Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) carl18


carl18
addikt

Dockin D fine plus akcióba [link] 131 EURO

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6252) fehervari795


fehervari795
csendes tag

Sziasztok.

Tudnátok ajánlani max. 50ezerért hangszórót? Méret annyira nem számít, lehet combosabb is. Rock lenne rajta leginkább hallgatva az autóban, de a jó idő beköszöntével az udvaron is használnánk.

Magyarországi shopból szeretnénk vásárolni.

Köszönöm előre is a segítséget, tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#6253) Akron99


Akron99
aktív tag

A GGMM sztereó rendszere megéri azt a 150-200 eFt-ot? Mi ennek a létjogosultsága? Mi szól mellette?
A multiroom funkció esetén talán megértem.
De egy sztereó rendszer esetén számomra nehezen védhető meg ez a döntés.
Egy ennek negyedébe kerülő sztereo aktív hangfalpár is jobb hangzásban (pl. Edifier). Vagy legalább ugyan ott van. Miért kell négyszer többet költeni rá?

(#6254) Breki válasza Akron99 (#6253) üzenetére


Breki
veterán

100 dollár körül vettem, tehát nincs 30 ezer forint, csak itthon 99 ezer!

És, hogy mi a létjogosultsága?

Meg kell hallgatni.

Aktívan hifiztem korábban, a haver aki készítette milliomosoknak tuningol hangrendszereket.
Azt hiszem elmondhatom, hogy simán kiállja a próbát főleg ennyiért.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6255) Jabby válasza Breki (#6250) üzenetére


Jabby
őstag

S hol lehet megvásárolni?

(#6256) Breki válasza Jabby (#6255) üzenetére


Breki
veterán

5 hozzászólással feljebb írtam :)

De úgy látom már nem akciós.

Én időben szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6257) Ati1979


Ati1979
veterán

Fönnvan végre a nagyvadnak a tesztje. [link] :DD
Vifa Stockholm 2.0

Tetszik a vívódás a video végén, ahogy próbálja megindokolni magának miért van erre szüksége, és miért nem akarja visszaküldeni a vifa nak. Nem fér a szobába sem de az sem baj. ;]

(#6258) carl18 válasza Ati1979 (#6257) üzenetére


carl18
addikt

Egyrészt biztos nagyon jó a hangja, másrészt azért csak egy 1000 euros hangszóró, azért már az neki se egy olcsó darab. Annyit nyilván nyugaton se szívesen dobnak ki hangszóróra! :D

Ahogy elnéztem ezek a Vifa hangszórók elég drágák a legolcsóbb darab is 200 euro fölött indul. A hangjára azért kíváncsi lennék? tényleg annyira jó mint amennyire drága?

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6259) Ati1979 válasza carl18 (#6258) üzenetére


Ati1979
veterán

A legkisebb 200 euros rejkjavik nem a legjobb, a minirig3 jobban szól. A Helsinki a következő lépcső. Az zseniális. Nekem most ilyen van. Félemetesen precíz és finom hangja van. Az olso kicsit nagyobb és valamivel teltebb hangot produkál. Árban majdnem ugyanennyi. A copenhagen az még jobb csak a magas sugárzó hülyén van irányítva. Ez már elég komoly darab több is összköthető, wifin kereszül is megy.
Ez a stockholm ez valami egészen más kategória mint a többi. Ez már nem hordozható, és kb. 10kg. Érdemes
megnézni a videót.
Ha én most vennék hangfalat akkor vagy a minirig 3 köré építkeznék, vagy valamelyik vifa.

Szerintem aki ennyi pénzt szán bt hangfalakra, a vifak közül érdemes választania.

Igen ennyire jók. Ja és most feketében is lehet kapni az összeset. Iszonyat jól néz ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#6264) Akron99 válasza Breki (#6254) üzenetére


Akron99
aktív tag

Köszönöm.
Jó lenne élőben meghallgatni. 30 ezerért már elfogadhatóbbnak tartom de azért nem győzött meg a dolog :)
Praktikus, hogy nem kell a két hangfal között kábelezni, de ez még nem biztos, hogy nekem megérne ekkora felárat.

(#6265) Breki válasza Akron99 (#6264) üzenetére


Breki
veterán

Nem célom a meggyőzés.

A fórumában látható, hogy a hangjával mindenki meg van elégedve, sőt azért küzdünk, hogy tv-re kössül digitális átalakítóval.

