Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) zoner15 válasza carl18 (#5147) üzenetére


zoner15
csendes tag

De az az 1-2 ezer plusszért megéri már a megát venni ,nem? Mert az adatok szerint nagyobb hangzást is kellene tudnia kisajtolni magából.

(#5152) Ati1979


Ati1979
veterán

Srácok kinek van minirig-je vagy mini-rig minije?

(#5153) K1nG HuNp válasza Ati1979 (#5152) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

mije?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#5154) Viktor77 válasza K1nG HuNp (#5153) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5155) Ati1979 válasza K1nG HuNp (#5153) üzenetére


Ati1979
veterán

Majd nekem lesz szerintem. :DD

(#5156) Damonhill


Damonhill
csendes tag

Hosszas vívódás után , több száz darab hangszórót átnèzve végül az Energy Music Box 9 mellett döntöttem. Szerettem volna ha van benne rádió, usb, és mellette nagyobb hangerőn szól mint a Divoom 500- as hangszóróm . Viszonylag jókat olvastam róla, hát kíváncsi leszek 😃.

(#5157) carl18 válasza Damonhill (#5156) üzenetére


carl18
addikt

Ez érdekes :) Kíváncsi leszek rá, ha meglesz majd mindenkép írd le róla a véleménye :)
Kíváncsi vagyok mit szól a divoomhoz képest :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5158) Damonhill válasza carl18 (#5157) üzenetére


Damonhill
csendes tag

Elvileg 40 watt magas hangnyomással. A tesztek alapján ezt tudhatja is. Baromi nehéz olyat találni amiben" minden " benne van amit szerettem volna. Ha mégis benne volt ,akkor vagy nem volt benne akkumlátor vagy borzasztó drága volt. Próbáltam wifiseket is, de aztán arról letettem. Olyat szerettem volna ami jóval hangosabb mint a Divoom, mert hasonló hangerőnek nem sok értelme lett volna újra. Ez mondjuk két kiló, nem az az ultra de hordozható kategória :-) De a puding próbája az evés, majd akkor kiderül mit tud :-) . .

[ Szerkesztve ]

(#5159) druzil


druzil
tag

Sziasztok! Szülinapra szeretnék venni bluetooth hangszórót. Ehhez kérnék segítséget, mert egyáltalán nem vagyok ebben benne. Az ár max 15 ezer huf lenne. Mi számít most a legjobb vételnek ebben a kategóriában? Lehet külföldről rendelős is, van még 30 napom. Köszi

(#5160) carl18 válasza Damonhill (#5158) üzenetére


carl18
addikt

Oké hát így teszt nélkül azért kérdőjeles az a hangerő :) De minden esetre kíváncsi leszek rá nagyon.. :

Én meg lehet építek lassacskán egyet, kíváncsi vagyok mit tudok összehozni itthon összehozni. Az erősítő már meg van hála :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5161) tempera


tempera
csendes tag

Blitzwolf F4-em volt és Blitzwolf BW-AS1-re akarok most cserélni.Kérdeznék olyantól akinek mindkettő van, volt. Mély tartományban és hangerőben már jobb?
Másik kérdésem, hogy 20e ft környékén tudtok e most jobbat ennél?
Valaki ajánlotta a Anker SoundCore Pro+
Vagy a Doss SoundBox XL
Ezekről mik a vélemények a Blitzwolf BW-AS1-hez viszonyitva?

