Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22101) philoxenia válasza Eastman (#22100) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na most a kérdés az, hogy aki Windowst használ, hordhat-e BOK zoknit, vagy csak a linuxosok? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22102) Eastman válasza philoxenia (#22101) üzenetére


Eastman
őstag

Simán. De legál windóz után nem lesz rá pénze. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22103) philoxenia válasza Eastman (#22102) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Dehonnem, a legfiatalabb vindózém is iskolás már... Azóta nem költök rája. Sőt cápa sem... :U

Bocs 1-es leültem... :B

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22104) Met


Met
nagyúr

Mennyi esélye van annak hogy éjjel úgy elalszom a karomat hogy elkezd elhalni a vérkeringés hiánya miatt?
Mostanában ha hasra fekszem, a bal kezem a párna alá, úgy elzsibbad a karom válltól lefelé hogy nem érzem. Nem a párna szorítja el hanem valahogy ahogy be van hajlítva a karom ott nem jó valami.
Felébredek, a jobb kezemmel kell arrébb tenni a bal karomat olyan helyzetbe, hogy a vér elkezdjen áramolni.

Amiért eszembe jutott: talán tavaly olvastam egy cikket hogy valami karatés felszállt a vonatra ami sokára indult, gondolta addig meditál lótuszülésben, elaludt, mire felébredt mindkét lába lezsibbadt, az egyiket teljesen a másikat részben kellett amputálni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22105) szupermacs válasza Met (#22104) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem a fülemet kellett amputálni. Mindig oldalra fekve alszom. Természetesen elnyomta a fejem súlya a fülemet és elhalt a vérkeringés. Most úgy becéznek, hogy fületlen fiú.

;]

(#22106) Met válasza szupermacs (#22105) üzenetére


Met
nagyúr

Azon már túl vagyok :U

Ilyenkor úgy szeretném hogy itt legyél, elég lenne csak úgy kartávolságnyira;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22107) krizmo_ válasza Met (#22104) üzenetére


krizmo_
addikt

Ha hason fekszel, örülj neki, hogy nem más kezd el zsibbadni, de rossz lenne, ha azt kellene amputálni. ;]

De, amúgy szerintem ez normális, nem kell emiatt aggódnod...

[ Szerkesztve ]

(#22108) szupermacs válasza Met (#22106) üzenetére


szupermacs
veterán

Én nem az a fajta vagyok! :DDD ;]

(#22109) F-ECT$ válasza Met (#22104) üzenetére


F-ECT$
titán

Engem inkább az zavarna, ha abban a pózban kelnék reggel, ahogy lefeküdtem.

Dive ever, work never.

(#22110) Met válasza F-ECT$ (#22109) üzenetére


Met
nagyúr

Szokott olyan is lenne, ha előtte pár napig nem vagy csak keveset alszok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22111) Putyin90


Putyin90
senior tag

XLO-s rendeléssel van valakinek tapasztalata közületek?

Tegnap 11:44-kor rendeltem tőlük egy kameraállványt, elvileg ha aznap 12-ig leadom a rendelést másnapra kiszállítják. Ehhez képest egy generált mailt kaptam csak.
"megrendelését sikeresen rögzítettük és megkezdtük annak feldolgozását.
A feldolgozást követően e-mailben értesíteni fogjuk a termék(ek) átvételének pontos részletével kapcsolatban."

Gondoltam pár órán belül jön a mail, hogy feldolgozták, ahogy azt jobb helyeken szokás, de nem. Azóta se kép, se hang. Írtam nekik délelőtt mailt, semmi válasz, facebookon szintén. Kétlem, hogy a futárnál lenne, ők már biztos értesítettek volna, hogy csomagom van.

[ Szerkesztve ]

(#22112) Vakegérke válasza Putyin90 (#22111) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én a helyedben felhívnám őket. +361 8000 956

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22113) customer114 válasza Met (#22110) üzenetére


customer114
senior tag

Próbáld ki egyszer csukott szemmel is.

