Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) carl18 válasza 7Heads Drago (#5450) üzenetére


carl18
addikt

Hát minden esetre a Tronsamrt se rossz, nekem Január óta van még és állja a próbát, tartósnak tartós.
Egy a gond hogy nem jól állították be a hangját, túl sok a mély és hajlamos a torzításra, főként kimaxolt hangerőn. De egy JBL-ben sincs más hangszóró mint a Tronsmartban tudtommal.
De a Divoom mint ha úgy rémlene német márka, minden esetre legalább az nem torzít. Nagy árkülönbség nincs a Trons és a Divcsi között. Valahol még a Tronsmart drágább és mint a Divoom :DDD

Mikor elsőnek hallottam a T6-ot én se voltam elégedett a hangjával. Utána kicsit bele lett járatva és megszoktam a hangját, azóta meg el vagyok vele. Néha-néha ha szükség van kihangosításra jól jön :)
Nem rég vettünk fel új tánc videót, ott is megfelel kihangosításra.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5452) Ati1979 válasza 7Heads Drago (#5450) üzenetére


Ati1979
veterán

Az nagyon gáz. :N Van olyan is ami nem tölthető usb-ről. Az is gáz de nem annyira.

(#5453) 7Heads Drago válasza carl18 (#5451) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekem van olyan lejátszóm, ahol letudom róla venni a mélyet. Így nincs vele baj, viszont így érezhetően kevesebb, mint a divoom.
Viszont hangzás ide vagy oda, az usb-je egy kalap kaki a divoomnak. Ennyi pénzért erre márt azért illene figyelni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#5454) carl18 válasza 7Heads Drago (#5453) üzenetére


carl18
addikt

Én is tudom szabályozni hangszínt a telomon, csak úgy értem hogy az igazi ha gyárilag lövik be a hangszórót.
De ha hangszín szabályzom kicsit már erőtlenebbnek érzik a hangja/gyengébbnek érződik egyből a hangszóró.

Igen olvastam hogy a Divoomot Ebay értékeléseknél is szidják a hogy a foglalat könnyen tönkre megy stb.
Sajnos itt az olcsó hangszóróknál nehéz olyat kifogni ami minden téren 5 csillagos, nekem az Onbeat 500 kifogástalanul működött. Nem tört be az USB része, és akinek még nála is működik rendesen.

Amúgy Charge 1-2-őt hogy lehet szerezni értelmes áron? Csak eredeti érdekes, régen egyik haveromnak volt Charge 2 annak egész szép hangja volt, hangosnak nem volt hangos de a hangja nagyon szép volt.
Telekomnál volt Charge 2+ de ilyen 35E forintot nem ér az egész, akkor egy kis plusz és egy Dockint vesz a ember. :)) De 35E-ért szokott lenni akcióba XB40 is

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5455) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Komolyzene, szimfonikus zenehez milyen hangszorot ajanlotok?

(#5456) #47205632 válasza carl18 (#5454) üzenetére


#47205632
törölt tag

Azért azt jó tudni, akkor óvatosan dugdosom majd bele. Bár amennyit használva lesz nálam, havonta egyszer lesz töltve kb.

(#5457) nrb263


nrb263
tag

Sony srs xb40 2 hónapos 35ért jó vétel?

(#5458) LanyUs válasza nrb263 (#5457) üzenetére


LanyUs
senior tag

Pár hsz-el előrébb:
[link]
[link]

(#5459) carl18 válasza nrb263 (#5457) üzenetére


carl18
addikt

30E-ért még talán megérné, 35E forintért újat is kapsz szóval nem jó vétel annyira.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5460) peter889


peter889
őstag

Sziasztok! Kérdezném, hogy ezek bluetoothos hangszórók minden bluetoothos telefonnal használhatóak? Tehát a régi, akár a 2005-ben gyártott telefonokkal is?
Köszönöm előre is.

(#5461) 7Heads Drago válasza peter889 (#5460) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azért írják direkt a Bt szabványt. Az új hangszórók általában 4.0 vagy 4.1 től felfelé kezelik a telókat. De ez általában már az androidon/chipseten megbukik.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#5462) peter889 válasza 7Heads Drago (#5461) üzenetére


peter889
őstag

Sajnos nem értem.
Ha pl.van a JBL GO 2 hangdoboz aminek Bluetooth verziója 4.1.
És van a Motorola Defy telefon aminek B. verzója 2.1(?)
Akkor most hogyan kell megállapítani a kompatibilitást?
Nem fognak tudni együttműködni?

