Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) Redneck válasza Jarod1 (#5549) üzenetére


Redneck
veterán

Lehet maradok akkor ennél a koncepciónál és a Flip 4 lesz. Arról legalább tudom milyen, és nem zsákbamacskázok mint a többi, számomra ismeretlennel.

ftt:
Kár hogy 34 alatt nem lehet kapni. :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5552) ftt válasza Redneck (#5551) üzenetére


ftt
tag

ha nem sürgős, hamarosan black friday - hátha ...

de a valszeg a jbl-lel se jársz rosszul

lehet érdemes egy charge3 akciót megvárni, lassan jön a 4-es

[ Szerkesztve ]

(#5553) ftt válasza Redneck (#5551) üzenetére


ftt
tag

illetve 35-ért volt xb40 - én is azt vettem -

mivel kifutó cucc, hamarosan újra akciózzák

24 órás aksi, bazi nagy hang és basszus

igaz, az meg 1,5 kg

(#5554) Jarod1 válasza Redneck (#5551) üzenetére


Jarod1
addikt

de lehet 54 euróért:) :DD :DDD ;]

(#5555) Redneck válasza Jarod1 (#5554) üzenetére


Redneck
veterán

Hol és honnan? :U

ftt:
Sajnos elég sürgős, október 11-ig legkésőbb meg kell legyen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5556) ftt válasza Redneck (#5555) üzenetére


ftt
tag

XB40 elméletileg van 35e-ért itt

de csak feketében és csak Veszprémben, ill. Pécsen üzletben kapható, neten nem
(de hátha van ott ismerős, rokon, aki segíthet)

[ Szerkesztve ]

(#5557) pècsimunkás válasza ftt (#5556) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tegnap nèzten èppen Pècsett a Plázában. Nem volt már akciós . 50000.- jmf volt az ára.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5558) mcs


mcs
veterán

Ma volt alkalmam alaposabban tesztelni az újabb Sony XB41 és 31 cuccokat. Azt kell mondjam, hogy az előző generáció nem csak normálisabb kinézetűre, de sokkal jobb hangzásúra is sikeredett. Az XB41 valahol 60%os hangerő környékén erőltetve, torzítva puffogtatja a basszust, a 31 pedig egyszerűen élettelen a 30asomhoz viszonyítva. Remélem, hogy a következő generációra jobban fog figyelni a Sony.

(#5559) Pandaboy válasza ftt (#5556) üzenetére


Pandaboy
tag

Én megkérdeztem a boltban, és mondták ami a neten van, annyiért meghozzák bármelyik Euronics boltba vagy akár lakcímre is kiküldik. (Ez baromság, hogy csak pár városban ennyi az ára)

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#5560) Pandaboy


Pandaboy
tag

Pár napja a Proda hangszóróm csak úgy működik, ha töltőre van dugva. Mi lehet az oka? Az akksi 1 év alatt nem mehetett tönkre, mert egy hete még simán a 8 óra használatot bírta egy töltéssel. Talán az elektronikája ment tönkre?

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#5561) carl18 válasza Jarod1 (#5549) üzenetére


carl18
addikt

BIka hang? OMG Kérem azért ez egy kicsit overkill kijelentés. :D
Dockin D Fine vagy JBL Xtreme na azoknak talán valóban bika hangja van, de azért a FLIp 4 még mindig közelebb áll a cincogáshoz mint a Bika hanghoz.
Egy Harman Onyx studio ennek is bika hangja van például. :DD

26E tuti nem adnák egy Flip négyesért, Mikor 35E-be mozog az SRS XB40 akcióba. :U

(#5558) mcs Én is kipróbáltam Médiamarkban, de én mondjuk nem tapasztaltam semmi torzítást. Pedig volt hogy kicsit feljebb tekertem a hangerőt. Bár hogy meg tudjam ítélni hangzásra melyik a jobb kéne egy nap hogy jó alaposan át tudjam tesztelni haza környezetbe az újat és a régit.

