Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) negro válasza aero. (#37900) üzenetére


negro
őstag

az az :)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#37902) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nem lesz ponyva,sikerült beállni :C

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37903) H.Ezredes válasza FIREBLADE78 (#37902) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Rendszám kitakarás Level99 :DDD

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#37904) Möhe válasza H.Ezredes (#37903) üzenetére


Möhe
addikt

Szandálzokni :DDD

[link] gyöngyszem

(#37905) Skimaster válasza FIREBLADE78 (#37902) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ez egy X5 tank?Komoly darab!Hogy lett helyed?

[ Szerkesztve ]

(#37906) FIREBLADE78 válasza Skimaster (#37905) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Udvaron álltam,de kispéciztem magamnak ezt a kis helyet. Méregettem,mondom befér széltiben,de a fikás orra tuti az ajtóig ér. Fostam,hogy rányílok a jobb oldali szárny. De, hála istennek nem. Mák.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37907) FIREBLADE78 válasza H.Ezredes (#37903) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mi bajod vele? Első osztályú. :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37908) szőröscica


szőröscica
addikt

Neha meg mindig meglep az E61 osszeszerelesi minosegenek hitvanysaga. Az elozo Nissanom ajtoi 8 ev alatt nem fagytak be annyiszor, mint ez mult heten. Raadasul mig hideg, ilyenkor minden bukkanon nyikorognak a kederek. Atkenem ma szilikonnal este, mert ez nevetseges.

(#37909) CharlieDrop válasza szőröscica (#37908) üzenetére


CharlieDrop
veterán

e36 úgy befagyott, hogy nem bírtam becsukni az ajtót

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37910) lali81 válasza szőröscica (#37908) üzenetére


lali81
tag

sajna az én E60-am is ilyen hiába LCI. Az ajtó szélén a kédergumi felett a flokkolás nyikorog ahogy hozzér a kasztnihoz.
(nálam) Bekenem rendszeresen BMW műaápolóval akkor nem csináljja,egy darabig,
fontos hogy ne legyen szilikon a környéken mert az fokozza a nyikorgást.. Vagy: ha nem húzom fel teljesen az ablakokat akkor se nyikorog, bár ilyenkor télen ez jó buli (annak aki bírja) :W
Más. Összeadtam nemrég az idei évi ráköltéseket (alkatrész, munkadíj),egy milliónál járok..uff. És még vezérléscsere nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#37911) szőröscica válasza lali81 (#37910) üzenetére


szőröscica
addikt

A flokkolas nyikorog? Az is fagy oda szerinted vagy a gumikederek?

(#37912) lali81 válasza szőröscica (#37911) üzenetére


lali81
tag

jaja, sajnos igen. Van aki vesz hozzá 3M teflonos 2 oldalas szalagot és felrakja a kasztnira a falcokba..
nekem még időm nem volt rá. Pedig az a véglegese megoldás aszondják. Gyáriban is létezik de az nagyon sokba kerül több tízezer ft....
itt mutassák hogy kell felrakni a teflonszalagot nyikorgás ellen.. jó hogy a gyárban ilyenre is gondoltak nem? :C

[ Szerkesztve ]

(#37913) molnarpeter válasza szőröscica (#37908) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szilikon ne, öregíti a felületet. Van gyári BMW gumikéder ápoló, az jó cucc, vmi 3k.

(#37914) H.Ezredes válasza negro (#37897) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Azt mondod fiatalodott a belső ? Most bontunk egy E39-et amiben lakk fekete a szett és nem 16:9 ha érdekes megkérdezhetem a közepét külön.

Itt a váltós hakni végig Összeraktam képekbe :D

Pénteken összefutottam egy VW B5.5 1.9PD Passat-al ( Meg valami GTI reszelt motoros Poloval ) Elég komoly konfigja volt a srácnak 2260 turbó 70-es üres rendszer 60-as cooler csövezés módosított vez. tengely réti chip ~250Le körül van. Álló rajtból egyszerűen sehol nem volt egyik sem de menetben azért a passat jót ment majdnem úgy ment mint az enyém ( Meneteben volt amikor jobban kapta el a kéziváltó miatt kicsit elgyorsult de a végére utolértem mindig ). Tetszett a menettulajdonsága de azért a BMW az BMW :DDD Még ilyen hideg időben is azért kormolt de nem úgy mint nyáron ahogy szoktak nekem meg valami kis átlátszó füstöcske jött csak nem fekete korom felhő :D Jövőhéten méreti le majd akkor pontos adatok lesznek neki. Ha minden jó akkor a héten én meg rakom föl a másik turbót és akkor 1,4-ről 2-2,1 re megy föl a töltőnyomás ami egy + ~40-50Le 100-150Nm ;] Nyárra rakok föl előre hátra lyuggatott mart féket meg A gátlók cserélve lesznek elöl hátul ill a 2,35-ös diffi is még kell. Amit minimum szeretnék elérni az egy 280Le / 600Nm de 300Le / 650Nm-nek örülnék igazán :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#37915) Möhe válasza H.Ezredes (#37914) üzenetére


Möhe
addikt

Sztán fittipaldikám a jogsira kellene csak vigyázni.....

