Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) Fábi válasza Breki (#6148) üzenetére


Fábi
csendes tag

Köszi! Látom Te nyomon kiséred a terméket. Mi volt az eddigi legalacsonyabb ára az M3-nak? (Ez jobban tetszik mint az M4.)

(#6152) Henka78


Henka78
csendes tag

Sziasztok,

bluetooth adapter és hangszóró kontaktálásával akad problémám, tud valaki segíteni?

Előre is köszi

(#6153) Breki válasza Fábi (#6151) üzenetére


Breki
veterán

Azt hiszem 88-98 az Amazonon.

Itt a fóruma ott írtam mikor kerestem.

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6154) Fábi válasza Breki (#6153) üzenetére


Fábi
csendes tag

Köszönöm! Az nagyon jó ár volt, de lemaradtam. Majd nézem, hátha ...

(#6155) Breki


Breki
veterán

Egy rész a tesztjéből.

Hangminőség
A hangminőségről szóló részt mindenképp két részre kell osztanom.

Az első eset, amikor egyetlen M3 hangószót vásárolunk és azt magában hallgatjuk. Ebben az esetben picit dobozhangja van hangszórónak, szép, tiszta hangokat hallunk, de nincsen semmilyen “hűha” faktor. Ahhoz pedig, hogy tökéletes legyen hangzás, érdemes egy 12–16 négyzetméteres térben hallgatni.

02_e

A második eset – és itt kezdődik igazán a móka – amikor két M3 hangszórót vezeték nélkül összekötünk, beállítjuk, hogy sztereóban szeretnénk hallgatni őket, kiosztjuk a bal- és jobboldali szerepeket a hangfalak között és leülünk eléjük, velük egy magasságban egy 20–25 négyzetméteres térben. Ebben az esetben olyan dinamikát tud produkálni ez a rendszer, hogy a kollégákkal alig hittünk a füleinknek.

Emlékszem, ahányszor mutattam egy-egy ismerősömnek a hangfalakat, mindig azt kérdezték, hogy “Jó, jó, szépen szól, de honnan jön a mély hang? Hol a mélynyomó?”. Senki sem hitte el, hogy egyáltalán nincs, és csak ez a két kicsi hangszóró szól, mindenki kereste, hogy hol a harmadik hangszóró. Egészen elképesztő mérnöki munka eredménye, hogy milyen minőségű és dinamikájú hangot tudtak egy kisméretű házból kihozni. Ennek megvalósításához egyébként saját belső processzorral és DAC-kal is rendelkeznek a hangszórók.

A specifikációkat tekintve egészen pontosan Realtek Atheros Wi-Fi modul, CSR 4.0 APT-X Bluetooth, Realtek Hi-End DAC chip és DSP, valamint Texas Intsruments nominális 30W-os FET-es erősítő modulok hajtják meg a karbon, vagy kevlár hangsugárzókat

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6156) carl18 válasza Breki (#6155) üzenetére


carl18
addikt

Bár jónak tűnik ez a M3 úgy néztem ebbe nincs akku. Az M4 ami akkut tartalmaz, annak mivel másabb a hangja? Az is jól szól ?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6157) Breki válasza carl18 (#6156) üzenetére


Breki
veterán

Persze.

Igen az M3-ban nincs aku az nem hordozható. Azért vettem másodiknak ezt. Így a kettőt párban tudom használni.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6158) carl18 válasza Breki (#6157) üzenetére


carl18
addikt

Ez a GGMM Márka valóban elég jó, egy GGMM E2 kompak tipusu hangszóró lenyomta hangerőbe és minőségbe a JBL vetélytársát. Majd lehet rá írok már oluvra, nem-e fog ettől a márkától új hangszórót tesztelni. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6159) Viktor77 válasza carl18 (#6158) üzenetére