Hát az kérdésed mennyit fejlődünk meg merre mert a fizikát nem igazán lehet becsapni. A JBL Xtreme 2 se lett nagyobb teljesítményű az elsőtől.

A Sony általában modelt frissit elsőnek Sony srs X3-ból lett X33. Most is hasonló update jött, majd ami jövőre jön talán valami valóban új lesz talán. Azért minden esetre érdekes, egy orosz srác szét kapta az XB 40-et és 2db 32 wattos hangszórót talált benne. 64 wattos durván a Sony, a Dockin 50 watt, a JBL Xtreme 40. A Hangerő pedig a 3-nál közel azonos kategória. Szóval csupán a watt nem mindegy, szerintem a hangerő már nem fog nőni. Max a hangzáson tudnak javítani. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5562) Yellow73_a válasza Pandaboy (#5559) üzenetére


Yellow73_a
tag

De amelyik terméknél nincs ott a kosárba rakás lehetősége, azt a neten nem tudod megrendelni.
Történetesen ennél az XB40-nél is oda van írva, hogy csak az üzletükben elérhető, alatta pedig ott van, hogy a veszprémi és a pécsi boltban van készleten.
https://euronics.hu/termekek/sony-srsxb40b-vezetek-nelkuli-bluetooth-hangsugarzo-fekete/p/212319

(#5563) Redneck


Redneck
veterán

A héten veszek egy Sencor SSS 1250-et. A frekvencia tartomány nem valami acélos, de az akku mérete, az IPX7 és a fogantyús kialakítás nagyon tetszik. Plusz ez legalább 2 év garis.

Leginkább tényleg itthonra kell, de ha kintre viszem, nem akarok azon stresszelni hogy mi éri épp. Természetesen vigyázni fogok rá, de egy próbát megér. Ha fos, elállok és veszek drágábbat.

Október 12-ig van időm, akkor lesz a kinti sütögetés.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5564) Redneck


Redneck
veterán

Megvan a Sencor, egyelőre vegyesek az érzéseim, még nem tudom marad e. Kicsit még hallgatnom kell hogy dönteni tudjak.

A korrekt csomagolás kibontása után kézbe véve elég masszív érzést kelt. Jól egyben van, a burkolat minőségével semmi bajom. Adtak hozzá a töltő mellé egy rövid jack-jack kábelt is.
Tegnap járattam pár órát, hogy ma átfogóbb képet kapjak a hangjáról. Elsőre megijesztett hogy a bal oldala mintha erőteljesebben szólna, ez mára nagyjából eltűnt. Mélyekkel nincs nagyon eleresztve, de egész dinamikusan szól. Equalizerrel és kábelen öblösebb hangot is ki lehet belőle hozni.
Egyelőre főleg rock és trance zenékkel próbálgattam, 40-50% hangerőn. Mielőtt jobban terhelném, járatom még kicsit.

Egyelőre nem tűnik rossz vételnek, ennyiért (18k) azt is elnézem neki hogy spanyolul vagy portugálul hadovál bekapcsolásnál és csatlakozásnál.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5565) Redneck


Redneck
veterán

Barátnőm le is fikázta hogy nincs mély, ezzel nagyjából egyetértek. Ehhez mit szóltok? Jobban szól mint az XB31 szerintem, és ennyiért nem nagyon van jobb. Ha kell benyelem hogy piros.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5566) ftt válasza Redneck (#5565) üzenetére


ftt
tag

bár kifutó modell, de hátha lesz még XB40-es 35-ért

(#5567) Redneck válasza ftt (#5566) üzenetére


Redneck
veterán

Értem de nekem legkésőbb október 11-re kéne. :U Ezek a variációk vannak jelenleg:

Az ocsmány piros XB-30 az Euronicsből (áthozatva egy budapesti üzletükbe), vagy fekete XB-31 34.000-ért az edigitalból. Esetleg aláírok a Telekomhoz +1 évet és JBL Charge2+ 2000Ft, vagy Charge 3 17000Ft. Ezek az opciók vannak.

