Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) LanyUs válasza Peaceliker (#6700) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tesztelésre vettem egy HD Hitachi projektort fillérekért. Gyerkőcnek vetítek néha mesét vagy táncos klipeket nézegetünk, közben csörgünk stb.
Extreme 1-es zene lejátszásakor még elmegy ( túl sok mély ). Viszont mese és film esetében equalizerrel szabályozom be ( veszem vissza ), mert idegesítően morgós-brummogós lenne.
Telefonos appal egész jól kalibrálható. Itt a fórumon sok szó nem esik róla, de hasznos alkalmazás.

(#6702) _t0Mi_ válasza _t0Mi_ (#6693) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Erre senki? :)

---

(#6703) Ati1979 válasza Totka1986 (#6699) üzenetére


Ati1979
veterán

Pedig az a2 nem egy jól sikerült darab. Max 30 ezret ér hangban, de szerintem még annyiért is van jobb vétel.

(#6702) _t0Mi_

Kéne egy téma összefoglalót csinálni a topichoz lassan. 10 ezer körül én tribitet vennék a helyedben. Nem lesz lag.

[ Szerkesztve ]

(#6704) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Megérkezett ma a Denon envaya. Az öröm sajnos nem teljes. Tényleg szépen szól, viszont hibás, az egyik LED nem világít az öt közül. Felhívtam a Denon storet, onnan rendeltem. Ez is érdekes: mondtam az úrnak, hogy Lengyelországbol jött a termék, erre hogy írjak levelet, mert más a Store. Mi van??? Nekem mi közöm ehhez? Én tőlük rendeltem, részemről ez teljesen mindegy kellene legyen.
Mindegy, írtam, meglatjuk mit intéznek, most még türelmes vagyok...

(#6705) UberMutant válasza _t0Mi_ (#6693) üzenetére


UberMutant
őstag

ha van, akkor eltolod a hangot a lejátszóban.
jabra solemate kozepes és nagy van, azoknál nincs lag.

(#6706) UberMutant válasza _t0Mi_ (#6693) üzenetére


UberMutant
őstag

ha van, akkor eltolod a hangot a lejátszóban.
jabra solemate kozepes és nagy van, azoknál nincs lag.
sony xb30nál sincs, sony x11nél sincs.

(#6707) nexuspolaris válasza Totka1986 (#6691) üzenetére


nexuspolaris
tag

Nekem a múlt héten jött meg, hát én se vagyok elájulva tőle. A 40W és a hordozhatóság miatt rendeltem, mert előtte egy Tribit XSound Go-m volt, annak kevésnek találtam a hangerejét. Viszont így összehasonlítva az sokkal szebben szólt, tisztábbak voltak a magasak, és a mély is kellőképpen elég volt. Az csak 12W-os, de ez a Tronsmart semmivel nem szól hangosabban, úgy látszik, csak marketing duma, hogy 40W-os. Mindegy, még járatom egy darabig, ha nem javul, megpróbálom a Tribit nagyobbik testvérét.

[ Szerkesztve ]

