Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) aldebaran válasza francz'70 (#14000) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát, nem pont egy óra volt, szerintem több, de nem mértem le másodpercre pontosan, de akinek az egy óra kevés készenlétben... :U

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#14002) <Adamsky> válasza aldebaran (#14001) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... akinek az egy óra kevés készenlétben... " - abból amit írt, én arra gondolok, hogy kihangosítónak szeretné használni, ezért nem jó, ha bármikor is kikapcsol.

Az Anker hangszóróinál (a Motion+ -t most néztem meg) 5, 10, 30, 60 perces auto power off-ot lehet beállítani. Ha pedig töltőn hagyja az ember, akkor nem kapcsol ki.

[ Szerkesztve ]

(#14003) aldebaran válasza <Adamsky> (#14002) üzenetére


aldebaran
őstag

Há ő 10 percet ír, azt nem írja, hogy mennyi ideig ne kapcsoljon ki. Mondjuk én feleslegesen nem szeretem bekapcsolva hagyni. De ha megírja, hogy pontosan mit, mennyi ideig teszteljek, majd szól.

Egyébként az auchanban kipróbáltam a jbl extreme 5öt, ami 90e. Olyan öblös a mély, mintha egy kútban lenne. Sokkal jobb ez a kis ócsó uboom L.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#14004) csosz77 válasza aldebaran (#13999) üzenetére


csosz77
csendes tag

Csinaltam egy reset-et es a tolto kabelt feltettem ettol most a kikapcsolasi problema ugy tunik megszunt. Van viszont egy masik gond: visszajott a startup/shutdown sound, raadasul, ha a gepem elmegy deep sleep-be, akkor jon egy hatalmas shutdown sound, ami a fraszt hozza ram.

A startup sound-ot sikerult eltuntetnem kb 1 eve, az akkori JBL portable app-al, de az aktualis verzioban ez az opcio hianyzik. Ha most elinditom az app-ot, akkor azt mondja up-to-date a software (gondolom a firmware), holott szerintem a reset visszatette a regi firmware-t. Szoval hogy tudnam rabeszelni, hogy force-updatelje meg magat, vagy kellene egy regebbi software (android).
( a hangszorot alapvetoen egy laptop speaker kivaltasara hasznalom).
Mar probaltam ujratelepiteni az android app-ot, de az sem segitett.

(#14005) aldebaran válasza csosz77 (#14004) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem tudom, nekem uboom L-em van. Ennek is van startup soundja.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#14006) civicfan


civicfan
tag

Helló! A bluetooth hangszórókat milyen hordozható lejátszóval (walkman) érdemes használni? Illetve érdemes-e venni valamilyet, vagy jó a mobilteló? Vagy jobb a telónál?

(#14007) <Adamsky> válasza csosz77 (#14004) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... kellene egy regebbi software (android)."
Próbálj meg innen leszedni korábbi verziókat, hátha rálelsz arra, ahol még ki lehet kapcsolni a welcome tone-t. Engem is eléggé zavar, így nagyon megörültem, mikor a Soundcore lehetővé tette a hangszóróin ennek kikapcsolását.

#14006 civicfan
"Illetve érdemes-e venni valamilyet, vagy jó a mobilteló?"
Szerintem nem. Dedikált lejátszót a vezetékes kapcsolat miatt érdemes venni.

(#14008) silver10 válasza <Adamsky> (#14007) üzenetére


silver10
aktív tag

Ezt megerősítem, a Soundcore jól tette, hogy opcionálta. És aláírom, hogy idegesítő lehet, főleg esti csendben. Szerencsére a Motion+omban és a Motion Boom Plusszomnál is ugyanúgy kikapcsolható.
civicfan:
Elég sok telefonban van jó hang chip és támogat is Aptx-től LDAC kódekig mindent. Egy jó Poweramppal meg kiválóan szól.

[ Szerkesztve ]

(#14009) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tudtok olyan csatornát, ahol esetleges gyártói infókat lehet megtudni?
Milyen termékek jönnek, várható fw frissítések, stb.
pl. kiváncsi lennék, hogy a Stormbox Blast csak simán elfogyott, vagy újabb revizió készül belőle, azért nem lehet kapni sehol. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14010) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Milyen bluetoothos hordozható hangfalat ajánlotok?

Jelenleg van egy Akai SS022A-X6 tipusu hangfalam, amit leszeretnék cserélni.

- 30W nagyobb teljesítményű legyen
- ha lehet legyen mikrofonja
- USB bemenet legyen rajta

Köszönöm!

