Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) Grande Ale válasza carl18 (#6650) üzenetére


Grande Ale
őstag

A flip4 nem jó választás? Hússzal olcsóbb, mint a charge4...

(#6652) carl18 válasza Grande Ale (#6651) üzenetére


carl18
addikt

Hát az is jó választás, én nekem az nem jön be nem ad elég mélyet. Itt egy oldal össze tudod hasonlítani a hangzását. [link]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6653) mcs válasza Grande Ale (#6651) üzenetére


mcs
veterán

Nem jó sajnos, mert mérföldekkel erőtlenebb.
Mint ahogy a Sonynál az XB3x széria, a JBL-nél is a Charge az aranyközépút ár-érték arányban.

[ Szerkesztve ]

(#6654) Grande Ale válasza mcs (#6653) üzenetére


Grande Ale
őstag

De jó hogy kerdeztelek Titeket, szerintem én simán vettem volna egy flipet. Köszönöm mindenkinek, akkor valószínűleg charge4 lesz!

(#6655) mcs válasza Grande Ale (#6654) üzenetére


mcs
veterán

A Charge 4nek elől csak egy hangszórója van, a 3nak pedig kettő, így csak az utóbbi szól sztereóban.
Ha a fiadat esetleg nem zavarná a teresebb hangzás hiánya, akkor a 4 is jó választás, mert erőben az se szenved hiányt. :)

[ Szerkesztve ]

(#6656) Grande Ale válasza mcs (#6655) üzenetére


Grande Ale
őstag

A charge4 mono?

(#6657) mcs válasza Grande Ale (#6656) üzenetére


mcs
veterán

Az, mert a két oldalsó membránja csak passzív mélysugárzók, a hang pedig elől jön ki azon az egy szem ,,tv" hangszóróján. Guglizz rá a Charge 4 disassemblyre.

(#6658) TA68


TA68
senior tag

Ha valakinek szüksége lenne rá: Tec+ Geo magyar nyelvű használati útmutató

(#6659) NGA


NGA
addikt

Nekem megérkezett a H/K onyx Studio 2, és ledöbbentem, milyen jó hangja van.

(#6660) Jarod1 válasza Grande Ale (#6641) üzenetére


Jarod1
addikt

Ez a gyerkőcnek jó lesz, mi is ilyet kaptunk karira cégtől, hordozható tok is kapható rá, ebayen, van elég hangereje, a családban amúgy a széria mind a 4 része megvan és üzemel, mellesleg összeköthetőek vezeték nélkül másik jbl es hangszoróval.

(#6661) carl18 válasza Grande Ale (#6656) üzenetére


carl18
addikt

Esetleg Sony SRS XB31 ez is jó vétel, jobb mint egy flip 4.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6662) mcs válasza carl18 (#6661) üzenetére


mcs
veterán

Gyerkőcnek a Sony sem annyira trendi. :D
Amúgy van már XB32 is, ami a 30 és 31 totális egyvelege, és a 30hoz hasonlóan megkapta az LDAC kodeket. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6663) carl18 válasza mcs (#6662) üzenetére


carl18
addikt

Tudom hogy van XB 32 csak a XB 31 van most jó árba azért azt ajánlottam :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6664) LanyUs válasza mcs (#6609) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szombaton Mac Audio MMC 900-at járattam meg az euronics áruházban. Gondoltam mi ez a villogó műanyaghalmaz :) Aztán amikor megszólalt az a 2 db 16 cm-es mély csak néztem. Szobába egyértelműen ilyen való. Extreme régen 90e Ft volt ( igaz más felhasználási kategória ). Ehhez képest ez 74e Ft. Szeretem azokat a cuccokat, amik alacsony hangerő mellett is telt hangzást nyújtanak. Van otthon egy Wharfedale SW-150-em. Talán akkorát nem szólt, de meglepett az tény...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6665) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Köszönöm mindenkinek a tippeket!
Elvileg leszűkült a kör:

[link] JBL Charge4 50 ezer ft
[link] Sony SRS-XB41 Extra Bass, akciósan 50 ezer ft
[link] JBL Xtreme akciósan 60 ezer

Ezek közül kellene választani.
Unokaöcsém a Sony meleltt van, neki az van, nagyon bejött neki.
Jbl extreme-nél valami zúgást, vagy mit olvastam, nem tudom.
Flip4, Sony xb31-32 állitólag jóval gyengébb ezeknél.