(#6708) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

megérkezett a Tribit Maxsound Plus hangszóró. Egy 3x akkora dobozba csomagolták, mint amekkora a hangszóró doboza, és mivel nem töltötték ki rendesen a maradék teret, be volt horpadva a külső doboz, meg ijedtem, de a hangszóró doboza már sértetlen volt.
Nagyjából számoltam vele, hogy kicsike lesz, de mégis meglepett a mérete. Mindössze kb. 20x6x6 cm. Szinte zsebre rakható szó szerint. Gyárilag van rajta foggantyú, cipőfűző anyagból van rá kötve, leszedhető.
A csomagolás, az anyaghasználat, és az összeszerelési minőség is minőségi termékre utal. Hál istennek nem dumál bekapcsoláskor, csak a szokásos bekapcsoló, és párosító hangok. Nagyon szépen, tisztán szól, egész jó mélyek is kijönnek belőle közepes hangerőn, és szépen visszaveszi a hangerő növelésével, így teljes hangerőn is szépen szól, nincs recsegés, nincs torzítás. A hangerő is megfelelő. Simán beordít egy 20nm-es szobát
Bevallom, egy picit többet vártam talán, de a fizikát nem lehet megerőszakolni, és kihozták ebből a méretből a lehető legtöbbet.
Majd kollégám behozta a Bose Soundlink mini 2-jét, ami egy 60ezres cucc, és minden apró kételyem elszállt. Szinte egyformán szól a két hangszóró. A bose picit talán nehezebbnek tűnik, és lehet, hogy a femház miatt is, de talán egy árnyalatnyival több mélyet ad, viszont a tribit meg több magasat ad, max hangerőn hangosabb, mint a bose.
Végülis abban egyeztünk meg a kollégákkal, hogy kb. egyformán szól a két speaker, és az lett a konklúzió, hogy kurvajó ez a Tribit, hozza a Bose minőségét, csak éppen 4ed annyi pénzért.
Szóval én ajánlom a maxsound plust, főleg aki kicsi, könnyen hordozható cuccot akar. Elvileg 20órát bír, nem teszteltem annyit, de eddig úgy áll az akksi, hogy a 15 meglesz.

(#6709) carl18 válasza Cyborg (#6708) üzenetére


carl18
addikt

Hát a Maxsoundplus kb fél kiló, Tronsmart Kategória de az a lényeg szépen és jól szól :)
A a Bose Soundlink minivel vetekszik akkor elég jó hangszóró ez.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6710) Cyborg válasza carl18 (#6709) üzenetére


Cyborg
őstag

Hahahaha :-)
...azzal a különbséggel, hogy a Tronsmart recseg-ropog-torzít :))
Rengeteg tesztet végignéztem mielőtt ezt a Tribitet vettem, és egytől-egyig mindenki az egekig magasztalta a hangzását
Még kipróbálnám szívesen a Tribit 360as speakerét is, abban 2 passzív radiátor van(csak a formájával nem vagyok kibékülve), de szerintem ennél jobb hangzásért már árban, és fizikai méretben is feljebb kellene lépni.
Szívesen megnézném mit alkotna a Tribit egy GGMM M4 méretű dobozban. Éppenséggel elférne egy olyan cucc is otthon, ritkábban, meg a autóval az is hordozható, bringa,
meg gyalogtúrákra meg viszem a Maxsound Plust:-)

(#6711) Breki válasza Cyborg (#6710) üzenetére


Breki
veterán

Van a GGMM-nek kisebb cucca is, de az valahogy a szétszedős tesztje alapján nem győzött meg ennyire

Viszont itt mindenki a sajátját dícsérni, néha már élveztem a fonalat. Lehet kéne itt is egy fórumtalálkozót tartani mint a füleseknél ahová mindenki hozná a sajátját és összevetnénk őket.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6712) Cyborg válasza Breki (#6711) üzenetére


Cyborg
őstag

"Viszont itt mindenki a sajátját dícséri"
...mert mindenki alaposan utána olvas itt, meg máshol is, kérdez, dönt, és kiválasztja a számára legmegfelelőbb speakert. 😀
Kisebb méret nem kéne, arra kiváló a tribit, de azt a GGMM-et kipróbálnám, bár vas megyei létemre eléggé periférián vagyok.
Ha nem lett volna a Bose mellé rakva, csak annyit írtam volna, hogy nagyon szépen, tisztán, és torzításmentesen szól, de így, és a két termék árát nézve inkább azt írtam, hogy ez a Tribit egyszerűen parádés :)

(#6713) carl18 válasza Cyborg (#6710) üzenetére


carl18
addikt

Súlyra értettem hogy Tronsmart kategória, egy súlya vannak :D De tudom a Tribit elég szépen lelépi hangba.
A T6 basszusa nagyobb hangerőn van torzítása tény, de EQ finomítással ez elmulik. :))

Akkor a Tribit mondhatni egyik legjobb vétel, főleg hogy hogy nem sok különbség van árazásba a Tronsmart mellet.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6714) Peaceliker válasza Breki (#6711) üzenetére


Peaceliker
őstag

Magyar szokás. ;]

Meg ember függő is kinek mi jó, mi szép, mennyire igényli, hogy tisztán szóljon, stb.