(#5162) LanyUs válasza Damonhill (#5158) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mindenképpen írj majd róla ide, mert a rádió és az sd kártya lehetőség egyedi darabbá teszi és a technológiát kevésbé kedvelők is megtalálják benne a számításukat. :R

(#5163) adorjant válasza tempera (#5161) üzenetére


adorjant
senior tag

Én Anker A3143-ról váltottam Soundbox XL-re,hát igencsak megérte :) Maximum hangereje nem akkora mint a Dockiné, de hangminőségben tényleg rendben van :)

(#5164) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Kertbe keresnék nem túl hangos, de csepp-/vízálló, sztereó, elfogadható minőségű BT hangszórót. Brand mindegy, kínai is jöhet.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5165) Damonhill válasza LanyUs (#5162) üzenetére


Damonhill
csendes tag

Pont ezért választottam, hogy kelljen csak valami okos eszközre hagyatkoznom ha megszeretném szólaltatni. Ha kell rádugok pendrive- ot, ha kell rádiót hallgatok. Közben megérkezett, első benyomásaim pozitívak.Valóban nem picike darab, de egy hátizsákban simán elfér. minőségi darabnak látszik elsőre, gumírozott házzal. Nem vagyok egy vájtfülű, és eddig ilyen tipusú hanfalakban a saját Divoomomon kívül egy JBL Charge 3- at hallottam csak. A Divoomhoz képest elsőre talán nincs olyan karakán basszus, olyan "kellemesen"szól számomra. Mindenből van ami kell, de semmi gyomorforgató. Hangerőben simán megveri, szerintem majd duplája lehet. Szerintem játszani kellene a hangszabályzókkal a lejátszó eszközön, akkor lehet mást mondanék. Amikor a Jbl- t hallgattam, az számomra egy basszus puffogás volt, de lehet másnak az tetszik. Doss- t és Dockin-t nem hallottam még, lehet ezek megverik hangzásban és hangerőben is, de számomra ez is hangos. Van benne egy kupon, ami ha rendelek egy másik ugyanilyen hangfalat akkor annak az árából 50 euro lejön, és ugye ezt lehet sztereoban hallgatni TWS funkcióval. Azt gondolom így már akar egy félnormális házibulit is le lehetne vezényelni :-) . 30 ezer pénz volt, 3 év garival. Ha megtetszik és él még az akció a másik darabra akkor lehet veszek még egy darabot, így szinte semmi vezetékkel lehet kiépíteni egy sztereó rendszert nagy relatíve nagy hangerővel.

(#5166) pècsimunkás válasza Damonhill (#5165) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Öcsèm valószínűleg ezt veszi meg : [link] . Ő a konyhába akár egy kis sztereó szettet , aztán , ha megy horgászni , vagy grillezünk , az egyiket kiviszi az udvarra , vagy viszi magával horgászni .
Majd beszámolok róla ,hogy milyen lesz a D Mate .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5167) Damonhill válasza pècsimunkás (#5166) üzenetére


Damonhill
csendes tag

Jónak tűnik, jobban hordozható mint az enyém, meg vízálló is. Meg hát Dockin :-) . Én is megrendeltem hozzá a párját nemrégen, így lesz kettő sztereóban. Regisztráltam az elsőt, így jött rá 50 euró kedvezmény valóban. Csak a szállítási díj sajnos 30 euró lett ide, el is ment a kedvem , de megláttam hogy most akcióban adnak hozzá egy másik kissebb hangszórót- ami itt nálunk 15-20 ezer forint-, így végül megrendeltem. Így mindenestől 25 ezer lett. Kíváncsi leszek mire megy a kettő egymással :-)

(#5168) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok.
A felesegemnek vettem ajandekba egy Sony XB10-et, hogy kivaltsa a gyengebb laptop hangszorokat. Annyira tetszik a kis szerkentyu, hogy elgondolkodtam, hogy en is veszek egyet. Viszont nem tudom, hogy nem erne meg inkabb egy XB21-et venni.
Mi a velemenyetek?

[ Szerkesztve ]

(#5169) haris válasza LeventeV (#5168) üzenetére


haris
őstag

De. Jól gondolod. Jobban megérné. De ez egy ilyen Sport. Valamivel többért mindig jobbat kapsz. Pláne márkán belül. A gyári sem hüle, úgy állítja össze a termék palettáját, hogy a következő mindig picit jobb, többért.
Te döntesz meddig nyitod a bukszád.
SZERK:
Most látom az árakat, nem biztos hogy jobban megérné.
Majd dupla áron lehet xb21-et kapni, de nem lesz dupla érzetre.
Persze picit jobban fog szólni, de nagyobb, nehezebb.
És persze dupla áron. Hát nem is tudom.