Meghallgattam jó fejessel az összehasonlító oldalon a Sonykat és JBL-eket, és valahogy utóbbiak hangja jobban bejött, teltebb, melegebb a hangzás. Különösen a Charge 3 tetszik.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5568) carl18 válasza Redneck (#5565) üzenetére


carl18
addikt

Hát a Sencor márkával nekem sincs jó tapasztalatom, haverom vett Sencor márkáju hangszórót de elégé "Gyér" Hangzása volt. Ezért nem is javasoltam neked ezt a hangszórót, papíron hiába ígérnek nagyot ha valóságba az eredmény elmarad. Gondolom tipikus kínai hangzása van, szerint küld vissza inkább.
Fölösleges tesztelgetni járatni, attól nem lesz jobb hangja. Ha alapból nem tetszik a hangja fölösleges időt pocsékolni rá.

XB 30 30E-ért nem olyan rossz vétel, de jobban megérné az XB 40 ami 35E-be szokott menni akcióba.
Esetleg Ebbe az árkategóriába kicsit feljebb ott a Harman Kardon Onyx Studio 3, ezzel tuti elégedett leszel. És itt azért vannak elég szép mélyhangok.

Sajnos nem éri meg így vakon hangszórót venni, főleg az ilyen Sencor és más neve nincs márkáktól. Megnézném mit szól a más fél kilós Sencor a Fél kilós tronsmart T6 ellen.
Ha a barátnőd is azt mondja nincs semmi mély, akkor azt mondom küld vissza minél hamarabb.

Ha már 30 felett jársz egy esély megérdemel a Onyx studio 3, és nem kis különbséggel veri a Charge 3-at és társait :)

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5569) Redneck válasza carl18 (#5568) üzenetére


Redneck
veterán

Holnap visszaviszem, jelenleg az előző hozzászólásomban említett opciók vannak. Az Onyx már korábban elvérzett az akku mérete miatt.

Az XB30-cal a piros szín a baj, fehérben drágább de abban pláne nem kéne. :B
Az XB31 fekete igaziból megfelelne, de nekem gyengébbnek tűnt a hangja a JBL Charge 3-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5570) carl18 válasza Redneck (#5569) üzenetére


carl18
addikt

Hát akkor Marad a Sony vagy a JBL. Egy mediamarkba kipróbálhatod őket és akkor könyebb volna a döntés.
Eső elől a media markba meneküldtem és kénytelen voltam ismét bluetooth hangszórót pár hónapja.
A te döntésed, oluv oldalán is tudsz tesztelgetni és úgy nagyjából meg lehet itélni melyiknek milyen a hangja.
:))

Charge 2+ se volna rossz de ott a hangerő nem olyan nagy. Mivel nem mai gyártás az akku nem a legújabb darab sokat állt használat nélkül. A Charge 3 sokkal hangosabb, akkor már Charge 3 ha JBL-t szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5571) Redneck válasza carl18 (#5570) üzenetére


Redneck
veterán

Hallgattam. Igaziból zenéje válogatja hogy melyik hogy szól. :K Holnap bemegyek az üzletbe és meghallgatok párat.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5572) ftt válasza Redneck (#5567) üzenetére


ftt
tag

ha hajlandó az Euronics áthozatni, Veszprémben elvileg van fekete XB40-es 35-ért

XB40

a piros tényleg szép, nekem olyan van ...

[ Szerkesztve ]

(#5573) rhunseeker válasza Redneck (#5571) üzenetére


rhunseeker
tag

Egyáltalán nem olyan gáz az a piros, mint ahogy a képen látszik.

