Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22401) Simivok válasza donmackó (#22400) üzenetére


Simivok
senior tag

Akkor jól tudtam. Meg megnéztem fáziscerkával, és hol baloldalt van a fázis, hol jobboldalt...
Meg ha már összecsavaroztam a dugvillát, akkor nem látok a belsejébe, hogy mégis hol volt...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#22402) donmackó válasza Simivok (#22401) üzenetére


donmackó
őstag

Lényegtelen hogy hol a fázis, mert váltakozó feszültségről van szó. Egyenáramnál már más lenne a helyzet.

Release the cable hounds!

(#22403) Simivok válasza donmackó (#22402) üzenetére


Simivok
senior tag

Értem, köszi! :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#22404) inf3rno válasza Simivok (#22399) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Technikailag mindegy, de pl villanykapcsolónál mondta nekem valaki, hogyha fordítva van bekötve, akkor amikor lekapcsolom a nullát nyomja le róla, és a fázis rajta marad, és simán agyonbaszhat, miközben szerelem a csillárt. Persze okos ember kinyomja ilyenkor a villanyórát, a hülye meg úgy csinálja, mint én. :W A mikronál gondolom hatalmas jelentősége nincsen, mert azt kétféleképpen be tudod dugni a konnektorba, de azért én maradnék a barna fázis, kék nulla, zöld-sárga földelés felosztásnál, hacsak lehet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22405) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek egy hibás szünetmntes okozhat olyat, hogy a rá kötött monitoron néha villan egy picit a kép? Ilyen kis vízszintes villanás van, talán egy picit hasonló, mint a tearing. Az utóbbi napokban produkálja, a szünetmentesből meg közben egyre erősebben árad az olvadt műanyag szag. Tegnap kivittem a szünetmentest, hogy megnézzem tényleg az e a baj, nem a psu, de annyira rá vagyok feszülve, hogy már folyamatosan azt a szagot érzem, tökmindegy mi van. :F

Buliban hasznos! =]

(#22406) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

West-tel oldal mennyire megbízható? Kiszemelt telefon olcsóbb, mint a kínai ár.
Valakinek van tapasztalata velük?

[ Szerkesztve ]

(#22407) pocokxx válasza pocokxx (#22355) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

up... :B

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#22408) Krogoth válasza pocokxx (#22407) üzenetére


Krogoth
senior tag

Pillanatragasztó?

(#22409) Spet válasza Krogoth (#22406) üzenetére


Spet
addikt

Szerintem mint minden más ilyen onlány megrendelős oldal.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22410) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

6 éves korom óta foglalkoztat a számítástechnika és azon gondolkodom ,hogy elkezdenék processzort ,videókártyát gyűjteni. Szerintetek lenne értelme kiírni HA-n az ingyen elvihető részre?

(#22411) Spet válasza laskr99 (#22410) üzenetére


Spet
addikt

Inkább lomis piacokra való járást ajánlanám.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22412) laskr99 válasza Spet (#22411) üzenetére


laskr99
addikt

Uh olyat nem tudok BP-n.

(#22413) #33253120 válasza Spet (#22411) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az drága. A legolcsóbb az ha a ci... izé... "a beszállítókkal" tárgyal lomtalanítási napokon.... :)

(#22414) laskr99 válasza #33253120 (#22413) üzenetére


laskr99
addikt

beszállítók?

(#22415) Spet válasza #33253120 (#22413) üzenetére


Spet
addikt

Budaörsi virágpiacon, bakancsos utcain azért lehet alkudni (sőt kell is)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22416) Vakegérke válasza laskr99 (#22414) üzenetére


Vakegérke
veterán

A lomtalanításnál megjelenő romák. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22417) laskr99 válasza Vakegérke (#22416) üzenetére


laskr99
addikt

Jaa. Azok itt mindent visznek. Tévedésből kidobták anyámék a 100%-os CRT monitor amit negyed óra múlva szétverve találtam kiszedve az alaplap.

