Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Krill77 válasza rizso (#3998) üzenetére


Krill77
őstag

Akkor már közösen nem értjük mit nem értett. :)

(#4002) laci921225


laci921225
csendes tag

Teszt

Sony SRS-XB30

100% feltöltés után, telefon hangerő maxon, XB30 hangerő 60%, 6 óra zenehallgatás után halkította le magát.
Nos aki rendelkezik XB30-al tud nekem erről véleményt mondani ? :) én azért keveslem nagyon:D

(#4003) laci921225 válasza laci921225 (#4002) üzenetére


laci921225
csendes tag

Hozzáteszem fények nélkül

(#4004) Krill77 válasza laci921225 (#4003) üzenetére


Krill77
őstag

Sztem ha egy Bluetooth speaker 5 oran at megy maxon az teljesen jo. Figyelembe véve, h az xb30 brutális hangereju, nem biztos, h rossz az eredmény. (a 24 oras kiirast a helyén kell kezelni - tütymörögve talán megy annyit.)

[ Szerkesztve ]

(#4005) laci921225 válasza Krill77 (#4004) üzenetére


laci921225
csendes tag

Gyári adatok szerint max hangerőn 4 óra, de aztvettem észre hogy 50% töltöttségi szint mellett 90%ig lehet csak felhúzni a hangerőt, persze 80%-nál nem is húznám tovább, csak tudod azaz érdekes hogy olvastam olyan hozzászólást hogy vkinek 20 órát ment hangosan fényekkel, csak hát azt nem írta oda mi neki a hangos. :)

(#4006) Krill77 válasza laci921225 (#4005) üzenetére


Krill77
őstag

Sztem nincs gond vele. 30 korul az egyik legjobb cucc. (Ár/érték)

(#4007) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok
15 ezer körül keresek valami jól szóló BT hangszórót lehetőleg térben jól szétszórja a hangot ne egy irányban sugározza. Akár külföldi rendelés is benne van a pakliban.
[Ezt néztem] Úgy olvastam jó vélemény van rá, esetleg valaki tud valami EU forrást, vagy ennyiből valami hasonló minőséget?

[ Szerkesztve ]

(#4008) Krill77 válasza mate1396 (#4007) üzenetére


Krill77
őstag

Az alapzajos eviotor helyett inkább a tronsmart t6 az eustock ról.
De a Tesco ajanlata is érdekes lehet. (#3987)

[ Szerkesztve ]

(#4009) scabi78


scabi78
senior tag

Holnap visszaküldöm az xb20-at és az lenne a kérdésem, hogyan lehet ezt a tapadós, gumis felületet tisztítani? Az asszony a konyhában használta és lecsapódhatott rá a gőz, picit foltos. :F Nem szeretném, ha ezért nem vennék vissza. :(

Tiszta Windows, rendes ház!

(#4010) Krill77 válasza scabi78 (#4009) üzenetére


Krill77
őstag

Ha nincs ilyen eszköz tisztító spray akkor én lehet egy kis meleg vízbe szort mosóporos viledával probalnam. Enyhén.

(#4011) rizso


rizso
addikt

#picalert Tronsmarkt T6 vs Mega

Először T6-ot rendeltem, tetszett is nagyon, de nem hagyott nyugodni, hogy milyen a Mega, így pár nap múlva megrendeltem azt is. T6 hangja egy kicsit szellősebb, a magas valamivel jobban "csilingel", viszont nincsenek igazán szép mélyei, inkább a bluetooth hangszórókra jellemző pattogás ez, mint igazán mély hangzás. Ezzel ellentétben a Megának nagyon szépek a mélyei, a közép is tisztább, viszont a magas egy kicsit háttérbe szorul, legalábbis a T6-tal összehasonlítva. T6-ban az nem tetszett, hogy nagyon rezonál az egész cucc, leraktam az asztalra, és vibrált tőle minden, de mély ettől nem volt. Mega meg sem mozdul, nagyon stabil, nem remeg-rezeg, mégis erőteljes. Az elhelyezés ezeknél is nagyon fontos, főleg a Mega esetén, ugyanis ha jó helyre rakjuk, nagyon kellemes, "nagyfiús" hangzást is ki lehet hozni belőle. Hangerő tekintetében a Mega hangosabban tud szólni, bár megjegyezném, hogy igazán jó hangzást max 60-70%-os hangerőig kapunk, onnan már csak hangosak, de a hang egy kicsit szétesik mindegyiknél. Ha nem próbálom ki a Megát, akkor a T6-tal is tökéletesen elégedett lennék, de így a Mega nyert :) Egyébként a T6 kicsit JBL Charge-hoz hasonlít hangzásban, míg a Mega inkább a BOSE Soundlink sorozatára emlékeztet - bár a JBL-t meg a BOSE-t is csak áruházakban tesztelgettem, emlékek alapján hasonlítom a hangzásukat, nem face to face.

