Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121351) Whysperer válasza MiklosSaS (#121350) üzenetére


Whysperer
addikt

Amúgy tudom nem egy kutya a dolog ,de képzeljétek el ,hogy Nekem olyat csinál az új NV driver óta a gépem ,hogy a játkok akadnak. heroes of the storm , dota 2, WOW... ilyen 5 másodpercre beakadnak.

WOW-t betudtam úg ylőni,hogy Vsyn on , triple buffering meg min/max FPS 60 fixre és így nem akad,de nem értem amúgy az okát. Ráaádsul SSD-n van ebből 2. Ilyen eddi gnem létező lagok.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#121352) Habugi válasza MiklosSaS (#121350) üzenetére


Habugi
addikt

Rosszkor próbálod megérteni, a szolűűűsön megszületése után sokkal könnyebben fog menni. :)

Amennyiben jól tévedek, úgy kezdődöt a kapcsolatotok hogy normálisabb OC mellé nem volt használható energiatakarékos hikód, state buherrel érted el h visszavegye az órajelet, amit BIOS-ban követtél el egy ROG.com-os útmutatás alapján.

Na.., ha hátad közepére kívánod azt a tortúrát amit feljebb írtam akkor a helyedben itt kezdenék, ugyanis adja magát h lehet nem véletlenül működik alapból úgy ahogy.., kvázi BIOS-ban lemented profilra a mostani állapotot, majd tolsz neki egy defaultot és a state buhert kihagyod..!

~4Ghz, RAM-ok pedig csak ameddig a lap magától vinné/kezelné komolyabb kézi beavatkozás nélkül (kvázi pl 1.35V azért mehet nekik manual), tévedés jogát fenntartva ez vmi ~2400 volt azthiszem. Amint ezek megvannak (~2 esetleg 3perc..), Fhos10-ben teljesítménycentrikus és teszt.. :K

NV driver síkon nem tudok megnyilatkozni.., egyrészt mert ami tökéletes azzal nem lehet probléma, kettő pedig miszerint olyan szinten tele van a puttonyom a Reliveokkal h elég blőd lenne pont az NV drivereket szidnom, még az elmúlt időszakban hibák/bugok terén nyújtott, relative lehangoló szereplésük mellett/után is. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#121353) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Jo ez a W10 Creator update, kurvagyorsan el is tuntettem a geprol.
Elcseszte a VGA drivert, es a nyomtato nem nyomtatott (volna) amig le nem okezok egy Samsung Internet Connection Usage Agreementet, hogy adatokat gyujtsenek rolam....hmmm.
Rollback, Creator kuka, lass csodat megy a nyomtato.

(#121354) Habugi válasza Malibutomi (#121353) üzenetére


Habugi
addikt

Mivel aktuális a gyalu.., tudom ajánlani azt ami nálam ugyan hosszabb de egyszeri "első" beállítás után még mindig tökéletes*** ..

*** lásd mint:

A Win7 64 stabilitásának, gyorsaságának, kollektív használhatóságának már legalább a 60-70%-át hozza.. :DDD ;] :O

Ettől a verziótól felfelé ez az érték minden egyes (azóta megjelent..) Update telepítésével egyre csak csökken..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#121355) CJ4567 válasza Methionyl (#121327) üzenetére


CJ4567
veterán

#rosszazNV #csakazAMD #poorVolta #jointherevolution ;]

Hablaty: vagy egy Redstone, azzal kevesebb gond van mint a Creatorssal, és Storeos játékok se panaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#121356) Whysperer válasza CJ4567 (#121355) üzenetére


Whysperer
addikt

Az tnevetem ,hog y a7870OC-val FULL HD -ba 6-on 40-55 Fps-em volt a 1060-nal meg 58-67!! ;) 85 ezerért +12 Fps.. Ha nem halt volan meg még mindig azt nyúzom sz.tem! ;)

Viszont azon behalok ,hogy már a 3GB-os 1060 97-103 ezer... Azt az egeyt sajnálom ,hogy az FX-ben nincs vagy az alaplapján valami GPU,mert akkor eladnám gyorsan. 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#121357) Whysperer


Whysperer
addikt

SAS-nak való. 8) Jó ksi Giga lappal. ;-P a VOLVOVIDIA-hoz csak ez dukál ,)

"A rendszer elég stabil volt ahhoz is, hogy lefuthasson rajta a HWBot Prime Benchmark, ami 12189,52 P/s pontszámot adott, ez pedig új világrekord a" :C :C :C

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#121358) Habugi válasza CJ4567 (#121355) üzenetére


Habugi
addikt

Akár..