(#5574) ftt válasza rhunseeker (#5573) üzenetére


ftt
tag

hát, nekem az van és nem nagyon tetszik, de hát csak ebben a színben volt akciós ....

olyan élénk sötét-narancssárga-szerű

van egy olyan szín, hogy jajvörös, na ez az XB40 leginkább jajnarancssárga

tényleg ilyen

[ Szerkesztve ]

(#5575) ftt válasza ftt (#5572) üzenetére


ftt
tag

szerintem ide azt akartam írni, hogy "nem túl szép" ... bocs

(#5576) carl18 válasza ftt (#5575) üzenetére


carl18
addikt

Jjj ez a répa szín nem a legjobb választás :D Legalább az XB 31-41 bordó színe sokkal jobban nézz ki.
Kicsit túl szép ha már erről van szó :D

[link]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5577) mcs válasza Redneck (#5567) üzenetére


mcs
veterán

A JBL-ek hangképe színesebb, a Sony-k pedig basszusban tisztábbak, mondjuk utóbbiak nagyon érzékenyek az elhelyezésre is, mert szűkebb szekrénybe és polcba téve olyan szinten hozzák ki magukból a maximumot, hogy például az Extra Bass bekapcsolása értelmét veszíti. Ha az XB30 vagy akár 40 mellett teszed le a voksodat, akkor egy legalább 8as droidot futtató telefonon érdemes bekapcsolni az LDAC kodeket is, amivel szélesebb sztereót adnak. A 31 említésre se méltó, engem legalábbis nem győzött meg a 30hoz képest sokkal élettelenebb hangja, és az LDACot sem támogatja.

(#5578) mcs válasza carl18 (#5576) üzenetére


mcs
veterán

(#5579) Pandaboy válasza Redneck (#5567) üzenetére


Pandaboy
tag

Ezt felejtsétek el, hogy youtube-on hallgatjátok meg a BT hangszórókat. Élőben kell meghallgatni a boltban. Sokan egy sörös doboz méretű hangszórótól várnak csodát....Ami rendes basszust tud az méretes 4-5 kiló, példa Harman Kardon. És ami még fontos ha nagy hangerőt akartok 3,7 voltos akksiról nem fog kijönni nagy hangerő. Ezt is nézzétek mielőtt vásároltok, minimum 8 vagy 12 voltot vegyen fel az akksiról. Pl: JBL Extreme, Harman Kardon Go+Play. Eddig amit hallottam élőben: a Marley Bag of Riddim 2 volt a legjobban szóló BT hangszóró 100 ezer alatt. 60 ezerért bőven megéri, tiszta magas hang, erős basszus és nagy hangerőn sem csökken a basszus mint pl. a SONY XB szériánál. Csak a 4,6 kg súlya az egyetlen negatívum.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#5580) mcs válasza Pandaboy (#5579) üzenetére


mcs
veterán

,,nagy hangerőn sem csökken a basszus mint pl. a SONY XB szériánál"

Ez szerintem a Sonynak egy szándékos firmware trükkje túlterhelés elkerülése végett. Annak idején a kazis walkmenjeik is visszább vették nagyobb hangerőn.

(#5581) randras válasza Pandaboy (#5579) üzenetére


randras
veterán

Én ezt sosem értettem, annyira nonszensz. Kb. még egy lapát arra, mikor review oldalakon írják le és elemzik, hogy szól egy fül-/fejhallgató/hangszóró 1-1 számmal. WTF? :U

[ Szerkesztve ]

(#5582) carl18 válasza Pandaboy (#5579) üzenetére


carl18
addikt

Most voltam házi bulin, és az Onyx studio 3 volt bevetésen teljes hangerőn. Elég jól kiszolgált 15 embert durván, szóval azért ez a durván 2 kilós hangszóró is simán hozza amit elvár az ember. :))

Ja a Sony és jó pár bluetooth hangszóró vissza vesz a mélyből, ez a DSP tudtommal. De ez is egy védelem hogy ne menjen tönkre a hangszóró, lekorlátoz. De Itt valóban ilyen méret/súlyból nem is igazán lehet többet kihozni. A Tronsmart T6 ami van nekem az is egy sörös doboz méretével rendelkezik, még is volt valaki aki meglepődött hogy nagy hangerőn torzítja a basszust. De egy sörösdoboztol ne várjunk már házi mozi mélyláda szintű mélyet. így se kell szégyenkezni, a régi 6 kilós kazettás magnót odaveri, ami "Ghettoblaster"
Azért így is sokat fejlődtünk, hogy egy régi 6 kilós kazettás magnót odaver egy fél kilós hangszóró.
Na most józanodok, és úgy látom nem írok olyan rosszul :DD

De igen minél nagyobb a súly annál jobban fog szólni, se javulni fog a basszus is.