De jah, nekem is beugrott már, hogy egymás mellé kéne rakni avgy 5-10 ilyen cuccot :)

"Oh my Goa'uld!"

(#6715) pbl


pbl
csendes tag

Sziasztok!

Megtetszett a Tribit MaxSound Plus csak amazon azt írja, hogy nem küldi el madzsarországra, valahogy lehet ezt orvosolni ?

(#6716) Jarod1 válasza pbl (#6715) üzenetére


Jarod1
addikt

Utazz ki érte..

(#6717) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok!
Nem látom hogy szó esett volna az Anker SoundCore Flare illetve a plus változatáról. Nem ismeritek vagy annyira átlagos hangszórók lennének? Videók alapján nekem jónak tűnik. Jó lenne hozzáértő hozzászólást olvasni valakitől, mert gondolkodom a vételen.

(#6718) Cyborg válasza pbl (#6715) üzenetére


Cyborg
őstag

Amazon.de-n kell nézni, onnan elküldik

(#6719) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nézegettem egy Sony SRS XB20-as bluetotth hangszórót eladót,azt mondja a tulaja,hogy sokat nagyokat zúg ki van teljesen.Ez esetleg lehet javítható vagy felejtsem el végleg?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#6720) pbl válasza Cyborg (#6718) üzenetére


pbl
csendes tag

Köszönöm!

(#6721) carl18 válasza Pityu. (#6719) üzenetére


carl18
addikt

Ha van olyan ismerősöd aki ért a elektronikához és meg tudja neked javítani olcsón akkor lehetséges olcsón javítható. Amúgy nem igazán látom értelmét, mert a zúgás javítás nélkül nem múlik el.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6722) ®abstract®


®abstract®
őstag

sziasztok.van valakinek tapasztalata Doss soundbox XL hangszóróval?
töltés közben használható?
negativumok?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#6723) ABee


ABee
tag

Üdv Guruk!

15-20k közt keresek hangszórót.
Eddig visszaolvasás és Oluv tesztjei alapján az Anker Premium (17k) és a Jam Heavy Metal (20k) vannak versenyben.
Prioritás a jó (nyilván kategórián belül) hangzás és h legyen rajta legalább egy aux csati.

Ezek közül melyiket ajánlanátok, ill ebben az ár kategóriában tudtok-e jobbat?

[ Szerkesztve ]

(#6724) Peaceliker válasza ®abstract® (#6722) üzenetére


Peaceliker
őstag

Működik úgy is. Hátrány talán a nem túl nagy akku (elfért vna benne sztem nagyobb) és pont a táp, az 12v, kicsit macerásabb mint egy usb töltés.

"Oh my Goa'uld!"

(#6725) ®abstract® válasza Peaceliker (#6724) üzenetére


®abstract®
őstag

Köszi az infót :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#6726) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,
Megnéztem oluvnak az új review-ját, egy Marshall Stockwell 2-őt tesztelt, 200dodó, de az leverte a Vifa stocholmját, de minimum ugyanúgy szólt,
ami 3x annyiba kerül, és kb. 5x akkora fizikailag is. Eszméletlen mi jön ki abból a kis dobozból, a yt-on egy kommentben irta, hogy odaver a jbl extremnek is. Nekem ez a retro design is nagyon bejön.
Azért valljuk be a 100USD alatti kategóriában sokkal könnyebb volt dönteni, mert kellett a kis méret, hordozhatóság, üzemidő, de, ha most keresnék otthonra vmi ütős darabot, és mondjuk elengedném a keretet 2-300 dollárig(amit nyilván csóró magyar létemre nem fogok :) ) , bajban lennék, mi legyen, mert ennyi pénzért nagyon mérges lennék magamra, ha nem a legjobbat sikerülne megvenni, és ebbe az ársávba már becsúsznak a szokásos nevek is, jbl, harman kardon, amiket itthon is lehet kapn, amik szintén nehezítik a döntést, hiszen ki venne kintről látatlanban hangszórót ennyiért, mikor itthon tutira mehet.
Na mindegy, szóval minél jobban beleássa magát az ember, annál nehezebb a döntés :)

