Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) stellaz


stellaz
addikt

Edifier MP380-GD hangszóróval kapcsolatban valakinek van tapasztalata? Otthoni használatra kéne konyhába, gyerekszobába, ilyesmi. Olyat keresek ami nem mélyre van hangolva, mint a legtöbb hasonló cucc, hanem értékelhető zeneisége van. Elsősorban halkan szóljon szépen.
H/K Onyy hangszórókat mennyire hamisítják? Találtam jófogáson egyet használtan, de azért ott lapul a kisördög bennem.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13002) <Adamsky> válasza stellaz (#13001) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az MP380-GD-t nem ismerem, de ahogy elnézem, neked nem is igazán erre lenne szükséged (pl. a beépített USB-hub gondolom kihasználatlan lenne).
Én egy Soundcore 3-at ajánlanék. Ebben már van állítható EQ (ha soknak éreznéd a mélyet). Amazon-on most a feketére van 12 Eurós voucher.

[ Szerkesztve ]

(#13003) stellaz válasza <Adamsky> (#13002) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi. Ennek hallottad már a hangját?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13004) <Adamsky> válasza stellaz (#13003) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... hallottad már a hangját?"
Ennek pont nem, de volt Soundcore 2-m (annak még nem volt szoftveres támogatottsága → EQ), és van Soundcore Boost és Motion+ hangszóróm (plusz egy fejhallgatóm és egy TWS fülesem a márkától :) ). Mindegyik nagyon jól szól / szólt a kategóriájában. Szóval úgy képzelem, hogy a Soundcore 3 a jobb hangszórókkal és a nagyobb testreszabhatósággal (EQ nekem sokat számít) jobb kell, hogy legyen a Soundcore 2-nél.

[ Szerkesztve ]

(#13005) stellaz válasza <Adamsky> (#13004) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13006) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Adott egy bluetooth hangszóró, ami korábban egy laptoppal működött együtt. Jelenleg egy asztali géppel kellene működésre bírni, de az alaplapon nincs bluetooth kapcsolati képesség. Létezik olyan usb-s cucc, amivel asztali géphez is illetszteni lehetne? :F Kifejezetten az érdekelne, hogy ami mondjuk 5.0-ásnak van definiálva, működhet-e régebbi eszközökkel, lefelé komopatibilisen?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#13007) Sys85 válasza vaakuum (#13006) üzenetére


Sys85
veterán

A bt verziók visszafelé mindig kompatibilisek.
Tehát mondjuk egy bt 5.0 telefonnal/adapterrel ugyanúgy működik egy 4.0 hangszóró is.Max lesz némi késés hangban (nem biztos) videóknál.
Arra figyelj,hogy az olcsó adapterek sokszor elég ratyi minőségű jelet továbbítanak,magyarán hang is ilyen lesz.

Én előbb vennék egy ilyet [link] ,mintsem egy ilyen kis usb stick-et.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#13008) vaakuum válasza Sys85 (#13007) üzenetére


vaakuum
addikt

Azt honnan lehet tudni ezeknél a kütyüknél, hogy mikrofonos cucchoz is jók-e?
Amit linkeltél, azt stereo jack kábelesnek nézem, :U tehát ez csak egy sztereó hangfalhoz jó, ugye? Kihangosítós, mikrofonos cucchoz nem, ha jól értem.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#13009) Sys85 válasza vaakuum (#13008) üzenetére


Sys85
veterán

Ezek általában szimpla audio adó-vevők,szóval csak zenét visznek tovább,hívásokra nem valók.Van olyan is ami tud ilyet,de az nem is ennyibe kerül.
Ha mikrofon használat is kell,akkor egy fokkal jobban bele kell nyúlni a zsebbe,az ilyen adó-vevők usb-n kommunikálnak a pc-vel.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#13010) <Adamsky> válasza vaakuum (#13006) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Létezik olyan usb-s cucc ... "
Létezik, persze. Hacsak nem 10+ métert szeretnél áthidalni, akkor nyugodtan vegyél egy USB-s bluetooth dongle-t. Nekem spec. ilyen (a 4.0-s) van, és szépen teszi a dolgát (zenehallgatás, filmezés, Webex-es meeting-ek ...).

