Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22901) chungee válasza Jorus (#22895) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#22902) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nos nem találtam megfelelő topikot, így itt tenném fel a kérdésem.
Ilyen széket érdemes megvenni? (érdemes 80-100k(+) -t áldozni a "kényelem" oltárára ?) sajnos nincs tapasztalatom, így nem tudom mire is számítsak...hátha valakinek több van. :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22903) Jorus válasza MaxxDamage (#22902) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem Arozzi Vernazzám van, és nagyon szeretem. Az első olyan szék, amiben kvázi bármennyit tudok ülni, akár munka, akár játék, akár filmnézés van terítéken. Próbáltam előtte mindenféle iroda széket a legolcsóbbtól a komolyabb darabokig, különféle bútorboltokból, meg perssze volt pár IKEA-s szék is, ami nem jött be, mert vmim mindig fájt, ha huzamosabb ideig ültem bennük. A mostani székemben nagyon szeretem, hogy van oldaltartása alul, az állítható deréktámaszt, és a kis fejpárnát, valamint, hogy a karfák oldalra is állíthatók. Ahogy elnéztem, az általad linkelt példány, bár más gyártó más típusa, szinte pontosan ezeket a fícsöröket tudja.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22904) MaxxDamage válasza Jorus (#22903) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm!
Hát nekem jelenleg egy Jysk-es (sz*r) van amiről a kartámasz letört (már rég) /úgy szoktam bele ülni, hogy kétoldali kartámaszt megfogva leengedtem a testem és 90(+) kg-om nem bírta el úgy sokáig/ :))
Na de nem is ez a lényeg, jelenlegi székem ilyen 40-50k-s és 50% akcióba vettem még 3-5 éve kb. , nyikorog mikor bele ülök és mikor fel kelek... (éjjel nem a legjobb) és kényelmi szempontból sem a legjobb. Akkor megérhet egy kis pénzt az általam linkelt szék igaz ? 80k -ért van 3 hó garral (új, bontott, kiállított darab volt) vagy 100k -ért egy 2 év garral ? (ez új bontatlan) Melyiket vennéd ?

Jelenlegi költségvetésem, most raktam össze új gépet 420k -ból és kellene vennem egy 10TB -os WD Gold-ot is , és ez a szék sem lenne rossz... :DD

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22905) Jorus válasza MaxxDamage (#22904) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én egy szűk 30 kilóval több vagyok nálad, és meg vagyok elégedve a szék stabilitásával, ami nem minden darabról mondható el. :) Az Arozzit 2 éve használom, ezidő alatt egyszer szédszedtem, és a légrugó környéki mechanikát átkentem kevés vékony zsírral és teflonos sprét is kapott, így nem tapasztalok nyikorgást, nyekergést, semmit.
Gondolom nem lehet tudni, mennyi ideig volt kiállítva a bemutató darab, mennyit ültek benne, ezért én inkább a bontatlant venném, ha már kiadok 80 vagy 100k-t, akkor egy 2 év alatt esetlegesen előálló anyaghiba miatt ne kelljen később bosszankodni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22906) MaxxDamage válasza Jorus (#22905) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ennek is 200kg a teherbírása. :)
Ez a 80k-s is új, csak bontott és az említett. Megbízható eladótól lenne, minőségi darab. (mint az új)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22907) #33253120 válasza EmberXY (#22899) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem.
Ez lett volna. De van ahol nem értik a humort.
Kapcsolódó téma: [link]

(#22908) EmberXY válasza #33253120 (#22907) üzenetére


EmberXY
addikt

Azzal én is találkoztam, de pont amiatt nem linkeltem. A kapcsolódó téma is érdekes, ha valami olvasóbarátabb formátumban lenne, még el is lehetne olvasni.
Egyébként VGA-t írtál először, hát így hogy találtuk volna meg? ;]

Up the Irons!

(#22909) #33253120 válasza EmberXY (#22908) üzenetére


#33253120
törölt tag

Azt is írtam, hogy mit is? Ja, felejtek. :D

(#22910) EmberXY válasza #33253120 (#22909) üzenetére


EmberXY
addikt

"Volt egy troll oldal, ahol C64+VGA nevű cuccal hekkerkedett az alkotó."

Ez alapján kellett volna eljutni a WGA-hoz. :D

Up the Irons!

(#22911) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Tudom, hogy mi a különbség az EDT és az after shave közt, de azt nem, hogy EDT-t lehet/szabad-e borotválkozás után használni.

Meg tudja mondani valaki?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22912) customer114 válasza Vakegérke (#22911) üzenetére


customer114
senior tag

Eau de toilette vagymi?

Szerintem, ha olcsó pacsulit veszel, ami tartalmaz káros anyagokat is (itt a balkánon ez azért előfordulhat :)) )
akkor nem ajánlatos magadra kenni borotválkozás után, mert annál könnyebben felszívódik a bőrön keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#22913) EmberXY válasza Vakegérke (#22911) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem csak annyi a különbség, hogy sokkal több illatanyagot tartalmaz az EDT (3-4-5-szörösét minimum), ami egy borotválkozás utáni arcápoláshoz nem biztos, hogy indokolt.
[link]

Up the Irons!

