Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Ati1979 válasza Wolfskin (#5596) üzenetére


Ati1979
veterán

A 250 az brutális. Legjobb hordozható hangfal ( a 3-4kg osokat nem veszem hordozhatónak) 130k alatt.
Nagy megelégedéssel használom. :D

(#5602) Jarod1 válasza carl18 (#5599) üzenetére


Jarod1
addikt

Hát azért mert fillérekért állítja elő nem minőségi cuccokból, és ötöd áron adják...
A sony egyébként Japán ;) :P ;]

(#5603) carl18 válasza Jarod1 (#5602) üzenetére


carl18
addikt

Akkor nem csodálkozok hogy tartosabb, precizebb stb :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5604) Pandaboy válasza carl18 (#5599) üzenetére


Pandaboy
tag

Tessék, mutatok egy példát. De bizony a kínait is hamisítják.
JKR-1000 hamisitvány

Itt a hamisítvány:Clavinet Junkie videója

[ Szerkesztve ]

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#5605) carl18 válasza Pandaboy (#5604) üzenetére


carl18
addikt

De nem ugyan az a neve..... Hamisítvány alatt ott gondolok mikor már egy elterjedt néven kapsz gagyibb terméket. Amúgy is erről ránézésről meg tudok állapítani hogy gagyi, akkor mi itt a gond. :))
A Tronsmart T6 is megjelent minimális változtatással ezer megy egy néven, Enusic és eltoro meg volt még sok márka.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5606) randras válasza carl18 (#5599) üzenetére


randras
veterán

Miért nem hamisítanak Sony-t?

(#5607) Jarod1 válasza randras (#5606) üzenetére


Jarod1
addikt

mert a kínaiak utálják a japókat,Nankingi mészárlás 2. vh

(#5608) Pandaboy válasza carl18 (#5605) üzenetére


Pandaboy
tag

Ja és az E-cigiket is sokan hamisítják. Amik eredetileg is kínai márkák (pl. Joytech, Eleaf) Külön üzletágak vannak a hamisítványokra és tele van velük az E-bay, Aliexpress, stb.) Én pl. rendeltem fél éve egy Ecigit kínából ugyanolyan márkanéven, és hiába kiköpött mása az eredetinek, akkor is hamisítvány. Az ellenőrző kód lebuktatta.
A hangszóróknál ugyanez lehetséges.

[ Szerkesztve ]

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#5609) carl18 válasza Pandaboy (#5608) üzenetére


carl18
addikt

Hát van ilyen, annyira nem merültem bele a témába :) Gearbestről gondolom csak eredetit küldenek főleg az értékelésekből ítélve.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5610) mcs válasza carl18 (#5603) üzenetére


mcs
veterán

Tucat Sony cuccot is Kínában gyártanak le. :)

(#5611) Pandaboy


Pandaboy
tag

Megmutatom mint érdekességet, ezt vettem akciósan 100 ft-ért a Media Marktban. 4 darab ceruza elem kell bele (nem tartozék) Jack kábellel megy rá a zene a telefonról. A hangminösége olyan, hogy csak a közép és magas hangot adja ki. Hát egy százast megért...
De azóta láttam a bolhapiacon árulták ezresért ugyanezt.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#5612) Jarod1


Jarod1
addikt

Banyek már megjelent a Clip3 is...24 juró, 10 órát bír ez is? 1000 aA akksit ír

(#5613) Jarod1


Jarod1
addikt

Jbl Extreme és Fake összehasonlítása

[link]

(#5614) carl18 válasza Pandaboy (#5611) üzenetére


carl18
addikt

Persze hogy felkerül az internetre, micsoda biznisz 100 ft-ból csinál egy ezrest. :U
Sok ilyen nyerészkedő van, de a amazonos Dockin is felkerül jofogásra 60E forintért...... :DDD
A kérdés ki add ezért ennyit? :))
Ugyan az a tag az aki itt apron 40E-ért hirdette, a kép ugyan az lényegében is a leírás is.
De ez milyen hogy árulok valamit 40E-ért annyiért nem veszik meg, aztán felidegesítem magam és felrakom 60E forintért. LOGIKUS....