Viktor77
titán

Ez nem jó?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6160) carl18 válasza Viktor77 (#6159) üzenetére


carl18
addikt

Én az E2-es modelt akarnám látni egy tesztre, Igen ezt én is megtaláltam a google keresőnek hála. :DD
Akkor keresem fel ha valami nincs az adatbázisban, már a oluv összehasonlító oldalán kipróbáltam mit szól.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6161) Pxs


Pxs
aktív tag

Sziasztok! JBL Charge 2+-t nyúzok már évek óta, nagy megelégedettséggel, szerintem piszkos jól hozza a kedvelt zene stílusaimat (rock, metal)...is. Viszont az akku már közel sem 12 órát bír egy töltéssel, hanem olyan 4-5 körül, aztán 1-es töltésen már puffog a mély, ami érthető. Milyen BT-s hangszórót ajánlanátok, ami még ennél is jobban szól, méreteiben max. ekkora (főképp bringázás közben hallgatnám a hátizsák oldalhálójába pakolva, ezért nem lehet akármilyen nagy a méret), és legalább 10 órát bír egyhuzamban? 40-50k a határ árban. Köszi! :)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#6162) carl18 válasza Pxs (#6161) üzenetére


carl18
addikt

Egy Charge 3 talán? esetleg mediamarkban ki lehet próbálni őket és a Sony alternatívákat. A Sonynál 30 körül van SRS Xb31 az valahol a Charge 3 szintje lehet.
Esetleg amit sokan dicsértek az a Denon New Envaya (DSB-250BT), bár valamivel több mint 50E de ez egy jó vétel a piacon. Víz és por álló is tudtommal, súlya 750 gramm kicsivel nehezebb mint a Charge 2 de a már Charge 3-at szeretnél az is kb 800 gramm.

Méret gondolom ne száljon el? Ezért nem írtam a nagyobb méretű hangszórókat.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6163) Jarod1 válasza carl18 (#6162) üzenetére


Jarod1
addikt

már kint can a Charge4 is ami már vízálló...

(#6164) RetepNyaraB válasza Jarod1 (#6163) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Cserébe jóval feljebb van az ára és a hangja fene tudja előre lépett-e ennyit (minél vízálóbb, rendszerint annál halványabb).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6165) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Szeretnék venni egy bluetooth-os hangszórót.
Max 22 dollár környékén lehet 7 e ft is ha úgy van de drágábban már nem érdekel.
Ezeket találtam tudom nem nagy márkák de ezek közül melyiket érdemes megvenni:
[link]

[link]

[link]

[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6166) Viktor77 válasza mirci18 (#6165) üzenetére


Viktor77
titán

Leginkább egyiket se. Érdemes rááldozni 2-3K-t, egy normális hangszóróra.

De, ha nagyon választani kell, akkor az utolsó. Elvileg ez a leghangosabb és csak erre írják az apt-x-et.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6167) mirci18 válasza Viktor77 (#6166) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.
Alkalmi használatra kell így ez bőven elég lenne.
Előtte egy sima kis henger alakú 2000 ft-os cuccom volt.
Annál csak jobb lehet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6168) carl18 válasza mirci18 (#6167) üzenetére


carl18
addikt

Hát szerintem se érdemes ezeket a kínaikat megvenni, oké hogy alkalmi használat de ezeket senki se tesztelte és nem is fogja. Az olcsó kínai cuccoknál próba szerencse, de túl sokat nem szabad tőlük várni.

Akkor inkább a Xiaomi MI ami olcsón van és tudtommal a hangja is jó.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6169) Cyborg válasza mirci18 (#6165) üzenetére


Cyborg
őstag

Ez?

Ez igen olcsó most ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#6170) mirci18 válasza Cyborg (#6169) üzenetére


mirci18
addikt

Elég kicsinek tűnik de köszi a tippet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6171) Viktor77 válasza mirci18 (#6170) üzenetére


Viktor77
titán

Ha megnézed, majdnem akkora mint amit ajánlottam.