(#22914) Vakegérke válasza customer114 (#22912) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, Eau de Toilette.

Ez azért drágább, mint az after shave, cserébe tartósabb az illata.
Nem tudom, nálad mi számít olcsó pacsulinak, én Brut, vagy Gillette arcszeszt szándékozom vásárolni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22915) Vakegérke válasza EmberXY (#22913) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, akkor maradok az after shave-nél. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22916) EmberXY válasza Vakegérke (#22915) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs mit, szerintem is érdemes az after shave-et használni inkább, az kifejezetten a célnak megfelelően van kialakítva és olcsóbb is.
Az EDT használatával egy két lábon járó illatgyertya lennél kb, miután az arcodra kennél belőle annyit, mint egy after shave-ből. :D

Up the Irons!

(#22917) Vakegérke válasza EmberXY (#22916) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Az EDT használatával egy két lábon járó illatgyertya lennél..."

Nem mernék rágyújtani. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22918) Met válasza Vakegérke (#22915) üzenetére


Met
nagyúr

EDT-t nem is biztos hogy szabad sérült bőrre rakni. Attól függetlenül hogy nem vérzik azért a felső hámréteget csak lekaparja a borotva.
Ahogy írták az EDT nagyon tömény, 1-1 fújás a fül mögé és egész nap lehet érezni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22919) Vakegérke válasza Met (#22918) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Eggyel több indok, hogy ne vegyek EDT-t.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22920) Shingen válasza r.levente75 (#22900) üzenetére


Shingen
addikt

:Y Hogy lehet összekeverni vele? :U

風林火山

(#22921) philoxenia válasza Vakegérke (#22911) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Apósom anno a Krasznaja Moszkvára esküdött, mondjuk azt volt aki régen meg is itta.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22922) Vakegérke válasza philoxenia (#22921) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ismerős "parfűm". A katonaságnál az egyik bunkó azt locsolta a bakancsába, meg a zoknijára, mert lusta volt lábat mosni. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22923) philoxenia válasza Vakegérke (#22922) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk itták a Denim arcszeszt a deci arcszeszért akkoriban liter pálinkát lehetett volna venni.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22924) rgeorge válasza philoxenia (#22923) üzenetére


rgeorge
addikt

Barbon az igazság...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#22925) Jorus válasza philoxenia (#22923) üzenetére


Jorus
nagyúr

De az arcszeszt beengedte az ÜTi a kapun, a páleszt meg nem. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22926) philoxenia válasza Jorus (#22925) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kapu? Szolnokon a reptér mellett egy hordó páleszt is be lehetett volna gurítani.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22927) Jorus válasza philoxenia (#22926) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kalocsán egész jó volt a kerítés. Bár nyilván jó pár év eltelt közben. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22928) Intel fan11 válasza philoxenia (#22886) üzenetére


Intel fan11
őstag

Matracdepós nem tünt túl puhának. Vagyis félkemény típus biztos a közepső kaucsuk szivacs vagy mi az nem olyan puha de a a kaucsuk réteg szellőzős! Mi is azzal szemezünk. Ráadásul a matracdepoban bármit vásásrolsz októberben elengedik az áfát 21% kedvezmény van bármire :) Okt végén szeretnénk rendelni :)

Battletag: hojszi#2983

(#22929) #33253120


#33253120
törölt tag

Event EW3142 bluetooth billentyűzetet milyen billentyűkombóval lehet párosķtani?
Kb 1 éve vettem, használtam egy ideig, utána meg sok hónapot pihent. Most meg el kéne adni.
A vicc, hogy ilyen '01-es vásárlású Freecom Beatman II doboza is megvan, meg sok másé is, de ami ehhez volt azt nem találom.
Megvennék doboz nélkül is, de valahogy csak párosítani kellene a vásárló eszközéhez. :)

(#22930) rgeorge válasza #33253120 (#22929) üzenetére


rgeorge
addikt

A dobozon semmi sincs a párosításról, itt a manual.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#22931) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Már megint after shave, pontosabban arcszesz.

Nem az olcsósága miatt szúrtam ki, hanem a természetes hatóanyagok tetszenek.
Egy liter szép mennyiség, majdnem fürödni lehet benne. Az ára akár gyanússá is teheti, de mivel fodrászkellék bolt ajánlata, nem hinném, hogy bóvlit árulnak.

Ehhez mit szóltok?

Vagy inkább ez a nyerő?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22932) szupermacs válasza Vakegérke (#22931) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem a második szimpibb.