[ Szerkesztve ]

(#5170) carl18 válasza LeventeV (#5168) üzenetére


carl18
addikt

Szerintem menj be egy média markba és ott teszteld le őket :)
Bár igen nyilván az XB 21 sokkal jobbat fog szólni mint a XB10-es :)

Bár szerintem látatlanba nem szabad hangcuccot venni, úgy az igazi ha ki tudod próbálni hogy ne legyen csalódás : mikor meghallottam az XB30-at élőbe, után a nem bántam hogy nem vettem belőle :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5171) pècsimunkás válasza Damonhill (#5167) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Majd írd meg , hogy mi lett az eredmény , hogy milyen össze kötve .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5172) warfernom válasza Jim Tonic (#5164) üzenetére


warfernom
tag

Szerintem nézz szét a JBL-ek között ott mindegyik vízálló és jó a hang minőség is. Nekem pl Extreme van.

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#5173) Ati1979 válasza Jim Tonic (#5164) üzenetére


Ati1979
veterán

DENON Envaya DSB-250.

Ezt vedd :DD Nemcsak vízálló, de méretkategóriájában a legjobb hangszóró.

(#5174) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Ha pc - be be van dugva egy fejhallgató a hangkártyába, és usb-s bluetooth adapter -rel rádugok egy bluetooth hangfalat, akkor melyik fog szólni ?

(#5175) Jim Tonic válasza sith7 (#5174) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Amit kiválasztasz a Windows-ban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5176) sith7 válasza Jim Tonic (#5175) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#5177) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Teljesen átlagos használatra, kertbe egy asztal köré stb vennék kis bluetooth hangszórót. Sztem 10 W-osnál több nem hiszem, hogy kell, de lehet 5w is elég, nem volt még soha ilyenem. Mit javasoltok? 15-nél többet biztosan nem akarok költeni rá.

(#5178) K1nG HuNp válasza kalapacsolok (#5177) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

jbl clip 2

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#5179) rhunseeker válasza kalapacsolok (#5177) üzenetére


rhunseeker
tag

Tonsmart Mega vagy T6. Aztán inkább lehalkítod, minthogy egy jbl-t vegyél ennyi pénzért.

(#5180) carl18 válasza rhunseeker (#5179) üzenetére


carl18
addikt

+1 a Tronsmartnak

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5181) haris válasza kalapacsolok (#5177) üzenetére


haris
őstag

Tronsmart t6

(#5182) kalapacsolok válasza carl18 (#5180) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszönöm a tippeket! :)

(#5183) m3ss


m3ss
veterán

15-45 kozott mik az ajanlott bt-s hangszorok? cseppallo kellene. az sem baj ha kinai.
EIVOTOR Soundcup jott fel tesztekben, ilyenben erdemes gondolkodni?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5184) carl18 válasza m3ss (#5183) üzenetére


carl18
addikt

15-45 mi? Forint? Dollár euro? :D nem mindegy
Külföldi vagy belföldi rendelés? :D

Hát 15E alatt magyarba garral ott a Tronsmart T6 és a mega

15E felett kicsivel ott a Divoom onbeat 500 2nd az is magyar papíros garancia.

Két amazonos ár-érték arány bajnok drágább kategóriában ott a Doss Sound XL 28E forintért, esetleg Dockin D fine kb 44E forintért ( 140 Euro) Ha kell a nagy hangerő akkor a Dockin, de ha a hangminőségért vagy oda akkor a Doss SOUND XL a te embered. Bár itt a figyelmed felhívom mind két drágább hangszóró közel 2 kg.

Dockin tutira csepp álló :D A többire ez nem vonatkozik .d

Én ezeket tudtam így hirtelen felhozni.