6 kiló a JBL Boombox is, az is elég szép mély hangokat tud. De hát az meg nem igazán hordozható :(
Szóval valamit valamiért, nyilván ha kicsi hordozható méretű hangszórót akarsz nem fog öblös kemény mélyládákat megszégyenítő mélyhang kijönni egy kis dobozból.

Nekem például itthon van rendes hifim minőségi zenehallgatásra, filnézésre például.
De ha valahova megyek és kell a kihangosítás, vagy a fürdőszobába tisztálkodok akkor meg jól jön a bluetooth hangszóró.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5583) Redneck válasza Pandaboy (#5579) üzenetére


Redneck
veterán

Visszavittem ma a Sencort, egyből visszakaptam a pénzt. Kár érte, ha jobb hangzást pakolnak bele, jó lehetett volna, eléggé egyben volt. Az üzletben meghallgattam egy Tronsmart T6-ot. Hát nem voltam elájulva attól sem.

Végülis XB-31 lett 2 év garanciával az edigitalból 35-ért. Ha 2 évet kibír, már jó vétel volt. Az XB-30 és 40 az Euronicsból sajnos nem jött össze, nem hozzák át másik boltba, vagy házhoz. A JBL Charge 2+ lett volna még ennyiért, de az 2 éven belül döglődött barátnőmnél is, szóval nem erőltettem.
A Charge 3 tetszett még, de az +15 rugó, és ki tudja, lehet az is 2 évet bír max.

Mikor az edigitalban voltam, egy nő épp az Xtreme helyett keresett valamit, mert az már nem tölthető és halódik. Továbbá arról panaszkodott hogy nincs szerviz háttér.

Pandaboy:
Nyilván élőben érdemes meghallgatni, de van hogy nincs sem idő sem lehetőség erre. Egyébként youtubeon és a carl18 által linkelt oldalon is vannak elég korrekt minőségben felvett összehasonlítások, ergo egy jó fejessel nagyjából képet lehet kapni a termékről. Nem azt mondom hogy olyan mint élőben, de azért átjön ha valami egy nettó fos.

Felesleges nekem nagy hangfalakat ajánlgatni, mivel kompakt kellett és micro USB-s. Ennyi erővel minek az akku, és a bluetooth? Vihetnék kerti sütéshez komoly hangtechnikát, kábellel.

carl18:
A nagyok nem játszanak. Egy kisebb hangszóró kellett a konyhába, és kerti sütögetéshez. Nem házibulit hangosítani akarok vele, arra nem bt cuccot vinnék. :N

randras:
Csak azt a célt szolgálta hogy nagyjából halljam milyen, illetve egymáshoz képest hogy szólnak. A semminél, és a "négyet berendelek, amiből hármat visszaküldök" jelenségnél jobb. Megtehettem volna utóbbit is de nem tettem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5584) carl18 válasza Redneck (#5583) üzenetére


carl18
addikt

Na örülök hogy sikerült hangszórót találni, a XB 31 jó választás :)
Nekem volt Sony SRS 300 rengeteget használtam és elnyühetetlen darab volt,szerintem tartóságra a Sony jobb mint JBL. Egyik régi barátomnak is volt Charge 2 + az is durván 1 év alatt kihalt. A JBL Xtreme elektronikája döglik/haldoklik általában. Azért egy ilyen drága hangszórótól (Eredeti ára 90E) többet is elvárna az ember.

Persze a JBL is úgy tervez a hangszóróival, hogy nem kell neki örök/hosszú életű terméket legyártani. Ha a régi tönkre meg úgy is megveszik az újat/jobbat. :U

Néha körülnézzem pár használt oldalon hogy milyen hangszórók vannak fent, és JBL Charge 1 sehol sincs.
Talán akkor kihalt az összes az 5 év alatt? Mindegyik tönkre ment?