(#37916) Hikvision válasza szőröscica (#37911) üzenetére


Hikvision
senior tag

Gumikéderre ez ami használ is: [link]

20 éve a PH-n.

(#37917) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#37914) üzenetére


CharlieDrop
veterán

szerintem lesz az 300 fölött is, a 30d bírja :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37918) molnarpeter válasza Hikvision (#37916) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Erre gondoltam én is :K

(#37919) negro válasza H.Ezredes (#37914) üzenetére


negro
őstag

Siman, oregit a fa. En mar nagyon untam. Ha ilyen piano black vagy 'high polished black' nem tudom milyen neven megy es adjatok kulon akkor erdekel.

Lenyeg, hogy ne a technical graphite legyen. Az van a tiedben szerintem.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#37920) MPowerPH válasza CharlieDrop (#37917) üzenetére


MPowerPH
félisten

Arra mondjuk kivancsi lennek, mit mutatna akkor, ha tobb 100 vagy 1000 km -en keresztul parkettaznad 40 fokban. Azert itt is mar sulyos szazalekrol beszelunk. Van par motor, ami annyire tulmeretezett, hogy meg sem kottyan neki akar a 100% -os eronovekedes. Van olyan, ami mar 30% -tol kifekszik.

Don't Tread On Me

(#37921) CharlieDrop válasza MPowerPH (#37920) üzenetére


CharlieDrop
veterán

30d jól bírja, e46-ban többről tudok, ami 300 ló fölött van :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37922) majnkopf


majnkopf
tag

Sziasztok 3 kérdésem lenne felétek.

1.
téli gumit szeretnék venni. barumot és debicat ajánlották nekem elsősorban. esetleg tudtok ár/érték arányban valami "jobbat" vagy ez a kettő teljesen rendben van.
- árkategória: 15-20(22e Ft/gumi)
- méret: 225/45/r17 (e46 ha számít)

2.
a reggeli jegesedést és annak eltávolítását ti hogyan oldjátok meg? nincs garázs és letakarni sem feltétlenül akarom, bár eddig ez volt, ablakra szivacs és reggel csak lekapom.. viszont valahol láttam korábban a youtuben egy olyat, hogy 2/3-1/3 arányban összekevert alkoholos-vizes oldatot spriccolt rá a faszi a szélvédőre és negyed perc alatt le is olvasztotta mindenféle kapargatás nélkül. kérdésem ezzel kapcsolatban. ha van ilyen akkor az mennyire károsíthatja a szélvédőt vagy az onnan lefolyt folyadék az autót, illetve van-e erre valami "szer" ami károsodás nélkül megoldja ezt. vagy marad a jól bevált takarás és kaparás ahol kell

3.
kicsit vizesedéssel küzdök az e46omban. anyós ülés előtt az ajtó mellett tenyérnyi foltban vizes az autó, már mindent megnéztek szervizben, elvileg mindig volt hely ahol elvált az illesztés és vissza lett ragasztva, de szerintem valami más is áll, állhat itt a háttérben. ehhez jön egy olyan jelenség, hogy észrevettem egy susogó hangot az anyósülés oldalán ami 75-80 km/h fölött érződik, tudom nem egy halk autó és nem tökéletes a zajmentesség ezekben az autókban, de eddig nem volt ennyire észrevehető számomra.arra gondoltam, hogy a 2 dolog összefügghet, de lehet rosszul.

észrevételeket, tippeket, válaszokat köszönöm :) :R

(#37923) Newlachka válasza majnkopf (#37922) üzenetére


Newlachka
őstag

1, én 9500-ért vettem 3 éves Michelin alpin a4-t 8mm futóval, nincs kikeményedve,kifényesedve,jól tárolt.
205/55/r16 az enyém j***gáson millió van,csak keresni kell.
2, tescoba vettem 550-ért spriccolós jégoldót.kb 4-5 flakonnal kell egy télre. de nekem a szélvédő le van takarva ilyen ajtóhoz bedugós takaróval.
3, tuti szelelsz valahol.
FBokon e46-os csopiban van akinek aksi alatti csövön folyt be a víz, van akinek az első lefolyók voltak dugulva és ott, de a legtöbb embernek a kádergumi szar és ott folyik be.