(#22933) EmberXY válasza Vakegérke (#22931) üzenetére


EmberXY
addikt

A másodiknál talán kevesebb a parasztvakítás (a leírásokban a mindenféle baktériumölő és fertőtlenítő kivonatokra gondolok, holott szerintem ami abban fertőtlenít, az az alkohol, hogy-hogy nem, az is van benne, legalábbis az elsőben... :D)
Nekem szerencsére nem érzékeny a bőröm semmire, én csak olyat használok (már amikor használok), ami szabályosan szétmar, mert az biztos, hogy fertőtlenít, én az ilyen gyógynövényes akármiket csak pinamosónak hívom. :D

Mivel a gyártó ugyanaz, és nagyjából az összetétel is (a második nem említi az alkoholt), én az olcsóbbat venném.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22934) customer114 válasza EmberXY (#22933) üzenetére


customer114
senior tag

Persze, te nem is borotvát használsz, hanem leperzseled az arcod malacperzselővel. ;]

(#22935) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm, srácok. :)

EmberXY: "... a második nem említi az alkoholt..."

Pedig említi a leírásban:
"Az arcszesz ginzenggyökér értékes kivonatát tartalmazza..."

Ennek alapján 2:0 a másodikra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22936) EmberXY válasza customer114 (#22934) üzenetére


EmberXY
addikt

Én tusfürdővel (ez a borotvahab és az after shave is egyben :D) és egy eldobható borotvával 2 perc alatt megborotválkozom, nálam ez nem szertartás. Apám "szárazon" is meg tudja csinálni, ő volt katona. :D

Up the Irons!

(#22937) Spet válasza EmberXY (#22936) üzenetére


Spet
addikt

De nem mindegy, hogy a saját arcát, vagy másét borotválja :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22938) EmberXY válasza Spet (#22937) üzenetére


EmberXY
addikt

A sajátját természetesen. ;]

Up the Irons!

(#22939) Vakegérke válasza EmberXY (#22936) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam ez komplexebb vállalkozás. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22940) EmberXY válasza Vakegérke (#22939) üzenetére


EmberXY
addikt

Valóban, de az írás alapján nem a borotválkozás tart sokáig, mert azt egy mondattal letudtad, viszont ami előtte van, az nem semmi. :C

Up the Irons!

(#22941) Vakegérke válasza EmberXY (#22940) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bár "hülyebiztos" borotvát használok, nem kapkodom el a dolgot. Borotválkozni csak lassan, szépen...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22942) customer114 válasza Vakegérke (#22939) üzenetére


customer114
senior tag

Kihagytad azt a részt, hogy: “Megborotválkoztam, lemostam az arcomról a maradék habot és arcom elé tartva bámulom a törölközőt: *vajon hova törölhettem bele a fenekem az előbb?..*” :DD

Jó írás amúgy. :)

(#22943) szupermacs válasza Vakegérke (#22941) üzenetére


szupermacs
veterán

Milyen borotvát használsz? Én karácsonyra kaptam asszonytól egy Gilette Mach 3 Turbot, eddig a második pengét használom hozzá. Olvastam, hogy farmeren a használat után érdemes átmenni pársor, hogy megmaradjon az éle. Ez mennyire igaz?

(#22944) Vakegérke válasza szupermacs (#22943) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ilyent. Mivel hétfői "szórakozásom" a borotválkozás, nem nagyon fogy, van még egy halommal.

A farmeres trükköt nem ismerem, de gondolom, hogy nem borotváló mozdulattal, hanem pont ellentétes irányban kell csinálni.

customer114: Ez jó, akár én is írhattam volna. :K
A használt törölközővel bugyolálom be a frissen mosott hajam, az arcom friss törcsit kap. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22945) szupermacs válasza Vakegérke (#22944) üzenetére


szupermacs
veterán

Fogalmam sincs, de majd jobban utánanézek. Nem mintha lenne fölösleges farmerom, de majd kellene, ha már nem olcsó a penge. :D Én heti 2-3 alkalommal borotválkozom. Azért fél évet kibír nálam egy fej, de olvastam, hogy megfelelő karbantartással többet is. Ajánlok komolyabb borotvát, hogy ne kelljen after shavet használni. Régebben én is használtam Denim márkájú löttyöt (amit imádok is), de már fölösleges a jó penge miatt.

(#22946) customer114 válasza Vakegérke (#22944) üzenetére


customer114
senior tag

Ne butáskodj, Rejtőn nőttem fel. ;)

(#22947) Vakegérke válasza szupermacs (#22945) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, meg is van, élezésre fel! ;)

Ami a borotvát illeti, nagyon meg vagyok ezzel a típussal elégedve. A lötyi meg a szertartás részét képezi, élvezettel kenem szét a képemen. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22948) customer114 válasza Vakegérke (#22947) üzenetére


customer114
senior tag

Az gondolom nincs oda írva, hogy élezés után 2 borotválkozást követően ugyanolyan tompa lesz, mint volt. :)

(#22949) Vakegérke válasza customer114 (#22948) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem csak a ráragadt koszt szedi le róla az eljárás, de biztos van hatása, hiszen a trutyi nem engedi siklani.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22950) customer114 válasza Vakegérke (#22949) üzenetére


customer114
senior tag

Nem nem, a nano méretű penge végén hajlítja vissza a fémet “vágási irányba”. (meg persze a koszt is leszedi)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.