Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22751) sanyi02 válasza r.levente75 (#22750) üzenetére


sanyi02
tag

Szia!
most vettem 2 napja és nem tudom bekapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#22752) DrojDtroll válasza sanyi02 (#22751) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Drivere biztos rendben van?

(#22753) sanyi02 válasza DrojDtroll (#22752) üzenetére


sanyi02
tag

igen

(#22754) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Eltűnt/külföldre ment családtagjaimat szeretném megkerestetni. Hogy lehetséges? Egyik 56-ban 18 évesen ment Ausztráliába, másik anyám nagybátyja aki 90-es években amerikába ment az apjával (Hawaii az apa de az email amit tudok nem él már) A másik egy ingatlankereskedő volt akinek a névjegykártyája van meg 2002-es látogatásukból, de a cégnél már nem dolgozik.Azóta semmi hír. Valahogy lehetséges a kapcsolatot felvenni?

(#22755) sanyi02 válasza DrojDtroll (#22752) üzenetére


sanyi02
tag

már, csak a mikrofont nem tudom bekapcsolni, azt írja, hogy csatlakoztassa a mikrofont :F

(#22756) Vakegérke válasza laskr99 (#22754) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem irány a Vöröskereszt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22757) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Egy albérletben lévő elektromos eszközök meghibasodasakor fellépő javítási költségeket kinek kell allnia, a foberlonek vagy az alberlonek, amennyiben az eszköz rendeltetésszerűen volt használva?

(#22758) laskr99 válasza Vakegérke (#22756) üzenetére


laskr99
addikt

háborús események
fegyveres konfliktusok
politikai üldöztetés
természeti katasztrófák

Ők nem emiatt mentek ki. Apám apja csak el akart tűnni a többiek nem tudom.

(#22759) EmberXY válasza laskr99 (#22758) üzenetére


EmberXY
addikt

Esetleg megpróbálnám az illetékes nagykövetségeken, hátha tudnak segíteni.

Up the Irons!

(#22760) marilllyo válasza dangerzone (#22757) üzenetére


marilllyo
veterán

Szerződésben benne van. Mi úgy csináljuk,hogy a javítási költségeket "lelakjuk ".
Általában a tulaj sara. Alap esetben még egy izzó csere is az lenne.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22761) #33253120 válasza sanyi02 (#22748) üzenetére


#33253120
törölt tag

Fn gomb pár esetben ACPI hívást küld, azaz kikerüli az oprendszert. Vagy ilyesmi.

(#22762) #33253120 válasza dangerzone (#22757) üzenetére


#33253120
törölt tag

A kérdés jó.
Ez attól függ mi van a bérleti szerződésedben.
Ha benne van, hogy a lakhatás mellett biztosítja az ingatlan berendezéseinek használatát (közös konyha világítása, mosógép, hűtő, stb.) akkor neki biztosítania kell, azaz ő állja ezek üzemszerű működéséhez szükséges csere- és szervíz költségeket.

(#22763) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Ceresit stop pára készüléket használ valaki? Az érdekelne, hogy a tablettát mikor kell cserélni? Úgy értem, hogy elfogy, vagy egy bizonyos idő után kell cserélni?

Up the Irons!

(#22764) marilllyo válasza EmberXY (#22763) üzenetére


marilllyo
veterán

Igen! Elfogy egy idő után.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22765) EmberXY válasza marilllyo (#22764) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm. :R

Up the Irons!

(#22766) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Időtlen idők óta vattapaplant használok. Eljárt fölötte az idő, cserére szorul. Az új, vékony, ilyen szálas, meg amolyan bambusz paplanokat nem ismerem. Nincs kedvem éjszaka fázni, vagy izzadni.

Mivel járok jobban? Ha csináltatok méretre vattapaplant, vagy veszek egy korszerű paplan csodát?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22767) philoxenia válasza EmberXY (#22763) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lecsepeg az aljába és lesz egy kék lé a tartályban. Hosszú távon nem igazán jó megoldás.

Egérke: Esetleg gyapjú töltettel. [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22768) EmberXY válasza philoxenia (#22767) üzenetére


EmberXY
addikt

Már 2,5 óra után volt egy csepp az alján, reggelre már csorgatni lehetett volna... Hosszú távon miért nem jó?

Up the Irons!

