Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22351) Shingen válasza philoxenia (#22350) üzenetére


Shingen
addikt

hogy értsd, ha egy kardot 1040 szénacélból van....................akkor, mennyire éltartó,stb...........

風林火山

(#22352) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm megkért, hogy másoljam le, a régi MiniDisc-jeit. A kérdésem az, hogy ezt hogyan lehet legegyszerűbben megvalósítani?
Csak egy sima laptopom van, és egy apa-apa jack dugó.
köszönöm a válaszokat.

(#22353) Jorus válasza Tav-Csoves (#22352) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mit ért az ismerősöd 'lemásolás' alatt? MiniDiscről MiniDiscre, vagy a MiniDisceken levő anyagokat szeretné rögzíteni mondjuk .mp3-ban?
Ha az utóbbi, akkor alapvetően kellene valami, ami lejátsza a lemezt, praktikusan egy lejátszó, egy átjátszó kábel, és valami, amivel rögzíted a felvételt, mondjuk megfelelő egy hangkártya és egy szoftver. Tehát kelleni fog egy MiniDisc Player, annak lesz 3.5-ös jack kimenete, azt összekötöd a laptopod vonalszintű bemenetével (ha van neki), és egy megfelelő szoftverrel rögzíted az általad kívánt módon és formátumban.
Ha fentiek közül semmi sincs, csak egy laptop és egy jack dugó, úgy nehéz lesz. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22354) Tav-Csoves válasza Jorus (#22353) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

hehe hát gondoltam. :)
Köszönöm a posztod, megválaszoltad a kérdésem, ugyanis felhívtam az ismerősöm, és hozni fogja a felvevő/lejátszó berendezést.
szóval megoldva. :) Köszönöm szépen!

(#22355) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Leszakadt a headsetről a gumi (némi gyermeki rásegítéssel) és sikerült találnom és vennem ebayen gumit hozzá. Mivel lehetne ezt visszaragasztani...? [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#22356) rushty


rushty
senior tag

Az eszközöm szivargyújtós csatlakozójával nem tudok mit kezdeni - nincs autó.
Szeretném otthon(vagy ahol van hálózat) használni, ehhez kb. mennyiért kapható átalakító?

Valami olyan kéne azért, ami nem csapja le a biztosítékot. http://kutyubazar.hu/egyeb-kutyuk/101-fali-szivargyujtos-adapter-220v-12v-atalakito-kutyubazar-ek-005.html De lehet olcsóbb is (ebay stb.), mint egy ilyen híresen drága oldal.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#22357) rushty


rushty
senior tag

6inches (vagy 6,5?) tabletre létezik kijelző fólia?
Nem a töréstől karctól félek elsősorban, hanem bosszantó, hogy a tükrös felületen a betűk olvashatatlanok a maszatolástól. :(
Egy vízálló tokban mennyire jól olvasható? Gondolom torzít a levegős gyűrűdése miatt

Revolut meghívó pü-ben

(#22358) Spet válasza rushty (#22357) üzenetére


Spet
addikt

Pontos tablet típusra rákeresel és rögtön kiderül.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22359) rushty válasza Spet (#22358) üzenetére


rushty
senior tag

Ja, az meglesz, hogy milyen méret, csak nem egy speedshopban vennék hozzá drágán, hanem inkább várok rá egy hónapot olcsóbbért, csak link is kellene hozzá.
Naivan úgy állnék hozzá, hogy mindegy a méret, ha kisebb annyit fed, ha nagyobb megvágom. :D

Revolut meghívó pü-ben

(#22360) kgergo23


kgergo23
tag

Sziasztok !

Nem tudom mennyire jó helyre írok, de nem lenne valaki itt közületek vagy az ismeretségi körében olyan, aki Angliában él és kocsival szokott hazajönni, vagy olyan aki kijárkál néha néha ? Akár hetente vagy havonta ?

Egy-két csomag hazajuttatása lenne a cél, ami postával vagy futárral nem lenne annyira gazdaságos, illetve biztonságos. A méret 27 x 40.5 x 54.5 cm (+/- 2 cm) és súlyra 3-4 kg lenne. És semmi problémás tartalom természetesen.