(#6727) NGA válasza Cyborg (#6726) üzenetére


NGA
addikt

Igen, én is úgy kezdtem, hogy 20 a határ. Aztán ahogy olvasgattam teszteket, megláttam a H/K onyx studio-t, és belezúgtam. Igaz drágább lett, de még ránézni is jó. És nekem nagyon nem mindegy hogy néz ki.

(#6728) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Érdekes :))
[link]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#6729) Ati1979 válasza Cyborg (#6726) üzenetére


Ati1979
veterán

Bocs de ezzel nem tudok egyet érteni. Én is követem youtube on a német srácot, és hallottam ennek a hangfalnak a tesztjét. Konkréten a vifa helsinkivel hasonlította össze (nekem is ilyen van)
Jó jó de nem az a szint. Melegebb erősen szinezett hangzás vs pontosság precizség. Kegyetlen finom hangja van vifanak. Semmi sincs a közelében. Alacsony hangerőn egymás mellé lehet tenni magasabb hangerőn elvérzik. Ez a helsinki. A stocholm a létező legjobb bluetooth os hangfal amit ismerek. Inkább ne is hasonlítsuk össze a kettőt. Nem lenne fair, árban sem méretben sem.

Nem rossz ez hangfal nem tagadom, de soha nem adnam oda a helsinkimet érte. A jbl extreme nel lehet, hogy jobb elismerem. De azért az nem akkora nagy skill valljuk be. ;]

Amúgy egyetértek, 200 dollárért ez határozottan ajánlott. Mondjuk annyiért én még mindig a minirig 3 at venném ami kis mérete ellenére hangban hozza ezt a szintet. Aksi időben meg verhetetlen.

(#6730) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Néhány oldalt visszaolvastam, meg is nézegettem 1-2 BT hangszórót, de még nem tudok dönteni, ezért segítséget szeretnék kérni:

Felhasználás elsősorban laptop kihangosítása, motorszerelés, munka közben "szóljon a nóta".
Keret: 30k (100 EUR) környéke a max.
Zenei műfajok: minden is :D Rock, metal, trance, DnB, house, techno, jazz(tronica), rap, hiphop, stbstb.

Vízállóság, ütésállóság nem szempont, nem szoktam dobálni a cuccaimat :) Külföldi rendeléstől nem zárkózom el..

Amit eddig néztem: Blitzwolf BW-AS2, DOSS SoundBox XL.

Ezer köszi :R

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#6731) HoaryFox válasza HoaryFox (#6730) üzenetére


HoaryFox
őstag

Már tárgytalan, DOSS lett a vége :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#6732) Cyborg válasza Ati1979 (#6729) üzenetére


Cyborg
őstag

Szerintem ami 3ad annyi pénzért véleményesen közel van a Vifahoz, az igenis k.jó. Konkrétan odavolt a hangjától Oluv, és konkrétan melléteszi a Stockholmnak is, és ott próbálgatja össze a Stockholm hangzásával is, nézd csak meg.
Nyilván nem fogunk ezen összeveszni, én egy komolyabb cuccot se hallottam még élőben. Nem hallgatok jazzt, meg ilyen muzikálisabb darabokat se, és hangmérnök sem vagyok, világ életemben az ár-érték arányt kerestem, így Nekem megfelelne bármelyik Marshall. Persze a fejhallgatóm se 50ezer volt, így félrevezethetett az is, de amit én hallottam, meg amit Oluv mondott róla, miközben hallgatta, az engem meggyőzött.
Közben meg simán lehet, hogy nekem vmi sima party hangszóró kellene, mert úgyis rádiót, meg populárisabb zenét szoktam hallgatni, felesleges.
Erre a minirig 3ra ránézek, ez már tényleg a pöcsköszörű kategória, kíváncsi vagyok, hogyan hozza bármilyen komolyabb cucc szintjét.
Mondjuk te mit vennél 200ig, pop zenére, nem szimfónikusra. Mély is legyen, ha kell, David Guetta is adja rajta, ne csak Mozart? :)