Szerintetek?

(#6666) Petyuska111 válasza Grande Ale (#6665) üzenetére


Petyuska111
tag

Ebben az árkategóriában (50-60e) szerintem toronymagasan a legjobb: Denon Envaya DSB-250. Nézd meg (fülhallgatóval) ezt a videót. Más ligában játszik, mint egy JBL. Tudom, hogy az népszerű a fiatalok közt, de én akkor sem vennék olyat. Sony-t venni se jutna soha eszembe. A Denon hangja kimagasló, kompakt, hordozható. Nekem egy DOSS Soundbox XL van, ami jóval olcsóbb (20e), nem is annyira kompakt, nehéz, és abszolut meg vagyok vele elégedve, de ha most vennék és rászánnám az a 60 rugót (ez kérdés), akkor én biztosan Denon-t vennék.

(#6667) carl18 válasza Grande Ale (#6665) üzenetére


carl18
addikt

Charge 4 vagy a SOny, a JBL Xtreme tudtommal döglödik az akkumulátor :S

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6668) mcs válasza LanyUs (#6664) üzenetére


mcs
veterán

Ő a Sencor SSS 4001 kiköpött hasonmása annyi különbséggel, hogy a Mac Audio rádiója tudja az RDS-t.
Nálunk a Sencor a madarasban sikertermék, és főleg akkor, amikor 60ra van leakciózva, de 80ért is elviszigetik jó páran. :)

(#6669) LanyUs válasza mcs (#6668) üzenetére


LanyUs
senior tag

Látom képben vagy a termékekkel! Valóban teljesen Sencor vagy fordítva. Esetleg tudnál ajánlani ár/telj. alapján bluetooth terméket ha a hordozhatóság és a méret nem lényeges? Egyik barátomnak tetszett meg a cucc, de anyagilag nem mindegy ha kevesebbért is van közel hasonló... :R

(#6670) mcs válasza LanyUs (#6669) üzenetére


mcs
veterán

Én egyelőre nem találtam hasonlóan jót vagy jobbat ennyiért, mint ez a kettő.
Hangzásra ugyanolyanok, viszont a Mac igényesebben van összerakva abból a szempontból, hogy a gombok és potik kevésbé lötyögnek rajta. Simán veheti azt, hacsak nem megvárja a következő madaras akciót a Sencorra. :)

(#6671) Grande Ale válasza Petyuska111 (#6666) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hát most nem lett könnyebb a döntés... :F

(#6672) mcs válasza Grande Ale (#6671) üzenetére


mcs
veterán

Az XB41et, amikor régebben kipróbáltam Media Marktban, közép feletti hangerőn jobban torzult be, mint például a 31. A Denon Envaya tényleg nagyon klassznak tűnik a videó alapján, de a fiad nagy valószínűséggel a JBL-hez fog ragaszkodni, amiből az Xtreme már igencsak ütős választás méretben is. Ha az adott áruházban van lehetőség, hosszabbítsd meg a gyári 1 éves garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#6673) Grande Ale válasza mcs (#6672) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem ragaszkodik a JBL-hez, azért is ilyen nehéz a döntés. Szerinted is a Denon a legjobb vétel ezek közül?

(#6674) carl18 válasza Grande Ale (#6673) üzenetére


carl18
addikt

Egy fiatalnak egy a Charge 4 jobb választás, nekik a basszus számít :D Meg a hangerő, manapság a JBL a divat a fiatalok körébe.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6675) Ati1979 válasza Petyuska111 (#6666) üzenetére


Ati1979
veterán

+1 :K

(#6676) Grande Ale válasza carl18 (#6674) üzenetére


Grande Ale
őstag

És az hangosabb jóval? A Sony is hangosabb mint a denon?