(#14011) <Adamsky> válasza Bici (#14009) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ilyen szerintem nincs. Gyári fórumokon (pl. soundcore community) el-el lehet kapni pletykákat, de semmi több.

" ... kiváncsi lennék, hogy a Stormbox Blast csak simán elfogyott ... "
Szerintem csak elfogyott, mert nagyot futott a hangszóró. Mindenhol istenítették, hogy milyen tuti cucc - pl. Boombox 2 verő - és az is.

" ... vagy újabb revizió készül ... "
A Boom Plus-ból számítok én inkább egy új(abb) revízióra, vagy egy Boom Plus+ -ra, mert ez most messze nem ütött akkorát mint a korábbi Anker / Soundcore cuccok.

(#14012) Bici válasza <Adamsky> (#14011) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! :R

Igazából valami 30-50W közti hangszórót keresek, aminek a JBL-ekhez hasonlóan ütős a basszusa.

A Motion Boom számomra túl lágy a basszusban, hiába megy az árához képest mélyre, nincs ereje, és nagyon hamar elkezd torzítani. 2/3 hangerőn már hallható sok számnál, hogy nem oké a basszus.

Hallgattam teszteket a Uboom L-ről, és a Stormbox Pro-ról, de egyik sem győzött meg. Előbbi még csakcsak, de itt kezdtem el remélni valami titkos új cucc érkezését.
A JBL árai meg nekem túl magasak erre a célra. :O

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14013) carl18 válasza Bici (#14012) üzenetére


carl18
addikt

Én is pont azért adtam el a Motion Boomot mert lehet mély volt a basszus de nem volt olyan erős mint amit akartam. :K
Nálam mondjuk nem volt torzítás de úgy el voltam én vele.
És mikor a Dockinom ellen mértem, nem éreztem mélyebbre ment volna.

Én a Dockin azért tartottam meg mert annál azért határozottan erősebbnek éreztem a basszust. Nyilván nem olyan lágy mint a Motion Boom Basszusa sokkal nyersebb stb.

Dockin D Fine With Minimal music! Bluetooth hangszóró teszt.
Teljes hangerőn is szépen kitartotta a basszust. :K
Dockin D Fine Plus (Max Volume) Super Bass!
0:50-nél a hangszóró fölé tartom, sarokba azért érezni van basszus bőven.

Esetleg akkor a Dockin D Fine? :R

De állitólag a W-King X10 is jót alkotott. :K
Az is lényegesebb több basszust produkál mint a Motion Boom emberek véleménye alapján.

Mindig arra voltam allergiás ha teljes meghangerőn megszünt a basszus. A Motion Boom kicsit hangosabb volt mint a Dockin, de teljes hangerőn egyáltalán nem éreztem a basszus jelenlétét.
És Hiába játszottam EQ-val már nem igen tudtommal javítani.

Alan mikor D Fine 2 mérte a Motion Boom ellen ö is azt írta. 70-80% hangerő fölött már a Dockin írányába mozdul a mérleg.
Mert ott jelentösen több a basszus.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#14014) carl18 válasza carl18 (#14013) üzenetére


carl18
addikt

*Update.

Meg úgy ősszintén a 24 órás akku idő nagyon nem e-világi ami a dobozon van. Egyéni EQ mellet jobban falja az akkut és nálam a Rekord 6-9 óra volt vegyes hangerőn használva. :U

Amit a Dockin 52% hangerő mellet tud zenélni 14 órát, ott a Motion Boom Egyéni EQ 55-60% tud azonos hangerőt nyújtani, és ott tutira 10 óra alatt teljesít. :( Szóval az akku idő se volt olyan acélos mint amit vártam.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#14015) Bici válasza carl18 (#14013) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, utána youtube-ozok. :K
:R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14016) <Adamsky> válasza carl18 (#14013) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én ezt spec. mind a mai napig nem értem, hogy miért adtad el a Boom-ot és tartottad meg a Dockin-t. Az is igaz, hogy neked volt mindkettő (nekem egyik sem), de pl. Alan ezen tesztje alapján (és itt a Plus 2-est kóstolja össze a Boom-al) nekem az a benyomásom, hogy a Boom mélyebbre tud menni, teltebb a basszusa. Erre Alan 14:23-nál rá is erősít. A "csipogók" okán viszont azt mondja, hogy kicsit "hifisebb", jobb a szeparációja a (ének, hangszer, stb.) Dockin-nak. Ha a hangerő a fontos(abb), akkor ugye a Dockin hangosabb (50W vs. 30W).
Szóval kicsit hasonló a helyzet, mint a Motion+ vs. Motion Boom esetén. Másra jó az egyik, másra a másik. Ezért lett volna éteri, ha a Boom+ ötvözni tudja a kettőt, mert akkor az olyan zenék, amiben van "ez is, az is" (pl. ez ami a Motion+ -on egészen 30 másodpercig egészen fantasztikusan szól, csak utána mikor megjön(ne) a "deep bass", akkor elfogy) jól / jobban tudtak volna szólni. Ezt most - ár/teljesítményben leginkább - csak a Tribit Stormbox Blast tudja.