Azért én olyan vagyok aki nem 1 évre vesz hangszórót, sajnos a piac ez az iramot diktálja. Mint ha egy terméket csak bérelni, mert ha használod egy adott űzzem órát úgy is tönkre megy. (500-1000 óra például)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5585) ftt válasza Redneck (#5583) üzenetére


ftt
tag

szerintem jó választás, nem rossz a hangja, a féynjáték meg nagyon klassz

a gyerekeknek ilyet vettem, nagyon szeretik

magamnak is vettem volna, de már nem volt akcióban, ezért lett XB40 az enyém

(#5586) ftt válasza carl18 (#5584) üzenetére


ftt
tag

az akksi x db töltés bír, aztán vége - és általában nem is cserélhetők, hogy vegyük meg az újat

(#5587) Redneck válasza ftt (#5585) üzenetére


Redneck
veterán

Ezért az árért jelenleg nem tudok jobbat amit át is tudok venni Budapesten. Jó lett volna az XB30 vagy 40, de nincs. A JBL meg az említett okok miatt kérdőjeles, bármennyire is tetszik a hangja.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5588) carl18 válasza ftt (#5586) üzenetére


carl18
addikt

Hát az akku még a kisebb gond, 18650-es akkuból lehet akku packot építeni. Soros/párhuzamos kötéssel, attól függ mekkora az eredeti akku ereje. Akku még azért cserélhető, vagy építhető hozzá. Itt csak azzal van a gond hogy a hangszóró bír-e annyit mint amennyit maga az akkumulátor. :U

Vagy 5 év múlva ezek a mai generációk "Nagy része" is a szemébe landol"?

A JBL is jól szól meg minden, de a minőség és megbízhatóság ott se a legjobb. A márka adja el a terméket, a hangzás jó de ha tönkre megy 2 éven belül. + Nem véletlen van rá 1 év garancia :DD
Van pár termék a piacon aminek úgy van belőve az élet tartalma hogy amint lejár a garancia rá rövid időn belül csak úgy egyszerűen kihal.
De ha a régi nem menne tönkre, akkor senki se akarná az újat megvenni és csökkenne az eladásuk. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5589) Redneck válasza carl18 (#5588) üzenetére


Redneck
veterán

Egyetértek a JBL-ről alkotott véleménnyel. Sajátom még nem volt, de körülöttem sorra pusztultak a bluetooth hangszóróik. Minimum véleményes ez az egész. A természetre gyakorolt hatást általánosságban riasztónak tartom.

Ha az XB-31 kibír normálisan 2 évet, örülök, ha 3-mat, elégedett is. Leginkább alacsony hangerőn fog szólni a konyhában, csak alkamanként viszem ki, és megyek 50%-ra vagy fölé.

Pár nap és megérkezik, akkor írok a tapasztalatokról.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5590) carl18 válasza Redneck (#5589) üzenetére


carl18
addikt

Hát mert a JBL csak nevében az, de egy kínai gyárban készítik elégé kérdőjeles tartoságban.
Például azért "Néhány JBL" hangszórónak túl nagy a membrán kilengése ami miatt teljes hangerőn idő előtt is tönkre mehet. Haverom Charge 2+ hangszórójába a hangszóró döglött meg, sajnos a JBL "azért az árért" amennyit elkérnek érte tartósabb is lehetne kicsivel.

Én a Sony SRS 300 teljes hangerőn hallgattam elég sokszor, fő ként a tánc miatt és mondhatom bírta a strapát.
2015 óta volt nálam és tavaly nyáron adtam el, 2 év alatt elég sokat ment és nem volt vele bajom.
A következő gazdája is sokat hallgatta nagy hangerőn, végül az lett a veszte hogy a Gazdája részeg volt és földhöz vágta. Így sajnáltam eladni, de nekem kellet valami kisebb.