(#22418) Vakegérke válasza laskr99 (#22417) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van egy ilyen VGA kártyám, amit ajándékba kaptam. Ezt akár neked is adom ingyen.
No meg van egy G3420 procim, amihez megvan a gyári hűtő, aminek a rögzítő lábai hiányoznak, de tudok adni hozzá pluszban egy ugyanolyan hűtőt kompletten, ami rézmagos. Eze(ke)n még el kell gondolkodnom, hogy ajándékba odaadom-e.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22419) laskr99 válasza Vakegérke (#22418) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem egy ilyen van itthon:

Rá volt szorulva a hűtőre. Sikerűlt ollót(rajta zsepivel) feszítővasnak használva leszedni és ilyen fekete nem tudom mi van rajta. 20 perce 0ucolom és ilyen lett a proci eddig. Celeron valami.

(#22420) Vakegérke válasza laskr99 (#22419) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, akkor a gyűjteményed első darabja meg is van. :)

Szerk: Amondó lennék, hogy alkohollal pucold meg a procit. Gyógyszertárban kapható 70%-os, megfelel a célnak.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22421) laskr99 válasza Vakegérke (#22420) üzenetére


laskr99
addikt

Nem tudom milyen régi. Anyum 2006-ban vette használtan 10000 forintért egy komplett gépet. Azt mondta az enyém lehet. Elvileg 476 pint számoltam össze. Alkohollal pucoltam. Géptakarításból egy csomó megmaradt. Kicsit olyan mintha oda lett volna sülve. De közben sikerült. Mi az a lyuk rajta?

[ Szerkesztve ]

(#22422) inf3rno válasza laskr99 (#22421) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Apoláros oldószerrel szerintem le tudod takarítani róla a maradékot. Sima étolajjal is le kéne, hogy jöjjön, ha eleget dörzsölöd, benzinnel vagy dízel olajjal egy fokkal gyorsabb. Egyébként mi a cél vele?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22423) laskr99 válasza inf3rno (#22422) üzenetére


laskr99
addikt

Gyűjteni szeretném. Hobbinak jó vagy lehet komolyabb is. Tervezek csinálni egy olyan táblát mint a lepkéknek van csak itt faragva lenne neki a hely és így belesüllyesztve. VGA-t még nem tudom. Lehet ahhoz még nem lesz elég hely.

[ Szerkesztve ]

(#22424) pocokxx válasza Krogoth (#22408) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Attól tartok az kikezdi a fülbedugós rész lágyságát... Nem válik tőle merevvé, és ezáltal kényelmetlenné?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#22425) Krogoth válasza pocokxx (#22424) üzenetére


Krogoth
senior tag

3 darab van, neked úgy is max 2 kell :)

(#22426) #33253120 válasza Vakegérke (#22416) üzenetére


#33253120
törölt tag

Jaja. Azok sem hülyék. A legtöbbnek megvan az ócskása aki leveszi tőle az értékest, hogy legyen mit árulni a vásárban.

(#22427) Putyin90


Putyin90
senior tag

Hello! Ma délután bringázni voltam, egy hegyre vezető útról jöttem lefelé, közterületen, az út mentén borházak és/vagy nyaralók voltak. Az egyik ilyen ház udvarán hallottam és láttam is embereket. Miután elhagytam ezt a házat az úton lefelé láttam a távolban egy kuvaszt. Azonnal megálltam a bringával, hogy hátha elmegy majd másik irányba. Nem így történt, sőt mi több, felém jött. Éreztem, hogy itt baj lesz, éppen ezért nem indultam meg előre, nem kezdtem el kapkodni. Elővettem a telefont, mondván, ha baj lesz hívom a rendőröket. A kutya mikor felém ért elkezdett ugatni, közeledni felém. Nem csináltam semmit, felemeltem az államig a kezeimet (ha rám ugrana legyen lehetőségem elkapni a fejét) és próbáltam nyugtatni. Nem támadott rám, de hol közelebbről ugatott, hol hátrébb ment. Ekkor már remegett kezem lábam, azon zakatolt az agyam, hogy mit csinálok, ha rám ugrik. Arra gondoltam, hogy elkezdek ordítani, hogy SEGÍTSÉG!!!!, de aztán eszembe jutott, hogy talán ezzel csak megijeszteném/hergelném a kutyát és azért támadna rám. Mellesleg most is remegek belülről, ha elképzelem azt a pillanatot. Nem volt nálam semmi, amivel védekezni tudtam volna. Ha elindultam volna előre, szerintem azonnal rám vetette volna magát. Szerencsére pár perc múlva lejött a gazdája abból a házból, ahol hallottam az embereket és rátette a pórázt a kutyára. Nem akartam leállni vele balhézni, annyit kérdeztem csak tőle, hogy az övé-e a kutya, amit megerősített. Próbált nyugtatni, hogy nem bánt, csak a bringásokat szokta megugatni. Hát nekem nagyon nem úgy tűnt. Szerintem csak azon múlott, hogy nem terített le, hogy amennyire lehetett megőriztem a hidegvéremet.
Arra lennék kíváncsi, hogy tehetek-e ebben az esetben feljelentést, és ha igen, akkor milyen indokkal? Szerintem ez bőven felelőtlen állattartás, és/vagy testi épség veszélyeztetése. A gazdája nevét nem tudom, de konkrétan meg tudnám mutatni melyik házból jött a kutyáért. Mikor beértem ebbe a faluba nagyon távolról láttam, hogy szabadon mászkál ez a kutya, egy idősek otthona is van arrafelé, konkrétan az előtt szaglászott a kutya. Ezzel az erővel akár egy ott lakó idős embert is megtámadhatott volna.