(#121357) Whysperer:

Windows 7 ... :D

Milyen meglepő...

..jah.., MÉGSEM..!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#121359) Whysperer válasza Habugi (#121358) üzenetére


Whysperer
addikt

Windows 10 windows 7 Skin Pack!!! be careful [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#121360) CJ4567 válasza Whysperer (#121357) üzenetére


CJ4567
veterán

Inkább noVideo ;]

Habugi: nem volt gondom a Creatorssal, azon kívül hogy random meghalt a ReLive, de már ezzel sincs gond, mostanában egyszer jött elő pedig sokat használtam.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#121361) hackeeeee válasza Methionyl (#121327) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hasonló fogyasztású másik vga-val próbáltad, vagy másik gépbe bepakolva előjön a hiba?

Véleményem szubjektív...

(#121362) Methionyl válasza hackeeeee (#121361) üzenetére


Methionyl
senior tag

Yep. Beraktam másik gépbe. Ugyan úgy nem ment. Beraktam egy 5870-et az eredeti gepbe azzal egyből ment.. 2 tappal is próbálkoztam. :(

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#121363) Habugi válasza Whysperer (#121359) üzenetére


Habugi
addikt

Szükségtelen.., mivel egy rakás szar, természetéből fakadóan nem lehet Skinpackkal kamuflázsolni, mivel ránézés nélkül a szagáról megállapítható ha 10-es.. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#121364) CJ4567


CJ4567
veterán

CPU-n batch számot hogy kéne értelmezni? Leírás alapján semmit se értettem meg.

No Sana No Life

(#121365) bandi0000 válasza CJ4567 (#121364) üzenetére


bandi0000
nagyúr

mit akarsz értelmezni rajta? :D

annyi a jelentősége max, hogy régebben az alapján nagyobb eséllyel fogtál ki tuningos procit

más

Meg jött a ház, röpke 2,5 óra alatt tudtam össze rakni, elég pozitív a véleményem eddig
van rajta 3 állásos venti szabályzás, 3.-on van hangjuk azért, de nem vészes, 1-sen szinte semmi, közepesen se vészes
Anyag van benne, még a táp takaró műanyag is olyan vastag, én meg mikor szedtem le féltem hogy eltöröm, de meg se nyekkent
oldalát sikeresen ráejtettem a lábamra, hát fájt :D
attól tartottam, hogy ez is recseg ropog majd, de nincs semmi hangja

eddig annyi a negatív, hogy ilyen gyorsan leszedhetős oldala van, mikor ráraktam eléggé lötyögött, viszont kicsit benyomtam a lemezt amibe bele "kapaszkodik" és most már passzentos
a legnagyobb baja, hogy ahogy fel húzom a fogantyút, akkor maga az egész lap is megemelkedik, és megsérti a sarkán a festést, de azt lehet pótolni


Xbox One: bandymnc

(#121366) CJ4567 válasza bandi0000 (#121365) üzenetére


CJ4567
veterán

Jó lenne tudni hogy mit jelent, de akkor nem érdekes :D

No Sana No Life

(#121367) hackeeeee válasza Methionyl (#121362) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát erre nem számítottam.. Akkor innentől sanszos, hogy mi volt a "kör" a GPU-don annak idején. Ha jól emlékszem Neked volt.

bandi0000: Fasza lett, grat. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#121368) MiklosSaS válasza Habugi (#121352) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

BaCCogatom még, oszt ha semmi nem segit feldobom ebayre oszt jön majd egy 7800X vagy 8700K.
Pedig nem szeretnék lemondani a Rizsáról...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121369) CJ4567 válasza MiklosSaS (#121316) üzenetére


CJ4567
veterán

Teljesítmény hatékonyság kikapcsolva, ez az alapbeállítás. Nem játszottam, ez YT háttérben, és FB előtérben egy Chromeban.

Mindjárt nézek egy PD2-t.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#121370) bandi0000 válasza hackeeeee (#121367) üzenetére


bandi0000
nagyúr

kössz, már csak egy 1070 hiányzik, hogy kitöltse a teret :D

Xbox One: bandymnc

(#121371) CJ4567 válasza CJ4567 (#121369) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam így néz ki a GPU-Z.

No Sana No Life

(#121372) DR|FTK|NG válasza Balathruin (#121349) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Hát igen, a BGA csak végszükség esetben javasolt, mint sok esetben az értékesebb dolgok javítása(ha van garancia - én eseteimből kiindulva). Meg szerintem ha utána jár a BGA-nak, akkor a találatok fele arról szólna, hogy közel sem 100%-os megoldás.

