Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) Ati1979 válasza carl18 (#5200) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem rossz sok sikert hozzá! Mindenképpen mutass róla képet ha kész van. :)
A go and play sokkal jobb mint onyx studio. Mondjuk a tiéd néhány ezer forintból megvan. :D

(#5202) kispusi017


kispusi017
csendes tag

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy elérkezett a váltás pillanata! Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek a Dockin D Mate (dupla hangszoros kiadása) megéri-e a 40 eurós felárat, a D Fine-hoz képest?? Valakinek tapasztalata/véleménye?? Előre is köszi

kispusi017@gmail.com

(#5203) pècsimunkás válasza kispusi017 (#5202) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem D Fine van . ÖcsèmD Mate- t akar . De , abból kettőt . Ha megveszi mostanában , megírom a tapasztalatokat . D Fine szèpen szól , hangos is , de a Mate könnyebb , kisebb , mobilabb . Èn a D Finet nem bántam meg .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5204) carl18 válasza Ati1979 (#5201) üzenetére


carl18
addikt

Itt az Onyx 3 a házi hangszóró mellett :D Mind kettő telepről ment :D
Nyilván nagyobb de gondolkozok építsek-e hozzá egy házat külön .d

Amúgy Oluv tesztje szerint a Dockin D mate nem sikerült olyan jól mint a D fine.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5205) kispusi017 válasza pècsimunkás (#5203) üzenetére


kispusi017
csendes tag

Akkor lehetséges, hogy megvárom, amíg megérkezik öcsédnek a D Mate, úgy nyilván lesz összehasonlítási alapod. Előre is köszi, ha egy pár mondatban megosztod velem...🙂

[ Szerkesztve ]

kispusi017@gmail.com

(#5206) carl18 válasza carl18 (#5204) üzenetére


carl18
addikt

Ja a kép lemaradt :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5207) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok,

Valakinek van tapasztalata a Happy Plugs Sound Piece Mini-vel?

Köszi előre is :R

(#5208) Ati1979 válasza carl18 (#5206) üzenetére


Ati1979
veterán

Szép! :)

(#5202) kispusi017

Lehet itt megtalálod a választ.

(#5209) Damonhill


Damonhill
csendes tag

Dicséretes a próbálkozás Carl18 :) . Nehogy majd a Harmannal vagy a Bose- val valami szabadalmi vitád legyen a végén :) . Láttam a Dockin oldalán hogy a d fine- nak kijött egy update- olt változata erősebb akkumlátorral, apx- es bluetooth-tal . na meg sztereoba lehet kettőt kötni. Csak picit drága. Nekem is közben megjött a második Energy Music 9 hangfalam. Sztereoba kapcsolva őket,teljesen megnyílik a hangtér. Sokkal élvezhetőbb az egész történet. Nem tudom a mega 2 x 40 wattja sztereo módban mit tud, de ez már így rendesen hangos :-) . Sokat agyaltam hogy megérte - e erre a történetre kiadni 55 ezer magyar forintot, de már nem bánom :) Az ajándékba kapott kistesó 5- ös sorszámmal meg végülis nem rossz, persze ha nem a nagytesó után hallgatod :) . Ez simán hordozható,kb. a fele a Divoom 500- asomnak, kb . nyolcada mint a nagytestvére.

(#5210) carl18 válasza Damonhill (#5209) üzenetére


carl18
addikt

Kösz ,majd apránként javítok rajta valamit :)

Utána néztem és valóban kijött a Dockin d fine+ 180 euroért :D

Hát igen egy hangszórónál nem mindegy a méret és az ára és a hangja. Nehéz olyat találni ami mind három kritériumnak megfelel :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5211) kispusi017


kispusi017
csendes tag

Még annyit...ahogy néztem a Dockin D Fine nagyjából 49e Ft. lesz. Ebben az árban van esetleg valami konkurencia, amit még érdemes lenne megnéznem???

kispusi017@gmail.com

(#5212) Ati1979 válasza kispusi017 (#5211) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen, az ára közelít a denon dsb250bt hez, ami a kategóriájában best buy. Nézz meg egy pár video-t a youtube on.