Amúgy egy Százast megérhetett, de az a baj hogy 4 ceruza elem drágább mint maga a készülék XD

(#5613) Jarod1 Ezt a videót láttam már feltöltéskor, pénz nem érdemes kiadni az ilyen Fake kütyükre. Csak lehúzás és átverés,de van akik reménykednek hogy megveszik és milyen jó vételt csinálnak vele.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5615) Redneck


Redneck
veterán

Délután megyek az XB-31-ért. A tapasztalatokról vasárnap este vagy hétfőn tudok beszámolni. Kíváncsi vagyok hogy vizsgázik a hétvégén. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5616) ftt


ftt
tag

Glamúr napok vannak mától, sok helyen kupon-akcióznak (EX, MM, stb)

(#5617) nexuspolaris


nexuspolaris
tag

Akit érdekel: az angol amazonon akciós a Tribit XSound Go, és szállítanak Magyarországra. Nekem 13e-re jött ki express szállítással, és elvileg hétfőre itt van:

Tribit XSound Go

(#5618) Redneck


Redneck
veterán

Kipróbáltam, nekem egyelőre szimpatikus az XB-31. Még a csicsásnak tűnő fények sem voltak idegesítőek első használatkor. :B Nyilván nem egy nagy Hi-Fi cucc, de a hangja elég barátságos kultúrált hangerőn. A hétvégén egy kerti összejövetelen is tesztelem, kint és bent is.

Köszönöm a sok segítséget és építő hozzászólást! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5619) ftt válasza Redneck (#5618) üzenetére


ftt
tag

én, krapek létemre, baromira bírom a fényjátékát

(#5620) mcs válasza ftt (#5619) üzenetére


mcs
veterán

Éccaka azért ki tudja sütni a retinát, de edzés közben hangulatos. :D

(#5621) carl18 válasza Redneck (#5618) üzenetére


carl18
addikt

Hangzásra nem egy hifi cucc, de nyilván méretre se. A méretéhez képest jól szól viszont, nagyobb méretből biztos lehet hifis hangzást is elérni nyilván :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5622) ftt válasza mcs (#5620) üzenetére


ftt
tag

kikapcsolható

(#5623) Jarod1


Jarod1
addikt

eehh már ilyen is van hogy JBL partybox 300 ??? 222 eu...biztos dönget

(#5624) carl18 válasza Jarod1 (#5623) üzenetére


carl18
addikt

16 kg :D Nem igazán hordozható ez bakker :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5625) mcs válasza ftt (#5622) üzenetére


mcs
veterán

Ja, én is ritkán kapcsolom be. :)

(#5626) Jarod1 válasza carl18 (#5624) üzenetére


Jarod1
addikt

hordozható ,csak kamionnal és tok sincs hozzá:) ;] :C

(#5627) Ati1979 válasza Jarod1 (#5623) üzenetére


Ati1979
veterán

Jóisten. :D

(#5628) carl18 válasza Jarod1 (#5626) üzenetére


carl18
addikt

Kerékpár csomagtartóra is fel lehet rakni azért :D 16 kg nem olyan lehetetlen méret :D Csak zsebbe nem fér :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5629) Redneck


Redneck
veterán

Na megvolt az XB31 két napos "tesztje". Jól vizsgázott, hangját és üzemidejét tekintve. A völgyben ahol voltunk, bőven elég volt, nekem ennél nem kell több. Első este egy kis sörrel is megáztattam, szóval rögtön értelmet nyert a vízálló kialakítás.

Köszönöm a sok segítséget, én másnak is ajánlom! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5630) Pandaboy


Pandaboy
tag

Azt kérdezném, hogy melyik a hangosabb, a Sony XB30/31 vagy a JKR KR-1000 (más néven SL 1000S) ??

