Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) KatonaT válasza Petyuska111 (#6830) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Tesztvideón a saját kèszülèked hangját hallod ;)
Ez olyan mikir reklámoznak a Tv-ben egy Tv-t ès nèzed hogy milyen szèp kèpe van, dehát az a Te Tv-d :DD

(#6852) carl18 válasza Breki (#6850) üzenetére


carl18
addikt

Akkor inkább ezt vegye :D Méret és kialakítás alapján tuti ez nyer. [link]
Igaz ezen nincs rádió, de egy 2X3 wattos mini rádiót nem nehéz lenyomni.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6853) Breki válasza carl18 (#6852) üzenetére


Breki
veterán

Azért ajánlottam ezt mert szinte folyamatosan kell rendelnem bárki meghallja már rendelheted az újabbat Már kb 15-nél járok. A másikat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6854) matyiGo válasza Breki (#6849) üzenetére


matyiGo
aktív tag

hát csak érted. ilyen szinten bármi lehetne a tesztben ami hasonló teljesítmény. én meghallgattam egy media marketben az extreme 2-t és egy extreme egyet és olyan szinten szólt jobban a kettes hogy az már összehasonlíthatatlan. ezért nincs relevanciája az összehasonlításnak... mindenesetre az ár az M4 mellett szól. de igazán nem tudom eldönteni.. én egy max ekkora méretű tuti hangszórót szeretnék 80 ezer forintig..

(#6855) Petyuska111 válasza KatonaT (#6851) üzenetére


Petyuska111
tag

Persze, de azért ez nem ilyen egyszerű. Mert akkor ugye ezeknek a tesztvideóknak, tesztoldalaknak semmi értelme nem lenne. Ez nyilván nem így van. Ha pl. két cucc hangját hasonlítod össze, az igenis ki fogja hozni az eltéréseket, különbségeket, függetlenül attól, hogy mindkettő a saját eszközöd hangszóróján szólal meg. A te logikád alapján akkor egyáltalán nem lehetne különbséget tenni mondjuk egy nagyon rossz, meg egy nagyon jó minőségű hangforrás között csak azért, mert mindkettő hangját a saját készülékem hangján hallom, ergó tök ugyanazt hallom, de hát ez nem igaz, nagyon mást hallok! Nagyon jól meg lehet ítélni ezekből a tesztekből a bt-os hangszórók minőségét. Nyilván nem annyira jól, mint élőben, de ezt senki nem is állította. A tv-s példa esetében igazad lehet, de a hang sokkal komplexebb a képnél, itt már nem működik ez a logika.

(#6856) Sz4bolcs válasza Petyuska111 (#6855) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Szerintem ennek az a hátulütője, hogy eleve ismerned kell hozzá pár referencia eszköz hangképét, hogy abból következtetni tudj arra, éppen mit kéne hallanod élőben a tesztoldalhoz viszonyítva. És ha hozzáveszed, hogy ekkor még mindig csak a saját eszközöd hangján hallod megszólalni, akkor kijön, hogy eléggé elnagyolt következtetések vonhatól le ilyen összehasonlítással.

(#6857) carl18 válasza Breki (#6853) üzenetére


carl18
addikt

Hát de a srác írta is véleménybe hogy hangzásba nem egy JBL Go. Szóval ha a Go lelépi nem lehet olyan nagy durranás. Hát én fizikai alapján írtam szerintem amit én linkelek érzéseim szerint jobban szól.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6858) Samus válasza carl18 (#6852) üzenetére


Samus
addikt

Ez jól néz ki :) Mégiscsak akad valami ebben a kategóriában is...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6859) Cyborg válasza Samus (#6858) üzenetére


Cyborg
őstag

Kinézetre mindig akad vmi ennyiért, de azért várd meg amíg meghallod a hangját! ;] ;] :D :D :D

Ez nem annyira zsákba macska, fogalmam sincs hogy szól JBL koppincshoz képest, de nemfog hátba rúgni a mély, azt garantálom. Viszont ezt nem csak összerakták, ezzel foglalkoztak mérnökök is.

..ja és 2W-al "erősebb"! :))

(#6860) carl18 válasza Samus (#6858) üzenetére


carl18
addikt

Esetleg ami ismert is bevált külföldröl Anker Soundcore 2.