(#5213) Mankó


Mankó
veterán

Logitech ue boom 2-vel van valakinek tapasztalata?
Ismerőstől jutnék hozzá 10-es körül.

(#5214) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Ha CSAK a kettő közül kellene választanotok akkor melyiket vennétek? Melyiknek jobb a hangja?

SONY SRS-XB21B
JBL FLIP III

Gyorsan kell a Media Marktból max. 25-30 pénzért. Azért csak ezek.

Köszi a segítséget!

:R

(#5215) Ati1979 válasza Mandarinn (#5214) üzenetére


Ati1979
veterán

Én nem hallottam egyiket sem, de gondolkodás nélkül a sonyt venném. :DD

(#5216) gyuri104


gyuri104
csendes tag

Sziasztok !
Érdeklődnék afelől, hogy van-e valakinek tapasztalata Minirig/Minirig Minivel kapcsolatosan és megéri-e befektetni rájuk egyesével ( a Subbal kiegészítve), vagy pedig megéri-e egy darabra a 40-50 ezer forintos árkategória?
Továbbá LAMAX hangszórókat találtam árukeresőn jó véleményekkel, és ezekről is szeretnék érdeklődni mennyire szólnak jól a darabjaik a saját árkategóriájukban ?
A válaszokat előre is köszönöm !

(#5217) rhunseeker válasza Ati1979 (#5215) üzenetére


rhunseeker
tag

Sony +1. Bár véleményem szerint egyik sem ér annyit.

(#5218) prime_adam válasza Ati1979 (#5196) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszi! Lehet ez lesz a taktika, aztán majd meglátjuk :) Már csak azt kéne eldönteni, hogy HK+ valami kisebb hordozható, vagy a Denon, de gondolom meg kéne élőben hallgatni, hogy az első felállás megéri-e a felárat.

Csak annyian mondogatják, meg mindenhol írják, hogy a HK mennyire jó, hogy már nagyon kíváncsi vagyok rá. :)

(#5219) Ati1979 válasza prime_adam (#5218) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem alacsony hangerőn van olyan jó a denon. ( sőt van rajta egy jó kis mélykiemelés alacsonyabb hangerőre, így lett hangolva)
Ha nagyobb party hangfalat akarsz akkor inkább a hk.

(#5217) SylwerStone

Szerintem sem. Érdemes elmenni 65k ig, hogy igazán jót kapj. Sajnos.

(#5216) gyuri104

Pont ezt kérdezten én is kb 1-2 héttel ezelőtt. Szóval én is ezen agyalok.
Neten néztem pár videót róla ezekből a következőket szűrtem le:

Ultra hordozhatóban messze a legjobb. Semmi sincs a közelében. A bose soundlink micro-t alaposan helybenhagyja, a beoplay p2 valamennyire közel van hozzá, de annak sincs esélye.
Ha kettőt szereoba kötsz akkor az már a denon szintje, kivétel a basszus. Ott elvérzik. 2 plus sub, már szépen helybenhagyja a denont. Mondjuk úgy már az ára is jóval magasabb. Ez 3 mas összeállítás körberöhögte a beoplay p6 ot ami 400 dollár tehát kb azon a szinten van árban.

Kéne egyet venni először, az jó lenne ultra hordozhatónak. :DD Egyébként a mini és minirig 2.0 között alig van különbség. Pár külföldi tesztet is elolvastam kb. mindenki el van szállva a hangjától.

