Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21651) Rimuru válasza marilllyo (#21650) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, mukodnie kell nelkule is.

Vigyázat, csalok!

(#21652) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Elkezdtem úszni tanulni, és ennek folyományaként a bal fülemre szinte teljesen megsüketültem. :D
Ma vettem egy fülszárító sprayt, de az sem segített. Mivel szombaton volt az óra, ezért szerintem el kellene látogatnom a fül-orr-gégészetre.
Ilyen esetben is kell kérnem háziorvosi beutalót, vagy simán odaállíthatok?

(#21653) krizmo_ válasza mustang08 (#21652) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Tudsz foglalni időpontot a fül-orr-gégészetre háziorvos nélkül is. Ha simán odaállítasz akkor is fogadnak majd, csak kérdés, hogy mikor.

(#21654) r.levente75 válasza mustang08 (#21652) üzenetére


r.levente75
addikt

Miért nem próbálod meg az ügyeletet?

(#21655) kovacsroli válasza mustang08 (#21652) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Azon a feleden alszol? Nekem úgy pár nap után ki szokott tisztulni éjjel. Nem mindennapi látvány maradjunk annyiban 🙂

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#21656) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Riasztót szeretnénk egy családi házba beszereltetni vidéki nagyvárosban. A havi szolgáltatási díjakat ki tudtam keresni, hogy kb mennyi lehet de a telepítési díjat sehol se írják, mert árajánlatot kell kérni. Mégis milyen áron mozog egy ilyen buli?

(#21657) mustang08 válasza r.levente75 (#21654) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Jövő héten szerdára kaptam időpontot, de úgy is arra fele lesz dolgom, úgyhogy megpróbálom valakivel kivizsgáltatni magamat.

kovacsroli:
Az ellenkező oldalon alszom, de tegnap megpróbáltam azon az oldalon is aludni, de nem segített. De azért ma is úgy fogok aludni hátha.

(#21658) r.levente75 válasza mustang08 (#21657) üzenetére


r.levente75
addikt

A fülszárító spey nem segít, 99% hogy a víz rányomta a fülzsírt a dobhártyára. Egyszerű fültisztítással kijön, kimossák, vagy egy kis csipesszel kiszedik a cuccost.

(#21659) #33253120 válasza mustang08 (#21652) üzenetére


#33253120
törölt tag

Régi, ma már nem ajánlott megoldás, hogy zuhany alatt indiántánc, és az ellentétes fülbe óvatosan adagolj a zuhanyból, és kimosódik belőle.
Azért ellenjavalt, mert ha erős a zuhany akkor inkább beljebb mint kifelé mossa....

(#21660) JoolsNOS válasza F_Zolee (#21656) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Anyósomnál ingyenes volt a telepítés 5 mozgásérzékelőig, csak a havi díjat kellett fizetni.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#21661) F_Zolee válasza JoolsNOS (#21660) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hmm. Ilyen egyszerű lenne? Mert akkor nem nagy pénz egy ilyen.

(#21662) Ispy


Ispy
veterán

Elég döglött a topikja, ezért berakom ide is a kérdésemet, hátha tudja valaki a választ: Prémium előfizetés számlára

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21663) Bjørgersson válasza Ispy (#21662) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem e-mailben digitálisan.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21664) Ispy válasza Bjørgersson (#21663) üzenetére


Ispy
veterán

Csak azért kérdezem, mert 10 napja történt, azóta nem kaptam semmit, csak a szolgáltatótól a fizetés igazolását, de gondolom, egyszer csak megkapom. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21665) Bjørgersson válasza Ispy (#21664) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kérdezz rá itt. Esetleg a korábbi vásárlásaidnál nincsenek letölthető formában?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21666) Krogoth válasza mustang08 (#21652) üzenetére


Krogoth
senior tag

Amikor begyulladt (fájt egy picit és nem hallottam rá rendesen), akkor vettem egy fecskendőt, és langyos vízzel nyomattam a fülembe a vizet. Nálam ez 1-2 nap alatt megoldotta a problémát.

(#21667) mustang08 válasza Krogoth (#21666) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Ma sikerült bejutnom a fül-orr-gégészetre. Kb. fél órát kellett várnom mire behívtak időpont nélkül. Ugyanazt csinálták, mint amit te is mondtál, csak ez megvolt egy perc alatt, igaz, a fecskendő kb. fél literes volt. :D
Nem mondom, hogy fájdalommentes volt, mert igenis fájt. De rengeteg koszt mostak ki mindkét fülemből, abból is, amelyikre hallottam. Amikor a doktornőhöz szóltam szabályosan meglepődtem a saját hangomtól.

