Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) mateus


mateus
senior tag

Néhány napja egyik havernál leteszteltünk több itt is szóba került hangszórót (Divoom Outdoor, Doss XL, Denon Envaya, Sony XB32, GGMM M3)

Először az Oittm Realsound nevű, 2016-ban debütált hangszórót vetettük össze a Divoom-mal. Ez az Oittm a maga idejében jónak számított, de még a Divoom mellett is feltűnően kevés volt pl. a basszus, meg hangzásban is elmaradt.
A Divoom meglepően jó termék az áráért, méretre is a hordozható kategóriába esik, szemben a DOSS XL-el, ami hangzásban odaverte, de hát azt nehezebb hurcolni. Ha otthoni használatra kell, akkor viszont a DOSS komolyabb hangzásra képes és jobb vétel összességében.

Volt még Doss XL <--> Sony XB32 összevetés is, a Doss simán hozta a Sony szintjét hangzás terén, pedig kb. fele annyiba kerül. A mélyek terén volt ami a Doss-on kijött, míg a Sony nem tudott oda lemenni, ellenben pontosabb volt. Ami a Sony felé billenti a mérleg nyelvét, hogy az IP67-es, kisebb méretű, lehet róla másik eszközt tölteni, van mindenféle fényjáték (már akit ez érdekel) és hát masszívabb darab. Itt is azt mondanám, hogy attól függ hova szánja az ember. Mindkettő hangzása már a bőven elfogadható kategóriába esik, jól esik velük zenét hallgatni.

A Sony XB32 <--> Denon Envaya teszten mindkét hangszóró más tartományban volt jobb, a Denon-on jobban kijött a közép, részletesebb volt a hangkép, de bizonyos zenék a Sony-n hangzottak jobban míg a Denonon már zavaró volt, szóval itt nem mondanám egyértelműen, hogy az Envaya mindenben jobb, ízlés kérdése. Az akksiban a Sony kiemelkedett mind közül.

Szóval nehéz győztest kikiáltani ezeknél, mert nagyon sok múlik azon is ki hova és milyen zenével szeretné használni.

Utoljára a GGMM M3 került sorra, ezt csak úgy magában külön hallgattuk, nem volt sok értelme összevetni a többivel, mivel nem hordozható. Baromi jó hangja van, inkább hajlik már egy rendes hangfal felé. Baromi jó mélyek, minden részlet kijött szépen, viszont csak akkor ha nagyjából szemből hallgatjuk, kicsit oldalról már elment az a csodás mély ami megfogott. Haveromnak 2 is van belőle, ő már próbálgatta órákig sztereoban is, de ugyanezt tapasztalta, hogy nagyon nem mindegy éppen hol állt. De hangzásra magasan kiemelkedett a többitől.

[ Szerkesztve ]

(#6952) Breki válasza mateus (#6951) üzenetére


Breki
veterán

GGMM M3 -ból érdemes kettőt venni és úgy hallgatni, hogy az egyik bal másik jobb

Hihetetlen milyen hangzás lesz Egy is adja, de kettővel fantasztikus. Ugye a tesztben is írják, hogy mindenki kereste hol van a mély külön nem hitték el, hogy nincs anélkül szól így.

Ezenkívül a GGMM M4 hordozható és ez is párosítható az M3-al.

Köszi a részletes tesztet megerősített abban amit eddig is gondoltam ezekről :) :R :R :R

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6953) Sz4bolcs válasza Breki (#6952) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

M3-at van értelme párosítani m4-gyel? Illetve hogy érdemes? Gondolom eltér a hangzásuk egymástól, így sok értelme nincs sztereoba kötni őket.. (?)

(#6954) Breki válasza Sz4bolcs (#6953) üzenetére


Breki
veterán

Van, teljesen jól szól együtt, nem különbözik sokban a hangzása Tv-nél is használom kábelezve odaüt bármelyik házimozinak sokszor csak lesek, hogy szól.

