éves most 13,32 millió.

(#11021) pictigjis válasza JóGéza (#11020) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ezek szerint a napi még mindig 74 nálad is?

amúgy ios-en nincs is havi limit ezer éve...

[ Szerkesztve ]

(#11022) Fifi válasza pictigjis (#11019) üzenetére


Fifi
őstag

Én nem írtam nekik, csak élvezem amit intéztek helyettem is. :D

Nálam is ugyanígy változtak a limitek, mint nálad az előzőhöz képest:

(#11023) JóGéza válasza pictigjis (#11021) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Igen, az maradt.

(#11024) Oliverda válasza pictigjis (#11021) üzenetére


Oliverda
félisten

Akad más eltérés is a két platformra kiadott app között. Androidon pl. minden tranzakciónál látható, hogy pending vagy már completed, GBiT után megmarad a tranzakciók eredeti dátuma, illetve a világos/sötét témát is lehet fixálni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11025) pictigjis válasza Fifi (#11022) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

mondjuk az éves felhasznált összeged alapján még mindig megvan a uk bin kártyád, neked hótmindegy, mit állítanak be, a mai árfolyamok mellett végtelenes napi/havi/éves limiten vagy :D

(#11026) ACE-


ACE-
addikt

Nálatok most éppen működik Curve kártyával a Simple? Valahogy nem akarja az igazságot, pedig eddig ment. Jön az sms, beirom, és utána csak teker.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11027) kp78 válasza ACE- (#11026) üzenetére


kp78
addikt

Nem biztos, h Curve hiba lesz az. :U >> [link]

(#11028) pictigjis válasza ACE- (#11026) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

all a simple, a telefonos ugyfelszolgalat is bemondja

(#11029) xcsabo válasza pictigjis (#11016) üzenetére


xcsabo
senior tag

Így van 😇

(#11030) ACE-


ACE-
addikt

Nálatok is ilyen furán jelennek meg a tranzakciók? Kétszer szerepel valami és nincs note.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11031) tlala


tlala
addikt

Curve kártyámmal szeretnék EUR-t felvenni a mögé tett Revoluton lévő EUR zsebből.
Hol és hogy tudom ezt legolcsóbban megtenni?

(#11032) pictigjis válasza tlala (#11031) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

sokszor mondtuk mar: otp euro atm

(#11033) Popeye8


Popeye8
csendes tag

ejha másnak is van éves 180.000 GBP ATM kp felvètel ?

Anytime, anywhere if possible I'm bending the rules, but not breaking them.

(#11034) Oliverda válasza Popeye8 (#11033) üzenetére


Oliverda
félisten

Sokat nem érsz vele napi 200 font mellett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11035) Yodafon


Yodafon
senior tag

Van itt olyan aki a GreenGo vagy ShareNow car sharingre hasznalja a Curve-os kartyat? Nekem az istennek se engedi beregisztrani. :W
Revoluteos kartya van a Curve-os mogott.
Erdekes modon a MOL Limo-ra engedte..

I'm gangsta!

(#11036) Oliverda válasza Yodafon (#11035) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálam mindháromnál bent van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11037) Yodafon válasza Oliverda (#11036) üzenetére


Yodafon
senior tag

es volt vmi trukk a megadasra? Milyen bankkartya van mogotte?

I'm gangsta!

(#11038) Oliverda válasza Yodafon (#11037) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyszerűen hozzáadtam. Simán ment.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11039) Popeye8 válasza Oliverda (#11034) üzenetére


Popeye8
csendes tag

nekem napi 1.000 GBP ATM kp van

Anytime, anywhere if possible I'm bending the rules, but not breaking them.

(#11040) Popeye8


Popeye8
csendes tag

Anytime, anywhere if possible I'm bending the rules, but not breaking them.

(#11041) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

a mastercardnál ma is akciós az euró, 390-ért lehet venni a 400-as cuccból. a 366-os dollárt 352-ért adják

most, hogy 5,5 millióra emelték a napi vásárlási limitet...

nem folytatom...

[ Szerkesztve ]

(#11042) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek ki konkrét infoval. Elolvastam az összefoglalót és nem teljesen tiszta, hogy most tulajdonképpen mennyi kp-t lehet felvenni ingyen? Az addig világos, hogy 30 nap és 10 alkalom, de van összeghatár? Az a 74 000 Ft lenne, ami a leírásban szerepel?

(#11043) Somatom válasza dredjudge84 (#11042) üzenetére


Somatom
veterán

Alkalmazás » Account » Card limits.
Ott megtalálod az ATM limiteket. Nálam ÍGY néz ki.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11044) vnorbi válasza pictigjis (#11041) üzenetére


vnorbi
aktív tag

550 EUR-t átforgatva kerestem ezen ma ~3500 forintot. Nem örülök neki. Inkább lenne a két héttel ezelőtti árfolyam, és a Curve tényleg "fair" árfolyamot kínálna, mint ahogyan folyamatosan ezzel fényezi magát a reklámjaiban.

[ Szerkesztve ]

(#11045) Fifi válasza pictigjis (#11041) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönjük a tippet! :R

(#11046) kleinguru


kleinguru
addikt

Limit problémákra a válasz:

As you know, some of our customers have recently experienced a series of declines due to a technical issue that affected their spending limits.

I'm happy to let you know that our engineering team has just released a fix and the Curve card spending limits showing in your Curve app should all be corrected now. So, you shouldn't experience any further issues with making payments via your Curve card.

Természetesen nem javult meg.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11047) pictigjis válasza kleinguru (#11046) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ja, most kapta a feleségem is (nekem azóta sem válaszoltak), se nála, se nálam nem változott a 74 ezres napi atm

vicc, amit művelnek

(#11048) kapasz válasza pictigjis (#11041) üzenetére


kapasz
tag

Hú, köszi! 1 perc alatt 7 ezer Ft nyereség!

(Közben mostanra már kb. összeért a Curve és a Revo árfolyama.)

[ Szerkesztve ]

(#11049) kleinguru válasza pictigjis (#11047) üzenetére


kleinguru
addikt

Bónusz, hogy a fizetési kísérleteim 80%-át elutasítja (Apple Pay) már egy ideje, szóval egy darabig pihentetem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11050) ACE- válasza kapasz (#11048) üzenetére


ACE-
addikt

Hol ért össze, most vettem 550$-t úgy, hogy 3000 Ft fx fee-t is fizettem mert múltkor is váltottam, és még így is megmaradt 2700 Ft nyereség :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.