Ja még valami Tesóméknak egy Harman Kardon Onyx Studio 3 hangszórója van, akkuról is megy de hálozatról eszméletlen brutálisat szól a méretéhez képest :D Ezt is ki lehet fogni 40E forint tájékán, akku nem a legnagyobb erőssége se a hordozhatósága de azért ez relatív kinek mi :D
Az Onyx 3 elméletileg veri a Dockin is hangminőségbe, de az Onyx se vízálló a gyártó információi szerint :D

Amúgy kéne csinálni egy táblázatot hogy aki ide téved ne kelljen egyenként válaszolni hanem fel volna írva mind haza mind külföldi rendelésből melyik a legjobb vétel mennyi pénzért :D

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5185) Ati1979 válasza m3ss (#5183) üzenetére


Ati1979
veterán

A két kisebb denon envaya is befér a keretbe. Mindkettő vízálló. A hangjuk nem közelíti meg a nagytestvérét.
30k, és 45k.

(#5186) sith7


sith7
nagyúr

Vettem egy JBL GO+ hangszórót, próbálom az asztali pc - vel összepárosítani, de nem sikerül, a pc usb
- s bluetooth vevője nem látja ... mit csinálok rosszul ? :F

(#5187) Jim Tonic válasza sith7 (#5186) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mást lát az USB-s vevő? Mert vannak olyan BT adapterek, amik pl. csak egerekhez jók.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5188) sith7 válasza Jim Tonic (#5187) üzenetére


sith7
nagyúr

sajnos semmit ... bluetooth - os fejhallgatót, egeret látta/látja, de ezt nem :((

(#5189) Ati1979 válasza sith7 (#5188) üzenetére


Ati1979
veterán

A bluetooth csatlakozás gombot kell nyomni a jbl en, (ha van ilyen) másképp a win nem tálalja meg. Ha esetleg ezt még nem próbáltad.

(#5190) sith7 válasza Ati1979 (#5189) üzenetére


sith7
nagyúr

próbáltam, nem ez volt a gond ... közben sikerült ... inkább nem írom le miért nem jött össze :B :B :B

köszi a segítséget mindenkinek :R

(#5191) Ati1979 válasza sith7 (#5190) üzenetére


Ati1979
veterán

Hahaha ok jól van akkor. :DD Az a fontos hogy megy. :)

(#5192) tobias40


tobias40
veterán

Kipróbáltuk a 2 db Tronsmart Megát,sztereóba párosítva.

Nekem nagyon tetszett a hangja,hangerő bőven van ami nekem kell a kertben.
Egy gond van így ,3-4 méter távolságnál nem lehet több a 2 hangfal között mert akkor az egyik elhallgat,és mindenképpen látniuk kell egymást mert különben szintén megszakad a kapcsolat.
Kár mert így nem annyira jön ki a sztereó hatás mintha 6-7 méterre lennének egymástól,pl. teraszon!

Minezek ellenére nagyon megérte az árát és tetszik ez a kis gép 12.000 ft.-ért! :C

(#5193) ftt


ftt
tag

Halihó!

Ez a kategória, a BT hordozható hangszórók világa eddig kimaradt nekem.Teljesen véletlenül került a kezembe egy Bose Soundlink Color 2, és nagyon megtetszett a hangja és hordozhatósága. Viszont 46 eFt-t kérnek érte, ami igencsak sok érte.

Visszaolvastam a topikot böcsülettel, elkezdtem nézegetni, mik vannak még a placcon, de elvesztem a sokaságban.

Csak a JBL-nek van vagy 5-6 féle, aztán ott van még a Sony, a Philips, a Bose, stb... és akkor bejönnek a képbe a kevésbé ismert márkát mint a Tonsmart, Fugoo, stb ...

Az egyik netes nagyáruházban 157 (?!) márka van ebben a kategóriában :Y :F

Hálószobába, teraszra, esetleg utazáskor jó lenne egy ilyesmi - max 35-40eFt-ig melyiket ajánlanátok jó szívvel?

Az se baj, ha kevesebbel kijönne egy jó kis gép.