Árukeresőn találtam, de ez neked is sikerült volna ha használod a keresőt. Nem igérek fűt fát, csak én tippeltem nem szólhat olyan rosszul. :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6861) tibbike01 válasza Cyborg (#6859) üzenetére


tibbike01
őstag

Itt, hogy van a szállítás? Venni akarnék egy ilyen Tribitet, de nem tudok németül.

[ Szerkesztve ]

(#6862) UberMutant válasza tibbike01 (#6861) üzenetére


UberMutant
őstag

a keresőpalacsintasütő alatt ott a földgömb nyelvválasztó (jelenleg DE)

(#6863) Cyborg válasza tibbike01 (#6861) üzenetére


Cyborg
őstag

...angolul is kiírja, ha átállítod a nyelvet.
Pontosat nem tudok neked mondani, mert 1x rendeltem innen öszesen.
Ami biztos,hogy a free delivery megtévesztő, mert nekem felszámoltak olyan 7Euro csomagolási , és postaköltséget. Viszont van kupon a hengszóróhoz, uh még így is jobban jársz kicsit, mint az eredeti ár.

trbdeins kóddal elvileg 15% jön le bármelyik tribitből az amazon.de-n.

[ Szerkesztve ]

(#6864) Cyborg


Cyborg
őstag

Dockin D Fine 119 Euro.
Nem emlékszem már pontosan, de mintha ez jó ár lenne, vmi 139 Euro rémlik, hogy annyi volt a sima pár hónapja.

(#6865) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Megjött az m4, most élvezkedek rajta.:D Amit megjegyeznék így első hallgatásra eq nélkül, hogy szerintem kicsit mélyorientált, ami tuti, hogy nem fogom gyakran használni a bass boost gombot.

(#6866) pècsimunkás válasza Cyborg (#6864) üzenetére


pècsimunkás
addikt

100 euró itt : [link]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#6867) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Van esetleg valakinek tapasztalata JBL Tuner ràdiòs Bluetooth hangszóróval?
Az érdekelne, hogy menet közben lehet e hasznàlni, vagyis hogy ezek a rádiòk mennyire sisteregnek, ha nem àllò helyzetben hasznàljuk őket, vagy így felesleges pénzkidobás.
Olyan munka körbe kellene ahol sajnos nem lehet beépített ràdiò, így ezen a megoldáson gondolkodom.
Csak hallottam más sima egyszerű elemes ràdiòt menet közben, és hol volt hang, hol elhallgatott.
A JBL 29eft, de talàltam kevesebbért is, ez vajon milyen minőség lehet?

Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#6868) carl18 válasza Jamby18 (#6867) üzenetére


carl18
addikt

Ahogy elnéztem a JBL Tunner számomra nem ér meg 30E forintot. Annyiból sokkal jobbat is lehet kapni igaz rádió nélkül de akkor is.

Szinte az összes kínai hangszóróban benne van a rádió, inkább 10E alatt keres valamit ami rádióval rendelkezik és hazai garis. Hát ezt neked kell edöntened neked megéri-e az árat. Esetleg élőbe kéne hallanod , és akkor könyebb volna a választás.

(#6864) Cyborg

A Dockin már jó ideje 119 euró, csak sajnos nekünk rámegy még a magyar áfa és szállítás. Azért dob szépen az árán, így sajnos már nem olyan jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6869) Dolphine válasza Cyborg (#6864) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen 139 Euro, viszont, hogyha a gyártó oldaláról rendeled, akkor adnak hozzá ajándék táskát! ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6870) Cyborg válasza carl18 (#6868) üzenetére


Cyborg
őstag

Mivel Németből jön, meg az is, amit sky11 linkelt, így arra már semmi nem jönne, csak postaköltség.
A sky11 által linkelt 100Euros nem biztos, hogy szállít Mo-ra, meg kellene kérdezni, de mivel csak elméleti síkon játszom a gondolattal, így nem fogok írni nekik. Ez dockin még mindig jobban bejön formára, mint a Doss Soundbox XL, még nem vetettem őket össze, de a forma mindenképp a Dockin mellett szól nálam.

...Oluv kapott vmi szponzor félét, uh folytatja a teszteket, kapott a Marshalltól is speakert tesztre, egy Killburn 2-őt. Lesz még tesztje bőven, meg frissíti az adatbázist is, uh no para, úgy néz ki, rendeződnek a dolgok.