(#121373) Malibutomi válasza MiklosSaS (#121368) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jut eszembe nekem pl a W10 update csinalta hogy nem ment maxon a kartya, sot volt ahol elfelejtett 3D modba kapcsolni.

(#121374) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Hajnalt, tok jó ilyen hosegben aludni...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#121375) Mahrenburg válasza Lacielvtárs (#121374) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Látogass el ide az Antarktiszra, itt most tél van, itt kitűnően fogsz tudni aludni... :K

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#121376) Lacielvtárs válasza Mahrenburg (#121375) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát ezt kellene :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#121377) CJ4567 válasza Habugi (#121363) üzenetére


CJ4567
veterán

Már értem miért kapcsolod ki az energiatakarékos módokat... Furcsán kevés FPS-em volt PD2-ben (20-30, általában 25), megnézem már mit csinál a kártya játék alatt. Szépen menüben 1200-at tartott, majd játékban 500 körülire esett le a GPU :C Teljesítmény hatékonyság ki(tetszett hogy idle nem olyan agresszív az órajel állítgatás, de már nem hat meg), VGA tartja az 1200MHz-t mint a szög, FPS hirtelen felugrik, már amennyire a Xeonom engedi.

No Sana No Life

(#121378) hackeeeee válasza CJ4567 (#121377) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na ezaz... Viszont ezt szerencsére az zöldeknél faccán megoldották. Nem tudom, hogy a polaris-nál ez hogy álll.

Véleményem szubjektív...

(#121379) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Napot!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121380) CJ4567 válasza hackeeeee (#121378) üzenetére


CJ4567
veterán

Polarisom van, ez az egy dolog amivel gondom volt idáig. Vagy is igazából nem tudom mi hibája, hogy csak PD2 alatt, játékban jön elő, de most jó.

Képes kevés terhelésre is állítani alapból a GPU órajelét, elég széles tartományban.

Más: Chromeban másnál nem volt még pöttyözés? Ritkán zöld pöttyök(konkrétan egy nagy blokk) jönnek elő a képernyő alsó sarkában, játékban nincs ilyen gond, és screenshotolható a hiba, ebből gondolom hogy programhiba lesz.

Ilyen.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#121381) DR|FTK|NG válasza MiklosSaS (#121379) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

(#121382) CJ4567 válasza CJ4567 (#121380) üzenetére


CJ4567
veterán

Látható hogy a GPU-Z ablak mögött jön elő, tehát a Chromenak jött elő valami baja. Lehet annak is a teljesítmény hatékonyság volt a baja, majd kiderül.

No Sana No Life

(#121383) DR|FTK|NG válasza DR|FTK|NG (#121381) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Most látom, hogy válasz lett. :W

(#121384) bandi0000 válasza DR|FTK|NG (#121381) üzenetére


bandi0000
nagyúr

várható volt, túl jó túl olcsó, én még 12k ért vettem, nevetségesen olcsón, most már 20k de sehol nincs

Xbox One: bandymnc

(#121385) #Morcosmedve válasza bandi0000 (#121384) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:( nekem meg nem jut xD

© asszongya'hogy

(#121386) bandi0000 válasza #Morcosmedve (#121385) üzenetére


bandi0000
nagyúr

van ph-n egy, igaz új árba, vagy ott az i3 6100 is :D

Xbox One: bandymnc

(#121387) mackosajt


mackosajt
addikt

Na, úgy néz ki, pár nap és pár óra elbaszas után anyám gépe végre stabil.

E8400, 2x2 giga DDr2.
Apron vettem bele neki Intel Ssd-t, klónozás után a ramok szivattak.
Egyik kimozdult, és hibákat dobott.
Ezután 1-2 óra bekapcsolt állapot után rakoncátlan lett.
Tegnap nulláról újra tettem.
Azóta semmi hiba nem volt neki.

Az Ssd segített a közel 1 perces boot időt 15 másodpercre lehozni.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#121388) CJ4567 válasza #Morcosmedve (#121385) üzenetére


CJ4567
veterán

:P

No Sana No Life

(#121389) #Morcosmedve válasza CJ4567 (#121388) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem mintha gépeznék, ill. van procim, csak gondoltam max 15bol veszek majd, tobbet nem er..

Majd meglassuk nyar veget.