[ Szerkesztve ]

(#13011) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Erre valaki?
[link]

(#13012) Richard!


Richard!
addikt

Akcijós a Motion Boom!
74,99€ és ingyenes szállítás: [link]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#13013) <Adamsky> válasza Richard! (#13012) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Áááá... r .. e ... n ... de ... nem, azért se!
Csinálják meg a "Motion Boom+" hangszórót! :K

#13011 Kezdő vagyok
Ilyet, "errefelé" nem nagyon keres senki. Több okból:
• se a nagy, se a jó ár/teljesítmény viszonyú márkák nem foglalkoznak ezzel a kategóriával
• az FM rádió is teljesen kiment a divatból (a DAB pedig mielőtt bejött volna, kinyírták). Én spec. neten "rádiózók". Ugyanazok az adók megvannak ott is, plusz rengeteg reklámmentes, tematikus adó.
• az USB-s, memóriakártyás támogatás sem annyira "menő", elterjedt (van egy-két típus, de nincs igazán komoly választék)
Ha esetleg az akkumulátorról le tudnál mondani, akkor vannak ilyen internetes rádiók. Egyikben-másikban van FM rádió is, és a többség USB-ről MP3-at is le tud játszani. De az akkumulátoros működés nem túl gyakori ....

[ Szerkesztve ]

(#13014) <Adamsky> válasza Kezdő vagyok (#13011) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... közben lejárt a szerkesztési idő ...
Akad, de nem olcsó: Philips TAR8805/10 (ellenben egész sokat tud, és talán nincs is doboz hangja ...)

(#13015) Nestor16 válasza Richard! (#13012) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi a megosztást, de én a topik ajánlásai alapján a kevésbé trendi, türemkedő Motion+-t szeretném megvenni (nekem az szimpatikusabb), de arra sajnos nem jó a kupon kód. :(

Üdv, Dávid

(#13016) Richard! válasza Nestor16 (#13015) üzenetére


Richard!
addikt

Jó döntés ;)

#13013<Adamsky> Idén talán dobnak valami infómorzsát...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#13017) Kezdő vagyok válasza <Adamsky> (#13013) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

(#13018) Sys85 válasza Richard! (#13012) üzenetére


Sys85
veterán

Bunkóság!A nagy semmire most -25eur,valentin napon meg “csak” 20eur a kedvezmény!?
Nem mintha azon a ~1800ft-on múlna a megélhetésem,csak hát na… :DDD

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#13019) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Attól kérdezném, aki már sok hasonló terméket próbált, hogy melyik kategóriát válasszam, ha az a cél, hogy legyen egy cucc, ami a nagy hifi mellett tud szólni, podcastet lehet hallgatni rajta, számítógéphez is oda lehet tenni, ha nem a nagy hifit akarom bekapcsolni, gyerekszobába, konyhába ki lehet vinni. Csak itthoni használatra.
A dillemma a hangmiőség vs méret és mobilitás.
Csak nem akarok olyan terméket venni, amit később megbánok, hogy aki esetleg végigjárta ezt a kérdéskört, annak mi a véleménye. A márka az most mindegy is, a kategória a lényeg.
- JBL Clip 4 - ultra hordozható, kicsi, nekem tetszik a hangja, de nyilván korlátos a zenei minősége
- Edifier mini soundbar, akkumulátoros, állítólag nem is rossz. Ez lenne a féltégla kategória.
- Edigfie d12, ez vezetékes, nehéz, ez már dipla tégla méretű. Viszont zeneileg ez nyilván a legjobb.

Dilemma....