(#6677) Petyuska111 válasza Grande Ale (#6673) üzenetére


Petyuska111
tag

Egyébként ha félreteszem a sznobizmusomat, akkor el kell ismerni, hogy a JBL sem rossz, ill. egy átlagember nem biztos hogy különbséget tenne köztük, vagyis nyugi, nagyon mellé nem lőhetsz. A Denon persze azért jobb, ill. a hype nekem nagyon ellenszenvessé teszi a JBL márkát. Én nem venném, de: nem rossz azért. A fiataloknál meg a menőségi faktor fontosabb, mint a hangzás, és ebben a JBL a jobb. Viszont pont ezen okból a Sony-t a helyedben kizárnám,se nem menő, se nem elég jó... Szerintem a fiad kapjon egy JBL-t, magadnak meg egy Denon, talán ez a legjobb megoldás.

(#6678) mcs válasza Petyuska111 (#6677) üzenetére


mcs
veterán

Nem akarok menőzni, de a Sony XB30asom simán felveszi a kesztyűt bármelyik Charge ellen. Méretéhez képest nagyon tiszta basszust ad a kiemelése nélkül is, és az LDAC határozottan javít rajta. Elég jókat tud villantani a Sony, ha nagyon akar, de a nagy partyhangszórói pfejjj...azok tényleg gagyik. :)

[ Szerkesztve ]

(#6679) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Na ne csesszetek már ki velem! :D
Foglaljuk össze:
A sony kiesett, a jbl hangosabb de rosszabbul szól, mint a denon. Jól értelmezem?

(#6680) Grande Ale


Grande Ale
őstag

[link]
Ezen az oldalon fejhallgatóval meghallgattuk mindkettőt, nem is volt kérdés egyikünknek sem, melyik szól jobban..

(#6681) Ati1979 válasza Grande Ale (#6679) üzenetére


Ati1979
veterán

A denonnal ami egy lapon említhető az a minirig3 és a vifa rejkjavik.
Az összes sony nal jbl nél jobb.

(#6682) Petyuska111 válasza Grande Ale (#6679) üzenetére


Petyuska111
tag

A Sony-t szerintem engedd el. A Denon szól a legszebben, mint ahogy te is megállapítottad, ez nem kérdés, de a JBL-nek erősebb a basszusa (nyilván természetellenesen felerősítve, de a fiatalok által hallgatott dum-dum zenéknél ez akár előny is lehet, minden más zenénél meg hátrány). A JBL divatosabb brand, menőfaktora a kis köcsögöknél (slim farmeros páwák V nyakú pólóban) magasabb (szelfihez, instára is naggggyon elnök), a Denon meg gazdag öreg fasziknak való, akik tojnak a divatra meg a kortárscsoport véleményére (affiliációs szükségletük minimális) és a legjobb, legszebb, legkiegyensúlyozottabb hangzást, hangképet keresik (ami azért legalább részben szubjektív!), ja és normális zenéket hallgatnak (2000 előttről), miközben ülnek a jakuzziban és egy luxusribit csöcsörésznek. Azt mondják, hogy ma már nem termékeket veszel, hanem életérzést, illúziókat, feelinget, így azt vegyétek, amelyik életérzés közelebb áll a leendő használó énképéhez (instaszelfi a haverokkal vagy jakuzzi ribivel?).

(#6683) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, megrendeltem a Denont, mindkét fiamnak az volt a véleménye, hogy szebben szól, már amennyire meg tudtuk ítélni. Hangerő, basszus nyilván van elég ennél is, elég kell legyen. Örülök, hogy segítettek választani! :R
Üdv!

(#6684) carl18 válasza Grande Ale (#6683) üzenetére


carl18
addikt

Örülök hogy sikerült választani, igen Oluv oldala ezért jó mert az ember össze tudja hasonlítani és lesz egy jó ki induló pont még is az ember mire számítson. :) Itt a Denon vagy Charge 4 mind kettő jó vétel, Én meg csak JBL-t halottam szóval a denonról nincs véleményem. Viszont azon pislogtam hogy a Charge 3 hangerőben kb azonos mint a Divoom 500 de a hangja sokkal szebb élvezhetőbb.

Pár hangszóró és amit halottam és hogy értékelem :D
JBL Charge 2+ 10/10
JBL Charge 3 10/8
Divoom onbeat 500 10/6
Tronsmart T6 10/5
Tronsmart Mega 10/4,5

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6685) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Még annyi lenne a kérdésem, hogy a Bluetooth 4.1-es verzió nem lesz érezhető hátrány a 4.2-vel szemben?.