[ Szerkesztve ]

(#22428) inf3rno válasza Putyin90 (#22427) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tehetsz. Szabálysértés, első körben a jegyző felszólítja, hogy ne kóboroltassa a kutyát, második körben meg megy a bírság a járási hivatalból vagy honnan, talán 200 körüli összeg, passz. Én is voltam ilyesmi miatt, elhajtottak, hogy írásban küldjek be nekik valamit. Igazából ez úgy működne normálisan, hogy ők vesznek fel valami jegyzőkönyvet vagy mifenét, de annyira nem érdekel már. Elegen szóltak be a fazonnak, köztük én is, most már nagyobb részt megköti a kutyáit vagy zárva tartja őket. A népharag valahogy jobban beválik, mint ez a bírságolósdi.

Van egyébként ultrahangos kutyariasztó, azt mondják működik, csak néhány ezres. Én is agyalok rajta, mert engem futásnál kóstolgatnak a kutyák. Hálistennek csak kisebbek, azoknak meg legtöbbször elég ha rájuk mutatsz, már összeszarják magukat. A kuvasz más, az "ketté harap". :D

Buliban hasznos! =]

(#22429) Putyin90 válasza inf3rno (#22428) üzenetére


Putyin90
senior tag

Ennyivel megúszná? Így nem igazán éri meg. Nem azt akarom, hogy csak azért is nekem legyen igazam, de minimum egy jó "kis" pénzbüntetést kiszabhatnának rá, az talán kellő motivációt adna neki a kutya helyesen tartására. És mi lett volna, ha mondjuk egy gyerek is lett volna velem? Biztos, hogy nagyobb baj történt volna, mert a gyerek azonnal megijed és kiabálni, sírni kezd, amivel ingerli a kutyát. Ha már kicsit megmozdultam egyből jött felém.

(#22430) alcsa válasza inf3rno (#22428) üzenetére


alcsa
senior tag

Nekem volt ilyen ultrahangos riasztom, nem ert semmit. Az egyetlen kutya ami erzekeny volt ra, az a sajatom volt :). Azota vettem paprikasprayt, ha megtamadnanak es remelem lesz annyi hidegverem, majd kap belole rendesen.

(#22431) Met


Met
nagyúr

Valaki számontartja hogy a borotváját hányszor tudja használni mielőtt kidobná?:D
Gillette Mach3-ról váltottam Bic Easy Flex-re, utóbbiból az első fejjel 31 alkalommal tudtam megborotválkozni.
De a Gillette-et nem számoltam előtte.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22432) inf3rno válasza alcsa (#22430) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják a könnygáz jobb. Ebben az esetben valszeg használt volna a cucc, de sokszor túl gyorsan történnek a dolgok ahhoz, hogy előszedd, ha több kutya van, akkor meg hatványozottan nehezebb reagálni. A kuvaszok egyébként nekem úgy tűnnek, hogy sokkal nagyobb területet tekintenek a magukénak, mint a többi kutya. Az utcán többszáz méterről is ugatni szokták az embereket. Több helyen is van nálunk. Ezért nem jó, ha az utcára szabadul, mert úgy veszi, hogy a saját területét védi. A fenti bringás esetben is szerintem az volt. Nem mellesleg olyan kutya, ami lazán elharapja az ember torkát, egyébként is azt hiszem nyájak védelmére tenyésztették ki. Azért hasonló a szőre, mint a báránynak a gyapja.