ui: Ez is eléggé "hangszóró gyilkos". Értsd: ha nem tud eléggé mélyre menni (nincs benne az a b@szó mély, mint a "Better Get It Right"-ban, viszont van egy halk, finom "sub bass") az is kijön, akárcsak az, ha nem tud tisztán szólni.

[ Szerkesztve ]

(#14017) Bici válasza <Adamsky> (#14016) üzenetére


Bici
félisten

Nem akarok mások helyett nyilatkozni, de engem pont az zavar, hogy a Motion Boom túl mélyre megy, ezáltal túl sok teljesítményt visz el a mély basszus a szerény 30W-ból.
Nekem közben jött egy ötletem, hogy valami EQ appal megkerülöm a gondot, és elveszem a MB-tól a 60Hz alatti részt, hátha némi lélegzethez jut és kis 80-90Hz-es emelés hatására megjön a basszus ereje is.
A JBL-ek is úgy adnak viszonylag bulisabb hangot, hogy a mérethez képest még éppen vállalható nem túl mély basszusra ráerősítenek, majd az alsóbb mélyeket meredeken vágják (gondolom DSP-vel), hogy maradjon teljesítméyn a többinek.
A MB meg túl mélyre megy a hangszóró teljesítményéhez képest.
Így vagy vissza kell venni a mélyből nagyobb hangerőn, vagy torzít, ha a DSP valamiért nem veszi eléggé vissza.

Ha valami sok sávos EQ-val ki tudom ezt javítani, akkor marad a MB, és akkor még választhatok is, hogy halkan akarok nagyon mélyet, vagy hangosabban bulisabbat.

A Poweramp EQ-t javasolták az Androidos topikban, most azzal kísérletezem. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14018) <Adamsky> válasza Bici (#14017) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... túl sok teljesítményt visz el a mély basszus a szerény 30W-ból."
Akkor a te hangszóród - ha kevés a Boom hangereje, ill. a mélyek helyett inkább előbbire lenne szükséged - a Motion Boom Plus. Az k. hangos, és mélyben kb. ugyanazt tudja, mint a kistesó.

" ... valami EQ appal megkerülöm a gondot ... " - a gyárival nem sikerült? :F

"A JBL-ek (...) nem túl mély basszusra ráerősítenek ... " - hát, nem tudom melyik JBL-re gondolsz, de azoknál amiket én hallottam, pont nem ez a helyzet (szerintem). Eleve mélyre mennek, és azt a mélyet is lehet még feljebb srófolni (pl. Partybox-ok) annyira, hogy a végén már fájjon.

" ... vissza kell venni a mélyből nagyobb hangerőn, vagy torzít ... "
Érdekes. Torzításról eddig nem olvastam / hallottam. Még carl18 is azt írta, hogy nem tapasztalt ilyet.

Ütemidő: el kell fogadni, hogy már egészen pici "mély többlet" rengeteg energiát felemészt. Ezzel én spec. úgy vagyok, hogy inkább szóljon jobban (és megtámogatom egy powerbank-al ha kell) mint fordítva. Fordítva ez nem lehetséges (több, de legfőképp mélyebb basszus, ha arra a hangszóró alapból (!) nem képes).

(#14019) Bici válasza <Adamsky> (#14018) üzenetére


Bici
félisten

Valamelyik pár éves flip volt nálam szétszedve szétmállott hangszórókkal.
Kipróbáltam, hogy rákötök egy rendes hifi hangfalat, és pont annyira ment mélyre, mint a hibátlan flip.
Ebből következtetek, hogy ott bizony limitálva van.

Torzítást sok rock zenénél hallok. Nem olyan durva, de simán hallani, hogy a hangszórök bőven a lineáris tartományon kívül mennek.

Gondolkodtam egyébként Boom Plus-on, de akkor már Stormbox Blast, nem? Amint lesz raktáron.

De most amúgy az EQ-val leszedve a 70 Hz alatti hangokat, meglepően jó az eredmény. Ez kicsit megerősíti a JBL sub-levágós elméletemet.

A gyárival ezért nem megy:

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14020) <Adamsky> válasza Bici (#14019) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... akkor már Stormbox Blast, nem?" - ha rászánod a különbözetet, akkor szvsz. az jobban megéri.

