Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Szóval a barátnőm énektanár és kéne neki tanításhoz egy kékfog, amely nemdrága (15k max.), cserébe kicsi és szépen szól (relatíve nyilván).

Viszonyítási alap a Dockin D fine, amely ugyan jól szól, de bazi nagy hurcolászáshoz.
Előny az itthoni beszerzés, mert nem akar egy hónapot várni Kínára.

Na szóljatok valamit :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6102) Breki


Breki
veterán

csak úgy szólok :DD :C :Y :R

érik a második

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6105) Viktor77 válasza RetepNyaraB (#6104) üzenetére


Viktor77
titán

Tronsmart Mega

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6106) Npeter25 válasza Viktor77 (#6105) üzenetére


Npeter25
tag

A fórumot végigolvasva vettem a bátorságot és rendeltem én is egy ilyen Tronsmart Element Mega cuccot.
Nekem óriási csalódás. Teljesen összemosott hagkép,dobozhang. Jó-jó értem én hogy ebben az árkategóriéban ez elfogadható minőség de én azért picit többet vártam.

(#6107) Viktor77 válasza Npeter25 (#6106) üzenetére


Viktor77
titán

Clavinetjunkie videóját megnézve, nem úgy szól, ahogy leírod. A 15K-s szintet hozza.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6108) Digger válasza Npeter25 (#6106) üzenetére


Digger
senior tag

Én az Tronsmart Element Force változatot rendeltem, ami már továbbfejlesztett és vízmentes.
Nem állítom, hogy tökéletes, de nekem teszik a hangja!
Érdekes lenne kettő ilyet egyszerre csatlakoztatva sztereóban tesztelni!

(#6109) Npeter25 válasza Viktor77 (#6107) üzenetére


Npeter25
tag

13K-ért valóban bestuy volt nem tagadom. De akkor, is itt szinte az egekbe kett magasztalva. Én csak leírtam a személyes tapasztalatom. Volt szerencsém már jópár hosonló kütyühöz van összehasonlítási alapom.

[ Szerkesztve ]

(#6110) RetepNyaraB válasza Viktor77 (#6105) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az is nagy neki sajna. :U Én megpróbáltam.

A Sáomi kistégla
és a Mi Pocket szpíker kb. az irány; otthonra ott a D fine..

Kb annyit szeretne, hogy a telefonjánál hangosabb legyen egy kis osztályteremben. Komolyzenére, tehát a basszus nem túl fontos. Nem baj, ha nem nagyon orrbaszorult az a kis magas, ami kijön.
A piros tégla picit nagyobb, a kis Mi hurka picit kisebb és gondolom még ványadtabban szól.
Ha nincs jelentős különbség, akkor a kicsit venném.
Kivéve, ha az ilyen igazán méreten aluli kategóriában tudtok valami mást, ami jobb.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6111) Viktor77 válasza RetepNyaraB (#6110) üzenetére


Viktor77
titán

A nagyobbat meghallgathatod itt (jó minőségű fülessel tedd).
A kicsi szerintem már kevés lesz.

(Amúgy méreten aluli kategóriában ott a Minirig, de az nagyon nem 15K. :) )

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6112) RetepNyaraB válasza Viktor77 (#6111) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:R Megvettem a téglát. A Minirig valóban meglepő, de az ára is az :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6113) #05993472


#05993472
törölt tag

Szervusztok!

Kaptam ajándékba egy ilyen bt-és hangszórót. Azt írja, hogy van benne mikrofon is. Hogyan tudnám kipróbálni? Van valami tesztprogram, amivel ki tudnám?

(#6114) Viktor77 válasza #05993472 (#6113) üzenetére


Viktor77
titán

Párosítsd a telefonoddal, hívasd fel magad valakivel, vedd fel a hangszórón lévő gombbal, takard le a telefon mikrofonját, és kérdezd meg hall-e aki felhívott.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6115) #05993472 válasza Viktor77 (#6114) üzenetére


#05993472
törölt tag

Köszönöm, de más módszerre gondoltam. Ha van.

(#6116) Jarod1 válasza #05993472 (#6115) üzenetére


Jarod1
addikt

nem lehet lehallgatni vele :P ;]

(#6117) carl18 válasza Npeter25 (#6109) üzenetére


carl18
addikt

Csak az lett leírva ennyi pénzért a Tronsmart T6 és a Mega jó vétel. De vesd össze pár kínai hangszóróval vagy egy JBL Go-val és akkor meglátod mennyi a különbség. Ennyi pénzért ez van, Talán a Tribix Sound go ami oluv szerint jó hangal rendelkezik.

Hát nem egy álom egyik Tronsmart hangja se de árban se ott vannak. Az egyénfüggő ha jobb hang kell azt nem ebben az árban kell keresni. Talán a DOSS SOUND XL vagy a Divoom Onbeat 500 2ND ami komolyabb hangzást add szerintem.