wiki:

"A kuvasz a magyar kutyafajták közül az egyik legrégebbi nyájőrző kutya, talán ősibb, mint a komondor. A pásztorkodás megszűntével a tanyák és vidéki kúriák nyájőrzőkutyája lett, s esténként, ha eleresztették őket a láncról, életveszélyes volt magányosan csámborogni az alföldi tanyák közt. A kuvasz őrző-védő pásztorkutya, de hajdan vadászkutyaként medve-, bölény-, és őstulokvadászatnál alkalmazták, ma gazdaságok és házak őrzésére használják. Büszkeséget és nemességet sugárzó kinézete miatt manapság egyre többen tartják."

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22433) EmberXY válasza Met (#22431) üzenetére


EmberXY
addikt

Én az ~500 Ft/10 db eldobható borotvával is meg tudok borotválkozni ~ 5-6-7 alkalommal, így 1, max 2 borotva/hónap, viszonylag olcsón kijön.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22434) customer114 válasza Met (#22431) üzenetére


customer114
senior tag

Én Blue 3-at vettem 2 éve és hozzá 8 fejet. Most van rajta az utolsó fej. Tehát olyan 9 fej / 2 év. Az árára már nem emlékszem, de biztos akciós volt, ha megvettem.

Mellesleg ha egy farmeren végighúzod párszor a pengéket akkor újraéleződnek kicsit és kitolhatod akár 34-re is a használati statisztikád. :DD

Addig szoktam egy fejet használni, amíg le nem esik a végéről a narancs színű bizbasz. :))

[ Szerkesztve ]

(#22435) Krogoth


Krogoth
senior tag

Azért, ha pontos borotvahasználati statisztikát akarunk, akkor kell az arcszőr mennyisége, minősége, erőssége. A borotválkozás gyakoriság, A használt borotvahab/gél, volt-e az arc előpuhítva, stb :DDD

(#22436) Putyin90 válasza Met (#22431) üzenetére


Putyin90
senior tag

Engem decemberben rábeszéltek, hogy próbáljam ki a lidl saját márkás borotváját. 1 hetes arcszőrt már csak nagynehezen lehet vele levakarni, 2-3 naponta ajánlott vele borotválkozni. Járt hozzá 20 fej is, azt hiszen 1700 Ft volt, egy fej 6-7 borotválkozást bír, ha hetente csak 1x borotválkozom. Ha hetente többször, kisebb borostát, akkor többet is bír. Múlthéten fogyott el belőle az első 5 darab, január óta használom.

[ Szerkesztve ]

(#22437) Jorus válasza Met (#22431) üzenetére


Jorus
nagyúr

Katonaság óta nem borotválkoztam. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22438) customer114 válasza Krogoth (#22435) üzenetére


customer114
senior tag

Gyors becslés alapján:
Ha 1 négyzetcentiméteren található szőrszálak mennyisége 62 szál, akkor a kb. 171 négyzetcentis arcomon összesen 10.602 szál van. Ezek minden nap le vannak nyírva, így erősségre a felső-közép kategóriába sorolnám őket. Átmérőjük 0.35 és 0.46 mm közé tehetőek, szakítószilárdságuk olyan 0.4577 kg.
A használt hab Gillette classic borotvahab, amit mami hoz szülinapokra vagy karácsonyra.
Az előpuhítás zuhanyzás közben történik, szigorúan meztelenül és behúzott zuhanykabinnal, hogy még több gőz érje.
Fontos továbbá megemlíteni, hogy a tükörben vízszintesen tükrözve látod magad (ezt csak hasznos kiegészítésnek írtam ide).
Ja majd elfelejtettem a tükör fölött lévő 15 Wattos (meleg fényű) ledes izzó beesési szöge olyan 78 fok.