"A gyárival ezért nem megy"
Ha "koppra" (-8dB) lehúzod a 80 Hz-et és a 150 Hz-et akkor még mindig sok a basszus? :F

Értem, hogy a PowerAMP megoldása szofisztikáltabb (igaz az EQ-t nem, de a PowerAMP player-t napi szinten használom), de szvsz. 50 Hz alatt bármit lehúzgálni tök feleslegesnek tűnik, mert nem megy olyan mélyre a Boom. Vagy te hallod, hogy épp 30 Hz-en -15 dB-t visszavettél?

(#14021) Bici válasza <Adamsky> (#14020) üzenetére


Bici
félisten

A 150Hz kell a zenébe is, és a 80 is.

Azért húzom le az alacsonyabb frekiket, hogy ne terhelje se az erősítőt, se a hangszórót. Attól még, hogy nem hallani, még mozgatja a membránt, és terheli az erősítőt is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14022) silver10 válasza <Adamsky> (#14020) üzenetére


silver10
aktív tag

Ez szerintem is így van. Azzal a +36000 Ft.-tal anyival ütősebb is.a tesztekat hallgatva. A Soundcore más koncepciót követtett és ez meglátszik. Kis súly, ezért neodímium ötvözet mágnest használt. És szerintem nem viszi olyan telt mélyre le a membrán mozgását. Arra kiváncsi leszek, hogy a ez a masszív titanium membrán tartósságra jelent-e előnyt, mert ott még játszik sok minden. Mivel én nem élek-halok feltétlen az Odab@xos bassért a ma divatos csak basszorientált zenék sem az én világom, és nekem eléggé kiegyenlített hangképe van MBP-nak, ezért az árért, tekintve a zenei mindenevőségem, megfelel. De mivel hallottam pár Partyboxot és végül tetszettek is , el tudnák képzelni rengeteg más hangzású jót, jobbat. HK-t meg, Bose-t csak hi-fi erősítőben hallottam másoknál. Na azok nagyon tetszettek.

(#14023) carl18 válasza <Adamsky> (#14016) üzenetére


carl18
addikt

Hát azért volt több oka is, egy felől a Motion Boom iszonyú ronda volt.
Fej-fej mellet hallgatva azért a Dockinnak volt előnye a a Tweeter miatt is. Egy ének vokál sokkal szebben jött ki a Dockinból, a M Boom meg EQ mellet se tudta a Tweeter hiányát orvosolni.
Ellie Goulding ének hangja sokkal jobb volt a Dockinon, bárhogy EQ-ztam az ankert nem ment a Dockin szintjére.
Az akkumulátor idő és egy érv marad a Dockin mellet, én nálam a Dockin fél hangerőn szokott menni, az már sokszor elég tud lenni.
Az Anker ugyan ezen hangerőn nem ígazán bírt 10 órát, Az egyéni EQ miatt meg a membrán is úgy járt oldalán mint.. Egy biztos szívta az akkut rendesen.
Itt a Motion Boom videóm januárból, 1 videóba vágtam is feltöltöttem.
Bár tény és való annyiért amennyiért vettem 27E forint valóban remek kis hangszórót kapott az ember.

Anker Motion Boom (Complitation)

De azért volna pár dolog amibe a Motion Boom fejlődhetne, lehetne mondjuk kicsit szebb. A Másik kaphatna 2 Tweetert és a Wooferek is lehetnének kicsit nagyobbak (70MM Mondjuk) és akkor nem menne a hordozhatóság rovására.

Talán a D Fine és Motion Boom fúziója adná nekem a legideálisabb hangzást. :K

Bár már lehet gondolkozok érdemes volna-e a Dockint cserélni egy Motion Boom Plusra. 2X90MM Woofernek miatt van jelentős elönye, hát majd meglátjuk.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#14024) <Adamsky> válasza carl18 (#14023) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a Dockint cserélni egy Motion Boom Plusra ... "
Változatlanul (megint) nem értelek. Nem láttad a teszteket (Alan, Willington)? Ha a Boom nem tetszett, akkor a Boom Plus ugyan miért tetszene? Utóbbi ugyanaz, csak hangosabb. Egy fikarcnyival sem "zeneibb".