Korábban említettem, hogy ha a Denon Envaya mini és a Xiaomi Mi közé esne valamelyik hangzásban, akkor nyert ügy lenne. Most azt mondom, hogy ha a Denon és a Mega egy árban lennének, akkor is a Mega mellett döntenék - és ezt többen is így tennék, akik hallották egymás mellett a kettőt (ráadásul a Denon 3-4 órás üzemideje is kevéske a Tronsmartokhoz képest).

Összehasonlítottam a Harman/Kardon Go+Play minimmel is a Megát, de kicsit fölöslegesen, mert előtte is tudtam, hogy nagyon nem egy liga a kettő - se árban, se méretben, se hangzásban. Viszont párom nem hitte el, hogy a Mega szálltással volt 13k, azt hitte szivatom, és megint elszórtam kütyüre 50k-t.

Aki 20k alatt akar nagyon jó BT hangszórót, az szerintem mindegyikkel nagyon jól jár, de részemről a Mega a best buy ennyi pénzért :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4012) carl18


carl18
addikt

Hát azért én azt hittem többet bír a Tronsmart T6 akkuba, szóval úgyebár tegnap délután használtam fél hangerőn 2 órát, meg társas játékozás közbe 4 órát fél hangerőn. És Éjfélkor már beszél a hang hogy battery low, az a 5-6 óra fél hangerőn elég gyenge, mikor a gyártó 15-16 órát ír fél hangerőre.
Jó néha,néha felcsavarta max hangerőre fél perce,de utána vissza is vettem.

De mindegy, majd ma le tesztelem mennyit bír max hangerőn :))
Vagy csak én fogtam ki rossz példányt?
Persze a Hang kijelenti Battery Low, attól még működik de többet vártam űzzem időbe :U

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#4013) laci921225 válasza carl18 (#4012) üzenetére


laci921225
csendes tag

Szerintem amit a gyártók megadnak üzemidőt legyen az akármilyen márka kamu:D
Nekem 60%on volt az XB30 hangerő, telefonon maxon és 6 órát ment, hozzáteszem így is kurva hangos volt, most ha itthon használom ennek a hangerőnek a fele is elég:D JBL Charge 3-ra is 20 órát írnak maxon bír 6 órát kb.

(#4014) carl18 válasza laci921225 (#4013) üzenetére


carl18
addikt

Hát nekem a Sony SRS BTX 300 teljes hangerőn alig ment 1 órát, de a Divoom Onbeat 500 se bírt sokkal többet.
Szerintem csinálok egy tesztet mennyit bír teljes hangerőn, ha ez se bír többet 1 óránál nem tudom mit kezdek vele :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#4015) Krill77 válasza laci921225 (#4013) üzenetére


Krill77
őstag

Pedig nem kamu. A wattot es a teljesítményt figyelembe véve ki is lehet számolni. Van aki azt jelzi mennyit lehet időben max használni, van aki a max hangerőt adja meg. Olyan nem lesz, h 24 órán at maxon megy. (van kivalo ebből is. Minirig)

(#4016) Krill77 válasza carl18 (#4014) üzenetére


Krill77
őstag

A divoomod hibas. Igy nem objektív a fenti állítás.

(#4017) djnice


djnice
veterán

Dockin D Fine ma akcióban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4018) rsf válasza carl18 (#4012) üzenetére


rsf
senior tag

Szombaton a Tronsmart Megám szólt elég nagy hangerőn olyan 70%-on 5 órán keresztül.
Ekkor a telón már üreset mutatott, de a hangszóró még nem jelzett, mondjuk szerintem 10 percen belül biztos megállt volna.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#4019) haten válasza djnice (#4017) üzenetére


haten
tag

Köszi, egy behúzva. Hónapokig vártam az akcióra! :)

(#4020) shifty85


shifty85
tag

Sziasztok!