Előre is köszi! :R

(#5194) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!
A család egyik idősebbik tagja mindenáron cd-t szeretne hallgatni (akár a kertben), mert leragadt abban az időben, mikor még csak cd-s rádiók voltak. Ellenben sokkal inkább lenne igény egy minőségi és jól hordozható készülékre (pl. HK go+ play és egy kisebb Bluetooth hangszóró, vagy egy Denon Envaya DSB-250BT, ami talán kiválthatná mindkettőt.)

Viszont ezzel a probléma (cd lejátszás hiánya) megmaradna, plusz pénzt kiadni és csak ezért venni egy rádiót meg feleslegesnek érzem. Ti mit csinálnátok ebben az esetben?

[ Szerkesztve ]

(#5195) K1nG HuNp válasza prime_adam (#5194) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

elbeszélgetnék vele és megmutatnám a naptárat hogy 2018 van

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#5196) Ati1979 válasza prime_adam (#5194) üzenetére


Ati1979
veterán

Vedd meg bt hangszórót és majd megszokja. Jóhogynem már kazettát. Ezek a CD s rádiók drágák és nem is hordozhatóak. Pénzkidobás.

(#5197) carl18 válasza Ati1979 (#5196) üzenetére


carl18
addikt

Na össze raktam egy bluetooth hangszórót :D Egy JVC dobozba, igaz még az erősítő kívül van :D
Egy kínai erősítő van dobozba oldalára ragasztva, hangja eszméletlen szép hangés és tiszta :)
Tronsmart T6 le van tőle maradva mind a borra való :D
Idáig amibe nekem került 4000ft, az erősítő 3000 ft volt a hangszóró egy 1000-es asszem még 6-7 éve.

Hangja eszméletlen, simán betölti a szobámat pedig nem kicsit 25 négyzetméter. Hifi szintű hangzás :D

Kültéren kipróbáltam ott is helyt áll :)

Kíváncsi lennék a JBL Xtreme/Dockin D fine hol van ehhez képest :D

95-100 decibel simán ki tud jönni ebből az 1 dobozból szerintem.

Mióta meg van a nagy hifim, hát nem sok hangszóró ami le tud nyugozni de ez a házi Project valóban hozza a szintet amit én is élvezettel hallgatok :D Egy házibulit is lehetne róla nyomni, ha feltekerem a hangom alig hallom a szobában :D

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5198) Viktor77 válasza carl18 (#5197) üzenetére


Viktor77
titán

"Kíváncsi lennék a JBL Xtreme/Dockin D fine hol van ehhez képest"

Én meg kíváncsi lennék minden áramforrástól 3 méterre hogyan szól azokhoz képest. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5199) Ati1979 válasza carl18 (#5197) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem rossz, de nem éppen hordozható. :) Szerintem a denon, (nagyon finoman van hangolva, igényes hifi hangja van) és a Hk jobban szólhat ennél.

(#5200) carl18 válasza Ati1979 (#5199) üzenetére


carl18
addikt

Tesóméknak Harman Kardon Onyx studio 3 van, voltam náluk és összemértem azzal. Az Onyx Studio 3 házozatról 60 wattot tud. Hálozati módba volt a Onyx és ott nagyon hangos, hát hangerőben kb hasonló volt a max, de az Onyx Studio azért jobban adta a basszust. :D Hangerőben egál kb, de hangba valamivel jobb a harman + basszusba is elég szépen nyert.

VIktor77 Hát ha lesz hozzá akku utána már nem lesz szükség adapterre :D 9-24 volt között elfut az erősítő, szóval egy akkut ha kap utána már hordozhatóság javulni fog. D-class erősítő használok.

Ez még csak próba verzió, lehetséges ennél többet-jobbat is ki tudod hozni majd a dolgokból :D

Hát a Súlya 3,1 kg és 30 cm magas, hát nem olyan könnyen hordozható de a hangja is más szint.

Majd ha készül vagy egy új project linkelem :D

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.