(#22769) philoxenia válasza EmberXY (#22768) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Roppant drága. Az elektromos készülékek sokkal hatékonyabbak és egyszer kell megvenni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22770) EmberXY válasza philoxenia (#22769) üzenetére


EmberXY
addikt

De azok is nagyon drágák, akár 40-50+ ezerbe is kerülhet. Ez kijött 3000-ből, inkább a tabletta, ami drága, ~1500 körül van darabja, majd kiderül, hogy meddig bírja és mennyire hatékony.

Up the Irons!

(#22771) Vakegérke válasza philoxenia (#22767) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ehhez mit szólsz?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22772) alcsa válasza EmberXY (#22770) üzenetére


alcsa
senior tag

A hatékonysága függ, hogy mennyire párás a levegő a helyiségben. Nálunk a szobában nem vált be, még mindig nedves a szekrény mögött a fal.

(#22773) donmackó válasza alcsa (#22772) üzenetére


donmackó
őstag

De akkor nálatok a fal vizesedik, nem a levegő párás. A kettő nem ugyanaz. A Ceresit csak a levegőt párátlanítja, a falból nem rántja ki a vizet.

Release the cable hounds!

(#22774) EmberXY válasza alcsa (#22772) üzenetére


EmberXY
addikt

Eléggé párás, a penészesedést akarom elkerülni, nyilván csodát nem várok a készüléktől, de több mint a semmi.

Up the Irons!

(#22775) Spet válasza EmberXY (#22774) üzenetére


Spet
addikt

Első sorban az állandó nedvesség okát kellene kideríteni és megszüntetni (nem említetted milyen helységről/házról/lakásról van szó).

Penészedés legjobb megelőzése, ha penészölővel kezeled a falat.Igaz ezt nem ősszel, télen, amikor az embert is öli a szaga.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22776) philoxenia válasza Vakegérke (#22771) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom mennyi benne a gyapjú ténylegesen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22777) EmberXY válasza Spet (#22775) üzenetére


EmberXY
addikt

Szobáról van szó, a nedvesség oka, hogy őszi/téli időszakban a ruhaszárító gyakran van bent a fűtőtestnél (odakint nem száradnak meg teljesen, ha éjszakára kint hagyom, reggelre vizesebb, mint amikor kitettem, a fürdőszoba sajnos nagyon kicsi, ott nem fér el), illetve a konyhában nincs páraelszívó, így csak a szellőztetés marad, ha a főzéskor keletkezett párát ki akarom takarítani.
Tervbe van véve egy szárítógép illetve páraelszívó is, de még elő kell rá teremteni a forrást.

Up the Irons!

(#22778) alcsa válasza donmackó (#22773) üzenetére


alcsa
senior tag

A levegő páratartalma csapódik le a falon, mert nem szigetel eléggé és hidegebb. Ezzel a Ceresit-el egy kicsit jobb lett, de nem szüntette meg a jelenséget teljesen.

(#22774) EmberXY: ja, a semminél jobb az biztos, de vannak határai ennek is.

(#22779) EmberXY válasza alcsa (#22778) üzenetére


EmberXY
addikt

Plusz olyat is hallottam, nem tudom, hogy igaz-e, hogy ilyen esetben diszperzittel nem érdemes festeni, mert az szerves anyag, és megél rajta a penész, szerencsére nálam meszelve van, ha egyáltalán számít valamit.

Up the Irons!

(#22780) alcsa válasza EmberXY (#22779) üzenetére


alcsa
senior tag

Voltak itt a Logouton jó cikkek a párával kapcsolatban (Párapara vagy mi volt a címe), de nem annyira vészes a helyzet nálunk, és nem akarunk (nincs rá most pénzünk) egy elektromos páraelszívót venni, meg újraszigetelni sincs lehetőségünk. Így marad ez a Ceresit, plusz szellőztetés.

Ha nem is tökéletes, de ahogy mondod, több a semminél.

[ Szerkesztve ]

(#22781) Vakegérke válasza philoxenia (#22776) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ettől függetlenül a tanácsot köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22782) r.levente75 válasza Vakegérke (#22781) üzenetére


r.levente75
addikt

Nézz rá a Liocellre is.

(#22783) rushty


rushty
senior tag

Hányas betűméretet használnak könyveknél (regények/bestsellerek), Times New Roman 12-esnél nagyobbat? A sorköz nem alap.

Revolut meghívó pü-ben

(#22784) rushty válasza updog (#22718) üzenetére


rushty
senior tag

Ha meghúzod (a bérelt autót) mennyit kell fizetni?