(#6733) Ati1979 válasza Cyborg (#6732) üzenetére


Ati1979
veterán

A különbségek erősen realívak. Minél feljebb mész árban annál kisebbek lesznek. Ez igaz az egész hifi témakörre. A vifa szerintem különleges. Nagyon minőségi precíz, finom hangzás jellemzi. Aki party hangszórót keres annak, nem biztos hogy pont ez fog kelleni.
Én party hangszórót vennék akkor is a vifa oslo t választanám márkán belül. Ott minden megvan csak nekem az túl nagy volt.
Egyébként oluv is említette, hogy neki nem a kedvence a helsinki. Pedig régebben el volt szállva töle. :D
Vigyázz a minirig 3 mal. Kicsit olvass utána, nézz meg pár videot. A basszus sokat javult az új driverrel és a hangerő is. (új drivert kapott a modell frissétis alkalmaval)
Van fenn olyan video amit kültéren vett fel oluv külön ajánlott megnézni. Szerintem hozza. Olyannyira ezt gondolom, hogy én szerintem veszek is egyet valamikor. Olyan 54kra jön ki mindennel együtt.
Szerintem ebben az árkategóriában egyedül a denon envaya ami jobb mint a minirig. Egy árnyalattal. A nagyon nagy hangfalakat nem ide értve.

Vifa Oslo. Gondolkodás nélkül. Esetleg copenhagen, ha tudnám, hogy nem hordozom. A vifa oslo hangerőben kb 2x annyit tud mint a jbl extreme ha jól emlékszem. Ne tévesszen a baráti nem boombox külső. :DD

(#6734) Cyborg válasza Ati1979 (#6733) üzenetére


Cyborg
őstag

Hat basszus most nem tudom, mi van. :)
Félre ne érts, tuti bennem a hiba, mert látom, Te ezekhez a drága cuccokhoz vagy szokva...
...de Nekem ez a Denon nem adja, a 150est határozottan veri a Tribitem, és a 250eshez is elég közel érzem, inkább mellé tenném ellenfélnek a tribitet, holott ez 180euro, és a 150-es is már 120€, ergo jóval drágább, méretben egyformák. Viszont a miniriget határozottan jobbnak érzem a denonnál :F , ami a pont ellentétben van a Te álláspontoddal. Fene se érti, lehet, rosszul hallok, vagy rossz eszközön hallgatom.
Ma személyesen megnéztem a mediában a HK onyx studio 5-öt, nem mertem bömböltetni, de Nekem nagyon kellemesnek tűnt a hangja az alapján, amit hallottam belőle. Bejön ez a szatyor forma is, de szerintem hamar és csúnyán koszolódik a szövet része majd. Kb ez még emészthető árban lenne, de a vifák árai nagyon nem az én ízlésemnek valók :-) ...annyiért kocsit veszek, és, ha csak kicsit szól jobban, mint mondjuk a hk, vagy pl a vitaindító marshallok, akkor inkább bele se hallgatok.
... jó ez a tesztoldal, de 2 órája nyomom, és nem jutottam sokkal előbbre eddig :))

(#6735) LanyUs válasza Cyborg (#6734) üzenetére


LanyUs
senior tag

Gyorsan átolvasva nem látom át a helyzetet. Esetleg le tudnátok sorrendben tagolva is írni? Kiragadok egy részletet Ati1979 véleményéből ( utólagos engedelmével )

1. Vifa Stockholm 2.0 420e Ft "a létező legjobb bluetooth os hangfal"
1. Vifa Oslo 170e Ft "vifa oslo hangerőben kb 2x annyit tud mint a jbl extreme "
3. Vifa Helsinki 130e Ft
4. JBL Boombox 120e Ft
5. JBL Xtreme 2 79e Ft
6. JBL Xtreme 1 60e Ft

Ide kellene besorolni a minirig 3-at és a Marshall Stockwell 2-őt stb. Szépen látszik az ár/telj./hangzás mutatók is. Ha nem számít a hordozhatóság esetleg Mac Audio MMC 900 ?