Szóval ha valaki tudna ilyesmit vállalni, örülnék a megkeresésnek, természetesen kompenzáció is lenne megegyezés szerint :)

Köszi a figyelmet és bocsi ha rossz helyre írtam !

Amilyen a fogadj Isten, olyan az adjon Isten...

(#22361) EmberXY válasza kgergo23 (#22360) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Javaslom a következő topikokat, hátha célravezetőbb (de arra vigyázz, hogy a fórumon nem nagyon szabad hirdetni):

Ph!uvar
Anglia

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22362) kgergo23 válasza EmberXY (#22361) üzenetére


kgergo23
tag

Szia !

Nagyon szépen köszi :R
Nem nem, csak el kellene hozni egy vagy két csomagot, nem fogok árulni semmit :)

Amilyen a fogadj Isten, olyan az adjon Isten...

(#22363) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Külső/belső hőmérővel kapcsolatban kérdeznék, erről lenne szó.
A szenzor, amit kívülre kell helyezni, mennyire vízálló? A termékleírás nem viszi túlzásba az ide vonatkozó részt, ideális helyet ír, de nem részletezi, hogy az milyen... Ha csak simán kilógatom az ablakon, akkor a csapadék/pára kárt tehet benne, vagy bírni fogja? Hogyan lehet/kell az ilyesmit elhelyezni, van valakinek tapasztalata erről?
:R

Up the Irons!

(#22364) philoxenia válasza EmberXY (#22363) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A külső szenzor benne van az árban? vagy vezetékes?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22365) EmberXY válasza philoxenia (#22364) üzenetére


EmberXY
addikt

Vezetékes, kb 3 méterre ér el.

Up the Irons!

(#22366) philoxenia válasza EmberXY (#22365) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem is olyan van, annak a jégeső se árt....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22367) EmberXY válasza philoxenia (#22366) üzenetére


EmberXY
addikt

Az ablak egyik felső sarkában rögzítettem, ott kevésbé éri eső, kiderül, hogy meddig bírja a német precizitás. :D

Up the Irons!

(#22368) #65675776 válasza EmberXY (#22367) üzenetére


#65675776
törölt tag

A német precizitás az egyik legmakacsabb és legmegalapozatlanabb urban legend manapság.

(#22369) Saccco válasza #65675776 (#22368) üzenetére


Saccco
nagyúr

+1
Napi szinten dolgozok együtt velük. (Nem külföldön.)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22370) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Megláttam egy korábban üzletként működő, most üres helyiséget, és felmerült bennem, hogy kibérelném. Sehol semmilyen elérhetőség nincs kirakva az ingatlanon, honnan tudom vajon kideríteni, hogy ki a tulajdonos? Bemegyek a földhivatalba, vagy az önkormányzathoz, akkor kiadják az infót?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22371) Met válasza updog (#22370) üzenetére


Met
nagyúr

Szomszéd nincs?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22372) updog válasza Met (#22371) üzenetére


updog
senior tag

Tök különálló földszintes épület, egy pavilonsor van ~10 méterre mellette. Hazaúton megkérdem az ott dolgozó kulcsmásolót, hogy vajon egybetartozik-e az ő bódéja az épülettel, de nem fűzök sok reményt hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22373) Saccco válasza updog (#22372) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Földhivatal nem adhat ki ilyen információt. (Ha tudod a helyrajzi számot, akkor betekinthetsz a tulajdoni lapba a Földhivatalban, ingyenesen. Csak helyrajzi szám alapján, cím nem.)

Esetleg az Önkormányzat tudhatja, ha a bérlet be volt jelentve.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22374) Saccco válasza Saccco (#22373) üzenetére


Saccco
nagyúr

Még valami, térképes beazonosítás is lehetséges elvileg, de az már fizetős. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22375) EmberXY válasza #65675776 (#22368) üzenetére


EmberXY
addikt

Természetesen én sem teljesen gondoltam komolyan, legalábbis nem egy 2200 Ft-os kütyü esetében, azért is volt szmájli a végén. Csodát nem várok, annak is örülök, hogy még működik és nem gyújtotta fel a házat.

