Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122301) otto14 válasza #Morcosmedve (#122298) üzenetére


otto14
senior tag

Én szerintem annyira fogom használni, amennyit ki tudok vetíteni tefonról. Elvileg ki van állítva a boltban, ahonnan vesszuk,

asd

(#122302) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#122298) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt érdemes ránézni, hogy van-e vélemény róla.

Android médiabox olcsóbb. ;]

Véleményem szubjektív...

(#122303) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#122302) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az olyan is. :K

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#122304) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#122303) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Milyen?

Mi a gond a Libreelec-cel/Kodival? Mesélj már kérlek. :)

Véleményem szubjektív...

(#122305) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#122304) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az a baj, hogy nem egy szinvonalrol, produktrol beszelunk. Miért nem linuxot használsz a gépen? Na, pont ugyan ugy tudnam elmagyarazni. :)

Kodi egy lejatszo, semmi tobb, amire hasznalhato, arra ott a tv lejatszoja/lejatszoi.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#122306) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#122305) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból egy médiadobozról beszélünk..

Köszi a kikerülő választ. ;)

Igen, ez mindent elmondott.. A Kodi nem csak egy lejátszó, sokkal több annál.. Ugyan úgy van online tartalom, van minden.. csak akarni kell. Jah igen, csak ingyen van..

Oh wait, ezen nincs alma, és nem kell hozzá iTunes.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#122307) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#122306) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hablaty mode is on:

En ezt tudom, de ettol meg egy lejatszo, hogy tud netrol leszedni tartalmat. De ez nem baj, hiszen erre van...nem vitattam, hogy jo lejatszo, ellenben ezt mind szamtalan app onmagaban tudja az iOS-en egymagaban/kozel egymagaban... Az aTV másra van, mas szintet kepvisel, mas a hasznalhatosaga, (tobb)felhasznaloi elmenye. Ez egy komplett termek, nem egy lejatszo. Persze, iPhone/pad/Mac még jobban kihozza, hogy mikre lehet (még) használni. Egyebkent nem draga, jokor kell vasarolni.

iTunes mire kell? Mikor dugod az aTV-t barhova is a hdmi-n kivul? Hova tovabb barmilyen apple eszkoznek minek az iTunes? Zenet feltenni? Ha ma valaki meg nem online hallgat (spotify, apple music, stb.), akkor kellhet. Biztosan nagy keresztre feszites kulturaltan listazott zeneket kijelolni, adott esetben lejatszasi listakat keszitve, felmasolni (drag&drop), nem mappakat, kotoraszni (regebben Media Player is tudodd hasonlokat, nem minden eszkozon). Masra nem hiszem, hogy kellene...ja de, pl. Beta OS-rol vissza allitani egy mentest, mikor mar meguntad vagy, ha valakinek barmiert force-olni kene egy rendszer telepitest.

Azert tertem ki (sokadjara), mert ugy erzem, hogy mindig csak annyit reagalsz minden apple temara, hogy "haha, alma, draga, instant fos" sorolhatnam. Mert mas nem lehet az... videokrol nem dontheto el, hogy valojaban, kezbol mit valtozik egy iOS gen, hardver gen, miert jobb-miert nem. Sajat magam sem hiszek el dolgokat, mikor cserelek generacionkent, csak miutan hasznalom... ez szerintem tok jo, ezt nem tudja mas gyarto (csak felulet valtassal). Ertem, hogy teged zavar, de ahogyan minden cegnel, itt is van egy arculat, ami homogenitast visz a kulonbozo termekek koze. Barmilyen felhasznalas eseten: azt tapasztalom, hogy sokkal tobben vannak az ellen, hogy allandoan az ujjal kelljen megismerkedni, kinlodni a rendszerrel, keresgelni, stb., tamogatasra inkabb ki sem terek bizonyos gyartoknal.
Sajnalom, mert szerintem Te pont nem ilyen vagy, ez az egy tema, ahol kiborulsz kicsit, nem ertem, hogy miert. :B Ezert probalok inkabb élből egy eltero helyrol hozott hasonlatot berakni, mert azt jellemzoen be tudod fogadni.