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13020) <Adamsky> válasza stellaz (#13019) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... aki esetleg végigjárta ezt a kérdéskört ... "
Ez elég szubjektív. Mármint, hogy kinek mi az, ami már jó.
Nálam a minimum (ennél kisebb hangszórót nem vennék) a Tribit MaxSound Plus / Soundcore Boost "vonal". Ezzel gyakorlatilag meg is válaszoltam a kérdés, hogy én a helyedben mit vennék. Podcast-re, gyerekszobába, konyhába háttérzenélésre szvsz. tök elég, és utazáskor is magával tudja vinni az ember (nem foglal semmi helyet, nekem ezért van egy Boost a Motion+ mellet.)

" ... számítógéphez is oda lehet tenni ... " - jack csatlakkozó kell? Mert akkor Tribit MaxSound Plus.

(#13021) stellaz válasza <Adamsky> (#13020) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi. Akkor szerintem maradok a nagyobbnál. Bluetooth elég szamitogephez is, de az edifierben hngkartya is van.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13022) <Adamsky> válasza stellaz (#13021) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... maradok a nagyobbnál." - hát én nem éppen erre akartam kilyukadni, de ahogy érzed. :)
Melyikben van "hangkártya", és az miért érdekes? :F

(#13023) stellaz válasza <Adamsky> (#13022) üzenetére


stellaz
addikt

Akkor várjál, úgy értetted, hogy a közepes méretű a bevált?
Hangkártya annyira nem lényeges, de laptopról direktben is lehet hajtani.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13024) makoss


makoss
addikt

Sziasztok!

Mivel elég sok helyen érdeklődtem JBL Xtreme 3 táska ügyében, nem találtam semmi infót, hogy hol lehetne kapni, illetve az xtreme 2 hangszóróhoz kapható emagos táska jó-e, így bevállaltam, hogy megrendelem az emagon kapható XREC JBL XTREME 2 Hangszórótokot.

Szerencsémre a tok annak ellenére, hogy elég szűk, bele tudtam úgy tenni a hangszórót, hogy a 2 db cipzárt be tudjam húzni, így elmondható, hogy az Xtreme 2 táskába belefér az Xtreme 3 hangszóró is. 🙂
Hogy meddig lesz jó, tartós a táska azt nem tudom, lényeg, hogy a hangszóró belefér a tokba, szerintem vállalható! :K
Itt egy pár kép róla:
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Ha valakinek bővebb infó kellene, megkereshet privátban is! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#13025) <Adamsky> válasza stellaz (#13023) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Úgy értettem, hogy a két általam használt - a hsz.-emben említett - hangszóró szerintem tökéletesen megfelel a célra. Én inkább azon gondolkoznék, hogy ne vegyek-e kettőt, mert lehet a gyerkőc "rá fog kattanni", és akkor nem lesz semmi a konyhában.
Egyébként laptop-hoz én inkább "fix", vezetékes hangszórót vennék. Gondolom mindig ugyanott használod. Jobban is el lehet helyezni (balra, jobbra), mint az 1 db bt.-s hangszórót.

(#13026) stellaz


stellaz
addikt

A dilemma onnan jön igazából, hogy laptop-monitor mellett van a nagy hifi, és bár néha kényelmesebb lenne egy kisebb hangszóró mellé, igazából ez csak apró kényelmi szempont. Illetve ha nem a kanapéról nézek filmet, akkor inkább a hangfalak között ülők, mint előttük, de ez megintcsak ritka és annyira nem is zavaró.

A gyerekszobába is inkább csak ritkán kéne valami zene, oda be lehetne vinni egy vezetékest is alkalmanként.

Az ebédlőben jobban elfér egy vezetékes cucc, ha nem dupla hangfalas, oda lenne is igényem a minőségi zenére.

Konyhába csak úgy kell, hogy mondjuk podcast hallgatáshoz, mert közel van az ebédlőhöz, a zene oda áthallatszik. De a podcastre jó lenne a kisebb cucc, mikor ki be mászkálok, tudom vinni magammal.