(#5463) 7Heads Drago válasza peter889 (#5462) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sztem nem fognak. A szabvány visszafelé nem kompatibilis. Fordítót esetben nem lenne gond, de ez így halott ügy. De jönnek majd holnap, nálam okosabbak is.
A régebbi szabványokkal az a gond, hogy kicsi az áteresztő képességük, rövid a hatótáv ahol hatékonyan működnek. Zene lejátszáshoz pedig sztem ez a régi szabvány nem alkalmas. Ha jól emlékszek.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#5464) peter889 válasza 7Heads Drago (#5463) üzenetére


peter889
őstag

Ok, azért köszönöm.
De a Motorola Defym a Lab31-es cube hangdobozzal tudott lejátszani.

(#5465) nrb263


nrb263
tag

Na megjött az xb 40. Kis hangeron nagyon szép basszusa van de ha fentebb veszem igenigen eltünik belőle inkább a magas dominál ennek így kell lennie? Olyan 40%ig használgató a hangminősége szvsz. utána inkabb hangos mint dinamikus.

[ Szerkesztve ]

(#5466) carl18 válasza nrb263 (#5465) üzenetére


carl18
addikt

az Extra Bass be van rajta kapcsolva? Az is lök egy kicsit a dolgokon. Hát egy másfél kilós hangszórótól nem érdemes elvárni házi mozi hangzást, a hordozhatóság itt a lényeg.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5467) haris válasza nrb263 (#5465) üzenetére


haris
őstag

Szerintem igen. Ezek ilyenek.
Alacsony(abb) hangerőn rásegítenek a passzív membránok a mély hangokra, de a hangerő növelésével egyre kezdene torzítani és itt a DSP beleszól a hangképbe és visszább veszi a mélyeket.
De szerintem ez jobb mint ha torzítana, plusz nem nyírja ki a hangszórót

[ Szerkesztve ]

(#5468) nrb263 válasza carl18 (#5466) üzenetére


nrb263
tag

Be igen! Sony music center appban talaltam érdekességet[kép] ez mit csinal ha atalittom?

(#5469) nrb263 válasza nrb263 (#5468) üzenetére


nrb263
tag

Másik érdkesség elvileg ha bekapcsolom az extra basst az aktiválná hátulján lévő hangszorot. Legalabbis ezt okvastam. De kikapcsolt állapotban is megy nálam akinek van megnézné ezt? Plusz ha felrakom töltőre világít a charge ledje decsak felpercig aztán elalszik. Nem nincs teljesen feltöltve. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#5470) carl18 válasza nrb263 (#5469) üzenetére


carl18
addikt

Hátul nincs rajta hangszóró, az egy passzív membrán, ugyan az ami az elején van középen. Mivel a passzív membrát zárt térben a levegő mozgatja amit az aktív hangszóró kelt teljesen normális hogy mozog.
Passzív membránt nem lehet kikapcsolni, kisebb membrán kilengéstől nyilván kevésbé lesz aktív és kevesebb lesz a mély hang csak ennyi a különbség.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5471) nrb263 válasza carl18 (#5470) üzenetére


nrb263
tag

:Y :R

(#5472) 7Heads Drago válasza carl18 (#5437) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt a töltés közben nem tud lejátszani dolgot honnan vetted? Mert az enyém az tud tölteni közben is. Ha simán bekapcsolom kék a csík a gombok körül, ha lemerült piros vagy ha bekapcsolás nélkül töltöm akkor is, töltés-lejátszás közben meg olyan lilás. Xiaomi powerbank-kal működött.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#5473) ftt


ftt
tag

ED-nál megint 35k az XB40, és megint csak a piros. Ami amúgy inkább narancssárga.

(#5474) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Valaki el tudná magyarázni a Bluetoothos hangdobozok telefonnal való kompatibilitását?

Szóval a JBL GO 2 hangdoboz aminek Bluetooth(Bt.) verziója 4.1, csak olyan telefonnal használható, aminek Bt. verziója legalább 4.1?
Szóval a Motorola Defy telefon aminek Bt. verziója 2.1(?), csak olyan hangdobozzal működik, aminek Bt. verziója max. 2.1? De működne, mondjuk 1.0-ával is?

De akkor a Motorola Defym miért működik a Lab31-es Cube Bt. hangdobozzal?
Utóbbi hangdoboz Bt. verziójának nem tudtam utánanézni.

Köszönettel várom a válaszotok.

(#5475) nrb263 válasza peter889 (#5474) üzenetére


nrb263
tag

Szia! Nekem van sima go is es anyam ezereves galaxy ace teloja is simán csatlakozik rá mint ahogyan a laptoponi ami szinten vagy 10éves.