(#6871) carl18 válasza Cyborg (#6870) üzenetére


carl18
addikt

1-2 éve volt egy hír mi szerint az amazon már nem szállít ingyen magyarba, tudtommal egy jó pár ezres tétel a szálítás.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6872) Cyborg válasza carl18 (#6871) üzenetére


Cyborg
őstag

Itt leírtam, Nekem a Tribitre 7 Euro volt, ha úgy nézzük, hogy Mo-n kb. 1000HUF, akkor nem olyan gáz, de a 27%-os áfához képest elenyésző(amit ugye nem kell kifizetni, lévén, hogy EU-ból jön.).
Mivel volt/van 15%-os kupon a Tribitekre, így meg kb a kiírt áron a kezemben volt.

(#6873) Cyborg


Cyborg
őstag

Most kicsit összevetettem az adatbázisban a Dfine-t a Soundbox XL-lel, és, hát azért a Dfine lenyomja az XL-t rendesen, van benne mély rendesen. 5 méterről hallgatva jobban kijön a különbség.
Komolyan tetszik ez a Dfine, csak kéne rá egy XBass gomb a podcastok hallgatásához, amúgy hip-hop,pop zene hallgatóként teljesen rendben lenne 100Euróért.

Azért ezzel az adatbázissal is vigyázni kell, mert pl. a Dockin szerintem jobban szól a Kilburn-nél is, nincs olyan doboz hangja, mint a Kilburn-nek, és jobb a Stockwell 2-nél is, főleg 5 méteren. Valahogy az adatbázisban nem jön ki a stockwell 2 térhangzása, meg az "all around" mivolta, ami a review videókban egyértelműen kijön.
Meg pl. Oluv videójában egyértelműen hallottam az előnyét a Stockwell 2-nek a Kilburnhöz képest(kivéve a mélyet persze), ami az adatbázisban hallgatva már nem volt olyan egyértelmű, ezért is jó, hogy csinál róla videókat is. Néha jól jön egy kis szóbeli segítség, amikor nem tudom, pontosan mit is hallok igazán :D :D

(#6874) Petyuska111 válasza Cyborg (#6873) üzenetére


Petyuska111
tag

A Dockin D Fine-t nem fair a DOSS-sal összehasonlítani, mert kb. duplája az ára, mint a DOSS-nak (és azért kétszer nem jobb). Azonos árkategóriába tartozókat hasonlítsunk szerintem. És az sem mindenkinél előny, hogy a mélyhangok dominálnak, fiataloknak lehet jó, dumdum zenéknél lehet jó, de engem mondjuk kifejezetten idegesít, soha nem vennék ilyen karakterisztikájú hangszórót, pl. a D Fine-t vagy GGMM M4-et. De másoknak meg pont ez lesz a jó, no offence please!

Más. Nézegettem én is a teszteket és a Marshall Stockwell 2 igen-igen jónak tűnik a 200 dolláros kategóriában, a multi-directional hangzás (nemcsak pont szemből szól szépen, hanem minden irányból) bizony nagyon előnyös, nem kell forgatni állandóan. A hangja is meggyőző. A Denon Envaya kategóriájában versenyez és bajban lennék, ha most választani kellene... Azt nem mondom, hogy Vifa hangzás, de nincs túl messze... Tök jó, hogy ilyen gyors a fejlődés, szuper cuccokat kapni már 200 dolcsiért.

(#6875) Cyborg válasza Petyuska111 (#6874) üzenetére


Cyborg
őstag

Igen, mélyorientált, de a doss is eléggé hasonlóan szól, csak nem olyan jól.
Az összehasonlítást azért mertem megtenni, mert a Doss 70Euro, a Dockin meg 100Euro, az már elég közel van. Én szeretem a basszust, mert sok rappet hallgatok, de ugyanakkor én is félek tőle, hogy normál zenénél, podcastnál meg búgna, mint az állat, ezért is kellene rá egy XBass kapcsoló:) Pont emiatt is keresem ezt az "all around" feelinget, és inkább áldoznék egy kicsit a basszusból.

Neked kijön a Stockwell 2 hangzása az adatbázisban hallgatva? Te hallod azt, amit Oluv reviewjában lehet hallani, de én az adatbázisban nem hallom?

...egyébként semmi sem ilyen fekete, vagy fehér, hogy a 2x olyan drága hangszóró 2x olyan jól szól. Ezt nem így mérjük, csak úgy, hogy simán jobb valamivel:) A vifa se szól 10x olyan jól, mint a doss, pedig kb annyival drágább(nem néztem pontos összeget, csak a hasamra ütöttem).