;]

(#22114) Putyin90 válasza Vakegérke (#22112) üzenetére


Putyin90
senior tag

Visszaírtak facebookon. Holnap adják fel a csomagot. Itt már megállja a helyét a vásárló megtévesztése, félrevezetése? A weboldalon az szerepel, hogy a 12 óráig leadott rendeléseket aznap átadják a futárnak (ha van készleten, márpedig van készleten), tehát ma vagy legkésőbb holnap meg kellett volna kapnom. Ehhez képest csak holnap adják át. Onnantól számítva pedig 1-2 munkanap, ami péntek vagy hétfő lesz, ami már mindegy is, mert ajándék lett volna holnapra. Megírtam nekik, hogy ha a héten nem kapom meg a csomagot, akkor jelentem az esetet a fogyasztóvédelemnél, gondolom tojnak rá, de ha péntekre nem jön meg, akkor megteszem.

[ Szerkesztve ]

(#22115) EmberXY válasza Met (#22104) üzenetére


EmberXY
addikt

Ennek az esélye szvsz nulla, ha úgy el lenne szorítva a karod, hogy abban ne keringjen vér, akkor abban a (kellemetlen) helyzetben nem tudnál nyugodtan elaludni.
A szituáció mindenesetre nem normális, valamiért helytelen a fekvőhelyzetbeni testtartás, esetleg a gerinc is okozhatja, vagy akár érrendszeri probléma is lehet, nekem is van ilyen időnként, de én sajnos egy kis túlsúllyal is küzdök... Kivizsgáltatni még nem tudtam, mert mindenhol csak a túlsúlyt állapították meg boríték hiányában. :D

Up the Irons!

(#22116) Eastman válasza Putyin90 (#22114) üzenetére


Eastman
őstag

Jól kicentizted. Úgy cserélnék veled, hogy csak ennyi a gondod. Éppen a gulágról beszélgettünk a héten többször a haverokkal.
#kameraallvanyfogyvedelemfszom

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22117) customer114 válasza EmberXY (#22115) üzenetére


customer114
senior tag

Jaj, a webbeteg. ;]

Teljesen hétköznapi dolog, évente kb. 2x én is elalszom a karom úgy, hogy könyöktől lefelé csak "kő". Aztán max. 15sec és újra feláll a keringés. :D

(#22118) szupermacs válasza customer114 (#22117) üzenetére


szupermacs
veterán

Ez Az angol beteg remakje?

(#22119) Putyin90 válasza Eastman (#22116) üzenetére


Putyin90
senior tag

Nem centiztem ki. Nevesebb áruházakból rendeltem már úgy, hogy pont aznap jött meg, mikor az illetőnek születésnapja volt. Csak annyi különbséggel, hogy az 1-2 nap ott tényleg 1-2 nap volt. Mellesleg ha ma átadták volna, akkor holnapra megjött volna. Ha egy cég ennyire képtelen betartani az általuk megadott időpontokat, akkor inkább ne írjon ki ezzel kapcsolatos adatokat.

A gulágos megjegyzésre meg csak annyit reagálnék, hogy én ne egyek azért, mert a világ másik részén éheznek? :U

[ Szerkesztve ]

(#22120) philoxenia válasza szupermacs (#22105) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem ha hasra fekszem, meggémberedik a derekam, nem bírja a tartósan 30 fokos szöget az ággyal... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22121) szupermacs válasza philoxenia (#22120) üzenetére


szupermacs
veterán

Ilyen az, ha még új a matrac és nincs nincs kiképezve rád. ;]

(#22122) philoxenia válasza szupermacs (#22121) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sosem értettem, hogy a masszázságynak is miért a végén van a lyuk, miért nem a közepén? :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22123) Met válasza EmberXY (#22115) üzenetére


Met
nagyúr

Hát, túlsúlyom az nincs :)

philoxenia Van olyan verzió ahol középen is van luk, csak az nem abban a házban van. :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22124) szupermacs válasza philoxenia (#22122) üzenetére


szupermacs
veterán

Az a fránya anatómia... :U Kosarasoknak van!

(#22125) customer114 válasza szupermacs (#22118) üzenetére


customer114
senior tag

webbeteg:

Folyik az orrod = tartós tejet ne vegyél.