Up the Irons!

(#22376) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Hardveraprón ugye nincs lehetőség utólag értékelést módosítani?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22377) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok!

HDMI kábelhez keresek ilyen...basszus még magyarul sem tudom. Szóval ilyen ..."elforgatót". Tehát, hogy a csatlakozót 90 fokban elforgatva tudjam belekötni a készülékbe.

Ebay-ről szeretném rendelni de fogalmam sincs, hogy keressek rá. De még magyarul sem vágom a nevét. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22378) Krogoth válasza marilllyo (#22377) üzenetére


Krogoth
senior tag

HDMI 90 Degree Adapter.

(#22379) marilllyo válasza Krogoth (#22378) üzenetére


marilllyo
veterán

Sejtettem, hogy túlgondoltam...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22380) Bjørgersson válasza inf3rno (#22376) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jelented az adott hirdetést, amit értékeltél, majd leírod mit szeretnél.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22381) inf3rno válasza Bjørgersson (#22380) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké, köszi! Egyelőre még bizonytalan, hogy jelentem e. Tulképp annyi történt, hogy az alaplapon, amit félkonfigban vettem már fél éve, nem működik a b channel, és már akkor sem működött, amikor megjött, csak nem foglalkoztam eddig vele mélyebben. Most tűnt fel egy benchmarknál, hogy azért eléggé lehúzza a memória pontokat, hogy single channel megy, ezért úgy gondoltam jobban utánanézek a dolognak. [link] Mint ma kiderült, nem tud bootolni sem b1 sem b2 slotban memóriával a lap. Szeretném kideríteni az okát, mielőtt bármilyen irányban tovább viszem az ügyet. Ha az derül ki, hogy kinyírták a memory controller-t a processzoron, amit 60-ért vettem, akkor azért megharagudnék... Ha csak annyi, hogy elgörbült egy tüske a lapon, vagy nagyon ráhúztam a hűtést, és azért nem érintkezik rendesen, akkor én vagyok a balfasz. De mivel vegyes memóriát adtak hozzá (fele dual, fele single channel - gondolom a dual párja ment tönkre a b channelen) és nem rémlik, hogy láttam volna görbült tüskét a lapon (meg szoktam nézni mielőtt beteszem a processzort), ezért én sajnos inkább az előbbire gyanakszom.

Buliban hasznos! =]

(#22382) #33253120 válasza updog (#22370) üzenetére


#33253120
törölt tag

Önkormányzattól lehet kérni a tulajdonos megkeresését.
Ekkor postáznak neki egy levelet, amiben leírják, hogy x ingatlannal kapcsolatban y személy kér kapcsolatfelvételi lehetőséget, és ha érdekli, akkor járuljon hozzá az adatai y részére történő kiadásához.

(#22383) philoxenia válasza marilllyo (#22379) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kábel nem jobb lenne? Minden csatlakozás hibaforrás....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22384) Vakegérke válasza philoxenia (#22383) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kis hazánkban is kapható. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22385) marilllyo válasza philoxenia (#22383) üzenetére


marilllyo
veterán

Kicsit bonyolultabb az ügy. Szóval olyan kéne ami nem felfelé/lefelé hanem balra kanyarodik és HDMI-DVI kábel. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22386) inf3rno válasza marilllyo (#22385) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ehhez mit szólsz? [link]
HDMI kábelt itt találsz jót olcsón, már ha elég ez a HDMI verzió neked (gondolom az, ha DVI-re akarod alakítani). [link] Talán több értelme van külön átalakítót venni, és HDMI-HDMI kábelt, legalábbis azt később máshoz is tudod használni majd.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22387) marilllyo válasza inf3rno (#22386) üzenetére


marilllyo
veterán

Igen utóbbi lett a megoldás végül! Köszi szépen! ;)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22388) donmackó


donmackó
őstag

Valaki tudna Rádió Rock .pls-t linkelni, vagy esetleg készíteni hogy ne böngészőből keljen hallgatni hanem foobar-ból is? Én nem találok sehol a készítés-t meg nem tudom hogy kell. :R

Release the cable hounds!