u.i.: az akarni kell mit jelent? feltenni a kodit?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#122308) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#122307) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak Én arról az oldalról nézem ezt, hogy használtam Apple terméket, csak engem nem sikerült felültetni a marketing vonatra. :)

Kiborulok, mert 2-3 szoros árért, nem kapok 2-3szor több élményt, hacsak nincsenek megfelelő eszközeim használni, szintén többszörös pénzért. Persze van az a szint, ahol ez fontos.. De nem vagyok sem grafikus, se nem zenés, hogy Nekem megérje mac-et használni, hogy mindenem alma legyen.

Most ha nincs rajta internet, akkor mennyivel egyszerűbb lokális tartalmat egy ~20k-s android dobozzal lejátszani akár DLNA-ból.. Miért kell ehhez kétszer ennyit fizetni, vagy többet? Jah persze, mert miért ne, ha már van.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#122309) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#122308) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Latod, megint, de en nem vitatkozom. Csak es kizarolag a marketing miatt ulnek fel es csak es kizarolag apple termekekre. - Ne valaszolj :R
Sose allnek sorba :D De szerintem mas boltba is elofordul, nyomi Yeezy 350-ert is sorba allnak. Hasznaltam droidot, sot van itthon egy uj MotoG5Plus, de valahogy mindig azt erzem, hogy csak hardvert kapok, mindegy milyen eszkoz, amit allhatok neki allitgatni meg appokat varialni eppen mi a jo. Nekem ez nem hianyzik, kiveszem es menjen. Ez olyan, hogy nem akarok bowdenes feket maceralni a cangan, hanem rarakom a hidrot es mukodik. Ketevente lecserelem a folyadekot vagy, ha elobb erzem a hasznalatot. Valtot is mar kidobnam valami jobb megoldasra, de vagy irrealis az ar vagy draga.

Mennyi is harom eltero gyarto csucs telefonja, laptopja es amiket meg felsoroltal?

Erre az esetre nem kell semmilyen lejatszo, ott az USB HDD mindenre, amin nincs, azt le kell cserélni, mert elavult.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#122310) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#122309) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem vitatkozom, tényeket közlök. A kettő !=

Igen, ilyen felfogással állnak sorban napokig az innovációt hozó új termékekért.

Már mindegy.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#122311) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

A macska hülyébb élőben mint virtuálisan. Kritizálta a nagypapás vezetési stilusomat :(

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#122312) stratova válasza MiklosSaS (#122311) üzenetére


stratova
veterán

De nem először találkoztok már, vagy eddig még nem ült olyan kocsiban amit Te vezettél?
Ma megint megfogadtam, hogy a következő kocsi vagy egyterű vagy kombi. Egy fél kis szobányi pakkot pakoltam be, majd ki a Lianaból... Előbbi majd' egy órába telt (hogy minden beférjen, de ne legyen asszony lábánál a gyerekágy) utóbbi csak 4 forduló, aztán még egy óra mire ketten elpakoltuk amit felhoztam.

[ Szerkesztve ]

(#122313) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Jó reggelt, végre péntek és ma szabin vagyok :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#122314) norbert1998 válasza #Morcosmedve (#122297) üzenetére


norbert1998
veterán

Városban 12 év alatt sem ritka hogy csak 60k km megy bele.