(#6686) mcs válasza Grande Ale (#6685) üzenetére


mcs
veterán

Nem lesz hátrány. Igazából csak egy fejlettebb, legalább aptX kodek megléte fontos szempont.

(#6687) Grande Ale válasza mcs (#6686) üzenetére


Grande Ale
őstag

Mondjuk a saját angol,használatijában meg 4.2-őt írnak, meglátjuk.
Samsung telefonok gyorstöltős fejét gondolom lehet töltésre használni majd, igaz?

(#6688) mcs válasza Grande Ale (#6687) üzenetére


mcs
veterán

A Samsung gyorstöltője szerintem nem lesz ideális, mert maga az Envaya se támogatja a gyorstöltést. Nekem egyszer egy JBL fejes bolondult meg tőle, de 1 amperesre csatlakoztatva lehiggadt. :)

(#6689) Grande Ale válasza mcs (#6688) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hát elvileg ezek adaptív töltők, az eszköztől függ hogyan töltenek. Van Blitzwolf töltöm is, az is gyorstöltős, arra kimondottan azt írták, hogy vezérli a töltést. Meglátjuk.

(#6690) mcs válasza Grande Ale (#6689) üzenetére


mcs
veterán

A JBL fejes ki-be kapcsolgatott tőle, és a töltésjelző is folyamatosan fel-fel villant. Majd meglátod, hogyan reagál rá a Denon.

(#6691) Totka1986


Totka1986
csendes tag

Sziasztok!
Ma megjött a tronsmart t6 plus. Röviden elég nagy csalódás a hangja.
Egy doss xl, t6 plus és egy tribit maxsound plus között variáltam, Azért választottam mert vízálló, méretben, súlyban még pont hordozható, ár érték arány, sokan dicsérték stb.
Valahogy iszonyat doboz hangja van, hiába a sok mély, a magas és a közép sehol sincs. A munkahelyen egy flip 3 szól szinte egész nap (16w) de ég és föld. A t6 plus közelébe sincs a 40w-nak. A flip 3 magasa érces, az ének a beszédhangok tiszták, és a mély egy szoba közepén is nagyon erőteljesen szól, hangosabb is. Az árkülönbség olyan 4e Ft... (méretben a flip 3 fele akkora) Sokkal jobb hallgatni hosszú órákon át mint a t6plust.
A doss xl - t csak a méretei miatt nem rendeltem, de így utólag már sajnálom. Nem volt még tronsmartom, de 21k huf ért már többet vártam.

(#6692) Peaceliker válasza Totka1986 (#6691) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azért még kicsit hajtsad, hátha összeszedi magát :)
Doss sem szolt valami fényesen, sem hangosan eleinte, de kihajtottam belőle a jobb hangzást, csak bejáródott. :)
Persze még mindig nem stúdió hangzás, de jobban dolgozik mint frissen...engem is meglepett ez.
De az tuti, hogy ha kisebb meg könnyebb mint egy 32W os cucc akkor nem nagyon lehet 40 .. a fizikát nem nagyon lehet meg....khhmmm izélni :))

"Oh my Goa'uld!"

(#6693) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Sziasztok!

Az olcsóbb kategóriájú bluetooth hangszórók (10k körül) használhatók laptop mellé filmnézésre? Gondolok itt arra, hogy van-e lag az átvitelben.

Köszönöm!

---

(#6694) Totka1986 válasza Peaceliker (#6692) üzenetére


Totka1986
csendes tag

Így egész nap hajtva valamit változott pozitív irányba, de csak nem az igazi.. :)
Nem értem miért kellett elrejteni a hangszórókat egy kifúrkált műanyag mögé, plusz még előtte van a szövet. Ez a kettő teljesen elrontja a hangját, innen van a dobozhang, közép és magas nélkül.
Próbáltam kábellel összekötni, hátha segít egy kis eq állítás, de akármerre próbálom a beépített dsp? állandóan korrigál a gyári hangképre, úgyhogy ez ilyen marad ez van. Nem értem a tronsmartot, vicc hogy ebből ezt a hangzást tudták kihozni , végre nem torzít még szinte max közelébe sem, de ennyi.
Adok neki még pár napot, hátha :)