(#22126) philoxenia válasza Met (#22123) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Á, ott hanyatt fekszel... :D

customer114: Hát ha már folyik, akkor tényleg felesleges... ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22127) szupermacs válasza customer114 (#22125) üzenetére


szupermacs
veterán

Jaj, igen. Az apuka, aki hajszárítózta a kisbabát.

(#22128) customer114 válasza szupermacs (#22127) üzenetére


customer114
senior tag

Nem. :D De mindegy is, lényeg hogy jól szórakozz.

(#22129) szupermacs válasza customer114 (#22128) üzenetére


szupermacs
veterán

Pedig az is valami ilyesmi miatt volt, nem?

(#22130) Eastman válasza Putyin90 (#22119) üzenetére


Eastman
őstag

Azt viszont látnod kell, hogy jellemzően munkaerőhiány van, valszeg az ügyintéző és a futár is jelenleg két ember munkáját végzi (a kánikulában), te meg utolsópillanatos fogyvédezel _rögtön_, még jól cssszék is le őket. Ne haragudj, de én ezt olvasom a hsz-edben. Ha nem reklamálsz; péntek, ha fenyegetőzöl; kb. kedd.

De lehet, hogy tévedek. Ez itt már majdnem Amerika, csak nincs aki dolgozzon.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22131) EmberXY válasza customer114 (#22117) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem teljesen, időnként szoktak zsibbadni a karjaim csak úgy "simán" is, voltam én ezzel már több helyen... Háziorvos, reumatológia, neurológia, mindenhol megvizsgáltak, mint a rabszolgát eladáskor, diagnózis: túlsúly, helytelen táplálkozás. Ha webbeteg lennék, azt mondanám, hogy kezdődő gerincsérv, de mivel nem vagyok az, így vakon bízom a magyar egészségügyben, a föld majd meggyógyítja. ;]

Up the Irons!

(#22132) Putyin90 válasza Eastman (#22130) üzenetére


Putyin90
senior tag

Ez nem (lehet) kifogás. Az, hogy az ügyintéző, futár milyen körülmények között végzi a munkáját nem érdekel. Én is dolgozom, nekem is melegem van, mégsem megy a munka rovására és a megrendelő, vezetőség ugyanúgy letojja, mint ahogy én a fent említett személyek nyűgjét. Szerintem semmilyen kifogás nem lehet helytálló itt, a cég nem tudja betartani azt, amit a ígér, innentől kezdve pedig nincs miről beszélni. Ha máshonnan beszerezhettem volna holnapig hasonló cuccot, akkor a rendelést is lemondtam volna.
Ja, és a minimum az lenne, hogy a szállítás költségét elengednék, de nem fogják.

(#22133) Eastman válasza Putyin90 (#22132) üzenetére


Eastman
őstag

OK, valszeg neked is igazad van, de nagyon utolsó pillanatos. Csodák kellenek az ilyesmihez.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22134) Putyin90 válasza Eastman (#22133) üzenetére


Putyin90
senior tag

Csak egy normális webshop kell, ami aki betartja a határidőket.

(#22135) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Erre ránéznétek? Úgy fest, rossz helyre írtam. :B

[ Szerkesztve ]

(#22136) Dinter


Dinter
addikt

Kábelt kéne cserélnem a fejhallgatón. Az van írva, hogy fülhallgatóhoz, ezt használhatom a fejhallgatóhoz is, vagy van különbség?

(#22137) philoxenia válasza Putyin90 (#22134) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ászf-ben nem látom ezt a határidőt...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22138) Krogoth válasza C. s. (#22135) üzenetére


Krogoth
senior tag

Próbáld nagybetűvel.

22795845
24738527
14102930

(#22139) Putyin90


Putyin90
senior tag

philoxenia:

"Meddig adhatom le a rendelésemet?"

"A gyorsabb kiszállítás érdekében érdemes a rendeléseket minden hétköznap 12 óráig leadni, hiszen ebben az esetben a terméket még aznap át tudjuk adni a futárszolgálatnak kiszállításra."