(#5476) Jarod1 válasza peter889 (#5474) üzenetére


Jarod1
addikt

kellene azzal is működnie, a telefonon a BT láthatóság be van kapcsolva?
illetve látja a teló a bt hagszórót?

[ Szerkesztve ]

(#5477) Pandaboy válasza ftt (#5473) üzenetére


Pandaboy
tag

Az a baj a Sony XB40-el, hogy nem lehet Powerbankról tölteni. Ez pedig elég gáz. Mert ha pl. buli közepén lemerül,nem lehet feltölteni, ott ahol nincs konnektor. Hiába van leárazva én 20-nál többet nem adnék érte. Túl vannak árazva ezek.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#5478) Viktor77 válasza Pandaboy (#5477) üzenetére


Viktor77
titán

De, lehet. Egy USB-áramcsatlakozó átalakító kell hozzá, volt már ide is linkelve.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5479) carl18 válasza 7Heads Drago (#5472) üzenetére


carl18
addikt

Mind a Tronsmart mint a Divoom onbeat 500 működik töltés közben, a kérdés hogy mennyire rontja a töltés idejét. A Tronsmart T6 is a használati utasításba írja nem ajánlott töltés közben hangosan hallgatni, mert romolhat tőle az akkumátor.
Azt írtam nem támogatja, nem azt hogy nem működik töltés közbe. Ez alatt azt értettem károsodhat romolhat ha töltöről bömböltetik.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5480) peter889 válasza Jarod1 (#5476) üzenetére


peter889
őstag

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat.
JBL Go vagy Go 2 hangdobozt még nem vettem, mert valaki (elektronikai nagyáruház ügyfélszolgálatos kisasszonya) azt mondta nekem, hogy szerinte nem működne a Motorola Defy telefonnal. Szóval még nem tudtam kipróbálni.
Akkor hamarosan veszek egy hangdobozt, lehet egy Go-t.
Jól éreztem én, hogy működniük kell együtt.
Lab31-es Cube Bt. hangdobozzal az a bajom, hogy az akku már csak fél óráig bírja, silány minőség lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5481) rhunseeker


rhunseeker
tag

Srácok, szerintem megválok a HK Go&Play-től. Egyszerűen nem használom mióta a Dockin megvan, bitang jól szól meg minden, viszont alig használom. Arra sorsra meg sajnálom, hogy a polcon árválkodjon. Emag szerint 2020.5.20-ig még van rá garancia, kitűnő állapotban van, mivel kb vagy 5x használtam, viszont sajnos a doboza véletlenül egy lomtalanítás során a tudtom nélkül kidobásra került. Valami tipp, hogy mennyi lenne a korrekt ár amit kérjek érte?

(#5482) kispusi017 válasza rhunseeker (#5481) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Ha megkérlek megosztod a tapasztalataidat a HK Go and Play, valamint a Dockin terén. Azért kérdezem, mert Black Fridayon biztos mindkettő le lesz akciózva és nem nagyon tudok dönteni, hogy melyiket lenne érdemes megvenni. Oluv videóit már megnéztem és alapból a Dockin felé hajlok, de BF-n HK-t is el lehet csípni 55e körül, ami elég jó ár. Ezek szerint nálad a Dockin nyert?!

kispusi017@gmail.com

(#5483) ftt válasza Pandaboy (#5477) üzenetére


ftt
tag

ez jogos - viszont fények nélkül és 80% hangerőn 24 órát elmegy, fényekkel 12-t

egy bulikára azért ennyi szűköcskén elég lehet ...

az xb41 már tölthető USB-ről, viszont csak arról - ahhoz meg nincs fali töltő

és akcióban volt 50e - tényleg túlárazott

(#5484) rhunseeker válasza kispusi017 (#5482) üzenetére


rhunseeker
tag

Szerintem mindkettő remek hangszóró és megéri az árát. Hangban (mind hangerő mind tisztaság terén) egyértelműen a G&P a nyerő, egyszerűen hihetetlen hogy mit hoztak ki egy hifi rendszerhez képest relatíve egész kicsi hangszóróból. Szimplán azért vált számomra feleslegessé, mert a Dockint könnyebb felkapni, szóval szimplán lusta vagyok, és mert egyre többet hallgatok zenét inkább fejhallgatón :D
A Dockinról szintén annyit tudok mondani, hogy ebben az árban nincs kihívója véleményem szerint, a Jbl Xtreme-nél szerintem jobban szól, azt hallottam már, esetleg a Denon Envaya lehet ellenfele egy fórumtárs szerint, na de az már megint csak 60k. Szóval egyikkel sem jársz rosszul, attól függ hogy mik az igények.