Youtube videóhoz is jó lenne, de azt az ebédlőben szoktuk nézni kaja közben, azt a vezetékessel is meg tudnám oldani, bár nem direkt a telefon mögül jönne a hang.

Szóval ezért agyalok, hogy melyik legyen, mert mindegyiknek lenne számomra előnye, és bárhogy választok, valamiképpen a másik rovására megy.

Illetve az van még, hogy halkan lesz használva alapvetően, és a kisebb cuccok a szűk sávszélesség és dinamikatartomány miatt alapvetően jobban cincognak halkan.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13027) stellaz válasza <Adamsky> (#13025) üzenetére


stellaz
addikt

Mondjuk az Edifier d12-vel kapcsolatban lehet olvasni, hogy elképesztően jól szól, nagyon ütős közepekkel, stb, aztán másik oldalon, hogy gyenge a közepe, nem elég részletező a hangja. kezd elegem lenni az egészből.

Denon envaya pocketett néztem még, de arra meg azt írják magas az alapzaja, lemerül az aksija magától, stb.

Harman Kardon Onyx egy jó választás lenne, azt hallottam is, de annak meg az ára túl magas...

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13028) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Harman Kardon Go+Play akkumulátort honnan és milyet érdemes venni?
A gyári már egyszer tönkrement, cserélve lett. Most megint le van merülve és a töltést nem veszi. Múltkor is ez volt, plusz amúgy is gyenge volt az akku, így cserélném. Kicserélni nem bonyolult igaz? Ha jól látom forrasztani se kell.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#13029) Csaxi


Csaxi
csendes tag

Sziasztok!

Chromecast és Airplay 2 funkcióval is rendelkező vezeték nélküli hangfalat keresek egy kb. 40 nm2-es nappaliba, illetve esetenként a teraszra.
Tudnátok ajánlani nekem valamit, ami megfelel a fentieknek?
Köszi előre is!

(#13030) stellaz


stellaz
addikt

Itthon csináltam külön kis tartó polcot, meg hazahoztam a munkahelyemről egy fadobozos aktív hangfal szettet próbálgatni. Ez alapján végül egy vezetékes, stereo, de egybe épített Bluetooth hangszórót, az Edifier D12-őt rendeltem meg (70 watt, AUX és RCA bemenet, line out külön subnak, távirányító). Jövő héten jön meg, ha valaki kíváncsi rá, majd beszámolok róla, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13031) carl18


carl18
addikt

Na rég voltam itt, mit gondoltok a Motion Boom utodja mikor kerül piacra? :R

2022. talán nyarára de az is lehet 2023-ba kerül piacra, ki tudja.
Gondolom az ankernak már írtak néhányan hogy a Motion+ Boom tulajdonságait vegyitve jöhetne egy új hangszóró.

A Motiom + 2019 nyarán jött, a Motion Boom meg 2020 decemberébe.
Szóval ha lesz új hangszóró akkor az még idén piacra kerülhet ha minden jól megy. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#13032) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!

Olvasgatván itt az utóbbi 50-60 hszt. az alábbi vacilálásomnak szeretnék hangot adni.

Van egy itt szóba hozott Xiaomi MDZ36D-m, meg egy kicsi Sony SRS-XB12 hangszóróm jelenleg...
A Xiaomit tervezem is eladni, mert szobában jobb azért a rendes hifit hallgatni, és a Xia bár szól nagyot és kb. elfogathatóan is, de zsebben magammal vinni már kicsit kényelmetlenebb méret, úgyhogy kissé feleslegesnek érzem. :U
Az XB12 pont jó, igaz sokkal halkabb a Xiatól (inkább egy JBL Go kategória - nyilván) de ugye hogy mono, manapság meg már beszerezhetetlen, kifutott modell, ez így meg mégis kevés. :))
Volt az utódjához, az XB13-hoz is szerencsém, ráadásul 2 db-ot össze tudtunk kötni tesztelni, hát nekem ár/érték/méret/hangzás tekintetében baromi jó volt, csak arról meg lespórolták az aux mini jack csatlakozót. :W
Szóval ezért elkezdtem gondolkodni valami méreteiben hasonló, zsebre vágható, de viszonylag normális minőségben szóló cuccban.