230*85*88mm vs 100mm x 65mm x 231mm

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6172) mirci18 válasza Viktor77 (#6171) üzenetére


mirci18
addikt

Jogos felületesen néztem a méreteket.
Csak az első kettő adatot olvastam el.
Megvizslatom jobban.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6173) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. :)
Főleg JBL hangszórókat néztem, eddig a JBL Clip 2 tűnik a legszimpatikusabbnak.

Tudnátok ajánlani olyan bluetooth hangszótór, ami az alábbiaknak megfelel, vagy majdnem megfelel:

- Főleg gyerek altatásához, illetve otthoni halk zenére használnánk, nem kell hangosnak lennie.
- Ha minmumra veszem a hangerőt, akkor nem kapcsol ki magától. (Ezt a jelenséget sok JBL GO véleménynél olvastam.)
- Nem dobálja el néha magától a bluetooth kapcsolatot. (Ezt a jelenséget is sok JBL GO véleménynél olvastam.)
- Ha ki lehet kapcsolni a bluetooth fel/le csatlakozásakor a csipogást az nagy előny lenne.
- Nem bánnám ha szépen szólna, mint általában pl a JBL-ek, de ez nem a fő szempont.

Tundátok ajánlani így egy hangszórót, vagy meg tudnátok erősíteni ha a JBL Clip 2 ilyen?
Előre is köszönöm a segítségeket! :R

(#6174) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Gondolkodtam egy újabb BT hangszórón.
Most van egy JBL Flip 3-as, ennél gondoltam nagyobbat.
Charge 3/4 vagy Dockin D Fine / +. Ahová kellene, leginkább osztályterem. Nem nagyon akarom cipelni, max. egyik teremből a másikba. A Dockinhoz most adnak ajándék tokot. Nehéz ügy.
Mit javasoltok? :B

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6175) RetepNyaraB válasza Dolphine (#6174) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A fine kiegyenlítettebb, nagy hangerőn sem torzít. A Charge3-nál egyértelműen jobb. A 4-et és a pluszt nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6176) Dolphine válasza RetepNyaraB (#6175) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszi! :R
Jól látom, hogy a Dockin oldalán adnak a hangszóróhoz ajándékba táskát, viszont az Amazon oldalán nem? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6177) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Ismerős megkért hogy keressek neki valami BT hangfalat. A keret 20k HUF. Ennyiből mit érdemes venni szerintetek? Lehet itthonról vagy kintről, a jó hangzás és akku idő számít.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#6178) carl18 válasza zsiz (#6177) üzenetére


carl18
addikt

Hát a Divoom onbeat 500-at ajánlottam volna de az akku időbe nem a legjobb.

Esetleg Tronsmart T6 & Mega de ha külföldi rendelés is játszik, Tribit 70 euros hangszórója megérheti. [link]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6179) carl18 válasza Dolphine (#6174) üzenetére


carl18
addikt

Mi lesz abba az osztály terembe? zene hallgatás? Esetleg szöveg lejátszása.
Ahogy észrevettem a Charge 3 főként a flip szériához képest főként mély hangok erőségében tér el. Nagyobb az akku és jobbak a mély hangok, de emlékeim szerint hangerőbe nem sokkal tudhat többet.

Ha komolyabb jelentős hangerő különbségre van szükség akkor a Dockin D fine ami valós többletet tud majd adni. 95-100 Decibelre is képes, szóval egy tantermet lazán ki fog szólni ha arról van szó.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6180) Dolphine válasza carl18 (#6179) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem zene lejátszás, alap esetben dokufilmek, filmek lejátszása (történelem tanár vagyok) :DDD
Azért gondoltam feljebb lépni, mert néha kevésnek érzem már a Flip3 teljesítményét, főleg nagyobb termekbe, illetve, hogyha kezd merülni az akku.
Írtam a Dockin cégnek, hogy ezzel a tokkal, most mi a helyzet, mivel, hogyha Tőlük rendelném (nem tudok, valami hiba miatt) a hangszórót, akkor ajándékba van tok, viszont az Amazonon keresztül ezt a lehetőséget nem látom. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6181) carl18 válasza Dolphine (#6180) üzenetére


carl18
addikt

Most nézzem azóta frissült és a leírás szerint szállítanak magyarba is.
Németországon belül ingyenes a szállítás, alábbi országokba a következő a díjazás. 6 euro 90 cent
Österreich, Schweiz, Belgien, Dänemark, Estland, Finnland, Frankreich, Irland, Italien, Kroatien, Lettland, Liechtenstein, Litauen, Luxemburg, Niederlande, Norwegen, Polen, Portugal, Schweden, Schweiz, Slowakei, Slowenien, Spanien, Tschechien, Ungarn, Vereinigtes Königreich.