Nem értem milyen felárról beszélsz ilyen hangzást nem kapsz 30 ezerért!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6266) carl18 válasza Breki (#6265) üzenetére


carl18
addikt

+1 Valóban még a JBL Drága kacatja is csak műanyag dobozt kapnak. Ez a GGMM meg minőséget add elérhető áron, magyarba azért még is elkérnek érte 100E forintot. Nyilván ebből ki indulva csak prémium termék ez, 30E forintért valóban sehol se kap az ember minőségi hangzást.

Azért a videóba is látszik nem sporolnak a befektetett erővel, [link] Profi munka :) Oda tették magukat a gyártásnál.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6267) Akron99 válasza Breki (#6265) üzenetére


Akron99
aktív tag

Kétszer 30-ról beszélünk :) Magyar nem akciós beszerzés esetén pedig úgy kétszer 80-ról.
Pl. egy Edifier Studio R2730DB -at vagy Edifier R1700BT -t megkapsz 50-ért (csak egy példa).
Ezért beszélek felárról. 50 és 150 között van különbség (hazai árak esetén). Azért kérdezek, hogy eltudjam dönteni, hogy számomra megérné-e ez a különbség.

(#6268) Breki válasza Akron99 (#6267) üzenetére


Breki
veterán

Nem nem kell kettőt venni belőle, egy is nagyon jól szól, csak sokunk mikor meghallotta vett még egyet belőle.

Magyar helyről én nem veszem amíg ennyiért adják, de 30-at nagyon megér.

De szerintem te vedd a másikat. :-)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6269) Jabby válasza Breki (#6256) üzenetére


Jabby
őstag

"5 hozzászólással feljebb írtam"

Köszi, még lejjebb megtaláltam (5. csak egy kép volt).
Sajnos sem az amazon, sem az ali (német raktárból) nem szállít Magyarországra :-(
eBay-en viszont van gyanúsan olcsón, kérdezném, hogy kell ettől az importtól félni, vagyis hamisítók kereszttüzében van a GGMM?

(#6270) Breki válasza Jabby (#6269) üzenetére


Breki
veterán

GGMM Official Store-ból lehet, de nem minden színből, és most drágábban. Semmi baj a bordó színnel nekem is az van, teljesen jó.

Az ebayest látni kéne, szerintem nem hamisítják.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6271) Jabby válasza Breki (#6270) üzenetére


Jabby
őstag

Jobban megnézve az árakat, 100€ + szállítási költség, talán mondhatni reális árnak:
eBay Németországból

Lenne pár kérdésem is:
- Ha jól értelmezem, akkor a GGMM M3 csak hálózati tápról működik. Ezért inkább 4-est vennék.
- Androidosként elfelejthetem a két hangszóró előnyeit, illetve a WiFi-s kapcsolatot.
Hallgatásra marad az AUX és a BT?

(#6272) Ati1979


Ati1979
veterán

Szerintem a minirig 3 egy nagyon jó vétel. Sokkal jobb mint a minirig2 vagy a minirig mini. Teljesen új drivert kapott ugyanis. 50 körül lehet rendelni Angliából plusz posta. Csak fél kiló és iszonyatosan jól szól, alacsony hangerőn 100 óra az üzemideje.
2db minirig plusz a hozzá való Sub megvásárlásával egy elég komoly rendszert kap az ember.

(#6273) Breki válasza Jabby (#6271) üzenetére


Breki
veterán

Ez így elsőre jónak tűnik, de lehet kérnék saját képet az eladótól.

Igen a 4 a saját aksis, nekem mindkettő van.

Én is androidos vagyok simán megy a kettő wifin, de tudni kell, hogy az applikációs elég fapados, állítólag az Iphone-s sokkal jobb.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6274) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Üdv

A kérdésem az lenne hogy találkoztatok már JBL Flip 4 hamisítvánnyal? Miben különbözik külsőleg ha létezik ilyen?

(#6275) Akron99 válasza Ati1979 (#6272) üzenetére


Akron99
aktív tag

Hordozható kategóriában lehet, hogy ez komoly rendszer. Vagy hálószobai mozizáshoz. De otthoni minőségi zenehallgatáshoz nem értem miért ilyet vesztek ezeken az árakon.

(#6276) carl18 válasza Akron99 (#6275) üzenetére


carl18
addikt

Hát igen nekem is van külön hifim zenét hallgatni meg filmet nézni :) Ha odakint bográcsoltók oda maximálisan jó a bluetooth hangszóró vagy ha valahol nem megoldható az elekromos ellátás.
Esetleg még ha fürdök és kell valami zajkeltő akkor használom a hordozható hangszórót, oda is tökéletes.