[ Szerkesztve ]

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#5631) Viktor77 válasza Pandaboy (#5630) üzenetére


Viktor77
titán

Az XB30 2x20Watt körül van, a JKR-re 20Wattot írnak.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5632) carl18 válasza Viktor77 (#5631) üzenetére


carl18
addikt

A Sony csak jobb, de azért drágább is :D Oluv oldalán össze lehet hasonlítani.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5633) Wolfskin válasza Ati1979 (#5601) üzenetére


Wolfskin
őstag

szerintetek melyik szól(hat) szebben, jobban
egy Denon DSB-250 vagy 2 db Denon DSB-100 sztereoban?

a 250-nek is ugyanaz a hangszóró mérete (4cm), csak nagyobb a térfogata és a passzív membránja, esetleg nagyobb az erősító teljesítménye (abban 2 db 18650-es Li-Io aksi van, a 100-asban csak egy), esetleg minősége jobb driver lehet benne?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5634) carl18 válasza Wolfskin (#5633) üzenetére


carl18
addikt

Én a nagyobbat választanám :) A Dockin d fine is lever egymagába 2 db Dockin D matet.
Inkább legyen egy jó mint sem két elégséges. Oluv oldalán össze tudod hasonlítani amúgy 1 vs 1-ben a két hangszórót. [link]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5635) carl18


carl18
addikt

Nos elgondolkoztam hogy a Tronsmart T6-ot cseréljem-e egy Denon DSB 100-as hangszóróra. Oluv oldalán össze hasonlítottam és ott a teszt alapján a denon sokkal halkabb, és basszusba is sokkal gyengébb.
Lassan oda jutok nem tudom mire cserélni a Tronsmart T6-ost, ebbe a méretbe és súlyba nehéz olyan találni ami hangerőbe és hangminőségbe és basszusba felá tud kerekedni.

A Charge 3 és a XB30 lenyomja a T6-ot de árba nem is egy kategória, ráadásul mint két hangszóró közel kétszer nehezebb tőle. A saját súlycsoportjába ( kb fél kg) nem igazán találok oluv oldalán olyat ami hangerőbe és basszusba is egálban van vele. Persze nálam a basszus kicsit vissza van véve hogy ne legyen torzítás.

Most én kérek ajánlást, T6 ellen saját méretébe van jobb ami basszusba is durvát add? :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5636) Wolfskin válasza carl18 (#5634) üzenetére


Wolfskin
őstag

Én a kisebbet, a hordozhatóság nekem fontosabb szempont. Csak kíváncsi voltam, próbálta-e valaki sztereóban.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5637) Ati1979 válasza Wolfskin (#5633) üzenetére


Ati1979
veterán

Én 1 db 250 es re szavazok Oluv tesztjei alapján. A 100 nem sikerült olyan jól. (inkább rosszul)
Amúgy én is gondolkodtam még egy 250 esen.

(#5635) carl1

Szerintem tegyél még hozzá és jöhet a 250 :DD A 100 as nem valami jó de 250-es az zseniális. Arra érdemes cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#5638) carl18 válasza Ati1979 (#5637) üzenetére


carl18
addikt

DSB 250-et nem akarom az már nagyon drága, inkább egy Dockin d fine-t vennék akkor. :))

A T6 méretében egyetlen egy hangszóró van jobb basszussal, az a Charge 2/+ picit halkabb de jobb a basszusa. A Charge 3, Xb30 méretre és súlyra ettől nagyobb, a Charge 2-nél meg az a gond hogy már kifutott széria.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5639) djnice


djnice
veterán

Harman Kardon Go+Play német amazonon most 199 EUR: [link]
Német címre kérve és onnan továbbítva (www.mailboxde.com) megáll 70k körül (nincs áfacsere és kb 13 eur a posta).

[ Szerkesztve ]

(#5640) Ati1979 válasza carl18 (#5638) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen az egy kicsit drága viszont a 3 ból messze az a legjobban sikerült darab. (Oluv szerint) Én nem hallottam a két kisebbet.

(#5641) carl18 válasza Ati1979 (#5640) üzenetére


carl18
addikt

Hát még ha le is nyelné az ember az árát, mi a garancia 2-3-5 év múlva is működő képes lesz. JBL Xtreme is hiába harman kardon 2 év múlva döglő félen van.

Nekem ha van hangszóróm vigyázok rá nem ejtem le, inkább csak attól félek hogy gondol egyet pár év múlva is bemondja az unalmast.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5642) Ati1979 válasza carl18 (#5641) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem a denon japán cég (made in Vietnam, megnéztem az alját reménykedve hogy nem kínai :DDD ) elég garancia lehet.

Érdemesebb egyszer megvenni a jót, mint mindig áhítozni egy jobb után. :DDD és folytan cserélgetni persze veszteséggel.
Én is mindig jobbat akarok egyébként. Ilyen az emberi természet.