Ha valaki hasonlót keresne, akkor Alin most egész jó áron van!
Ennyiért remek kis hangszóró, ez már a második Anker amit használok nagy nagy megelégedéssel! :))

Anker Soundcore Pro: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4021) scabi78


scabi78
senior tag

Megjött a Sony XB30 és valóban több benne a mély, mint az XB20-ban, ráadásul most 26k az emagnál.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#4022) carl18


carl18
addikt

Tudom nem ide tartozik, de majd március körül ha lesz megint Akcióba Dockin D fine akarok egyet rendelni amazonról.
Milyen számla kell hozzá, és hogy is van ez levonják autómatikusan?
Szállítás kb mennyi idő? :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#4023) djnice válasza carl18 (#4022) üzenetére


djnice
veterán

Sűrűn azért nincs akcióban: [link]

(#4024) pBeni0026


pBeni0026
csendes tag

sziasztok! van egy jbl go-m viszont szeretnék mellé venni egy komolyabb hangszórót. Külföldön vagyok Ausztriában, szoval a külföldi rendelés jöhetne szóba csak. Olyan 50-60 euroban gondolkozom max. Láttam hogy páran irtak a divoom onbeat 500 rol jókat, a külön subwoofer szimpatikus (néztem a második generácios hangszórókat is ebböl a fajtábol), viszontnem igazán tudom beszerezni német amazonrol (legföképp innen rendelnék). Páran elbizonytalanitottak hogy könnyen kitörik belöle az usb port vagy mi a szösz, viszont a hangzásáról nagyon jokat irtak. A kérdésem hogy van esetleg, olyan cucc ami hasonloan jol szolhat, és van benne külön subwoofer? vagy esetleg amiben nincs viszont elég jol tolja a mélyet, de nem a magas hátrányára? segitségeteket előre is megköstönöm. visszaolvastam jo pár kommentet itt de még mindig nem sikerült meggyöznöm magam :/

(#4025) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!

Szerintetek mennyire bullshit asztali géphez bt hangszórót használni? A mostani logi ezer éves 2.1-es rendszerem eléggé köhög, hörög, minden baja van szegénynek és már egy jó ideje kinéz neki egy váltás.

DE!

Nagyon elegem van abból, hogy a gép mögött olyan kábelerdő van, hogy ha oda rejteném a dugipénzem akkor egy tolvaj 10 év alatt se bogozná ki a sok deák bajszát a kábelek közül.
Ezért gondoltam, hogy lecserélem szépen lassan minden perifériám, amit csak lehet wifisre/bt-sra.

Ilyen 20-25K környékén vannak már olyan bt-s hagncuccok, amik azért rendelkeznek valami méllyel is és monitor alá belőve tök jól kiválthatnák a mostani rendszerem?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4026) UberMutant válasza spanyoll (#4025) üzenetére


UberMutant
őstag

kábel ennek is kell, min. 1.

ha viszont használnád máshol is akkor jó lehet

(#4027) spanyoll válasza UberMutant (#4026) üzenetére


spanyoll
addikt

Miért? Csak tölteni kéne, az meg napi mondjuk max 1 óra használatnál elég lenne 7-8 naponta, azt meg tudom máshol is csinálni.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4028) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Vettem Eustock-ról Trosmart Mega hangszórót. Láttam az ajánlásokat ezért választottam ezt. Az lenne a kérdésem, hogy másnál is előfordul hogy súg eléggé erősen a hangszóró, vagy pattog néha. Nem mindig jön elő de azért sokszor hallom. Mind jack-en mind BT csinálja sajnos :( (Első BT hangszóróm ha ez szokásos akkor nem szóltam :)) )

(#4029) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy olcsó hangszórót, viszont nem BT-kapcsolattal használnám, hanem egy mp3-lejátszót vagy pendrive-ot kötnék rá usb-n keresztül.

Az mp3-lejátszóm ilyesmi.

Nézegettem a hangszórókat, és egy Xiaomi egész jónak tűnik, de nem tudom, hogy a specifikációban az usb csatlakozó azt jelenti, hogy képes usb-n keresztül zenét lejátszani, vagy csak tölteni tud ezen a csatlakozón.

Van esetleg tipp, hogy milyen hangszórót érdemes vennem 5k körül? (Gearbest-ről rendelném, ha ott is elérhető)

(#4030) rizso válasza mate1396 (#4028) üzenetére


rizso
addikt

Ha jársz a Mammut környékén, akkor összehasonlíthatod az enyémmel. Ha érdekel, írj püt:R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4031) mate1396 válasza rizso (#4030) üzenetére


mate1396
tag

Győrben vagyok szóval ez nem megoldható de köszi :)) Még majd tesztelem hátha csak néha csinálja

[ Szerkesztve ]

(#4032) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Látom, hogy hangerő ill. általános minőség szempontjából sokat dicsérték itt a Sony Extra Bass SRSXB30 modellt. Nekem edzőterembe kellene (ahol nyilván egyedül vagyok), csak a Sony nekem híres arról, hogy kicsit hatásvadász módon túltolja a basszust - én meg nem diudisungot, hanem metált hallgatnék rajta. Jó lehet így is?