Azért meg kell nézni mit add a JBL Vagy a Sony 10-12E forintért és akkor már is más szint a tronsmartok hangja. [link]

Ha 20 alatt mondanom kéne valamit ami valóban bevált akkor a Divoom onbeat 500 volna az, de sajnos ennek meg az akkuja nem a legjobb. :((

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6118) #05993472 válasza Jarod1 (#6116) üzenetére


#05993472
törölt tag

Hogy egy mit? :F

Van rajta egy gumilebeny. Az alatt van egy jack dugó hely, egy mikro-USB hely a töltéshez és egy kis lyuk. Gondolom az a mikrofon helye. De azt ugye normálisan a gumilebeny eltakarja. Ezt szeretném kipróbálni. Mert ha az a mikrofon, akkor a kocsiban telefon-kihangosítóként használva azt nyitva kellene tartani. Persze lehet, hogy a mikrofon az egyébként nagyon is szép szövetborítás alatt van. Oda nem látok be. Szóval emiatt kellene valami tesztféleség. Tudtok ilyet mondani?

(#6119) Viktor77 válasza #05993472 (#6118) üzenetére


Viktor77
titán

Az ott inkább a reset gomb lesz szerintem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6120) #05993472 válasza Viktor77 (#6119) üzenetére


#05993472
törölt tag

Ez eszembe se jutott, köszi! Na de egy egzakt mikrofonpróba próba?

(#6121) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ilyen ebay-es olcsóbb bluetooth hangszórót használ valaki? Erre gondoltam [link]
Jelenleg egy Xiaomi square box bluetooth hangszóróm van amivel félig meddig elégedett vagyok de az nem tetszik benne, hogy kevés a magas. Vlc-vel ha Equalizerel beállítom elég jó de úgy csak az jó ami a telon van, amit youtube-ról hallgatnák arra nem tudok ráállítani. Ha ez amit linkeltem feljebb szól olyan jól mint a Xiaomi square box de alapból szebb magast tud akkor már jó lenne. Kösz a választ előre is!

(#6122) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv.!

Edzéshez vennék egy hordozható blútúszos hangszórót, eddig egy kis kínai 3 wattos csodát használtam, de elromlott. teljesítményre nem is kell több, de most gondoltam kicsit beruházok és a JBL GO/GO2, illetve Blaupunkt BT03 [link] lennének az árkategóriában. A JBL ismert, viszont Blaupunktról nem nagyon találok semmit a neten a BT02 hengeres kiadást lehúzzák, hogy egy kalap xar... ebben van rádió, meg kártyolvasó külön, bár ha úgyis telefonnal használom, ennek túl sok jelentősége nincs. Javaslatok? esetleg egyéb készülékre úgy 10 rugó erejéig?

Köszi előre is!

(#6123) Breki válasza frankdelgado (#6122) üzenetére


Breki
veterán

Szerintem ennek a hordozható változata most a Best Buy 89-ért az Amazonról

de ugye az tulmutat a kereten.

[link]

Meg itt valamiért nem megy, de más fórumokon igen és mi akik vettünk mind a második vásárlásán gondolkozunk.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6124) frankdelgado válasza Breki (#6123) üzenetére


frankdelgado
őstag

Fasza ez, de ahogy írtad, tulmutat a kereten. Nekem kicsi kell, zsebrevágható.

(#6125) Breki válasza frankdelgado (#6124) üzenetére


Breki
veterán

Ez esetben itt nézz körbe

Winter sale van!

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6126) RetepNyaraB válasza frankdelgado (#6122) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A jbl go egy kalap szar (az áráért mindenképp), én biztos nem venném meg. Kivéve, ha hang nem számít, pénz sem, csak beférjen a zsebbe.
Blaupunktot nem ismerem (csak a céget).
Ebben az árkategóriában sajnos nagyon nehéz igazán kicsi és használható kütyüt találni.

Ha elég, hogy a hátizsákban foglal (közepesen) kis helyet, akkor már másabb a helyzet valamivel.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6127) djnice válasza Breki (#6123) üzenetére


djnice
veterán

Dockin D Fine lenyomja ezt hangban és még szebb is, kisebb is. Akcióban 100 EUR körül szokott az is lenni.

[ Szerkesztve ]

(#6128) Breki válasza djnice (#6127) üzenetére


Breki
veterán

Ez szubjektív, nekem pl. nem tetszik. De ízlések és pofonok.