[ Szerkesztve ]

(#37924) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Amikor kint állt a dög ég alatt,akkor pár perc alatt leolvasztotta a szélvédőt. Nem nyomattam fullon,csak legkisebb szinten. Csodálkoztam is. Ok,nem fullos ónos esős ráfagyott jég volt,de akkor is. Ennyire jók az új üvegek?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37925) molnarpeter válasza FIREBLADE78 (#37924) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van elektromos fűtés az utastérnek, hogy egyből tudja küldeni a hőt.

(#37926) molnarpeter válasza majnkopf (#37922) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gumi: Barum a legolcsóbb használható ajánlott, drágábban Hankook.
Jeget hideg csapvízzel szoktam leszedni (egyből le kell húzni, hogy ne fagyjon vissza).

(#37927) CharlieDrop válasza molnarpeter (#37926) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem tudom, én ilyen Barumot, meg Debicát nem tennék BMW-re

A Michlen Alpin 9000-ért, izé....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37928) MPowerPH válasza FIREBLADE78 (#37924) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez miert nagy szam igy 2017 -ben? :D 1999 -ben az ST200 -as Mondeonk 30s alatt leolvasztotta a jegpancelt a szelvedorol. Az mar csak hab a tortan, hogy ugyan ezt az MK1 is megtudta csinalni mar 1993 -ban. :P

Tehat a BMW igy 24 ev elteltevel sem tudja ezt remakelni. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37929) Möhe válasza MPowerPH (#37928) üzenetére


Möhe
addikt

volt céges tranzit fűtőszálas szélvédője viszi a prímet, ilyen lehetne extralistán akár

(#37930) FIREBLADE78 válasza CharlieDrop (#37927) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Azt én se. Akkor egy alig használt premiumot vagy köpni egyet és venni újat.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37931) Newlachka válasza FIREBLADE78 (#37930) üzenetére


Newlachka
őstag

Én is ezen az állásponton voltam, mert ugye nekem is a fejemhez vágták,hogy 13.000-ért már kapsz a Tescoba új télit...persze csak az olyan is...
Inkább kerestem egy garnitúra jó állapotú prémium márkát.
Így találtam a képen látható Michelin Alpin 4-est 9500/db 2014-es gumi 8MM profillal.

Egy fél szezont mentek tavaly.

(#37932) MPowerPH válasza Newlachka (#37931) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azzal is az a gond, hogy 1 ev mulva joforman mar kukazhato. A nyarinal meg annyira nem is, de a telinel az evek mulasaval hatvanyosan csokken a teljesitmeny, hiaba van meg a megfelelo profilmelyseg. Mar 2 evesen is joval gyengebben teljesit, mint ujkoraban. Sajnos itt igaz az is, hogy a megfelelo tarolas sem segit sokat, es nem fogsz oregedesre utalo jeleket talalni. Egyszeruen a gumi anyaga kikemenyedik(magas szilika tartalomtol puhabb), es hidegben elveszti azon egyik tulajdonsagat, ami megkulonbozteti egy nyari abroncstol.
En is vettem anno Dunlop SP Winter Sport 4D 3 evesen 8,5mm -es profillal... Az elso evben meg annyira nem volt rossz, a masodikban egyszer 2xx -rol veszfekeztem, es az auto csak csuszott elore, a gumik sirtak, olyan nyulos erzes volt, halalfelelemmel vegyitve, meg a felesegem is erezte, hogy valami nincsen rendjen. Alig volt tapadas, padlogaznal csak a dsc lampa villogott csuszos uton. Aztan a kov. evben felrakattam, es annyira rossz volt, hogy le is szedettem, pedig meg 4,5mm -es volt a profilja. Tehat az 5. evukben mar alkalmatlanok voltak rendes autozasra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37933) Newlachka válasza MPowerPH (#37932) üzenetére


Newlachka
őstag

nem is tervezek hosszútávon velük. amúgy is téli guminál ajánlott, 4mm-nél már kidobni a gumit.
Csak akkor sem mindegy,hogy Tescós noname 2 évre, vagy Prémium gumi.
Az én költségvetésembe, és főleg biztonság szempontjából bőven belefér a szezononként 40-60 ezer gumi ktsg.
Persze logikusan az ember ha vesz egy 2-3 éves nyári gumit jó profillal azt felteszi 2-3 szezonra ha olyan állapotban van.
Télivel én nem fogok sz*rozni, szezononként cserélem ha kell.