JBL Go3-at is hallgattam, de a basszusa a minőség rovására megy (amúgy sem kedvelem a mega booooom mélyeket). :((
Egy Go2 sztem kicsit szofisztikáltabb, de azért mégsem a no.1 és a Sonykhoz képest stereoba sem linkelhető, meg az akku idő is csúnyán elmarad tőlük. Tehát kiejtve.

Az itteni márka ajánlások közepette, nézegetem az Anker Soundcore Miniket, az kb. az XB12 bögre kivitelű szint, de semmit nem tudok erről a márkáról vagy hogy meglépné-e ebben a típuskategóriában a Sonykat pl.? :F

Olvasva itt a Sony XB33, XB43 ajánlását is, elvileg az stereo, de csak fejvakarósan, mivel nagyon közel vannak a hangszórói, s nem gondolnám, hogy megfelelő stereo képpel lehetne zenét hallgatni rajta így, max 10 cm-ről és hát kb. ott lennék vele, mint a Xiaval (csak 6x-os áron)...
A két XB13 pl. tökre jól szabadon bárhová elhelyezhető volt a kívánt stereo képnek megfelelően és duplán már a hangerővel sem volt gond így. A basszusa meg magában is pont jó ezeknek (számomra!), de sajna a mini jacktől nem tudok eltekinteni, az nagyon fáj, hogy lehagyták. (Talán majd az XB14-ben...?) :F
Na meg az XB43 az 50-60 rongy, szóval ennyit nem adnék ilyenekért.

Röviden összefoglalva tehát: hasonló, kis méretű, jó megszólalású, függetlenül st. rendszerré bővíthető cuccban gondolkodnék, mini jack bemenettel, ordas basszusok nélkül!
Mit mondanátok, főleg tapasztalattal alátámasztva?
:R

[ Szerkesztve ]

(#13033) hkari válasza Aureal (#13032) üzenetére


hkari
őstag

Én úgy tudom hogy kis méretben a Tribit StormBox Micro a legjobb. Bár ennek is sok mélye van, sőt több mint a GO3-nak, de legalább szép mélyek. Nekem is van, és mindig meglepődők amikor elviszem valahova hogy mit produkál ekkora méretben :) Sajnos Jack nincs, de ezt érdemes elengedned, mert lassan már semmin sem lesz sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#13034) Aureal válasza hkari (#13033) üzenetére


Aureal
senior tag

Kösz!

"Sajnos Jack nincs, de ezt érdemes elengedned, mert lassan már semmin sem lesz sajnos :("

Ezt tudom a legkevésbé elengedni, mert mindig használom. Tehát egy aux in a prioritás 1. helyén áll nálam. Nem is lenne bajom, ha szerezhetnék egy másik XB12-t, de több mint 1 éve kifutó modell lett. Sajna későn kapcsoltam... :O

Soundcore Mini 3 mellett még néztem a Creative Muvo Playt is. A hangkártyáik pl. elég fejlettek, keresettek 1000 éve már, de az a speaker nem tudom mit mutatna. :F

[ Szerkesztve ]

(#13035) <Adamsky> válasza Aureal (#13034) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mihez kell a jack? Illetve nem opció egy jack-es bt. vevő?
... csak azért mert így sajnos tényleg sok jó hangszóró kiesik.

#13033 hkari
Nemrég néztem Alan tesztjét a Tribit Stormbox Micro 2-ről. Ahogy elnézem, sikerült felülmúlni (szvsz. tisztábban szól) az egyébként is jól sikerült elődöt.