(#21668) philoxenia válasza mustang08 (#21667) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Napasztmek... Nem mondták kiskorodba' hogy fület kell mosni? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21669) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

a hagyományos rendőrautók tudnak mérni menet közben, ha kettővel mellettem lévő sávban jönnek szemből? Az új mercedes volt.

(#21670) philoxenia válasza Stanley-B. (#21669) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Várhatod a TEK-et... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21671) customer114 válasza Stanley-B. (#21669) üzenetére


customer114
senior tag

Tartós tejet már ne vegyél. ;]

Mellesleg mire gondolsz pontosan "mérni" alatt? Menet közben szerintem nem tudnak szondáztatni. ;)

Sebességet nem mér.

[ Szerkesztve ]

(#21672) Vakegérke válasza mustang08 (#21667) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mivel szenvedtél, nem engedtem meg magamnak, hogy humorizáljak a fájdalmad kapcsán. Most, hogy túl vagy a dolgon, hadd tegyem meg.

Tudod, a kisállatoknál célszerű az érintettet a farkánál fogva csóválni, hogy ne maradjon víz a fülében. Érdekes lett volna ezt az eljárást a te esetedben is alkalmazni. ;)

Remélem, nem haragszol. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21673) Vakegérke válasza Stanley-B. (#21669) üzenetére


Vakegérke
veterán

Minden további nélkül. Időt, megtett távolságot, pulzust, vérnyomást... ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21674) mustang08 válasza Vakegérke (#21672) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Dehogy haragszom, majd valahogy csak kikönyörgök neked egy hét bant a modiktól. ;]

Attól függ, hogy ki alkalmazta volna ezt az eljárást. A kedves doktornőtől nem szívesen fogadtam volna el, de pl. az asszisztensnőhöz akár ma is odamennék egy ilyen "kezelésre" (persze, ha megfelelően gyengéden csinálja). :D

(#21675) EmberXY válasza Stanley-B. (#21669) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem menet közben eleve nem is szoktak mérni, mivel akkor az ő sebességüket is figyelembe kéne venni...

Up the Irons!

(#21676) customer114 válasza EmberXY (#21675) üzenetére


customer114
senior tag

Bizonyos quantum processzorok kínában már képesek akár két számot is kivonni egymásból, de valószínűleg Mo.-on sajnos még nincs ilyen technológia, főleg a rend őreinek a kezébe. ;]

(#21677) alcsa válasza customer114 (#21676) üzenetére


alcsa
senior tag

Plusz, hogy "hagyományos" rendőrautók voltak. :DDD

(#21678) #33253120 válasza EmberXY (#21675) üzenetére


#33253120
törölt tag

Egy időben (talán 2010 körül? ) vettek a pesti rendőröknek pár autóba épített mozgás közben is hiteles mérést adó trafit. De gyakorlatban a törvényi szabályozás miatt sosem kerülhettek éles használatra.
Ugyanis kötelesek lettek a mérés helyét előre bejelenteni. :) Mozgó trafi esetén ez vicces kitétel. :)

(#21679) EmberXY válasza customer114 (#21676) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez a technikai fejlettségi szint nálunk még évtizedekre van, itt már az is nagy előrelépés, hogy egyáltalán ismerjük a kereket, és ugyanazon a járművön minden kerék ugyanolyan sebességgel forogjon. :D

T_chris: én ugyan nem vagyok fizikus, de nem vitatom, hogy megoldható egy ilyen sebességmérés, de laikus szemmel így is több mindenbe belekötnék, ha engem biciklivel ilyen módon elmeszelnének:

- a rendőrautó sebességének hitelessége
- mivel nem egymással szemben haladunk remélhetőleg, így eleve a távolságok különbségénél valamilyen szöget is figyelembe kell venni, mivel nem azon a vonalon haladunk, mint amin egymást "látjuk", illetve amin a radar engem lát
- a pillanatnyi sebesség állandóan változik, vagyis mindkét járműnél, ezért az X idő alatt megtett távolság kvázi még pontatlanabb

Ezeket már nyilván 100 éve áthidalták valahogy, de én attól még szkeptikus vagyok (nem fizikus). :D

Up the Irons!

(#21680) philoxenia válasza EmberXY (#21679) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Már a Kádár rendszerben is mértek mozgó autóból... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21681) customer114 válasza philoxenia (#21680) üzenetére


customer114
senior tag

De manapság is rengeteg videó van fent, pl. youtubeon mozgó radarokról: [link]

;]

(#21682) EmberXY válasza philoxenia (#21680) üzenetére


EmberXY
addikt

Történész se vagyok... :D

Up the Irons!