Akkor jobban megéri a Dockin oldaláról rendelni mert kap hozzá az ember ajándék tokot :D

Hát ha nagy a helység, és azt akarod beszólja a Dockin lényegesen nagyobb hangnyomást tud produkálni.
[link]

A Teljes hangerős teszteknél láthatod lényegesen hangosabb és zene hallgatásra is alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6182) pècsimunkás válasza carl18 (#6181) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:K !
Ha otthon vagyok - 32 m² - es a szobám , lazán be szólja a Dockin .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#6183) Dolphine válasza carl18 (#6181) üzenetére


Dolphine
addikt

Át kellett állítani németre a nyelvet angolról és máris a megrendelési felületen vagyok! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6184) zsiz válasza carl18 (#6178) üzenetére


zsiz
őstag

Köszi. Esetleg még valaki valamit? Várok javaslatokat :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#6185) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Gondoltam szólok , hogy a nèmet MM - ban van akcióban ez : [kép]

Szinte már mindenkinek van kint jóbarátja , rokona , stb , stb , aki esetleg kisebb szivessèget megtesz - pl vesz egy kis hangfalat a közelben található MM - ban :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#6186) carl18 válasza pècsimunkás (#6185) üzenetére


carl18
addikt

Hát 100 euro kb 32,000 magyar forint, de a Charge 3 kifutó széria magyarba is meg lehet kapni 35,000 ft-ért.
Nem biztos megéri német ismerőssel megvetetni, legalább is szerintem.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6187) carl18 válasza zsiz (#6184) üzenetére


carl18
addikt

Hát esetleg Harman Kardon Onyx Studio 3-4, ez hangos nagyon jó hangminőség. Mivel terembe használod táp egységet mindig be tudod dugni. Hálozatról 60 wattot tud, akkuról 30 watt , súlya 2 kg.
De ez nagyon tartós darab, tesóméknak is én ajánlottam azóta is megy éjjel nappal. Elnyűhetetlen darab szerintem :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6188) Digger


Digger
senior tag

Ha két Tronsmart van kéznél, hogyan lehet egyszerre csatlakoztatni őket ugyanahhoz a forráshoz, hogy sztereóban játszanak?
(Nincs meg a használatijuk!)

(#6189) Breki válasza zsiz (#6184) üzenetére


Breki
veterán

Én továbbra is ezt javaslom, igaz ez most jelenleg 129 dolláros kategória.

[link]

Nemrég volt szó részletesebben róla. Meg az M4-ről is

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6190) Digger válasza Dolphine (#6180) üzenetére


Digger
senior tag

Ha kicsi már a teljesítmény, mert nagy a behangosítani kívánt terem, akkor két olyan dobozt kell használni, ami ismeri a TWS szabványt és egyszerre sztereóban hajtani őket.
Például az előbb említett Tronsmart hangszórók is tudják ezt.
Nekem nem pont ez a típus van, az enyém Tronsmart Element Force.

(#6191) Dolphine válasza Digger (#6190) üzenetére


Dolphine
addikt

A JBL is tudja ezt, azonban egy idő után nagyon nagy lesz a késés a hangnál. Tudom miről beszéltem, már használtam így.
Megrendeltem a Dockin hangszótót, kíváncsi leszek majd rá! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6192) carl18 válasza Dolphine (#6191) üzenetére


carl18
addikt

JBL Xtreme szintjén van, szerintem elégedett leszel :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6193) pècsimunkás válasza Dolphine (#6191) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem fogod megbánni .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#6194) Dolphine válasza pècsimunkás (#6193) üzenetére


Dolphine
addikt

Remélem, csak már lenne itt! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6195) Istikee007 válasza Digger (#6188) üzenetére


Istikee007
tag

Ha még aktuális, úgy láttam Element Force-ról van szó, az egyik hozzászólásod alapján.

