Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121051) Habugi válasza MiklosSaS (#121038) üzenetére


Habugi
addikt

Számomra ez a zéró energiatakarékos dolog inkább fícsör sem mint BIOS bug.., tovább megyek, szerintem megtaláltad a Ryzenek első olyan tulajdonságát ami jelenleg szimpatikus számomra.. ;] :C

Lesz BIOS hamarosan szerintem, ez h a non-Wifi C6H-hoz már van X db de a tiédhez semmi ez biztosan nem egy hosszasan fennmaradó állapot. :N

Sokadik utolsó offical (1201) utáni béta ez a 1403.., ahogyan nézegettem tegnap a fórumot elég reszponzívak is a visszajelzésekre, szerintem amint elérnek egy vállalható állapotot véglegeset csinálnak belőle és nagy valószínűséggel ez lesz az a pillanat amikor helyből megkapja a Wifis verzió is.

(#121050) #Morcosmedve:

Löööl, lebuktatsz.., hova-tovább az is végleg kiderült h kreativitásból én voltam az osztály büszkesége. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#121052) #Morcosmedve válasza Habugi (#121051) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ne tegyél töbkre! :C :D De legalább tényleg lehet a ph!-n kétszer regelni.. ;]

© asszongya'hogy

(#121053) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#121050) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kickban happens. :DDD

@Sas: Meglátjuk. Reméljük rendbeteszik minél hamarabb. :)

Véleményem szubjektív...

(#121054) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ugy látszik a P-state opció kicsit orvosolja ideiglenesen a helyzetet.

Ramok 2666 MHz-en, cpu 3.9 GHz, órajelet és feszültséget szépen finoman vissza veszi üresjáratban. Kezd alakulni....

Egy biztos, a Rizsa tuning amnyira nem egyszerü mint amilyen az FX volt, az Intelről nem is beszélve.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121055) DR|FTK|NG válasza MiklosSaS (#121054) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Aztán lesz egy BIOS update, aminél nem fognak ezek a beállítások menni, de kis erőfeszítésért cserébe számok alapján érezhetően gyorsabb lesz(RAM 3000-3200MHz, CPU 4,2GHz - mondjuk utóbbi Rizsától szép lenne).

[ Szerkesztve ]

(#121056) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nahhh...itt az a pont amikor azt mondom hogy vegre latom az alagut veget :D . Kicsit gatyaba raztam, P0-State az ami segitett, a ramok csak 2660 MHz-en hajlandok stabilan de egyelore jo lesz ez igy, majd ha jon az uj BIOS remelem menni fog legelabb 3200-on.

Processzor multija az kozeliti a naormalis ertekeket, az egyszalas teljesitmeny kicsit gyenge..vagy valami meg nem kerek vagy a winfos frissitette magat..nem tudom, de egyelore nem baXtataom...marad igy. Telepitem amit telepitenem kell, aztan kis teszteles es alvas.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121057) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Akkor egy kép a kicsikéről :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121058) Mahrenburg válasza Lacielvtárs (#121001) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Üvegszilánkok? Ilyen könnyen akarod megúszni? Halszálkaszilánkokra térdepelj, az már valami...

Mellesleg van itt nálunk az Antarktiszon pár mázsányi, ha gondolod, jutányos áron a tiéd lehet... :U

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#121059) Lacielvtárs válasza Mahrenburg (#121058) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Fizessek azért hogy ti meg tudjátok büntetni? ;]

Jó reggelt mindenkinek :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#121060) hackeeeee válasza MiklosSaS (#121056) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Legalalább megy, és nem szöggyári beállításokkal. ez jó hír. :)

Ez, hogy ugye mi egyszerű, és mi nem.. Emlékszem rá, még amikor Hablattyal beleugrottunk a Skylake OC-ba, és azt sem tudtam mivan.

Amúgy, a viccet félretéve, lehet érdemes lenne megnézni úgy, hogy nincs c/p state, hanem tekerjen maxon, akkor mizuvan? Vagyis, akkor megy-e, javul-e a helyzet, vagy szétesik az egész.

Idle-ben úgysem ugrik meg drasztikusan a TDP, ha nincs terhelés. :)

Véleményem szubjektív...

(#121061) MiklosSaS válasza hackeeeee (#121060) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Megyen, hasit szepen. Az Intel OC gyerek jatek emelett, ki kell ismerni a platformot aztan minden rendben lesz.

A P-State 0-t alitottam be, ami a maximalis orajel es fesz. Arra jott meg egy kis + kakao az offset miatt. Ha mindent maxra tolok akkor olyan 4-5 %-al tobb pontot kapok. Visszont igy uresjaratban 70 W korul fogyaszt, maxon pedig legyeli a 115+ W-ot is....ami azert majdnem 50 W hotermeles...