(#22389) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Sziasztok!

Az oldalon megjelenő reklámokkal kapcsolatban lehet valamit tenni (jelenteni őket)? Van ez a netacadémiás reklám, ami nagyon villog, és roppantmód zavar. Hol/kinek tudnék írni, hogy tüntessék el (cseréljék)?

Csak mert különben letöltök egy reklámblokkolót és bevételtől esik el a PH! :( ;] Ebben a témában - ill ennek a témának ebben a részében - nem szabad írni, de szerintem ez még elmegy (nem számít segítségnek), mert tiltja a szabályzat. Szóval az előző bekezdéshez szóljatok hozzá :)

Kereső a reklám szóra nem hozta meg a várt eredményt nekem.

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#22390) Bjørgersson válasza Hunmugli (#22389) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Javítsuk a Prohardvert!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22391) EmberXY válasza Hunmugli (#22389) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez kb olyan, mintha Észak-Koreában Kim frizurájáról kezdenél el kérdezősködni az állami médiában. Sok sikert hozzá... ;]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22392) Hunmugli válasza EmberXY (#22391) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Most engem is elvisz a TEK? ;]

svesson: írtam oda is :K

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#22393) Hunmugli válasza Hunmugli (#22392) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

A szentséges úristenit, lejárt az időm. Időm lejárt, ..... Neved elírtam. Bocsáss meg svensson :)

Szóval dupla vagy semmit elírást esete valósult meg. Közben írtam a másik helyre, nem egy kifinomult hszfarm ez.. Na nem rágódok ezen, ismétlés az anyja parasztja mindennek; még egyszer bocsáss meg svensson, n-nel - vagy az "n-nel svennsson" jobban hangzik?

Máris megvan az azonnali fáradt gőzös kérdésem és annak órája, este 11. Egy élmény volt megválaszolni a világmindenséget érintő legfontosabb kérdést, vagymiaz, bocsánatot kérni, #42 - upsz, 42.

És most lásd felem szümtükhel aláírásom idevágó részét, a kommentet. Elnézést phórumlakók, remélem szimbiózisunk nem sérti a topik alapelveit - ugyanis nincs neki olyan.

;]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#22394) Met


Met
nagyúr

A Voltaren krémet és gyógyszert lehet kombinálni, felváltva használni?
Vállamra és könyökömre kell, napközben a gyógyszer délután, estére a krém ha az hatékonyabb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22395) inf3rno válasza Met (#22394) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Napi max 100mg diklofenákot vihetsz be, nagyon max 150mg-ot, ha túl erős a fájdalom. (Ha túl sokat viszel be, kinyírja a májad.) Ha felosztod 50-50-re, akkor tudod így kombinálni. Egyébként miért szednéd vegyesen? Ha úgy gondolod, hogy az egyik beviteli mód jobb, mint a másik, akkor szerintem maradj annál.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22396) Met válasza inf3rno (#22395) üzenetére


Met
nagyúr

Azért gondoltam a vegyes alkalmazásra mert otthon, délután, este el vagyok a krémes testtel de napközben rühellem ahogy hozzám tapad a póló a krém miatt :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22397) inf3rno válasza Met (#22396) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet kapni tapaszt.

Buliban hasznos! =]

(#22398) philoxenia válasza Met (#22396) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem ez volt, hogy 24 órát volt fönn.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22399) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Egy dugvillát raktam egy 220v-os kábel végére, mert vettünk egy beépített mikrót, és nem volt a végén dugó, csak simán a 3 vezeték.

Nos a földelés helye adott. De az ugye teljesen mindegy, hogy a barnát (fázis), és kéket melyik villához rakom? Mert ugye egy telefontöltőt is kétféleképpen lehet bedugni...

Amúgy a mikró teljesen rendben működik, de azért a biztonság kedvéért rákérdezek...

Előre is köszi a választ. :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#22400) donmackó válasza Simivok (#22399) üzenetére


donmackó
őstag

Mindegy. A dugvilla is forgatható mint a telefontöltő.

Release the cable hounds!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.