Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22251) Weareus válasza philoxenia (#22248) üzenetére


Weareus
addikt

A foton hullámtermészetű, vákuumban legalább is.
Jah, akkor nem illeszthető rá koordináta-rendszer. :DD
Heuréka!!!

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#22252) philoxenia válasza Weareus (#22251) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mert ami hullámtermészetű arra miért nem lehet?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22253) Weareus válasza philoxenia (#22252) üzenetére


Weareus
addikt

Fénysebességgel halad. Ha ráraksz egy koordinátarendszert és benne a fotont nyugvónak tekinted (mert ugye a mozgás relatív), akkor egy vele ellentétes irányú foton 2c-vel fog haladni, ergo Einstein bácsi visszafordul a sírjában és lefelé kezd el ásni, sőt még a pizzarendelést is lemondja, ezt nem akarjuk.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#22254) philoxenia válasza Weareus (#22253) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez akkor is így van, ha szebevilágít egymással két fenyforrás vákumban. Akkor ha a másodikat bekapcsolod, az első kialszik? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22255) Weareus válasza philoxenia (#22254) üzenetére


Weareus
addikt

Azt nem tudom, hogy van, de c-nèl gyorsabban nem lehet haladni. A relativitáselméletet pedig nem ebben a totyikban fogjuk megdönteni, ez £₩¥#$&.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#22256) philoxenia válasza Weareus (#22255) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ott hibázik az okoskodásod, hogy egyrészt nem két mozgó objektum egymáshoz viszonyított sebessegéről szól a relativitáselmélet. Másrészt az eredeti kérdésedben konkrétan a fotonra azaz a felületére illesztetted volna a koordinátarendszert, míg a válaszodban, a fotont illeszted koordinátarendszerbe...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22257) Weareus válasza philoxenia (#22256) üzenetére


Weareus
addikt

Hát persze. Valamire koordináta rendszert illeszteni és valamit koordináta rendszerbe rakni nem ugyanaz.
A relativitáselmélet arról (is) szól, amit te írsz, hogy nem.
Pl. a vonatos, bakteros példa. Csak ez a specrel része.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#22258) Spet válasza Weareus (#22251) üzenetére


Spet
addikt

Kérdés (mint hozzá nem értőként): térbeli koordináta rendszerbe sem?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22259) customer114 válasza Weareus (#22241) üzenetére


customer114
senior tag

Lehet, ha hazaértem linkekem, hogy hogy.

Bár a hozzászólások elmentek kicsit a butaság irányába. ;)

(#22260) Weareus válasza Spet (#22258) üzenetére


Weareus
addikt

A relativitáselméletben a fotonhoz nem rendelhető nyugvó koordináta rendszer.
Válassz a fénysebességhez közeli sebességgel mozgó objektumot és alkalmazd a "sebesség összeadási" formulát. Akkor akár hogy bűvészkedsz minden tömeggel bíró dolog a fénysebességnél kisebb sebességgel mozog hozzádképest, a fény pedig megint csak fénysebességgel.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#22261) customer114 válasza Weareus (#22260) üzenetére


customer114
senior tag

Az első mondat nettó hülyeség. Ha nincs valamihez viszonyítási pontod akkor hogy mondod meg a sebességét..

[ Szerkesztve ]

(#22262) Weareus válasza customer114 (#22261) üzenetére


Weareus
addikt

Fuss neki újra.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#22263) F-ECT$


F-ECT$
titán

BME Fizika C1 (vagy C2) ugrik be a beszélgetésről, ott voltak ilyenek, hogy 2 rúdugró szalad egymás felé fénysebességgel és a rúdjaik végén ül 1-1 béka, akik lámpát tartanak a kezükben és egymás irányába világítanak. A kérdésekre már nem is emlékszem, csak a fenti feladatrészletre :)

Dive ever, work never.

(#22264) Weareus válasza F-ECT$ (#22263) üzenetére


Weareus
addikt

Tömeggel rendelkező test eleve nem mehet fénysebességel, tehát hülye a kérdés, ergo nem lehet rá válaszolni értelmesen.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#22265) customer114 válasza Weareus (#22262) üzenetére


customer114
senior tag

:DD Szórakozol? Kötekedni jársz ide?

Menj járj ki egy egyetemet és ígérem visszatérünk még ide. :K

(#22266) Weareus válasza customer114 (#22265) üzenetére


Weareus
addikt

Én a helyedben nem aggódnék ez miatt.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#22267) EmberXY válasza Weareus (#22255) üzenetére


EmberXY
addikt

Bizonyos körülmények között lehet c-nél is gyorsabban haladni: [link]

Up the Irons!

(#22268) philoxenia válasza Weareus (#22264) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bizonyíték? Ez feltételezés. A hangsebességről is azt hitték, nem léphető túl. Másrészt, honnan tudjuk, hogy a fotonnak nincs tömege pl. ? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22269) customer114 válasza philoxenia (#22268) üzenetére


customer114
senior tag

Sötét szobában ugyanannyi a pohár tömege a mérlegen, mint világosban. ;]

Egyébként már múlt héten rég megfejtettük ezt a kérést. ;] :)

[ Szerkesztve ]

(#22270) philoxenia válasza customer114 (#22269) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem, ez így hülyeség, azt kellene mérni, hogy egy sötét tárgy tömege növekszik-e, miután sok fényt kapott.... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22271) customer114 válasza philoxenia (#22270) üzenetére


customer114
senior tag

Akkor mérjük meg a foszforeszkáló macis párnát feltöltés előtt és után. :D

(#22272) Weeman1 válasza philoxenia (#22270) üzenetére


Weeman1
veterán

Napelemes powerbank? ;)

Xiaomi 11T Pro

(#22273) philoxenia válasza Weeman1 (#22272) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De azt használod is, kémiai folyamatok is vannak... Ennyi erővel egy lebarnult és egy fehér embert is kiállíthatnál a napra... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22274) EmberXY válasza customer114 (#22269) üzenetére


EmberXY
addikt

Honnan tudod? Sötétben nem is látod, hogy mit mutat a mérleg... Egyébként a sötétben is van fény, csak elbújik a hűtőszekrényben. :D

Up the Irons!