Jónak jó lett a Minirig 3, kicsit hordozható és hangos ha valakinek erre van igénye. De ennyiért nem éri meg, főleg hogy könnyen járhat úgy az ember hogy ráun vagy ki se használja. Én például mindegyik hangszórómra ráuntam egy idő, meg nem is nagyon használtam és volt hogy fél évet állt a szekrény tetején.

A Flip 4 másolat például kapott SD kártya olvasott és nem olyan jó a hangja mint az eredetinek + nagyon fénylik az oldalán a passzív membrán.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6277) szebe válasza Diplomata (#6274) üzenetére


szebe
őstag

A fentebb írtakon kívül gyakori még, hogy a JBL logo helyén valami totál random felirat vagy ábra van, valamint még a legit forrásból olcsón beszerezhetőnél is nyomottabb áron megy (én 10k alatt láttam ilyeneket pár hónapja).

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#6278) Szaraz


Szaraz
tag

Sziasztok!
Olyan hangszórót keresek, amivel SD kártyáról vagy pendriveról is tudnék zenét lejátszani. Tudnátok ajánlani 30-40 ezer között?

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#6279) Ati1979


Ati1979
veterán

En gondolkodom a minirig 3on. Csak hordozhatonak. Fel kilo, hosszu aksi ido elkepeszto hangminoseg es hangero. Otthonra a vifa helsinki marad.

15k ig mi az ajanlott hangszoro?

[ Szerkesztve ]

(#6280) Ati1979 válasza carl18 (#6276) üzenetére


Ati1979
veterán

Egy vifa oslo ra peldaul szerintem nehez raunni. :)
Hacsaknem valami tenyleg komoly hifi cucc van otthon. A stockholmrol meg egyenesen azt mondta a tesztelo a videoban, hogy jobb mint a ket allo hangfala.

(#6281) carl18 válasza Ati1979 (#6279) üzenetére


carl18
addikt

15E forintig Tronsmart T6 és Mega, esetleg a Divoom 500 onbeat. Haza piacról ezeket ismerem, biztos van még külföldi piacon is jó cucc ilyen árba.

Hát rendes nagy hangszórós hifim van itthon :) Nagy mélyek jó hangzás, De ez itthonról pont tökéletes. Film és zene hallgatásra itthon maximálisan jó. Csak ez nem hordozható nem egy hátizsákba bedobom fajta.

Ha sokat utazol és kell valami ami kompakt akkor biztos jó minirig 3 is, kicsi könnyű jól szól.
Például a Tronsmart T6-ot azért szerettem könnyű volt fél kg nem volt hordozhatatlan, a SRS 300 Ex tulajként mondom 1,5-2 kg-os hangszóró azért már nem annyira hordozható. A Doss Sound XL is kb 2 kg, lehet jó a hangja de nagy és nehéz. Szóval nem az a darab amit egy túrán szívesen magaddal cipelsz, más felől nem is időjárás álló.

A ráunást úgy értettem, hogy nem is tudtam hol kihasználni. Max néha a fürdő szobába, de úgy nagy átlagba nem volt rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6282) Ati1979 válasza carl18 (#6281) üzenetére


Ati1979
veterán

Vagy eppen a minirig mini ami csak 300g es 30 ezer 50 helyett. A fentebb emlitett 3 kozul melyik lehet a legjobb? Melyik szol a legjobban?

Amugy ertheto, az otthoni hifi bol sokkal tobbet ki lehet hozni mint ezekbol a bt kis hangfalalkbol.

(#6283) Nordik válasza carl18 (#6281) üzenetére


Nordik
őstag

A múltkor már beszélgettünk a T6rol illetve a Megarol. Most akarom majd fizukor megvenni valamelyiket.

Viszont olvastam a T6rol, hogy mivel állítva kellene használni szeret felborulni, arrébb menni stb a mély miatt. Illetve, hogy a melysugarzora vigyázni kell mivel az alján van mindenféle védettség nélkül és elég sérülékeny.

Ezekrol neked mi a tapasztalatod? :)

(#6284) carl18 válasza Nordik (#6283) üzenetére


carl18
addikt

Hát teljes hangerőn torzít, a T6-ot ejtettem le párszor hiába sérülékeny az alján a membrán elég nehéz megsérteni azt a részt. Kis Equalizerrel ha személyre szabod és visszaveszed a mélyet elég jó úgy a hangja.
Nem egy prémium termék de ezen az áron nem is szabad ezt elvárni. Ha adott árért akarod a legjobbat, akkor divoom onbeat 500.