Remélem kielégítő a válaszom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22439) alcsa válasza customer114 (#22438) üzenetére


alcsa
senior tag

Szerintem nagyobb arcod van 171 cm^2-nél ;].

(#22440) Krogoth válasza customer114 (#22438) üzenetére


Krogoth
senior tag

Akkor ugye venni kell az egy négyzetcenti arcbőrre jutó szőrszálak mennyiségét, amit be kell szorozni az arcből területével.
Ehhez még hozzá kell számolni az erősség*átmérő*szakítószilárdság.
Ugye a hab puhítja, ezért a szakítószilárdság/hab képlet beiktatása szükséges.
Akkor még ott van a víz+gőz bőrpuhító együtthatója, amit a bőr víz/gőz áteresztő képességével kell arányosítani.
Mindebből a 15 wattos izzó 78 fokos szögben bőrre való szárító hatását ki kell vonni.

Tehát, ha jól gondolom:
[Bőrszőrnégyzetméter*bőrterület*szőrerősség*szálátmérő*(szakítószilárdság/hab)*(vízgőz/bőr)]-(izzófok+dőlésszög)=borotva hatékonysági állandójával.

Ha valahol hiba csúszott a számításomba, akkor elnézést érte.

Tükör optikai illúziója kimaradt. A borotva hatékonysági állandóját csökkenteni kell az elfogyasztott pálinkamennyiség együtthatójával.

[ Szerkesztve ]

(#22441) customer114 válasza alcsa (#22439) üzenetére


customer114
senior tag

:D Köszi, igazából kicsit később ugyan, de számítottam erre a válaszra. ;)

Krogoth: Trollok komolyan topikban erre van pontos (mindent is) megoldóképlet. Keresd fel az utolsó 50 hsz.-t

[ Szerkesztve ]

(#22442) alcsa válasza customer114 (#22441) üzenetére


alcsa
senior tag

Minek várni, attól nem lesz kisebb :P.

(#22443) EmberXY válasza customer114 (#22438) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez így elég hiányos... Hőmérséklet, penge anyaga, sebessége, mennyisége, idő, tér, fénysebesség, véralkoholszint, műveleti jelek?

Up the Irons!

(#22444) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Hány négyzetcenti a kuvasz és miért akarjátok megborotválni..... :F

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22445) customer114 válasza philoxenia (#22444) üzenetére


customer114
senior tag

Nyugi, vasárnapra mondja a lehűlést. ;]

(#22443) EmberXY: Nem tetszene a topik többi lakójának, ha most ebbe részleteibe is belemennék. Pedig én kimondottan élvezném. :D

[ Szerkesztve ]

(#22446) philoxenia válasza customer114 (#22445) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig a szakállba behúzott zuhanykabin, a karácsonyra kapott borotvahabbal együtt megérne egy misét..... ;) :P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22447) inf3rno válasza Met (#22431) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én a Remington szakállnyírómnál talán 500-1000 alkalomnál tartok, de lassan kezdem érezni, hogy elkopik a feje, és nagyon ritkán húzza már a szőrt. Elvileg cserélhető, gyakorlatilag gondolom kuka, aztán vehetek majd újat. A borotva nem jött be semmilyen formában, állandóan viszket meg begyullad, ha nullára borotválom, az 1mm-es borosta meg pont jó. Nekem legalábbis.

szerk:
Látom azóta elborult a topic. :Y :DD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22448) Vakegérke válasza philoxenia (#22446) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó téma lenne. :K

Egyszer "koponyák" társaságában voltam. Mérnökök, orvosok, jogászok, meg a csuda se tudja, miféle végzettségűek. Felvetettem azon kérdést, hogy nagycsopis óvodások vajon hány óra alatt nyalnának el egy csokiból készült kamiont. Ráharaptak, elkezdték a részleteket boncolgatni, miszerint hány óvodás, nyelvük felülete, nyalás ereje, meg minden ilyen. Hogy mire jutottak, azt nem tudom, el kellett jönnöm onnan.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22449) philoxenia válasza Vakegérke (#22448) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azóta is ott vitáznak.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22450) Vakegérke válasza philoxenia (#22449) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy soha nem fogom megtudni a végeredményt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.