(#5220) m3ss válasza carl18 (#5184) üzenetére


m3ss
veterán

koszi meg (#5185) Ati1979 -nak is. 15-45e huf kozottre gondoltam. az a baj, hogy jo lenne ezeket meghallgatni elotte. ezeknel a termekeknel mukodik az elallas, kibontom kiprobalom es ha nem tetszik visszakuldom? nem vagyok total vajtfulu de van normalis b&w hangfalrendszerem, es a doboz hangu hangszoroktol a falra maszom. nagyon durva mely nem kellene, ritkan hallgatok elektronikus zenet. egyetlenegy bt-s hangszorot hallgattam idaig, jbl extreme 2. melye nagyon jo, hangosan jol is szol, azert halkan nem voltam elajulva a minosegetol, kozep meg magas meg tererzet olyan amilyen...bar az sem mind1 hova rakom gondolom. ennyi hangerore sincs szuksegem, mint amit az extreme 2 tud, fele is boven eleg.
de 90k-t nem vagyok hajlando raaldozni.
extreme 2-hoz kepest milyenek ezek az ajanlott olcsobbak?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5221) gyuri104 válasza Ati1979 (#5219) üzenetére


gyuri104
csendes tag

Igen én is néztem, hogy magában is szépen szól és a 3-as összeállítása elég komoly hangminőséget és teljesítményt hoz össze.
Ha a 3-at összevásárolom (vagy csak egy sub-ot hozzá) már nem annyira előnye az ultrahordozhatóság és ezért mondjuk összehasonlítva más termékekkel ( pl. jbl xtreme/sony xb41/denon dsb250 árkategória) megérné-e az az ártöbblet rá.

[ Szerkesztve ]

(#5222) Ati1979 válasza gyuri104 (#5221) üzenetére


Ati1979
veterán

Ha hármat összevásárolod az már egy kategóriával fentebb lesz ezekhez képest. (jbl extreme az egy túlárazott valami bőven a denon alatt van még 2-es verzió is, sonyt nem ismerem) Szerintem ez kb. vifa helsinki szint, meg árban is ott van.

(#5223) FireFox1996 válasza Mandarinn (#5214) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

szerk.: erre válaszolva: (#5214) Mandarinn

Nekem SONY SRS-XB31-em van (4-5e ft-tal drágább a felső keretedhez képest), és eddig nagyon megelégedetten használjuk :) Nagyon jól szól, sosem kellett legmagasabb hangon használni, kertben, strandon, pecázás közben használom, és otthon a tv hangszoróját is "lecserélem" erre, néha a tv-t rádugom a Sony-ra, és jobban szól.
Főleg a youtube-ról, internet rádióról megy a Sony-ra.

(gyerek már 2x leejtette a kezéből a kis kövekre. Csak annyi látszott rajta, hogy a fénycsíkon fél cm karc lett)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#5224) gyuri104 válasza Ati1979 (#5222) üzenetére


gyuri104
csendes tag

Ezért is lenne jó olyan személy, akinek van ilyen és megtudná osztani a tapasztalatát a hangszóróval kapcsolatosan. ( A LAMAX hangszórók is még mindig érdekelnének, hogy van-e tapasztalata valakinek, ott mindegy melyik árkategóriáját)

(#5225) Ati1979 válasza gyuri104 (#5224) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem hiszem hogy sok lenne. Egyszer láttam fenn az aprón egy 1st gen miniriget. Egyébként Mo-n nem kapható, Bristol-ból kell rendelni, vagy e-bay, vagy amazon vagy a cég honlapjáról.
Amúgy kizárólag a meghallgatás segít. Más véleményével sem sokra megyünk. Úgyis azt mondaná, hogy jó, mivel tényleg az :DDD

Konkrét hangszóró ebből a márkából?

(#5226) Mankó válasza Mankó (#5213) üzenetére


Mankó
veterán

Erre valaki? Vélemény is jöhet.

(#5227) Ati1979 válasza Mankó (#5226) üzenetére


Ati1979
veterán

Sokat ne várj tőle, viszont 10-es ért gyorsan el tudod adni ha nem jó. :DD

(#5228) Damonhill válasza Mankó (#5226) üzenetére


Damonhill
csendes tag

Van teszt a prohardveren, keress rá,olvasd el. 10- est ha működik bőven megér.