Úgy nézem az asztali már el is kapkodtàk.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6129) frankdelgado válasza RetepNyaraB (#6126) üzenetére


frankdelgado
őstag

Nyílván nem Mendelssohn Hebridák Nyitányát akarom rajta élvezni ( erre az általatok linkelt cuccok is tökéletesen alkalmatlanok), hanem "edzősnek" kellene, amire egyébként jó volt a 2e zer forintos kínai mini x3 (amíg meg nem dögölte magát). Rendelni nem fogok, itthon nézek valamit helyette. Bazi nagy téglát meg nem akarok, mert így is tele a táska és semmi értelme.

(#6130) Breki válasza frankdelgado (#6129) üzenetére


Breki
veterán

Eszembe jutott, mi lenne jó neked.

Eddig azért nem ugrott be, mert ez tulajdonképpen bluetooth sztereo rádió, viszont hétvégén kb a 20.-at rendeltem meg és üzemeltem be, és beugrott, hogy erre a célra is tökéletes.

Olcsó, sztereó méretéhez képest nagyon jó, usb-ről játszik le, nokia aksis

Itt írtak rólabővebben
[link]

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6131) Breki válasza Breki (#6130) üzenetére


Breki
veterán

Mivel privátok alapján félreérthető, nem árulom ezt a rádiót azért rendeltem már 20-at mert ismerősök meglátják és nekik is kell, mert hogy olyan jól szól

Az egyszerűbb emberek nem szeretik a BT-os verziót csak, hogy bekapcsolják, hogy szóljon.

De itt ugye pont az a fontos, fiatalabbak szokták azt kérni, meg nekem is kettő olyan van.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6132) frankdelgado válasza Breki (#6131) üzenetére


frankdelgado
őstag

Ettől függetlenül jó tippnek tűnik, köszi! Külön jó, h cserélhető az akksi, meg van valami kijelzőféle is rajta...

(#6133) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

Holt tudok mélylada kesziteshez (adott hangszorohoz.(videoton HA25/10K)segitseget talalni? Forum cikk vagy akarmi. Kosz a valaszt ha lesz.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#6134) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Bluetooth hangszórót az asszonynak a konyhába ,hogy ne a telefont keljen használni .
Most láttam a Lidl ben 5000 ért szerintetek megéri megvenni , hogy szólhat elfogadható? :R

(#6135) RetepNyaraB válasza jocoka75 (#6134) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Megveszed, ha nem bejön, visszaviszed.

Nekem megjött a kis Xiaomi tégla és a fingnyi méretet meghazudtolóan nagyot ordít. Persze dobozka hangja van azért, de nem is volt komolyabb elvárás. Annyira kicsi és kompakt, hogy simán túlteljesíti amit akartam.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6136) Viktor77 válasza terapeuta007 (#6133) üzenetére


Viktor77
titán

Topic.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6137) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! A tronsmart t6 és a mega-t néztem ki most . Eustockon egy áron vannak és néztem mindkettőről youtube videót (olyat is amin mindkettőt próbálgatták) és úgy hallottam, hogy a t6 kicsit tompán szól,nincs elég magas. Jól vettem ki? A mega videón keresztül szebben szól és van normális magas de hogy melyik nyom jobb mélyet azt nem tudom megállapítani. Mélyben melyik jobb? És úgy összeségében melyiknek jobb a hangzása valójában? Amúgy kinézetre a t6 sokkal jobban tetszik meg, hogy nem csak egy irányba szól de a hangzás jobban érdekel. Amúgy most egy Xiaomi square box van (szerintem az első kiadás) ennél ugye mindkettő jobban szól? Csak mert a Xiaomi 2x3 Watt a tronsmartból meg a kisebbik is 25 watt a mega meg 40 watt de persze sokszor ez nem számít. Kösz előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#6138) Viktor77 válasza Imi1981 (#6137) üzenetére


Viktor77
titán

Oluv (Clavinetjunkie) videóit nézd YT-on. Ott egész jól meg lehet állapítani melyik hogy szól (jó minőségű fülessel hallgasd a videókat).

T6
Mega

Van összehasonlítós oldala is.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6139) Imi1981 válasza Viktor77 (#6138) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz megnézem.

(#6140) Imi1981 válasza Viktor77 (#6138) üzenetére


Imi1981
veterán

Meghallgattam bár így nem az igazi, hogy nem egymás mellett próbálják a kettőt de az jött át, hogy a mega szebb magasat ad de kicsit doboz hangja van, a t6 jobb basszust ad (nagyon jó basszust) de kevés a magas . Néztem más videókat is ahol egymás mellett próbálják és ott is ezt hallottam. A lényeg az lenne, hogy ne kelljen equalizerel szarakodjak mert akkor csak a zenelejátszóval lenne szép hangzás de youtube-ról nem mert azon nincs equalizeres állítási lehetőség. De az is eszembe jutott, hogy élőben lehet más mert a t6-nak ellentétesen van a két hangszórója és így a mikrofon nem úgy veszi fel. Hát nem tudom melyik lenne jobb. Szeretem a jó basszust mert inkább disco zenéket hallgatok (de azért ritkán rockot is) de kell hozzá a szép magas is mert úgy az igazi . Ebben az árban (12 Ft) van olyan hangszóró ami felveszi a versenyt ezekkel a tronsmartokkal?