(#13036) Aureal válasza <Adamsky> (#13035) üzenetére


Aureal
senior tag

"Mihez kell a jack? Illetve nem opció egy jack-es bt. vevő?"

Hangszerhez is használom gyakorláshoz és a bt. transmitterek őrült sokat késnek, csupán ezért... :))

(#13037) zsiz válasza zsiz (#13028) üzenetére


zsiz
őstag

Erre senki?

Ez a Patona akkumulátor jó lehet? Kapható ennél nagyobb kapacitású akku hozzá?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#13038) Aureal válasza hkari (#13033) üzenetére


Aureal
senior tag

Nem tudom mennyire lehet hinni egy yt videónak, de a Stormbox elég sokolosan hatott a 2 Sony mellett. [link] Meg nem tetszik, hogy laposan a hasán fexik. :(
Igen, az XB13 kicsit teltebb, melegebb hangú volt nálunk is, mint az XB12, de eleve stereoba kapcsolva néztem.
Olvasom a kommenteknél Alan csatornáján, hogy "a Sony csak a nevéből él" - ha jól fordítottam. Nos, ilyen kis méretben sztem kihozták ezekből a bögrékből amit lehet ennyi pénzért. Talán túlzás lenne még a világot megváltó elvárásokat is támasztani velük szemben, hogy ilyen kicsiben mindent is leiskolázzanak. Azt tudják amire valók.
Arra a Soundcorera azért még kíváncsi volnék ott... :))

(#13039) hkari válasza zsiz (#13037) üzenetére


hkari
őstag

Szerintem ez a max hozzá. Nekem még bírja, de ha meghalna én is ezt venném.

Aureal: Az a baj hogy itt már az ízlés is bele játszik :) A Sony talán tisztább, de a Stormbox sokkal dinamikusabb, és én pl azt szeretem.

<Adamsky>: Köszi nem is tudtam hogy van már. Most felzaklattál :D

(#13040) stellaz válasza Aureal (#13038) üzenetére


stellaz
addikt

A Sony tényleg jó, hallottam mostanában én is, gondolkoztam is rajta egy baja van, hogy felfelé sugároz, így romlik a hangja.
A JBL Clip 4 ebből a szempontból jobb volt, annak is szép hangja van és talán praktikusabb a kialakítása.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13041) Aureal válasza hkari (#13039) üzenetére


Aureal
senior tag

Nyilván élőben kell(ene) ezeket hallgatni. Sztem egy ilyen yt videó bohóckodásnak jó, ahogy a pali csinálja. Nem akarok nagyképűnek tűnni, de nekem ez fél óra duma a semmiről, amit kb 5 percben is elmond lényeget, utána 111x megismétli... Több műsoridő, több reklám, több pénz a zsebébe. Valójában erről szól, de ügyesen csinálja. :C

A lényeg, hogy az élőben hallgatott Sonykhoz semmi köze a videón levő felvételnek, csak a hangzáskarakterek közti váltás valahogy mégis érzékelhető némileg azért. Biztos sokkal jobban szól a Strombox is testközelből.
Viszont amiben nagyon nem értem a pali vélekedését, hogy 25x eldarálja, 5 cm-s hangszórókból ne várjunk extra basszust, miközben szinte minden mondatában utána ő is azt keresi. Sztem aki pince-basszust keres, csinálja meg a szobáját egy mélynyomónak és akkor nem lesz panasza kb. :P
Ezek a kis hangszórók sztem eleve nem partizni, hanem háttérzenére valók, meg hogy kis helyen elférve bárhova könnyen elvihessük, akár egy kirándulásra a hátizsákon lógva, kutyasétáltatáshoz mondjuk rádiót hallgatva rajta (már megint egy mini jackért kiáltó érv!).
Szobában is szerintem kellemesen elhallgathatók, ha meg dübörgés és dinamika kell, arra úgy is ott a hifi.