(#6196) Petyuska111


Petyuska111
tag

Sziasztok, Doss Sound Box XL tulajoktól kérdezném, vagy bárkitől, aki válaszolni tud:
1. (Android telóról) bluetoothon keresztül ki lehet küldeni rá a Spotify / Youtube hangját?
2. ha AUX kábellal összekötöm a mobillal, akkor bármilyen alkalmazás hangját ki lehet rá küldeni, ill. így jobb lesz a hangminőség, mint BT-on keresztül?
3. A telón Jet Audio Plus lejátszót használok, ahol spéci hangbeállítások is vannak (X-bass, X-Wide, stb.), amik nagyon sokat dobnak a hangzáson, ennek az appnak a hangját - ezeknek a beállításoknak a használatával - ki lehet küldeni az eszközre (hogy ott is úgy halljam a zenéket, mint a telón fülessel)?
4. mp3 zenéket gond nélkül játsza SD kártyáról?
5. Doss Sound Box XL vásárlást tervezek, úgy látom ebben az árkategóriában nincs jobb, jól gondolom? Ha esetleg többet rászánnék, akkor a Riva Arenát néztem ki, tetszik a hangja, és azt írták, hogy a kialakítása miatt (360 fok) valamiféle sztereó hatást is ad. A fekete Riva akkuval kb. 200 euró lenne (a Doss meg 69 most), háromszor annyi. Megérheti, nyújthat annyi pluszt? Nagy hangerő nem szempont, társasházban lakom, vízállóság se fontos, viszont akkus cucc kell, lakáson belül egyszerű hordozhatság miatt, ezt mindkettő tudja. A hangminőség, a nyújtott élmény a döntő, tesztekben mindkettő hangja tetszett, ezt a sztereó-hatást nem tudom megítélni, mennyire dobhat a hangon. Vélemény?
Köszi!

(#6197) Kagami19


Kagami19
újonc

Csáó van egy Samsung level box minim és nem akar be kapcsolni.
Meg nyomom a gombot fel vilanik a zöld LED 3-4 et vilanik és lekapcsol először arra gondoltam hogy levan merülve de miután fent volt töltőn meg mindig ugyan ez a hiba áll fent
Valaki tud segiteni

(#6198) Istikee007 válasza Kagami19 (#6197) üzenetére


Istikee007
tag

A használatijában olvastam:

"Ha a hangszóró lefagyott, tartsa nyomva a bekapcsológombot legalább 10 másodpercig. A hangszóró beállításai visszaállnak, majd a hangszóró újraindul."

Ekkor újra kell majd párosítani is.

Próbáld meg hátha. :)

(#6199) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Üdv!

200 - 250€ ért még mindig a Harman Kardon go + play a legjobb választás? Nyáron olvastam aktivan a fórumot akkor, az volt agyon dicsérve. Vagy van azóta más alternativa?
Illetve ahogy nézem az árát most eléggé elszállt, 270€ körül van nálunk(Szlovákia). Amazonon is 240€.

Köszi, szép napot!
Ervin

(#6200) carl18 válasza Erwinke (#6199) üzenetére


carl18
addikt

Sajnos azóta nem sok dolog változott. A Piac nem igazán frissült, talán egy pár év múlva végre javulhat a kínálat. Esetleg 300 dolcsiért van Aiwa Exos 9D ez 6 kg kicsit nagyobb kategória, nem igazán változott a dolog nyár óta. Vagy van az új GGMM amit egyik forumtárs ajánlott, GGMM M3 akku nélkül, GGMM M4 akkuval szerelt model.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.