Ha a konyhába kell kis hangerőn oda bőven ki fog szolgálni, én a SRS 300-at nagyon sokat maxon hallgattam és éreztem rajta ezt bármennyit használom nem tudom tönkre tenni. :))
Azt nem tudom hogy az új széria is ezen színvonalat képviselni, de idáig nem nagyon olvastam arról hogy a Sony bluetooth hangszórói tönkre mentek volna.

Főként gyerekeknél divat a JBL hordozható hangszórói, tehetősebb szülök megveszik. Az meg nem érdekel senkit 2 év múlva is egybe van még az árú.

Nekem az itthoni hangrendszerem nem mai darab, de rámerem bízni az életem. :DD Ez egy 1993-as Sony LBT 709-es széria számú hifi rendszer. Velem egyidős darab nálam 3 éve van, de előtte anyámé volt nála meg ismét 5 éve szolgált. Hollandiából jött amúgy, és a hangja nagyon szép hangos, és rengeteg opció van a hang testre szabására. Ha táncot gyakorlok sokszor megy nagy hangerőn, és sose volt még vele bajom, és töredékébe került mint egy Charge 3 és társai. Ez nem hordozható, de nagyon tartós. Ugyan azt érzem mint a SRS 300 esetében, hogy egy enyhe túlzással nyűhetetlen örök életű terméket dobtak piacra.


Jó volna ha a mai termékek se 2 évre készülnének :U JBL se volna rossz, csak lehetne hosszabb is az élet tartalom 50E forintért (Charge 3) Más felől filérekből össze dobják.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5591) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
segítséget kérnék BT hangszóró kiválasztáshoz

B&O Beoplay P2, szinte úja (22.000 Ft)
Denon Envaya Mini (DSB 100, tehát az előd IPX4 modell) 16.000 Ft és ugyanaz 8000Ft, de az 3 éves, tehát az aksija valszeg cserés 82 órát bír).

Kérdésem, hogy 18650-es Li-Ion aksit lehet forrasztani? (mert az van benne, 1db)

a B&O-ban tetszik, hogy 2 utas, hogy jobb a formája, a Denon meg olcsóbb és van benne 3,5mm AUX is rajta ( a másikon nincs), meg vezérlő gombok (pl Vol + és -) a készüléken, nem csak a telefonon.

szerintetek melyik éri meg jobban?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5592) carl18 válasza Wolfskin (#5591) üzenetére


carl18
addikt

Hát Oluv oldalán mind két hangszóró szerepel az adatbázisban, számomra Denon hangja jobban tetszett. [link] Én a Denonra szavazok, hallgasd meg magad. Amelyik jobban tetszik azt választ, nekem a Beoplay P2 hangja teszt alapján nem tetszett annyira. :F

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5593) Wolfskin válasza carl18 (#5592) üzenetére


Wolfskin
őstag

De jó kis oldal!!! :C köszi :R
Csak jókat olvastam róla, egyedöl az aksi mizéria nem teszik.De végül is kicserélhető forrasztással (bár nyilván nem javasolják. Bár én a Braun villanyborotvámban is kicseréltem, igaz, abban 2 x AA aksi volt)

ami a BO ellen szól, hogy nincs rajta aux zsinóros bemenet meg hangerőszabályzó, ami mellette, hogy kétutas, van külön magasnyomója. Bár a mélyközép 1 db, és passzív membrán nélküli, nem is értem, hogyan hasznosítják a hátrafelé mozgást... :F
Pedig állítólag szépen szól.

update

baszus, ha igaz, amit hallok, a B&O sokkal szebben szól. A szaxinak van levegője, rezeg. A denon függöny mögül szól... Ha igaz, amit hallok (igaz, csak a laptop alaplapi hangkártyájával és egy HD 535 fülessel) akkor kategória különbség van köztük... :Y

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5594) Ati1979 válasza Wolfskin (#5593) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez a database félelmetesen jó. Vásárlás előtt érdemes lecsekkolni :)