(#21683) fasirTTT


fasirTTT
őstag

Sziasztok
Wizairnél ha a nagy méretű kézipoggyászt választom, akkor mellé kicsivel is fel lehet menni?

(#21684) Stanley-B. válasza customer114 (#21671) üzenetére


Stanley-B.
őstag

igen sebességre gondoltam. Azt tudom hogy vannak olyan autóik amik mozgás közben is tudnak mérni, cska azt nem hogy ilyen technológia lehet-e a "mezei" rendőrautókban is, vagy csak a speciálisan átalakítottakban.

70-es táblánál 147-tel mentem :)

(#21685) #65675776 válasza Stanley-B. (#21684) üzenetére


#65675776
törölt tag

Büszke lehetsz magadra...

(#21686) EmberXY válasza Stanley-B. (#21684) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha ez a néhány %-os túllépés vizuálisan nem tűnt fel nekik és nem fordultak utánad szirénázva, akkor megnyugodhatsz, semmilyen szabályt nem szegtél meg, csak így tovább. ;]

Up the Irons!

(#21687) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Sziasztok!

Én egy filmet keresek, amit pár éve láttam, de egyszerüen nem ugrik be a cime :( Horrorfilmről van szó, ami több kis történetből áll. Az biztos, hogy feliratos volt, ha jól emlékszem az volt akkor irva, hogy nem is lesz szinkronnal. Arra sem emlékszem hogy amcsi film e, lehet hogy nem. Két sztorira emlékszem. Az egyikben egy fiatal párt fogad be egy házaspár, meg akarják öket ölni, de a végén kiderül, nem is ők az igazi gyilkosok, hanem a fiatalok, akiket befogadtak, mert azok valamilyen vámpir szerü lények vagy mik. A másik sztoriban amire még emlékszem, egy csajról és egy pasiról szól, a csaj kutyaként kezeli a palit a hálószobában ( most ezt nem részletezem ) és a történet végén a csajt kutyák marcangolják szét. Ha esetleg valakinek beugrana melyik filmről van szó, ne tartsa magában az infót, nagyon megköszönném :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#21688) Vakegérke válasza CartmanLand0 (#21687) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Szerintem itt kérdezd.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21689) CartmanLand0 válasza Vakegérke (#21688) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#21690) Vakegérke válasza CartmanLand0 (#21689) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21691) philoxenia válasza Stanley-B. (#21684) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kiléphetnél magad elé gyalogosan... :(((

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21692) EmberXY válasza philoxenia (#21691) üzenetére


EmberXY
addikt

Valamilyen szinten osztom a véleményed, de véleményem szerint mégis humorosan kell felfogni azután, miután a közelmúltban körvonalazódott a budapesti eset, miszerint Tarlós szerint a közteresek nem büntethetnek felvételek alapján, "szalámiskenyér-evés közben". Vagyis hiába vagy szabálytalan és hírből sem ismered a KRESZ-t, ha nem áll melletted egy közteres -vagy rendőr- nyugodtan csinálj, amit akarsz. Ezek után mit vársz? :F

Up the Irons!

(#21693) philoxenia válasza EmberXY (#21692) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Felelősségteljes viselkedést? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21694) EmberXY válasza philoxenia (#21693) üzenetére


EmberXY
addikt

Ott, ahol senki nem kér(het)i számon? :F

Up the Irons!

(#21695) philoxenia válasza EmberXY (#21694) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja, hogy csak azért nem ölök, mert büntetik?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21696) EmberXY válasza philoxenia (#21695) üzenetére


EmberXY
addikt

Afelé haladunk szerintem. Ha minden szabály/törvény megszegéséért büntetnének, nem sokan lennének "szabadlábon", főleg a járművezetők...
Pedig valahol az lenne a cél, hogy kövessük a szabályokat.

Up the Irons!

(#21697) philoxenia válasza EmberXY (#21696) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na jó, én se biztos, hogy hetvennel, na de 147? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21698) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Fullzugasra valakinek valamilyen praktika?
Fuleszeten kimostak, megmertek, hallasom ok, mint minden mas, tobbet nem mondtak. Eleg zavaro, mintha viz alatt lennek..

(#21699) EmberXY válasza philoxenia (#21697) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem állítom, hogy jó/szabályos, de ha engedik, mi szól ellene?

Up the Irons!

(#21700) EmberXY válasza rumos XIII (#21698) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem arcüreggyulladás jele volt, röntgent érdemes megpróbálni...

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.