[ Szerkesztve ]

(#5485) ftt válasza rhunseeker (#5481) üzenetére


ftt
tag

árukereső szerint 57-60e volt akciósan legolcsóbban, ez alá vmennyivel, gondolom

(#5486) rhunseeker válasza ftt (#5485) üzenetére


rhunseeker
tag

Hol látsz ilyet? Én 69k-ért láttam legolcsóbban. Amúgy én magamtól olyan 55k-ra gondoltam.

(#5487) ftt válasza rhunseeker (#5486) üzenetére


ftt
tag

bocs, lehet, hogy összekevertem vmit

HK go+play

a lap aljra görgetve van árdiagram

(#5488) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Ezek a hordozható, max. néhány kilós műanyag hangdobozok hangminősége ugye jelentősen alulmarad egy normális, nagyobb méretű, régi fa hangszóró hangminőségéhez képest?
Mert hiába kérnek el értük 80-90 ezer forintot, azért a méretnek és az anyagnak megvannak az akusztikai-fizikai korlátai. Jól gondolom?

(#5489) carl18 válasza peter889 (#5488) üzenetére


carl18
addikt

Persze meg vannak a fizikai korlátok, de azért igen meglepő tud lenni egy ilyen kis hangszóróból milyen hangzást tudnak kicsikarni. Például apám nagy batár több kilós régi nagy rádiós magnóját a Tronsmart T6 meg tudja verni :) A súly különbség 8-10X kb, de a méretre is elég durva különbség van.

Tesóméknak egy régi hifi rendszert váltott ki a Harman Kardon onyx studio 3, egy boltba megy és mondta nővérem elég sokan megdicsérték már hogy ekkora hangszóróból milyen durva hangzás jön ki.
Volt hogy én is néztem honnan jött ez a jó hifis hangzás :D Ott volt az ajtóba az Onyx 3.

Szerintem haza rendelés esetén egy Onyx 3 igen jó vétel 40E forint körül, főleg hogy van hálózati módja is, igen jó vétel tud lenni. De valóban a mérethez képest igazán durvát szólnak ezek.
Ha van lehetőséged próbálj ki párat :) De főként a hordozhatóság és a kompakt méret ezeknek az előnye.

Egy Harman Kardon Onyx studiot bátram merem ajánlani, képest meglepetéseket okozni. Egyetlen hátránya a kör alakja és hogy az akku nem nagy benne. De Nagyon tartós kis készülék, tesóméknál éjjel nappal megy a boltba és semmi baja.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5490) #47205632


#47205632
törölt tag

Használom a Divoom-ot pár napja. Van egy kis háttérzaja, halkan hallgatva ha eseménytelenebb zenerész jön, azért elég zavaró. Sajnos jack mellett is megvan, ez ilyen.
Ha túl közel van a telefon hozzá (20 centi) akkor pár percenként beakad egy picit, de ha távolabb rakom nem csinálja.

A hangja, hát nem ér fel egy minihifit, de teljesen hallgatható. Nyilván nem teljes a hangkép, vannak benne üresebb részek, magasban, középben, mélyben is. De teljesen jó.
Sokat kell játszadozni az elhelyezésével, rengeteget javít a hangon. Falnak fordítva, akár befele, polcra rakni, szekrény tetejére stb. Ezzel sokat kell szórakozni, sokat javít a hangján, de szerintem ez mindegyiknél ilyen. A hangkép is simábbnak hat, ha az ember jó helyre rakja, eltűnik a háttérzaj is.
Ami biztos, hogy szembe lerakni eléd 50 centire nem szabad, ott a legrosszabb, minden hiba egyenesen a füledbe megy. Minél távolabb van annál jobb, szoba másik végébe inkább, mély hangoknak is kell a terjedés.

Elfért volna rá egy akkujelző meg egy hangerőjelző csík. Egyébként 30-as a hangerőskála, ha valaki lusta lenne végignyomkodni és számolni.

17 ezret megért, jó kis cucc, jó a hangja, átlag igénynek jó is, van azért basszus is, magas is, tartalma is. Egy minihifihez képest azért visszalépés, de árában reális.

(#5491) Viktor77 válasza #47205632 (#5490) üzenetére


Viktor77
titán

Hát ja: Jel-zaj arány: 75dB.