© asszongya'hogy

(#121390) stratova válasza #Morcosmedve (#121389) üzenetére


stratova
veterán

Kell egy R3 start picit talán rendezi az árakat az alsó házban. Raven 2/4 kéne egy komolyabb árcsökkentéshez, de az majd csak jövőre hathat Intelre.

(#121391) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#121385) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is akartam venni tesóméknak, de most már nem fogok.. Marad az FM2.

Véleményem szubjektív...

(#121392) Habugi


Habugi
addikt

/crymearivermode: On

..hogy nekem mennyire tele van a hócipőm ezzel a "bányászat" témával..

A csapból is ez folyik, cikkek, blogok, random VGA topicban 10-ből legalább 2-3 hosszászólás szerves része és az arány növekszik.
Bányász driver, bányász kártya, bányászat hatása az egergiafelhasználásra, bányászat hatása a játékos piacra, bányászat hatása a globális felmelegedésre.
Kinek jó.., kinek rossz, akinek jó annak mennyire jó, akinek rossz annak mennyire rossz és ha nem emelzés szinten akkor random, immár nem csak VGA topicban esnek egymásnak.. :U :W

Elképesztő és mindezt úgy hogy a potenciális olvasó/fogyasztóközösség jó ha 5%-át érinti közvetlenül, nem több.., mert az hogy most a "jelenség"/Etherium hatására trendi lett betolni mindenhova hogy "óóóó, pedig most vettem volna VGA-t.." nem javít ezen ugyanis ez csak színház az esetek többségében, mivel hardver eladások szempontjából ez a bizonyos mostani pár hónap elég régóta uborkaszezonnak számít. :U

..de neeeem, most majdnem mindenki tolja a hikomatot neki éppen miért fááááj nagyooon, problémákkal teli életükben hathatós prioritással helyet foglalt a bányászat (;]) és ezt le kell írni mindenhovaaa..

Ezt persze az adott felületet üzemeltető hogyan értelmezi, persze hogy úgy h erről kell cikkezni, ezt kell futtatni, ez lesz rommáolvasva, ez hozza az olvasót, ez foglalkoztat most mindenkit.
Na hát nem MINDENKIT.., a nagy ló***zt..! :N :((

Unom, qrvára unom és nem PH sík only, még csak nem is az apropó szolgáltatója csak éppen ide sírom ki néktek, ide.., azért ide, mert ez eddig egy relatíve bányászat/ebből eredeztethető melankólia mentes topic volt.., MOSTANÁIG..! ;]

/crymearivermode: oFF

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#121393) Methionyl válasza Habugi (#121392) üzenetére


Methionyl
senior tag

+1.

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#121394) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#121391) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

úgy tűnik, hogy lesz vacsi új box version 15-ért, szállítással. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#121395) Balathruin válasza Habugi (#121392) üzenetére


Balathruin
veterán

Akármennyire unalmas én már legalább egy hónapja arra várok hogy kiszórják a kártyákat, mert a mostani működése idegőrlő.

(#121396) Methionyl válasza #Morcosmedve (#121394) üzenetére


Methionyl
senior tag

Látom proci elment (nem követtem eddig).
Btw..vizsga siker..szóval maybe next time :D :))

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#121397) DR|FTK|NG válasza Balathruin (#121395) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A mostaniddal(HD 7950, ugye?) mi van?

(#121398) Balathruin válasza DR|FTK|NG (#121397) üzenetére


Balathruin
veterán

+50°C offset a hőszenzoron

(#121399) stratova válasza Habugi (#121392) üzenetére


stratova
veterán

Prof. Hab szívjon el egy cigirágót vagy egy spanglit eressze ki a gőzt és tegyen rá magasról!
Nálam most az AMD találgatós is pihenőre lesz téve... mert régóta már csak az adok-kapok megy (és álszent lennék, ha azt állítanám, hogy ennek néha nem voltam részese) és az kb. ugyanennyire fárasztó.
Szóval nekem ott a kölök, kendnek a Stellaris vagy éppen Ön tudja mi. Néha benézünk ide, aztán a többi addig míg ez a hullámzó "barna massza" le nem apad, jegelendő.

(#121400) hackeeeee válasza Habugi (#121392) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nemakarszbányászni?

Irónia ON. :)

DE amúgy jah, 1080 topic is egy pár napig szinte csak erről szólt folyamatosan... De általában "elhal" a téma.
Múltkor tápos topic-ban volt valaki, aztán miután kellőképpen nem foglalkozott vele senki átkerült 1080 ON-ba..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.