(#22275) alcsa válasza EmberXY (#22274) üzenetére


alcsa
senior tag

Ott már nincs hely neki, mert benn ül az elefánt ;).

(#22276) customer114 válasza alcsa (#22275) üzenetére


customer114
senior tag

Topik zárható. :DD

(#22277) updog


updog
senior tag

Kb. egy órája Pest felett átzúgott egy repülőraj, tudja valaki, mi volt ez?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22278) EmberXY válasza updog (#22277) üzenetére


EmberXY
addikt

Milyen repülők voltak?

Up the Irons!

(#22279) updog válasza EmberXY (#22278) üzenetére


updog
senior tag

Szürkék, kb ekkorák <-->:DDD Passz, magasan repültek, talán hatan, vagy kilencen, elég közel voltak egymáshoz, rajtam meg épp nem volt szemüveg, de a hangjuk az brutál volt.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22280) EmberXY válasza updog (#22279) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor nem tudom, csak tippelni tudnék, de azzal nem vagy előrébb... :DDD

Bizonyára valami kötelék volt, ami gyakorlatozott, talán a forma 1 vagy a vizes vb miatt, vagy nem tudom. :D

Up the Irons!

(#22281) customer114 válasza updog (#22279) üzenetére


customer114
senior tag

Ha <---> ekkorák lettek volna akkor tudom a választ, de így.. :(

(#22282) philoxenia válasza customer114 (#22281) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ctrl + görgő.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22283) alcsa válasza philoxenia (#22282) üzenetére


alcsa
senior tag

Nem jó, mert <--> =/= <---> :(

(#22284) Top cat válasza updog (#22279) üzenetére


Top cat
őstag

Szürkék?

Akkor érte jöttek vagy hozták vissza :DDD

(#22285) philoxenia válasza Top cat (#22284) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szürkék? Hegedűst kerestek.... :P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22286) customer114 válasza philoxenia (#22285) üzenetére


customer114
senior tag

Ez valami 90s évek beli dolog lesz. ;]

(#22287) philoxenia válasza customer114 (#22286) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sokkal régebbi... ;) Bár akkoriban is előkerült...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22288) customer114 válasza philoxenia (#22287) üzenetére


customer114
senior tag

Ilyen fórumon ilyen szintű műveltséget megkövetelő viccet elsütni. :D

Marhaság. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22289) EmberXY válasza Top cat (#22284) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet benne igazság, mert ma este már koncertezik, ezért hozhatták vissza sajnos. ;]

Up the Irons!

(#22290) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

ezeknél a szelfi botoknál van jelentősége, hogy for iphone, for samsung, mivel ezeknél a teloknál mások a méretek?

Azt a csiptetőt a végén olyan nagyságúra állítom amilyenre akarom?

風林火山

(#22291) marilllyo válasza Shingen (#22290) üzenetére


marilllyo
veterán

Méret az állítható, hisz samsung vagy iphone márkákon belül is vannak méretkülönbségek. Inkább azt mondanám, hogy kompatibilis droiddal vagy ios-sal vagy sem. Nekem az a tapasztalatom, hogy ami mindkettőhöz jó az iphone-nal biztos működik. Droiddal szokott gond lenni. Régebbi telóval nem biztos, hogy megy.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22292) Shingen válasza marilllyo (#22291) üzenetére


Shingen
addikt

droid rendszerre kellene
Akkor milyen címszóval keressem ebayen ami biztos kompatibilis lesz?

風林火山

(#22293) #33253120 válasza updog (#22277) üzenetére


#33253120
törölt tag

Most, hogy mondod....
Debrecen felett is volt Kedden egy négyzet alakzatban, alacsonyan repülő 4 sötétszürke helikopterből álló raj, ami azért volt kicsit feltünő, mert fegyvertartó konzolok voltak mindegyik gépen.
Saccra tankolni jöttek a reptér felé, de tuti katonai cucc, mert a flightradar nem mutatta, és nem magyar, mert nem hasonlított egy hazai állományban lévő gépre sem. Sajnos az azonosítójukat nem tudtuk leolvasni. Alacsonyan jöttek, de annyira azért nem. Akartam én akkor is írni erről, de hát a munka hevében... :D

(#22294) philoxenia válasza #33253120 (#22293) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22295) philoxenia válasza customer114 (#22288) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig még hozzá se tettem, hogy mit kereshettek pont a háztetőn a szürkék.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22296) EmberXY válasza philoxenia (#22294) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is az SG17-re tippelnék, ([link]), már korábban is röpködtek, "előkészítették a terepet" ([link]).

Up the Irons!

(#22297) philoxenia válasza EmberXY (#22296) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt Szolnok környékén nem újság egy-két helikopter, nekem nem tűnik föl, hogy mikor mennyi és merre.... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22298) donmackó válasza #33253120 (#22293) üzenetére


donmackó
őstag

Katonai hadgyakorlat van Hajmáskér és környékén a Bakonyban -> [link]

Release the cable hounds!

(#22299) r.levente75


r.levente75
addikt

Éljen a telekom a XXI. Században. Gratulálok nekik! :C

(#22300) #33253120 válasza donmackó (#22298) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem illeszkedik az irány, és a dátum.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.