(#5643) carl18 válasza Ati1979 (#5642) üzenetére


carl18
addikt

Hát ja ez ilyen pathelyzet a piacon. Mondjuk ez a Denon mindenképen jobban megéri mint a JBL.
JBL Charge 2 is kockázatos volna be szerezni, amiket olvasok róla elégé tántorító. 1 Év alatt 3X vitték garancia a Charge 2-őt. Úgy a hangzása valóban jó a Charge 2-nek de ha valóban könnyen döglik az nem túl tartós vétel :S

Még lehet elgondolkozok egy Sony SRS XB 30 beszerzésén, erről nem olvastam hogy folyton szaladni kéne vele garanciába. :)) Na és az ára sincs elszállva.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5644) Wolfskin válasza Ati1979 (#5637) üzenetére


Wolfskin
őstag

hát, nem tudom. a német "jófogáson" a 100-at megkaptam 25€-ért, a 250 meg 70-ért megy legolcsóbban, és mivel ez tényleg csak egy szükségmegoldás utazáshoz (otthon, kocsitan van zene, meg utazás közben is dac/füles erősítő a telefonon, meg füles). így nekem inkább a hordozhatóság volt a fő szempont. csak gondolkodtam, ha vennék mellé még egyet, még a kettő is alig lenne több, mint a 240-es fele.

amúgy a 100-ról én csak jókat olvastam eddig

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5645) Ati1979 válasza carl18 (#5643) üzenetére


Ati1979
veterán

A Jbl (bár egy jól bejáratott márka) nálam akkor is egy agyon hype-olt valami olyan mint az apple telefonok (no offense). Sokan hamisítják mindenki ilyet akar, mindenkinek ilyen van, a hangminőség meg nem egy nagy durranás. A legjobb termékük az extreme2 (ami hangerőben jobb és a térhangzásban) másban viszont nem egy kategória denon-nal. Viszont nehezebb nagyobb stb.
A vifa oslo nak ugyanaz a súlya, ehhez képest hangereje 2x es a hangminőséget meg ne is említsük. Oké az ára is jóval magasabb.

Arra akarok kilyukadni, hogy ár/érték arányban ez a legjobb hangfal. Pont. Ez az én véleményem. Ott van még a nagy hk de az nálam már nem hordozható.
A vifa helsinki nem ér 2x annyit, ami talán megéri a következő lépcső a vifa oslo, vagy ha keveset hordozzuk a copenhagen.

#5644) Wolfskin

Ja bocs az tényleg jó. Én kevertem a 2. generációs változatával ami nem nagy eresztés.
Az jó ultra hordozhatónak. Én erre a hk travellert használom.

Amúgy 250 es csak 750 gramm, szóval még a hordozható kategória.

(#5646) carl18 válasza Ati1979 (#5645) üzenetére


carl18
addikt

Hát biztos jól is szépen szól a Dennon, igen a maga méretébe biztos ez a legjobb ár-érték arányú. :)

A német jofogáson elég jó árak vannak, de én idehaza 70E forintért találtam meg a DSB 250-et nekem nem ér ennyit egy hordozható bluetooth hangszóró. Mondom ezt úgy hogy az itthon lévő nagy hifim amin rendszeresen tudok minőségi zene hallgatást átélni is olcsóbb volt "használtan" Más felől olyan sokat nem volna használni, főként jön a tél. 70Euroért már is sokkal barátságosabb árazás amúgy :D

BIztos jó cucc ez a Denon de szememben nem ér meg 70E forintot egy majd nem 1 kilós hangszóró.
Esetleg ha más nincs akkor marad az XB30, elég szépen helyáll a DSB 250 ellen és jó árba beszerezhető.
[link] Nekem valamelyest számít a hangerő is, néha szükség van rá.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5647) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Elmondom szerintem hogy volt.
Először lehetett a 200-as, ahogy látom, annak van a legolcsóbb, panírmembrános hangszórója.
Utána nagyot akart virítani a Denon, mert a 100-asba nagyon komoly kis driver került: sokkal nagyobb tekercsátmérő (4cm hangszórók), nemesacél húzott kosár, neodium mágnes, stb... és az eredmény nem is maradt el.
Aztán már akartak egy kis (kicsivel több) pénzt is keresni, ha megnézed, a 250-ben (és a 200-ban is ugyanaz) már olcsóbb driverek vannak (ránézésre), hagyományos mágnes, sima lemezkosár stb.