(#6282) Ati1979
Hát nem tudom szerintem mindegyik elég vastagon árazott ebbe a márkába. Számít mennyire van rá szükséged? vagy csak próbából akarod megvenni? Egyik miniriget se halottam így nem tudom nyilatkozni melyiknek lehet jobb a hangja stb. Nyilván ami méretbe és súlyba is nagyobb valamivel biztos jobbat szól.

Ha kompakt kütyü kell nagy hangerővel akkor biztos jó vétel az új minirig, de az árát is megkérik érte :)
Számomra nem éri meg :) De ezt is embere válogatja.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6285) Ati1979 válasza carl18 (#6284) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi ezt akartam tudni. Rákerestem youtube on. Szerintem még jól is néz ki emelett elfogadhatóan szól.

Nem tudom megindokolni mire kell. :B
Majd keresek rá okot azért. :DDD

Nem, nemcsak kipróbálni venném. A vifa coppenhagen nél jobb és olcsóbb is kb 15 ezerrel. Ami hozzá fogható minőségben azoknal meg kisebb. Minden prenium termék túlárazott. Annyival nem szól jobban a 20 ezres kategóriánál. Ez teljesen nyilvánvaló.

(#6286) Akron99 válasza Nordik (#6283) üzenetére


Akron99
aktív tag

Tracer Rave, Tracer Champion?

(#6284) carl18
A T6 beleordibálja a szoba csendjébe a státusz állapotait vagy ettől diszkrétebb?
Herótom van azoktól a megoldásoktól amik totál hangosan ordibálják, ha párosodásra készek ;) vagy amikor összekapcsolódtak, be- és kikapcsolnak, stb... :W

[ Szerkesztve ]

(#6287) carl18 válasza Ati1979 (#6285) üzenetére


carl18
addikt

Hát ha te kihasználod csak hajrá vagy ha tetszik több nem kell :) Legalább kompakt és tudod is hordozni :)
Mert én is a nyár miatt lehet vadászokat lassan valamit, a Tronsmart T6 bekapcsoló része tönkre ment. Vagy a szalag kábel nem működik köztük.

(#6286) Akron99

Ez ugyan az mint az Aukey Eclipse, ennyiért egész jó cuccnak tűnik. Elég régóta nem figyelem a piacot, jó tudni ilyenek is jelen vannak manapság :) Ennyiért még ha jól is szól lehet jobb is mint a Tronsmartok :)

A Tronsmart nem ordibál semmit, van egy kellemes hang ha bekapcsolom vagy ha ki. De hála nincsenek beszélős hangok azokat én is falnak megyek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6288) Ati1979 válasza carl18 (#6287) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem fogom tudni hasznosítani. :) A bose soundlink micro néztem még, de az közel sem szól úgy cserébe mégjobban hordozható és teljesen vízálló nemcsak cseppálló.

Mit szeretnél venni?

[ Szerkesztve ]

(#6289) Akron99 válasza carl18 (#6287) üzenetére


Akron99
aktív tag

Ezt az Aukey Eclipse-t nem ismertem. Külsőre teljesen ugyan az. Kíváncsi vagyok hangzásban mi lehet a különbség.

(#6290) carl18 válasza Akron99 (#6289) üzenetére


carl18
addikt

Oluv tesztelte, én oluv összehasonlító oldalán néztem és ott sokkal jobbnak tünt az Eclipse hangja mint a tronsmartoké, a basszus is sokkal jobb volt nem az a kopogos. Ebből indultam ki hogy ezek alapján egész jó cucc lehet.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6291) Szaraz


Szaraz
tag

Sziasztok!
Tracer Rave-ről van valakinek tapasztalata? Otthoni használatra lenne, hétvégi házimunkához legyen egy kis alapzaj :)

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#6292) ®abstract®


®abstract®
őstag

Sziasztok!

van itt valakinek Blitzwolf AS1 keszuleke?
kerdesem lenne: toltes kozben hasznalhato?
honnan lehet beszerezni?

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#6293) Akron99 válasza Szaraz (#6291) üzenetére


Akron99
aktív tag

Arra jó amire te szeretnéd :) Nagy hangereje van. Nálam az a "baj", hogy a normál hifi hangrendszerhez szoktam. Az ilyen méretű dobozok nem tudják azt a hangterjedelmet és teltséget vissza adni.