Amúgy nekem is bejön a Stockwell 2, de azért hobbiból keresném a fele annyiba kerülő, de, ha lehet , minél kisebb mértékben rosszabbul szóló párját, mert magyar vagyok :D :D :D

(#6876) Petyuska111 válasza Cyborg (#6875) üzenetére


Petyuska111
tag

Stockwell 2-t még csak YT-on hallgattam, ott nagyon-nagyon meggyőző, az adatbázisban még nem néztem, de majd ránézek.

"...fele annyiba kerülő, de, ha lehet , minél kisebb mértékben rosszabbul szóló párját.." - nincs ilyen szerintem. Ez kb. a 100 dolláros kategória lenne, de abban (jelenleg) semmi nem szól ilyen jól, mint a Stockwell 2. Ott egye meg a fene azt a 100 dolcsit, aki jót akar, vegyen egy Stockwell 2-t (vagy Denont).

(#6877) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Milyen zenelejátszót használtok telóra ios/droid), amin van eq?

(#6878) kaszibat válasza Sz4bolcs (#6877) üzenetére


kaszibat
tag

Én a poweramp-ot. Olyan hangzást ki lehet vele hozni, amilyet még egyetlen másik általam próbált zenelejátszónál sem sikerült. Van próbaverziója is, de engem annyira meggyőzött, hogy megvettem és nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#6879) Viktor77 válasza Sz4bolcs (#6877) üzenetére


Viktor77
titán

Csak Sonyt. Mivel újabban a Sonynak nincs appja, csak a saját telefonjaikon, így a BT-hez való Music Center-t használom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6880) Sz4bolcs válasza kaszibat (#6878) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Jé, ez nekem meg van vásárolva:D akkor régebben már rájöttem, mi a jó

(#6881) kaszibat válasza Sz4bolcs (#6880) üzenetére


kaszibat
tag

Szerintem jó. Az én ízlésemnek maximálisan megfelel.

(#6882) Petyuska111 válasza Sz4bolcs (#6877) üzenetére


Petyuska111
tag

Jet audio hd. Az ingyenesben 10 sávos, fizetősben 20 sávos EQ. De nem emiatt használom (ezt nem is nagyon babrálom), hanem olyan sound effect pluginek vannak hozzá (már az ingyeneshez is), hogy ihaj.

(#6883) carl18 válasza Cyborg (#6873) üzenetére


carl18
addikt

Igen a Dockin D fine egy remek hangszóró egyszer pár éve teszteltem egy pár óra erejéig. Jól szól hangos van basszus, de szerintem tesómék Onyx studio 3-ja szebben szól tőle. Egyszer volt is itt aki össze mérte őket és ö is az Onyx studiot hozta ki győztesnek. Bár annak meg kicsi az akkuja, tudtommal a Doss Sound XL hiába halkabb de szebben szól mint a Dockin D fine. Oluv is azt írta hiába hangosabb a D fine a Doss Sound XL sokkal mélyebbre megy mély hangok terén.

Mind kettő Remek hangszóró az áráért szerintem, bár azért kell egy pár nap ameddig az ember hozzá szokik/vagy kis ismer egy hangszórót. Mondjuk kíváncsi lennék élőbe egy tesztbe mit menne a D fine az Onyx 3 ellen, de úgy azt is megnézném mennyi a különbség hagnzás terén a D fine és a D fine + között. Megéri-e a felárat?

Amúgy még van egy Kínai csods Hopestar A6 ami a JBL Xtreme/Dockin D fine kategória hangerőben legalább is. Ez 55 dollár aliexpressen a legolcsóbb eladótol, igaz kinából jön szóval valszeg a vámot bekapja.
Akinek olcsón akar nagy hangerőt annak ez a Hopestar is lehetne jó alternatíva! :) [link]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#6884) India


India
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket vegyem ? Vifa Oslo vagy Vifa copenhagen 2.0 ? Szerintetek megeri a tobbet a Coprnhagen? :)

Koszonom valaszotokat :)

(#6885) UberMutant válasza India (#6884) üzenetére


UberMutant
őstag

egyértelműen nagyobbat villanthatsz a drágábbal.