"DPD:"

"Szállítási idő : Raktárkészlettől függően 1-2 munkanap"

Papírforma szerint: tegnap 11:44-kor adtam le a rendelést, ami 12 előtt van tudtommal, erre a termékre. Utolsó darabokat írt tegnap is, meg már 1 hete lassan. Tehát van raktáron. Ebből következik, hogy tegnap át kellett volna adniuk a futárnak, mára vagy legkésőbb holnapra meg itt lett volna. Ennyire egyszerű az egész. Ha meg nem kenyerük a pontosság, akkor ne írjanak ki időpontokat a weboldalra és akko nem fog (jogosan) reklamálni a vásárló.

Nem értem miért engem támadtok, holott én csak ahhoz ragaszkodom, amit a weboldalon közöltek, de ezek szerint valótlan adatok szerepelnek a webshop oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#22140) Eastman válasza Putyin90 (#22139) üzenetére


Eastman
őstag

Én éjjellátó távcsövet vettem volna szülinapra - görgess le az oldalon! Különben is, a legszebb ajándék az Aorta, mert az szívből jön.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22141) C. s. válasza Krogoth (#22138) üzenetére


C. s.
addikt

Ó, hogy süssék meg...! :D
Ez működik, köszi szépen! Mondjuk, így se jártam még ellenőrzőkóddal.

(#22142) Eastman


Eastman
őstag

"Hosszas vita" után sem volt könnyű ťegnap vásárolni ebben a zországban.

Hamarosan fogyvédelmi komandóra lesz majd szükség. Tiszta szerencse, hogy az éjjellátó távcsőbe nem tudnak észrevétlenül beletrházni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22143) philoxenia válasza Putyin90 (#22139) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

aznap át tudjuk adni a futárszolgálatnak kiszállításra

Ez nem jelent kötelezettségvállalást.... Simán visszadobják. Annyit tehetsz, hogy máskor nem ott rendelsz.

Nem értem miért engem támadtok
Nem támad senki, csak Te értelmezel érdekesen szöveget..... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22144) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Téhómos D-link DOCSIS 3.0 modemen megoldható-e, hogy csak azok a gépek kapjanak netet, amiknek engedélyeztem a mac címét?
Sajnos csak olyat találok, hogy MAC Filtering. Csak én nem látom, vagy tényleg nincs ilyen lehetőség?

Köszi

(#22145) Bjørgersson válasza Krogoth (#22144) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A MAC filtering pont ezt csinalja.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22146) Krogoth válasza Bjørgersson (#22145) üzenetére


Krogoth
senior tag

MAC filtering tiltja az adott gépet. Nekem pont az ellenkezője kellene, hogy minden gépet tiltson, kivéve, amiket engedélyezek.

(#22147) Rimuru válasza Krogoth (#22146) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem tudod allitani hogy mit csinaljon? olyan szokott lenni hogy megadott cimet tiltasa/engedelyezese ebbe benne van amit akarsz meg az is amit jelenleg csinal.

Vigyázat, csalok!

(#22148) Krogoth válasza Rimuru (#22147) üzenetére


Krogoth
senior tag

Sajnos csak tiltani tudom és abból is max 20 címet.

(#22149) Jorus válasza Krogoth (#22148) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pont fordítva, 20 MAC address-t tudsz engedélyezni abban a menüpontban. Egyébként az eszköz manualjának 17. oldala tartalmazza a beállítás menetét.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22150) Krogoth válasza Jorus (#22149) üzenetére


Krogoth
senior tag

Adott a modem, ami nem oszt wifit, ebből megy egy switchbe, amiből másik 5 eszköz kap netet, amikre wifivel lehet csatlakozni.
Azt akartam megoldani, hogy a modembe engedélyezem, hogy ne kelljen mind az 5 eszközbe külön beírni.
Advanced >>>MAC filternél tiltani lehet, wireless-nél valóban van lehetőség tiltani/engedélyezni, de az sajnos nekem nem jó.
Máskor pontosabban körülírom a dolgokat, my bad :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.