(#37934) molnarpeter válasza Newlachka (#37933) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Téli esetén nagyon olcsón kell venni a használtat, hogy dupla-tripla szerelési költséggel+idővel+plusz km-rel is jobban megérje, mint egy új szett, 4 mm-nél selejtezés miatt :)

(#37935) MPowerPH válasza molnarpeter (#37934) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, pont telinel lehet jobban megeri megvenni ujonnan friss gyartasbol, es hasznalni 3 evig, vagy amig a profil tart, aztan eladni, amibol meg visszajon valamennyi a vetelarbol.

FIREBLADE78: Nekem egyszer kuldtek ki webshopbol kicsit tobb mint 1 eves nyarit. Azzal a lendulettel irtam is az emailt, hogy en uj gumit vettem, nem 1,5 evest. Kuldtek is a 4 hetest helyettuk.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37936) FIREBLADE78 válasza Newlachka (#37933) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Akkor miért nem veszel újat,ha évente dobálod?
Misi alpinom idei gyártású,csak lestem. Féltem,hogy h x éves lesz. Gumiabroncs.hu rohadtul ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37937) Newlachka válasza FIREBLADE78 (#37936) üzenetére


Newlachka
őstag

Ez alapján én úgy gondolom,hogy simán megvehető 2-3 éves gumi is újként.
Persze ezt mindenki maga dönti el,hogy mit szeretne,vagy mit fogad el.
FIREBLADE78"Friss" az autó, így erre az első téli szettet vettem, kellett téli felni is, nyárra új gumi lesz meg új felni, vagy ha találok eladó szettet akkor az. Most javítgatom a hibáit,meg az előző "gondos" tulaj spórolásait :D

(#37938) FIREBLADE78 válasza Newlachka (#37937) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Akkor megértem a sóherkodást. :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37939) Gsx-rr válasza FIREBLADE78 (#37936) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En tavaly vettem uj garniturat, iden 2 gumi mar cseres lett volna meg tavasz elott. Igy inkabb lecsereltem.
Boldog nem voltam mikor megtudtam. Azt hittem csak siman feldobom a teli kerekeket es kesz!

(#37940) FIREBLADE78 válasza Gsx-rr (#37939) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

parancsolj. Ennyit tud a szifon x kamerája...

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37941) majnkopf


majnkopf
tag

Átestünk a lámpacserén. Első lépés teljesítve a végleges cél felé :C [link]

(#37942) MPowerPH válasza majnkopf (#37941) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bar en nem vagyok hive az utangyartott dolgoknak, es ugye E46 -ban nem is volt Angel, de nekem bejon ezzel a fenyszoroval. Nem olyan hivakodo, mint az eddigiek, amiket lattam.

Don't Tread On Me

(#37943) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

E hét pénteken egy cimborám Pesten vásárolna egy 2012-es 125i-t, szertné átnézeti valahol, H.Ezredes-en kívül tudtok valakit akihez érdemes elvinni és tud segíteni?
Sajnos neki nem jó az időpont.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37944) MPowerPH válasza runner 125 (#37943) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kerdezz ra Muha Attilanal. Maramarossziget u., google kidobja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37945) Hikvision válasza MPowerPH (#37944) üzenetére


Hikvision
senior tag

Az öreghez nem nagyon érdemes vinni E39-nél újabb BMW-ket, ezt Ő maga mondta személyesen.

20 éve a PH-n.

(#37946) Möhe válasza Hikvision (#37945) üzenetére


Möhe
addikt

először nála voltam,mielőtt Ezredessel megismertem volna
e39 klubon istenítik,de ha voltál mindkettőjüknél, egyből tudod hová menj legközelebb ;)
egy átvizsgálás összehasonlítási alapon mondom ezt

(#37947) H.Ezredes válasza runner 125 (#37943) üzenetére


H.Ezredes
őstag

De lebeszéltem mindent vele telefonon. Igazból nincs félnivalója és amilyen kondíciókkal kínálták neki azzal élni kell és el kell hozni. De mondtam neki utána szívesen vállalom bármire csak most ez a hét nagyon sűrű :/

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#37948) FIREBLADE78 válasza MPowerPH (#37942) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ezen mi az angel? Nem látok karikát.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#37949) MPowerPH válasza FIREBLADE78 (#37948) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor nezd meg ujra. :)

Don't Tread On Me

(#37950) Newlachka válasza majnkopf (#37941) üzenetére


Newlachka
őstag

én is most karikáztattam be, mondjuk nekem nem xenon sajnos :(
1
2
3

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.