Bizonyos színekben most 25990 eMagon, meg van egy 4000-es kuponom, így 22-ért megéri, nem?

Nekem egy hátránya van: nem lehet microusb-n tölteni, bár ebayen láttam olyan kábelt, ami ehhez való, a másik vége meg usb (ergo telefontöltőbe dugható).

Mi a véleményetek, megéri ennyiért?

A viszonyítási alapom egy Xiaomi 2*3 wattos cucc, most könyökölt ki. A Sony hány wattot tud? Nem találok erről infót.

Köszi :

DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#4033) scabi78 válasza Den Hadnagy (#4032) üzenetére


scabi78
senior tag

Szia, én XB20-at küldtem vissza és vettem egy XB30-at a több basszus miatt. Valóban több a mély, viszont a magas és közép nem szól olyan szépen, mint az XB20-nál. Jobb az XB30 nekem, mert diudisungot hallgatok rajta, de ha az asszony használja, akkor hallom, hogy nem szép.

Ez egy jó oldal:

[link]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#4034) Krill77 válasza Den Hadnagy (#4032) üzenetére


Krill77
őstag

22 ert ne hagyd ki.

(#4035) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Gondoltam írok egy kis tapasztalatmegosztást.
Régóta gondolkodtam már egy BT-s, hordozható hangszórón, leginkább mobil célokra, utazás mellé (nem útközben, még mielőtt valaki feltételezné..)
Szóval, annó elmentem az Extrémaudio-ba, moziszobába több típust is meghallgattam, egészen 30k-tól, a 80k-s JBL-ig, akkor úgy döntöttem h mégsem lesz ilyen kütyüm, mert az összes szar volt. Semmi mély, semmi közép, csak egy standard hangszínen szólt az összes, minimális "térérzet" nélkül, pedig nem vagyok audiofil, de egyiknél sem éreztem h pénzt adjak valamelyikért is..
Noh most, az egyik kollégámmal beszélgettünk utána erről, ugyanezt az utat végigjárta, majd kikötött a Beoplay-nél, ő egy A1-et vásárolt, meghallagttam és tudtam h ezen a nyomon kell elinduljak.
Végül 1-2 tesztet követően egy A2 Active-ra esett a választás. Nem kis darab, úgy két tenyérnyi, viszont csak 4cm vastag, így megmarad a mobilitása, utazáskor nem foglal annyi helyet. Minőségét, csomagolását nem fírtatom bővebben, tömör alu műanyag ráccsal, gagyi nem lehet, és nem is az.

Egy fontos dolog, amin kihűltem, h táp nem jár hozzá, csak egy C-type usb.. 100k-s terméknél ezt gáznak érzem.
Noh de a hang. :) Röviden, qrva jó. Nyilván megvannak a határai, valahol azt mondom h kellemesen úgy 20-25 m2-es teret "szól be", de van térérzete, vannak magashangok, gyárilag ugyan a mély nagyon eltompított (inkább pop, akusztikus zenére hangolva) de a gyári applikácóval tökéletesen testre szabható és a mélyen is lehet húzni. Amit fontosnak tartok h nem csak valami mélyszerűbb dobozhang generálódik, hanem valódi mélyérzet.
Nálam ezzel a beállítással nyútja a legkellemesebb hangot. Próbáltam rajta minde zenei stílust, az általam kedvelt műfajok így szólaltak meg számomra a legszebben, viszont több egyedi hangprofilt is el lehet menteni, én csináltam még egyet filmezéshez és kész.
A gyártó által marketingelt 3D hangzás azért erős túlzás, ugyan a hangszórófelépítés tükörszimmetrikus, de az egységhez oldaláról közelítve azért érezni h nem szól úgy, mint szemből.
Zárt és nyitott térben is baromi sokat számít ha az ember a sarokba helyezi el, bár ez gondolom minden ilyesféle kütyünél egy bevált, mindenki által használt trükk.

Összegezeve, számomra megérte, ebben az ársávban ha fontos a hordozhatóság, relatív kompakt, kényelmeseb szállítható méret, szerintem jelenleg nincs jobb a piacon.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4036) Krill77 válasza runner 125 (#4035) üzenetére


Krill77
őstag

Ennyiért mar Vifa Helsinkit vennék. (oke az egy picit több, de jobb is.)