(#5229) Mankó válasza Ati1979 (#5227) üzenetére


Mankó
veterán

Külsőleg le van harcolva, minden másban tökéletesen működik.
Tesztet olvastam, eddig csak egy replika jbl charge 2-esem volt.
Gondolom attól azért jobban szól, de az app és az állítható eq ellenére sem lehet akkor túl sok jót kicsikarni belőle, ettol függetlenül a 10-est meg éri, ha jól veszem ki a szavaitokból.

(#5230) Ati1979 válasza Mankó (#5229) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem vedd meg. Annál ami most van jobb lesz, Csodát azért ne várj tőle. :)

(#5231) Mankó válasza Ati1979 (#5230) üzenetére


Mankó
veterán

Itt a cucc, szimplán csak a hangfal jött, Gumi része kopott, látni hogy használt, kapott ez már jót is, rosszat is, de tényleg hibátlanul működik. Meghallgattam különböző forrásokkal, hát tény nem egy hifi cucc, lehet azért még szórakozni az eq beállításokkal is, de 7 ezerért bűn lett volna kihagyni (és nem én alkudtam). :))

(#5232) scream válasza Mankó (#5231) üzenetére


scream
veterán

"hát tény nem egy hifi cucc, lehet azért még szórakozni az eq beállításokkal is"

Ha lehet szórakozni az EQ beállításokkal akkor éppen, hogy hifi. :)

(#5233) Mankó válasza scream (#5232) üzenetére


Mankó
veterán

Hangzására értettem ;) , az eq is csak 5 sávos. Mindentől eltekintve simán megérte az árát, amennyiért hozzám került.

[ Szerkesztve ]

(#5234) Ati1979 válasza Mankó (#5231) üzenetére


Ati1979
veterán

7 ezerért biztosan megérte. Gratulálok. :)

(#5235) orbo


orbo
tag

Sziasztok! Végre megvettem a HK Go+Play-t, iszonyat jó hangja van, a basszus pedig hihetetlen. :-)
Viszont lenne egy kis gondom is, amiben a segítségeteket kérném.
Ha telóval csatlakoztatom minden ok, szépen játsza a zenét, viszont laptopon win10 alatt nem jó valami.
Csatlakozik szépen, de amikor elkezdek egy zenét lejátszani akkor csak a laptop hangszórója szól, és nem is tudom a gépen a kimenetet választani, eltűnik onnan a HK.
A bluetooth beállításoknál viszont azt írja, hogy csatlakozva van... remélem érthető volt mit akarok itt elmagyarázni. :)

Esetleg valaki találkozott már ilyennel? Bluetototh illesztőprogramot akartam firssíteni, de elvileg a legfrissebb van fent. :F

(#5236) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Sziasztok !

Elkapott engem is a nyári feeling, így beneveztem egy Tronsmart t2-re.
Azt kell, hogy mondjam, hogy ennyi pénzért kiváló.
A csomagolást a nagyobb gyártók is megirigyelnék, csakúgy mint az összeszerelés minőségét.
A hangerő rendben van, a hangminőség is (utóbbi micro sd-ről lejátszott FLAC file esetén kifejezetten kellemes).
Ez a zsebrádió design nekem annyira mondjuk nem jön be, meg a gombok nyomáspontja is pocsék, valamint az sd kártya lejátszás bent hagyott kártyával kövi bekapcsolásnál nem indul, újra be kell pattintani a kártyát. Ezeken kívül viszont nem tudok belekötni, hozza, amit ígért. :R

no fate but what we make

(#5237) rizso válasza orbo (#5235) üzenetére


rizso
addikt

Windows alatt a céges gépemnél nálam is buzizott már a bluetooth, volt mikor fél órán át kellett baszakodnom, töröl-párosít-töröl-párosít megoldással, mire jó lett (pedig előtte már ment gond nélkül). Jobb ötletem nincs, mint töröld a párosítást, indítsd újra mindkettőt, és ameddig párosítod a laptoppal, addig kapcsold ki telón a bluetooth-t.