Ha még külön kell felkapom az m4-et és viszem magammal Nagyon jól döntöttem, hogy bevállaltam második M3 helyett egy m4-et.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6955) Sz4bolcs válasza Breki (#6954) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Én holnap leszek tulajdonosa az m4 mellett egy m3-nak, azért kérdem. Azt gondoltam amúgy, hogy m3 valamivel kevésbé mélyorientált, azért is rendeltem m4 mellé. Az m4-nél sokat babráltam az első napokban eq-val, hogy a magasait kiemeljem, mert a füleim baromira nincsenek hozzászokva ennyi mélyhez, (egyáltalán a hangosabb zenéhez) és irritált, hogy elnyomják a közepet/magasat. Aztán most a napokban történt valami, már eq nélkül használom, és azt vettem észre, hogy vagy hozzászokott a fülem, vagy kitisztult a hangja, de sokkal jobban hallom elkülönítve a közepet/magasat. Nem nagyok tudok rájönni, mi történt. Ezeknél a kis hangcuccoknál van bejáratódás, ami ebben közrejátszhat?

(#6956) Ati1979 válasza Ati1979 (#6950) üzenetére


Ati1979
veterán

Képet nem sikerült beszúrnom úgy látszik, shure-rmce bt2. Ha valaki ilyet keres. Hasonló mint a fiio bt adapter.

(#6957) Breki válasza Sz4bolcs (#6955) üzenetére


Breki
veterán

Igen van, az egyedüli hiba amit többen hiányolunk, hogy szeretnénk több magasat.

Milyen eq-t használsz?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6958) Breki válasza Ati1979 (#6956) üzenetére


Breki
veterán

Linkelni se tudod?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6959) Sz4bolcs válasza Breki (#6957) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Androidos telóról használtam KUCAPP - Equalizer programot yt videókhoz, vagy poweramp eq-ját telón tárolt zenékhez. Milyen alternatívák vannak?

[ Szerkesztve ]

(#6960) Ati1979 válasza Breki (#6958) üzenetére


Ati1979
veterán

De az sikerül :D [link]
Zseniális ez az adapter. Pici, könnyű. Kicsit mostohan bantam vele, amig sikerült megtalálnom a módot ahogy érdemes hordani. Lehet újat kell majd vennem előbb utóbb.

(#6961) Sz4bolcs válasza Breki (#6954) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Tényleg elképesztően jól szól sztereoban az m3 és m4. Mondjuk én tisztán kihallom a különbséget a kettő között, az m3 sokkal csilingelősebb, de a hangerővel lehet játszani. Van valami trükköd azonos hangerőre hozni a kettőt? Én most úgy lőttem be, hogy m4 maxra bass nélkül, m3 potija pedig 3 óránál.

[ Szerkesztve ]

(#6962) Ataxia


Ataxia
tag

Sziasztok
Szerintetek jó vétel lenne ennyiért?
(48 euro)

Doss Home Sound Box Xl

[ Szerkesztve ]

(#6963) Ataxia


Ataxia
tag

Most nézem, hogy csak prime tagoknak :D

(#6964) wulfi


wulfi
tag

Sziasztok.

10-12k-ig mit tudnátok ajánlani?
Csak háttérzenére kéne meg néha filmezéshez tablet mellé.
JBL GO 2-vel meg a Sencor 6100N-el szemezek. Melyik lenne az ajánlottabb, vagy van ezeknél jobb választás ebben az árszegmensben?

Köszi előre is.

(#6965) Breki válasza Sz4bolcs (#6961) üzenetére


Breki
veterán

Van saját fóruma.

[link]

Persze van különbség, de nagyon jól kiegészítik egymást.
Az M4-en a bass-t nem is nagyon használom.

Én összekábeleztem őket egyik a bal másik a jobb oldal.

Wifi-n ritkán hallgatom mert ott spotifyben nincs eq én meg beszereztem egy frankó eq programot, azzal hallgatás közben akár belövöm.