(#4037) scabi78


scabi78
senior tag

Hhh, jól nyomjátok... :Y
Én 26-ért xb30-at vettem, a maradék 74-ből meg letudom a gyerekeknek az ide névnapot, szülinapot és karácsonyt! :C

Tiszta Windows, rendes ház!

(#4038) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

üdv!

egy nokia md-12-höz olcsón hozzá tudnék jutni, ez elegendő arra, hogy anyám halk laptopjának normális hangerőt kölcsönözzön?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4039) BadBlade


BadBlade
csendes tag

Sziasztok!

Tavaly a balatoni strandon találkoztam életem legdurvább BlueTooth hangszórójával, konkrétan egy gurulós kofferhez lehet hasonlítani, egy kb. 40cm x 50cm x 60cm fekete mélynyomó láda, ami szabadtéren is nagyon durvát rombolt.

Ismerőseim között érdeklődtem, többen az ún. Ibiza sound nevet említették, de konkrét tapasztalat még senkinek nincs még, pl. akkumulátor üzemóra, teljesítnény, ár, forgalmazók stb.

Valakinek esetleg itt a fórumon van tapasztalata?

Üdv,
Laci

"Only the Birds fly First Class"

(#4040) Krill77 válasza BadBlade (#4039) üzenetére


Krill77
őstag

Keress rá " ibiza sound Bluetooth speaker". Egyébként van durvabb.

(#4041) haten


haten
tag

Ma megjött a Dockin D fine.
Hát igen, itt kezdődik a minőség. Nem bántam meg. Előtte nem tudtam kipróbálni, nem találkoztam vele sehol eddig, csak a fórumtársak ajánlására hagyatkoztam. Köszi.

(#4042) BadBlade válasza Krill77 (#4040) üzenetére


BadBlade
csendes tag

Melyik márka gyárt durvábbat? Tudsz konkrétumot? :)

"Only the Birds fly First Class"

(#4043) Krill77 válasza BadBlade (#4042) üzenetére


Krill77
őstag

Tudok. De te is tudsz majd ha felkeresed Oluv oldalát. YouTube clavinetjunkie..

(#4044) carl18 válasza BadBlade (#4042) üzenetére


carl18
addikt

Hát sok fajta van, de pár ami valóban jó. Aiwa exos-9, ha nagy hangerőt akarsz nagy térre akkor SOUNDBOKS 2, az elég nagy és brutális hangzást tud csak nem olcsó mulatság és magyarba nem árulják.
De a legjobbak között van az fix. [link]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#4045) cicur99


cicur99
tag

Az emagnál még kapható Sony SRS-XB20 piros 17K-ért. A kék már elfogyott ilyen áron.

(#4046) Krill77 válasza cicur99 (#4045) üzenetére


Krill77
őstag

Sajna nem is ér többet.

(#4047) BadBlade válasza carl18 (#4044) üzenetére


BadBlade
csendes tag

Köszi a konstruktív válaszodat, elindulok ezen a nyomvonalon :)

Az egyik ismerősöm irányított erre a weboldalra:

https://mkaudio.hu/termekek/hang/hangfalak/aktivakku_shangfal7268

Csak nem tudom, hogy ezek mennyit bírhatnak kb? Persze használattól függ gondolom... de mégis, csak 2-3 óra vagy hosszabb ideig is tudnak szólni akkumulátorról?

"Only the Birds fly First Class"

(#4048) Krill77 válasza BadBlade (#4047) üzenetére


Krill77
őstag

Mind máshogy, függően a teljesítménytől es az akku méretétől. Ha bemesz a boltba es 20-30 errmt veszel egyet az 4-6 orat megy maxon. Halkabban tovább. De mondom, eltér. 3 ora az a nagyon kicsi tipusokra jellemző.

(#4049) Kisbatyu75


Kisbatyu75
tag

A Tronsmart Element MEGA hangszóróknál mindegyiknél jellemező az alapzaj? Miben nyilvánul ez meg? Nem csak egy szériánál jelentkezett? Vett mostanában valaki, be tud számolni róla? Lenne egy olyan felhasználása is, hogy egy óvodai csoportba kellene a gyerekeknek dalokat hallgatni, ahhoz elég lehet? Sajnos több pénz természetesen nincs rá.
Köszi a válaszokat!

mobil: Xiaomi Mi 9T PRO; PC:intel i7-7700

(#4050) Krill77 válasza Kisbatyu75 (#4049) üzenetére


Krill77
őstag

Arra tökéletes. Ezt látatlanul mondom. Persze az oluv féle tesztet láttam. De oviba jo lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.