Sokan ezt nem nézik, pedig marhára zavaró tud lenni kis hangerőn. Volt 75-ös hangfalam még jó régen, nagyon zavart, azóta odafigyelek erre.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5492) #47205632 válasza Viktor77 (#5491) üzenetére


#47205632
törölt tag

Az nekem is szemet szúrt, még a gagyibb hangszórók is 85+ kategóriásak. De ennyi pénzért ilyen hangzást meg nem kapni. A háttérzaj meg eltűnik, ha nem a képembe nyomom a dobozkát. Úgyhogy inkább ez, mint valami gagyibb hangú, de nem sistergő doboz. A gagyi hang, az távol is gagyi lesz. :DDD

10 éve még százezres audiofil cuccaim voltak, szóval azért emészteni kell ezt, de kétségtelen, hogy egész hallgatható, mármint kategóriáját meg méreteit/energiaforrását tekintve. Mert hát szép hanghoz méret és energia kell, itt mindkettő szűkös, de elég jól megoldották.

[ Szerkesztve ]

(#5493) carl18 válasza #47205632 (#5490) üzenetére


carl18
addikt

Hát igen teljesen megértem, mondjuk én se használtam annyira kis hangerőn. Hát persze nem tökéletes a hangja de az árához és méretéhest képest nagyot szól szerintem. Persze Mini/hifi hifi rendszerhez képest el tud maradni. De azok nem is 1 kg súllyal rendelkeznek, hanem 4X5 akkora méret.

Szerintem Hordozható hangszórót nem szabad otthoni Hifi rendszerhez hasonlítani. Természetes hogy egy rendes hangfal dobozba nagyobb hangszórókkal jobb hangzást fog eredményezni. Egy elektromos robogot se hasonlítunk egy autóhoz más kategória.

De a Divoom szerint bőven jól szól főleg ahhoz képest milyen hangszórókat kap hasonló árba az ember. + Ezt a 1 kg-os hangszórót azért egy kis hátizsákba bármikor beleteheted, a Mini Hifit nem igazán fogok hordozni.

Fürdőszobába is jól jön, mikor forró fürdőt veszek és lazítani szeretnék. Esetleg ha odakint csinálok valamit, akkor is jól jön a háttérzaj. Azért az udvarra nem szívesen pakolgatni ki senki se egy komplett hifi rendszert :)

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5494) #47205632


#47205632
törölt tag

Azt nem tudjátok PC-ről hogyan lehet BT-n keresztül a hangot nyomatni? Van egy 2.0 BT stickem, felismeri az Onbeat 500-at. De nem találok sehol opciót arra, hogy ezen keresztül játssza le a zenét. A Win az igaz sír, hogy nincs hozzá driver, de ehhez minek kell? Nem a BT-hez, azt felismeri, magához az Onbeat-hez nincs. Ahhoz meg minek is kéne? Csak ki kéne küldenie a hangot már.

(#5495) Jarod1 válasza #47205632 (#5494) üzenetére


Jarod1
addikt

kell driver különben honnan tudja mi az?

(#5496) #47205632 válasza Jarod1 (#5495) üzenetére


#47205632
törölt tag

Én abból indultam ki, hogy a telefonnak se kell. :DDD
Hol van dirver hozzá? Mert bizony a Divoom weboldalán nincs semmi. Gondolom megjelenik majd jó esetben a hangeszközök között és azt alapértelmezetté téve fog szólni. Remélhetőleg automatikusan átkapcsolva rá (ahogy a fejhallgatónál), hogy ne manuálisan kelljen mindig.

(#5497) Jarod1 válasza #47205632 (#5496) üzenetére


Jarod1
addikt

A telefonon android van, A PC ken Windows, Headsetként próbáld telepíteni,
eszközkezelő ben is ráereszthetsz 1 keresést

(#5498) #47205632 válasza Jarod1 (#5497) üzenetére


#47205632
törölt tag

Azt már próbáltam, nem talál hozzá drivert. Ki is írja egyébként, hogy vezeték nélküli headset, szóval azt már tudja róla. Lehet hogy csak Win10 kompatibilis és az felismeri alapból?
Veszek jack apa-apa kábelt, annyira nem érdekes amúgy, csak kényelmesebb lett volna a BT. Inkább az a vicces, hogy nem adtak hozzá alapból jack kábelt, pedig épp nézem az eredeti tartozéklistát és ott van hozzá.

(#5499) kispusi017 válasza rhunseeker (#5484) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Köszönöm a válaszod, valószínűleg megvárom mennyire akciózzák le a HK G&P-t Black Fridayon és aszerint döntök...😊

kispusi017@gmail.com

(#5500) LanyUs válasza carl18 (#5493) üzenetére


LanyUs
senior tag

Fürdőszobába 11e-ért akcióban vettem egy ilyet [link]. Megfelelő illat, gyenge piros fény és mobilról kap egy light sauna relax mixet. Nem remeg tőle a víz, de a lágy háttérnek megfelelő. Fejjel víz alá merülve kifejezetten erőteljesnek hallom ( viccelek :D ).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.