A hangerőt meg mivel olyan átalakítóm van külön hangerővel tudom szabályozni tv nézésnél. Mondjuk a tv-s távirányítóval is működik. Be tudom állítani hogy egyszerre szóljon a tv hangszóró és a két cucc. 3 in 1 :-)

És ugye tv-n is van spotify

A hangerőre

M4 maxra? Ha én felraknám átjönne a szomszéd pedig Hifivel szoktam nyomatni a hangerőt. Nem mini Hifiről beszélek :-)

Múltkor voltak nálam hallgatni M4-et mutattam, kb fél hangerőnék nem nagyon halottuk már egymást. Igaz a spotify-n maxon volt talán.

Nekem az M3 a hangfal tetején van az meg a szekrényen azt csak bekapcsolom ritkábban állítgatom. M4-et meg tv-t állítom hozzá. De mostanában sokszor csak az m4 megy. Pl élvezem, hogy fürdőszobában borotválkozás közben milyen állatul szól ahogy visszaverik a falak. Vagy erkélyen csak fogom és kiviszem a másik szomszédok nagy örömére. :-)

Külsőre melyik tetszik jobban? Egészében szerintem az M3 jobb igazi retro feeling, de az M4-nek meg az előlapja szebb.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6966) Breki


Breki
veterán

Most nézem újra van akcióban európai raktárból.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6967) Cyborg válasza wulfi (#6964) üzenetére


Cyborg
őstag

[link]

Nem tudom, de szerintem az a JBL semmire nem való, nyilván szól valahogy, meg jobban, mint egy telefon hangszóró, de annyiért van 100x jobb cucc is.

(#6968) Alabastor95


Alabastor95
csendes tag

Sziasztok!

Bluetooth hangszórót keresünk, mindenképpen MO-ról, garanciával.
Elvárás, hogy viszonylag nagy teret ki tudjon szolgálni egyedül filmnézéshez/beszédekhez. A zenei hangzás másodlagos, elsődleges cél a jó érthetőség.
100.000 ft-ig és sajnos sürgős. Tudnátok segíteni?

(#6969) wulfi válasza Cyborg (#6967) üzenetére


wulfi
tag

Oké, köszi a választ! :)

(#6970) Ati1979 válasza Alabastor95 (#6968) üzenetére


Ati1979
veterán

En erre es zenehallgatasra is egy vifa helsinkit hasznalok. 130k az ara. Maximalisan megfelel. A nagy ter alatt mit ertesz? Ja a zenehallgatasra a legjobb az osszes kozul ennyiert.

(#6971) Alabastor95 válasza Ati1979 (#6970) üzenetére


Alabastor95
csendes tag

Mi a Marshall Tufton-on gondolkozunk, ami hasonló árkategóriában van. Sajnos az kicsit drága, szeretnénk 100.000 alatt maradni.
Nagy tér alatt: egy falusi templom vagy művház.

(#6972) Ati1979 válasza Alabastor95 (#6971) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor amit ajánlottam amúgy sem jó. Túl kicsi. Az új marshall ok egész jók. Nézd még meg a hk go and playt.

(#6973) Benoe77 válasza Cyborg (#6908) üzenetére


Benoe77
őstag

Most érkezett egy Anker Soundcore Motion+ az Amazonról (69EUR volt Prime Day akcióban) és jelentem, hogy ez nem felejti ez az EQ beállításokat. 24.27-es firmware van rajta, frissítéskor nem talál újabbat.

(#6974) Cyborg válasza Benoe77 (#6973) üzenetére


Cyborg
őstag

:Y
:C :C :C

...és amúgy hogy tetszik? Meg vagy vele elégedve? van összehasonlítási alapod valamivel?

(#6975) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Mi a bestbuy FM tuneres BT hangszóró 100 dollár alatt?

The Truth is out there...