(#14025) pècsimunkás válasza <Adamsky> (#14024) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ráadásul szebb sem lett.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#14026) silver10 válasza <Adamsky> (#14024) üzenetére


silver10
aktív tag

Helyes. Ilyet ne vegyetek. Maradjon meg szépen nekem (meg szab120-nak) a topa hangzásával. :K

(#14027) zsiz


zsiz
őstag

Vajon érdemes lehet behúzni most a Motion Boom-ot? 25EUR kupon van most rá (előtte talán 20 volt). Múltkor meg mintha 35 lett volna.
85 euróig van még valami, ami partiban van a Motion Boom-mal ár-értek arányban?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14028) Sys85 válasza zsiz (#14027) üzenetére


Sys85
veterán

Én maximálisan elégedett vagyok a Boom-mal.
Persze a helyén kell kezelni.
Nekem bent nem szól szépen,a mély kevés,viszont kint megtáltosodik,ott sokkal jobban megjönnek a mélyek.Nem hiába outdoor cuccnak lett kitalálva.Persze nem ezzel fogod a szomszédokat a teljes őrületbe kergetni a házbontó JBL-es mélyekkel.
Fentebb említették hogy nagy hangerőn elsoványodik a mély.Ne ez engem nem izgat,egy bográcsozásnál már szólnak ha 40-50% körül megy,akkor már háttérzenének sokszor sok a hangerő,addig viszont tökéletes szerintem,főleg ezen az áron.
Belső használatra meg ott a Motion+,az benti zenehallgatáshoz baráti sörözésekre sokkal jobb.
Egyik sem egy szépségdíjas darab,de nem is egy dizájn hifi,plusz kb senki sem nézi,cserébe korrektül hozzáad egy kültéri baráti/családi összejövetelekhez.
Szvsz megéri.Nekem biztosan megérte,pedig voltak már JBL és H/K cuccaim is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#14029) Cyborg válasza <Adamsky> (#14024) üzenetére


Cyborg
őstag

Szerintem ő nem zeneiséget akar, hanem hangerőt, azt meg tudja a Boom Plus.
Amilyen zenéket ő hallgat, arra szerintem alkalmas a Boom Plus egyébként, az egy igazi party hangszóró.
...ha jól emlékszem, a dockin se egy vifa hangzásban, nem egy zeneileg "kifinomult" típus, szépen szól, ordít, meg adja a mélyet, de ennyi, a Jazzt nem ezen kell hallgatni, és ő nem is jazzt hallgat.

(#14030) <Adamsky> válasza silver10 (#14026) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a topa hangzásával." - na, azért ne essünk túlzásokba. Én ilyet nem írtam.
Nem is oly rég pedig ajánlottam is a hangszórót. Ettől függetlenül változatlanul állítom, hogy nem való mindenkinek, és legfőképp nem való akármilyen felhasználásra.
Egyébként a két ismert hibája közül az egyiket - a 6kHz-es "tüskét" - a gyártó sikeresen korrigálta. Az esetlegesen megszoruló passzív membránokat viszont nem lehet OTA-val javítani ...

#14027 zsiz
Most kb. semmit sem éri meg venni, mert minden rohadt drága, de ha ettől elvonatkoztatunk és a termékek tudását, ár/érték viszonyát nézzük, akkor a -25 Eurós kuponnal a Boom egy jó választás lehet, ha jobbára arra szeretnéd használni, amit Gixxer88 ír.

#14030 Cyborg
Igazad lehet ...

[ Szerkesztve ]

(#14031) silver10 válasza <Adamsky> (#14030) üzenetére


silver10
aktív tag

Ez teljesen mást jelentett. Semmi valódi utalást. Azt, hogy nekem(nekünk) az ÁRÁÉRT megfelel, mondhatni tetszik a hangképe. Ha van egy kerti buli, aztán iszogatok, nálam akkor meg főleg jó. :) tűző napra még nem raktam ki. Nem is fogom valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#14032) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, az ablakom alatt valami huligánok minden este bluetoothos hangszóróval diszkóznak.. van valami mód hogy szabotáljam ezt? telón próbáltam a hangszóróra csatlakozni vagy valahogy bezavarni de nem jött össze. Valami ötlet? valami bluetooth killer sugárzó eszköz létezik? :D

[ Szerkesztve ]

(#14033) Sys85 válasza gergo5991 (#14032) üzenetére


Sys85
veterán

Léteznek bt jammer (zavaró) cuccok,de több dolog miatt sem ajánlanám.
1-2,4GHz-es sávon zavarnak és ezen a frekin megy a régebbi wifi is (b,g,n),tehát ezen is zavar keletkezne.
2-a fentiből következik,hogy ha a szomszédaid közül valaki ilyen sávon használja a routerét,vagy egyéb okoscuccát (okosóra,okosvilágítás,bt hangszóró,bt füles stb),akkor azokat is megszivatod.Édesanyád 1000évig fog élni mert annyian fogják szidni (még ha pontosan nem is tudják hogy miattad van). :)
Ha a hangoskodók messzebb vannak (hatótávon kívül),akkor meg őket nem fogja zavarni,ellenben mindenki mást meg igen aki közelebb van.