Revolut meghívó pü-ben

(#22785) Spet válasza rushty (#22784) üzenetére


Spet
addikt

Szerződést köt a céggel bérlés során, szóval valószínűleg ott leírják mire mennyi kártérítést kérnek.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22786) Vakegérke válasza philoxenia (#22776) üzenetére


Vakegérke
veterán

Találtam valamit. Erről mi a véleményed?

No persze ha más (is) ismeri, örömmel fogadom, ha beszél róla. A lényeg az, hogy se fázni, se izzadni nem akarok.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22787) Spet válasza Vakegérke (#22786) üzenetére


Spet
addikt

Probléma, hogy mindenkinek más az igénye. Jómagam pl nagyon jól elvagyok a birkatakaró alatt is sőt még tavasszal is volt, hogy azalatt aludtam, de lehet más meg már az első pár perctől izzadna.

Ikeában vannak még különböző töltelékkel felszerelt paplanok.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22788) Vakegérke válasza Spet (#22787) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Vattapaplant váltana, én pedig mindig "félek" az új dolgoktól.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22789) napocska2 válasza Vakegérke (#22786) üzenetére


napocska2
senior tag

Nekünk van egy Jysk-es gyapjútöltetű paplanunk, bár nem pont ez a típus. Így másfél-két év után talán már nincs istállószaga. :DDD Pedig szellőztettem elég sokat. Emellett kibújnak a szálak a huzatából, nem kimondottan szerencsés. Szóval mindenképpen gondolkodj el a gyapjú paplanon.

(#22790) philoxenia válasza napocska2 (#22789) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Drága gyapjútakaróval egyszer egy nyaraláson találkoztam Sopronban, azóta a híve vagyok. Istállószaga semmiképp sincs birkaszaga esetleg lehet, de az izzadságot elnyeli nagyon jól.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22791) napocska2 válasza philoxenia (#22790) üzenetére


napocska2
senior tag

Lehet, hogy nem volt teljesen pontos a meghatározásom a szag eredetéről, de a mienk durván ontotta magából ezt a kellemetlen szagot. Az ember jót akar a gyerekének, aztán így jár. :D Szerencsére a fiam hamar hozzászokott, hogy "állatok" között tölti az éjszakát és egyébként szereti is.
Szóval vásárlás előtt azért nem árt megszaglászni a gyapjú takarót szerintem.

(#22792) philoxenia válasza napocska2 (#22791) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sok előnye van, pláne izületi, reumás megbetegedéseknél, ami a mi korunkban már esélyes. A gyerek meg legalább nem vegyszereket és kipufogógázt szagol... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22793) Vakegérke válasza napocska2 (#22791) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Ha ezt veszem meg, előtte jól beletúrom az orrom, hadd szörnyülködjenek az eladók. :)
Megnyugtató, hogy 10 év szavatosságot vállalnak rá. Ha hullatná a "szőrét", nem hiszem, hogy ezt meg mernék kockáztatni.

Sajnos nem könnyű a döntés. Számomra idegen terület, ráadásul nem kevés pénzről van szó, ha minőséget szeretnék kapni. Ha mellényúlok, nagyon fogom bánni.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22794) sanyi02 válasza #33253120 (#22761) üzenetére


sanyi02
tag

Mit jelent az ACPI?

(#22795) EmberXY válasza sanyi02 (#22794) üzenetére


EmberXY
addikt

[link]

Up the Irons!

(#22796) philoxenia válasza Vakegérke (#22793) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A szag inkább előny, a műszálnak nemigen van gyapjúszaga. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22797) Vakegérke válasza philoxenia (#22796) üzenetére


Vakegérke
veterán

De azért nem áll szándékomban a legbüdösebbet megvenni. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22798) philoxenia válasza Vakegérke (#22797) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem büdös az, de a normális gyapjúnak pár centiről mindenképp van egy kis szaga. Kb. mint egy irhabundának.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22799) Vakegérke válasza philoxenia (#22798) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az tényleg nem büdös.
Ez fontos infó, tényleg meg fogom szaglászni a cuccot, mielőtt megveszem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22800) customer114 válasza philoxenia (#22798) üzenetére


customer114
senior tag

Nincs annak szaga, vagy ha van is nekem mindig olyat sikerült kifognom, ami nem kellemetlen.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.