Ha jon majd az uj BIOS az alaplapomhoz azt hiszem meg leszek vele elegedve :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121062) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#121061) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Áh, az nem lehet, hogy bármivel megelégedj. :D

© asszongya'hogy

(#121063) hackeeeee válasza MiklosSaS (#121061) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem annó az fx-es platform is 60-80w között volt idle. :)

Véleményem szubjektív...

(#121064) MiklosSaS válasza hackeeeee (#121063) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nálam ott a D5 pumpa ami megpapálja üresjáratban is a 20-25 W-ot, meg 7 ventilátor. Sima hütővel nekem sem volna 60 W felett.

@Morcoska: siha :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121065) CJ4567 válasza MiklosSaS (#121061) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem tudom mennyire megbízható:

;]

No Sana No Life

(#121066) hackeeeee válasza CJ4567 (#121065) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hwinfo is írja, de ugye ha ki van lőve minden energigazdálkodásos cucc, akkor nem pontos. Nekem pl. állandóan 11W-t ír. :)

Véleményem szubjektív...

(#121067) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ez nincs meg valakinek?

Véleményem szubjektív...

(#121068) norbert1998


norbert1998
veterán

Na ezt nem gondoltam volna [link]

(#121069) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Modern család ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#121070) hackeeeee válasza norbert1998 (#121068) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nebasszálmárfel.. Márbocsnálat..

Nade, mi a különbség, főként, ha 1 szálas a táp?! :Y

Ezt ki fogom próbálni, de tényleg.. Oké, hogy nem ad sokat, de pl. a boost-ot is befolyásolhatja, hát beszarás..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#121071) CJ4567 válasza norbert1998 (#121068) üzenetére


CJ4567
veterán

Láttam már, akkor is csak ennyi volt a véleményem:

wat?

No Sana No Life

(#121072) norbert1998 válasza hackeeeee (#121070) üzenetére


norbert1998
veterán

Szerintem az hogy az a 10+ amper már elég szűkös egy vezeték éren, kettőn jobb.

Nézzétek meg, hátha

(#121073) hackeeeee válasza norbert1998 (#121072) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

El is mondja a végén amúgy, hogy lényegében miért számíthat.

Véleményem szubjektív...

(#121074) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Szép az idő ma :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121075) hackeeeee válasza hackeeeee (#121073) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naszóval akkor.. Kb ez egy rohadt nagy wtf kategória... Mindkét opciónál reboot után kezdtem el a mérésékeket. Semmihez sem nyúltam, csak betoltam a második kábelt, szóval, Én is 3 mérést csináltam, sora teszem, vagyis 1 kábel első mérés, 2 kábel második mérés, de oda is írom, szóval:

1 PCI-E tápkábel, első mérés:

2 PCI-E tápkábel, első mérés:

1 PCI-E tápkábel, második mérés:

2 PCI-E tápkábel, második mérés:

1 PCI-E tápkábel, harmadik mérés:

2 PCI-E tápkábel, harmadik mérés:

Főként a MAX fps ugrott meg, PEDIG 2 tápkábellel 2038-on ment végig a kártya, a beállított curve ellenére, 1 kábellel pedig 2050-en...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#121076) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

És még egy :) kus városkánk szebbik részéről "D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121077) norbert1998 válasza hackeeeee (#121075) üzenetére


norbert1998
veterán

Elég beteg, de tényleg :Y

Nálam sajna mindenképp 2 külön kábel megy, úgyhogy ennél erősebb ezzel a módszerrel sem lesz a gép :D

(#121078) Methionyl válasza hackeeeee (#121075) üzenetére


Methionyl
senior tag

micsodaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, rohanok venni új tápot :Y :Y

u.i.: ugyan itt eladó Supernova 650 G2 :D :DDD

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#121079) CJ4567 válasza norbert1998 (#121077) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam meg 1 csatlakozó van a kártyán, úgyhogy én se tudok FPS-t növelni így. :DDD

No Sana No Life

(#121080) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Rlmagyarázátok mi a lényege a filmnek? Nem tudom megnyitni...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121081) norbert1998 válasza MiklosSaS (#121080) üzenetére


norbert1998
veterán

Amit linkeltem?

Hogy ha a vga-ba a táp nem egy vezetéken megy, aminek két vége van, hanem két külön vezetéken megy, akkor pár fps-el nagyobb teljesítményt érsz el, esetenként tuningban is.

(#121082) hackeeeee válasza MiklosSaS (#121080) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A lényeg, hogy pár %-kal gyorsabb a vga, ha 2 külön PCI-E szálról van megtáplálva, és nem egy "osztott" kábelről, aminek a végén van két csati.

Ami valahol érthető, mert ugye kisebb a terhelés 1 kábelen.. De életembe nem gondoltam volna erre.