Zavard el őket a francba,vagy rendőr,vagy füldugó.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#14034) stellaz


stellaz
addikt

Tavasszal vettem egy Sony srs-xb12 hangszórót akcióban egy tizesért. Ma pedig MM-ban volt kirakva egy utolsó, kiállított darab hatezer párszáz forintért, rendes garanciával, meg minden. El is hoztam, és most sztereóban szólnak, nagyon kellemes az összkép és az ultrakompakt méret is megmaradt.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#14035) carl18 válasza <Adamsky> (#14024) üzenetére


carl18
addikt

Én csak abból indultam ki hogy a Dockin 65MM-es Woofereivel szemben a 90MM már igen is sokat számít, a MB Plus azért kapot Tweetert is és jelentősen nagyobb a mélynyomó. Ebből indultam ki azért jelentősen több basszust produkálhat mint a kistesója. :K

De jelenleg minden drága, így nem biztos olyan jó vétel volna.
A Forint nagyon gyenge így elég rossz árfolyamon tudnám berendelni.

Bár mikor Alan a HK GO+Play ellen tesztelte, a HK basszusban jobb volt pedig azonos a Wooferek mérete. Mint kettőnek 90MM :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#14036) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Van itthon 2 kis céges "reklám" Bluetooth hangszóróm, de szeretnék valami normálisabbat.
Elég sokat olvasgattam és számolgattam, de sajnos a 2 kiszemeltet nincs hol meghallgatnom, vakon (süketen :) ) fogok vásárolni.
Melyiket ajánlanátok a Tronsmart Element Groove és a Mi Portable speaker (a hosszúkás, nem kis kerek) közzül?
Szeretem, ha van egy kis basszus, van magas és inkább olyan kiegyensúlyozott a hang, ne legyen valamelyik tartomány túlvezérelve. A Mi a videók alapján elég sok magasat tol, de tudom, hogy ez csalóka lehet.
Elég mindenevő vagyok zenei téren, ezért is törekednénk inkább a kiegyensúlyozott hangképre. Egy biztos: sem mai slágereket, sem kemény tuc-tuc zenéket nem hallgatok, inkább rock és pop, úgy 2010-ig bezárólag.

Köszönöm előre is!

(#14037) silver10 válasza carl18 (#14035) üzenetére


silver10
aktív tag

„Bár mikor Alan a HK GO+Play ellen tesztelte, a HK basszusban jobb volt pedig azonos a Wooferek mérete. Mint kettőnek 90MM :U"

Gyanus nekem, hogy az Ankernél az a súlycsökkentő koncepció oltárán (is) vérezhetett el. Neodímium vs. ferrit. Előbbinek van hátránya is szépen az előnyök mellett. De szinte csak Csájna, Mongólia az előfordulási helye. Ezért előszerettel népszerűsítik a kínai felhasználók.

(#14038) carl18 válasza silver10 (#14037) üzenetére


carl18
addikt

Igen, nyilván a túl kis mágnes lehet az egyik oka hogy nem túl acélos a Bass a konkurenciához képest. Jöhetne egy ugraded verzió hagyományás mágnessel. :U Mit számit fél kilóval nehezebb lesz de sokkal jobb lenne a hangja. :K A mérete miatt így is úgy is boomboxnak minősül. Lehet határozottan mélyebben zenélni egy erősebb mágnessel.

A a Go+Play közelébe kerülne, sokkal jobb lenne az összhatás. :K

Durva milyen régi a HK modellje, és még mindig nem tart ott a konkurencia hogy hasonló mély öblös basszust produkáljon. :(

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#14039) silver10 válasza carl18 (#14038) üzenetére


silver10
aktív tag

Elvileg azonos méret mellett 3x-os mágneses erőhatást produkál a neodímium. Tehát elvileg lehet jóval kisebb. De szerintem ott a bibi, hogy elmérik az ötvözeténél és valójábán nem tud olyat mozgatni a membránon. Meg ennek a titánium membránnak és a felhasznált membránszélnek vajon milyen karakterisztikája van más megoldásokhoz képest?

(#14040) carl18 válasza silver10 (#14039) üzenetére


carl18
addikt

Én a Teardown videók alapján azt láttam a MBOOM PLus lehet a M Boom neodium mágnesét kapta meg. Aztán nem is kell csodálkozni miért nem olyan nagy durranás basszus terén.