(#6695) carl18 válasza Totka1986 (#6694) üzenetére


carl18
addikt

A Sima Tronsmart T6 ilyen téren még rosszabb volt mert az torzított nagy hangerőn, de hát olcsó lének híg a leve. Minden esetre a T6 nem volt rossz vétel 12E forintért, de többet nem is ér a szemembe. A T6 plus egy model frissítés fejlesztéssel, de ezért már 20E forint fölé megy az ár cédula. Javulni csak javult az elődjéhez képest, de nehéz olcsóbb hangszórók közül jót kifogni. Általában mindegyiknek van valami baja hibája, vagy hang rossz vagy a hangerő kevés.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6696) Peaceliker válasza Totka1986 (#6694) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mondjuk azzal a hálóval meg lehet fojtani a cuccokat...de hát ez kell a népnek. :DDD

Én amúgy ezt nem hallottam élőben, teszteken jókat írtak, meg volt aki innen vett és tetszett neki. De ez ízlés kérdése. Én sem dobtam magam hanyatt DOSS tól, persze végig gondolva nem szabad azt várni, hogy stúdió hangzást hoz koncert hangerővel. :))
De amúgy megtölti a teret (pug 206 :DDD ), még udvaron sem maxon járattam, irodában meg tán fél hangerő is túlzás, mély van, magas is akad, de nem az igazi...de nekem kicsit finnyás a fülem. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#6697) Cyborg válasza Peaceliker (#6696) üzenetére


Cyborg
őstag

Én is várom a tribitet már nagyon, de gondolom, ezt is, mint mindent a maga helyén kell kezelni, értsd, 70Euróért nem kapsz jobbat, mint a Doss, ezért az árért ez a best. Több pénzért jobbat, hangosabbat kapsz, de az meg több pénz, ugye :)

(#6698) Peaceliker válasza Cyborg (#6697) üzenetére


Peaceliker
őstag

Perszer én is erre jutottam elég hamar. Elsőnek picit csalódott voltam (persze azóta be is járódott kicsit, jobb lett), de átgondolva nincs vele baj, mert hát ennyiért ez van. Sőt, ami tesztek alapján pl valamivel hangosabb, de hangszínben nem is feltétlen sokkal jobb az xtreme 3x ennyi lóvé. Szal ár érték arányban annyit azért nem ér, hogy picit jobb sokkal drágábban. Azt sem kétlem, hogy egy Bose nagyon szépen tud szólni, de az meg ugye 5x pénz. :)
Szóval ha így nézem akkor teljesen jó.
Mondjuk ezeket csak tesztek alapján tudom levonni, mint következtetés, lehet élőben jönne a hűha faktor, de azt sejtem, hogy nem tudná nekem megindokolni az árkülönbséget.
Ahogy írtam fizika. Ezek kis meghajtók. Biztos bazi sok difi lehet felhasznált anyagok miatt pl egy DOSS vs Bose de végtelenségig nem javítani rajta az fix. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#6699) Totka1986 válasza Peaceliker (#6698) üzenetére


Totka1986
csendes tag

Közel 3 éve volt szerencsém pár napig használni egy Beoplay A2 - t.
Azt a dinamikát amit az a kis cucc kiadott magából valami félelmetes volt hallgatni. :) Nem mondom, hogy ért közel 100k-t, de tényleg brutál minőségben szólt. Tudom nagyon nem egy kategória.
Ehhez képest most mi van? Legyen minél több mély, meg egy kis magas hozzá és kész.
Ott van rajta egy eq gomb, amivel kapok több mélyet, és ha 2X nyomom akkor mást nem is hallani csak a basszust... Más nem változik, pedig szerintem tök jó hangot ki lehetne ebből hozni :) Ez van, kicsit többet kell beleáldozni :)

(#6700) Peaceliker válasza Totka1986 (#6699) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azt elhiszem, hogy van jobb, meg sokkal jobb is, csak ár érték arány nekem nagyon fontos, mindig azt nézem mindenben. :)
Szóval hogy 3-5x ennyit kiadjak azért hogy x % al jobb legyen...azt inkább nem. :)

Hát ezek szerint ez kell a fiataloknak. :))
...meg eleve a figyelemfelkeltésről szól kb ez a világ, azt meg nem a stúdió hangzással lehet elérni, hanem azzal ha a basszus minél több embert felbosszant atulaj körül. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.