Methionyl: Ha van rajta 2 szál a vga-khoz, akkor nem kell eladni. Ha nincs, akkor sem, ez max 5% különbséget jelent. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#121083) otto14


otto14
senior tag

Hogyan kell jó önéletrajzot írni? Van bevált sémátok? Esetleg ha elküldenétek a sajátotok, az sem lenne rossz :)

asd

(#121084) hackeeeee válasza otto14 (#121083) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van pár módszer.. Az europass a faék módszer, azt elfogadják szinte mindenhol.

Vagy, lehet gerilla önéletrajzot írni, ehhez találsz sok infót, ha rákeresel. :)

Véleményem szubjektív...

(#121085) bandi0000 válasza otto14 (#121083) üzenetére


bandi0000
nagyúr

önéletrajz készítő, van ilyen oldal, személyre tudod szabni, vannak benne sablon mondatok, az tökéletes erre

Xbox One: bandymnc

(#121086) hackeeeee válasza bandi0000 (#121085) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Max a forma legyen ami "sablon", azon kívül érdemes egyedire szabni, legalábbis szerintem..

Ha olyan helyre küldöd, akkor ha hagysz benne úgymond sablon mondatokat, akkor abból már simán leszűrhető, hogy bizonyos dolgokhoz nincs egyedi gondolatod.

Véleményem szubjektív...

(#121087) Methionyl válasza otto14 (#121083) üzenetére


Methionyl
senior tag

Van itt PH-n topik is, tavaly ilyenkor nekem is kellet, akkor még aktívak voltak (lusta vagyok linkelni :( )

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#121088) norbert1998


norbert1998
veterán

Ilyen is milyen rég volt :()


(#121089) CJ4567 válasza hackeeeee (#121075) üzenetére


CJ4567
veterán

3DMarkban vagy valami játékban van különbség?

No Sana No Life

(#121090) hackeeeee válasza CJ4567 (#121089) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Játékban pár fps.

Inkább annyiban érződik, hogy pl. ahol eddig volt vrel, ott nem volt.

Mint említettem, pár % a különbség. FS-t nem mértem, kiszedni mot nincs kedvem már.

Amúgy is valszeg kötegelőznöm kell majd, mert elég idétlenül mutat a kábel, hogy "vissza van hajtva2.

Véleményem szubjektív...

(#121091) CJ4567 válasza hackeeeee (#121090) üzenetére


CJ4567
veterán

Öhm, mi az a VRel? Utolsó NV kártyám egy 9500GT volt.

No Sana No Life

(#121092) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Csendélet :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121093) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Reggelt :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#121094) hackeeeee válasza CJ4567 (#121091) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Radeonnál is lehet..

Véleményem szubjektív...

(#121095) stratova válasza MiklosSaS (#121092) üzenetére


stratova
veterán

Szépen szalad. :) Látom egyelőre a C'n'Q (van ennek új AMD-s neve?) megőrzése mellett sikerült elcsípni a 4,0 GHz-et, remélem hamarosan a RAM-okkal is sikerül közös nevezőre, de főleg magasabb órajelre jutni. ;)

(#121096) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Tegnapi program Goodwood festival of speed volt.
Szarraegtunk a napon, olyan kocsikat lattunk amikrol halando csak almodhat.

Megerkeztunk, zsakszamra Lamborghinik, Mclarenek, Aston Martinok meg Laferrari is volt....es ez csak a parkolo volt, utana mentunk be a rendezvenyre.
James Hunt F1 auto, rengeteg regi ferrari, az osszes regi bajnok auto, es nemkiallitva hanem korbenezhetoen, es aztan mindegyikkel mentek palyan is.
Iszonyat jo volt.

[ Szerkesztve ]

(#121097) stratova válasza Malibutomi (#121096) üzenetére


stratova
veterán

No oda egyszer tényleg jó lenne eljutni, még beszámolókat olvasni felvételeket nézni se semmi. Igaz kicsit vérzik az ember szíve, amikor lezúznak egy-egy felettébb ritka járgányt. De legalább meghajtják őket mint régen.
Gratula!

[ Szerkesztve ]

(#121098) #Morcosmedve válasza Malibutomi (#121096) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Èn is követem mindig, vannak jó YT vloggerek, akiken keresztül latni az egeszet es nem szar autokkal mennek ki ok sem. Pluzz ezen kivul is toljak a tartalmat.

© asszongya'hogy

(#121099) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Napot.

Na az este játszottam kicsit, akkora FPS dropok voltak hogy csak néztem mint a hal a szatyorban. Játék közben a VGA kihasználtság 25 %-ra is beesett. Azon a pályán ahol 7700K+1080-al vikt 120 FPS a rizsával volt 25 :W

Nem tudom mi okozta...de a kártya néha keesett 20-25 %-ra a processzor meg 15-20 % alá is. Szép volt, ilyet anno nég a Furykával tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#121100) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#121099) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Biztos a lap a hiba oka :DDD

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.