Arra kíváncsi lennék a GO Play mágnese rámenne a MBOOM PLusra hogy mennyivel változna a hangzása...Lehet fél vagy 1 kg-val nehezebb lenne de a GO Play is 3,5 kg.
Soundcore Motion Boom Plus Free Air Test "VERY TINY MAGNETS?!"
Ellenben a GO+Play elég nagy hagyományos mágnest kapott.
Harman/Kardon Go+Play - Full disassembly...
Szóval nem is csoda a HK ennyire jól szerepel.

Én azért örülnék ha egyszer jönne egy cég ami a HK Basszusát tudná reprodukálni. :K nem is értem valahogy mindig minden kínába gyártotthangszórónak van valami gyerek betegsége.

(Már azt bánom tavaly nem vettem meg, volt egy Go+Play 40E forintért dobozzal együtt itt PH_n.) :Y

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#14041) carl18 válasza carl18 (#14040) üzenetére


carl18
addikt

Találtam egy videót amiben egy fazon lebont egy amerikai márkájú hangszórót. Márka azonos, csak gyártatják kínában és amerikában is egyaránt. A Fő különbség szerintem hogy ha az amerikai tönkre megy javítható. A Videó alapján elég jól látszodik is az Amerikai jobban rakta össze. :K Ez alapján ha valóban tartosabb minőségi termékeket akarunk vissza kéne hozni a gyártást. Lehetne europának saját hangszóró gyára, és akkor kína nem tudni innen onnan lecsalni alkatrészeket.

Meg azért kéne egy hang teszt is pontosan hány százalék különbség jön ki, na meg egy teszt hogy mennyire tartos. 5 év múlva melyik kezd el mállani tartos használat mellet. :K

Speakers Chinese vs American
Kár hogy a gyártók nem közlik mennyi is egy hangszóró gyártási költsége, vagy hogy milyen hatással van is van a környezetre.
Például arra emlékszem kínába nincs olyan szígorú környezetvédelmi előírás.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#14042) silver10 válasza carl18 (#14040) üzenetére


silver10
aktív tag

Jogos. A neodímiummal pont elég baj van. Mérgező pora van és idővel lebomlik, ha levegővel érintkezik az alkalmazott ötvözete, akkor gyorsan. Ezért nikkel-réz-nikkel rétegü házba teszik. Nem valami bizalomgerjesztő. 80°C felett meg már elveszti a mágnesességét.
A régi hifi korszakból sokan megismerhették, hogy a németek, skandinávok, angolok, amcsik milyen jó minőséget gyártottak. Aztán kiszervezték az extra profit miatt sok gyártónál a távolkeletre. Lett jó és árnyékos oldala egyaránt. Sajnos sok európai nagy multú cég vesztét, vagy sorvadását eredményezte. De azért még vannak belőlük a bluetoorh fronton is.

(#14043) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok!

Vezetéknélküli hangszórót keresgélek, de több szimpatikus versenyzőt is találtam a korábbi hozzászólások alapján.
Nem kell, hogy nagyon sok basszusa legyen, nem kell, hogy nagyon hangos legyen, kb csak a hálószobába és a konyhába kell háttérzajnak, de jó minőségű részletes hangot szeretnék, szóljon szebben, mint egy laptop. Én jobbára régi rockot hallgatok, az asszony mindenféle mai zenét is.
Sose láttam/hallottam/próbáltam ilyet élőben, igazából nem tudom, mire számítsak. Az akkuidő sem nagyon számít, csak azért lenne szimpatikusabb egy nagyobb, mert a kevesebb töltési ciklus miatt hosszabb élettartamot várnék tőle.

Amik eddig szimpatikusak:
- Anker Soundcore Boom,
- EarFun UBOOM L,
- JBL Flip/Charge, annyi féle van belőle, talán a Flip 5-öt láttam hasonló árkategóriában.

Az amazon.de-t preferálnám, mert úgyis van több ajándékutalványom, amit nem tudtam még elkölteni. :D

Köszi!

(#14044) <Adamsky> válasza carl18 (#14035) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a Dockin 65MM-es Woofereivel szemben a 90MM már igen is sokat számít ... "
Igen, csak te most a mélyekről beszélsz. Azzal - ha jól értelek - a "sima" Boom esetében sem volt gondod. Sokkal inkább a zenei "tisztaságával" → " ... Ellie Goulding ének hangja ... "
Nos én leginkább erre gondoltam, mikor azt írtam, hogy nem értelek. A Boom Plus ugyanis nem igazán mondható zeneibbnek, mint az elődje. Hangosabb, több benne a mély. Legalábbis Alan tesztjeiből én ezt a következtetést vonom le.