Valószínűleg a 250-ben a nagyobb térfogat, nagyobb erősítő teljesítmény, nagyobb passzív membrán, meg a tapasztalatokból továbbfejlesztett DSP miatt még így is nagyot tud szólni.

Ráarányosítottam a 250 frekimenetét a 100-ra, hát -3dB-vell lemegy 62-ig, a 100 meg csak kb 85-ig, viszont a 100-asna 400 Hz-től majdnem 10 kHz-ig a sokkal egyenletesebb a frekimenete, és magasban is kevésbé emel ki és később kezd esni.

Egyébként a Dockin D Fine nem szól szebben mint a DSB-250? Ahogy nézem a képeken az kétutas és igen komoly hangsugárzók vannak benne :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5648) carl18 válasza Wolfskin (#5647) üzenetére


carl18
addikt

Azt nem tudom a Denon milyen hangminőségre, de a Dockin elég durván lelépi teljes hangerőn. [link]
Nyilván a Dockin nagyobb és nehezebb de az áráért (140 euro) Szerintem jobb vétel ha valaki nagy hangzást akar.

Amúgy a bluetooth hangszórókban, mindegyikben szinte ez a neodium mágneses hangszóró van. Tudtommal rendes mágnes többet ért mint ez a neodium. Nem csoda hogy a DSB 250 is rendes mágnest kapott.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5649) Ati1979 válasza carl18 (#5646) üzenetére


Ati1979
veterán

Én bevezető áron 60k ért vettem. Nem bántam meg. (750g) :D

(#5647) Wolfskin

Nem hiszem, hogy jobb lenne. Nemcsak az számít, hogy mi van benne, hanem a hangolás is. Durván el lett találva a denon. Többször linkeltem, oluv mellétette a vifa oslot. Nála a tavalyi év hangsugárzója az vifa oslo, az idei a denon. Nincs akkora nagy különbség. 160k vs 65k. Árban van azért. Komolyan érdemes megnézni azt a videót.

Meg is vádolták, többször, hogy a denon fizetett neki hogy reklámozza a 250est. Annyira jónak találja. :D

(#5650) Wolfskin válasza Ati1979 (#5649) üzenetére


Wolfskin
őstag

én nem azt akartam mondani, hogy a 250 nem jó, azon az adatbázison kívül nem hallottam még szólni. és ott is csak véletlenül, de megütötte a fülem, mennyire kiegyensúlyozott.
valószínűleg nagyon eltalálták, a hangolás sokkal többet számít, relatíve drága alkatrészekből is lehet vacak dolgokat kihozni, és kiváló mért paraméterekkel bíró cucc is szólhat pocsékul - ez tehát nem predesztinál semmire, max megkönnyíti a tervezők dolgát .(valószínűleg azért is használtak a 100-asban sima 18650-es Li-Ion aksit beforrasztva, hogy valahol fogjanak a gyártási költségeken. )
szóval csak hangosan gondolkodtam, miért lehet gyengébb a 150-es, mint a 100-as... és az, hogy egy sikeres dolgot lebutítanak, hogy több pénzt keressenek, nos ez bár ördögtől való, de nem egyedi eset lenne. a marketingesek már csak ilyenek. :DDD

a német használt cikken most is van fenn egy szép 250-es 75-ért, ráírtam, odaadná-e 70-éer szállítással, de nemet mondott (előtte volt már, aki adta volna, de a szállítva 25 eurós 100-as nekem jobb vételnek tűnt. nem beszélve arról, hogy ez nálam csak nagyon periférikusan lesz használva, és akkor is inkább csak háttérzenére, beszélgetés alá, kis hangerőn. inkább férjen be a zsebembe, az fontosabb szempont. elhagytam a clip2-met, annak kerestem utódot.

@(#5648) carl18 : a dockinban azért szintén elég komoly driverek is vannak, ahogy láttam, és ráadásul 2 utas(!) nem csoda, ha jól szó, minden adott hozzá. de az már nekem sokkal inkább versenyez egy PC hangfal szettel, vagy a hordozható szoba hifivel (mivel elég nagydarab, ráadásul nem is vízálló)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.