Nálam az íróasztalon van. Munka közben megy a háttérzene. Nekem a mélyek fakók, kopogósak. Videók alapján nagyobb hangerőn jön elő rendesen a basszus, de én leginkább csak halkan hallgatom. Kis hangerőnél a közép tartományból is elvesznek részek.

A neve alapján valószínűleg rave vagy techno esetén jönnek elő a képességei.
Jazz vagy elektronikus zene esetén egész élvezhető. Filmeknél is kiváló. Heavy metál esetén viszont gyengén teljesít - van egyáltalán a heavy metálhoz megfelelő hangrendszer? :-) -
Pop zene esetében pedig olyan átlagos, jellegtelen (nekem).

Az összeszerelése, anyagminőség rendben van. Vízállónak írják, de ez gyanús. Szerintem csak csepp álló. Fürdőszobába bátran be lehet vinni, vagy a harmatos fűbe letenni. De medencébe már ne vidd :)
Összességében az árkategóriájában szerintem jó.

(#6294) Wendelke válasza ®abstract® (#6292) üzenetére


Wendelke
senior tag

Hali!

Szerintem lehet, nekem van két különböző Blitzwolf BT hangszóróm és mindkettőt lehet hallgatni töltés közben,
de én inkább ezt javaslom ha ennél a márkánál maradsz.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6295) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Decemberben múlt egy éves a sony srs xb40 hangszóróm és az egyik hangszóró már elég szépen recseg sajnos!! :(

Azt hittem többet fog bírni.
Gari sajnos már le járt :(

Hát meggondolom legközelebb sony legyen-e vagy még vagy plusz 2 év gari mellé!!

(#6296) Nordik


Nordik
őstag

A múltkor kérdeztem a Tronsmart T6 alján lévő membrán nem e sérülékeny. Ma megnéztem egy szetszerelos videót és semmiféle membrán nincs ott az csak egy borítás. :) Ugyanúgy oldalt van a mély membran is. Sokakat megtevesztett.

Szóval nem sérülékeny és nem emiatt ugrál el. Egyszerűen a kialakitasabol adódóan.

[ Szerkesztve ]

(#6297) torpe23torpe


torpe23torpe
csendes újonc

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezekkel?


Energy BZ3

és


Sencor SSS 3200

Olyat keresek ami:
- megfelel egy 22 m2-es szobába háttérzenének (nem kell disco hangerő),
- van rajta USB (esetleg memória kártya hely),
- közepes teljesítményű aksi,

Paraméterekre tetszenek még az

Mac Audio BT Tec 3000
Astrum SM300
Astrum SM360
Sencor SSS 101

, de némelyikről nagyon vegyes a vélemény az edigital oldalán...

Köszi

(#6298) carl18 válasza soultrapp (#6295) üzenetére


carl18
addikt

Sajnálom hogy így jártál, én is tartósabbnak gondoltam a Sony hangszóróit. 1 év alatt sokat használtad?
Esetleg fel lehetne keresni egy hangszórókkal foglalkozó manust, aki hátha meg tudja neked javítani. Lehet csak minimális munkával újra jó volna a hangja.

Bár az egyik ok amiért még ezek a jobban legyártót Sony/JBL hangszórón se bírnak sokat hogy túl nagy a membrán kilengése. Tény jobb basszust is add de az élet tartalmon is rövidít szépen.
Esetleg ilyen bluetooth hangszórókat valóban csak bővített garanciával szabad venni, +1 év 1 542 Ft +2 év 3 040 Ft +3 év 4 531 Ft. Minden téren jobban megéri a bővített garancia.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6299) soultrapp válasza carl18 (#6298) üzenetére


soultrapp
senior tag

Elég sokat használtam igen,de gondoltam többet bír akkor is :(

Vásárlás után láttam már csak,hogy milyen olcsó lett volna a plusz garancia,de akkor már nem mentem vissza...

Mindegy ez van csak gondoltam leírom,hogy ilyen is van.

(#6300) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok! Bang & Olufsen Beolit 17-hez hasonló hangszórót keresnék olcsóbban, ha van ilyen. A flat hangzás fontos lenne, akárcsak a stabil és jó minőségű Bluetooth kapcsolat. Dizájnban valami hasonlóan letisztultat keresek, színek, amikkel operálhat: szürke, fekete, bézs, barna. Árban 100 ezer forint alatt. Egy 20 nm-es szobában lenne alkalmi zenehallgatásra. Bármilyen ötletet szívesen fogadok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.