[ Szerkesztve ]

(#6736) NGA válasza Cyborg (#6734) üzenetére


NGA
addikt

Én 30-ért vettem egy H/K Onyx Studio 2-őt, az hangra nekem még jobb, mint az 5, és nem szövet, hanem műanyag a rács. Ha szétnézel a jofogáson, akkor 40-50 között van 2,3,4 bontatlanul, újonnan.
[link]

(#6737) troller


troller
senior tag

Sziasztok!

Adva van egy Zalman ZM-S600B bluetoth hangszóró.
A céges Samsung J5 2016-om simán látja és csatlakozik hozzá, de a lányom Samsung A5 2017-e vagy az én Xiaomi Redmi Note 5A Prime-om még csak nem is látja kereséskor.
Valami inkompabilitási oka lehet? És ha igen, akkor valami appal lehet orvosolni?
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#6738) FingR86 válasza troller (#6737) üzenetére


FingR86
őstag

belépsz a "pairing mode"-ba ?

[ Szerkesztve ]

(#6739) Cyborg


Cyborg
őstag

Na, úgy néz ki Oluv "boltja" is bezár, adatbázis nem fog frissülni, kevesebb videó is lesz :O

Rakott ki egy videót, amiben kifejti.

(#6740) pbl válasza Cyborg (#6718) üzenetére


pbl
csendes tag

Megérkezett (tök jó hogy ilyen hamar)!
Jól szól ! :))

(#6741) carl18 válasza Cyborg (#6739) üzenetére


carl18
addikt

Az igen egyetlen videós volt aki végre terméket tesztelt és segített rávilágosítani a tudatos váráslásra erre ő is becsődöl?

Én nem néztem bele és angolba se nagyon nagyon jó de konkétan mi volt az oka? Hát a lényeg nagyjából azért az ember már tisztában van a piaccal hála oluvnak. Túl sok fejlődés amúgy se történik bluetooth hangszórók terén.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6742) troller válasza FingR86 (#6738) üzenetére


troller
senior tag

Elvileg igen a J6-al is így kapcsolom össze, de mindjárt rápróbálok újra.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#6743) Ati1979 válasza Cyborg (#6734) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem egyformák vagyunk és én tényleg hallottam néhány drágább cuccot. Fejes,füles, DAP, hangfal stb. Most is egy drágább fülhallgatót használok utcára, otthonra meg a helsinkit.

Megnéztem én is tiribitet, és az árához képest feltűnően jó.
Viszont számomra nem eléggé. Mondom nekem, a minirig mini, minirig, denon 250, Vifa rejkjavik stb. Innen kezdődik a a számomra elfogadható szint. És minél kisebb annál jobb, ez is szempont. Ha a félkilós cucc közel olyan vagy olyan jól szól mint egy 2 kilós nem kérdés melyik kell.

Nem hiszem, hogy rosszul hallassz. Fejestalálkozókat szerveznek rendszeresen másik topicba például. Merem ajánlani mindenkinek. Ha érdekel ez az audiofil nek nevezett csoda, oda is elmenhetsz. De vigyázz nagyon csúszós a lejtő. :DD

HK onyx studio 5
Annyira nem tartom jónak.

(#6744) Ati1979 válasza LanyUs (#6735) üzenetére


Ati1979
veterán

A helyzet szerintem következő. Az első helyeken a vifak, a helsinkiig. Ez számomra egyértelmű.
Aztán jön a rejkjavik ami nem a világon a legjobban sikerült darab.
(most az 5-600gramm körülieket próbálom boncolgatni.)

Tehát denon dsd250 alatta minirig 3 alatta vifa rejkjavik. A vifa a basszus miatt vérzik el. Amúgy megvan a nagytestvérei finom hangzása ott is.