Másik megoldás, bár ez kicsit drágább: válts macbookra ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#5238) rhunseeker válasza rizso (#5237) üzenetére


rhunseeker
tag

Nekem sosem volt ilyen problémám Windowszal. Igaz én PC-n használtam bluetooth adapterrel. Talán régi bluetooth szabvány okozhat ilyet?

(#5239) Ati1979 válasza rizso (#5237) üzenetére


Ati1979
veterán

Nálam úgy csatlakozott csak windows laptophoz, hogy nyomtam a párosítást a hangfalon.(másik hk hangfal) Addig fel sem ismerte. Egyébként ha viberen hívok a laptop mikrofonját használja. Erre valami orvosság?

(#5240) orbo válasza rizso (#5237) üzenetére


orbo
tag

Áh, megőrülök ettől, így se megy. Simán kapcsolódik, meg is jelenik szépen, de mikor zenét játszom le átvált "hangvezérlésre", és a kimeneti hang választásnál eltűnik a HK Stereo, helyette csak az Earphone marad.
Kábellel megnézem majd még, de nem kábellel akarom használni, hisz azért vettem bluetoothosat... :(((

(#5241) Mandarinn válasza FireFox1996 (#5223) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Köszi a válaszokat! :R

(#5242) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Ma előjött a D Fine első hibája. Nem lehet microUSB- ről tölteni . Ha ezt tudom , nem vettem volna meg azt hiszem ...
A Sony XB30- nál ez volt a kizáró ok.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5243) Damonhill válasza pècsimunkás (#5242) üzenetére


Damonhill
csendes tag

Miért olyan nagy baj ez? 😀 Áram szinte mindenhol van, max. powerbankkal nem tudod tölteni. Horgászathoz meg szerintem nem ezt vinnéd magaddal😃. Ellenben simán tudod hallgatni töltés közben is.

(#5244) Viktor77 válasza Damonhill (#5243) üzenetére


Viktor77
titán

De, tudja powerbankkal tölteni (legalábbis a Sonyt biztosan), van hozzá USB-kerek kábel átalakító.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5245) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok 30k körül mik az ajánlott cuccok?

(#5246) Damonhill válasza Viktor77 (#5244) üzenetére


Damonhill
csendes tag

Tényleg, most látom valóban vannak ilyen kábelek 😃.

(#5247) pècsimunkás válasza Damonhill (#5243) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Mert kell cipelnem esetlegesen a bumszli töltőt . USB-C , microUSB töltèsi lehetőség van mindenhol . Akár autós töltőn is .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5248) carl18 válasza pècsimunkás (#5242) üzenetére


carl18
addikt

A Dockinek 15 voltos a töltéje, nem csoda nem tudod micro usb-ről tölteni. Bár ez egy hangszórón nem hiba,
egy Lamborghinire se panaszkodsz nem tudsz bele dizelt tankolni :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5249) rizso válasza orbo (#5240) üzenetére


rizso
addikt

Szerencsére nem a HK hibája lesz, hanem a windóózé (nem egy BT hangszóróval szórakozott már).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#5250) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Sziasztok, én is tervezek egy kis hangszórót beszerezni otthoni sütögetésekhez, kisebb baráti összejöveteleket. Szerencsére belefutottam ebbe a fórumba és teljesen elbizonytalanodtam. Eddig Jbl extreme-re gondoltam, de úgy néz ki hogy azt ki is ejtem a versenyzők közül. Jelenleg a denon dsb 250 és a dockin D fine között vacilálok. Felhasználási területet tekintve fontos lenne hogy alacsonyabb hangerőn is rendben legyen a hangja, és nincs szükség vízállóságra, de egy kis esőtől ne ijedjen meg. Van a kettő között véleményetek szerint minőségbeli különbség? Mind a kettőről elég jókat olvastam. Más típusokra is nyitott vagyok. Köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.