(#122315) #Morcosmedve válasza norbert1998 (#122314) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ja, elkepzelhető. Szoktam azért hosszabb utakat is menni, de nekem is 10-12k az éves futás, amiből max 3e km, ami nem város, de abba benne van ugye kisebb megyei utak, M0, stb. Ami úgymond még elmondható városnak, szóval kb 8-9e km lehet a városom. Azert is irtam, tulbecsulve, mert ha elektr lenne, biztosan meg tobbet jarnek kocsival es meglenne a km tobblet is, de meg igy is heti 1-2x kellene tolteni... ami eleg jo. :)

hackeeeee: Ahelyett, hogy a Tango es Cash-rol beszeltunk volna, en is azt neztem :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#122316) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Lilikének egy egy tipp a következő szetthez :D

más: hol találom az nvidia saját játék rögzítőjét? régen még benne volt az experience-be

Xbox One: bandymnc

(#122317) #81556480 válasza bandi0000 (#122316) üzenetére


#81556480
törölt tag

Elmondom neked hogy nem olcsó mulatság egy ilyen orion nagytorony, es a mai napig keresett. Nekem pedig van egy. Hs500 hangfalpárral. Igazi retro hangzás.

(#122318) norbert1998 válasza #Morcosmedve (#122315) üzenetére


norbert1998
veterán

Csak azért, mert egy brava-nak az előző tulaja 12 év alatt 60 ezret tett bele, mert város only, és emiatt a belterbol a 300 ezer is ki nézhető volt.

(#122319) Whysperer válasza #81556480 (#122317) üzenetére


Whysperer
addikt

Nekünk ami ORION az a mai napig működik!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#122320) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Atyaisten... :Y

Véleményem szubjektív...

(#122321) Whysperer válasza #Morcosmedve (#122291) üzenetére


Whysperer
addikt

Van itt egy ilyen a Grafisoft parkban.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#122322) Habugi válasza hackeeeee (#122320) üzenetére


Habugi
addikt

Lol.. :DD

Nesztek "mobilitás".., DAT gémőőr laptop!!
Egészen 50perc játékidő, tücsökpöcs kijelző, nuku normális egér, pár hét "használat" után instant út a PS4/XBox, kvázi a konzolok felé.. :DDD

Technikailag elképesztő mit bele tudnak már zsúfolni ezekbe és hogyan.., csak a végeredménynek nincsen a világon semmi értelme/jogosultsága.

(#122213) bandi0000:

Ha gondolod privátban írhatnál majd pár szót.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#122323) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#122320) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

VRtech en tegnap ota van fent video. :) Baszó, én értékelem, de ennyiért autót vennék. :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#122324) bandi0000


bandi0000
nagyúr

nem tudjátok, hogy lehet unlockolni afterburnerben a fpu órajelet? mert azt a cfg fájlt nekem nem engedi módosítani

Xbox One: bandymnc

(#122325) hackeeeee válasza Habugi (#122322) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Számomra az a szürreális, hogy ez a szint nagyjából hűthető egy notebook-ban.. Persze tényleges hőfokokat nem láttunk, de elmondás alapján nem forró a gép.. Persze, 5 ventilátor, stb..

Persze a mobilitás itt már megborult, de ez nem meglepő, lásd Asus vízhűtéses notebook-ja, vagy esetleg a Razer több kijelzős megoldása.

A bill nekem amúgy nagyon bejön, főként mert Cherry, plusz a mobilis touchpad is elég kemény. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#122326) bandi0000


bandi0000
nagyúr

na, játszottam picit a VGA-val :D

Xbox One: bandymnc

(#122327) CJ4567 válasza bandi0000 (#122326) üzenetére


CJ4567
veterán

A részeredmények nem látszódnak, főleg az FPS-ek.

No Sana No Life

(#122328) bandi0000 válasza CJ4567 (#122327) üzenetére


bandi0000
nagyúr

majd csinálok egyet, de azért sokra nem kell számítani, de ha már 10%-al töb fps lenne az már jó lenne

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#122329) Whysperer


Whysperer
addikt

[link] Ne lenne ilyen drága :( :( :(

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#122330) DR|FTK|NG válasza bandi0000 (#122326) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Screenshot level 100 :DDD
Laptop tuninggal csak óvatosan, a gyengébb(asztalihoz képest) hűtés miatt.
HD 530-at is mérj légyszi. :))