Miért ez a sok jbl? Én a denont választanám bármelyik helyett. De most komolyan. Egy túlárazott divatmárka. Nem rossz de annyira nem is jó.

Marshall Stockwell 2
Ez egy jó hangfal viszont, méretben 1.5kg. 55 ért kapok egy minirig 3 at ami úgy szól mint ez, vagy majdnem úgy. És iszonyat hangerőre képes. Emelett 500g. Kézbe megfogom és viszem bárhova kb.
A jbl ekkel is ez a gondom. Bármelyiknél jobb a helsinki.

(#6745) NGA válasza Ati1979 (#6743) üzenetére


NGA
addikt

Sajna az Onyx 5 már a lebutított verzió. Én sokáig kerestem bt hangfalat, és a négyesig jött ben az onyx studio, addig nem nyúltak a hangszórókészlethez.

(#6746) Ati1979 válasza NGA (#6745) üzenetére


Ati1979
veterán

Régebben belehallgattam, nekem nem jött be. Ha jól emlékszem egy kicsit bass heavy. HK, jbl divat márkák. Ezért nem nagyon versenyezhetnek ár értékben. Tudnak jót csinálni, de általában csak nagyon magas ársávban találkozol ezekkel.
A jbl az meg kb egyenlő lett a boomboxal :DD Ezt a vonalat lovagolták meg és működik a marketing gépezet.

Nem azt mondom, hogy rossz de mindig kapsz jobb hangot ugyannnyi pénzért.

(#6747) Ati1979 válasza Cyborg (#6739) üzenetére


Ati1979
veterán

Most nézem a videot. Remélem talál valami szponzort előbb utóbb, bár tudom, hogy nem keres. Tetszik amit csinál.

Bocs a sok duplaért

[ Szerkesztve ]

(#6748) NGA válasza Ati1979 (#6746) üzenetére


NGA
addikt

Bevallom a jobb hanghoz már nem használok BT hangfalat, arra ott vannak a Linn Nexus-ok. De reggeli háttérzenéhez nagyon bejött a HK, meg a design is illik a lakásomba.

(#6749) Cyborg válasza carl18 (#6741) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem csődölt be, mert ez hobbi volt neki, nem élt meg ebből.
Úgy kezdte, hogy rengeteg megkeresés érkezik hozzá, hogy teszteljen különféle termékeket, de ezeket nem tudja teljesíteni, mert ő igazából a saját pénzéből vásárolja azokat a hangszórókat, amikre kíváncsi, és azokat teszteli, semmilyen cég nem támogatja. Annyi bevétele van, ami a YouTuberól jön, kb 700 dollár havonta, meg a YouTube videók alatt lévő Amazon linkekből még kb. 700 dollár, és ő ezt az ezer párszáz dollárt forgatja be a hangszóró vásárlásokba.
De az amazon egyik pillanatról a másikra magyarázat nélkül megszüntette a bankszámláját, és töröltette vele az összes linket a YouTube videók alól.
Meg, megkért mindenkit, hogy ne kérjenek sony xbs... tesztet, mert nem akar szemetet tesztelni, de devialet phantomot se fog tesztelni, mert nincs rá pénze :-)

pbl

Örülök, hogy elégedett vagy vele, még jobban fogod szeretni, mikor odateszed sokkal drágább cuccok mellé :))

Ati1979
Ez a minirig magában is nagyon üt, vagy illik hozzá megvenni a párját, meg a sub-ot?

[ Szerkesztve ]

(#6750) Ati1979 válasza NGA (#6748) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem semmi nem kell amit nem tudok magammal vinni ha úgy alakul. Ezért lett a helsinki nem az oslo.
Nyilván rendes hangfalakkal nem konkurálhatnak.

(#6749) Cyborg

Igen érdemes lehet. Nekem nem első hangfalnak kell csak hordozhatónak. Arra meg jobb egy. A minirig mini 2 őt várom még az új driverekkel. Persze szó sincs róla.
Méret vs hangminőség. Ebben a legjobb. 2. kicsivel lemaradva a vifa rejkjavik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.