(#6976) Benoe77 válasza Cyborg (#6974) üzenetére


Benoe77
őstag

Korábban nem volt ilyenünk, nyaraláskor hallgattunk JBL 3-mat, annál szerintem szebben szól (a magasak mindenképp, a mély valóban kicsit kevesebb), EQ azért kellett.
Itthon teraszon, konyhában, a kis szobában tv hangszóró helyett használtuk eddig, jól teljesít.
Állítólag kábeles összekötésnél nem engedi az EQ-t állítani, mi BT-vel használtuk a tv-nél is, ott mobilról tudtam állítani az EQ-t, miközben a tv hangja szólt.

Közeli ismerős is vett egy ugyanilyet, kiváncsi leszek az összekapcsolt módra, ha lesz rá alkalom.

(#6977) Totka1986


Totka1986
csendes tag

Pici pénzért villámgyorsan megszabadultam a T6 plus-tól, jött helyette egy anker soundcore motion + :)
AZ első fél óra után egyértelmű, hogy köröket ver a T6 plusra, hihetetlen mekkora a különbség.
70€ volt prime dayen, ennyiért tényleg best buy. A magas hangok gyönyörűek , bőven elég mély. :) Egyszerűen élvezet hallgatni :)
Az eq nagyon király, brutál jól lehet finomhangolni a hangját.
Egy flip 3-mal együtt tudtam még megnézni, de nagyon nem ellenfelek, az anker sokkal erősebb. Egyedüli negatívum nekem az a "zsírfogó" műanyag, de ez legyen a legnagyobb baj.
Szegény T6plust nem akarom tovább mocskolni, aki nem látta nézze meg Oluv tesztjét, minden idegesítő hibáját mutatja és 22k körüli áron adják. Vicc.

(#6978) HornedReaper válasza Totka1986 (#6977) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Én 70 dodóért vettem a T6 Plust-t, a bluetooth TWS fülesekkel együtt amikor akciós volt. Fülest eladtam, így 12eFt-ra kijött a T6 Plus, annyit nekem megért, nagylány hallgatja. Nekem meg ott a DOSS XL :D

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#6979) Totka1986 válasza HornedReaper (#6978) üzenetére


Totka1986
csendes tag

KB. annyiért passzoltam el, a vevőnek annyit ért, nekem nem... A fülest ne is mond, volt pár levelezés a supporttal, nekem első körbe nem küldték el. Viszont le a kalappal, csomó bocsánatkérés, 3-4 nappal később hozta a futár díjmentesen.
Először még örültem is, rendben van a hangja a T6hoz képest jól belőtték. A baj csak az, hogy a jobb oldali random kikapcsol, nem reagál semmire, majd egyszer (1 óra-fel nap) újra elindul és gond nélkül működik :) ezek után vissza már nem akartam küldeni :) le*rom, biztos kifogtam egy gyári hibásat.

[ Szerkesztve ]

(#6980) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Közel kettő éve csináltam egy futásidő tesztet: (#2973)
Nem igazán értem a DOSS SoundBox XL 32W teljesítményéhez képest a 2200mAh aksiról, hogy tud 10 órát működni?
Tulaj véleménye érdekelne.

SZERK:
Meg is van: "we’ve got 8.5 hours at 50% volume (4 hours at full volume)"
Nem olyan rossz az én méréseimmel összehasonlítva.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#6981) Benoe77 válasza Benoe77 (#6976) üzenetére


Benoe77
őstag

Jött újabb firmware az Anker-hez, még nem tettem fel, mert szólt, hogy inkább 50% feletti töltöttségnél csináljam a frissítést.

(#6982) tucsok. válasza Benoe77 (#6981) üzenetére


tucsok.
senior tag

Sajna Amazon kifogyott belőle. :O

"So say we all"

(#6983) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Volt már olyanotok hogy nem tudtátok a GGMM M4 hangerejét szabályozni telefonnal? Illetve kézivel is picit túl.hangos volt a legalacsonyabb fokozata.

(#6984) Breki válasza matyiGo (#6983) üzenetére


Breki
veterán

Milyen alkalmazással?

Nálam spotifynél magában spotifyben is tudom illetve a készülék hangerejével is.

Sőt tv-nél is tudom a tv távszabályzójával.