(#122331) MiklosSaS válasza Whysperer (#122329) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lesz ebvől majd hatalmas mizéria a CCX miatt. Játékra förtelmesz lesz....ezek selejtes Epyc processzorok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#122332) bandi0000 válasza DR|FTK|NG (#122330) üzenetére


bandi0000
nagyúr

pöttyet gyengébb :D
Nem idegesít, mert 80 fok volt a legmelegebb értéke, 100-nál kapcsol le ,ennél hidegebb tuning nélkül se lenne sztem

Xbox One: bandymnc

(#122333) DR|FTK|NG válasza bandi0000 (#122332) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Gyors diavetítés vagy szaggatós videó volt inkább? :D

(#122334) bandi0000 válasza DR|FTK|NG (#122333) üzenetére


bandi0000
nagyúr

gyors dia :D

Xbox One: bandymnc

(#122335) DR|FTK|NG válasza bandi0000 (#122334) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Hát.. az a jobbik a kettő közül. :))

(#122336) stratova válasza MiklosSaS (#122331) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem őt ez nem izgatja ha elsősorban melóra kell neki :)

[ Szerkesztve ]

(#122337) hackeeeee válasza bandi0000 (#122326) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van a windows-ban képmetsző. :)

Véleményem szubjektív...

(#122338) hackeeeee válasza Whysperer (#122329) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem a start után szinte biztosan lesz áresés. Vagy a fene tudja. Ha abból indulunk ki, hogy a Ryzen-hez sem kellett túl sok idő, és kedvezőbb lett az ára, szerintem itt is ez lesz.

Én kíváncsian várom az eredményeit, mert szerintem ez lesz az a platform, amire le fogom váltani a Skylake-et.

Véleményem szubjektív...

(#122339) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#122338) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Marmint az X399?

© asszongya'hogy

(#122340) Whysperer válasza hackeeeee (#122338) üzenetére


Whysperer
addikt

Én nem idegskedek ,ha kint leszek Angliában akkor majd Sastól mgeveszem amikor leváltja az intelét erre és aztán nem lesz jó neki ez az AMD. Akkor gyorsan lecsapok rá! :Y :Y :Y :Y :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#122341) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#122339) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, meg maga a TR is.

Véleményem szubjektív...

(#122342) #Morcosmedve válasza Whysperer (#122340) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:C :DD Kész vagy, de jól teszed :K

(#122341) hackeeeee: Persze, hiszen más nem megy bele, kérdés mennyi magig szállnak el. Honnan az ötlet?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#122343) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#122342) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Majd meglátjuk.

Érdekel maga a Ryzen, kíváncsi vagyok.. Mondjuk a procit sajnálom elherdálni, de muszáj lesz majd valamikor, mert mindig vonz az újdonság.

Az S2066 biztos kimarad.. Meglátjuk mit fog tudni a 1151 v2 a TR-hez képest, a TR-nél javul-e ez a vga mizéria, plusz esetlegesen egy kicsit a ram kezelés, aztán a többit majd meglátjuk.

Véleményem szubjektív...

(#122344) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#122343) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jaja, persze, ismeros, reszint ezert szoktam en is cserelgetni.

En azert ebben az elso érában nem ugranék bele, legalább is, ilyen procit elherdálva, mert ugyan ugy Ryzen, csak 4 procit beraktak egy pcb-re + ott van az uj lap stb - igaz a TR egy fokkal ujabb "rev!?" - de kerdes a BIOS es a RAM-ok kompatibilitasa, ahogyan irod is, absz egy velemenyen vagyok ezzel veled. 1600X-et en is gondoltam brahibol, de visszatartanak az olvasott negativ dolgok, foleg, ha nem tisztazodik le a kihasznalas... egyebkent hiszek Sas-nak, hogy droppolt a game, stb, de az is igaz amit Abu mond, hogy monitorozgatni nem biztos, hogy olyan egyszeru.