[ Szerkesztve ]

(#6141) sede7 válasza dudi6 (#5987) üzenetére


sede7
tag

törölve, bocs

[ Szerkesztve ]

(#6142) carl18 válasza Imi1981 (#6140) üzenetére


carl18
addikt

Basszusba valóban a T6 szól jobban a Mega meg inkább több a magas. Bár Mind kettőnek hasonló az alaphangja, úgy az áráért jó. Én a T6-ot egyedi EQualizer beállítással használtam és úgy egész jó hang jött ki belőle. A T6 teljes hangerőn alapból képes torzítani a basszust ezt vedd figyelembe, + tudtommal a Megából 2 verzió jött ki külsöre ugyan az de hangzásban valamelyik sokkal gyengébb.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6143) Studi válasza carl18 (#6142) üzenetére


Studi
addikt

A T6-nak az alja felé, nyitottan van a hangszórója, arra is kell vele figyelni, hogy nem teheted le bárhova. Simán berezget/becsörögtet bármit, ami ott van az asztalon, vagy alatta a szekrényben. :)

(#6144) Imi1981 válasza carl18 (#6142) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezt is olvastam az arukeresőn a véleményeknél, hogy két verzió van belőle. Az a baj, hogy honnan tudom melyiket veszem?Ezért inkább a mega kilőve. Az equalizeres beállítás jó de az csak az adott zenelejátszón tudod állítani és én inkább közvetlenül youtube-ról szeretek zenét hallgatni és ott nincs equalizeres állítási lehetőség. Vannak a play áruházban olyan equalizer alkalmazások ami maga a droid hangját lehet állítani (mindegy milyen alkalmazással hallgatsz zenét) de ott meg ha tolok egy kis magasat nagyon csökken a hangerő (nem értem miért) . Szimpatikusabb nekem a t6 mint a mega amúgy de azért még nézelődök mik vannak kb ilyen áron. A jbl flip 3 azért jóval drágább már.

Xiaomi square box-hoz (első verzió szerintem) képest azért jobban szól? Az van nekem és bár nem rossz de alapból bizony tompán szól (kevés a magas) és az zavar. Vlc-vel jól be lehet lőni a hangzást de youtube-ról ugye nem. Szerintem ez a fajta van nekem link

[ Szerkesztve ]

(#6145) carl18 válasza Imi1981 (#6144) üzenetére


carl18
addikt

Hát túl nagy választék nincs, igen ott a JBL FLip 3 de az már 20E felett van.
Esetleg Sony SRS XB21 szokott lenni akcióban 20E tájékán az se egy rossz lehetőség.

Mik az igényeid? Meg számít mi a keret, de úgy a Tronsmart T6 is egész használható.
Talán 14-15E körül szokott lenni Divoom voombox outdoor ennek is lehet egy esélyt adni :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6146) Imi1981 válasza carl18 (#6145) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát 15 ezernél nem szeretnék feljebb menni. Szerintem t6 lesz. Következő hónapban veszem úgyhogy ráérek, addig megnézem még a Sony-t amit írtál. Kösz

(#6147) Fábi válasza Breki (#6102) üzenetére


Fábi
csendes tag

Szia!
Jókat olvastam róla (ggmm m3).
Megjött már a második? Én egyet szeretnék majd venni, de kivárok, hátha kifogok egy jó akciót.
Mennyi lehet a minimum ár Ali-n? Milyen gyakran akciózzák?
Köszönöm!

(#6148) Breki válasza Fábi (#6147) üzenetére


Breki
veterán

Most jött meg az M4 egyelőre itt nem merem nagyon megküldeni, de negyed hangerőt a the road to hell állatul szól. :-)

A felső kezelőpanel nem olyan frankó mint a másiké, gondolom ennek az az oka, hogy hordozható és így parktikusabb mint egy nagy potméter a tetején.

[link]

Viszont előről meg szebb

MM3

MM4

Alin most 129 európai raktárból, de már csak piros van ami igazából bordó

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6149) UberMutant válasza Breki (#6148) üzenetére


UberMutant
őstag

egy a kérdés, TV-re bluetoothszal kapcsolva lehet.e a TV távirányítójával a hangerőt szabályozni, mert az M3 nem tudja ezt sajnos.

(#6150) Breki válasza UberMutant (#6149) üzenetére


Breki
veterán

Szerintem nem.

Ugye úgy még nem próbáltam, de mivel ez hordozható szerintem ez se tudja.
Funkcionalitásban kevesebbet tud.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.