(#5595) carl18 válasza Wolfskin (#5593) üzenetére


carl18
addikt

Hát ha azt tetszik jobban azt válaszd :) Te fogod használni. Nekem a Denon basszusa jobban bejött, és hangzásilag inkább azt preferálom. :))
Mind kettővel jól jársz amúgy, egyik se a kategória alja amúgy :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5596) Wolfskin válasza carl18 (#5595) üzenetére


Wolfskin
őstag

Többet hallgatva már nem annyira. Akusztikus zenékre, énekre továbbra is azt mondom, verhetetlen (2 utas!!!) , de ez a kis kütyü nem az elmélyedt, audiofil zenehallgatést szolgálja. Arra ott a külsö dac meg a jó füles. Ez háttérzene lesz leginkább, abban meg jó/jobb a Denon, testesebb, kiegyenlítettebb talán. 2 membrán vs 1 membrán, a fizika az fizika.
Ez a 100-as, a régi mini, az utódja a 150-es, a nagytesvére pedig a 200-ból lett 250. Na igazán az szól szépen, annak magasa, mélye is van. Csak a nagyobb doboz és nagyobb membrán a különbség, na meg (képek alapján) más hangsugárzók, de méretre azok is ugyanúgy egyutasok és 4cm-esek.
De az már nekem nagy, feleslegesen nagy, ha már hangerő kell, akkor viszek kis erősítőt, kis dobozokat, kis subwoofert, az is elfér egy kis táskában.

Ami még tetszik a 100-as denonban, hogy a sima 18650-es Li-Ion akksi hajtja, igaz bele van forrasztva, de olcsón cserélhető. Néztem valamelyik másikban (talán a 250-be?) az aliexpressen az aksi két ugyanilyenek elem hosszában összezsugorozva, és kivezetve egy kis dugóban, írd és mondd 35 USD :Y

És, amit a kis 100-as jobban tud a nagynál, és ugyanúgy hozza mint a B&O, az a húbammeg effekt, hogy ilyen kicsiből ilyen nagy? aztmegmégishogyan? :D

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5597) carl18 válasza Wolfskin (#5596) üzenetére


carl18
addikt

Hát élőbe volna igazi meghallgatni őket, lehet itt bármilyen online teszt vagy olvasott vélemény.
Élőbe a legjobb megtapasztalni egy hangszórót, nekem legalább is úgy volt a igazi.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5598) Pandaboy


Pandaboy
tag

Az E-bayen érdemes vásárolni? JKR KR-1000 hangszórót szeretnék rendelni. Valóban eredetit küldenek? És honnan lehet tudni, hogy melyik a hamisítvány?....Vagy inkább a Gearbestről érdemes rendelni? De ott drágább minden.
A másik kérdésem az, hogy mennyi különbség van az Isoundbar SL1000S és a JKR KR-1000 hangzásban?

Mert ugye ha hamis szemetet küldenek, akkor nem kérhetem és nem fogják vissza adni a pénzt.

[ Szerkesztve ]

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#5599) carl18 válasza Pandaboy (#5598) üzenetére


carl18
addikt

Azért ez a kínai hangszórót hamisítanak a kínaiak :DDD Annyira nem nagy dúr azért, és mit nyernének rajta?
Főként a JBL-t másolják a kínaiak le, Sonyból például egyik szériát se hamisítják.
Szóval egy kínai terméket nem fognak hamisítani, nem is volna értelme.
Gearbesten értékelés alapján nem tűnik rossznak
[link]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5600) ftt válasza carl18 (#5599) üzenetére


ftt
tag

off on

a kínai minek hamisítana kínait kérdésre eszembe jut, hogy jó pár éve a Kőbányai kínai piacin tök véletlenül "felfedeztem" egy Novelle márkanevű inget, tök jó anyag, szabás, egy csomó színben, az akkori bolti árak egyharmadáért

apránként vettem vagy 1egy tucatot, a legtöbb a mai napig megvan és hordható

na most, kb. egy év elteltével ugyanott felbukkantak a hamis Novelle-ek ...

off off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.