S2066 szerintem is off..bar meglepett, hogy a belepo proci ilyen jol megy ocban, de lehet csak belenyult a kopaszsas...1151(v2) 6/12-t gondolom majd jobbnak, csak az araban ez nem fog megmutatkozni, viszont mindened jo lesz bele, tuning ugyan ugy flott... erted... ki varnam.

Egyebkent mire kellene? (mokolas utan)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#122345) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#122344) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pont ezért leszek kíváncsi a tesztekre. Igen ezt tudom, hogy lényegében 4 cpu 1 pcb-n 1 kupak alatt, de pont ezért vagyok arra kíváncsi, hogy valamit esetleg javul-e. Ez a tesztek után, pár hónapra rá ki fog derülni, hogy javul-e a helyzet, vagy sem. Én pont ebben bízom, hogy esetleg valamit javítanak, bár elég szűk volt az idő..

A start után kiderül minden, az pedig pár hét. Nekem nem sürgős, a mostani is elég bőven.

A kíváncsiság hajt, na meg a quad channel.. Annó amikor vettem a skylake-et, már akkor is agyaltam a HEDT-n, de akkor a sok negatív vélemény miatt félre tettem. Nem bántam meg egyáltalán, sőt így, hogy nagy szerencse volt a cpu-val. Szal, főként az miatt váltanék, bár lehet több értelme lenne majd csak vga-t cserélni az 1440p miatt, tudván, hogy a 8 szál még mindig mindenre elég.

Véleményem szubjektív...

(#122346) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#122345) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen..

Jatekoskent ismerlek inkabb, mint PC felhaszn. Ezert is erdekelt, hogy a mókolason kivul miert szeretned, de akkor meg nem igen tudod, illetve vonz a memoria (lehetne olcsobb...) es a Ryzen.

Nekem volt HEDT, nem éreztem, hogy annyira hozna, főleg mert cpu órajelekben 4,5-nél azért megállt a világ. Ellenben QHD - 4k esetében nem annyira érdekes. 5960X-et mar el tudtam volna fogadni, az osszes nyuggel, max 2800-2666 nal megalltam volna memoban, de sokalltam az árat, illetve nem hasznalnam ki.. de lehetett volna 8 magnak használni. Ez az uj irany is azert jo, mert marhara 6-8-10 magon hasznalnam es kesz. Nem tudom, hogy Ryzenen mit segit ez-mit ront, de 1800X pl. ezert erdekes termek, az ar miatt. Csak en elso gen-t nem veszek, semmibol.

A valtas meg nem lesz olcso: ertelmesebb ramok, lap. Teljesen uj hutes, ahogy elneztem a mereteket leginkabb valami epitett viz kene ra es nagy haz. Procit tudod picit többért adni, ez igaz, a ramon keresel is, de el is koltod, mert kell vegyel masikat.

Vissza terve, ha a jatek a fontos, en nem varialnek (vegyuk figyelembe, hogy kijott idenre minden intel es amd proci es van raktaron, lapokkal es ramokkal egyutt) megneznem, hogy mi mit er meg, nem e eleg probalkozz az 1800X-el vagy 1600X-el, illetve mennyire lenne nagy ervagas az intel 6/12 mainstreamre valo valtas - velhetoen ez a legjobb megoldas, igy marad penz vga-zni is.

TR vs mainstream intelt kar lesz osszevetni, masra van.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#122347) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Házi kreált media szerverem beuzemelve :K
A napokban kap még további 7tb-ot :C

Hogy ne csak mindig házimozi linkeljek ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#122348) norbert1998 válasza Lacielvtárs (#122347) üzenetére


norbert1998
veterán

Hatezbeteg :DDD :C

(#122349) Lacielvtárs válasza norbert1998 (#122348) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

de még milyen beteg, de van rajta, vagyis a napokban lesz rajta összesen 10 db 3 TB-os hdd ;]
vagyis hazudok, csak 9 db, a 10-ik a rendszer hdd, az nem három terrás :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#122350) #Morcosmedve válasza Lacielvtárs (#122347) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Attttya vilagitas :Y :D Elborultal... :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.