(#6886) India válasza UberMutant (#6885) üzenetére


India
aktív tag

Nem villantani szeretnek , hanem minoseg teren hangminoseg teren :) :R

(#6887) Ati1979 válasza India (#6884) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem igen. De vedd a legnagyobbat, ha teheted. Az két szinttel a copenhagen fölött van.
Arra vigyázz hogy magas sugárzó a copenhagenen felfelé van irányítva.
A copenhagen nem csak hangban jobb. Többet is tud. Wifi képes többet össze lehet kötni stb.
Feketében kva jól néz ki mind. Az egy új szín. :)

[ Szerkesztve ]

(#6888) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok! Jbl charge2+ban szeretnék akkut cserélni. Tudtok ajánlani valamit? Normálisat szeretnék,gyárit nem nagyon találok,amik vannak azok meg pont olyanok rénézésre mint amit Kínából én is tudok rendelni. Mi a véleményetek?

(#6889) Cyborg válasza rossitibi (#6888) üzenetére


Cyborg
őstag

Mi van benne, 18650?
Szétszedted már?

(#6890) India válasza Ati1979 (#6887) üzenetére


India
aktív tag

Koszonom valaszodat
Copenhagen 2.0 lehet haziblut is csinalni hangteren?
Hol helyezkedik el kb Harman kardon vagy Aiwa Exos-9 kozott , vagy ? :R

(#6891) rossitibi válasza Cyborg (#6889) üzenetére


rossitibi
tag

Nem,még nem szedtem szét,sajnos csak hétfőn leszek otthon. Gndoltam rendelnék bele addig. Videót néztem,hogy szedik szét,ott mutatják az aksit is.

(#6892) mcs válasza carl18 (#6868) üzenetére


mcs
veterán

,,Szinte az összes kínai hangszóróban benne van a rádió, inkább 10E alatt keres valamit ami rádióval rendelkezik és hazai garis."

A többségükben annyira gyenge, hogy a helyi adókon kívül mást nem igazán képesek befogni. Én eddig egyedül a Sencor SSS 101-et tapasztaltam jónak úgy, hogy jack kábelt dugtam az auxra. A JBL Tunert is próbálgattam már Mediaban, ami szerintem jópofa a DAB és RDS FM rádiójával, és hangzásra is elfogadható, de tényleg sok érte a 30 rongy. :)

(#6893) Ati1979 válasza India (#6890) üzenetére


Ati1979
veterán

Már az oslo is brutális hangerőre képes. Igen lehet persze. Viccelsz? Szerintem bőven fölöttük. Bármilyen más bt hangfalnál jobbak a vifák. Ok ilyen devialet 3000 ezer dolláros csodánál nem. De a coopenhagen alig rosszabb annál, és azok nem is hordozhatóak.

(#6894) FingR86 válasza Cyborg (#6889) üzenetére


FingR86
őstag

(#6895) Cyborg válasza rossitibi (#6888) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi a linket FingR86

Ezesetben, mivel komplett akkupakk van benne, amit házilag nehéz reprodukálni ilyn minőségben, így kénytelen leszel venni egyet az aliról. Sok választás abban sincs, ráadásul az se látható gyiken se, hogy milyen cellákból építették össze a pakkot, uh szerintem vedd azt, amelyiket a legtöbben rendelték.

[ Szerkesztve ]

(#6896) rossitibi válasza Cyborg (#6895) üzenetére


rossitibi
tag

Igen,pontosan ilyen van a videóban is. Szóval akkor nem érdemes itthon keresgélni,jó lesz az alis is? Köszönöm szépen a segítséget!

(#6897) Black&White


Black&White
addikt

Kellene egy kis segítség: GGMM M4 hálózati adapterét sikeresen elhagytam.
Ez jó lesz helyette?
A hátulján 18V 3A-t ír.
LINK

[ Szerkesztve ]

(#6898) Breki válasza Black&White (#6897) üzenetére


Breki
veterán

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6899) Black&White válasza Breki (#6898) üzenetére


Black&White
addikt

Köszi, de a szállítási költség elég morbid.
Igazából azt lenne jó megtudni, mekkora a dc csati átmérője. Onnantól felbátorodnék! 😁

(#6900) bakerman


bakerman
csendes tag

Hallo,

gyereknek keresek egy kicsi, strapabíró bt hangszórót. Mindenállás, illetve külső felfüggesztési lehetőség előny, árban nem szeretnék nagyon elszállni.
Amit eddig találtam az a Jamo DS2 illetve JBL clip 2/3, tudtok még esetleg olyat ami ezeken kívül ajánlható? (és árban nincs/nem nagyon van ezek felett). Illetve érdekelne ha nincs jó alternatíva akkor a kettőből (háromból) melyik preferált.

köszönöm

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.