A Go+Play-el most a Tribit Stormbox Blast van egy szinten. Lehet, hogy van egy minimális difi (akárcsak a Boombox 2 esetén) de simán egy liga. Nagy kár, hogy olyan bűn ronda. :(((

(#14045) <Adamsky> válasza Moleman (#14043) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem EarFun UBOOM L vagy Soundcore+. Előbbi, ha nem tartasz a kábeles firmware frissítéstől, nem akarsz EQ-val b@szakodni (mert "out of the box" úgy szól, hogy ennél jobban már nem is nagyon tudna), ha nem akkora hangerő.
Utóbbi, ha kell az aptX, multipoint kapcsolat, nem félsz az EQ-val történő játszadozástól (itt kell, mert a gyári beállítás nem mindenkinek a legmegfelelőbb), esetleg szeretnél olyan extra fícsört, mint a kikapcsolható welcome tone, időzített kikapcsolás (ha nincs jel).

(#14046) Moleman válasza <Adamsky> (#14045) üzenetére


Moleman
addikt

Köszönöm!
Akkor valószínű EarFun lesz, néztem pár videót is, nyilván nem teljesen valósághű a kamerák mikrofonja, de az tetszett a legjobban.

(#14047) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Bp. belvárosában, rakparton stb. szoktam görkorizni. A zsebre vágott telóm hangszóróján keresztül hallgatom közben a zenét, de az autósforgalom miatt alig hallani.

Szeretnék venni vmi kisebb BT-os hangszórót, amit kényelmesen tudnék hordani (akár zsebben, akár nyakba akasztva, bármilyen megoldás érdekel). Ezen kívül szempont, hogy legyen vmivel hangosabb a telefonnál, hiszen ezért venném.

Van ötlet/tipp, hogy merrefele keresgéljek?
Köszi!

(#14048) carl18 válasza Apollo17hu (#14047) üzenetére


carl18
addikt

Ami könnyen zsebre vágható az mondjuk a JBL Go, de ilyen áron nem biztos legjobb ár-érték arány győztes.
Attól függ haza webshopból akarsz vásárolni vagy külföldröl.
Most gyenge a forint így jól át kell gondolni mit akarsz venni.

Egyik jó a kategóriájában a Tribit StormBox Micro

Bár azért a forgalom zajos, így ami elnyomja a telefon hangerejét ezektől érdemes kicsit feljebb lépni. :K

#14042silver10
Nem rossz a Neodium ha könnyen hordozható hangszórót akarunk létre hozni. 1 Kg alatti kategóriában ez remek dolog, ahol minden gramm számít. De konkrétan az ilyen nagy boomboxoknál már nem szabadnak sporólni a mágnessel.

2,5 kg vagy 3 kg már nem sokat számít a hordozhatóságba, de lehet jobban szerepelni a MBOOM Plus ha ferit mágnessel szerelték volna.
A kérdés az anker milyen írányba megy majd a fejlesztéssel :U

Akinek egyébként van Motion Boom Plus átlag hangerő mellet milyen akku időt produkál. :R

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#14049) <Adamsky> válasza v.attis (#14036) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mi a keret? Külföldi rendelés játszik?
A Mi Portable Bluetooth Speaker alatt erre gondoltál? Az a baj, hogy én spec. egyiket sem ismerem (se az előbbit, se a Tronsmart Element Groove-t). Erősen (!) szubj. vélemény, de én a Tronsmart-ot kerülném. Van itt a fórumban aki esküszik rá, de ő is azt mondja, hogy kell valamilyen 3rd party EQ, akkor lesz "tuti". A Groove egyébként egy mono cucc, míg a Xiaomi elvileg sztereó. Bár utóbbiból - kis túlzással - kettőt is vehet (és akkor TWS-ben összekötöd) a másik árából.

#14047 Apollo17hu
Keret? Egyébként én inkább TWS fülest ajánlanék erre a célra mintsem hangszórót.

[ Szerkesztve ]

(#14050) stellaz válasza Apollo17hu (#14047) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem Sony srs-xb12 van, az pöpec ilyen célra. Ilyet már nem kapni, de.az utódja az srs-xb 13 is jól szól, ahogy hallottam.
Esetleg a JBL Clip akarhanyas.
Mondjuk a belvárosban nem biztos, hogy az a tökéletes megoldás, ha hangosan hallgatod a zenét (előbb-utóbb lepofoz valaki), inkább egy nyitott füles (pl. Koss Porta Pro), vagy van nyakpánt, amit ki lehet hangositani (nekem van egy ilyen LG-m), de a Sony is csinál ilyet, meg talán más is, ezek pontosan erre lettek kitalálva.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.