Ilyet még nem tapasztaltam, de kérdezd meg a fórumában.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6985) Petyuska111 válasza -szabi- (#6980) üzenetére


Petyuska111
tag

Én 50%-nál talán valamivel kisebb hangerővel hallgatom (társasház, jószomszédi kapcsolat...), így kb. 10 órát bír. Szerintem ez rendben van. Viszont kijelezhetné az akkutöltöttséget, sokszor volt olyan, h egyszerűen kikapcsolt menet közben - lemerült az akku. De kijelzés hiányában fogalmam sincs általában, h hol áll a töltöttség, így inkább rátöltök gyakrabban.

(#6986) -szabi- válasza Petyuska111 (#6985) üzenetére


-szabi-
őstag

Érdekelne power bankról vagy töltőről is működik?
Köszi a választ, már azt hittem nincs tulaj a topikban.

üdv

(#6987) Petyuska111 válasza -szabi- (#6986) üzenetére


Petyuska111
tag

Powerbank szerintem nem tudja meghajtani, a gyári hálózati töltőfej 12v 2,5A, egy powerbank tudomásom szerint nem tud leadni ilyen teljesítményt, de nincs powerbankom, szóval ebben nem vagyok teljesen biztos...ha létezik ilyen teljesítményű powerbank, akkor elvileg mehet... Hálózati töltőről megy gond nélkül. Ja és most látom, hogy valamilyen formában mégis jelzi az akku lemerülését, egy tűhegynyi méretű led villog elvileg pirosan, ha már tölteni kell, na ezt eddig egyszer sem vettem észre, nem nagyon látható.

(#6988) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

15.000 Ft-ig bezárólag keresek bluetooth hangszórót általános felhasználásra. Balaton part, kinti munkák esetén hallgatnám rajta a zenét. Nem gáz, ha ip védett ha egyáltalán létezik olyan.
Lehetőleg azért jó hangja legyen, ne doboz stb.

Külföld és belföld is játszik. amazon.de ok.
Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#6989) -szabi- válasza Petyuska111 (#6987) üzenetére


-szabi-
őstag

Figyelmetlen voltam azt hittem micro usb töltős.
Leadzm 4000mAh aksija arról tölt ez alapján nem is gondoltam 2200mAh aksit meg 12V-al kell.
Így powerbank már érthető.
Azért az jó, hogy a töltőjéről tud működni.
Köszi.

(#6990) Biga123


Biga123
addikt

Sziasztok

Fürdőszobába keresnék valami lejátszót.
Jó lenne ha pendrive ról vagy SD ről lejátszana , hogy ne kelljen telefonnal babrálni.
Víz/csepp állóság, a felhasználási hely miatt elvárás
Üzemidő nem annyira kritikus, nem lesz sokat cipelve..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6991) LanyUs válasza Biga123 (#6990) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bocs a a félig off válaszért. Én tettem oda egy ilyet [link]. Jól esik néha színterápia és halk zene mellett egyedül vagy párban fürdőzni egyet...

(#6992) Fuvaros válasza novakalex (#6988) üzenetére


Fuvaros
senior tag

Ki kell próbálni mindenképp vásárlás előtt, ne érjen csalódás...

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#6993) Mitya2010


Mitya2010
csendes tag

Sziasztok!
Bluetooth hangszóró/multiroom hangszóró vásárláshoz kérnék tanácsot. Főleg zenehallgatáshoz (esetleg tv-hez csatlakoztatva filmezéshez) szeretnék valamilyen technikát vásárolni. Mivel a régi hifi tornyok, házimozi rendszerek jóformán kihaltak, képbe kerültek nálam a bluetooth hangszórók/ multiroom rendszerek, esetleg egy olcsóbb soundbar. Hordozhatóság igazából nem szempont, túl nagy hangerő nem szükséges, társasházban jobb a békesség, de azért szeretnék relatíve igényes hangzást (nyilván nem audiofil mércével), értékelhető mélyekkel (főleg elektronikus zenét hallgatok). Keretként kb. 40-50e Ft-ot lőttem be elsőre, de minőségi cucc esetén rugalmas vagyok. Eddig szemeztem a JBL Fip 4-el, Tronsmart T6-al alsóbb kategóriából, Google Home hangszóróval. Ezekkel a kondíciókkal milyen irányba érdemes mozdulni? Előre is köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#6994) Viktor77 válasza Mitya2010 (#6993) üzenetére