Na, mindegy, ez csak személyes vélemény mi mire jó sztem. Én nem várok bt.hangszóróktól club Ibiza hangulatot, de egy satnya laptop hangzástól azért messze többet adhatnak nem túl drágán, úgy gondolom. :))

(#13042) <Adamsky> válasza Aureal (#13036) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hangszerhez? Milyen hangszerhez alkalmas egy ilyen pici hangszóró?
... akkor Soundcore Mini 3.

#13039 hkari
"Most felzaklattál ... " - mivel? :)

(#13043) Aureal válasza stellaz (#13040) üzenetére


Aureal
senior tag

Ez a 360°-os lefedés amúgy nem teljesen hülyeség (már eleve hogy a hang is 360°-ban terjed alapból) :D de most komolyan, a Sony vmit jól kitalálta ezekben. Persze ha befordítod magad felé szembe, akkor hallod mennyire meg van emelve ehhez a magas kompenzációként, de pl. én azt csinálom, mint amit a faszi is magyaráz a videóban, hogy aláteszek egy nagy gumigyűrűt és beforgatom 45°-ba. A két XB13-at is mikor hallgattam, tökre jó volt így, semmi hiányérzetem nem volt (a mini jacken kívül persze), szóval hangra, hangerőre sem. Ilyen cuccról eleve nem ordítatja az ember a zenét sztem, arra más való. De ha az ágyra letettem, mellettem már talán túl hangos is tudott lenni, a basszus rezgéseit meg elég rendesen átvezette a matracra, az is érdekes volt! Szóval ha aux in lenne az XB13-on én nem biztos hogy mást keresnék az áráért. Hallgass meg egyet!

[ Szerkesztve ]

(#13044) hkari válasza <Adamsky> (#13042) üzenetére


hkari
őstag

Hogy nem rég vettem, most meg van utódja már :W :)

(#13045) Aureal válasza <Adamsky> (#13042) üzenetére


Aureal
senior tag

Hát nem vuvuzelahoz. :DD

(#13046) stellaz válasza Aureal (#13043) üzenetére


stellaz
addikt

Én írtam, hogy hallgattam és jó hangja volt. A gumigyűrű gyárilag jár hozzá? Ha igen, akkor az nagy piros pont. Azért írtam, hogy a JBL clip 4 kicsit praktikusabb a lakat szerű akasztójával, meg az eleve fekve sem koncentrálja a hangot kizárólag felfelé. Mondjuk az vagy 30 százalékkal drágább.
Telefon hangszóró helyett kiváló kis cuccok, bár én végül most pont az ellenkezőjét rendeltem (vezetékes, közel 5 kilós Bluetooth polc hangszóró), de lehet, hogy egy ilyen picire is benevezek majd.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13047) zsiz válasza hkari (#13039) üzenetére


zsiz
őstag

Köszi, akkor be is rendelem szerintem. 4 év alatt ez lesz a 3. akku benne. Tiéd milyen idős?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#13048) stellaz válasza zsiz (#13047) üzenetére


stellaz
addikt

Azért ez elég komoly akku fogyasztás. Ez normális dolog?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13049) zsiz válasza stellaz (#13048) üzenetére


zsiz
őstag

Kétlem :D Bár az tény, hogy kinti "melós" hangfal és nem nagyon vigyáznak rá. De a HK GO+Play-nek, amúgy is az akku a gyenge pontja, sokan panaszkodnak rá, hogy hamar tönkremegy. Meg hogy ha napokig töltőn van, akkor se lesz sose tele...

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#13050) hkari válasza zsiz (#13047) üzenetére


hkari
őstag

Enyém is 4 éves. Viszont viszonylag keveset használom, főleg nyáron a nyaralóba :) Lélekben én is felkészültem már az akksi cserére, mert jobb hangszórót a mai napig nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.