Viktor77
titán

Dockin D Fine, GGMM4.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6995) Mitya2010 válasza Viktor77 (#6994) üzenetére


Mitya2010
csendes tag

Köszi, de valami könnyebben beszerezhetőt szeretnék.

(#6996) mateus válasza Mitya2010 (#6993) üzenetére


mateus
senior tag

DENON Envaya DSB-250 esetleg? Elég jókat írnak róla, meg hallottam is már egy haveromnál, korrekt.

(#6997) haten válasza Mitya2010 (#6995) üzenetére


haten
tag

Könnyebben beszerezhető nem biztos, hogy lesz. Legalábbis nekem egyszerűbb 5 percet kattintgatni, mint egy boltba bemenni. :)

(#6998) Seelaard


Seelaard
tag

Sziasztok, JBL Partybox 200-hoz keresek infra távvezérlőt. Nincs valami tippetek, hogyan tudnám beszerezni?
Ha valakinek van ilyen akkor pedig megtanítanám a távomat a jelre. Így néz ki:

Szilárd

(#6999) Petyuska111 válasza Mitya2010 (#6993) üzenetére


Petyuska111
tag

40-60e ft kategóriában szerintem ezeket érdemes megnézni: Denon Envaya 250 és Marshall Stockwell 2. De az egyéni ízlésnek is nagy szerepe van, sokan ajánlják a Dockin D Fine-t, GGMM4-et, nekem speciel egyik hangja sem tetszik, de lehet h neked fog, hallgasd meg az összehasonlító oldalon őket. Meg a youtube-on a fő szakértő tesztjeit (linkekhez olvass vissza). Beszerzés: többnyire Amazon.de, ennél egyszerűbb nemigen lesz, kb. 3 nap alatt megjön, futár házhoz viszi. Hazai beszerzés többnyire felejtős, jóval drágább.

"Mivel a régi hifi tornyok, házimozi rendszerek jóformán kihaltak" - na, van itt még valami, ami érdekes lehet. Engem is érint, mivel porosodik nálam egy komolyabb Technics torony, hangfalak, erősítő, kb. 20 éves, de teljesen jó állapotban van. Nemrég olvastam, hogy a Blitzwolfnak (meg másoknak is) vannak olyan bluetooth-os cuccai, amivel ezek a régi hangfalak bt-os lejátszóvá alakíthatók. Itt vannak.
"Ezzel az eszközzel bármely jack, optikai, RCA bemenettel / kimenettel rendelkező eszközből Bluetooth-os lejátszót varázsolhatunk..." Ha jól értem, vagy aktív hangfal kell hozzá, vagy passzív hangfal erősítővel, régebbi eszközöknél ez utóbbi. Mivel ezek a régi hifi hangfalak (és erősítők) méretben, teljesítményben (elvileg) alázzák a bt-os hangszórókat, így jobb minőség kellene, hogy adódjon, de persze ez egyáltalán nem biztos, ha valaki használ ilyet, megírhatná a tapasztalatait.

(#7000) Breki válasza Petyuska111 (#6999) üzenetére


Breki
veterán

A GGMM4 az egyik legjobb legminőségibb cucc rajtad kívül még nem nagyon hallottam olyat akinek nem tetszene.

Mivel nekem elég spéci tuningolt hi-fi-m van így én beszereztem hozzá ezt.

[link]

Nagyon jól szól, csak ugye nincs hozzá Aptx támogatás.

Ja most esett le te vagy az aki nem hallja a különbséget az MP3 és FLAC között és nem érti miért fontos az Aptx :)

Vedd úgy, hogy nem szóltam

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.